![]() |
Wczoraj po tych 7 minutach byłem zdołowany ... ale cóż ... co nas nie zabija to nas wzmacnia .... trzeba sobie uświadomić gdzie jesteśmy i patrzeć do przodu ....
Do wszystkich płaczków którzy tu zawodzą i biadolą mam prośbę by dorzucili do tego jakieś propozycję uzdrowienia sytuacji .... ku pokrzepieniu. Ja mam kilka wniosków na przyszłość 1. Wisła wczoraj przegrała przez katastrofalne błędy w obronie bowiem: - nie zdążono z transferami zamiennymi - zrozumiałe jest ze czasem pojawi się oferta "nie do odrzucenia" .. ale trzeba mieć zawsze jakąś alternatywę ... a nie rozpoczynać casting jak już gościa się sprzedało ... Mam nadzieję że prezes zapamięta ta nauczkę - Mateusz Kowalski nie nadaje się na razie na stopera Wisły - błąd przy 2 bramce to kompromitacja ... wystarczyło zrobić krok w tył i lekko podskoczyć .... - Piotr Brożek nie nadaje się na obrońcę ..... natomiast nie oddawałbym go do rezerw bo to jedyny człowiek który umie podać piłkę po ziemi na odległość większą niz 5 m ... - Diaz - stoper z niego ... jak z koziej .... trąbka .... on powinien zastąpić Sobola .. w środku. Ma dobry odbiór i kondycję ... a czasem nawet celnie poda ... 2. Shaves i Bunoza będą grać w środku .. i na ligę starczy . Ten drugi to orzeł nie jest ale "wyrobi się". Na zmianę Cleber i Kowalski 3 Kilku zawodników robi sobie i Wiśle krzywdę grając w drużynie Białej Gwiazdy - Łobodziński ... byłoby lepiej odświeżył środowisko w innym zespole - Jirsak też nie "zaskoczy" .... - Sobol (akurat wczoraj nie zagrał tragicznie) .... Ciężko mi pisać tak o Sobolu bo to symbol Wisły i mentalnie najsolidniejszy gość od lat ... ale naprawdę nie pamiętam ani jednego jego, podania otwierającego drogę do bramki w ostatnich miesiącach a to jest w końcu środkowy pomocnik ... - Żurawski - sorki ale doświadczeniem wszystkiego się nie nadrobi ... ja już wolę "jeźdźca bez głowy" Małeckiego, lub manierycznego Brożka, 4. Resztę trzeba poukładać i nie zrobi się tego w ciągu kilku tygodni. Liczę na Gargułę. Kirma trzeba wkomponować w zespół - uważam ze on gra o klasę lepiej jeśli gra zespołowo ... te jego "kiwki"i "rajdy" są chyba efektem kompletnego braku integracji z zespołem ... kumple mu nie podają on im nie podaje ....... Nie wiem czyja to wina ale od czego jest trener ... Boguskiego wszyscy flekują .... ale ja uważam że powinien grać ( wczoraj na 4 sytuacje bramkowe jednak w 3 uczestniczył Boguś ... 1 asysta 1 gol i jedno pudło z główki) ... Pailić mnie nie przekonuje .... może jako zmiennik ... Póki co nie wiadomo co reprezentuje Rios, Chaves i Wilk .... pierwsze informacje i mecze wskazują że nie są to orły. Wygląda na to że siłą Wisły nie mogą być indywidualności lecz wyrównany zgrany zespół a na to trzeba czasu ... Reasumując: To wszystko trzeba poukładać .. sukces w pucharach na tym etapie byłby cudem .... Porażka z Azerami pomoże w uświadomieniu sobie na jakim jesteśmy etapie .... w tym upatrywałbym dobrej strony potyczek z Karabachem ... |
Cytat:
I myślisz że to wystarczy?? Optymista, tu trzeba zaorać wszystko, łącznie z zarządem i postawić na zagranicznego trenera który nie będzie się cackał podczas treningów z bandą leni...To nie jest przypadek jednostkowy to trwa od paru lat, takich porad jak Ty to pewnie pomagiery Cupiałowi udzielają i właśnie dlatego się staczamy...tylko radykalne zmiany i zainwestowanie tyle ile się da może poprawić ten stan...Ci piłkarze mieli już za dużo szans...a nowi, są za słabi, ale to też nie jest ich wina skoro zarząd łapie ich za 5 dwunasta....choć chyba zdąrzyli się poopieprzać na treningu skoro mają taką formę, po co się wychylać lepiej się dostosować. Przykład Kirma, przyszedł z Levadią biegał jak szalony, potem potrenował z naszymi i równia pochyła...Brawo! |
Cytat:
|
Najlepiej pasujące zdjęcie do meczu. Całkiem fajny mieli pomysł.
http://galeria.wislakrakow.com/20100...v/DGO_3593.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
|
Przypominam, ze Chavez nie jest naszym zawodnikiem, a to ze byl/jest w Krakowie o niczym nie swiadczy.
Przeciez Krakow co roku odwiedza wielu zagranicznych turystow szczegolnie w okresie wakacyjnym :) |
Cytat:
http://galeria.wislakrakow.com/20100...v/DGO_4175.jpg |
Cytat:
Cytat:
polska mentalność jest taka że wszystkiemu są winni ONI ( władza ) oczywiście pewne błędy wynikają ze złego zarządzania ale raczej jeszcze nie tego zarządu ... Cytat:
No i kilku w lidze .... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Porażka katastrofalna, hańbiąca etc.,ale mająca jeden plus-Cupiał musi się określić-albo będzie tak jak do tej pory albo zacznie budować drużynę na zdrowych zasadach. |
Zna ktoś odpowiedź na pytanie ile czasu dziennie, przez ile miesięcy drużyna złożona z przeciętnych kopaczy może nauczyć się więcej niż 2-3 podań między sobą, np. przy wyprowadzaniu ataku ?
Bo Azerom piłka chodziła jak po sznurku, pomijając nawet zawsze celne podania na dobieg, na wolne pole, a u nas np. taki element wogóle nie występował. I nie chodzi tu o grę z kontry. Na ich tle nasi kopacze wygladali jakoś tak archaicznie, tacy chłopcy do bicia. |
Cytat:
"Wasi gracze tworzą pieniądze Nasi tworzą historie ! Żeby ci nasi gracze chociaż generowali zyski .... :-( W przypadku naszych słowo "make" trzeba zastąpić słowem "take" ..... |
i znowu zaczęło się pi**** o zmianie trenera! :evil: Jakby to coś miało zmienić. Po każdej zmianie są ochy "że teraz będzie już dobrze" po czym za chwilę jest jęczenie "kto by pasował do Wisły?". Jakoś nikt nie pasuje, co chyba jest dziwne...
PIŁKARZYKI, JAK WAM NIE WSTYD?! |
@Granatar
Nigdy nie uczyłem się angielskiego, ale żeby przetłumaczyć make money - jako "tworzyć pieniędze" to trzeba na prawdę być geniuszem. Hasło przetłumaczone na polski brzmi: "Wasi gracze zarabiają pieniądze nasi tworzą historią" |
Cytat:
To nie znasz angielskiego. Nie pisz bzdur. |
Dobrze że ktoś zdążył skorygować tą translacje bo zęby bolały. A co do zmiany trenera to ja uważam że w tym momencie jedyna szansa to przejść na system Interu jeden polak w składzie i zagraniczny trener. Myślę że jakby się znalazł ktokolwiek chętny to wypchnąć Brożków, Kowalskiego, Boguskiego, Sobola, Diaza, Jirsaka a nawet Małego dorzućmy do ekipy Magicznego Łobo i wiecznie chorego Gułę ciąć koszty oszczędności przeznaczyć na budowę profesjonalnego systemu szkolenia, boisk, akademią piłkarską i stypendia dla najzdolniejszych. TRZEBA REWOLUCJI TOTALNEJ jak nie teraz to w zimie żegnamy wszystkich którzy nie zrobią skoku od tego co pokazali z Azerami przy czym skok musiałby być wielki.
|
Coć miałem nadzieję na awans to trudno się dziwić takiemu wynikowi -> przy parze stoperów - najmłodszy (łata na dziurę na pozycji) + Diaz (najbardziej nieodpowiedzialny, postrzelony i nieprzewidywalny zawodnik Wisełki) - można uznać, że środka obrony nie mieliśmy w tym meczu. Ze statystami na tej pozycji trudno nie stracić bramek. Trudno też winić Kasperczaka za taki stan rzeczy, więc głosy o zmianie trenera można nazwać, delikatnie, przedwczesnymi.
|
taak... Ile to już razy miał się Cupiał określać? Za każdym razem po porażce w pucharach wymagamy określania. Po straconym mistrzu też tak było. Doszło 8 transferów - "na Azerów wystarczy". Nie wystarczyło. Jakoś Jagiellonia mogła grać, walczyć, strzelać, a gdyby nie dyskusyjny karny, to mogli sprawić niespodziankę. A ile tam zarabia najlepiej opłacany piłkarz, ktoś wie?
|
Może w następnym meczu zrobimy "doping" jak kibice Realu? Zero śpiewu, kompletna cisza, jedynie buczenie jak coś się nie uda (taka zabawa w piknika :P).
A doping dla prawdziwych walczaków w futsalu :D |
Nie będę się naśmiewał, ale przeczytałem coś co chyba idealnie ukazuje obraz polskiej piłki na przykładzie największego "gwiazdora" waszej ekipy....
"Najciężej pojąć w tym wszystkim fakt, że upadek to niepierwszy, a twarz stracona nie w dziewiczym rejsie europejskiej kompromitacji. Zeszłoroczna porażka w eliminacjach Ligi Mistrzów nie nauczyła Wisły niczego. A niereformowalność boli najmocniej. Jak tu można oczekiwać jednak poprawy i mądrości od piłkarzy pokroju Patryka Małeckiego? Swoją drogą to pewnego rodzaju symbol polskiego zawodnika, który z twarzą nieskażoną procesem myślowym, dzięki grubym tysiącom złotych na koncie każdego miesiąca oraz naiwnym kibicom skandującym od czasu do czasu jego imię i nazwisko po golu strzelonym na kartoflisku w Wodzisławiu Śląskim, nos nosi zadarty do nieba, ludzi szanuje od święta, a ogon dumnego pawia kuli tylko na jeden miesiąc w roku. Wtedy właśnie w europejskich pucharach trzeba przez chwilę (dwa, w porywach cztery mecze) doświadczyć na własnej skórze, kim jest się tak naprawdę i gdzie się znajduje. Piłkarskim patałachem, kopiącym piłkę na futbolowych peryferiach świata, krążącym od centrum marności do centrum próżności." Cała prawda..... |
Podsumowanie statystyczne piłkarzy Wisły w Lidze Europy 2010/11:
http://img830.imageshack.us/img830/5627/81448361.jpg Piłkarze w następującej kolejności: bramkarze, obrońcy, obrońcy/pomocnicy, pomocnicy, pomocnicy/napastnicy, napastnicy. |
Borussia Dortmund (Niemcy) - FK Karabch (Azerbejdżan) ohoh:)
|
Cytat:
|
See you next time, Europe!
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl