![]() |
tylko sobie wytłumaczmy jedną Wisła ma długi które powstały parę ładnych lat temu gdzie nie było takich wpływów z Tv i reklam itd, wtedy Cupiał wpompował sporą kasę i nie sprzedawał piłkarzy a celem była LM i ta LM byłaby już gdyby nie parę niepotrzebnych wpadek
wiec nie róbmy z Amici na razie jakiegoś fenomenu i nowej jakości bo taką jakość to Cupiał na początku wprowadzał |
Cytat:
Plus jakies tam drobiazgi w funkcjonowaniu ale to za krótki okres żeby coś więcej powiedzieć i ocenić . |
Lemonadowy Joe ująłeś to pięknie że gdyby x lat temu udało się wejść do tej ligi mistrzów to teraz by to wszystko calkiem odmienne wyglądało nie tylko w Wiśle, naszej lidze, ale odmieniło by to całą Polską Piłke, i zgodnie z moją teorią spiskową najbardziej mi żal tego wykluczenia na rok z pucharów europejskich po Parmie, na który wpływ mieli makaroniarze razem z Uefą. No i wielki żal że zawsze brakowało tej iskierki (Inter, Lazio, Panathinaikos)
ale to takie off-topowe wspomnienia :) Strasznie nie lubię tej otoczki "tych długów" Licze że nie zostanie to nigdy wykorzystane przeciw klubowi, bo przecież to była swoista inwestycia która teraz od kilku sezonów pozwala na to że klub sam się utrzymuję a nawet osiąga zysk na niezlym poziomie szkoda że dzięki transferom z klubu ale jednak. |
Cytat:
dla Mnie na dziś Brożek jest bezcenny bo na dziś to następcy nie ma.co z tego, że dostaniemy 3 czy 5m euro jak potem będziemy grać Boguskim i Niedzielanem w ataku... o 5 miejsce. A mogliśmy mieć następcę PB za 350t euro... Lewandowski się nazywa... daliśmy d... to teraz będziemy mieć następcę za 1mln albo wcale. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Jak dobrze pójdzie to w najbliższych latach prześcigniemy ich wszystkich,ja osobiście tak wróżę . |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Była szansa bycia na +2 jesteśmy na -3. Kolejek zostało 13. Nikt nie załamuje rąk bo w 13 kolejek to możemy zrobić i 8-10 punktową przewagę. Wisła w zeszłym sezoniu była poza zasięgiem, teraz zeszła do poziomu konkurencji. Dla mnie takie są fakty. Zobaczymy co Skorża dostanie przed rundą wiosenną i czy z takim stanem jaki dostanie będzie w stanie wynieść drużynę na ten poziom. PUEFA, to akurat kwestia losowania, szczęścia zabrakło trudno, trzeba próbować. |
Cytat:
Za sukcesem na Euro, Pepiki poprzez Spartę non stop mieli kogoś w LM. Bo co z tego,że reprezentacja dobrze grała,skoro w migo co lepsi piłkarze zostali wykupieni. To Sparta pokazał ,że są w piłce czeskiej znaczne pokłady,ponad to co prezentowała reprezentacja. I,że jest dużo więcej dobrych piłkarzy,niż tylko ci którzy grali na Euro. Tak więc źródła sukcesu ligi mozna dopaterywać się w dwóch elementach. Natomiast my, jako liga prezentujemy się nader ubogo. Trafiają do nas piłkarze trzeciego,lub końcówki drugiego sortu. A z takimi zawodnikami trudno cokolwiek ugrać. Do tego nasi rodzimi kopacze nie mają za grosz ambicji i chęci, umiejętności pomijam. Szybko zadawala ich to co mają. Ich celem jest przejście do Wisły, lub Legii, i już osiągnęli swoje szczyty. A,że zarobki są nie wiedzieć czemu aż tak wysokie,więc po co mają się pchać na zachód, jak tam trzeba zapierniczać i coś umieć. Prosty przykład. Zbawieniem dla nas ma być Garguła. Nie pójdzie do żadnego średniaka Bundesligi,bo się zywczajnie nie będzie łapał do pierwszego składu. A u nas, ktoś za slaby na średniaka zachodniego,ma być wzmocniem pozwalającym walczyć w eliminacjach LM. Gdzie logika? Do tego szkolenie młodzieży u nas nie istnieje.Nie ma parcia na składy pierwszech druzyn młodych zawdników. Więc jest jak jest. Cieszymy się z tego co mamy. A tak patrząc z perspektywy choćny ligi austriackiej,to gówno mamy. A napinka jest taka,jakbyśmy co najmniej byli trzecią siłą w Europie:), gdzie my tylko się kopiemy do głowach. |
|
No co do szkolenia w Polsce mamy taką rzeczywistośc że celem 3/4 klubów ligowych jest zdobycie tych 20-paru punktów i przedlużyc umowę z Canalem Plus na następny rok. Dlatego też wolą kupić za miliony złotych jakiegoś naprawde "średniaka" ligowego niż wybudować dobre boisko i zatrudnić kilku trenerów i zacząc faktyczne szkolenie młodzieży. Ale nie takie jak obowiązuje teraz bo naprawde mimo kilku róznych sukcesów to jest to raczej sukces pojedynczych jednośtek niż calego systemu. Swego czasu chyba Globisz wspominał i w pełni to popieram że szkolenie w Polsce polega na tym ale 10 latkowie z miasta A wygrali z rówieśnikami z miasta B. Potem mamy takich 19 latków którzy kończą wiek juniora i nie potrafią wygrać pojedynku sam na sam bo od najmłodszych lat nie mogli ćwiczyć bo liczył się tylko wynik w okręgowej lidze juniorów. O ile sie orientuje w Czechach nie ma tego rodzaju rozgrywach. Także w Czechach naprawde tak ogromnych zarobków dla wiekszości zawodników. Tylko największe gwiazdy zarabiają krocie a cała reszta ligi kwoty porównywalne dla wykonujących innych zawodów. A u nas dobrze się zapowadający zawodnicy: (Burkhardy, Korzym, Grosicki, czy wicemistrzowie Europy Globisza z Madejem na czele) dostają setki tysięcy złotych rocznie i rozwój się zatrzymuje...
|
czy wiadomo gdzie jedziemy na zgrypowania i z kim bedziemy grac sparingi ?
tak wyglada plan przygotowan elki. 12.01. godz. 10 - pierwszy trening 13-16.01. - treningi i badania wydolnościowe w Warszawie 17-31.01 - zgrupowanie w Hiszpanii (Mijas) 4 sparingi: Young Boys Berno (Szwajcaria), Brann Bergen (Norwegia), Metalurg Donieck (Ukraina) i Austria Wiedeń (Austria) 2.02. - sparing z Górnikiem Łęczna 3-8.02. - treningi w Warszawie 9-18.02. - zgrupowanie w Niemczech (Hennef) 21.02. - sparing z GKS-em Bełchatów 28.02. - start rundy wiosennej. Polonia - Legia |
Poszukaj na głównej, było gdzieś podane.
|
Takie Czechy mają dobre szkolenie w Austrii zaś do tej pory nie wyglądało to najlepiej ,ich liga zrobila postęp dzieki infrastrukturze(euro u nich) i kasie .Czołowka lepiej też przez to stoi bo stać ich na lepszych piłkarzy ,choc zważywszy na wkład to wyniki i tak maja żałosne .
My mamy większy potencjał,parę dużych miast które będą miały duże stadiony ,zaczna przychodzic pierwsze wyniki,wieksza kase to i autmatycznie wszystko zacznie się profesionslizować przez konkurencje . |
Cytat:
|
Oni maja talenty w genach oraz proste boiska i madrych dzialaczy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Polska to kraj wybrany :P ,tak troche żartobliwie ale nie powinniśmy miec kompleksów . U nas za komuny też się lepiej grało A Reprezentacja Serbii nie jest wcale taka mocna . -------- http://www.weszlo.com/news/2044 kasa w Lechu ------ W Polsce duże znaczenie ma klimat(psychologiczny) ,podejście,otoczka,infrastruktura,sukcesy bo jak tego niema to większosc potrafi narzekać i opierdalać się ,dlatego ja mam spore oczekiwania i nadzieje co do przyszłości |
Teraz zamiast grać w piłkę czy uprawiać inne dyscypliny to albo jest komputer, bo w końcu internet łączy ludzi, do tego szpanerka, wódka w gimnazjum, irokez na głowie, ciuchy za dużą kasę i jedno zajebiste stwierdzenie, które słyszałem już kilkadziesiąt razy motając skład: nie bo się ubrudzę albo spocę.
Teraz to deskorolka, super telefon i zaciążone 15-latki. I jak tu mieć talenty. Na pewno jest pełno ale to znowu scouting leży i takie błędne koło wszystko robi. :-) No na czele z Grzegorzem Summer'em. :-) |
Cytat:
2009-02-16 Wisła Kraków - Dynamo Moskwa 2009-02-14 Wisła Kraków - Dynamo Kijów 2009-02-11 Wisła Kraków - Broendby Kopenhaga 2009-02-07 Wisła Kraków - MFK Rużomberok 2009-01-27 Wisła Kraków - Steaua Bukareszt 2009-01-24 Wisła Kraków - FC Zurich 2009-01-17 Wisła Kraków - Kolejarz Stróże :) |
dziś w magazynie Cafe F. wyszło na jaw że Rafała Murawskiego z Lecha poznan chciała podkupic warszawska Legia oferując mu dwukrotnie lepszy kontrakt indywidualny.Murawski odrzucił oferte i pozostał w Poznaniu.
|
Ogladał ktoś dzis Cafe Futbol? Podobno cos o Gargule móiwli...
|
Cytat:
|
|
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...-mecze,1237061
Teraz to pewnie znowu beda Amica... ed: (oczywiscie w ICH mniemaniu) |
Cytat:
Cały czas są.:) |
Cytat:
|
Cytat:
Ciekawe czy o tym tez nic nie wiedzial, tak jak o sprzedanym meczu Switowi NDM ? :) |
Cytat:
|
A Lech Poznań wogóle kupił kogoś konkretnego (ma zamiar kupić) ?? Już kupili jakieś "perełki" z Bośni hahaha
Ej sory ale perełki to my mamy w gaciach :D Oni się tylko napinają w mediach i na forach jacy to oni nie są. Oj oni na wiosnę nie wytrzymają tempa i jeszcze ten mecz z Udinese, nie mają szans i czuje że nie będą mistrzem. NAJLEPSZA BĘDZIE WISEŁKA. Za nami Legia bo oni po cichu się kurują na wiosnę (Te Hiszpany im zdrowieją). Oj na Wiosnę będzie się działo :P |
Cytat:
|
Cytat:
To jest forum dla PRAWDZIWYCH FACETOW Z COJONES JAK ARBUZY, a nie dla niedojd z perelkami. Zolta kartka. |
Cytat:
No proszę jak Jagiellonia działa choć Reprezentacja Boliwii należy do zdecydowanych outsiderów spośród wszystkich piłkarskich reprezentacji Ameryki Południowej. W każdym razie pokazują że nawet klub niżej ulokowany ma spore pole manewru i może wykonywać ciekawe ruchy na rynku |
Wygląda na to, że media lokalne w Warszawie, nie darują Trzeciakowi przegranej bitwy o Gargułę. Zerknijcie w jakim tonie te artykuły są napisane:
Weber: Gdzie jest dyrektor? Dlaczego Legia przegrała walkę o Gargułę Od skrajności w skrajność, prawda? :) |
Cytat:
Ps. nie podniecajce sie nie wracam. tak tylko zimno wiec pisze. pdk kmwtw. |
Cytat:
|
Cytat:
Mamy też Krakowianki, które pomagają nam walczyć z mrozem. |
Cytat:
Założy trzecie(?)konto, to może sam nam powie:rotfl: |
ja, gdybym miał stawiać, stawiałbym na tego drugiego, bo przecież, kto normalny chwaliłby się tym, że przegrał w wyborach na naj innowiercę? :D
|
Niewesolo w Bytomiu, najpierw kopacze nie wyszli na trening, dzisiaj wszyscy zostali wystawienie na liste transferowa. Podobny strajk w ŁKSie. Poszlo oczywiscie o kase.
Do tego Cracovia sie wzmacnia: Nowym piłkarzem Cracovii został Maciej Murawski, który ostatnio występował w greckim Apollonie Kalamarias. Z "Pasami" podpisał półroczny kontrakt. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl