![]() |
jesli chodzi juz o to, dzieki komu nie mamy EURO to podziekujmy pani elzbiecie jakubiak z pis-u... ktora na pytanie dlaczego Kraków znalazl sie na miejscu rezerwowym odpowiedziala ze jest mało znany turystycznie (!?)... najwyrazniej nie patrzyla na statystyki w ktorych Kraków w 2007 roku pod wzgledem liczby turystow znajdowal sie az na 3 miejscu za Paryżem i bodajze Barceloną zostawiajac w tyle Rzym, Ateny, Londyn itd... nie mowiac juz o Poznaniu, Gdansku czy Wrocławiu
|
Już tu drodi Luciu pisaliśmy czemu nie ma Euro w Krk, gdzie wina pisu, gdzie majchrowskiego, gdzie po (nie chce mi siępisać dużymi literami - nie zasługują) a gdzie krakowskich (p)osłów. Pozwolę sobie zacytować A. Mleczkę "Obywatelu, nie pieprz bez sensu!" - tylko poprzeglądaj tematy na forum, a żale na PO wylewaj sobie na forum Onetu.
|
a wiecie cos moze w jakim kolorze będą krzesełka? (w sensie czy będzie jakiś napis czy cuś?)
|
Ale wy jestescie znawcy haha jak to czytam to nie moge ze smiechu pewnie nigdy na oczy cegly nie widzieliscie a wszyscy sie madrzycie xD
|
Cytat:
|
wisla9110 pewnie się zna. Tatuś majstrowi na budowie gwoździe ślini, żeby równo szły :D
|
Cytat:
SimCity 3000! Swoją drogą, ja sie na architekturze nie znam tak jak kolega wyżej ale jak pomyślę o odciągach na E i D,i o tym że C będzie miało dużo większą masywność dachu o tym że będzie z 30% wyższe, bez jakichkolwiek odciągów no i w końcu że projektował je Pan O. to... no w każdym bądź razie jak to nie pieprznie to będę pod wrażeniem :D |
|
|
Nie ważne jak stadion będzie wyglądał pusty, ważne jak będzie wyglądał podczas meczu, a oto się nie boję.
Bo będzie miażdżył!!! |
mam takie pytanie...
wielu z Was nie chce ogrodzeń pomiędzy trybuną, a boiskiem... w takim wypadku, gdzie chcecie zawieszać wszystkie flagi na płot? |
myślisz, ze nie ma mozliwosci zeby na wszystkich sektorach ogrodzen nie było a na mlynie byl ?
takie rozwiazanie wydaje sie byc najbardziej prawdopodobne |
ale skoro odkopią fosę to na pewno nie będzie ogrodzenia.. nawet na młynie..
|
Cytat:
|
Cytat:
http://stadiony.net/pictures/ger/wes...nstadion04.jpg http://www.hochtief.com/hochtief_en/...754_1_full.jpg |
No ale niestety do stadionu w Dortmundzie będzie nam duuuużo brakowało... Zwłaszcza jeżeli chodzi o pojemność... Jakbyśmy mieli 80 tys. miejsc to niechby nawet wywalili płoty jak dawniej na Legii przed Żyletą były. Co ja mówię o 80 tys. - idealnie dla nas byłoby 45 tys. miejsc choćby.
|
Cytat:
moze dlatego, ze mam kacowy nastroj troche sie przyczepie do tego okreslenia, bo jest wybitnie bzdurne, sugeruje tak jakbysmy my nie nalezeli do cywilizowanego swiata (chociaz oczywiscie mamy pewne zaleglosci wynikajace z faktu, ze mamy raczej slaba gospodarke) a opcje z ogrodzeniem w jednej czesci byly juz nieraz stosowane w Zachodniej Europie. Poza tym nie wiem czy w wypadku sektora D mozemy mowic o fosie - na E napewno byla, na D nie jestem pewny |
mogłoby być i 80 tys. tylko wtedy musielibyśmy mieć kilka zgód więcej z okolic.. najlepiej cały Kraków przyjaciół i byłoby ok :D
|
Cytat:
|
Podpisuje sie obiema rekami po tym co napisales...
|
nie chce ciagnac watku bo nie jest on w temacie, zle to wszystko co napisałes miesci sie w ramach braku organizacji, prawnego zamotania i politycznych afer
takie motywy zdarzaja sie na calym swiecie moze u nas sa czesciej i nie stosuje sie tutaj terminow typu "cywilizacji" nalezymy do cywilizacji zachodniej (w wiekszym uproszeczeniu S Huntingtona) i nie jestesmy na zadnym uboczu czy tez polprymitywni. Uczepilem sie tematu, bo wybitnie w****ia mnie mowienie, ze nie jestesmy "europejscy", "uciwilizowani" etc - zwlaszcza jesli porowna sie Polske z patologiami spolecznymi np we Francji, Irlandii, Włoszech czy tez w Stanach. Wnerwia mnie to, bo Polacy sa czesto zakompleksieni i czesto mysla nieslusznie o sobie jako o zacofanych. Ale temat jest na osobna dyskusje, wiec postaram sie nie ciagnac tematu. |
Cytat:
Jak nie wrzuć konkretne dane z ostatnich pięciu lat, zobaczymy czy Kraków nie rozwija się równie dynamicznie. Bezrobocie, średnie wynagrodzenie, powierzchnia biurowa/mieszkaniowa/handlowa, wzrost PKB... Kraków ma też największe szanse, stać się pierwszym polskim miastem z pełnym ringiem autostradowym... Nie wspomnę o turystyce, bo tutaj powyższe miasta nawet nie dorastają nam do piętk... No, ale Poznań i Wrocław więcej wydają na marketing i jesteś tego najlepszym przykładem. PS: Jeśli myślisz, że tylko w Krakowie są takie kwiatki jak "Szkieletor" to się grubo mylisz. W każdym polskim mieście są dziesiątki problematycznych, ciągnących sie latami, nie rozpoczętych, bądź nie dokończonych inwestycji. Wejdź sobie na skyskcraper i poczytaje lokalne tematy. Koniec OT z mojej strony, jakbys chciał kontynuować napisz tutaj: http://www.wislakrakow.com/forum/sho...hp?t=86&page=9 |
Moze mi ktos powiedziec jak bedzie sie prezentowalo oswietlenie pod wzgledem mocy, w porownaniu do poprzedniego? Czy jest to wogole wiadome?
Pytam bo jak tak patrze na to jak wygladalo to u nas a nastepnie widze powtorke np. z Emirates to jest bardzo duza roznica. Wedlug mnie mocne oswietlenie to duzy punkt, jesli chodzi o jakosc wizualna ogladanego spotkania :) |
obecnie na stadionie jest 1700lux, docelowo ma być 2000. Poza tym fakt iż oświetlenie ma być rozmieszczone wzdłuż całego boiska, też poprawi równomierność oświetlenia boiska
|
2000 lux to tak przeciętnmie jak na dziś bo są stadiony po 2300-2500lux nawet :) ale wystarczająco bo jeśli dało się grać przy 1400... ;)
|
Więc umieszczenei świateł wzdłużc całego boiska to chyba kluczowa sprawa, bo np. na Emirates jest 1500lux, na Old Trafford 1475 a na Anfield 1480
Tutaj mozna sobie odswiezyc jak to wyglada: Anfield Road - http://www.youtube.com/watch?v=zINZxzrQ5Ig Old Trafford - http://www.youtube.com/watch?v=6XiR4huH5Yw |
Też sie zawsze nad tym zastanwiałem bo jak się ogląda Lige Mistrzów to tam jest jasno na stadionie a jak włączysz polską ligę to jest ciemniutko,na Wiśle zresztą też choć na żywo wydaje sie,że jest biało :P
|
Czemu przy budowie A i B nic się nie dzieje od ponad tygodnia?
|
dzieje sie tylko nie ma tego w kamerce, bo kadr tego nie obejmuje.....cały czas robią ścianke szczelinową od strony pawiolnu medialnego
|
Poza tym, wydaje mi się że będą zwlekać z wykopaniiem dziury na całej długości bo jak mają wjechać maszyny pod sektor C? Ale może się myle:)
|
Cytat:
W Anglii jak sie odbija od jakiegokolwiek elementu to jakby zostaje " w srodku" a u nas leci na miasto... |
Cytat:
Zauważyłem że dużo przychodzi takich ,których mecz w ogóle nie interesuje być może oni za drobną opłatą byliby skłonni trzymać flagi... |
Cytat:
|
Cytat:
pamiętajcie, że wykopy pod nią będą na 12 metrów! pod C.. były 3-4 metrowe.. |
Cytat:
|
Cytat:
|
szkoda, że już nigdy nie zobaczymy Pawła Brożka na R22... ehh... będzie miał pożegnanie w Sosnowcu... ehh... na jego miejscu poczekałbym ten rok jeszcze, choćby dla pożegnania na nowym stadionie :)
|
Cytat:
|
czy oni już robią tą ścianę szczelinową?
|
Ja tam nie mogę się doczekać aż zobaczę projekt klubowego muzeum. Był ktoś na wystawie "Wisła - Cracovia 100 lat świętej wojny" ? Ekspozycja tam była super zrobiona. Można by się wzorować.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl