Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 09.03.2023 21:34

Nie ważne czy Radomiak czy nie Radomiak. Ważne, że się zdarzyło w 1 lidze.
Co więcej wyniki bardzo bliskie średniej :>
1 - 68
2 - 65
6 - 56

Karherop 10.03.2023 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1597693)
Co do Urygi - być może wróci ale na tej pozycji akurat problemów nie ma, Tachi czeka w kolejce do gry

Co do powrotu JB16 - naprawdę, co on może jeszcze dać sportowo tej drużynie? Obawiam się, że niewiele.
A jeśli chodzi o tzw. proces treningowy to przecież bierze w nim udział od wyjazdu na SociosCamp.

Ondraszek niby jest na podobnym etapie jak Kuba. Akurat on przydałby się wg mnie najbardziej z tej trójki

Colley ma kontuzje więc się szybko te słowa stały nieaktualne. Uryga już powinien być na ławce z Tychami. Tachi wyjdzie na pomocy.

Nie wiem ile jeszcze JB16 może dać Wiśle, ale patrząc w statystyki to ostatnie 3 rzuty wolne które bezpośrednio zamienienino na bramki to dwa Kuby i jedna Szywacza.

Takie ostatnie 10-15 min i pewnie za Fernandeza byłby dobra opcja. Przynajmniej na tyle żeby z drużyną

Ondraszek coś długo wraca więc chyba z jego powrotem nie jest tak różowo.

FraMat 10.03.2023 10:29

Ostatnio czytałem jakąś rozmowę z JK, że ponoć Ondrasek już normalnie trenuje z drużyną.
Nie mogę znaleźć linka, bo JK udziela chyba 100 wywiadów codziennie i trudno się w tym połapać. ;-)

Arkadiusz.Czerepach 10.03.2023 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1597718)
Colley ma kontuzje więc się szybko te słowa stały nieaktualne. Uryga już powinien być na ławce z Tychami. Tachi wyjdzie na pomocy.

Nie wiem ile jeszcze JB16 może dać Wiśle, ale patrząc w statystyki to ostatnie 3 rzuty wolne które bezpośrednio zamienienino na bramki to dwa Kuby i jedna Szywacza.

Takie ostatnie 10-15 min i pewnie za Fernandeza byłby dobra opcja. Przynajmniej na tyle żeby z drużyną

Ondraszek coś długo wraca więc chyba z jego powrotem nie jest tak różowo.

przeciez to sabotaż

wolfy 10.03.2023 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1597718)
Colley ma kontuzje więc się szybko te słowa stały nieaktualne. Uryga już powinien być na ławce z Tychami. Tachi wyjdzie na pomocy.

Nie wiem ile jeszcze JB16 może dać Wiśle, ale patrząc w statystyki to ostatnie 3 rzuty wolne które bezpośrednio zamienienino na bramki to dwa Kuby i jedna Szywacza.

Takie ostatnie 10-15 min i pewnie za Fernandeza byłby dobra opcja. Przynajmniej na tyle żeby z drużyną

Ondraszek coś długo wraca więc chyba z jego powrotem nie jest tak różowo.

Jeszcze Plewka zerwał więzadła.
Dobrze że jest Tachi - bo były komentarze że stoper nam niepotrzebny. Jest Szot. Oby wracał Uryga.
No i jest jeszcze Skrobański który (w odróżnieniu od pozostałych młodych) kiedy już dostawał szansę grał całkiem dojrzale. Uprzedzając krytykę że głupio sprokurował aut po którym straciliśmy gola - stracenie gola w ten sposób obciąża całą drużynę a wybicie na aut jest o wiele lepsze niż puszczenie akcji lub faul na rzut wolny. Ale i tak Skrobański jest chyba numerem pięć.
Na Colleya nie liczyłem na stoperze bo to zawodnik skrajnie nieodpowiedzialny, jak już to na środku pomocy.

Błaszczykowski myślę że może nam jeszcze dużo dać bo wbrew ignorantom plującym się że na ławce powinna być jakaś tania zbieranina - możliwość wprowadzenia w miarę jakościowych zmian to wielki atut, zwłaszcza przeciw zespołom (takim jak my w poprzedniej rundzie) dla których każda zmiana to rosyjska ruletka, tylko taka z jedną wolną komorą. Na ławce mamy Żyro i Młyńskiego, na pewno poszerzenie ławki o kogoś tak doświadczonego i technicznego to będzie plus dla zespołu. To nie tak że przez niego nie zmieści się na ławce jakiś zdolny młody zawodnik - wpuszczenie Talara, Starzyńskiego, Szywacza czy Cisse nie daje nam nic z przodu ani z tyłu. Są daremni.

Na Ondraszka nie liczę, jak wyzdrowieje i zmieści się na ławkę to super, ale będzie mu bardzo trudno się załapać. O ile w ogóle będzie zdolny do gry. Od początku pisałem że to transfer porażka, kiedy grał to też szału na boisku nie robił.

s1mone 10.03.2023 11:22

Kuba Błaszczykowski na pierwszą ligę to nadal jest Pan Piłkarz, mimo wiader pomyj jaką część użytkowników tego forum na niego wylewa(ła).

Dopóki jest zdrowy (co u niego akurat jest często problemem) i ma siłę grać to przerasta tę ligę techniką, wizją gry i dokładnością podań. Skoro w ESA ilekroć wracał do zdrowia wykręcał rewelacyjne statystyki jak na pomocnika, to nie widzę czemu w 1 lidze miałby mieć z tym problem.

Zdenek to też na pewno będzie wartość dodana, jeśli będzie zdrowy. Szczególnie patrząc na styl w jakim gramy (czytaj : wrzutka, wrzutka, wrzutka). Rodado średnio pasuje do takiego grania.

Nic tylko się cieszyć z tych powrotów.

pepe72 10.03.2023 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1597719)
Ostatnio czytałem jakąś rozmowę z JK, że ponoć Ondrasek już normalnie trenuje z drużyną.
Nie mogę znaleźć linka, bo JK udziela chyba 100 wywiadów codziennie i trudno się w tym połapać. ;-)

Może i trenuje ale nie zagrał w sparingu w środę.
https://wislakrakow.com/forum/showpo...9&postcount=20
Więc na ławce go nie widzę ...

Karherop 10.03.2023 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1597723)
Może i trenuje ale nie zagrał w sparingu w środę.
https://wislakrakow.com/forum/showpo...9&postcount=20
Więc na ławce go nie widzę ...

Tylko o Urydze mówi się w kontekście ławki, za tydzień rozpoczyna się przerwa na kadrę więc za 3 tygodnie może i JB i Ondrasek będą już grać w sparingach i walczyć o kadrę meczowa.

Będę też zaskoczony jeśli w zespole się nie pojawia żadne nowe kontuzje. Niestety to normalna kolej rzeczy. Dla w/w dwójki może się zwolnić miejsce w kadrze

Patryko 10.03.2023 14:07

Trójkę Uryga/Ondrasek/Kuba w kontekście pełnych 90 minut będzie można rozpatrywać pewnie dopiero w nowym sezonie. Możliwe, że Uryga będzie gotowy pod koniec tego sezonu, o ile w ogóle wygra rywalizację sportową o pierwszy skład.

krysztal 10.03.2023 14:25

29/35/38 lat.Jedynie Urygę można rozpatrywać jako piłkarza który może potencjalnie rozegrać 90 minut.Dla pozostałej dwójki koszulki z Babcia Maliną i Hall of Fame

tedyy 10.03.2023 16:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1597722)
Kuba Błaszczykowski na pierwszą ligę to nadal jest Pan Piłkarz, mimo wiader pomyj jaką część użytkowników tego forum na niego wylewa(ła).

Dopóki jest zdrowy (co u niego akurat jest często problemem) i ma siłę grać to przerasta tę ligę techniką, wizją gry i dokładnością podań. Skoro w ESA ilekroć wracał do zdrowia wykręcał rewelacyjne statystyki jak na pomocnika, to nie widzę czemu w 1 lidze miałby mieć z tym problem.

Zdenek to też na pewno będzie wartość dodana, jeśli będzie zdrowy. Szczególnie patrząc na styl w jakim gramy (czytaj : wrzutka, wrzutka, wrzutka). Rodado średnio pasuje do takiego grania.

Nic tylko się cieszyć z tych powrotów.

Może technicznie tak ale gwarantuje ze jak potraktują go tak jak LF po po 15 zmiana i tyle ,on nie m,a zdrowia na 1 ligę

RoS 10.03.2023 18:25

Wracając do tematu tego tematu.

Ile Wisła Kraków potrzebuje punktów (na 36 możliwych) do końca sezonu?

Do awansu: 30/36
Do baraży: 22/36

Na podstawie 20 tyś symulacji sezonu I ligi. To są wartości dające w zasadzie pewność, oczywiście istnieją scenariusze awansu (lub barażu) z gorszym bilansem, ale jest to już obarczone ryzykiem, graficzna prezentacja procentów dostępna na Twitterze
https://twitter.com/zagrosik/status/...032269863?s=20

krysztal 10.03.2023 19:17

Ale my nie mówimy o wartościach dających pewność tylko o tym ile zazwyczaj wystarcza.Z resztą co to za pewność.Dostajemy w łeb od ŁKS-u i Ruchu .Mamy wtedy jeszcze dodatkowo gorszy bilans meczów bezpośrednich.Wymieniona dwójka punktuje na naszym poziomie a wtedy za chuja 30 nie wystarcza.Ruch może sobie pozwolić na 2 porażki więcej niż my a ŁKS 2 porażki i remis.Oczywiście zakładając,że to będą 3 najlepiej punktujące drużyny

pepe72 10.03.2023 19:36

@RoS, oprócz tego co @kryształ zauważył, to nawet wygranie wszystkiego do końca nie daje pewności.

ŁKS ma 8 pkt. przewagi, a Ruch 6. Jeśli obie wygrają wszystko poza nami, a w meczu miedzy sobą będzie remis albo ŁKS przegra to nadal nie mamy 2 miejsca.

pepe72 10.03.2023 19:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1597648)
@pepe72

Chrobry jest jedną z najgorszych drużyn na wiosnę, stracili swojego najlepszego zawodnika i ja ich osobiście skreślam z walki o miejsca 1-2. Mogą psim swędem zakręcić się koło 6 miejsca ale równie dobrze i PBB i Stal mogą ich przegonić.

Patrząc właśnie na to co Podbeskidzie robi z nimi w Bielsku to chapeau bas!
Ciekawe czy się podniosą po tym wpier**lu

Jeśli tak zagrają z nami to nawet Rodado będzie mógł postarać się o wice-króla strzelców :>
Miejmy nadzieję, że się do 1 kwietnia nie ogarną.

RoS 11.03.2023 06:25

Jasne, to co podajecie jest jak najbardziej możliwe ale to są skrajne scenariusze, coś na poziomie tego że Raków nie zdobędzie mistrzostwa alb nawet że nie będzie grał w pucharach w przyszłym sezonie bo wypadnie z pierwszej czwórki.

Symulacja pokazuje średni sezon z uwzględnieniem bieżącej tabeli, terminarza i siły drużyn. Z każdą kolejką może następować korekta, i wymagania będą się zmieniać dynamicznie, może się zdarzyć że odchylenie od dzisiejszych obliczeń będzie znaczne za kilka kolejek.

Karherop 11.03.2023 22:36

5 wygrana z rzędu czyli w celu jeszcze 8 wygranych w 11 meczach.

Szkoda wygranej Ruchu, ale tak grając nie mają prawa zająć 2 miejsca w 1 lidze. Chojniczanka (!!!) długie momenty ich kompletnie zdominowała. Mega przeciętny zespół. W końcu skończy się ich fakrt.

pepe72 11.03.2023 22:41

Horror z happy endem.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          23    12    11
punkty            39    22    17
średnia            1,70  1,83  1,55
Procent meczów    68%         
             
Baraże            53         
Brakuje          14         
średnia na mecz    1,27   

awans vice        64         
Brakuje          25
średnia na mecz    2,27
najwcz. w kolejce 32         
             
awans m          68         
Brakuje          29   
średnia na mecz    2,64
najwcz. w kolejce 33

Więcej szczegółów jak się odbędą mecze tej kolejki. Ważny mecz dla gupy "1-6" - Termalica-Puszcza nie odbył się z powodu nagłego ataku "globalnego ocieplenia" na południu Polski.

Karherop 11.03.2023 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1597790)
Horror z happy endem.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          23    12    11
punkty            39    22    17
średnia            1,70  1,83  1,55
Procent meczów    68%         
             
Baraże            53         
Brakuje          14         
średnia na mecz    1,27   

awans vice        64         
Brakuje          25
średnia na mecz    2,27
najwcz. w kolejce 32         
             
awans m          68         
Brakuje          29   
średnia na mecz    2,64
najwcz. w kolejce 33

Więcej szczegółów jak się odbędą mecze tej kolejki. Ważny mecz dla gupy "1-6" - Termalica-Puszcza nie odbył się z powodu nagłego ataku "globalnego ocieplenia" na południu Polski.

Ten mecz się nie odbył ponieważ gospodarzom na nim nie zależało. Warunki lepsze niż w Krakowie i Niepołomicach. Już nie wspominając o tym jak wyglądała choćby murawa w Kielcach.

MaLk 12.03.2023 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1597794)
Ten mecz się nie odbył ponieważ gospodarzom na nim nie zależało. Warunki lepsze niż w Krakowie i Niepołomicach. Już nie wspominając o tym jak wyglądała choćby murawa w Kielcach.

Ten mecz się nie odbył, ponieważ gospodarze wolą go rozegrać w momencie, w którym goście łatwiej odpuszczą ;)

pepe72 12.03.2023 11:54

Bez złych warunków atmosferycznych 1 liga nie odwołuje meczów więc tłumaczenie się tym, że Termalica "nie chciała" jest dość słabe.
Niezależnie od tego lepiej się gra na Reymonta jak pada śnieg niż na małych stadionach jak Niepołomice czy Nieciecza.

Karherop 12.03.2023 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1597836)
Bez złych warunków atmosferycznych 1 liga nie odwołuje meczów więc tłumaczenie się tym, że Termalica "nie chciała" jest dość słabe.
Niezależnie od tego lepiej się gra na Reymonta jak pada śnieg niż na małych stadionach jak Niepołomice czy Nieciecza.

Przecież tam nawet nikt nie zaczął odśnieżać boiska, nie podjął próby rozegrania meczu. Dzień wcześniej było 17 st więc ani murawa nie była zmrożona, ani śnieg ostro nie zalegał, dodatkowo.najwieksze nawałnice były w byly 14-17, po 20 już nie było opadów na północy województwa

MaLk 12.03.2023 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1597836)
Bez złych warunków atmosferycznych 1 liga nie odwołuje meczów więc tłumaczenie się tym, że Termalica "nie chciała" jest dość słabe.
Niezależnie od tego lepiej się gra na Reymonta jak pada śnieg niż na małych stadionach jak Niepołomice czy Nieciecza.

Na tym etapie o tym decyduje nie liga, tylko obsada sędziowska, i to po wysłuchaniu opinii kapitanów obu drużyn, o ile dobrze kojarzę.

Karherop 12.03.2023 20:48

Ciekawe kiedy odrobią ten mecz, w teorii może w czasie przerwy na kadrę. Dobrze by było, bo zostanie równe 10 kolejek do analizy, raj dla statystyków :>

W zbliżającym się meczu Ruch - ŁKS w ciemno biorę remis. Byłby to wręcz świetny wynik dla Wisły.

Po nim (ewentualnie) 4 pkt straty do Ruchu i 6 do ŁKSu na 10 spotkań do końca. Innego wyniku niż wygrana że Skra nie biorę pod uwagę.

Marek96 12.03.2023 21:38

Jaka mieliśmy najdłuższa serie zwyciestw z rzędu ktoś kojarzy ?

Karherop 12.03.2023 22:23

http://historiawisly.pl/wiki/index.p...a_z_rz.C4.99du

10 zwycięstw, trzykrotnie osiągnięty, wszystkie za ery Cupiala

krysztal 13.03.2023 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1597885)
Ciekawe kiedy odrobią ten mecz, w teorii może w czasie przerwy na kadrę. Dobrze by było, bo zostanie równe 10 kolejek do analizy, raj dla statystyków :>

W zbliżającym się meczu Ruch - ŁKS w ciemno biorę remis. Byłby to wręcz świetny wynik dla Wisły.

Po nim (ewentualnie) 4 pkt straty do Ruchu i 6 do ŁKSu na 10 spotkań do końca. Innego wyniku niż wygrana że Skra nie biorę pod uwagę.

Celujesz w pierwsze miejsce w lidze?Jeśli chodzi o bezpośredni awans to lepiej żeby Ruch dostał w łeb bo wtedy mamy ich na wyciągnięcie ręki.Poza tym im teraz zacznie się weryfikacja.Mają kolejno ŁKS,BBT,Podbeskidzie,Sosnowiec i nas a w perspektywie jeszcze Arkę i derby z Tychami i Katowicami.8 ciężkich meczów.W sumie patrząc na terminarz to tu się mogą jeszcze cuda dziać w czołówce

Karherop 13.03.2023 14:04

Lepiej mieć dwie drużyny na wyciągnięcie ręki niż jedną.

Przed startem rundy też myślałem na zasadzie "niech ŁKS sobie wszystko powygrywa bo i tak są poza zasięgiem", natomiast patrząc jak grają to prędzej typuje Arkę do awansu niż ŁKS. Tylko przewaga z jesieni ich ratuje. Do ŁKS przez 5 spotkań odrobiliśmy 5 punktów, a powinniśmy nawet 8 jakby ich sędzia nie przepchnął że Stala.

Terminarz bardzo premiuje TBB i Arkę. Tu może być jeszcze taki zamęt w czołówce że ani ŁKS ani Ruch nie awansują bezpośrednio.

bódyń 13.03.2023 17:07

Nie wiem gdzie to dac ale skoro statystyka to wrzucam tutaj
Fernandez i faule
https://weszlo.com/2023/03/13/luis-f...-faule-analiza

Karherop 13.03.2023 20:11

Odwołuje swoje słowa o Arce.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl