Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Przygotowania piłkarzy Wisły Kraków do sezonu: obozy, sparingi itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3140)

mic1992 26.06.2010 17:00

Mam takie nietypowe pytanie, kim jest Nikol?

Proud 26.06.2010 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic1992 (Post 921299)
Mam takie nietypowe pytanie, kim jest Nikol?

Redaktorką TWSD. Tą ładną dziewczyną co przeprowadza czasami wywiady z naszymi piłkarzami.

Trzymaj się Nikol!

wiertar 26.06.2010 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 921265)
Brazylijczyk Pinto gra, jak wygląda. Szybciej i zwinniej po boisku przemieszcza się Mariusz Pudzianowski. Chłopak nie nadaje się na zawodowego piłkarza, totalne nieporozumienie.
Kameryńczyk Etamane - motorycznie bardzo ok, ładnie się zastawia, dobrze gra tyłem do bramki, wygrywa górne piłki, niezły technicznie, umie zagrać z klepy. Niestety, w jedynej 100% sytuacji którą miał zachował się fatalnie - zamiast strzelać, bez sensu podał do tyłu. Rasowy snajper się tak nie zachowuje.

PS. Kurto niestety to ciągle junior. Zawalił przy pierwszej i drugiej bramce. Przy pierwszej źle wyszedł z bramki i źle wybił piłkę. Przy drugiej - niewłaściwe ustawienie muru.

nie do tyłu tylko chciał dograć do nie pilnowanego kolegi.. jak by przesżło to było by swietne podanie. ale co by nie mówić mogł sam spróbowac wykończyć

rav 26.06.2010 17:21

Jest chyba lepiej niż to wyglądało. Noga w gipsie, sporo potłuczeń. Mamy nadzieję, że to wszystko.

willow 26.06.2010 17:22

flamengisto, wróciłem właśnie z NT i zasadniczo zgadzam się z Toną co do oceny piłkarzy, oprócz Łobodzińskiego. Jak dla mnie zagrał fatalnie, zresztą podobnie jak z Garbarnią. Nie wiem, na czym opierasz stwierdzenie "jest w gazie"? Bo dużo biega? Niestety, to wszystko, co robi na boisku. Dzisiaj raził niedokładnością podań i fatalnym przeglądem boiska, nie czytał gry, nie widział kolegów. Również technicznie masakra. Jak dla mnie, Łobo nie zmieścił by się w podstawowej 11 tego Tatrana.

Nieco łagodniej ocenię Heltona natomiast. Zauważyłem niezłą technikę i dokładne podania z klepy. Ale to i tak nie zawodnik dla nas.

Etame - nic nie powiem o nim, bo nie dostał ani jednej piłki. Szkoda, że nie zagrał w I połowie.

Zasadniczo w II połowie Wisła grała piach, ale zwalam to na karb okresu przygotowawczego i wyjątkowo ciężkiej, grząskiej murawy.

wonski_eNHa 26.06.2010 17:32

Nie ma co oceniać tego sparingu, przede wszystkim miała to być forma odreagowania po cięższym tygodniu i zebranie pieniędzy dla powodzian. Jakieś wnioski będzie można wyciągać po sparingach za granicami RP.
Ten kto wierzy że Łobo to jeszcze 'piłkarz' to gratuluje poczucia humoru. Ten zawodnik skończył uprawianie tego zawodu wraz z przyjściem do Wisły.

pss. Mam nadzieję że Nasza mobilna reporterka szybko wróci do siebie. Trzymaj się Nikol.

martinius028 26.06.2010 17:35

Nikol szybko się pozbiera:D Twarda babka ;]

iq1000 26.06.2010 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wonski_eNHa (Post 921314)
Ten kto wieży że Łobo to jeszcze 'piłkarz' to gratuluje poczucia humoru. Ten zawodnik skończył uprawianie tego zawodu wraz z przyjściem do Wisły.

Chyba nie zdałeś do kolejnej klasy? Ukończ najpierw szkołę, a potem możesz sobie pluć jadem.

Jagul 26.06.2010 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 921265)
.
PS. Kurto niestety to ciągle junior. Zawalił przy pierwszej i drugiej bramce. Przy pierwszej źle wyszedł z bramki i źle wybił piłkę. Przy drugiej - niewłaściwe ustawienie muru.

Racja, że zawinił przy bramkach ale wole patrzeć jak młody 19 latek popełnia błędy i wyciąga z nich wnioski, niż oglądać to co czasami wyprawia nasza mam nadzieje "dwójka" Mariusz P. pseudonim "Mario"

wonski_eNHa 26.06.2010 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez iq1000 (Post 921316)
Chyba nie zdałeś do kolejnej klasy? Ukończ najpierw szkołę, a potem możesz sobie pluć jadem.

Nie pluje jadem tylko wyrażam swoją opinie o jednym ze słabszych piłkarzy Wisły, który na w każdym kolejnym meczu udowadnia że potrafi tylko biegać. Tak, wiem że czasem idealnie zacentruje ale to nie zmienia faktu że jest piłkarzem jednego meczu.

A o moją ortografię i edukacje nie musisz się martwić.

BiM_BaM 26.06.2010 18:43

ile było ludzi na meczu ?

SpoXsteR 26.06.2010 20:17

Galeria z meczu
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...an_Presov_3_2/

Ogryzek 26.06.2010 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 917649)
Nie pyszcz bo ma lepsze statystyki od Łobo. 3 gole 4 asysty. Łobo 1 gol w całym sezonie czyli kpina.

Faktycznie - różnica klasy pyszczący kolego. Jeden wart drugiego.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 917810)
Chyba coś ci się pomyliło.
Zieńczuk co roku był królem asyst w naszej lidze, nawet gdy grał słabo i tutaj na forum się z niego wyśmiewano. Kirm do Zienia póki co się nawet nie zbliżył.

Trochę przesadziłem, ale odnosiłem się do tych gorszych sezonów Marka.

rozan 26.06.2010 23:11

Zawsze są nowe granice do przekroczenia!


Widać było że to mecz na zakończenie pierwszego obozu, chłopaki pograli 45 minut w normalnym tempie i "klapnęli". Wnioski można będzie wyciągać po drugim zgrupowaniu ;)

Żmijka 26.06.2010 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozan (Post 921430)
Widać było że to mecz na zakończenie pierwszego obozu, chłopaki pograli 45 minut w normalnym tempie i "klapnęli". Wnioski można będzie wyciągać po drugim zgrupowaniu ;)

Klapneli to przede wszystkim ze wzgledu na boisko. Bo było masakryczne. Grząsko, długa trawa. Wchodzi od razu " nogi".

Karherop 27.06.2010 07:28

Co do meczu , to oglądałem transmisje na malopolska.tv i nasza gra w 1 połowie wyglądała nieźle , drugą trzeba przemilczeć bo Wisła stworzyła sobie w niej może pół sytuacji , a Tatran nas całkowicie zdominował .

Trzeba przyznać że po 3 gościach imo widać że są w formie , mowa tutaj o Pawle Brożku , Jirsaku i Mączyńskim . Nasi skrzydłow zaśi straszie irytują nieporadnością , zaś obrone ciężko ocenić .

rav 27.06.2010 07:31

To jest temat o przygotowaniach a nie stadionie czy oficjalnej stronie !!

Budowa stadionu: http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=94
Chwalenie bądź narzekanie na wiślacki PR i marketing: http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=7417

Kamson 27.06.2010 07:39

Chyba coś mnie ominęło... przeglądam skład Wisły z wczorajszego sparingu i tak sie zastanawiam kto to jest ten Helton?

Donki 27.06.2010 08:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 921472)
Chyba coś mnie ominęło... przeglądam skład Wisły z wczorajszego sparingu i tak sie zastanawiam kto to jest ten Helton?

Faktycznie cos Cię omineło, dużo było dyskusji na jego temat :-p
Jest to testowany zawodnik.

Rob_Zombie 27.06.2010 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 921472)
Chyba coś mnie ominęło... przeglądam skład Wisły z wczorajszego sparingu i tak sie zastanawiam kto to jest ten Helton?

Jakiś turysta, akurat był w Zakopanem i trochę sobie truchtał żeby schudnąć, nasi go wypatrzyli i zaproponowali żeby się przyłączył, bo akurat jednego brakowało do składu na treningowej gierce. I tak już został.

kondzio500 27.06.2010 09:30

Kiedy beda jakies filmiki ze sparingu??

willow 27.06.2010 09:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 921472)
Chyba coś mnie ominęło... przeglądam skład Wisły z wczorajszego sparingu i tak sie zastanawiam kto to jest ten Helton?

Helton to wczoraj lepiej zagrał niż Łobo :/

Jagul 27.06.2010 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 921496)
Helton to wczoraj lepiej zagrał niż Łobo :/

To chyba akurat nikogo nie powinno dziwić...

farciarz 27.06.2010 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 921265)
Negatywy:
1. Brak lewoskrzydłowego - Piotrek Brożek całkowicie niewidoczny, często nawet zapominał wracać na swoją pozycję i zostawał w środku. W efekcie akcje szły tylko tą stroną, po której biegał Łobodziński (zmieniał się miejscem z Brożkiem).
2. Słabsza dyspozycja Clebera - zawinił przy pierwszym golu (wraz z Kurto), kilka razy głupio tracił piłkę przy jej wyprowadzaniu.
3. Słabsza dyspozycja Sobolewskiego - wszedł w II połowie na zmęczonego przeciwnika, ale nic nie pokazał, również w odbiorze.

To nie Cleber tam był tylko Marcelo zresztą krzyczał "zostaw" a Kurto ją chciał wybić no trafił w niego a później to już formalność.
Co do Łobo to zargał słabo żeby nie powiedzieć bardzo słabo, próbował kiwać ale mu nie wychodziło, miejmy nadzieję że się poprawi

Widzów ok 1200 dochód z meczu 15000

willow 27.06.2010 11:32

Moje podsumowanie po 2 sparingach:

1. Ogólnie o drużynie.
Zauważalna wyraźna zmiana stylu gry w porównaniu do Skorży. Zmiana oczywiście na "+". Gramy po ziemi, szybko i w miarę precyzyjnie. Dużo prób gry kombinacyjnej w trójkącie, z klepki. Duży nacisk na grę skrzydłami. Zauważalna poprawa w ruchliwości zawodników i pokazywaniu się na pozycjach. Nacisk na podłączanie się bocznych obrońców w akcjach ofensywnych. Mniej grania piłki przez środkowych pomocników.

Blok defensywny w miarę solidny, nawet po odejściu Głowy. Najsłabsze ogniwo tego bloku to lewy obrońca. Najlepszy wg mnie: Marcelo i Singlar.

Blok ofensywny słabo. Brak skrzydłowych. Marna dyspozycja środkowych pomocników, w tym przede wszystkim Guły i Sobola. Atak: tylko Paweł. reszta nie istnieje.

2. O pojedynczych zawodnikach.
Jak na razie największe rozczarowanie to Guła. Słabszy od niego tylko Łobo, ale w jego przypadku trudno pisać o rozczarowaniu, po prostu gra na swoim normalnym, mizernym poziomie.
Pietia ruchliwy, podłącza się w ofensywnie, niestety razi niecelnymi podaniami i brakiem zrozumienia intencji partnerów. Słabo.
Paweł odzyskuje chyba dawny blask.
Jirsak pokazuje się z lepszej strony niż w minionym sezonie. Wygląda, jakby nabrał pewności siebie, co ma odzwierciedlenie w udanych próbach strzałów z dystansu i celnych podaniach do przodu.
Marcelo klasa sama w sobie, Cleber solidnie i pewnie, świetny Singlar.
Mączyński lepiej zagrał z Garbarnią niż z Tatranem, ale trzeba konsekwentnie na niego stawiać.

Siłą rzeczy nie mogłem ocenić Małego, Bogusia i Kirma.

Podsumowując: najpilniejsze transfery to według mnie dwóch szybkich i dobrych technicznie skrzydłowych oraz dwóch klasowych napastników.

Ocena została dokonana na podstawie osobiście obejrzanych meczów sparingowych z Garbarnią i Tatranem i jest, co zrozumiałe, subiektywna.

enzo 27.06.2010 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez farciarz (Post 921518)
Co do Łobo to zargał słabo żeby nie powiedzieć bardzo słabo, próbował kiwać ale mu nie wychodziło, miejmy nadzieję że się poprawi

Od razu zaznaczam, że meczu nie widziałem, więc bazuję wyłącznie na tym, co tu zostało powiedziane.

Być może tak słaba dyspozycja Łobodzińskiego była spowodowana przede wszystkim dramatycznym stanem murawy, na co kilka osób zwróciło już uwagę. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że Wojtek demonem szybkości jednak nigdy nie był, zaś na takim boisku ciężko o sensowną kontrolę piłki i wykonywanie udanych zwodów...

Inna sprawa, że skrzydłowy z prawdziwego zdarzenia powinien być zawodnikiem dynamicznym, który w pełnym biegu potrafi ograć obrońcę i dokładnie dośrodkować piłkę w pole karne do wbiegającego napastnika. Łobodziński natomiast zaczyna dryblować przeważnie w momencie, gdy piłka stoi w miejscu, więc kompletnie nie nadaje się on niestety do gry z kontry - a podejrzewam, iż właśnie taki sposób gry będzie forsowany przez Kasperczaka w nadchodzącym sezonie.

pablo92TSW 27.06.2010 11:54

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...n_skrot_meczu/

Skrót meczu

Proud 27.06.2010 12:04

Nie widziałem meczu, ale w tym skrócie Łobodziński był chyba najaktywniejszym Wiślakiem. Zaliczył wkońcu asystę. Więc nie wiem jak to jest? Może znów jest tendencja na forum aby krytykować wszystko co związane z Wojtkiem niezależnie jak gra.

AgresywnyChomik 27.06.2010 12:09

W tym skrocie to chyba najlepiej prezentowal sie Jirsak.

pablo92TSW 27.06.2010 12:09

Proud- dokładnie, też to zauważyłem... Może dużo rzeczy mu nie wychodziło, ale kilka razy zrobił zamieszanie, był aktywny, trzeba przypomnieć, że boisko było beznadziejne do gry. Teraz wszyscy wychwalają Pawła bo strzelił bramkę, ale tak naprawdę poza tym to żaden jego wielki mecz. Mączyńskiego wszyscy chcą do 1 składu, wychwalają, a on tez wczoraj nic nie pokazał. Owszem Krzysiek jest młody i bardzo zdolny, sam wolał bym, żeby więcej grał, bo już niejenokrotnie pokazał, że możliwości ma, ale ludzie opanujcie się i dajcie spokój Łobo! Czy wam się to nigdy nie znudzi? To się zaczyna już robić żenujące...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl