![]() |
no ale wlasnie Skorza majac leniwych grajkow nie daje sygnalow aby sie ich pozbyc, ba, wprowadza ich co mecz na boisko, dlaczego?
i niestety to sie nie zmieni, co pokazuje kazdy kolejny mecz, gdzie Brozek ktory niszczy wiele akcji zespolu w dodaktu samemu nic nie wyprwadzajac, nie jest zmieniany |
Cytat:
|
Po naradzie
Wczoraj w Myślenicach odbyło się zgromadzenie zarządu, które zwołał Bogusław Cupiał. Powodem zwołania spotkania, była fatalna postawa Wisły w meczu z Cracovią - odwiecznym rywalem. Przypomnijmy, że to już drugie w tym sezonie spotkanie, pierwsze miało miejsce zaraz po klęsce z Levadią.
Jak dowiedział się nasz serwis założenia na dzień dzisiejszy są takie. Maciej Skorża zostaje do końca sezonu, a po nowym sezonie zostanie zastąpiony nowym trenerem, którego poszukiwania już się zaczęły. Szansą na nowy kontrakt dla Skorży jest, wygranie meczu z Cracovią i jeden z prestiżowych z Legią lub Lechem. Dodatkowo musi zdobyć mistrzostwo oraz poprawić styl gry, jeżeli tego nie zrobi, zostanie zwolniony. Bogusław Cupiał posunął się do tego, że zasięgnął rady Franciszka Smudy, co ma dalej poczynić. Właściciel Wisły, również przeprowadził z trenerem męską, ostrą rozmowę, w której wyjaśnił, że teraz jest wszystko w jego rękach oraz dał mu decydować o całym pionie sportowym. Jak by tego było mało, Rada Nadzorcza Wisły Kraków zaproponowała o ukaranie graczy karami finansowymi, za ostatnie występy. |
Cytat:
a kogo ma wprowadzić? Te leniwe grajki i tak sa lepsze od piłkarzy ME Moim zdaniem Skorża pokazuje w ten sposób zarządowi kim on musi grać... Nie robi tego jak robił Dan, który w prasie narzekał na brak transferów. |
Bardzo fajny komentarz uzytkownika Cobra Commander. Pozwole sobie go tu przytoczyć gdyż moim zdaniem bardzo ładnie pokazuje "charakter" naszego treneiro.
Cytat:
|
jak ma grac zespol w ofensywie ktory wie ze jak pilka pojdzie do Brozka to raczej ją stracimy niz cos z tego bedzie, jak zespol w ofensywie moze byc zmotywowany taką swiadomoscią?
sorry za post pod postem |
Cytat:
|
Cytat:
Jezeli jest to prawda to bardzo dobrze, jak dostana po dupach finansowo to sie im zachce grac. Jezeli po tym meczu Maciek nie wylecial to da to do zrozumienia kopaczom ze nie maja nic do powiedzenia. I jezeli faktycznie caly pion sportowy jest w rekach Macka to mozemy sie spodziewac kilku spektakularnych wylotow z Wisly, co napewno poprawi atmosfere. |
Cytat:
Pytanie tylko czy nas stac na rewolucję (finansowo) Jeśli nic w składzie nie zmieni sie w istotny sposób w okienku zimowym (pozbycie się leniwców i machających rękami a sprowadzenie w zamian z rezerw piłkarzy pokroju Alvareza czy Marcelo na wszystkie newralgiczne pozycje: rozegranie, skrzydła, i przede wszystkim atak) to pozostanie pożegnanie Skorży i ... oczekiwanie czegos jeszcze gorszego. Owszem... efekt nowej miotły będzie wtedy przez jakiś czas widoczny (jeden sezon, może dwa z rozpędu) a potem wszystko wróci do tego samego minimalizmu. Cupiał musi zrozumieć (ma nadzieję, ze wie lepiej od nas), że na wiosne musi przygotowywac się i grac o mistrzostwo zupełnie nowy (mentalnie i kadrowo) zespól, jesli nowy stadion ma w ogóle do czegoś sensownego (udział w pucharach) sie przydać |
Tak czy siak potrzebna jest twarda ręka! Pamiętacie jak swego czasu Franek kopał w czwartej lidze,bo się zablokował... Nie wyobrażam sobie teraz przy Skorży takiej sytuacji np. z Małeckim lub Brożkiem,a im by się przydały ze dwa mecze w ME (oczywiście kilka kolejek temu,bo teraz to już jest po ptokach) . A przy okazji inni galaKtIKoS by może coś zrozumieli...
|
Cytat:
Koncepcja postawienia na trenera bardzo dobra jest tylko jeden warunek czy dany trener spełnia warunki aby dac mu taką władze i tu np. Skorża czy działa tak aby wszystkie elementy doprowadzić do perfekcji i przykład szkolenia bramkarzy czy Kazimierski to jest najlepszy z dostępnych trenerów czy pracuje bo kolegą Macka czy Skorża widząc że ten czy tamten pracownik jest za slaby zwolniłby Go trzy trzymał ze szkoda dla klubu |
Cytat:
1. Jak kopacze dostaną kary finansowe to znając ich mentalność w 3 ostatnich meczach zdobędą 1-2 punkty a Skorża nie daje nadziei na to, że będzie w stanie ich ujarzmić. Z resztą nie ma pola manewru, także sytuacja deczko patowa. 2. Na to samo można było mieć nadzieję po Levadii - Skorża zostaje, Bednarz out - sygnał do piłkarzy że właściciel ma zaufanie do treneiro. I jakie mamy teraz efekty? 3. Czy możemy się spodziewać spektakularnych wylotów z Wisły? Raczej nie, nie ma na to szans. Rozwiązanie kontraktów nie wchodzi w grę, a kupić raczej nikt ich nie zechce, chyba że za kwoty, które dotychczas śmieszyłyby działaczy. A poza tym to nie ma kasy na transfery do klubu. Także raczej spodziewam się status quo, oczywiście minus Cantoro, któremu szczęśliwie kontrakt się kończy. |
Cytat:
a co do postu zbymak napisał(a): Proszę zwrócić uwagę że jest tu pisane od dwóch spotkaniach Cytat:
Cytat:
|
wiekszosc pomyslow ktore tu czytam to sa jakies srodki o krotkoterminowym dzialaniu.
Nam jest potrzebna calkowita zmiana mentalnosci, podejscia do obowiazkow. to nie jest wina pilkarzy, ze nie potrafia utrzymac formy przez dluzej niz dwa miesiace. Tak ich poprostu prowadza trenerzy, to trenerzy pozwalaja pic alkohol i jesc scierwo. To pion sportowy pozwala zawodnikowi poza treningiem robic wlasciwie co mu sie tylko podoba. Pisalem lewemu88 w prywatnej wiadomosci, ze niedawno rozmawialem z anglikiemze sztabu Dynama Kijow, opowiadal mi, ze ci zawodnicy tam praktycznie nie maja wlasnej woli i sa defacto niewolnikami klubu w zamian oczywiscie za ogromne pieniadze. Zyja jak maszyny, wg. z gory ustalonego planu. U nas w polsce szczytem ingerencji jest wpisanie zawodnikowi z kontrakt zakazu jazdy na nartach lub na motorze. To co chlop robi po treningu nikogo nie obchodzi. Tu lezy problem, musimy zmienic wszystko, kolejny polski trener prochu nie wymysli. Zaden nie odniosl sukcesu przed ostatnie 13 lat bo kilka rund pucharu uefa to zaden sukces. Ewidentnie to w jaki sposob my robimy futbol nie sprawdza sie, potrzebujemy ludzi z nowym spojrzeniem. P.S. lewego przepraszam publicznie jesli poczul ze naskoczylem na niego w poprzednim poscie. nie bylo to moim zamiarem. P.S. 2 Mam nadzieje, ze cupial mysli podobnie do mnie i jesli Skorza sie nie ogranie i go zwolnia to na jego miejsce przyjdzie sztab profesjonalistow z powaznej ligi. Byc moze daloby sie zatrzymac skorze ale sprowadzic do sztabu ludzi zza granicy, (dyrektor sportowy, dietetyk, lekarze, fizjokoterapeuci, ) |
Tą wypowiedzią po meczu o słabych graczach w zespole,Skorża brzydko się obnażył.To kolejna próba zbajerowania otoczenia.Już sobie wyobrażam jaki był wczoraj słodziutki w Myślenicach.Ten sam sposób przyjął po Levadii,kiedy ulegle godził się być wyrzuconym bez odszkodowania.Tak,to musiało bardzo ująć bossa-tak jak basiora w wilczej watasze udobruchać może postawa słabszego wilka,który kładzie się przed nim i pokazuje brzuszek.Tak,Skorża to mistrz taktycznego, złotoustego gadania.Gorzej z taktyką na boisku.
|
Cytat:
|
Przepraszam faktycznie źle doczytałem masz rację ale to co cytujesz jest ze strony która uaktywnia się w memencie gdy coś ,,ciekawego" zaczyna się na Wiśle dziać i raczej nie są to informacje bardzo sprawdzone .
|
Problem ze stylem gry Wisły za Skorży polega na następującej sprawie:
Skorża słusznie założył, że aby cokolwiek można było ugrać w pucharach poza wiecznym odpadaniem w przedbiegach LM i biciem głową w mur w walce o fazę grupową PUEFA, taktyka w ofensywie musi polegać na szybkim rozgrywaniu akcji kombinacyjnych i później oskrzydlających na połowie przeciwnika, w rejonie 25-40 metra od bramki rywali. Temu ma służyć gra "podwieszonego" pod Brożka Małeckiego lub Boguskiego, schodzenie do środka bocznych pomocników na robienie przewagi, rozegranie i prostopadłe podania, ofensywni boczni obrńcy (z których niestety jeden się leni na potęgę, a drugi nie umie celnie dośrodkowywać),, wejścia środkiem na szybkośici drugiego środkowego pomocnika (miał to być Garguła, teraz Jirsak). Bo prostsza taktyka (jakaś klepa, dwa pdoania bez ataku pozycyjnego), stanowiące szczyt możliwości polskich zespołów to nie jest rozwiązanie, ktore daje przepustkę do LM, o czym przekonuje przynajmniej ostatnie 15 lat. Ale tu, w tej w założeniach słusznej myśli Skorży, pojawiły się dwa problemy, ktorych nie przewidział lub z ktorymi nie potrafi się zmierzyć: Pierwsze - brak wykonawców do tej taktyki. Piłkarze predysponowani do gry kombinacyjnej, pod którą taktycznie chciał ustawić zespół, wypadli (Boguski, Garguła, nawet Sobol), Kirma nie ma na boisku, bo cały czas jest w Słowenii, Brożek zmienił się w człowieka ptaka, machającego skrzydłami (tj. rękami), a Łobodziński, stał się nową nierozwiązywalną zagadką Sfinksa. A sensownych zmienników rzeczywiście nie ma, (Jirsak, Diaz, Cantoro, Ćwielong, nie nadają się do szybkiej gry kombinacyjnej), więc taktyka leży i kwiczy. I co się wtedy dzieje? Skoro taktyki nie ma, zaczyna się nerwowka i chaos. Nikt nie wie, co ma grać, gdzie i jak. Zespół jako drużyna przestaje istnieć. Zaczynają się masowe błędy, nie ma kontroli nad grą. W tym momencie jedyne, co pozostaje naszym ubogim technicznie zawodnikom, to gra na alibii i aferę - bo jedyna szansa, że ktoś u rywali się urwie (co w naszej lidze często się zdarza) i zrobi prezent dający okazję do zdobycia gola. Na tym polega drugi błąd Skorży - przecenienie możliwości obecnych zmiennikow (dopiero teraz obudził się, że są słabi?) i przecenienie możliwości technicznych każdego z Wiślaków, niezbędnych do dalszego wdrażania i funkcjonowania bardziej nowoczesnego stylu gry. Dlatego nie ma ani jednego, ani drugiego. Jest jeszcze trzeci powód, prawidłowo definiowany przez Skorżę - brak osobowości i charyzmy w zespole. Kogoś, kto w kryzysowym momencie nie wpadałby w panikę, tylko zrobil coś nieobliczalnego, rzucił się z furią na problemy, poderwał zespół na zasadzie: "a k....a i tak się nie dam!". Znów najlepiej obrazuje to przykład Kosowskiego. On miał zbawienny wpływ na drużynę, bo swoim oddziaływaniem nadawał jej zupełnie inną tożsamość, dając zespołowi swoją pazerność, bezczelność, arogancję dla wszystkich wokół, czasem aż narcystyczne poczucie własnej wartości, którego nic i nikt nie mogło stłumić. Dla niego nie istniały żadne przeszkody nie do pokonania, nawet Cupiałowi jak wiemy potrafił w żywe oczy mówić, co myśli. To nie są może cechy ułatwiające polubienie go jako człowieka, ale w sporcie są to sprawy absolutnie bezcenne. Kosa dawał drużynie swoje zdecydowanie, którego tak dziś brakuje, wiarę w siebie, brak strachu nawet w największych tarapatach, nieustanną gotowość do zrobienia czegoś wyjątkowego, nieobliczalnego. Dawał poczucie siły, a przez to, że był osobą prącą do celu twardo i konsekwentnie bez względu na wszystko - bezczelnie, arogancko, egoistycznie - sprawiał, że i Wisła to znała i potrafiła. Spójrzmy jak dziś strasznie tych cech drużynie brakuje. Właśnie na takich ludziach jak Petrescu czy Kosowski i takim podejściu należało budować zespół na miarę LM. Wtedy żadne Lewadie czy seryjne wtopy w prestiżowych meczach nie groziłyby Wiśle. Niestety, dziś już nie można cofnąć czasu i naprawić tego największego błędu kadrowego Wisły w ostatnich latach, jakim była wymiana Kamila na Łoba. A Skorża...Powinien zostać, bo ma plan i świadomość, co nawala. Ale musi mieć realną szansę poprawienia tego, bo bez powyższego żaden trener nie popchnie Wisły naprzód. |
Cytat:
|
Cytat:
W normalnej firmie już by nie pracowali, a Wojciechowski to pewnie już 2 miesiąc by im nie płacił. U nas niestety pytają się piłkarzy czy łaskawie przyjmą karę zamiast postawić ich przed faktem dokonanym. |
Najlepiej to gralismy przy 4-5-1. Boguski, Brozek, Jirsak, Małecki (zamiast Łobo na prawym), Sobol, Diaz. Niby skład personalny ten sam, a jednak nie ? Boguski z Małeckim sie wymieniają, defensywni z Jirsakiem. Az miło było oglądać, no oprócz meczu z Barcą u nich ;]
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Czyli jak donoszą pewne zakamuflowane strony,to mimo że kowal zawinił,to chce się powiesić Cygana(też winnego).Zakochani w "Cyganie"jego wyznawcy już świętują i przygotowują następną porcję uprawiedliwień dla swojego idola po kojejnym blamażu.To tylko tak a propos spotkania w Myślenicach.
|
Uwazam obecna sytuacje za trudna, przede wszytkim dla rzadzacego klubem. Jednak uwazam, ze jesli nie teraz to w najblizszym czasie Skorza zostanie zwolniony(choc mam nadzieje ze tak sie nie stanie, bo nie uwazam, aby w tym momencie zmieniac trenera), a presja w 3 ostatnich meczach bedzie podwojna, z racji tych dwoch porazek z rzedu. Poczatek sezonu byl fajny, podobaly mi sie mecze: w Lubinie, pozniej we Wroclawiu, ale te dwa osatnie to byl pokaz antyfutbolu.
Bronie jednak tutaj p. Skorżę, poniewaz tak naprawde konkurenta dla Pawelka sie nie doczekal, Singlar mu wypadl z obrony a pozniej Glowacki, Alvarez dopiero sie wkomponowuje, w pomocy mamy brak Sobola , odejscie Zienczuka, ciagla kontuzja Garguly, Boguskiego. To musialo sie wczesniej lub pozniej zdarzyc, ze mozemy przegrac nie raz i nie dwa. Tu ubylo nam po jednym kluczowym zawodniku z formacji + 2 ktorzy weszli za Baszczynskiego i Zienczuka. Tu kazdy kolejny trener nic nie zmieni, jesli nie bedzie ludzi do gry na odpowiednim poziomie. Trzeba po prostu czekac az wszyscy beda zdrowi i wtedy rozliczyc Skorze z wynikow, bo z tego materialu to i Hiddink czy Mourinho by nic nie wymyslili. Sam szczerze moge powiedziec, ze nie przypuszczalem ze po 14 kolejkach bedziemy liderem, z racji tych wyjazdow w calym sezonie i mysle ze wielu takich by sie znalazlo. Co do wzmocnien nie ma szans na transfery, bo nie ma kasy, a jest nawet wiadomy deficyt. Ile?? tego nikt nie wie, ale napewno nie jest dobrze. Takze zima Skorza sie tez nie wykaze, bo nie bedzie mial z czego wydawac na nowych zawodnikow i wtedy tez pewnie bedzie krytyka, ze nic nie kupil i najlepiej to jak odejdzie, bo nic nie robi. Chyba, ze ktos odejdzie i ewentualnie z tych pieniedzy, bo innej opcji nie widze.Dlatego trzeba ta runde dograc tym co mamy i czekac az wroca rekonwalescenci, bo ich powrot bedzie najwiekszym wzmocnieniem. Tyle ode mnie. |
Zwolnić Skorżę, pilkarzy, Cupiała nawet zwolnić. Forumowicze zorganizują draft wśród siebie, wybiorą Przesa, właściciela, trenera i kadrę połkarską tez wybiorą. Sukces murowany, A jakby cos nie wyszło to przeciez można to powtórzyć od nowa .....
|
Uważam, że powinnien klub się z nim pożegnać. Terner jest od tego, że jak ktoś kozaczy i gwiazdorzy to sprowadza go na ziemię. Poza tym styl z jakim gra Wisła to tragedia. Do tego w meczu z Cracovią 54 durnowate wrzucanie piłki w pole karne a nuż ktoś przyjmie. Debilizm jeśli ten element nie wychodzi to trzeba próbować innych możliwości. Przygotowanie fizyczne: słodkie .......enie po Levadii, że przygotowują sie na cał sezon bo muszą się zrehabilitować, treneiro sie foszy, dostaje człowieka od przygotowania fizycznego i co? A no to, że Łobodziński jest już z*ajebany.
Niektórzy to za dobrze chyba w klubie mają |
Jest jeszcze jeden powód, dla którego zwolnienie Skorży przyniesie teraz więcej szkody, niż pożytku.
Drużyna potrzebuje dopływu świeżej krwi. Skorża wysłał Csaplara i Klejdinsta w poszukiwaniu wzmocnień. W zimie być może miało dojść kilku piłkarzy. Zwalniając trenera, cały ten plan nie ma sensu. Nawet jak przyjdzie nowy - dobry trener (oby taki się znalazł), to kandydaci przedstawieni mu przez skautów mogą nie pasować do jego koncepcji. I co wtedy? Dlatego najlepiej, by Skorża popracował jeszcze trochę, zimą wzmocnił drużynę. Jeśli na wiosnę drużyna nadal nie będzie miała wyrazistego stylu, to już będzie jasność że nie ma co liczyć na sukces w Europie. Wtedy spokojnie zatrudni się po sezonie nowego trenera, a Skorży wygaśnie umowa. W całej tej koncepcji dobre będzie też to, że przetestuje się czy Skorża się czegoś nauczył. I czy umie sobie radzić z narastającą presją. Wyrzucanie 150 tys. złotych w błoto, bez pewności że przyjdzie ktoś lepszy to głupota. Oczywiście, chciałbym żeby Cupiał zatrudnił fachowca z zagranicy i dał mu 3 mln € na transfery. Ale bądźmy realistami, tak się nie stanie. |
Dokladnie Flamengista.
Inna sprawa to to ze to o czym pisal kominek jakos dziwnie mi przypomina sytuacje z wywaleniem Mielcarskiego z klubu. Odnosnie natomiast tego, ze Skorza nie umie umotywowac zawodnikow. Pamietajcie o tym ze druzyna rzadzi "rada druzyny" i jesli faktycznie mialo byc zapowiedziane wietrzenie szatni w zimie to oni mogli sie zbuntowac. Bo moim skromnym zdaniem to wcale a wcale nie jest przypadek ze dokladnie te 3 mecze(Lech, Legia, Cracovia) zostaly przez Wislakow przegrane. I kazdy z nich po 1:0. Z Levadia przegralismy bo pilkarze ich zwyczajnie w swiecie zlekcewazyli. Karkolomna teoria, ale wierzcie mi tutaj w gre wchodza ogromne pieniadze, a jak pazerni sa nasi zawodnicy na nie wszyscy wiemy. Zwrocmy uwage ze filarem druzyny sa ci ktorzy sa w tym klubie najdluzej. Nie posadzam tutaj nikogo o nic ale naprawde niektore rzeczy sa conajmniej dziwne jak dla mnie. A zwolnienie trenera to najgorsza rzecz jaka moglibysmy teraz zrobic. Bo to wcale nie poprawi jakosci naszego klubu w dlugofalowej polityce. |
Cytat:
A co ją poprawi? Co da dłuższe trzymanie w klubie Skorży, oprócz tego, że ściągniętych zostanie więcej Terziottich, Kazimierskich, Csaplarów i Edków K.? I może odpowiedz na pytania, które już tu stawiałem- jakie postępy zanotował nasz zespół pod wodzą Skorży przez ostatnie 2,5 roku? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Dawanie wolnej ręki w sprawie transferów trenerowi który jest na wylocie to moim skromnym zdaniem skrajna głupota. Przypominam kolegom, że Wisła to nie Real i nie będziemy co pół roku zmieniać składu. |
Podstawą jaka musi zostać wykona to pozbycie się kominów płacowych, oczywiście pierwszy na myśl przychodzi Łobo, oprócz tego Jop, a Cantoro już odchodzi. Druga sprawa kluczowe według mnie są 2 wzmocnienia - Środek Pomoc po odejściu Mauro, ktoś taki jak Sobol, Diaza najlepiej przestawić na tą lewą obronę niech wymusi na Pi. Brożku wzięcie się do roboty. Powrót Kowalskiego po Jopie, myśle że gorzej od Jopa nie może zagrać, no i najważniejsze to NAPASTNIK, który wreszcie wyrzuci Brożka na ławkę rezerwowych. Takie cele powinny leżeć przed Skorżą, bo jeśli myśli że Łobo, Jop, Brożek(w obecnej formie i z tym zaangażowaniem) są ok, to powinien już wylecieć, ale chyba taki głupie nie jest.
|
Cytat:
|
Cytat:
Niema ? To się kupi ,przecież ich jest na pęczki. Leżą na półkach ,po promocyjnych cenach. Teraz chyba Bonarkę otwierają pewnie rzucą coś w promocji. Porównujesz drużynę z małego miasta rumuńskiego w której Dan zaryzykował i oczywiście przyznaję zrobił wynik .Dało mu to nawet LM dzięki innym drużynom we wcześniejszych latach. Zobaczymy na jak długo starczy animuszu. U nas też było Zagłebie Lubin ,GKS Katowice. Jak dla mnie Skorża preferuje podobny styl jak Petrescu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać. |
Cytat:
Co do samej opcji - chyba faktycznie w tej chwili jest ona niezła. |
Cytat:
gdyby nie przyszedl Jop wiekszosc by grzmiala, ze moznaby bylo go miec za darmo. Jop jest - wina Skorży. Wiadomo, ze Jop gra piach, ale gdyby Skorza wiedzial to by go sciagnal?? Wrocilby Kowalski a Jopa by nie bylo. Łobodzinski zawodzi odkad jest w Wisle.Zgoda. Dlaczego?? Skorza nie wie, on sam tez nie wie,chyba nikt z nas nie wie. Wielu ludzi widzialo go w Wisle jak gral w Zaglebiu. Tylko latwo jest zwalic wine na tego, ktory go sprowadzil,a nie wyszlo A czemu nikt nie pisze np.o Marcelo? |
Ostatni mecz w tej rundzie odbędzie się 12.12
Wie ktoś ile piłkarze dostają wolnego? Zazwyczaj ile czasu mija do pierwszego zgrupowania? Może wreszcie WSZYSCY przepracują pełny okres przygotowawczy i nową rundą zaczniemy w optymalnym ustawieniu i wtedy dopiero oceniałbym przydatność Skorży |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl