Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła w pucharach europejskich 2008/2009 (Beitar, Barcelona, Tottenham ...) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4293)

Dzimi 17.09.2008 22:03

Ok, Piotrek Brożek nie może - szkoda

W każdym razie nie można wystawić Łobodzińskiego i Głowackiego (beznadziejna forma), Cantoro też nie specjalnie (słaba forma) a Diaz nie nadaje się na lewą obronę (mecz z Lechem) za to dobrze mu szło w środku pomocy z Barceloną - ma predyspozycje ofensywne.

Tomek_TS 17.09.2008 22:36

Diaz dobrze zagral tez z Barcelona na srodku obrony... ale oczywiscie nie nadaje sie na obrone:rotfl:

Fuks 17.09.2008 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 604438)
Ok, Piotrek Brożek nie może - szkoda

W każdym razie nie można wystawić Łobodzińskiego i Głowackiego (beznadziejna forma), Cantoro też nie specjalnie (słaba forma) a Diaz nie nadaje się na lewą obronę (mecz z Lechem) za to dobrze mu szło w środku pomocy z Barceloną - ma predyspozycje ofensywne.

Wyobrazasz sobie mecz z takim Tottenhamem bez Cantoro w srodku? Ja nie.
Tak samo Łobodzinski - jak dla mnie to zagra, bo kogo doswiadczonego mozna wystawic na prawą strone? Nikogo.

nesta 17.09.2008 23:11

Pierwsza kolejka tegorocznej edycji LM pokazuje, ze poziom w Europie bardzo sie wyrownal. Cluj wygrywajacy z Roma, Anatorsis remisujacy z Werderem, Aalborg z Celitkiem, biedna druzyna z Bialorusi przegrywajaca na Santago Bernabeu jedynie 0-2 czy Arsenal ratujacy remis w ostatnich minutach w meczu z Dynamem Kijow.

Z jednej strony to sa piekne przyklady, pokazujace jak rozwija sie pilka w Europie, mogace dac nadzieje przez spotkaniami takimi jak to jutrzejsze. Z drugiej jednak stwarzaja pewnego rodzaju presje. Bo bedzie naprawde przykro jesli Wisla przegra ten mecz gladko i wysoko. I przykro nie w kontekscie braku awansy do pucharu UEFA, ale kondycji calej polskiej pilki w tym naszego klubu. Powoli staniemy sie biala plama na mapie pilkarskiej Europy, bo teraz juz nie tylko Rosja, Ukraina, Grecja czy Turcja, ale rowniez kraje, ktore kiedys byly daleko za nami zaczynaja przeganiac nas poziomem, infrastruktura, a przede wszystkim finansami pompowanymi w futbol. Niedlugo wiekszosc krajow bedzie mogla poszczycic sie choc jedna druzyna klubowa na w miare solidnym europejskim poziomie, a my spadniemy do ligi krajow takich jak Slowacja, Kazachstan, Gruzja, Wegry itp.
Dopoki u nas nie bedzie pieniedzy, nie bedzie zmian strukturalnych, adminstracyjnych roznice beda sie tylko poglebiac.

Dlatego mam nadzieje, ze jutrzejszym meczem Wislacy dorownaja kilku druzynom z LM. Glownie bedzie liczyc sie podejscie psychiczne, bo tylko z odpowiednim nastawieniem, bedzie mozna skutecznie grac i walczyc minimalizujac duze roznice pomiedzy obiema 11 stkami.

prober 17.09.2008 23:25

Nie piszcie, że Wisła ma udowodnić umiejętność gry w piłkę. W kadrze jest 10 zawodników ze stażem reprezentacyjnym i co jak co ale piłkę oni umieją kopać ;)

Problem jest w tym, że gramy z zespołem z TOP30 klubów europejskich. Niby Spursi są od dłuższego czasu w kryzysie, nie wykorzystują nawet 70% swojego potencjału, skład jest mocno okrojony (transfery). Ale grający na pół gwizdka Tottenham ma wciąż realne szanse wygrać z Wisłą, nawet jeśli ta zagra "na 120%".

Ale może jednak Anglikom tak naprawdę nie zależy na tym pucharze? ;)
Remis, koniecznie bramkowy (1:1, 2:2), biorę w ciemno :) Bramka straty daje nadzieję. Dwie bramki do odrobienia pozwalają zostawić złudzenia. Trzy bramki straty (i więcej) dają nam realne szanse na łatwiejsze zdobycie w rewanżu 2 punktów do rankingu ;)

RALFO 18.09.2008 06:27

największe rezerwy tkwią zawsze w głowach piłkarzy i tyle w temacie

Amfre 18.09.2008 08:10

przewidywany sklad:

Tottenham (from): Gomes, Sanchez, Zokora, Gunter, Bale, Assou-Ekotto, Gilberto, King, Woodgate, Dawson, Bentley, Jenas, Huddlestone, Taarabt, O'Hara, Lennon, Boateng, Dos Santos, Bent, Campbell.

gdzies czytalem ze Pawel Brozek pauzuje za kartki Czy to fakt?

saklak1906 18.09.2008 08:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Amfre (Post 604485)
przewidywany sklad:

Tottenham (from): Gomes, Sanchez, Zokora, Gunter, Bale, Assou-Ekotto, Gilberto, King, Woodgate, Dawson, Bentley, Jenas, Huddlestone, Taarabt, O'Hara, Lennon, Boateng, Dos Santos, Bent, Campbell.

gdzies czytalem ze Pawel Brozek pauzuje za kartki Czy to fakt?


PIOTR BROZEK

Amfre 18.09.2008 08:17

dzieki
dla wszystkich szukajacych powiewow optymizmu
oto najlepszy jak sądze

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/foot...le/default.stm

szark 18.09.2008 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Amfre (Post 604485)
Tottenham (from): Gomes, Sanchez, Zokora, Gunter, Bale, Assou-Ekotto, Gilberto, King, Woodgate, Dawson, Bentley, Jenas, Huddlestone, Taarabt, O'Hara, Lennon, Boateng, Dos Santos, Bent, Campbell.

Beitar też miał jakiegoś Boatenga i jak się skończyło wszyscy wiemy :D

Amfre 18.09.2008 09:06

http://www.sport.pl/sport/1,65025,57..._i_Lecha_.html

Cytat:

Udział w Pucharze UEFA nie przynosi takich dochodów jak gra w Lidze Mistrzów, ale i tak gra jest warta świeczki. Wisła na awansie do kolejnej rundy może zarobić ponad cztery miliony złotych, a na udziale w Pucharze UEFA kwota może wzrosnąć nawet do siedmiu milionów. Wszystko zależy od tego, z kim zagrają krakowianie.
jasne ja tam wolalbym mniej zarobic, a dostac jakas druzyne z naszej polki i nie matwic sie tak o awans. a tak to sram od rana...

prober 18.09.2008 09:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Amfre (Post 604485)
przewidywany sklad:

Tottenham (from): Gomes, Sanchez, Zokora, Gunter, Bale, Assou-Ekotto, Gilberto, King, Woodgate, Dawson, Bentley, Jenas, Huddlestone, Taarabt, O'Hara, Lennon, Boateng, Dos Santos, Bent, Campbell.

9 graczy będzie siedzieć na ławce? :-/

pasikonik 18.09.2008 09:54

to chyba zawodnicy zgloszeni do p uefa

na angielskich portalach specjalisci przewidują 3-0 dla gospodarzy
je widze bramkowy remis !!

mcovalski 18.09.2008 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pasikonik (Post 604511)
to chyba zawodnicy zgloszeni do p uefa

na angielskich portalach specjalisci przewidują 3-0 dla gospodarzy
je widze bramkowy remis !!

wszystkich zgłoszonych przez Tottenham zawodników do uczestnictwa w PUEFA jest 43

DrunkenBear 18.09.2008 10:01

Jakim cudem 43? Przecież max jest 25, więc skąd ci się wzieło 43?

michu-k 18.09.2008 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrunkenBear (Post 604513)
Jakim cudem 43? Przecież max jest 25, więc skąd ci się wzieło 43?

Bodajże istnieje reguła, że piłkarze drużyn juniorskich mogą zostać zgłoszeni przez klub wraz z 25 osobową kadrą. Tym sposobem zgłoszona została cała drużyna juniorów Tottenhamu.

Jest to tzw. "Playerlist B".

http://www.uefa.com/footballeurope/c...=14/index.html

Tutaj jest ich nawet okrągła pięćdziesiątka :-)

Dla podparcia: http://www.uefa.com/multimediafiles/...0_download.pdf

Strona 30 dokumentu (24 regulaminu), paragraf 17.15 i 17.16.

Cytat:

Each club is entitled to register an unlimited number of players on List B
during the season. The list must be submitted by no later than 24.00 CET on
the day before the match in question.
Klub ma prawo do zgłoszenia nielimitowanej liczby zawodników na listę B podczas sezonu. Lista ta musi zostać potwierdzona nie później niż na 24 godziny przed rozpoczęciem turnieju.

Cytat:

A player may be registered on List B if he is born on or after 1 January 1987
and has been eligible to play for the club concerned for any uninterrupted
period of two years since his 15th birthday by the time he is registered with
UEFA. Players aged 16 may be registered on List B if they have been
registered with the participating club for the previous two years without
interruption.
A tego dokładnie tłumaczyć mi się nie chce. Chodzi o to, że zawodnik zgłoszony na listę B nie może być urodzony przed 1 stycznia '87 roku. Zasadą jest nieprzerwana dwuletnia gra w swym klubie po ukończeniu 15 roku życia, w przypadku gdy zawodnik ma lat 16 musiał występować w swoim klubie nieprzerwanie przez 2 lata.

Przemo12 18.09.2008 10:20

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,358...am_Palace.html

ciekawy wywiad z jaroslawem fojutem graczem Bolton Wanderers


a tu http://www.teamtalk.com/football/sto...161446,00.html

smieja sie ze Skorży ze liczy na zwyciestwo
ponoc Fraizer Campbell ma dzis zadebiutowac

T-omek 18.09.2008 10:37

Mam nadzieje, że dla ratowania ligi odpuszczą puchary w przeciwnym razie wynik 2-1 dla gospodarzy biore w ciemno. Taki rezultat nie bedzie zły bo jak po pierwszym meczu w premiership znowu dadzą dupy to bedzie jak z Beitarem :))

HEDu 18.09.2008 10:38

Czy na TVP Info pokazana bedzie tylko 1 połowa ? WTF ?

hoho 18.09.2008 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez T-omek (Post 604523)
Mam nadzieje, że dla ratowania ligi odpuszczą puchary w przeciwnym razie wynik 2-1 dla gospodarzy biore w ciemno. Taki rezultat nie bedzie zły bo jak po pierwszym meczu w premiership znowu dadzą dupy to bedzie jak z Beitarem :))

Oni graja tam co trzy dni wiec to dla nich zadne obciazenie dzisiejszy mecz nie musza nic odpsuzczac.

SpoXsteR 18.09.2008 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 604525)
Czy na TVP Info pokazana bedzie tylko 1 połowa ? WTF ?

zapewne 2 , tyle że w przerwie meczu pokażą jakieś wiadomości czy coś innego TVP Kraków i przełączą na TVP INFO podczas 2.


wiem, tak dziwnie pisze w programie tvp info, ale bezsensowne by było pokazywanie tylko 1 połowy hehe, dlatego bądzcie spokojni..

rocco_1906 18.09.2008 11:20

mecz jest tez na TVP SPORT. od 21:00

Przemo12 18.09.2008 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrunkenBear (Post 604513)
Jakim cudem 43? Przecież max jest 25, więc skąd ci się wzieło 43?

http://www.clubfanzine.com/tottenham...s.php?id=14376
tu sa wsyscy

_ukoL 18.09.2008 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 604426)
Że w piłke grać potrafią to chyba nie muszą nikomu udowadniać,jak już to potwierdzić dobrą grą w Londynie że wtopa z Lechem to wypadek przy pracy a nie dłuższy regres formy.

Niektórzy to do tej pory nie udowodnili ale mniejsza o to. Nie temat na takie dyskusje. :rotfl:

nesta 18.09.2008 11:55

Licze, ze Skorza wreszcie trafi ze skladem, bo dwa ostatnie mecze to niestety bledy na tym polu z jego strony.
Ktos sobie wyobraza, ze pomoc w skladzie - Zienczuk, Sobolewski, Cantoro, Lobodzinski - bedzie umiala kreowac gre czy przytrzymac pilke w starciu z atletami z Premiership ? No wlasnie...
O ile Cantoro z Sobolewskim jako defensywni sobie raczej poradza to tych dwoch skrzydlowych w ogole nie powinnismy ogladac na boisku. Zienczuk z Lobodzinskim nie potrafia wygrac dryblingu w polskiej lidze, a co dopiero z takimi gladiatorami.

No ale Zienczuk grac musi, bo nie ma dublera. Za to jesli Lobodznski po raz 3 wyjdzie w pierwszym skladzie, po 2 slabiutenkich pierwszych polowach w ostatnich spotkaniach, to zaczne sie mocno zastanawiac nad postepowaniem Skorzy. Ciekawe czy po raz 3 rowniez zmieni go w przerwie, przyznajac sie do bledu ?

Za Lobodzinskiego powinien zagrac Boguski, a za Boguskiego przed 2 defensywnych Jirsak albo Niedzielan.

Trzeba sie zaprezentowac, bo Wisla ma swoja marke w Europie. Dzis trener Austrii mowi w PS: "Wisla to nie byle jaka druzyna, znana w Europie... A tu pogrom" - to apropos ich meczu z Lechem.

felipe 18.09.2008 12:23

Prawda jest taka, ze nie mamy wielkiego wyboru - kogokolwiek by nie wystawił trener to i tak możemy liczyć tylko na jakiś cud. Nie sądzę by Lennon zastanawiał się długo przed meczem, czy będzie "woził" Diaza, Zieńczuka, czy kogoś innego - to i tak są dla niego gracze anonimowi...

Porażke 1:3 biorę w ciemno. Boję sie łomotu - Anglicy będą chcieć się odbudować, podnieść swoje morale. A wystarczy, że wrzucą 4 bieg i nawet na nim poniosą Wisłę jak chcą...Między bajki nalezy włożyc opowieści o "odpuszczaniu" przezs nich UEFA. OK - odpaść mogą w marcu/kwietniu z drużyną średniej klasy europejskiej, a nie w eliminacjach na początku sezonu z jakąś drużyną z PL. Bo to by była dla nich kompromitacja.
znajmy miejsce w szeregu.

SpoXsteR 18.09.2008 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 604564)
Prawda jest taka, ze nie mamy wielkiego wyboru - kogokolwiek by nie wystawił trener to i tak możemy liczyć tylko na jakiś cud.

Otóż to.
Ja tam się boje że to będzie 4-0, 5-0 jak nie więcej. Do tego jak lubię Pawełka to jest chłopak bardzo niepewny, grupa osób na E też go dobitnie "wsparła" i trudno będzie mu się podnieść..
co z tego że Modric kontuzjowany, co z tego że zajmują ostatnie miejsce (taki Manchester United też nie zajmuje fajnego miejsca) cóż z tego że nie zagra Pawluiczenko czy jak mu tam i ten drugi którego nie zdążyli zgłosić to i tak bardzo mocny zespół i ich rezerwy spokojnie by zajęły miejsce w pierwszej 4 w Polskiej lidzę. Trochę obiektywizmu.. chyba że zagramy tak jak z Beitarem czy Barceloną u siebie a Pawełek będzie miał swój dzień i pokaże wszystkim po raz kolejny że potrafi to Tottenham może mieć duuuże problemy. No ale czy zagrają ? ..

- jeśli wiara czyni cuda - my wierzymy że się uda ! -

jerry.lii.lewis 18.09.2008 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 604568)
Otóż to.
Ja tam się boje że to będzie 4-0, 5-0 jak nie więcej.

Takiej przegranej to się nie spodziewam; nie sądzę, żeby strzelili nam więcej niż 2. Bardziej się obawiam czy zdołamy jakąś bramkę im wcisnąć.

felipe 18.09.2008 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jerry.lii.lewis (Post 604576)
Takiej przegranej to się nie spodziewam; nie sądzę, żeby strzelili nam więcej niż 2. Bardziej się obawiam czy zdołamy jakąś bramkę im wcisnąć.

Jak Lech potrafił nam wbić 4 (a mógł więcej) to nie wiem jak można wątpić w potencjał graczy tego formatu ;)
Wisła się gubi po stracie gola. Jeśli Anglicy strzelą coś na początku spotkania to worek może się rozwiązać niestety...

Eustachy 18.09.2008 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jerry.lii.lewis (Post 604576)
Takiej przegranej to się nie spodziewam; nie sądzę, żeby strzelili nam więcej niż 2. Bardziej się obawiam czy zdołamy jakąś bramkę im wcisnąć.

Biorac pod uwage, ze nasza taktyka z grubsza wyglada mniej wiecej tak ; `rzucic dluga pilke w kierunku Brozka i niech on sie martwi co z tym fantem zrobic`, ze strzelaniem goli istotnie moga byc problemy.

Przemo12 18.09.2008 13:22

http://www.rivals.net/news/pgarticle..._4161800&id=81

wszedzie wytykają, że jedynym powodem do zadowolenia dla Tottenhamu to nasza niedzielna porazka

Baala 18.09.2008 13:23

Ja bym widział taki skład:
Pawełek
Singla-Cleber-Głowacki-Zienczuk
Małecki-Diaz-Sobolewski-Boguski
Jirsak
Brozek
Ciężki mecz sie zapowiada, upatruje nadzieje w ....Łobodzińskim licze że gość wchodząc z awki sie jakoś lepiej zaprezentuje szczególnie że w Europie jest anonimmowy i może nie wszyscy znają jego jeden zwód. Na lewej obronie Zieńczuk bo szybszy od Diaza, na środku jednak myślę że nie ma co eksperymentować. Baszczyński na ławkę bo gościa przechodzi na boku juz niemal każdy w lidze, a co dopiero bedzie tutaj. W środku licze na Diaza który nieźle jak dla mnie tam sie prezentuje.

Widzieliście to
http://www.goal.com/en-US/Articolo.a...enutoId=867460

Cytat:

PLAYERS TO WATCH
Wisla Krakow - Ilie Cebanu

Quite simply, the only way Wisla can get themselves a result is if the goalkeeper plays out of his skin. He is likely to see a lot of the ball, and it depends on whether it's flying past him or into his hands pertaining to what type of result the Polish champions can hope of getting.
:rotfl:

Przemo12 18.09.2008 13:27

http://www.tottenhamhotspur.com/news...kow180908.html

przedstawili Wisłę

Rob_Zombie 18.09.2008 13:48

Cytat:

Wisla play in the Stadion Wisly
Fajnie wiedzieć :lol:

michu-k 18.09.2008 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 604599)
Fajnie wiedzieć :lol:

No wiesz. Milan gra na stadionie Interu, a Inter na stadionie Milanu :-)

nesta 18.09.2008 13:57

"Polish giants Wisla Krakow..." mile :)

SpoXsteR 18.09.2008 14:17

Cytat:

Wisła i Tottenham to takie bomby z opóźnionym zapłonem. Nigdy nie wiadomo, kiedy odpalą" - ocenił na łamach "Przeglądu Sportowego" trener Arki Gdynia, Czesław Michniewicz.
Coś w tym jest.
Miejmy nadzieje że ta bomba prosto z Reymonta odpali a w tej Londyńskiej zepsuje się zapłon.


za niedługo nasi będą się zbierać..
http://www.webviews.co.uk/network/ca...on/trafsq.html

studio 18.09.2008 14:58

Bardziej podejrzewam ze to wlasnie Angole puszcza pare bomb Wisle i tyle bedzie z pucharowych potyczek krakowskiego klubu. Z kim Totenham ma sie odblokowac jak nie z Wisla?

3:1

prober 18.09.2008 15:04

http://www.sport.pl/pilka/1,65060,57...raz_Wisla.html
W ciągu ostatnich 7 miesięcy (od zwycięstwa z Chelsea w Carling Cup, które dało miejsce w Intertoto) Tottenham wygrał ledwie 4 oficjalne mecze (!!!): u siebie z WestHam i Portsmouth, na wyjeździe z Reading (liga) i z PSV (UEFA). A grali 18 razy...

Ich obecny terminarz wygląda tak:
15.09 Aston Villa (D)
18.09 Wisła (D)
21.09 Wigan (D)
24.09 Newcastle (W)
28.09 Portsmouth (W)
02.10 Wisła (W)
05.10 Hull (W)
7 meczów w 20 dni!

No i grają bez swojego najdroższego zawodnika uprawnionego do gry w pucharach - Luki Modricia.

Trzeba to wygrać ;)

SpoXsteR 18.09.2008 15:06

media tylko pompują balonik.. że niby katastrofa, że niby Tottenham słaby, że Modric nie zagra (o to już na pewno Wisła wygra) a po meczu gdyby było w dupe newsy "kompromitacja Wisły"
hipokryci


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl