![]() |
Fajnie by było jakbysmy teraz przegrali ze Słowenia, pozegnalis ie juz na 100% z mysla o RPA, Leos zeby juz dał sobie spokoj i honoro zostawil kadre. Zeby kadre przejał Smuda, powolal na 2 ostatnie mecze kadre taka jak uwaza i miałby 2 i pol roku na skompletowanie reprezentacji na Euro2012, mysle ze ma takie doswiadczenie i umiejetnosci ze nawet nazbieralby wielu młodzikow (hmm tzn Grosik itp) i tak spokojnie by zrobil bardzo dobra druzyne, tak jak w Lechu w 3 lata pozbieral roznych pilkarzy i osiagnał zmaierzony cel
|
Cytat:
|
Ze Słowenią wygrają.
Nasze gwiazdki grają w kratkę - z Grecją dobrze, to potem im się wydaje, że Irlandię ograją w "chodzonego". Okazuje się się że nie za bardzo, to ze wstydu na następnym meczu zepną poślady. |
hahaha pokaz mi trenera w Polsce ktory obejmie klub byle jaki i z gowna zrobi w 3 lata klub ktory teraz ma renome, marke i potrafi cos zagrac nie tylko na arenie polskiej ale i w Europie- tzn jeszcze potrafil ale teraz odszedł Smuda, klub przejał normalny polski trener i jzu widzimy co sie dzieje z druzyna ktora ze Smuda cos znaczyła a teraz sie stacza
|
Jakby nie patrzac to Smuda uczyl sie trenerskiego fachu w Niemczech..
W Polsce umiem wymienic raptem 3 dobrych trenerow ktorzy sa w stanie dobrze przygotowac zespol do gry w lidze. Smuda, Skorza, i Janas. Nasza pilka zaczyna sie niestety staczac w dol(ba! juz sie stacza od dobrych parunastu miesiecy). To ze nasze kluby nie potrafia nic ugrac w Europie jest znaczace, ale to dlatego ze wszyscy zyjemy przeszloscia zamiast mierzyc w przyszlosc. Jak to mowia: "Co bylo a nie jest nie pisze sie w rejestr". Wiec mam nadzieje ze ludzie, dziennikarze ktorzy czytaja to forum, byc moze dzialacze klubowi, pilkarskiej centrali czy ktokolwiek kto cos znaczy w polskim futbolu pojda po rozum do glowy i zobacza to co jest widoczne od juz bardzo dawna. Co z tego ze pokonalismy Portugalie KIEDYS tam, co z tego ze KIEDYS mielismy 3 miejsce na mundialu, skoro to bylo KIEDYS. Swiat sie zmienia a my stoimy w miejscu. Nam, kibicom, pozostaje wierzyc ze moze KIEDYS bedzie lepiej... "Lubi nas niewielu, wiekszosc nienawidzi, boja sie wszyscy...". |
Mnie u Benhałera w****ia jedna rzecz, która niestety rzutuje na inne.
Jego lenistwo.Jemu po prostu nie chce się jeździć, oglądać zawodników co jest o tyle bulwersujące że praca selekcjonera vs praca w klubie to jak bycie weekendową hostessą gdzieś w markecie a codzienne tyranie na budowie.--- a jemu i tak się nie chce...Z tego wychodzą potem różne kwiatki, jak choćby kosmiczne wprost powołania a co za tym idzie niezdrowe ciśnienie w zespole. |
Cytat:
Jeśli chodzi o europejskie puchary, to też nie róbcie boga ze smudy, bo rok wcześniej odpadł z drużyna z Kazachstanu w intertoto... Cytat:
Dlatego tak bardzo boli to, że najprawdopodobniej odpadniemy... I to że grając u siebie mecz o wszystko ze słabą Irlandią, trener wystawia jednego napastnika mając drugiego równie dobrego na łąwie...a |
Cytat:
Żyjemy w XXI wieku, nei muszę jechać do Wronek by wiedzieć, że na obecną chwilę najlepszym pomocnikim ligi jest Peszko i go powołać. Taki Hiddink swego czasu prowadził jednocześnie PSV i Rosję i jakos dawał radę z powołaniami bez przesiadywania co tydzień na trybunach w Moskwie czy innym Władywostoku na Ałani... Są media, są asystenci, jest internet itp, wiadomo kto strzela, kto grzeje ławę itd i to wystarczy. Ale jakakolwiek wiedza nie znaczy nic, gdy selekcjoner ponad troskę o poziom drużyny przedkłada swe prywatne antypatie (nieobecnosć takich graczy jak Wichniarek, Kuszczak, niegdyś Jeleń), sympatie (Roger, Dudka, Krzynówek , Saganowski - co by nie robili są w kadrze) czy interesy (promowanie Smolarka). I w tym punkcie nie podoba mi się Leo szczególnie. Nikt tu nie mówi, by trener dokonywał co chwilę rewolucji kadrowej, tworząc ją tylko na podstawie aktualnej formy piłkarzy. Nie! Jakiś trzon musi być... ale dlaczego zmiennikiem wczoraj nie mógł być PEszko? Az sie prosiło by w 50 minucie zdjąć beznadziejnego Błaszczykowskiego... Trzon trzonem, pojedyncze zmiany nie zburzą przecież systemu... Ileż wczoraj dałoby wejście Peszki i Kosowskiego na skrzydła ? Obaj szybcy, w rytmie meczowym, w dobrych klubach, wczoraj przed telewizorami... eh |
Cytat:
|
Bonio ma w sumie rację, że my gramy jak nam przeciwnik pozwoli. A szczególnie źle jest, jak trzrba grać pozycyjnym atakiem. Wtedy to już wymiękamy, bo 8 na 10 z pola gra na 3 kontakty minimum.
Dlatego ze Słowenią spodziewam się niezłego wyniku. Nie są na tyle mocni, żeby nas stłamsić. Ale jednak oni próbują grać atak pozycyjny. Co w sumie nam lezy, bo będziemy mogli kopać na kontrę. Daje nam 60% szans na wygraną. |
Cała Nasza Piłka jest na dnie i systematycznie obniża poziom !!!!...
Udało nam się awansować na 3 imprezy w ciągu 6 lat co okazuje się było maksimum możliwości Polskich piłkarzy. Bo na każdych mistrzostwach było widać ile naszym kopaczom brakuje do czołówki . Dzisiaj jesteśmy w takim momencie że nasze drużyny dostają wpiernicz od Estońskiej drużyny czyni niestety to nasza Wisła !!!... i marzeniem Polskiego klubu staje się awans choćby grup Ligi Europejskiej. Nasze kluby systematycznie mają problem z drużynami które powinny ogrywać bez problemów . Do kadry powołuje się już się ludzi z castingów Na Polskiego obywatela bo w kraju naprawdę brakuje ludzi o odpowiednich predyspozycjach do gry w kadrze Przypuszczałem że pokolenie Brożków, Murawskich , Błaszczykowskiego 23-27 letnie na których powinna być oparta dziś kadra okaże się zasłabłe i niestety to jest prawda. Mamy bardzo przeciętnych piłkarzy którzy od przypadku zagrają dobry mecz towarzyski , czy jeden super mecz w eliminacjach choćby ten z Czechami. Niestety trzeba się obudzić z snu !!! i spojrzeć prawdzie w oczy !!!!. Nasz piłkarze są przeinwestowani . Liga z roku na rok coraz słabsza ( patrz umiejętności piłkarzy w niej grających ( Kluby niech w końcu wypracują jakiś model pracy z młodzieżą . A PZPN niech zacznie myśleć na pierwszym miejscu o skutecznym szkoleniu młodych zawodników w każdym regionie kraju !!!. Na to muszą iść środki , na to trzeba sponsorów . Odpowiednie boiska , hale by było gdzie cały rok trenować i zachęcić młodych do Piłki . Niestety w PZPNIE MYŚLĄ TYLKO O SWOICH KIESZENIACH I WŁASNYM NAPCHANIU DZIURY I WPŁYWACH KTÓRE POZWOLĄ IM UTRZYMAĆ CIEPŁE POSADKI !!!!. Później mamy taką pierwszą reprezentację jaką mamy i to już nie jest kwestia trenera takiego czy owakiego . Mamy po prostu bardzo przeciętnych kopaczy piłki nożnej, Którzy są tak wyszkoleni jak są .... że dziś już Irlandia Pólnocna zdobywa 4 pkt w dwóch meczach z nami !!! co raczej parę lat temu było nie do pomyślenia . Pytanie czy dziś nie stanie się to już normalnością ??? .A tak a propo czy można awansować do Mistrzostw Świata mając na środku obrony parę Żewłakow - Dudka ??? aha i na lewej obronie co ja robię tu Jacka Krzynówka????......................... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Moim zdaniem Beenhaker zje.ał tym ustawieniem drugi mecz z przecietnym przeciwnikiem (pierwszy był ze Słowenią). Fuksiarski gol (Wasyl-Obraniak) w sparingu z Grecją stworzył złudzenie, że tak możemy grać, a wystarczy obejrzeć kilka meczów w canalplus i zobaczyć jak męczą się Brożek i Lewy w 4-5-1 i o ile lepiej grają w 4-4-2 z Małeckim i Reniferem. |
Ni eno ludzie...Ja wiem ze poziom polskich [pilkarzy nie jest rewelacyjny, ale jak doklada sie o takiego czegos jeszcze trener to juz lekka przesada. Ewidentne błedy w selekcji oraz niezrozumiale decyzje w stylu Smolarek za Obraniaka, Krzynowek a nie Gancarczyk, brak powolania dla Glowackiego--obecnie defensora nr 1 naszej ligi, Lobodzinski zamiast Maleckiego czy Peszki, stawianie na Dudke, ktory grzeje lawe w Auxerre, powolania dla Trałki albo Polczaka...No przykro mi , bo bronilem zawsze Benhaakera, ale tym razem nie ma nic na usprawiedliwienie.I... do tego arogancki styl bycia w stylu:" a co to za glupie pytanie", albo słanie faków.
|
Dwa lata temu Tusk mówił że będziemy drugą Irlandią, piłkarsko można powiedziec że sie z nimi zrównaliśmy
|
Prawda jest taka, ze Polska reprezentacja jeszcze przez wiele lat bedzie sredniakiem.
A czemu.... 1) Kasy nikt nie chce wykladac na sport 2) Nie ma boisk treningowych 3) Nie ma szkolek pilkarskich ktore by zajely sie pilkarzami (czemu tak wielu mlodych zdolnych pilkarzy ucieka zagranice??) 4) Trenerzy graja nazwiskami.... 5) Polscy pilkarze nie chca ciezko cwiczyc (prawie w kazdym meczu biegowo sa slabsi o dwie klasy) 6) Psychologa tez potrzeba w reprezentacji bo chlopaki zawsze graja bojazliwie 7) Polskie kluby sa biedne, i najlepszych nie moga zatrzymac a gdy ci ida za granice, grzeja lawe... Jest wiele jeszcze punktow, ale zacznijmy od tego... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ps. Swiete slowa Boniek powiedzial i trzeba wkoncu oczy otworzyc.
Nadzieja mozna zyc, ale tylko w Fifie mozna daleko nasza reprezentacja dojsc... |
nie mamy drużyny w lidze mistrzów od 13 lat a to ona powinna byc naturalnym zapleczem do Reprezentacji.Chociaż jak Legia z Widzewem grały LM to na żaden mundial ani Euro nie awansowaliśmy i tak.
Cienkie bolki jesteśmy w piłke.Czasem uda sie zagrac jak z Portugalią ale to raz na kilka lat. |
Szkoda, ze nie bedziemy mieli porownania co z tymi pilkarzami mozna osiagnac, bo przez nastepne ponad 2 lata bedziemy grac jedynie mecze towarzyskie. Twierdze, ze Kasperczak czy Smuda z tymi samymi graczami, wyszliby z tej najltawiejszej grupy z przyslowiowym palcem w ...
Jak tu niektorzy nie widza roznicy w kadrach Engela, Janasa, a kadra Beenhakkera, to chyba ogladaja mecze naszej reprezentacji dopiero od czasu, kiedy Holender ja przejal. Nie tak dawno temu, gralismy bardzo konsekwetnie, mielismy znakomicie(!) opracowane stale fragmenty gry po ktorych zdobywalismy gole, bylismy poukladani z tylu(od tego podobno buduje sie druzyne, a u dziadka tego nie widzimy), potrafilismy wyjsc szybko z pilka...a dzisiaj zadnego stylu, juz nie mowie o tym, jak to wyglada dla oka. Taka sytuacja ma miejsce juz od 1,5 roku. |
Cytat:
Boniek ogólnie to ma rację, ale wchodząc w szczegóły, to bez jaj żebyśmy sobie gratulowali i uznawali za sukces albo nawet sytuację do przyjęcia remis z Irlandią Płn, albo uznawali za normalne wtopy z Estończykami (vide Wisła) |
Cytat:
Zgadzam sie z toba ze inni trenerzy podchodzili do zespolu inaczej, i mozna powiedziec lepiej (lepsze wyniki) ale w naszej reprezentacji widac te same wady..... Slaba psychika (trema w najwazniejszych meczach), i zero szybkosci (patrzac na inne zespoly.) Nasi zawodnicy nie maja w ogole kondycji (i nie mozna caly czas mowic ze to niech ich wina ze nie graja w swoich zagranicznych klubach.) |
Cytat:
Wystarczy popatrzec w jakich klubach zachodnich (graja) lub nawet siedza nasi zawodnicy zeby wiedziec ze nie mamy kim grac bo sa jedynie w srednich klubach europejskich. Ale najwieksza parodja jest to ze powolywani sa zawodnicy ktorzy grzeja lawe a Ci ktorzy graja i to nawet na przyzwoitym poziomie ogladaja mecze repry w domu w tv |
Cytat:
Powtorze jeszcze raz moje punkty i mysle ze one wiele wytlumacza.. 1) Kasy nikt nie chce wykladac na sport 2) Nie ma boisk treningowych 3) Nie ma szkolek pilkarskich ktore by zajely sie pilkarzami (czemu tak wielu mlodych zdolnych pilkarzy ucieka zagranice??) 4) Trenerzy graja nazwiskami.... 5) Polscy pilkarze nie chca ciezko cwiczyc (prawie w kazdym meczu biegowo sa slabsi o dwie klasy) 6) Psychologa tez potrzeba w reprezentacji bo chlopaki zawsze graja bojazliwie 7) Polskie kluby sa biedne, i najlepszych nie moga zatrzymac a gdy ci ida za granice, grzeja lawe... Jest wiele jeszcze punktow, ale zacznijmy od tego... |
Mam pytanie... Druga drużyna z naszej grupy gra w barażach ? czy awansuje tylko pierwsza drużyna a baraży nie ma ?
|
Z tego co wiem to 6 lub 8 druzyn z drugiego miejsca awansuje.
W grupie jesli pierwsza i druga druzyna beda mialy po tyle samo punktow, to licza sie wtedy bramki a nie mecze tych dwoch druzyn |
Baraże są, ale do baraży nie wchodzi najsłabsza z 9 druzyn z drugich miejsc. Przy czym punkty zdobyte z najsłabszą druzyną danej grupy sie nie liczą (wiec nam np. 6 pkt z san marino odpada). Jak narazie to chyba wlasnie nasza grupa jest pod tym wzgledem najgorsza..
|
Raczej pewne, że za Leo przyjdzie Franz Smuda.Ciekawe, co ten zdziała. W sumie zna nasze realia. Pewnie będziemy się starali grać to co potrafimy. Bo Beenhakker starego psa chciał nowych sztuczek uczyć.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl