Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

murray 22.07.2011 22:05

Ano i owszem. Swoją drogą dla ciekawych zamieszczam flagę tegoż miasta.
http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._Lucca.svg.png

WISŁAZWE 22.07.2011 22:14

To lecimy z zagadką coś łatwego i przyjemnego dla oka, co to za miejsce i co oddziela od siebie ?
http://i52.tinypic.com/2lms8qp.jpg

Zdzis 22.07.2011 23:27

Jezioro Ochrydzkie, oddziela od siebie Macedonię i Albanię. Jeśli się nie mylę, to na zdjęciu jest przystań w miejscowości Sveti Naum.

----
Zagadka: Gdzie zostały wykonane te zdjęcia?
http://tinypic.com/r/29c9bbc/7
http://oi53.tinypic.com/29c9bbc.jpg

http://tinypic.com/r/2rmmekw/7
http://oi51.tinypic.com/2rmmekw.jpg

Ewentualna podpowiedź po 16.30.

dulli78 23.07.2011 11:39

Miasto Sudak na Krymie. Na zdjęciach wybrzeże i fragment Twierdzy Genueńskiej.

Zdzis 23.07.2011 15:10

Zgadza się.

WISŁAZWE 23.07.2011 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1131623)
Temat znowu stoi, słuchajcie umówmy się tak, że jeśli ktoś odgadnie a nie ma ochoty bądź pomysłu na zadanie zagadki to niech lepiej już nie udziela odpowiedzi i siedzi cicho. Odgadnąć zagadkę to jedno ale zadać to też element zabawy.

Bardzo dobrze!
Zaczyna się robić beznadziejnie wtedy, jak temat stoi dzień, dwa i nikt nie kwapi się żeby wrzucić zagadkę.
Parę godzin to jeszcze każdy zrozumie, wiadomo praca, obowiązki itd :)

Albo ustalmy jakiś czas na zadanie zagadki co już kiedyś proponowałem (12 godzin) od czasu odgadnięcia.

A tak OT gdzie się podziała stara gwardia zagadkowiczów: BT, Ela, Krissu :>


Oczywiście dulli78 zadaje.
Sorry, że się tak wepchałem z tekstem :)

dulli78 23.07.2011 18:43

A oto zagadka, łatwa moim zdaniem:

http://i53.tinypic.com/2m2gbns.jpg http://i55.tinypic.com/281f0j9.jpg

Jaka krakowska ulica łączy tych dwóch dżentelmenów?

PS. W pełni zgadzam się z sugestią Tomo, bez sensu jest z tym przekazywaniem.

Edit: Piotrek06 - komisja gier i zakładów stwierdza, że to poprawna odpowiedź:-D

piotrek06 23.07.2011 19:26

moim zdaniem nie była łatwa:P( szczególnie dla osoby w moim wieku) cale szczenscie że na wiki przy obu osobach widnieje to samo zdjęcie i że Ojciec ma dobrą pamięć:D
Mirosław Dzielski, Janusz Szpotański
obu panów łączy ul. Poselska 24
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Dzielski_Szpotanski_Chyli%C5% 84ski.JPG&filetimestamp=20090826142111

Nie wiem czy o taki związek chodziło ale zadaje:
http://w255.wrzuta.pl/obraz/05yDkb7ZWva/zag2
w jakim mieście znajduje się ta budowla?

WISŁAZWE 23.07.2011 20:08

Strzelam - Zamek Rochester

piotrek06 23.07.2011 20:30

nie 10 znaków

Podpowiedź:
1905, 1907, 1909, 1927

WISŁAZWE 24.07.2011 14:27

Dobra odpowiedź to kamienny zamek w Newcastle z XII wieku, daty podane w podpowiedzi to latach w których klub Newcastle zdobywał mistrzostwo Anglii.

Jak dobrze, to zagadka wieczorem.

piotrek06 24.07.2011 15:26

zgadza się

WISŁAZWE 24.07.2011 22:15

Zagadka, jakiego miasta panoramę przedstawia fotografia poniżej:

http://i52.tinypic.com/219q3jb.jpg

Dodatkowo, proszę wrzucić zdjęcie aktualnej panoramy tego miasta.

WISŁAZWE 25.07.2011 13:43

Takie widoki:
http://i55.tinypic.com/6ifsiu.jpg

zOOn 25.07.2011 14:22

Stambuł...

WISŁAZWE 25.07.2011 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zOOn (Post 1133016)
Stambuł...


Tak. Twoja zagadka :)

zOOn 25.07.2011 14:32

Zamek na skale po lewej był więzięniem dla... ?

Kim był więzień i nazwę rzeki poproszę. :)

http://img64.imageshack.us/img64/8466/32869722.jpg

filemon 25.07.2011 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zOOn (Post 1133027)
Kim był więzień i nazwę rzeki poproszę. :)

jesteś pewien że to rzeka, nie jezioro? :>

zOOn 25.07.2011 15:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1133037)
jesteś pewien że to rzeka, nie jezioro? :>

100% gwarancji :D Rzeka i to duża. Jedna z największych w Europie.

zOOn 25.07.2011 15:43

Podpowiedź 1:

Było to w czasach III krucjaty - w zasadzie bezpośrednio po niej...

WISŁAZWE 25.07.2011 15:44

Bingen :> Hatto II zjedzony przez myszy :D nie wiem strzelam.

Nie widziałem podpowiedzi.

WISŁAZWE 25.07.2011 15:50

Cofam poprzednią odpowiedź :)

Prawidłowa to Zamek w Dürnstein, przetrzymywany był tu Ryszard Lwie Serce.

Rzeka Dunaj druga pod względem długości w Europie.


Edit:
filemon miałeś jakieś podejrzenia odnośnie tego miejsca, że zapytałeś o to czy to jezioro czy rzeka :>
tak po prostu z ciekawości pytam :)

Moje pierwsze skojarzenie to zamek w Bled i on faktycznie jest nad jeziorem, jednak po wynalezieniu zdjęć, zmieniłem zdanie.

zOOn 25.07.2011 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1133072)
Cofam poprzednią odpowiedź :)

Prawidłowa to Zamek w Dürnstein, przetrzymywany był tu Ryszard Lwie Serce.

Rzeka Dunaj druga pod względem długości w Europie.

Doskonale! :D

Twoja kolej.

WISŁAZWE 25.07.2011 16:12

Jedziemy z zagadką:

Co to za miejsce, gdzie w jakim kraju:

http://i51.tinypic.com/xn5itt.jpg
http://i56.tinypic.com/2sbpoqw.jpg

filemon 25.07.2011 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1133072)
Edit:
filemon miałeś jakieś podejrzenia odnośnie tego miejsca, że zapytałeś o to czy to jezioro czy rzeka :>
tak po prostu z ciekawości pytam :)

Moje pierwsze skojarzenie to zamek w Bled i on faktycznie jest nad jeziorem, jednak po wynalezieniu zdjęć, zmieniłem zdanie.

Przepraszam, że się wtrącę w gre, ale zostałem wywołany ;)
Dokładnie o zamku w Bled myślałem ;) Też mi przeszło po późniejszym oglądnięciu zdjęć :P

zOOn 25.07.2011 23:19

Zamek Templariuszy w Tomar. Portugalia

WISŁAZWE 26.07.2011 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zOOn (Post 1133322)
Zamek Templariuszy w Tomar. Portugalia


Zgadza się, Twoja kolej.

zOOn 27.07.2011 12:21

Co to jest i gdzie?

http://img842.imageshack.us/img842/8063/img5884f.jpg


Podpowiedź 3: (w zasadzie odpowiedź...)

http://img121.imageshack.us/img121/4781/img5753q.jpg

zOOn 27.07.2011 18:37

Podpowiedź: W tej mgle z tyłu to już ocean...

zOOn 27.07.2011 21:32

Podpowiedź 2: Wybudowane na EXPO

Ja_Kibic 28.07.2011 16:12

Oceanarium w Lizbonie ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oceanarium_w_Lizbonie

http://img594.imageshack.us/img594/7521/1054f.jpg

Jakie to miasto ?

snikki_(konto-usuniete) 28.07.2011 23:26

Widzę że coraz częściej da się wyczytać rozwiazania z nazwy pliku (zdjęcia). Google Images mówią, że to powyżej to Tarnów: http://centrum.pogranicze.sejny.pl/i...owki/1054f.jpg

Oddaję.

WISŁAZWE 29.07.2011 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snikki (Post 1135961)
Widzę że coraz częściej da się wyczytać rozwiazania z nazwy pliku (zdjęcia). Google Images mówią, że to powyżej to Tarnów: http://centrum.pogranicze.sejny.pl/i...owki/1054f.jpg

Oddaję.

Bez sensu!
Jak nie macie pomysłu na zagadkę to nie odgadujcie bo znowu temat stanie.
Już o tym była mowa.

WISŁAZWE 29.07.2011 20:55

Zadaje bo temat zginie.
Łatwe i szybkie:

Co i gdzie

http://i56.tinypic.com/2ibj59e.jpg

WISŁAZWE 31.07.2011 15:28

Podpowiedź:
http://i53.tinypic.com/qrzndu.jpg

Ar222 01.08.2011 09:07

Czy to jest może plaża w Ostii, niedaleko Rzymu?

WISŁAZWE 01.08.2011 09:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ar222 (Post 1138029)
Czy to jest może plaża w Ostii, niedaleko Rzymu?


Nie ta część Europy :-)

Ar222 01.08.2011 09:48

Faktycznie, mój błąd :) Są to tzw. "raukar" (formacje skalne, powstałe na skutek erozji) na wyspie Fårö, niedaleko Gotlandii.

To ja sobie pozwolę zadać. Co łączy tych dwóch panów?
http://infolinia.org/poradnik/files/...rwin_Mikke.jpg http://i2.pinger.pl/pgr299/992cbc180...ochanowski.jpg

miodzio 01.08.2011 12:42

Kochanowski herbu Korwin?

Ar222 01.08.2011 12:54

Zgadza się, sygnują się obaj herbem Korwin. Zadajesz :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl