Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 21.06.2023 23:22

Gotowi na złamane serca 2023/24?

Po dodaniu ostatniego sezonu statystycznie potrzeba:
Kod:

          punkty  meczów  średnia  zwycięstw
6 miejsce    52      34    1,53        18
vice          63      34    1,85        21
mistrz        68      34    2,00        23


masada 16.07.2023 16:41

Przed sezonem przez bukmacherów jesteśmy stawiani jako zdecydowany faworyt - warto odnotywać
typ - 1 liga - zwycięzca
W. Kraków
3.00
Legnica
5.50
W. Płock
9.00
Nieciecza
9.00
Lechia
10.00
Arka
12.50
Podbeskidzie
30.00

wolfy 16.07.2023 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1605775)
Przed sezonem przez bukmacherów jesteśmy stawiani jako zdecydowany faworyt - warto odnotywać
typ - 1 liga - zwycięzca
W. Kraków
3.00
Legnica
5.50
W. Płock
9.00
Nieciecza
9.00
Lechia
10.00
Arka
12.50
Podbeskidzie
30.00

W tamtym też. Tak dla porządku.

Chorynatrzykolory 16.07.2023 20:56

Ciekaw3 jaki był kurs na puszcze w tamtym sezonie ? ;)

Delgado 16.07.2023 21:01

Jak to jaki, byli jednym z głównych faworytów!....
































































...do spadku :D

pepe72 16.07.2023 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chorynatrzykolory (Post 1605789)
Ciekaw3 jaki był kurs na puszcze w tamtym sezonie ? ;)

Kurs na Puszczę był 40. Tyle samo miała Chojniczanka, a Skra ostatnia 100.
Podawałem kursy rok temu.

Arkadiusz.Czerepach 17.07.2023 22:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1605783)
W tamtym też. Tak dla porządku.

na drugim miejscu bylismy wg Pepe

pepe72 18.07.2023 01:24

Kto robił te kursy, które podał Masada?
Rok temu robił to STS. Nie trafił ani jednego z trójki, która awansowała, trafili 2 spadkowiczów:
Kod:


Nazwa klubu        Kurs na awans
Bruk-Bet Termalica  1,40
Wisła Kraków        1,60
Arka Gdynia          2,00
Podbeskidzie B-Biała 3,20
Górnik Łęczna        4,25
Stal Rzeszów        6,00
GKS Tychy          10,00
Sandecja Nowy Sącz  10,00
Odra Opole          10,00
ŁKS Łódź            10,00
Resovia            20,00
Ruch Chorzów        20,00
Chrobry Głogów      20,00
GKS Katowice        25,00
Zagłębie Sosnowiec  25,00
Puszcza Niepołomice 40,00
Chojniczanka        40,00
Skra Częstochowa  100,00


wiesniak842 18.07.2023 07:35

A te kursy skad? Wydaje sie wrecz niemozliwe zeby przed sezonem ktos dawal 1,4 na awans obojetnie kogo, a co dopiero Niecieczy czy nasz przy 1,6.

Udalo mi sie znalezc z fortuny z tamtego roku. 1,7 bylo na awans, na brak awansu 2,01:lol:

sandomingo 18.07.2023 07:46

Uważać Wisłę za faworyta do awansu? Niedorzeczne.

wolfy 18.07.2023 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1605830)
Uważać Wisłę za faworyta do awansu? Niedorzeczne.

Jakbyśmy mieli trenera to pewnie bylibyśmy faworytem...

sandomingo 18.07.2023 09:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1605831)
Jakbyśmy mieli trenera to pewnie bylibyśmy faworytem...

Gdyby ciotka miała wąsy...Gramy bez trenera, bez środka pola - w tej lidze ciężko oczekiwać sukcesu.
Od indywidualnych umiejętności Hiszpanów zależy, czy uda nam się zdobyć jakieś bramki a w efekcie punkty.
W takim układzie awans to kompletna mrzonka.

FraMat 18.07.2023 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1605832)
Gdyby ciotka miała wąsy...Gramy bez trenera, bez środka pola - w tej lidze ciężko oczekiwać sukcesu.

haha
gramy bez trenera,
bez środka pola,
bez porządnej obrony,
bez klasowego napastnika,
bez klasowego bramkarza,
bez trenera napastników,
bez trenera bramkarzy,
bez własnego stadionu (bo nawet nie jesteśmy operatorem),
bez młodych Polaków,
bez starych Polaków,
bez Żydów (Hugi odszedł),
bez kiełbasek i bez musztardy na sektorach,

Kurna... skąd inne kluby biorą na to kasę?

sandomingo 18.07.2023 10:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1605833)
haha
gramy bez trenera,
bez środka pola,
bez porządnej obrony,
bez klasowego napastnika,
bez klasowego bramkarza,
bez trenera napastników,
bez trenera bramkarzy,
bez własnego stadionu (bo nawet nie jesteśmy operatorem),
bez młodych Polaków,
bez starych Polaków,
bez Żydów (Hugi odszedł),
bez kiełbasek i bez musztardy na sektorach,

Kurna... skąd inne kluby biorą na to kasę?

Co?
Aha.
Kurde, w zeszłym sezonie straciliśmy awans w dużej mierze przez błędy trenera i krater w środku pola, który nie umiał zaasekurować obrony po stracie piłki w ataku albo też robił idiotyczne straty...
Ale lepiej nie widzieć problemu, rozmywać temat.
"Taktyka", którą chce grać Sobolewski (czyli jak to mówi: danie Hiszpanom dużej swobody w ofensywie) wymaga bezwzględnie zamurowania środka pola - ale co tam, odpuśćmy to, grajmy Tachim.

pepe72 18.07.2023 10:25

Możecie iść z hejtem na trenera do tematu o trenerze?

krysztal 18.07.2023 10:28

To teraz już każda krytyka to się hejt nazywa?

Arkadiusz.Czerepach 18.07.2023 10:33

no jesli jest spamowaniem w niezwiazanych z nim tematach to tak

sandomingo 18.07.2023 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1605840)
To teraz już każda krytyka to się hejt nazywa?

Takie czasy. Nie popierasz = jesteś hejterem. Ważne, żeby Szefować Jarkowi, wtedy jest git.

masada 18.07.2023 10:57

To co wklejałem to było z STS i zakład o zajęcie 1 miejsca w I lidze, a nie tylko o sam awans.

Tu macie na awans:
https://m.sts.pl/zaklady-bukmachersk...84/30860/99972

Skopiuję to na przyszłość żeby się znowu pośmiać za rok:

Cytat:

1 liga - awans

21.07.2023

W. Kraków
tak
1.55
nie
2.35

M.Legnica
tak
2.10
nie
1.67

W. Płock
tak
2.35
nie
1.55

Nieciecza
tak
2.75
nie
1.40

Arka
tak
3.25
nie
1.30

Lechia
tak
3.50
nie
1.27

Podbeskidzie
tak
9.00
nie
1.04

GKS Katowice
tak
9.00
nie
1.04

M. Lublin
tak
10.00
nie

Sosnowiec
tak
10.00
nie
1.03

G. Łęczna
tak
15.00
nie
1.01

Polonia W-Wa
tak
15.00
nie
1.01

Tychy
tak
15.00
nie
1.01

Stal Rzeszów
tak
25.00
nie
-

Opole
tak
50.00
nie
-

Resovia
tak
50.00
nie
-

Głogów
tak
75.00
nie
-

Pruszków
tak
150.00
nie
-

masada 18.07.2023 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1605830)
Uważać Wisłę za faworyta do awansu? Niedorzeczne.

No to graj tego pewniaka, masz 2,35 za to :p

sandomingo 18.07.2023 11:21

Póki co zagram na Łęczną. Pieniążki rozdają :)

Szneka 18.07.2023 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1605846)
Póki co zagram na Łęczną. Pieniążki rozdają :)

załóż się o 50 PLN z wpłatą na Socios Wisła że Wisła wygra w Łęcznej

sandomingo 18.07.2023 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1605847)
załóż się o 50 PLN z wpłatą na Socios Wisła że Wisła wygra w Łęcznej

Ok, nie ma problemu. Ty - Wisła, ja - Łęczna. Remis = zakład nierozstrzygnięty. Stoi?

wolfy 18.07.2023 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1605852)
Ok, nie ma problemu. Ty - Wisła, ja - Łęczna. Remis = zakład nierozstrzygnięty. Stoi?

Przecinam.

Szneka 18.07.2023 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1605852)
Ok, nie ma problemu. Ty - Wisła, ja - Łęczna. Remis = zakład nierozstrzygnięty. Stoi?

stoi. Rodado i Miki po 1 hukną

pepe72 18.07.2023 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1605844)
To co wklejałem to było z STS i zakład o zajęcie 1 miejsca w I lidze, a nie tylko o sam awans.

Tu macie na awans:
https://m.sts.pl/zaklady-bukmachersk...84/30860/99972

Skopiuję to na przyszłość żeby się znowu pośmiać za rok:

Dzięki.
Zapisałem w swoim archiwum.
Zobaczymy za rok ...

Skawa Wadowice 22.07.2023 19:02

Po tym meczu statystycznie moge wam powiedziec ze ni chuja z awansu z Sobolem na ławce

pepe72 07.08.2023 10:30

Staty po pierwszym meczu w domu.
Można się pocieszać, że jeszcze nie przegraliśmy, choć lepiej raz przegrać i raz wygrać niż dwa razy zremisować.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            3      1      2
punkty            5      1      4
średnia            1,67  1,00    2,00
Procent meczów    9%         
             
Baraże            52         
Brakuje          47         
średnia na mecz    1,52   
             
awans vice        63         
Brakuje          58   
średnia na mecz    1,87
najwcz. w kolejce 23         
             
awans m          68         
Brakuje          63
średnia na mecz    2,03   
najwcz. w kolejce 24


bódyń 20.08.2023 10:45

Aby awansowac do Ekstraklas trzeba miec 2 pkt na mecz
ABy sie utrzymac pewnosc daje 40 pky czyli 1.2 pkt/mecz. Czasami wystarczy 1pkt/mecz.


Mamy teraz 5 pkt czyli wychodzi 1 pkt mecz co daje utrzymanie na 70% (patrzac wstecz)

pepe72 20.08.2023 18:30

Pierwsza gra chu*nię z grzybnią więc staty tylko dla Rezerw. Dziś wygrali 1:10. Dzięki temu awansowali na 5 miejsce.
Kod:

Wisła II Kraków        razem  dom    wyjazd
kolejka                4      1        2
punkty                  7      3        4
średnia                2,33  3,00    2,00
Procent meczów        11%         

*Wisła II pauzowała w 2 kolejce

awans                  88
Brakuje                81
średnia na mecz        2,38
najwcześniej w kolejce 31         

1 miejsce (pkt)        10         
zostało meczów        34         
brakuje punktów        3         
potrzebna średnia+      0,09

Ponieważ jest 19 drużyn więc zawsze któraś pauzuje.
Mam dane tylko z 2 sezonów więc te 88 punktów do awansu jest takie bardzo umowne.

Link do wykresów w stopce, w tym porównanie pierwszej z zeszłym sezonem.

Karherop 23.08.2023 09:49

Miarodajne dane masz nawet z 1 sezonu, wszakże jeszcze w sezonie 21/22 (wtedy gdy z IV ligi awansowała Wieczysta) 4 liga to była grupa wschodnia i zachodnia. Po połączeniu grup to już są dużo trudniejsze rozgrywki.

Chcac myśleć o awansie można sobie pozwolić na stratę punktów w max 6-7 spotkaniach w przeciągu całego sezonu. My już jedna stratę zanotowaliśmy.

pepe72 23.08.2023 12:49

Ja bym bardziej obserwował różnicę między nami a 1 miejscem. Zwłaszcza, że w związku z 19 drużynami będzie 38 kolejek (36 meczów).
Co więcej, po 4 kolejkach tylko jedna drużyna nie straciła punktu - LKS Jawiszowice, ale mają mecz zaległy z powodu złego stanu boiska w Jawiszowicach.

pepe72 28.08.2023 23:19

Pierwsza wygrała więc najpierw staty pierwszej.
Dla TL;DR - nie ma jeszcze paniki, da się odrobić nawet do lidera.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            6      3      3
punkty              8      4      4
średnia            1,33  1,33    1,33
Procent meczów    18%         
             
Baraże            52         
Brakuje            44         
średnia na mecz    1,57   
             
6 miejsce (pkt)    12         
zostało meczów    28         
brakuje punktów    4         
potrzebna średnia+  0,14         
             
2 miejsce (pkt)    13         
zostało meczów    28         
brakuje punktów    5         
potrzebna średnia+  0,18         
             
1 miejsce (pkt)    14         
zostało meczów    28         
brakuje punktów    6         
potrzebna średnia+  0,21         
             
awans vice        63         
Brakuje    55    18,33   
średnia na mecz    1,96       
najwcz. w kolejce  25         
             
awans m            68         
Brakuje            60   
średnia na mecz    2,14 
najwcz. w kolejce  26

W stopce link do porównania na wykresie obecnych wyników z zeszłorocznymi. Te drugie wrzucam (na razie) w pakiecie po 3 kolejki.

pepe72 28.08.2023 23:26

Rezerwy znów wygrały i 90 minut daje nas na 2 miejscu ale są 4 drużyny z 10 punktami. Nie mam ochoty kłócić się z najlepszym polskim portalem piłkarskim. :)
Niestety i tak liczy się tylko 1 miejsce. Na razie lider ani razu nie przegrał (i nie pauzował).
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka            5    2      2        1
punkty            10    6      4   
średnia            2,50  3,00  2,00   
Procent kolejek    13%             
                               
1 miejsce (pkt)    15             
zostało meczów      32             
brakuje punktów      5             
potrzebna średnia+  0,16             
                   
Te dane są bardzo umowne:
awans              88
Brakuje            78 
średnia na mecz      2,52
najwcz. w kolejce  31


wolfy 28.08.2023 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1609114)
Pierwsza wygrała więc najpierw staty pierwszej.
Dla TL;DR - nie ma jeszcze paniki, da się odrobić nawet do lidera.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            6      3      3
punkty              8      4      4
średnia            1,33  1,33    1,33
Procent meczów    18%         
             
Baraże            52         
Brakuje            44         
średnia na mecz    1,57   
             
6 miejsce (pkt)    12         
zostało meczów    28         
brakuje punktów    4         
potrzebna średnia+  0,14         
             
2 miejsce (pkt)    13         
zostało meczów    28         
brakuje punktów    5         
potrzebna średnia+  0,18         
             
1 miejsce (pkt)    14         
zostało meczów    28         
brakuje punktów    6         
potrzebna średnia+  0,21         
             
awans vice        63         
Brakuje    55    18,33   
średnia na mecz    1,96       
najwcz. w kolejce  25         
             
awans m            68         
Brakuje            60   
średnia na mecz    2,14 
najwcz. w kolejce  26

W stopce link do porównania na wykresie obecnych wyników z zeszłorocznymi. Te drugie wrzucam (na razie) w pakiecie po 3 kolejki.

Oczywiście że da się odrobić. Przy założeniu że będziemy punktować lepiej niż zespoły z czołówki.
I tu jest pies pogrzebany.

wolfy 02.09.2023 09:45

Ponieważ pepe72 zamknął się w sobie, to trochę inne statystyki po 7 kolejkach kabaretu "Sobolewski&Legends":

Mecze z czołówką - 1/9 (....a mać, ja .......ę - mój komentarz)
Mecze ze środkiem tabeli - 4/6 (zaliczam tu Arkę mimo braku pieniędzy na wypłaty i cyrku właścicielskiego)
Mecze z dołem tabeli: 4/6

Mecze u siebie: 4/9 czyli 1.3(3) punktu na mecz
Mecze wyjazdowe: 5/12 czyli 1.25 punktu na mecz

Średnia: 1.29

Myślę że z takim punktowaniem uda się utrzymać, pewnie nawet przed ostatnią kolejką. O niczym innym nie ma sensu marzyć.

pepe72 02.09.2023 11:13

Jak weźmiesz dowolnie krótki okres to statystycznie udowodnisz wszystko.
Po 6 kolejkach i 2 meczach 7 to nawet nie wiadomo kto będzie w top6. Zwłaszcza, że po meczu z nami Miedź straciła pierwsze miejsce. Pod warunkiem, że któraś z drużyn na miejscach 2-5 wygra swój mecz.

A co do "zamknięcia się w sobie" to staty zazwyczaj podaję jak wiadomo jaki jest układ tabeli (top2 i top6) więc niedziela albo poniedziałek. :)

Elendil 02.09.2023 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1609387)
Ponieważ pepe72 zamknął się w sobie, to trochę inne statystyki po 7 kolejkach kabaretu "Sobolewski&Legends":

Mecze z czołówką - 1/9 (....a mać, ja .......ę - mój komentarz)
Mecze ze środkiem tabeli - 4/6 (zaliczam tu Arkę mimo braku pieniędzy na wypłaty i cyrku właścicielskiego)
Mecze z dołem tabeli: 4/6

Mecze u siebie: 4/9 czyli 1.3(3) punktu na mecz
Mecze wyjazdowe: 5/12 czyli 1.25 punktu na mecz

Średnia: 1.29

Myślę że z takim punktowaniem uda się utrzymać, pewnie nawet przed ostatnią kolejką. O niczym innym nie ma sensu marzyć.

statystycznie więcej jest drużyn średnich/słabych niż mocnych, więc może i nawet zajedziemy do baraży. Tylko co z tego? Tam przecież nie będziemy grać z dołem, tylko topką, z którą grać za Sobola nie potrafimy.

pepe72 02.09.2023 20:55

Rezerwy po wygranej 8:0 z Niwą, dzięki szczęśliwemu układowi meczów osiągnęły 1 miejsce. Więc teraz patrzymy za siebie.
Kod:

Wisła II Kraków  razem  dom  wyjazd  pauza
kolejka            7    3      3        1
punkty            16    9      7   
średnia            2,67  3,00    2,33   
Procent kolejek    18%             
                   
2 miejsce (pkt)    15             
zostało meczów    30             
przewaga            1             
możemy tracić      0,03             
                   
awans              88  <- to założenie jest po małej próbie
Brakuje            72   
średnia na mecz    2,48 
najwcz. w kolejce  31


pepe72 03.09.2023 18:03

Po koszmarnym błędzie tracimy 2 punkty ale mecz mógł się podobać.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka            7      3      4
punkty              9      4      5
średnia            1,29  1,33    1,25
Procent meczów    21%         
             
Baraże            52         
Brakuje            43         
średnia na mecz    1,59   
             
6 miejsce (pkt)    13         
zostało meczów    27         
brakuje punktów    4         
możemy tracić    0,15         
                             
2 miejsce (pkt)    16         
zostało meczów    27         
brakuje punktów    7         
potrzebna średnia+  0,26         
             
1 miejsce (pkt)    16         
zostało meczów    27         
brakuje punktów    7         
potrzebna średnia+  0,26         
             
awans vice        63         
Brakuje            54   
średnia na mecz    2,00
najwcz. w kolejce  25



Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl