Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

DominoForza 30.06.2010 13:31

JP- 50%
J.Ang-58%
Mat-40%
JP ust-50%
J.Ang ust-45%

i nie rozumiem ludzi co maja po 80-100 %
JS na 100% :)

Michal_b3 30.06.2010 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 923976)
Sprawdzałem kiedyś to chyba w 2009 inżynieria lądowa na PK to 75 % także na granicy. Inżynieria środowiskowa to raczej bez problemu. Może jakieś budownictwo

Na stronie PK są wyniki pierwszej rekrutacji, w drugiej myślę, że progi spadły o kilka punktów. Niż demograficzny, trudniejsza matura - dasz rade ;-)
Sam wybieram się na budownictwo.

trial 30.06.2010 15:58

Interesuje mnie kierunek energetyka na PK, czy waż na na jakim wydziale ją wybiorę? Będą jakieś różnice? I co ważne, czy na każdym wydziale jest ona kierunkiem zamawianym?

vabanq 30.06.2010 16:09

Jakie kierunki polecacie z tymi wynikiami: matma podst 86% ang podst 90% ang rozsz 66%?? Myslalem o zarzadzaniu na AE ale fajnie byloby miec cos jeszcze do wyboru..
Z gory dzieki ;)

TSman 30.06.2010 16:46

jp 66%
mat 40%
ang 35%
jp ust 100%
ang ust 65%

ogolnie zadowolony :)

Pawel.Busko 30.06.2010 17:45

Jp na 90%
Matma64%
Anglik 62%
Wos 67%
Geografia 84%

Wszystko podstawa

Martinho 30.06.2010 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez trial (Post 924147)
Interesuje mnie kierunek energetyka na PK, czy waż na na jakim wydziale ją wybiorę? Będą jakieś różnice? I co ważne, czy na każdym wydziale jest ona kierunkiem zamawianym?

Jest to kierunek zamawiany, ale pamiętaj że kasę dostaje pierwsza 10ka czy 16ka średnich na roku :)
Ja właśnie kończę pierwszy rok Energetyki na AGHu i ci powiem że kierunek bardzo spoko.

Pawel.Busko 30.06.2010 18:42

Bardzo spoko?;) Martinho a przed zaczęciem studiów na tym kierunku interesowałeś się energetyką? Ciężko się było dostać na w/w kierunek? Proszę o priv chyba, że innych tez to interesuje;)

sndr 30.06.2010 18:49

Polski podst 61%
Matma podst 68%
Angielski podst 86%

Angielski rozsz 58%
Geografia rozsz 48%

Geografia mnie załamała, nie wiem co mam ze sobą zrobić. Jakieś propozycje? :/

zawszewiernyts 30.06.2010 19:11

a Mi co powiecie? Chce startować na UEk na Gosp i Admin. publiczną i mam z ang rozsz. 62%, a z Wosu rozsz 64%? PS. Mam nadzieje ze progi będą niskie w tym roku, wyniki na to wskazują :P

Gargamel 30.06.2010 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zawszewiernyts (Post 924283)
a Mi co powiecie? Chce startować na UEk na Gosp i Admin. publiczną i mam z ang rozsz. 62%, a z Wosu rozsz 64%? PS. Mam nadzieje ze progi będą niskie w tym roku, wyniki na to wskazują :P

Zostaje 2ga rekrutacja, bo na GAP zawsze jest próg w granicach 140-150 pkt.

Martinho 30.06.2010 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pawel.Busko (Post 924269)
Bardzo spoko?;) Martinho a przed zaczęciem studiów na tym kierunku interesowałeś się energetyką? Ciężko się było dostać na w/w kierunek? Proszę o priv chyba, że innych tez to interesuje;)

Ludzie po profilach matematycznych mają problemy z chemią i w perspektywie z przedmiotami kierunkowymi. Ci po profilach bio-chem itp maja problemy z matematyką i fizyką których pochodne są podstawą na studiach inżynierskich. Ja należę do tych drugich, wiadomo na początku trzeba było zacisnąć zęby, ale są zajęcia wyrównawcze, także po semestrze już było łatwiej. Także profil mat-chem jest tutaj idealny :)
Studia inżynierskie, a dodatkowo dyplom AGHu jest bardzo ceniony u pracodawców.

"Bardzo spoko" - nie no myślę że wszedzie jak na AGHu:):) zajebisci ludzie(studenci), wykładowcy i prowadzący zajęcia zdarzą sie przejebani, ale zdarzą sie lajtowi, mnie np coraz bardziej interesuje ten kierunek , także okazuje się dobrym wyborem. Noi nie jest aż tak ciężko jak np na budownictwie :P(takze jest troche czasu dla siebie) żeby odpaść trzeba naprawdę chcieć(ale jak to na studiach nikt sie nie bedzie z Toba *******ił) , jest 15 pktow ects na kazdym semestrze, w tym warunek mozesz wziaść juz na pierwszym roku (ta praktyka nie jest stosowana wszędzie)

Jeśli chodzi o sam wydział to budują nam nowy budynek, (a co za tym idzie dojdzie więcej specjalizacji):
http://www.speedyshare.com/files/232...a_projektu.pdf

Wg mnie kierunek jeden z lepszych jesli chodzi o perspektywy pracowo-finansowe. Jesli chodzi o mnie to do tego wyboru doszlo w czasie spotkan z doradcą zawodowym bo nie miałem zielonego pojęcia gdzie iść.

Tu jest rozpiska wszystkich semestrów I stopnia:
http://www.speedyshare.com/files/231...atka_Istop.xls

Próg pierwszej rekrutacji 500 punktów. Mnie było łatwo bo dość dobrze napisałem maturę (miałem 846 pkt). Ale w tym roku może byc wyzszy, bo tendencja jest wzrostowa(rok wcześniej 430). W drugiej rekrutacji (wrześniowej) cos kolo 630.

Cos jeszcze chcecie - piszcie.

trial 30.06.2010 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinho (Post 924265)
Jest to kierunek zamawiany, ale pamiętaj że kasę dostaje pierwsza 10ka czy 16ka średnich na roku :)
Ja właśnie kończę pierwszy rok Energetyki na AGHu i ci powiem że kierunek bardzo spoko.

Wierzę w swoje umiejętności:) jeśli tegoroczna matura mi na to nie pozwoli to myślę, że średnią osiągnę. A takie pytnie, czym się różni energetyka na wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej od tej na wydziale mechanicznym? Zastanawiam się, czy wybrać właśnie energetykę, mechatronikę czy wiertnictwo..

crazykaro 30.06.2010 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez trial (Post 924522)
Wierzę w swoje umiejętności:) jeśli tegoroczna matura mi na to nie pozwoli to myślę, że średnią osiągnę. A takie pytnie, czym się różni energetyka na wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej (więcej) https://ehms13.pk.edu.pl/rekrutacja/.../arrow1_dn.gif od tej na wydziale mechanicznym? Zastanawiam się, czy wybrać właśnie energetykę, mechatronikę czy wiertnictwo..

Pomiędzy Energetyką mechaniczną a elektryczną różnica jest zasadnicza. Elektryczna jest związana z przesyłem prądu czyli elektrotechnika, napięcia, linie przesyłowe, transformatory, generatory, instalacje elektryczne itp itd, krótko mówiąc bardziej elektromagnetycznie, że tak powiem:-p
Natomiast energetyka mechaniczna to głównie maszyny energetyczne, czyli turbiny, wiatraki, silniki ale także takie działy jak ciepłownictwo czy spalanie paliw, czyli to wszystko idzie bardziej w kierunku mechaniki i termodynamiki z elementami chemii

trial 01.07.2010 00:32

Zastanawia mnie, więc na którym wydziale lepiej wybrać. I czy obie są zamawiane na Politechnice? A może lepiej to odpuścić i iść na wiertnictwo lub mechatronikę? Ciężka sprawa:-D

Kaszalot 01.07.2010 08:29

jakie dokumenty trzeba dowiesc na awf (TiR), teraz na wstepie rekrutacji
bo nie moge tego za cholere dowiesc

_gilardino_ 01.07.2010 08:30

Powie mi ktoś jak wygląda sprawa z językami obcymi ? Tylko angielski jako podstawowy język czy można sobie wybrać francuski/niemiecki/hiszpanski ?

unpredictable_wislaczka 01.07.2010 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _gilardino_ (Post 924587)
Powie mi ktoś jak wygląda sprawa z językami obcymi ? Tylko angielski jako podstawowy język czy można sobie wybrać francuski/niemiecki/hiszpanski ?

Ja we Wrocławiu miałam z góry powiedziane,że musi być to angielski, ale wiem,że moja koleżanka w Szczecinie na przykład wybrała sobie niemiecki. Także nie wiem czy to nie zależy od uczelni, ale mogę się mylić ;)

wiślak 86 01.07.2010 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _gilardino_ (Post 924587)
Powie mi ktoś jak wygląda sprawa z językami obcymi ? Tylko angielski jako podstawowy język czy można sobie wybrać francuski/niemiecki/hiszpanski ?

W Krakowie na wiekszosci uczelni mozesz sobie wybrac jaki chcesz jezyk przewaznie francuski niemiecki rosyjski niekiedy hiszpanski czy wloski.

Oxydrene 01.07.2010 14:01

Szukam człowieka który studiuje geografie na UJ albo geofizyke na AGH lub ma jakiekolwiek pojęcie o takich studiach. I jeszcze jedno pytanie czy prawdąjest, że o przyjęciu na UJ na studia zaoczne decyduje kolejność zgłoszeń?

Pytam bo po prostu nie ogarniam tego

Gucio25 01.07.2010 15:32

i wyniki jak dla mnie bardzo zadowalające..

Polski 73%
Matma 80% (tu mogło być dużo lepiej, ale cóż..)
Angielski podst. 100% :)
Angielski rozsz. 85% :) - jak to zobaczyłem to byłem w pozytywnym szoku ;)
Geografia rozsz. 58% - rewelacji nie ma, ale na tak trudną maturę to i tak dobrze + 3 wynik w szkole..

teraz AGH/UEk, ale co dokładnie to sam jeszcze nie wiem. :D

Garbaż1906 01.07.2010 17:34

Czy po tej elektronicznej rekrutacji jestem zmuszony do wpłaty pieniędzy, czy np. w przypadku rozmyślenia się, mogę nie wpłacać kasy bez żadnych konsekwencji ? Proszę o szybką odp. :)

Pawel.Busko 01.07.2010 18:06

Raczej nie musisz. W zamian nie bierzesz udziału w rekrutacji.;)

Kibic_1906 01.07.2010 18:25

Język polski - 83%
Język angielski - 72%
Matematyka - 58%
Historia - 62%
WOS - 66%

Wszystko podstawa. Czy z takimi wynikami opłaca się startować na UJ na administracje ??

!!IRIVER!! 01.07.2010 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic_1906 (Post 925119)
Język polski - 83%
Język angielski - 72%
Matematyka - 58%
Historia - 62%
WOS - 66%

Wszystko podstawa. Czy z takimi wynikami opłaca się startować na UJ na administracje ??

Jakby to było rozszerzenie, to i owszem, a tak to może być bardzo ciężko. No chyba, że na zaoczne.

sndr 02.07.2010 08:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaszalot (Post 924585)
jakie dokumenty trzeba dowiesc na awf (TiR), teraz na wstepie rekrutacji
bo nie moge tego za cholere dowiesc

Lekki mają bałagan na stronie z rekrutacją, bo mam ten sam problem :-/

Arteka1906 02.07.2010 09:55

najpierw idziecie z dowodem wplaty za oplate rekrutacyjna. Dostajecie swistek do lekarza, idziecie na badania. Potem wracacie do nich z ksero dowodu, swiadectwa maturalnego, zaswiadczenia od lekarza i wydrukiem z ESR.

Michal_b3 02.07.2010 20:33

Na pewno jest na forum ktoś, kto studiuje/studiował budownictwo na PK na WILu. No więc jak wyglądają studia od środka? Jest ciekawie? Bardzo ciężko jest się utrzymać? Są szanse( ;) ), żeby mieć trochę wolnego czasu?

westersyl 03.07.2010 08:41

Podstawowe pytanie czy dostanę się w KRK na co kol wiek z takim "czymś":
Polski 57%
Ang 82%
Matma 30% lol :(
geo 44%

Ang ustny 75
Polski ustny 40%

Wszystko podstawa.

Kibic_1906 03.07.2010 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 926299)
Podstawowe pytanie czy dostanę się w KRK na co kol wiek z takim "czymś":
Polski 57%
Ang 82%
Matma 30% lol :(
geo 44%

Ang ustny 75
Polski ustny 40%

Wszystko podstawa.

Będzie Ci baaardzo cięzko ale spróbuj :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl