Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Glazik 19.07.2011 11:37

http://www.tt-group.net/Bosna/Saraje...Muzej-Gavrila-a bardzo podobne.

most Gavrila Principa
hahahahah

Wojtator 19.07.2011 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1129311)
Nie :-D 10 znaków

heh, ale wpadka... Miljacka to rzeka a Sarajevo to miasto.

kornd 19.07.2011 11:52

Tak, Glazik zadaje.

tomo 19.07.2011 12:09

Jest błąd w internecie skutecznie powielony z miastem Biel i wieżą zegarową (tutaj wieża w Biel http://upload.wikimedia.org/wikipedi...Altstadt-2.JPG). Ten szwajcarski wygląda całkiem inaczej niż ten w Lier, nie wiem dlaczego akurat pomylono te dwie wieże. A ten herb ? Klub Lierse SK ma taki ;)

Glazik 19.07.2011 13:12

http://tinypic.pl/i/00107/w8mujhr880jw_t.jpgGdzie i co?:)

kornd 19.07.2011 13:17

Wieża Dunaju w Wiedniu

Glazik 19.07.2011 13:18

dajesz kolego :) widac za latwe. :P
Dokladnie Donauturm. wieza na ktorej znajduje sie restauracja w ktorej mozna jesc mily podwieczorek i ogladac Wieden gdyz caly lokal bezprzerwy sie obraca.Poza tym w srodq znajduje sie najszybsza winda w Europie ze szklanym sufitem. Jesli ktos ma okazje polecam do zwiedzenia.

kornd 19.07.2011 13:26

Co to i w jakim mieście?
http://img121.imageshack.us/img121/9236/nnnpb.jpg

snikki_(konto-usuniete) 19.07.2011 18:00

Muzeum porcelany, Delft?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1129339)
Jest błąd w internecie skutecznie powielony z miastem Biel i wieżą zegarową (tutaj wieża w Biel http://upload.wikimedia.org/wikipedi...Altstadt-2.JPG). Ten szwajcarski wygląda całkiem inaczej niż ten w Lier, nie wiem dlaczego akurat pomylono te dwie wieże. A ten herb ? Klub Lierse SK ma taki ;)

Dokładnie! Na jednej z hiszpańskich stron opisujących Biel i okolice znajduje się błędnie zdjęcie wieży z pytania. A jak się okazuje ta wieża wcale nie jest w Szwajcarii lecz jak udowodniono - w Belgii.

kornd 19.07.2011 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snikki (Post 1129585)
Muzeum porcelany, Delft?

Nie , dać podpowiedź?

Wojtator 19.07.2011 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1129611)
Nie , dać podpowiedź?

Daj ;) szkoda czasu.

kornd 19.07.2011 18:28

Uczelnia ta znajduje się we Francji, w pierwszej dziesiątce na świecie w pewnej kategorii.

WISŁAZWE 20.07.2011 07:52

Uniwersytet w Rennes ?

piter86 20.07.2011 08:43

Faculty of law - University of Montpellier :D jak dobrze to niech ktoś da za mnie zagadkę, bo nie mam teraz czasu.

kornd 20.07.2011 08:54

Tak , to uniwersytet w Montepellier, http://listsoplenty.com/blog/?p=9496

To niech ktoś da zagadkę.

Patryk_185 20.07.2011 18:25

Dobra nikt nie daje to ja dam

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ate_bridge.jpg

Jak się nazywa ten most ??
Gdzie się znajduje ??

Wojtator 20.07.2011 18:29

Most Golden Gate, znajduje się nad cieśniną Golden Gate.

Patryk_185 20.07.2011 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtator (Post 1130197)
Most Golden Gate, znajduje się nad cieśniną Golden Gate.

Tak to jest Golden Gate.
Daj następną

Wojtator 20.07.2011 18:39

Kto to?
http://img190.imageshack.us/img190/7434/fdsdfsfdsfd.png

Wojtator 20.07.2011 20:12

Hop do góry,
podpowiedź 1: Futsal

irekm19 20.07.2011 20:47

Błażej Korczyński - Wisła Krakbet Kraków

spartan 20.07.2011 20:49

Błażej Korczyński...

Co to i gdzie się znajduje:
http://lh5.ggpht.com/-nD91LVl-t00/SP...2102008923.jpg

http://lh6.ggpht.com/-89kXxVTxh_4/SP...2102008924.jpg

Za łatwe było....
piotrek06 jedzie dalej

piotrek06 20.07.2011 20:52

Kaplica czaszek w Kutnej Horze

Bąbel 20.07.2011 20:53

Kościół z ludzkich kości w Czechach(Sedlec Horze)? Jak dobrze, to przekazuje:)

Edit: ehh zostałem uprzedzony:)

piotrek06 20.07.2011 21:04

http://wislakrakow.com/forum/data:im...BwiOSgggtDI//Zniech zada ktoś inny
http://wislakrakow.com/forum/data:im...eq2+HBNLTEf//Z
http://wislakrakow.com/forum/data:im...BwiOSgggtDI//Z

snikki_(konto-usuniete) 20.07.2011 21:15

http://img18.imageshack.us/img18/9018/293tun.jpg


Gdzie znajduje się ten tunel i pod czym dokładnie?


ED.: przed południem ewentualnie coś podpowiem gdyby nikt przez noc nie zgadł.http://imageshack.us/f/18/293tun.jpg

piotrek06 20.07.2011 22:12

tunel pod rondem gen. Jerzego Ziętka w Katowicach

snikki_(konto-usuniete) 20.07.2011 22:16

Zgadza się. Czyli zbyt łatwe zadałem ;)

piotrek06 20.07.2011 22:22

będzie łatwe ale nie mam innego pomysłu
http://w789.wrzuta.pl/obraz/9PTrgLTCN9T/zag
co to było i gdzie to było

Bąbel 21.07.2011 09:57

Stadion w Chicago, była arena Bullsow, zburzona w 95 roku. oddaje zagadkę :)

piotrek06 21.07.2011 10:05

dokładnie! to Chcago Stadium, parkietem z tej hali jest wyłożona podłoga w domu Jordana, swego czasu był to największy obiekt tego typu na świecie

tomo 22.07.2011 13:49

Temat znowu stoi, słuchajcie umówmy się tak, że jeśli ktoś odgadnie a nie ma ochoty bądź pomysłu na zadanie zagadki to niech lepiej już nie udziela odpowiedzi i siedzi cicho. Odgadnąć zagadkę to jedno ale zadać to też element zabawy.

Poniżej zadaję coś łatwego z naszego podwórka, miejscowość ostatnio pojawiająca się dosyć często w mediach internetowych:

http://img9.imageshack.us/img9/5412/zagadeczka.th.jpg
http://img268.imageshack.us/img268/8...deczka2.th.jpg

tomo 22.07.2011 20:11

Podpowiedź jest formą skojarzenia, w którym ukryta jest nazwa tego miasteczka:

http://www.ekstraklasa.eliga.pl/ekst...onia_bytom.gif

http://www.igol.pl/images/articles/odrawodzislaw01.jpg

WISŁAZWE 22.07.2011 20:14

Lwówek Śląski ? A takie skojarzenie

Usulovski 22.07.2011 20:30

Na pewno nie, przy lwóweckim rynku stoją tylko... bloki (kamienice przetrwały wojnę, ale komunistów już nie).

spartan 22.07.2011 20:42

Bytom Odrzański

Kto i gdzie?

http://30.media.tumblr.com/tumblr_ln...lw26o1_500.jpg

murray 22.07.2011 21:26

kanalarz Norek tfu! Cumil w Bratysławie

http://i52.tinypic.com/4hy6v5.gif

Gdzie?

bartekj 22.07.2011 21:46

Siena, Toskania?

murray 22.07.2011 21:52

Złe miasto, dobry region.

WISŁAZWE 22.07.2011 21:55

Lukka. milion znaków


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl