![]() |
Wczoraj Wisła osiągnęła historyczny sukces ale niektórzy o tym zapominają. Tym sukcesem jest wygranie trzech meczy pod rząd w eliminacjach do LM. Jak spojrzymy z kim nie dawaliśmy rady wygrać (poza Barcą i Realem) to wczorajszy styl na prawdę schodzi na dalszy plan.
2001 Skonto Ryga - Wisła Kraków 1-2 W 2001 Wisła Kraków - Skonto Ryga 1-0 W 2001 Wisła Kraków - Barcelona 3-4 P 2003 Wisła Kraków - Omonia Nikozja 5-2 W 2003 Omonia Nikozja - Wisła Kraków 2-2 R 2004 WIT Tbilisi - Wisła Kraków 2-8 W 2004 Wisła Kraków - WIT Tbilisi 3-0 W 2004 Wisła Kraków - Real Madryt 0-2 P 2005 Wisła Kraków - Panathinaikos 3-1 W 2005 Panathinaikos - Wisła Kraków 4-1 P 2008 Beitar Jerozolima - Wisła Kraków 2-1 P 2009 Wisła Kraków - Levadia Tallin 1-1 R 2011 Skonto Ryga - Wisła Kraków 0-1 W 2011 Wisła Kraków - Skonto Ryga 2-0 W 2011 Liteks Łowecz - Wisła Kraków 1-2 W Nie liczy się styl a wynik a ten jest na naszą korzyść. Do pesymistów - skoro wygraliśmy grając arcysłabo to jaki będzie wynik jak zagramy przeciętnie? :D |
Cytat:
Tak ... ! bany za to że ktoś śmie napisać że wygraliśmy szczęśliwie ..... albo za to że śmie napisać ze Diaza objeżdżano .. Forum tylko dla chwalących grę ! ... mogą być ślepi. Ta dyskusja nie ma sensu ... wiec spróbuje zmienić temat: Jakie mają znaczenie dla Wisły dzisiejsze mecze tzn za kim trzymać kciuki ? HJK Helsinki - Dinamo Zagreb FC København - Shamrock Rovers FC Odense - Panathinaikos Maccabi Haifa - Maribor Standard de Liège - FC Zürich Rosenborg - FC Viktoria Plzeň Benfica - Trabzonspor |
Cytat:
|
Cytat:
|
Już nawet kibice Realu kumają, ze czasem trzeba zagrać brzydki mecz i po prostu walczyć, żeby się cieszyć z sukcesu... No, ale wiadomo, wygraliśmy mecz w Pucharach na wyjeździe i to nie z ogórkami to się zaczeło, że taktyka zła, że ktoś złe podał, że w słupek trafili... Odpalcie sobie Fife tą swoją Barcusią i nie wracajcie!!!
|
Wczoraj o godzinie 21.30 byłem pijany ze szczęścia! Moja drużyna odniosła baardzo ważne zwycięstwo!
Byliśmy drużyną lepszą, bardziej wyrachowaną, doświadczoną, punktującą bezlitośnie przeciwnika. Jak można pisać że Litex był lepszy? W któym momencie? Owszem pojedynczy zawodnicy Litexu prezentowali całkiem dobre umiejętności i może załapali by się do nas na ławkę. Bazowali głównie na dobrym wyszkoleniu technicznym i szybkości ale taktycznie, fizycznie, wytrzymałościowo, kondycyjnie pobiliśmy ich na głowę. To jest dopiero początek sezonu i 3 mecz oficjalny naszych zawodnikow a już praktycznie jesteśmy w LE! Szacunek panowie! Szacunek dla Latajacych Holendrów bez nich ten sukces nie byby możliwy. Jeśli awansujemy do LM to na WIsłe nie będzie bata w lidze przez kilka nastepnych sezonow. To wczorajsze zwycięstwo ma też trochę inny wydźwięk, jeśli awansujemy do kolejnej rundy a co za tym idzie do LE Maaskant i Valcx otrzyma od Cupiała olbrzymi kredyt zaufania, być może zapali się zielone światło na kolejne wzmocnienia składu. |
Cytat:
Wczoraj już Rangersi przegrali, więc jakaś tam szansa na rozstawienie w 4rundzie się tli. Aczkolwiek to rozstawienie niewiele da, bo poziom będzie wyrównany i dosyć wysoki. Aczkolwiek Benfica - Trabzonspor , Standard de Liège - FC Zürich i Odense - Panathinaikos są z grupy "niemistrzowskiej" więc na nie interesują :) |
Z taką grą tą żal... <zalamka> Bułgarzy wyglądali 100x lepiej fuks fuks fuks niestety i taka jest prawda zobaczymy w rewanżu co będzie
|
Cytat:
|
Fajne dwa momenty zaobserwowałem
Pierwszy to jak Jovanić niepewnie interweniował a podbiegł do niego Sobol i klepnął po plecach że nic się nie stało. Drugi to wejście Jovanovica za Genkova, facet wszedł i walczył jak mógł:D wślizgi, z bara, brawo:D |
Cytat:
|
Wisła zagrała skutecznie i wyrachowanie ,są 3pkt i przewaga przed rewanżem,bardzo sie cieszę że mecz taki jak Wisła Śląsk przegrany po przewadze i tysiącu podań z których nic nie wynikało czegoś trenera nauczył
|
Cytat:
Zagraliśmy co to mogliśmy zagrać brawo za zwycięstwo jeśli malkontenci za takie mecze chcą tylko opluwać poleca, odpuścić forum bo pewnie całe puchary będą tak wyglądać:) |
Cytat:
|
Cytat:
|
A ją pragnę zauważyć że asysty przy naszych bramkach zaliczyli nasi dwa środkowi pomocnicy czyli Sobol i Wilk, brawo :)
|
Cytat:
nie chodzi o to, że nie wolno krytykować... tylko, żeby zachowywać umiar. I nie pozować na znawcę, jak się nie ma pojęcia o piłce. Zgoda, gra Litexu wyglądała wczoraj efektowniej, ale czego wyście się do cholery spodziewali??? Wisła grała na wyjeździe, nawet Real Madryt na naszym miejscu broniłby się wieloma zawodnikami i wyprowadzałby kontry. Gdzie Litex miał ostro zaatakować i grać szybką ofensywną piłkę jak nie u siebie? Gdyby Wisła próbowała wczoraj odpowiedzieć równie ofensywną grą to wtedy właśnie skończyłoby się na ulubionym przez niektórych wyniku 5:2 albo 6:2. To właśnie brak umiejętności dopasowania taktyki do aktualnego rezultatu zadecydował m. in. o największych porażkach Kasperczaka - nie potrafił obronić zaliczki na wyjeździe ze słabiutkim Tbilisi, a prowadząc u siebie z Lazio 1:0 dalej grał ofensywnie. I odpadł w obu meczach. A Maaskant z Wisłą zagra dalej. Więc jeszcze raz proszę - odpuśćcie i pomyślcie trochę zamiast krytykować wszystko i wszystkich po dużym sukcesie, jakim był wczorajszy mecz. |
http://www.malopolskatv.pl/czy-wisla-stanie-na-glowie/ - komentarz pomeczowy
|
Owszem , Diaz był objeżdżany przez Toma ,ale było to spowodowane małym wsparciem przez innych dla jego strony.
Natomiast jeśli miałbym wybierać między Diazem a Palicem ,to zdecydowanie Diaz... |
Cytat:
Teraz czas na moją ocenę meczu. Nie, nie jestem płaczkiem i malkontentem. Nie narzekam na wczorajszą grę. Uważam, że zagraliśmy niezłe spotkanie pomimo tych rzeczy o których pisałem wyżej. Przede wszystkim nasza skuteczność jest powodem do radości. Wynik 2-1 na wyjeździe z mistrzem Bułgarii to zajebisty wynik! Nie ma co do tego dwóch zdań. Styl w jakim osiągnęliśmy ten sukces nie jest w tym momencie ważny. Co do gry poszczególnych zawodników to wg mnie najsłabszym ogniwem był Diaz. Nie dlatego, że Tom woził go jak chciał lecz za głupie, faule blisko własnego pola karnego. Widać, że w tym elemencie Diaz się nie poprawił. Obrona jak najbardziej na plus. Para Chavez - Jaliens nie do ruszenia poza akcją bramkową dla Litexu. W takim meczu z takim zespołem jeden błąd jest do zaakceptowania. Za to Sobol zagrał super mecz. Jak na kapitana przystało walczył i harował na całej długości i szerokości. Właśnie w takich meczach Radek może pokazać pełnie swoich umiejętności. Z minusów może jeszcze wymienię Genkova. To nie ten sam Gienek co na wiosnę. Już nie mówię o strzelaniu bramek ale wczoraj zagrał bez zęba, zadziorności, walki, przepychania się z obrońcami. Ja tego nie widziałem w jego grze. Ponad to wygrał może z 2 główki w całym meczu a to za mało. Teraz rolą trenera jest dobranie właściwego ustawienia na przyszłą środę. Musimy zagrać podobnie jak wczoraj, konsekwentnie w defensywie i zabójczo w ataku! Pozdrawiam wszystkich obiektywnych i trzeźwo myślących! |
Nie pisałem nic, gdy przychodził Lamey. Zostawiłem jeden post, w którym podkreślałem iż widziałem na żywo pare spotkań z jego udziałem - i przeszło bez echa. Tymczasem staje się fantastycznym filarem obrony i nikt nie wmówi mi, że jest inaczej. Pewnie, nie jest najszybszy, ale robotę wykonuje bardzo dobrze. Oby ciągle ciągnął formę do góry. Maaskant powtarzał, że on staje się z meczu na mecz lepszy. Trzymam za to kciuki.
Krytykom powiem też, że mecz Nuneza mi się nawet podobał. W niektórych etapach jego gry było widać znacznie lepsze wyszkolenie techniczne, niż graczy Liteksu. Czy ktoś mnie szczególnie zawiódł? Raczej nie, być może Kirm i Genkov. Ale kto wie, może mieli takie wytyczne taktyczne. Czekam na rewanż. Mam nadzieję, że w nim szczęście nie będzie odgrywać aż tak dużej roli i po prostu uda się wyrwać ten awans. PS. Betsson pisze już kolejny artykuł o Wiśle. Jaka szkoda, że bukmacherzy nie mogą się w Polsce reklamować. Kto wie, może by sie zainteresowali współpracą... http://about.betsson.com/pl/a-my-znowu-o-wisle/ |
Moje zdanie jest takie, ze mimo wszystko zostawialismy Litexowi za duzo miejsca i biegali za długo z piłką przy nodze. Na wystep Diaza trzeba tez patrzyc przez pryzmat tego, ze po pierwsze to pewnie jego pierwszy mecz po dlugiej przerwie, a po drugie nie mial prawie zadnej pomocy od skrzydłowego. Żadnej, czasami tylko Wilk przybiegał na asekuracje. Poza tym - to nadal ten sam Diaz, tych ruchów i sposobu grania sie nie zapomina :D
I jeszcze, zeby odpowiedziec na kilka pytan z poprzednich stron, trzeba to napisac w widocznym miejscu: Żeby Wisła była rozstawiona w IV rundzie eliminacji, musza odpasc 4 druzyny z 8 ktore maja od nas lepszy ranking. Wygląda to tak: Helsinki - Dinamo Z. APOEL - Slovan Kopenhaga - Shamrock Maccabi - Maribor Genk - Partizan Ekranas - BATE Rosenborg - Victoria Plzno Rangers - Malmo Pogrubione zespoly to te lepsze, więc wlasnie z nich cztery muszą odpasc. Wtedy jestesmy rozstawieni. Wczorajsze wyniki bardzo dobre - Rangers przegrali u siebie 0:1, Partizan przegral wyjazd 1:2, APOEL 0:0 u siebie, Bate 0:0 na wyjezdzie. |
Cytat:
Kondycyjnie gorzej? Chyba chciałeś powiedzieć, że szybkościowo - Litex padł około 65 minuty. Kolejna sprawa- chcecie wygrywać w pięknym stylu. W naszym przypadku musimy grać z kontry cały czas w europejskich pucharach, przynajmniej na razie. Czy Wy myślicie, że taki Szachtar od razu grał ładnie piłką?Cofnijcie się parę lat wstecz (dopiero potem przyszły naprawdę duże pieniądze). Nam są przede wszystkim teraz potrzebne PIENIĄDZE, żeby regularnie zacząć grać w tej LM. Dlatego każdy z nas - kibiców - powinien się puknąć w łeb i cieszyć się z wyników, które w tej chwili ta Wisła osiąga. |
Cytat:
I chce mieć prawo do wytknięcia błędów także po wygranym meczu. Ale czy musimy grać albo ładnie albo skutecznie ? Jeśli chodzi "dogadzanie" ... to oczywiście zadowolony byłbym bardziej jak wygralibyśmy w ładnym stylu. Taki jestem dziwny. |
Zaskoczyło mnie, że graliśmy aż tak otwartą piłkę. Spodziewałem się raczej szachów w stylu ostatniego meczu Wisła - Lech. Poszliśmy na wymianę ciosów i wypunktowaliśmy rywala. Bułgarzy niby mieli znacznie więcej z gry, ale stwarzanie czystych sytuacji przychodziło im ciężko. Głównie dlatego że dobrze radziliśmy sobie z obroną przy stałych fragmentach. Jovanić rzadko zmuszany był do interwencji i nie miał za wiele okazji by przypomnieć kibicom, że piąstkowania i przechwytywanie dośrodkowań wychodzi mu kiepsko.
W naszej grze najbardziej podobało mi się zaangażowanie, pewność siebie i dość łatwe omijanie chaotycznego pressingu Bułgarów. Jeśli idzie o minusy nie będę oryginalny - Diaz. Trzeba podkreślić, że miał niewiele wsparcia od pomocników i czasami zostawał sam na dwóch rywali, ale mimo wszystko powinien był wygrać znacznie więcej sytuacji 1 na 1. Trochę rozczarował mnie Nunez. Nie dlatego, że zagrał jakoś szczególnie słabo. Nic z tych rzeczy. Po prostu liczyłem, że to może być człowiek robiący różnicę, a wczoraj wydawało się, że jest graczem niezłym, ale nie wybitnym. |
Kiedy jest losowanie 4 rundy?
|
Tyle, że wolę (wolimy?) trafić na rozstawiony BATE, niż na nierozstawiony Genk...
Trzeba przejść Bułgarów, a potem trzymać kciuki, żeby uniknąć Kopenhagi. Wszystkie inne rozstawione są w zasięgu. Upps, napisało mi się w innym wątku. Przepraszam. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
[QUOTE=Grantar;1134320]Niektórym już naprawdę bije pod kopułkami ...
Tak ... ! bany za to że ktoś śmie napisać że wygraliśmy szczęśliwie ..... albo za to że śmie napisać ze Diaza objeżdżano .. Forum tylko dla chwalących grę ! ... mogą być ślepi. /QUOTE] Forum dla tych co jak słońce świeci to mówią, że jest fajna pogoda, a nie dla tych, którzy pierd......ą, że wieczorem to słońce zajdzie.... |
Cytat:
|
@PANDEMONIUM proszę przeczytaj mojego posta jeszcze raz, a jak to nie pomoże to drugi a nawet trzeci, najlepiej do skutku aż zrozumiesz co napisałem. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. W takim razie zapytam wprost. Co dla Ciebie znaczy, że byliśmy drużyną lepszą? Co przez to rozumiesz? Ja napisałem, że byliśmy skuteczniejsi i z tym nie ma co dyskutować! Jednak to Litex miał miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki, to oni robili groźne akcje i oddawali strzały! My ograniczaliśmy się do wybijania piłki do przodu oraz bazowaliśmy na pojedynczych indywidualnych akcjach!Co dla Ciebie jest wyznacznikiem "lepszości"?! Proszę Cię nie dyskutuj z faktami i nie uprawiaj demagogii.
Co ma przygotowanie fizyczne do szybkości?! Poważnie? Przecież szybkość jest jednym z elementów (podstawowych) przygotowania fizycznego. Ba, jednym z ważniejszych a Ty się pytasz co ono ma wspólnego z przygotowaniem fizycznym. No comment. To szkoda, że nie widziałeś jak Berberovic i Zanew chodzili lewą i prawą flanką, jak Tom objeżdżał każdego z naszych zawodników. Proszę jedynie o obiektywizm! Błagam! |
Naprawdę mała część z gorzkich żali wylewanych przy transferze Lameya:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Mam nadzieję, że większość wyciągnie wnioski. Tymczasem w rewanżu liczę, że stadion zrobi swoje, Roberto zmieni stosownych piłkarzy i wygramy bez żadnych nerwów. Co zapewne oznacza, że znowu bawimy się w defensywę :lol: PS: Przypominam o prośbie użytkownika Wielki_Człowiek :D PS2: Nie ma sprawy, polecam sie na przyszłość ;) |
Cytat:
|
Jak dla mnie gdyby nie ten Tom to Litex wcale tak wiele by nie pokazał .
Większość piłek granych po prawej stronie i środkiem kończyło się niczym groźnym. Udało im się urwać parę razy Lameyowi ale Jaliens ładnie asekurował. Niestety po naszej lewej Chavez miał chyba ścisłe krycie na Todorova i nie miał jak asekurować. Powinni to robić defensywni pomocnicy ;] Taktyka była jak najbardziej dobrze dobrana, tyle że była w niej mała dziurka i tam trafiła się perełka Litexu i jechali z Juniorem jak się tylko dało. Tak poza tym ładnie grali jeszcze z Litexu środkowy pomocnik Yanev jakoś tak no i Zanev. Reszta to poziom naszego ŁKSu Łódź. Wisła zagrała przeciętny mecz . Do poprawy ustawienie z Diazem ,aby ktoś mu tam pomagał i będzie z bani :) |
Cytat:
|
Panowie , nawet dziecko wie co to jest "be" a co "cacy"
Nasza gra byle be... Nasz wynik byl cacy... Mistrz Polski niepowinien tak grac na wyjazdach, myslac o LM nie moze byc takiego chaosu. Genkov jest bardzo slaby, szkoda ze musi grac pelne mecze. Wydaje sie ze Bitona spotka ten sam los co Riosa. Ciekawe jak zagramy w 4 rundzie na wyjezdzie, pewnie znow bedzie kilka wariantow a zagramy tak samo jak zawsze. Tylko pilkarze sie wymienia miedzy soba. Ciezko dostrzec niby to dobieranie taktyki pod rywala, liczenie ze ktos blysnie i cos strzeli naprawde zaczyna irytowac. Akcja Litexu po ktorej lobem pilka minela cala nasza defensywe jak dzieci nasowa pytanie: Czy to my jestesmy tacy slabi i tylko kwestia czasu jak ktos zapakuje nam kilka goli? Gra toporna i chaotyczna taktycznie? A moze to Litex jest poprostu od nas lepszy technicznie , gra bardziej kombinacyjnie i mile dla oka? |
Gadacie o tym szczęściu, ale to jednak bramka strzelona przez Liteks była fartowna, a nie nasze :P
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl