Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Jaroo1 06.09.2009 20:27

Fajnie by było jakbysmy teraz przegrali ze Słowenia, pozegnalis ie juz na 100% z mysla o RPA, Leos zeby juz dał sobie spokoj i honoro zostawil kadre. Zeby kadre przejał Smuda, powolal na 2 ostatnie mecze kadre taka jak uwaza i miałby 2 i pol roku na skompletowanie reprezentacji na Euro2012, mysle ze ma takie doswiadczenie i umiejetnosci ze nawet nazbieralby wielu młodzikow (hmm tzn Grosik itp) i tak spokojnie by zrobil bardzo dobra druzyne, tak jak w Lechu w 3 lata pozbieral roznych pilkarzy i osiagnał zmaierzony cel

Bronex 06.09.2009 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 790028)
Fajnie by było jakbysmy teraz przegrali ze Słowenia, pozegnalis ie juz na 100% z mysla o RPA, Leos zeby juz dał sobie spokoj i honoro zostawil kadre. Zeby kadre przejał Smuda, powolal na 2 ostatnie mecze kadre taka jak uwaza i miałby 2 i pol roku na skompletowanie reprezentacji na Euro2012, mysle ze ma takie doswiadczenie i umiejetnosci ze nawet nazbieralby wielu młodzikow (hmm tzn Grosik itp) i tak spokojnie by zrobil bardzo dobra druzyne, tak jak w Lechu w 3 lata pozbieral roznych pilkarzy i osiagnał zmaierzony cel

... czyli Majstra hahahahahaha !!!!

Oldpara 06.09.2009 20:53

Ze Słowenią wygrają.

Nasze gwiazdki grają w kratkę - z Grecją dobrze, to potem im się wydaje, że Irlandię ograją w "chodzonego". Okazuje się się że nie za bardzo, to ze wstydu na następnym meczu zepną poślady.

Jaroo1 06.09.2009 20:55

hahaha pokaz mi trenera w Polsce ktory obejmie klub byle jaki i z gowna zrobi w 3 lata klub ktory teraz ma renome, marke i potrafi cos zagrac nie tylko na arenie polskiej ale i w Europie- tzn jeszcze potrafil ale teraz odszedł Smuda, klub przejał normalny polski trener i jzu widzimy co sie dzieje z druzyna ktora ze Smuda cos znaczyła a teraz sie stacza

koyoot 06.09.2009 21:39

Jakby nie patrzac to Smuda uczyl sie trenerskiego fachu w Niemczech..

W Polsce umiem wymienic raptem 3 dobrych trenerow ktorzy sa w stanie dobrze przygotowac zespol do gry w lidze. Smuda, Skorza, i Janas. Nasza pilka zaczyna sie niestety staczac w dol(ba! juz sie stacza od dobrych parunastu miesiecy). To ze nasze kluby nie potrafia nic ugrac w Europie jest znaczace, ale to dlatego ze wszyscy zyjemy przeszloscia zamiast mierzyc w przyszlosc. Jak to mowia: "Co bylo a nie jest nie pisze sie w rejestr". Wiec mam nadzieje ze ludzie, dziennikarze ktorzy czytaja to forum, byc moze dzialacze klubowi, pilkarskiej centrali czy ktokolwiek kto cos znaczy w polskim futbolu pojda po rozum do glowy i zobacza to co jest widoczne od juz bardzo dawna. Co z tego ze pokonalismy Portugalie KIEDYS tam, co z tego ze KIEDYS mielismy 3 miejsce na mundialu, skoro to bylo KIEDYS. Swiat sie zmienia a my stoimy w miejscu.

Nam, kibicom, pozostaje wierzyc ze moze KIEDYS bedzie lepiej...

"Lubi nas niewielu, wiekszosc nienawidzi, boja sie wszyscy...".

1q2 06.09.2009 22:07

Mnie u Benhałera w****ia jedna rzecz, która niestety rzutuje na inne.
Jego lenistwo.Jemu po prostu nie chce się jeździć, oglądać zawodników co jest o tyle bulwersujące że praca selekcjonera vs praca w klubie to jak bycie weekendową hostessą gdzieś w markecie a codzienne tyranie na budowie.--- a jemu i tak się nie chce...Z tego wychodzą potem różne kwiatki, jak choćby kosmiczne wprost powołania a co za tym idzie niezdrowe ciśnienie w zespole.

Konrad. 06.09.2009 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 790039)
hahaha pokaz mi trenera w Polsce ktory obejmie klub byle jaki i z gowna zrobi w 3 lata klub ktory teraz ma renome, marke i potrafi cos zagrac nie tylko na arenie polskiej ale i w Europie- tzn jeszcze potrafil ale teraz odszedł Smuda, klub przejał normalny polski trener i jzu widzimy co sie dzieje z druzyna ktora ze Smuda cos znaczyła a teraz sie stacza

Smuda nie przejął byle jakiego kluby - dostał piłkarzy z Amici (3 miejsce w lidze) i Lecha (4 miejsce), przez trzy lata dysponował też największym budżetem na transfery, mimo to nie potrafił zdobyć lepszego miejsca niż trzecie...

Jeśli chodzi o europejskie puchary, to też nie róbcie boga ze smudy, bo rok wcześniej odpadł z drużyna z Kazachstanu w intertoto...
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 790015)
Gralimsy ze Szwdami w grupie to zawsze baty. Z Anglia nie wygralismy od 1974 roku, z Niemcami nigdy, Holandia czy Francja takze. Cale szczescie ze nie gray z Hispzanami bo wpier**ol murowany bylby. A najbradziej denerwuje mnie to , ze na tm forum sa ciagle glosy: Glowacki do obrony, Kosowski na skrzydlo... No przepraszam. Budujmy w koncu jakas druzyne na przyszlosc skor terazniejszosc jest przegrana.

Sęk w tym kolego, że teraz jak gorzej niż w latach 90, gdy odpadaliśmy po meczech z Anglikami, czy Szwedami (bądź co bądź średniaki), a teraz odpadamy z totalnymi leszczami. Przeecież ta grupa jest najsłabsza z wszystkich w strefie Euro! Jedyna mocna drużyna (rankingowo) czyli Czechy jest kompletnie bez formy, stare gwiazdy wypalone, nastepców brak...

Dlatego tak bardzo boli to, że najprawdopodobniej odpadniemy... I to że grając u siebie mecz o wszystko ze słabą Irlandią, trener wystawia jednego napastnika mając drugiego równie dobrego na łąwie...a

felipe 06.09.2009 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 790054)
Mnie u Benhałera w****ia jedna rzecz, która niestety rzutuje na inne.
Jego lenistwo.Jemu po prostu nie chce się jeździć, oglądać zawodników co jest o tyle bulwersujące że praca selekcjonera vs praca w klubie to jak bycie weekendową hostessą gdzieś w markecie a codzienne tyranie na budowie.--- a jemu i tak się nie chce...Z tego wychodzą potem różne kwiatki, jak choćby kosmiczne wprost powołania a co za tym idzie niezdrowe ciśnienie w zespole.

Nie zgodzę się z Tobą , to chyba nie o lenistwo chodzi...

Żyjemy w XXI wieku, nei muszę jechać do Wronek by wiedzieć, że na obecną chwilę najlepszym pomocnikim ligi jest Peszko i go powołać. Taki Hiddink swego czasu prowadził jednocześnie PSV i Rosję i jakos dawał radę z powołaniami bez przesiadywania co tydzień na trybunach w Moskwie czy innym Władywostoku na Ałani... Są media, są asystenci, jest internet itp, wiadomo kto strzela, kto grzeje ławę itd i to wystarczy.

Ale jakakolwiek wiedza nie znaczy nic, gdy selekcjoner ponad troskę o poziom drużyny przedkłada swe prywatne antypatie (nieobecnosć takich graczy jak Wichniarek, Kuszczak, niegdyś Jeleń), sympatie (Roger, Dudka, Krzynówek , Saganowski - co by nie robili są w kadrze) czy interesy (promowanie Smolarka). I w tym punkcie nie podoba mi się Leo szczególnie.

Nikt tu nie mówi, by trener dokonywał co chwilę rewolucji kadrowej, tworząc ją tylko na podstawie aktualnej formy piłkarzy. Nie! Jakiś trzon musi być... ale dlaczego zmiennikiem wczoraj nie mógł być PEszko? Az sie prosiło by w 50 minucie zdjąć beznadziejnego Błaszczykowskiego... Trzon trzonem, pojedyncze zmiany nie zburzą przecież systemu...

Ileż wczoraj dałoby wejście Peszki i Kosowskiego na skrzydła ? Obaj szybcy, w rytmie meczowym, w dobrych klubach, wczoraj przed telewizorami... eh

1q2 06.09.2009 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 790058)
Czechy jest kompletnie bez formy, stare gwiazdy wypalone, nastepców brak...

No to tak jak u nas;>

tofik 06.09.2009 22:58

Bonio ma w sumie rację, że my gramy jak nam przeciwnik pozwoli. A szczególnie źle jest, jak trzrba grać pozycyjnym atakiem. Wtedy to już wymiękamy, bo 8 na 10 z pola gra na 3 kontakty minimum.

Dlatego ze Słowenią spodziewam się niezłego wyniku. Nie są na tyle mocni, żeby nas stłamsić. Ale jednak oni próbują grać atak pozycyjny. Co w sumie nam lezy, bo będziemy mogli kopać na kontrę.
Daje nam 60% szans na wygraną.

Borinho 06.09.2009 23:21

Cała Nasza Piłka jest na dnie i systematycznie obniża poziom !!!!...

Udało nam się awansować na 3 imprezy w ciągu 6 lat co okazuje się było maksimum możliwości Polskich piłkarzy. Bo na każdych mistrzostwach było widać ile naszym kopaczom brakuje do czołówki .

Dzisiaj jesteśmy w takim momencie że nasze drużyny dostają wpiernicz od Estońskiej drużyny czyni niestety to nasza Wisła !!!... i marzeniem Polskiego klubu staje się awans choćby grup Ligi Europejskiej.
Nasze kluby systematycznie mają problem z drużynami które powinny ogrywać bez problemów .
Do kadry powołuje się już się ludzi z castingów Na Polskiego obywatela bo w kraju naprawdę brakuje ludzi o odpowiednich predyspozycjach do gry w kadrze Przypuszczałem że pokolenie Brożków, Murawskich , Błaszczykowskiego 23-27 letnie na których powinna być oparta dziś kadra okaże się zasłabłe i niestety to jest prawda. Mamy bardzo przeciętnych piłkarzy którzy od przypadku zagrają dobry mecz towarzyski , czy jeden super mecz w eliminacjach choćby ten z Czechami. Niestety trzeba się obudzić z snu !!! i spojrzeć prawdzie w oczy !!!!. Nasz piłkarze są przeinwestowani . Liga z roku na rok coraz słabsza ( patrz umiejętności piłkarzy w niej grających (
Kluby niech w końcu wypracują jakiś model pracy z młodzieżą . A PZPN niech zacznie myśleć na pierwszym miejscu o skutecznym szkoleniu młodych zawodników w każdym regionie kraju !!!. Na to muszą iść środki , na to trzeba sponsorów . Odpowiednie boiska , hale by było gdzie cały rok trenować i zachęcić młodych do Piłki .
Niestety w PZPNIE MYŚLĄ TYLKO O SWOICH KIESZENIACH I WŁASNYM NAPCHANIU DZIURY I WPŁYWACH KTÓRE POZWOLĄ IM UTRZYMAĆ CIEPŁE POSADKI !!!!. Później mamy taką pierwszą reprezentację jaką mamy i to już nie jest kwestia trenera takiego czy owakiego . Mamy po prostu bardzo przeciętnych kopaczy piłki nożnej, Którzy są tak wyszkoleni jak są .... że dziś już Irlandia Pólnocna zdobywa 4 pkt w dwóch meczach z nami !!! co raczej parę lat temu było nie do pomyślenia . Pytanie czy dziś nie stanie się to już normalnością ??? .A tak a propo czy można awansować do Mistrzostw Świata mając na środku obrony parę Żewłakow - Dudka ??? aha i na lewej obronie co ja robię tu Jacka Krzynówka????.........................

wolfy 06.09.2009 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kicu (Post 790011)
Żartujesz? Ja rozumiem, że po wczorajszej porażce wszyscy mają - delikatnie mówiąc - nie najlepsze zdanie o naszych "Orłach" ale żeby od razu dawać do zrozumienia, że są kompletnymi drewniakami? Mają na tyle duże umiejętności, że powinni umieć przerzucić piłkę na drugą stronę lub zagrać kilka podań po ziemi (nie koniecznie z klepki). Jak się gra w Ligue 1, Bundeslidze czy w niezłych średniakach europejskich - nawet nie odgrywając tam głównej roli - nie można być topornym technicznie. Popadamy ze skrajności w skrajność. Po zwycięstwach z Portugalią czy Czechami nasi piłkarze są zajebiści i mają u stóp cały świat a po remisie z Ulsterem czy porażce ze Słowacją są nagle - zdaniem wielu rodaków - kompletnymi drewniakami, nie umiejącymi prosto kopnąć piłki. Otrząśnijcie się.

No dobra - więc jak przyjmują piłkę to im ona odskakuje, czy nie? Serio pytam.

andalemono 07.09.2009 07:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 790071)
No dobra - więc jak przyjmują piłkę to im ona odskakuje, czy nie? Serio pytam.

Pytanie poniżej pasa.

arti 07.09.2009 09:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 789901)
Dokładnie. Jak umiejętności są porwónywalne, to na defensuwnie ustawionego przeciwnika większość trenerów ustawia się 4-5-1, zeby wygrać środek pola i kreować z tamtąd akcje, bo napastnicy są silnie obstawieni. Tak gra Benitez, Beenhaker, tak gra Urban, tak gra Skorża (Brożek jako wysunięty, a Małecki/Boguski/Jirsak jest cofnięty do pomocy i gra "łącznika"). Wiem, że dla Was, taktyków forumowych i zapalonych czytaczy prasy to nie są żadne autorytety, ale oni starają sie czerpać z najlepszych wzroców.

Tylko jak nawet dobrzy piłkarze grają beznadziejnie (np. Błaszczykowski) to nikt cudów nie dokona. To nie wina Benhakera, ze wszyscy Polacy byli wolniejsi od Irlandczyków. Dobrze przynajmniej, że kondycyjnie wytrzymali i wdusili tą jedną bramkę.

Tylko, że Benitez ma Torresa na szpicy, to gracz trochę lepszy i innego typu niż Brożek czy Lewy. Co do przywołanej reszty - grają tak bo muszą-mają 1 napastnika , a wyniki mają jeśli już to w Pl (Skorża) albo nigdzie (Urban).
Moim zdaniem Beenhaker zje.ał tym ustawieniem drugi mecz z przecietnym przeciwnikiem (pierwszy był ze Słowenią). Fuksiarski gol (Wasyl-Obraniak) w sparingu z Grecją stworzył złudzenie, że tak możemy grać, a wystarczy obejrzeć kilka meczów w canalplus i zobaczyć jak męczą się Brożek i Lewy w 4-5-1 i o ile lepiej grają w 4-4-2 z Małeckim i Reniferem.

Pan Jotka 07.09.2009 09:46

Ni eno ludzie...Ja wiem ze poziom polskich [pilkarzy nie jest rewelacyjny, ale jak doklada sie o takiego czegos jeszcze trener to juz lekka przesada. Ewidentne błedy w selekcji oraz niezrozumiale decyzje w stylu Smolarek za Obraniaka, Krzynowek a nie Gancarczyk, brak powolania dla Glowackiego--obecnie defensora nr 1 naszej ligi, Lobodzinski zamiast Maleckiego czy Peszki, stawianie na Dudke, ktory grzeje lawe w Auxerre, powolania dla Trałki albo Polczaka...No przykro mi , bo bronilem zawsze Benhaakera, ale tym razem nie ma nic na usprawiedliwienie.I... do tego arogancki styl bycia w stylu:" a co to za glupie pytanie", albo słanie faków.

AYALA 07.09.2009 09:49

Dwa lata temu Tusk mówił że będziemy drugą Irlandią, piłkarsko można powiedziec że sie z nimi zrównaliśmy

BIEZANOWIAK_CHICAGO 07.09.2009 09:54

Prawda jest taka, ze Polska reprezentacja jeszcze przez wiele lat bedzie sredniakiem.
A czemu....
1) Kasy nikt nie chce wykladac na sport
2) Nie ma boisk treningowych
3) Nie ma szkolek pilkarskich ktore by zajely sie pilkarzami (czemu tak wielu mlodych zdolnych
pilkarzy ucieka zagranice??)
4) Trenerzy graja nazwiskami....
5) Polscy pilkarze nie chca ciezko cwiczyc (prawie w kazdym meczu biegowo sa slabsi o dwie klasy)
6) Psychologa tez potrzeba w reprezentacji bo chlopaki zawsze graja bojazliwie
7) Polskie kluby sa biedne, i najlepszych nie moga zatrzymac a gdy ci ida za granice, grzeja lawe...

Jest wiele jeszcze punktow, ale zacznijmy od tego...

matusz 07.09.2009 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 790091)
Dwa lata temu Tusk mówił że będziemy drugą Irlandią, piłkarsko można powiedziec że sie z nimi zrównaliśmy

Nie żebym się czepiał, ale wypadałoby wiedzieć, że Irlandia Północna to nie ta "tuskowa" Irlandia.

Marszałek 07.09.2009 10:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 789997)
Gówno prawda co wy tu piszecie :) Kraj trenerów, tylko dlaczego tak chujowo jest ?

Kraj ale Hiddinka,Advocata,Van Galla, reszta podczepia się pod ten korowód geniuszy i jedzie zwyczajnie na ich renomie. Wszędzie, w każdej dziedzinie życia niemal tak jest. Giganci zatrudniają geniuszy, a leszczyna bierze leszczy. Poza tym zgadzam się z Bońkiem, tutaj żadne trener nic nie zmieni ,bo piłkarzy prosto kopiących piłkarzy jest bardzo mało.

BIEZANOWIAK_CHICAGO 07.09.2009 10:05

Ps. Swiete slowa Boniek powiedzial i trzeba wkoncu oczy otworzyc.
Nadzieja mozna zyc, ale tylko w Fifie mozna daleko nasza reprezentacja
dojsc...

AYALA 07.09.2009 10:08

nie mamy drużyny w lidze mistrzów od 13 lat a to ona powinna byc naturalnym zapleczem do Reprezentacji.Chociaż jak Legia z Widzewem grały LM to na żaden mundial ani Euro nie awansowaliśmy i tak.
Cienkie bolki jesteśmy w piłke.Czasem uda sie zagrac jak z Portugalią ale to raz na kilka lat.

For_FuN_ 07.09.2009 10:26

Szkoda, ze nie bedziemy mieli porownania co z tymi pilkarzami mozna osiagnac, bo przez nastepne ponad 2 lata bedziemy grac jedynie mecze towarzyskie. Twierdze, ze Kasperczak czy Smuda z tymi samymi graczami, wyszliby z tej najltawiejszej grupy z przyslowiowym palcem w ...

Jak tu niektorzy nie widza roznicy w kadrach Engela, Janasa, a kadra Beenhakkera, to chyba ogladaja mecze naszej reprezentacji dopiero od czasu, kiedy Holender ja przejal. Nie tak dawno temu, gralismy bardzo konsekwetnie, mielismy znakomicie(!) opracowane stale fragmenty gry po ktorych zdobywalismy gole, bylismy poukladani z tylu(od tego podobno buduje sie druzyne, a u dziadka tego nie widzimy), potrafilismy wyjsc szybko z pilka...a dzisiaj zadnego stylu, juz nie mowie o tym, jak to wyglada dla oka. Taka sytuacja ma miejsce juz od 1,5 roku.

arti 07.09.2009 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BIEZANOWIAK_CHICAGO (Post 790098)
Ps. Swiete slowa Boniek powiedzial i trzeba wkoncu oczy otworzyc.
Nadzieja mozna zyc, ale tylko w Fifie mozna daleko nasza reprezentacja
dojsc...

Ale można albo to poustawiać z głową i dzięki temu wyciągnąć z zespołu więcej niż suma indywidualnych umiejętności albo go dobić swoimi błędami. Dzięki pierwszemu zjawisku ograliśmy swego czasu m.in. Portugalię, dzięki drugiemu potraciliśmy w tej edycji punkty ze Słowenią i Irlandią Płn.
Boniek ogólnie to ma rację, ale wchodząc w szczegóły, to bez jaj żebyśmy sobie gratulowali i uznawali za sukces albo nawet sytuację do przyjęcia remis z Irlandią Płn, albo uznawali za normalne wtopy z Estończykami (vide Wisła)

BIEZANOWIAK_CHICAGO 07.09.2009 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 790103)
Szkoda, ze nie bedziemy mieli porownania co z tymi pilkarzami mozna osiagnac, bo przez nastepne ponad 2 lata bedziemy grac jedynie mecze towarzyskie. Twierdze, ze Kasperczak czy Smuda z tymi samymi graczami, wyszliby z tej najltawiejszej grupy z przyslowiowym palcem w ...

Jak tu niektorzy nie widza roznicy w kadrach Engela, Janasa, a kadra Beenhakkera, to chyba ogladaja mecze naszej reprezentacji dopiero od czasu, kiedy Holender ja przejal. Nie tak dawno temu, gralismy bardzo konsekwetnie, mielismy znakomicie(!) opracowane stale fragmenty gry po ktorych zdobywalismy gole, bylismy poukladani z tylu(od tego podobno buduje sie druzyne, a u dziadka tego nie widzimy), potrafilismy wyjsc szybko z pilka...a dzisiaj zadnego stylu, juz nie mowie o tym, jak to wyglada dla oka. Taka sytuacja ma miejsce juz od 1,5 roku.


Zgadzam sie z toba ze inni trenerzy podchodzili do zespolu inaczej, i mozna powiedziec lepiej (lepsze wyniki) ale w naszej reprezentacji widac te same wady..... Slaba psychika (trema w najwazniejszych meczach), i zero szybkosci (patrzac na inne zespoly.) Nasi zawodnicy nie maja w ogole kondycji (i nie mozna caly czas mowic ze to niech ich wina ze nie graja w swoich zagranicznych klubach.)

saklak1906 07.09.2009 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BIEZANOWIAK_CHICAGO (Post 790105)
Zgadzam sie z toba ze inni trenerzy podchodzili do zespolu inaczej, i mozna powiedziec lepiej (lepsze wyniki) ale w naszej reprezentacji widac te same wady..... Slaba psychika (trema w najwazniejszych meczach), i zero szybkosci (patrzac na inne zespoly.) Nasi zawodnicy nie maja w ogole kondycji (i nie mozna caly czas mowic ze to niech ich wina ze nie graja w swoich zagranicznych klubach.)

Jak moga miec kondycje jak w swoich przecietnych klubach siedza na lawkach rezerwowych, jak moga byc odporni psychicznie jak nie graja w meczach o stawke a jedynie o puchar pasztetowej.

Wystarczy popatrzec w jakich klubach zachodnich (graja) lub nawet siedza nasi zawodnicy zeby wiedziec ze nie mamy kim grac bo sa jedynie w srednich klubach europejskich.
Ale najwieksza parodja jest to ze powolywani sa zawodnicy ktorzy grzeja lawe a Ci ktorzy graja i to nawet na przyzwoitym poziomie ogladaja mecze repry w domu w tv

BIEZANOWIAK_CHICAGO 07.09.2009 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 790106)
Jak moga miec kondycje jak w swoich przecietnych klubach siedza na lawkach rezerwowych, jak moga byc odporni psychicznie jak nie graja w meczach o stawke a jedynie o puchar pasztetowej.

Wystarczy popatrzec w jakich klubach zachodnich (graja) lub nawet siedza nasi zawodnicy zeby wiedziec ze nie mamy kim grac bo sa jedynie w srednich klubach europejskich.
Ale najwieksza parodja jest to ze powolywani sa zawodnicy ktorzy grzeja lawe a Ci ktorzy graja i to nawet na przyzwoitym poziomie ogladaja mecze repry w domu w tv

Taka jest prawda, ale niestety wiele ludzi sie "jara" ze mamy gracza Polaka w Mancherster United albo Realu Madryt ale prawda jest taka ze c... robia. Ale niestety nasze Polskie kluby nie sa za bogate zeby tych najlepszych utrzymac. Szlak mnie trawia ze takie Dynamo Kijow bylo wstanie dojsc tak daleko, a przeciez to sa nasi sasiedzi ktorzy co chwile maja klopoty finansowe (jesli chodzi o kraj.)

Powtorze jeszcze raz moje punkty i mysle ze one wiele wytlumacza..


1) Kasy nikt nie chce wykladac na sport
2) Nie ma boisk treningowych
3) Nie ma szkolek pilkarskich ktore by zajely sie pilkarzami (czemu tak wielu mlodych zdolnych
pilkarzy ucieka zagranice??)
4) Trenerzy graja nazwiskami....
5) Polscy pilkarze nie chca ciezko cwiczyc (prawie w kazdym meczu biegowo sa slabsi o dwie klasy)
6) Psychologa tez potrzeba w reprezentacji bo chlopaki zawsze graja bojazliwie
7) Polskie kluby sa biedne, i najlepszych nie moga zatrzymac a gdy ci ida za granice, grzeja lawe...

Jest wiele jeszcze punktow, ale zacznijmy od tego...

WISŁA 1906 NH 07.09.2009 10:52

Mam pytanie... Druga drużyna z naszej grupy gra w barażach ? czy awansuje tylko pierwsza drużyna a baraży nie ma ?

BIEZANOWIAK_CHICAGO 07.09.2009 11:17

Z tego co wiem to 6 lub 8 druzyn z drugiego miejsca awansuje.
W grupie jesli pierwsza i druga druzyna beda mialy po tyle samo punktow, to licza sie wtedy
bramki a nie mecze tych dwoch druzyn

Fuks 07.09.2009 11:22

Baraże są, ale do baraży nie wchodzi najsłabsza z 9 druzyn z drugich miejsc. Przy czym punkty zdobyte z najsłabszą druzyną danej grupy sie nie liczą (wiec nam np. 6 pkt z san marino odpada). Jak narazie to chyba wlasnie nasza grupa jest pod tym wzgledem najgorsza..

tofik 07.09.2009 11:52

Raczej pewne, że za Leo przyjdzie Franz Smuda.Ciekawe, co ten zdziała. W sumie zna nasze realia. Pewnie będziemy się starali grać to co potrafimy. Bo Beenhakker starego psa chciał nowych sztuczek uczyć.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl