Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

AYALA 26.12.2008 23:01

400 tyś Euro daje Górnik za pomocnika Polonii Bytom Przybylskiego.Ciekawe jaka ekipie Heniu zmontuje na wiosne ?
http://goool.pl/main.php?id=16506

vote-for-mikey 26.12.2008 23:21

O Jezusie, Maryjo.
400 tysięcy euro za Przybylskiego.
500 tysięcy euro za Szczota.
100 tysięcy euro za Banasia.
0 - 100 tysięcy euro za Strąka.
Sławna polityka transferowa Białego Czarodzieja, czyli jak wywalić w błoto milion euro.
Ciekawe co o tym sądzą żabole?

konrad1991tsw 27.12.2008 00:17

Tylko czy któryś z tych piłkarzy których chce kupic Górnik gwarantuje im spokojne utrzymanie? Bo kupic Przybylskiego i Banasia za takie pieniądze to się kompletnie nie opłaca. Zresztą chimerycznego Szczota też za 0,5 mln euro ( za te pieniądze to można go kupic najwyżej w FMie a nie w sytuacji gdy ma się nóż na gardle) .A najśmieszniejsze będzie jeśli przy takich wzmocnieniach Górnik spadnie.

Coolpick 27.12.2008 00:45

Jesli chodzi o utrzymanie, to ja jakos mimo wszystko uwazam, ze Gornik da rade. Mnie dziwi tylko cos innego. Wlascicielem Gornika jest duza firma ubezpieczeniowa, maja miec budowany nowy stadion, zapowiadali wkrotce walke o mistrzostwo, no i teraz rzeczywiscie wykladaja kase dosc spora (jesli te 400 okaza sie prawda) jak na polskie warunki. Jest jednak male ale. Przeciez te pieniadze sa w bardzo glupi sposob rozrzucane. Czy Przybylski i Szczot to rzeczywiscie pilkarze, ktorzy sa warci tych pieniedzy, a w perspektywie, czy na nich mozna budowac druzyne walczaca o najwyzsze cele? Za takie pieniadze naprawde można znalezc solidnych, perspektywicznych graczy, ktorzy sa w stanie sie jeszcze rozwinac. Bo jakos nie sadze, zeby 26-cio letni Przybylski, nie pokazujacy teraz jakis wybitnych umiejetnosci, nagle eksplodowal i gral jak z nut. No ale cuz, nie moje pieniadze, nie moje zmartwienie...

Marszałek 27.12.2008 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 647973)
. Czy Przybylski i Szczot to rzeczywiscie pilkarze, ktorzy sa warci tych pieniedzy, a w perspektywie, czy na nich mozna budowac druzyne walczaca o najwyzsze cele? ...

U Henia na Titanicu zabawa w najlepsze trwa. Niemylny Henryk myśli zapewne,że im suma wyższa za kopacza,tym ten staje się lepszy, lepsiejszy. Bo kto to jest Przybylski i Szczot? Wzmocnienia na drugą ligę,czy pierwszą jak to nazywają? Henryk nic się nie uczy,nic.

<Crasch> 27.12.2008 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 648048)
U Henia na Titanicu zabawa w najlepsze trwa. Niemylny Henryk myśli zapewne,że im suma wyższa za kopacza,tym ten staje się lepszy, lepsiejszy. Bo kto to jest Przybylski i Szczot? Wzmocnienia na drugą ligę,czy pierwszą jak to nazywają? Henryk nic się nie uczy,nic.

żebyś sie nie zdziwił
trudno w ekstraklasie sprowadzic pilkarza który chciałby grac w ostatnim zespole tabeli.
zresztą nie powiedziane że ten i tamten Będzie grał w Górniku a jak na ostatni zespół to oni są raczej wzmocnieniem.

pozdrawiam

jachting 27.12.2008 12:36

W sumie ten Górnik ma pewien potencjał , kwestia uzupełnienia,dopasowania i wkomponowania tych nowych piłkarzy .Co nie będzie łatwe ale mimo wszystko Górnik powinien znacznie zmienić swoje oblicze .

http://www.gornik.zabrze.pl/page.php?id=14423&a=more a Przegląd uważa że to sprytne transfery

Gordian 27.12.2008 12:49

Transfery Górnika są raczej mało ważne. Istotne jest to, że Górnik ma potencjał już teraz co najmniej na środek tabeli, a Heniek potrafi przygotować drużynę do sezonu.

Lemoniadowy Joe 27.12.2008 19:52

kolejny dopływ gotówki do klubów?

http://www.sportowefakty.pl/pilka/20...-ekstraklasie/

Tiramisu 27.12.2008 20:44

Nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu, może jednak będzie tu pasować.

http://www.weszlo.com/news/2006
podsumowanie roku w Ekstraklasie z jajem,, :)

Największa zuchwałość
Maciej Skorża, który postanowił zbudować pierwszą w świecie drużynę bez bramkarza. Takie lekceważenie rywali nie zakończyło się zbyt miło – wystarczy rzut oka na ligową tabelę. Chociaż zastanawiająco dobrze idzie Franciszkowi Smudzie, który w Lechu obrał podobną drogą i uznał, że golkiper między słupkami to przeżytek.
Największy pracuś
Oczywiście Paweł Brożek. Nawet podczas wakacji udało mu się wskoczyć z „local level” na „international level”. W czasie gdy inni leniuchują, on musiał pracować w pocie czoła. Jeszcze przed finałami mistrzostw Europy nadawał się do sprzedawania popcornu w Multikinie, a zaraz po nich genialny Leo Beenhakker dostrzegł w nim tę iskierkę talentu. Całe szczęście, że mamy Holendra, który doskonale wie, komu w porę należy dać szansę – nie za szybko, żeby się nie spalił i nie za wolno, żeby się jeszcze rozwinął.

Kawałki o Wichniarku i Wawrzyniaku też niezłe :).

sandbender 31.12.2008 13:16

O! SE z braku laku raczy wyprzedawać Lecha. Na pierwszy ogień "Sztyrlic" do Celtic G.

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,61..._Glasgow_.html

Pan Jotka 31.12.2008 15:14

SE lubi wyprzedawac, sprzedawac i publikowac wywiady jakich nigdy nie bylo. Ale rzeczywisci echyba tego LEchici nie wzieli pod uwage ze sukces rodzi takze upiory. W tym wypadku upiory chciwosci, bo Stilic sie nadaje do gry w lidze szkockiej jak ja kolorem skory do Rwandy.

PS. Podsumowanie ekstraklasy jest rewelacyjne. Zwlaszcza o Henku , Zurawskim, Chmiescie i RaduMatu

vote-for-mikey 31.12.2008 17:46

Nie wiem gdzie dać, więc dam tu:

http://www.sport.pl/sport/1,65026,61...as=3&startsz=x

nie wierzę, że Wisłę z Barceloną oglądało mniej ludzi niż Lecha z, phi, Nancy, czy Austrią Wiedeń.

jachting 31.12.2008 18:33

Ale tam niema tych wyliczeń ? bo może przegapiłem ....
A tak poza tym to jeszcze kwestia reklamy i świadomości ludzi ente meczu .
W każdym razie Wisła ma najwięcej kibiców ,wlaściwie niema wątpliwości .

Ps.Wiadomo że media to głównie z Warszawki a Lech to pewna nowość ,obiekt ekscytacji .

jasnyGwint 31.12.2008 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vote-for-mikey (Post 650157)
nie wierzę, że Wisłę z Barceloną oglądało mniej ludzi niż Lecha z, phi, Nancy, czy Austrią Wiedeń.

a jednak, pierwszy mecz oglądało 2,1 drugi 2,7 , link

natomiast jak oni to liczą to ja nie mam bladego pojęcia :-)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jachting (Post 650175)
W każdym razie Wisła ma najwięcej kibiców ,wlaściwie niema wątpliwości .

gdzie ci kibice? ani nie przed tv, ani nie na stadionie ...*

* tak, jestem malkontentem

DominoForza 31.12.2008 19:41

jasnyGwint - jesli chodzi o kraj to Wisla ma najwiecej kibicow wedlug jakies tam sondy/badan :) bylo kiedys w TV o tym pozniej chyba Legia ,Ruch czy Gornik ,Lechia byla tez wysoko :) Pijanego Nowego Roku wszytskim sympatykom Bialej Gwiazdy :)

Ogryzek 31.12.2008 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 650177)
a jednak, pierwszy mecz oglądało 2,1 drugi 2,7 , link

natomiast jak oni to liczą to ja nie mam bladego pojęcia :-)



gdzie ci kibice? ani nie przed tv, ani nie na stadionie ...*

* tak, jestem malkontentem

Podobno do kin więcej ludzi chodzi jesienią i zimą niż w wakacje, może jesienią też chętniej ludzie oglądają mecze w TV? Nie trzeba od razu szukać spisków:)

vote-for-mikey 31.12.2008 20:51

Poza tym wakaaacje.
Dobrych kilka milionów ludzi było na wakacjach.
Nadto, nie wiemy przecież ilu ludzi oglądało mecze w Al-Jazeerze i ESPN.
Jeśli założymy, że oglądał je 1% widowni tych kanałów, mieliśmy około 50 milionów telewidzów ;)

arti 01.01.2009 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jedTS (Post 650106)
SE lubi wyprzedawac, sprzedawac i publikowac wywiady jakich nigdy nie bylo. Ale rzeczywisci echyba tego LEchici nie wzieli pod uwage ze sukces rodzi takze upiory. W tym wypadku upiory chciwosci, bo Stilic sie nadaje do gry w lidze szkockiej jak ja kolorem skory do Rwandy.

PS. Podsumowanie ekstraklasy jest rewelacyjne. Zwlaszcza o Henku , Zurawskim, Chmiescie i RaduMatu

Cóż z naszego pkt widzenia takie odejście Stilicia z Lecha lub choćby próby wymuszenia odejścia byłoby świetną wiadomością. Oby się to spełniło bo z Murawskim, Bandrowskim/Injacem ich siła ofensywna mocno oklapnie.
A w ogóle to Wszystkim Forumowiczom - Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!
Wiśle - MP 2009 i wejścia do grupy LM, a pozostałym - sportowej walki o 2 i kolejne miejsca..

flamengista 01.01.2009 18:32

Z jednej strony byłoby fajnie, bo Stilić to filar ofensywy Lecha. Z drugiej - przykro się robi, jak zagraniczny najemnik po niecałych 6 miesiącach w naszej lidze już z niej chce uciekać, i to do tak przeciętnego zespołu.

Lech teraz będzie miał problem - nie tylko ze Stilicem, ale także Lewandowskim, Peszko, Murawskim, Arboledą. Zawodnicy ci mają teraz swoje 5 minut w Europie, pojawi się zainteresowanie zagranicznych klubów, agenci zrobią im wodę z mózgu...

My to już przerabialiśmy wielokrotnie (Kałużny, Kosowski, Uche), oni zmierzą się z tym problemem po raz pierwszy.

Moim zdaniem jeśli Bośniak zacznie robić kwas lepiej się go pozbyć już teraz, by nie psuć atmosfery w drużynie. Podobnie w przyszłości może być z Arboledą.

No, ale to nie nasz problem, a Amiki.

Angmir 01.01.2009 19:43

Ja nie wiem czym tu się cieszyć - tacy piłkarze podnoszą prestiż naszej ligi, odejście Stilića już teraz i za takie śmieszne pieniądze o jakich sie mówi tj 3 mln € znowu cofnęło by poziom naszej ligi o kilka lat wstecz. Musimy się szanować i nie oddawać piłkarzy za bezcen zwłaszcza teraz kiedy poziom naszej ligi wyraźnie się polepsza (niezależnie od opini Steców itd.) potrzebujemy takich piłkarzy - można ich sprzedawać ale ceną trzeba równać do zachodu ! Koniec z farmienia polskich zespołów przez średniaków z zachodu !

Krissu 01.01.2009 20:09

Więcej niż 3 miliony ojro ciężko dostać za piłkarza ze śmiesznej polskiej ligi.
Dlatego bardzo mnie ciekawi ile dostaniemy za Brożka.

polishmen2008 01.01.2009 21:02

tez mi sie wydaje ze powinnismy w koncu zaczac promowac nasza Ekstraklase, a co do Brozia to jezeli nie zaplaca 4 baniek to se powinni pomarzyc o nim

Angmir 01.01.2009 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 650442)
Więcej niż 3 miliony ojro ciężko dostać za piłkarza ze śmiesznej polskiej ligi.
Dlatego bardzo mnie ciekawi ile dostaniemy za Brożka.

To poco w ogóle sprzedawać - co to jest za głopie myślenie sprzedamy go za "3 bo więcej nie dostaniemy" My czyli Wisła, czy Lech czy Legia nie mamy obowiązku sprzedawać naszych najlepszych piłkarzy tylko dlatego ze ktoś daje za nich jako takie pieniądze. Z tego co wiem Lech biedy nie klepie, i nie musi się ratować sprzedawaniem kogokolwiek. Stilić może żeczywiście jest wart ok 3 mln € ale jeśli ktoś chce sprowadzić piłkarza na długoletnim kontrakcie z pierwszego składu powinien sie liczyć że będzie musiał wyłozyc znacznie więcej niż jego realną wartość. Dlaczego Valencja odrzuca oferty po 60 ln € za Davida Villa'ę i mówi że minimum to 100 mln € ? Nie oszukujmy sie ale on nawet nie jest wart tych 60 choć to piłkarz nieziemski (jak dla mnie najlepszy typowy napastnik na świecie).
Dlatego oferta minimalna za Stilicia powinna oscylowac w okolicach 5 mln €. Jak ktoś go bardzo chce zapłaci, ajk nie LEch niebędzie stratny bo zatrzyma piłkarza.

Co do Brozia to jeszcze w sezonie 2006/2007 twierdiłem że jest wart 3 mln €. teraz kiedy przychodzą za niego oferty po 3 mln € uważam że rozwinoł się tak bardzo że jest wart co najmniej 5 mln. Wogóle uważam że Brożek jest niezastapiony dla Wisły i NIKT czy to Klivert czy Tristan czy Lewandowski nie byłby wstanie go zastąpić teraz i przez najbliższe lata - lepszego napsatnika nie znajdziemy. Dlatego nie wiem czemu mielibyśmy sie pozbywać takiego zawodnika. Dlatego ja negocjacje zaczynał bym zaporową kwota 7-8 mln €. Wiadomo że nikt tyle nie da ale właśnie o to chodzi. NIe mniej jeśli trzeba było już go sprzedać 5 mln € to absolutne minimum za zawodnika tej klasy w najlepszym wieku i dobrej formie. W Czechach taki piłakrz taniej by nie został sprzedany a jestem pewnei że żaden Napsatnik z Ligi czaskeij nie jest lepszy. Najwyzej ceniony Sverkos jest od Brozia słabszy.

Niestety trzeba się tez zastanowić nad sytuacją Pawła który jest w idealnym wieku do wyjazdu i sam chciałby sie sprawdzić poza polską ligą. NIe mniej wedłóg mnie należy starać się zatrzymać go u nas jak najdłużej. Jestem pewien że Paweł nie będzie rozpaczał z tego powodu bo nie raz udowadniał że Wisłe ma w sercu. Gdyby to odemnie zależało już teraz dał bym mu kontrakt 400 tyś €, żeby nie czuł sie gorszy niż byle kopacz w licze"zachodniej".

jachting 01.01.2009 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 650442)
Więcej niż 3 miliony ojro ciężko dostać za piłkarza ze śmiesznej polskiej ligi..

wlaśnie takie coś mnie wk.... , czy też przykładowo brak szacunku do piłkarzy , także lepszych czy też z Wisły .
Kopacze,piłkarzyki u niektórych wyczuwa sie brak jakiegokolwiek szacunku . Sam szacunek jest elementarny i to do każdego człowieka , a dla mnie osobiście piłkarz to jest ktoś(w zachodnich krajach jest to odczuwalne),Polaków tym bardziej szanuje .

Dlaczego tak dużo Polaków sra do własnego gniazda ?
To chyba trendi ?

Krissu 01.01.2009 22:36

:shock:
Ta liga stoi na żenująco niskim poziomie i udawanie, że tak nie jest tego nie zmieni.

Szacunek nie ma nic do tego.

Angmir:
Prawa rynku to prawa rynku. Mnie po prostu ciekawi ile dadzą za Brożka.

jachting 01.01.2009 22:43

To jak my sie postrzegamy wbrew pozorom ma bardzo duze znaczenie .
Jakiej skali używasz ? Nasza liga rośnie i będzxie rosla bardzo szybko w siłe a 3 bańki to nie jest tak duzo ,mozemy sie cenic podobnie do Austryjaków ,Czechów,Serbów ....

AYALA 01.01.2009 22:46

Zganiacz nie bedzie grał w Górniku bo Korona chce za swojego playmakera 2 miliony zł a to zbyt wiele dla Zabrzan.Najprawdopodobniej do Górnika trafią Strąk,Szczot (500 tyś Euro) i Banaś (700 tyś zł )

Krissu 01.01.2009 22:50

Jachting:
Mylisz się.
Do Czechów i Serbów to jeszcze nam bardzo daleko jeśli chodzi o ceny za piłkarzy.
Wynika to po części z faktu, że Czesi i Serbowie są w stanie zrobić karierę za granicą. Jeśli chodzi o naszych piłkarzy to niestety tak nie jest. Zazwyczaj prędzej czy później taki piłkarz wraca z podkulonym ogonem do naszej ligi. Zazwyczaj.. bo wyjątki oczywiście są.

Angmir 01.01.2009 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 650484)
:shock:


Angmir:
Prawa rynku to prawa rynku. Mnie po prostu ciekawi ile dadzą za Brożka.

O jakich prawach rynku mówisz - klub piłkarski to nie supermarket i choć każdy piłkarz ma swoją cene to nigdy nie powiedziałbym ze kwoty transferów sa wartością rynkową.

O ile piłkarz nie ma klauzuli odejścia - to klub decyduje za ile zawodnik odchodzi. Jeśli Pelikan Łowicz się uprze żeby odrzucić ofertę Manchesteru City opiewająca na 50 mln € za swojego 2 bramkarza kadry juniorów to ma do tego prawo. Dlatego nie ma czegoś takiego jak wartość rynkowa piłkarzy. NAwet jeśli da się jako tako wycenić wartosc piłkarza to może w 10 % przypadków kwota transferu jest podobna do tej "wirtualnej wyceny". Zresztą tak jak mówiłęm to klub decyduje czy i za ile sprzedać.

jachting 01.01.2009 22:56

Ale Stilić już Polakiem nie jest ,poza tym przy takich wlaśnie piłkarzach jak on czy wcześniej Blaszczykowski gdzie widać na gole oko że stać ich na niezłe kluby ,to my powinniśmy stawiać warunki .
Wiesz ważne aby nie oddawać za bezcen i nie sprzedawać tak wszystkich automatycznie a cała liga na tym skorzysta .

SZYMEK_TSW 01.01.2009 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Angmir (Post 650493)
O jakich prawach rynku mówisz - klub piłkarski to nie supermarket i choć każdy piłkarz ma swoją cene to nigdy nie powiedziałbym ze kwoty transferów sa wartością rynkową.

O ile piłkarz nie ma klauzuli odejścia - to klub decyduje za ile zawodnik odchodzi. Jeśli Pelikan Łowicz się uprze żeby odrzucić ofertę Manchesteru City opiewająca na 50 mln € za swojego 2 bramkarza kadry juniorów to ma do tego prawo. Dlatego nie ma czegoś takiego jak wartość rynkowa piłkarzy. NAwet jeśli da się jako tako wycenić wartosc piłkarza to może w 10 % przypadków kwota transferu jest podobna do tej "wirtualnej wyceny". Zresztą tak jak mówiłęm to klub decyduje czy i za ile sprzedać.

Ty żyjesz w FM'ie ??

Odnośnie Brożka jak jakiś klub wyłoży 3-4 mln euro i Paweł będzie chciał wyjechać to tak też sie stanie, tylko że dotychczas jakoś się on zbytnio nie palił do wyjazdu, może po prostu woli status wielkiej gwiazdy w Polsce niż wielką niewiadomą za granicą, bo tak jak pisze Kirssu kto po wyjeżdzie z naszej ligi zrobił jakąs karierę ? Żurawski przez poł sezonu ??

Krissu 01.01.2009 23:04

Angmir:
Oczywiście masz rację. Z tym, że nie ma czegoś takiego jak "cena rynkowa" piłkarzy.

Ale jest pewna maksymalna wartość jakiej dany piłkarz nie przekroczy. Niestety polscy piłkarze nie mają renomy za granicą (o czym pisałem wyżej) i stąd też kwoty jakie płacą za nich zagraniczne kluby nie powalają na kolana w porównaniu z innymi nacjami. Przykład? Chociażby wspomniana wcześniej Serbia - Dusan Basta, którym ponoć się interesowaliśmy poszedł do Lecce za 3,5 mln euro. Chorwat Vidić ze Spartaka Moskwa do Man U za 7 milionów dolarów a wcześniej z Crveny Zvezdy za 5 mln euro. Skrtel z Zenita do Liverpoolu za 10 mln euro. I to nie są odosobnione przypadki.

Z tym Pelikanem to piękny przykład ale rozmawiamy o realiach czy o SF?

Jachting:
Ja nigdzie nie napisałem o oddawaniu za bezcen. Ale jak słyszę ile Legia chce za takiego Rogera, czy że żądamy za Brożka 5 milionów euro to wydaje mi się to śmieszne. Niestety ale za piłkarza z polskiej ligi te kwoty są nierealne.

Coach 01.01.2009 23:04

A jakie to ma znaczenie czy za bezcen czy nie skoro u nas i tak sie tych otrzymanych pieniędzy nie przeznacza na jakieś mądre długofalowe działania ?

Lemoniadowy Joe 01.01.2009 23:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Angmir (Post 650493)
O ile piłkarz nie ma klauzuli odejścia - to klub decyduje za ile zawodnik odchodzi. .. Zresztą tak jak mówiłęm to klub decyduje czy i za ile sprzedać.

jak sie piłkarz uprze to nawet z Dinamem Tibilisi odpadnie :)

masz coś takiego jak kontrakt i w zależności jak jest podpisany tak negocjujesz

pamiętasz jak Pampers pierwszy raz odchodził co powiedział jak Go Cupiał nie chciał puścić?

Moim zdaniem Brożek powinien zostać i dostać odpowiednią podwyżkę bo najzwyczajniej mamy jeszcze czas na sprzedaż a znalezienie nowego napastnika bedzie nas wiele kosztować i $ i pewnie czasu, no chyba że ktoś da te 5 mln euro za mniej nie warto

Angmir 01.01.2009 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 650499)
Ty żyjesz w FM'ie ??

Odnośnie Brożka jak jakiś klub wyłoży 3-4 mln euro i Paweł będzie chciał wyjechać to tak też sie stanie, tylko że dotychczas jakoś się on zbytnio nie palił do wyjazdu, może po prostu woli status wielkiej gwiazdy w Polsce niż wielką niewiadomą za granicą, bo tak jak pisze Kirssu kto po wyjeżdzie z naszej ligi zrobił jakąs karierę ? Żurawski przez poł sezonu ??

Czy ty rozumiesz co napisałeś - powiedziałeś jak będzie oferta 3-4 mln € to Paweł wyjedzie jeśli będzie chciał - można się z tym zgodzić i jest to prawdopodobne , tylko ze o to chodzi ze gdyby Cupiał zdecydował się Brożka nie sprzedawać to mogą sobie dawać i 40 mln a i tak nic nie wskórają. A że tak sie nie stanie to jest inna sprawa. To samo ze Stiliciem. Już pisałem za ile można by ewentualnie sprzedać Brożka, ja bym go nie sprzedawał wogóle czyba że jak pisałem 7-8 mln euro.

emjot 01.01.2009 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Angmir (Post 650436)
Ja nie wiem czym tu się cieszyć - tacy piłkarze podnoszą prestiż naszej ligi, odejście Stilića już teraz i za takie śmieszne pieniądze o jakich sie mówi tj 3 mln € znowu cofnęło by poziom naszej ligi o kilka lat wstecz. Musimy się szanować i nie oddawać piłkarzy za bezcen zwłaszcza teraz kiedy poziom naszej ligi wyraźnie się polepsza (niezależnie od opini Steców itd.) potrzebujemy takich piłkarzy - można ich sprzedawać ale ceną trzeba równać do zachodu ! Koniec z farmienia polskich zespołów przez średniaków z zachodu !

jak to czym się cieszyć??

osłabieniem rywala do MP

mała rzecz a cieszy, przynajmniej mnie :D

jachting 01.01.2009 23:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coach (Post 650502)
A jakie to ma znaczenie czy za bezcen czy nie skoro u nas i tak sie tych otrzymanych pieniędzy nie przeznacza na jakieś mądre długofalowe działania ?

Powstaje pewien standard i cały rynek lepiej chodzi .
Z tym inwestowaniem różnie to bywało ,wydaje się że Lech wprowadza nową jakość w przyszłości powinno lepiej to wyglądać .W każdym razie ta kasa tak czy inaczej jakiś tam swój wkład ma .Troche na prościzne poszedłeś ale podzielam "irytacje" .

SZYMEK_TSW 01.01.2009 23:17

7-8 mln euro - to masz pierwsze z googli http://wyborcza.pl/1,82245,4298096.html

a te 3-4 mln euro to i tak na Brożka wg mnie za dużo, teraz bedzie okienko transferowe to zauwżysz ze w najlepszych ligach świata za takie kwoty miedzy klubami bedą przechodzić piłkarze którzy mają po 200 meczów w lidze i 20 bramek.

Co do Stilicia to inna historia bo ma 20 lat i jego progres jest dość wyrażny i klub zagraniczny może zaryzykować te pare milionów

Angmir 01.01.2009 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 650503)
jak sie piłkarz uprze to nawet z Dinamem Tibilisi odpadnie :)

masz coś takiego jak kontrakt i w zależności jak jest podpisany tak negocjujesz

pamiętasz jak Pampers pierwszy raz odchodził co powiedział jak Go Cupiał nie chciał puścić?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 650501)
Angmir:
Oczywiście masz rację. Z tym, że nie ma czegoś takiego jak "cena rynkowa" piłkarzy.

Ale jest pewna maksymalna wartość jakiej dany piłkarz nie przekroczy. Niestety polscy piłkarze nie mają renomy za granicą (o czym pisałem wyżej) i stąd też kwoty jakie płacą za nich zagraniczne kluby nie powalają na kolana w porównaniu z innymi nacjami. Przykład? Chociażby wspomniana wcześniej Serbia - Dusan Basta, którym ponoć się interesowaliśmy poszedł do Lecce za 3,5 mln euro. Chorwat Vidić ze Spartaka Moskwa do Man U za 7 milionów dolarów a wcześniej z Crveny Zvezdy za 5 mln euro. Skrtel z Zenita do Liverpoolu za 10 mln euro. I to nie są odosobnione przypadki.

Z tym Pelikanem to piękny przykład ale rozmawiamy o realiach czy o SF?

Lemoniadowy@ to juz inny aspekt tej sprawy że piłkarz tez może pójść w zaparte tylko ze skoro ma ważny z klubem jeszcze 4 letni kontrakt (Brożek i Stilić) to chyba nie opłaca się mu marnować 3 lat życia na dąsanie się - prawda ? Oczywiście nie mówię o ekstremanych przypadkach kiedy klub robi ewidentną głupote nie puszczając piłkarza po swietnej cenie do dobrego klubu gdzie zawodnik tez miałby szanse się rozwinąc.

Krissu@ - ale o to mi właśnie chodzi skoro istnieje taka niewidzialna bariera której nie przeskoczymy, to po co wogóle sprzedawać piłkarza skoro nie można dostać za niego tyle ile sie oczekuje ? Uwiesz mi 3 4 razy odrzuci sie oferte za 3 mln i następne juz będą bardziej hojne - za granica musza sie nauczyć że u nas już mineły takie czasy że sprzedajemy za bezcen każdego przyzwoitego piłkarza.

Kiedy podaję przejaskrawiony przykład - to po to by bardziej uderzał po oczach. Odnosząc sie do konkretnego przypadku Brożka podałem juz za jaką kwote byłbym skłonny go sprzedac ale tylko w wypadku gdyby on błagał na kolanach o taki transfer. I uwierz mi że albo znalazł by sie kupiec co wyłoży te minimum 5 mln € albo Brozek przełknoł by ten zawód i grał dalej jak do tąd tj. Mobkilizował sie w ważniejszych meczach a odpuszczał z Piastami czy Odrami. Stilić to inny przypadek - ale i on nie ma prawa domagać sie transferu po 3 miesiącach gry.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 650509)
7-8 mln euro - to masz pierwsze z googli http://wyborcza.pl/1,82245,4298096.html

a te 3-4 mln euro to i tak na Brożka wg mnie za dużo, teraz bedzie okienko transferowe to zauwżysz ze w najlepszych ligach świata za takie kwoty miedzy klubami bedą przechodzić piłkarze którzy mają po 200 meczów w lidze i 20 bramek.

Co do Stilicia to inna historia bo ma 20 lat i jego progres jest dość wyrażny i klub zagraniczny może zaryzykować te pare milionów

Dobra kończe tą ciekawa dyskusje na dzisiaj :) SZYMEK - przeczytaj uważnie moje posty i dowiesz się że gdybym to JA decydował całkowicie o transferach Wisły to nie sprzedawał bym Brożka w ogóle chyba ze za te 7-8 mln. (cena specjalnie 2 krotnie powyżej wartości żeby odstraszyć potencjalnych nabywców. Natomiast jeżeli Brozio rzeczywiście naciskał by na ten transfer i niedało by sie go w żaden sposób przekonać do zostania, to mógłbym się zgodzić na 5 mln € i uważam że niżej Wisła nie powinna schodzić i będzię to błędem jeżeli tak się stanie - na to wpływu nie mamy żadnego. Zadecyduje Cupiał i sp z o.o. , przedstawiłem tylko swój pogląd na tą sprawę.

Co do Stilicia - to pisałem że dla mnie wart jest 3 mln € ale uważam że Lech za nic nie powinien się go pozbywać już teraz - tego co widać to samo twierdzi dyrektor sportowy Lecha i to się im chwali. Na pewno na tym nie stracą. A że sam zawodnik już się obślinił na myśl o większej kasie to inna sprawa. Na razie jednak nie am żadnych podstaw by wymagać pozwolenia na odejście od Lecha. Tyle w tej sprawie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl