Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Krolik 01.07.2009 18:09

Czy ma moze ktos jakies pewne info odnosnie naszych starych slupow oswietlenia ????
Gdzies sie obilo o uszy ze maja trafic na WANDE do Nowej Huty .....
Ile w tym prawdy ????

Pero 01.07.2009 18:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krolik (Post 754672)
Czy ma moze ktos jakies pewne info odnosnie naszych starych slupow oswietlenia ????
Gdzies sie obilo o uszy ze maja trafic na WANDE do Nowej Huty .....
Ile w tym prawdy ????

100% prawdy

k_andy 01.07.2009 18:23

skyboxy
 
Mam pytanko, czy beda skyboxy w nowych trybunach? nad balkonem na wizkach są pozostawiane takie przestrzenie.

Pioneer 02.07.2009 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szarny (Post 754502)
Troche wieksza jednak bedzie

W Kielcach jest 12 rzędów na parterze i 9 na piętrze

U nas będzie 16 na parterze i 22 na piętrze

Dla porównania na Legii będzie chyba 12/18.

Sądząc po zdjęciach na Legii będzie 17 rzędów na parterze i 19 na piętrze.

radekogi 02.07.2009 09:28

Na nowej C i AB ma być 18 rzędów na dole, a w zasadzie 20 bo jeszcze 2 rzędy dla VIPów nieco wyżej od pozostałych, natomiast na drugim poziomie będą 24 rzędy. Informacja potwierdzona, mam dokładny projekt stadionu na dysku.

Wicked 02.07.2009 09:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 754961)
Na nowej C i AB ma być 18 rzędów na dole, a w zasadzie 20 bo jeszcze 2 rzędy dla VIPów nieco wyżej od pozostałych, natomiast na drugim poziomie będą 24 rzędy. Informacja potwierdzona, mam dokładny projekt stadionu na dysku.

A masz coś więcej niż udostępnione gdzieś tutaj gify z przekrojami i planami? Pamiętam że przy przetargu były do ściągnięcia projekty (bodajże nawet w formacie dwg) ze strony ZIKITU, masz może to?

radekogi 02.07.2009 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 754982)
A masz coś więcej niż udostępnione gdzieś tutaj gify z przekrojami i planami? Pamiętam że przy przetargu były do ściągnięcia projekty (bodajże nawet w formacie dwg) ze strony ZIKITU, masz może to?

Dokładnie te projekty mam, w formacie DWG.

7 kotów 02.07.2009 11:04

jest gdzies to do sciagniecia ?
albo mozesz wrzucic na jakis serwer ?

Wicked 02.07.2009 11:32

Podbijam, jakiś rapidshare, albo coś w tym stylu;-)

EDIT:

Google robi swoje;-)
Dokumentacja trybuny wschodniej (557 MB) : http://www.zdit.krakow.pl/images/sto...a/dok.proj.rar
Dokumentacja trybuny zachodniej (767 MB): http://www.zdit.krakow.pl/images/sto...techniczna.rar

spinnaker 02.07.2009 12:05

Też bym skorzystał jako że po sesji to może trochę czasu znajdę na wizualizacje :)

Wicked 02.07.2009 12:17

Wracając do tematu przegród między sektorami, ktoś podał informacjię że z tego zrezygnowano. Mam nadzieje że to prawda, bo w specyfikacji architektonicznej jest to:

Cytat:

2.6.14.3. Ogrodzenie wewnętrzne stadionu (oddzielenie boiska od widowni)

- barierka "widowiskowa": o wys. 70cm i parapecie 50cm, konstrukcja z profili stalowych zamkniętych 60x60x4mm malowanych proszkowo w kolorze RAL 5009, mocowanych 6 kotwami M12 poprzez blachę czołową o wym. 360x0170x8mm co 110cm.
W barierce zaprojektowano bramy bezpieczeństwa jednoskrzydłowe, otwierane w kierunku boiska o szerokości 2 m. Bramy otwierane ręcznie, z zamkami otwieranymi swobodnie od strony boiska. Bramy umieszczono w osiach schodów komunikacyjnych widowni. Konstrukcja z profili stalowych zamkniętych 60x60x4mm malowanych proszkowo w kolorze RAL 1018.

2.6.14.4. Przegrody sektorów

Wydzielenie sektorów należy zapewniono poprzez bariery o wysokości 200cm ze szkła bezpiecznego klejonego 8x8x2, osadzonego w konstrukcji stalowej, która stanowią słupki z profilu RP 200x160x8mm w rozstawie162cm, oraz z belka podwalinowa stalowa o wym. 300x100x5mm. Montaż śrubami do nawierzchni żelbetowej trybuny, oraz 3 śrubami M8 do powierzchni pionowej stopnia żelbetowego trybuny. Stal zabezpieczy antykorozyjnie ; kolor ostateczny - RAL 5009 (niebieski)

dannato 02.07.2009 13:57

- barierki od strony murawy zostają
- bariery między sektorami znikną (zasadniczo), nawet te z D i E

ciastek11 02.07.2009 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 755210)
- barierki od strony murawy zostają
- bariery między sektorami znikną (zasadniczo), nawet te z D i E

oby to była prawda ze znikającymi barierami miedzy sektorami

emailowiec 02.07.2009 14:32

Zaczyna się montaż słupów na piętrze trybuny :) Właśnie mocują pierwszy.

PhantomRanger 02.07.2009 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emailowiec (Post 755245)
Zaczyna się montaż słupów na piętrze trybuny :) Właśnie mocują pierwszy.

A trzeba dodać, że to jest "raptem" 2/3 wysokości tej trybuny i nawet widać już pierwsze wejście na trybune

luke1906 02.07.2009 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 755210)
- barierki od strony murawy zostają
- bariery między sektorami znikną (zasadniczo), nawet te z D i E

obyś miał rację, te przegrody między sektorami to najbardziej po.......ony pomysł w historii budownictwa stadionowego

sayek89 02.07.2009 17:19

http://img22.imageshack.us/img22/228...ny1024kopi.png

Proud 02.07.2009 17:43

ale dach będzie może troszke wyżej jak zaznaczył sayek89... bo trybuna(gorny poziom) wg mnie opierać się będzie o tą górną wypustkę w kolumnie nowo zamontowanej. (tylko nie mam pewności czy to jest tylnia kolumna czy przednia ta nośna)

peterwislak 02.07.2009 17:44

moze powinni przestawic widok z kamery miasta na budowe C bo tam sie wiecej dzieje i widoczne sa efekty
myslalem tez o kamerze obracającej sie zaleznie od odbiorcy pokazujaca A i B przesowamy w prawo D i murawa a potem budujace C najwazniejsze na budowie 3 miejsca
ale za duzo by to kosztowalo i za duzo wymagam

WILU TS 02.07.2009 17:57

Postęp prac od dnia 11 Maja do 3 Lipca
http://wyslijto.pl/files/download/2dgnqwyh4j
Nie wiem czy w tym temacie czy zdjecia wiec wrzucę i tu i tu ;)

Wojtas 02.07.2009 18:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 755348)
obyś miał rację, te przegrody między sektorami to najbardziej po.......ony pomysł w historii budownictwa stadionowego



czyli pleksy??

jelsi myslimy o tym samym,barierki=pleksy to mam identyczne zdanie do twojego na temat tego badziewia

Belzebub 02.07.2009 21:03

Jesli ta kolumna jest tylnią(nawet jak przednią), to ta trybuna bedzie gruuubo stroma..chyba że odnosze mylne wrazenie!

<>Umbro<> 02.07.2009 21:09

nie nom daj spokoj to jest tylnia kolumna :) Chyba .....:)

Angmir 02.07.2009 21:10

ale z was mondzioły, trybuna bedzie 2 poziomowa !!

<>Umbro<> 02.07.2009 21:15

chyba wszyscy wieme ze 2 poziomowa :) chodz o ta kolumne co jest najwyzej ......o wysokosc całej trybuny teraz widac......

<>Umbro<> 02.07.2009 21:18

To jest na pewno tylnia kolumna tylko tak sie wydaje ze bedzie stroma z tego zdjecia, a tak naprawde ta budowa jest szeroka i nie bedzie wcale tak widac ze jest stroma :)

gregoriustsw 02.07.2009 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 755348)
obyś miał rację, te przegrody między sektorami to najbardziej po.......ony pomysł w historii budownictwa stadionowego

Już wole przegrody między sektorami niż jakiś płot oddzielający murawę od trybun - nawet taki jaki był na starym AB.

Pero 02.07.2009 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Belzebub (Post 755504)
Jesli ta kolumna jest tylnią(nawet jak przednią), to ta trybuna bedzie gruuubo stroma..chyba że odnosze mylne wrazenie!

Górna trybuna będzie miała taki kąt pochylenia jak obecne E i D

damian3k 02.07.2009 21:46

Warto dodać że jak najwyższe rzędy E i D

Proud 02.07.2009 22:05

mi wychodzi coś takiego:) pi razy drzwi :D http://img7.imageshack.us/img7/3047/szkicpop.png
ale coś za wysokie się wydaje :D

ten zarys z zalożeniem że to tylni słup...

fst 02.07.2009 22:47

Mniej więcej tak się będzie prezentowała nowa trybuna jeśli chodzi o jej wysokość, przy czym zaznaczam, że rysunek i tak jest dość schematyczny http://img391.imageshack.us/img391/2651/wysokosc.png . Całkiem nieźle się zapowiada jak dla mnie.

dannato 03.07.2009 07:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 755547)
Górna trybuna będzie miała taki kąt pochylenia jak obecne E i D

Prawie...
D i E mają teraz 27 stopni w dolnej i 30 górnej części a AB i C będą miały 20 stopni na dole i 31 na balkonie, narożniki na dole trochę inaczej będą skonstruowane.

P.S. Panu architektowi trzeba przyznać, że (pewnie przypadkiem ale jednak) nachylenie trybun za bramkami wyszło bardzo dobrze...

Emilio 03.07.2009 09:13

http://i42.tinypic.com/30sc97a.png
czerwone - zrobione, żółte - w trakcie budowy

peterwislak 03.07.2009 14:10

miasto decyduje ktora trybuny budowe pokazje?? mowie o kamerze tora obecnie pokazuje budowe A i B
tez ktos mysli jak ja ze powinii teraz pokazywac w tej kamerce budowe C??

TSW Fanatyk 03.07.2009 14:35

Coś kiedyś czytałem tylko nie wiem gdzie i nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale podobno cała konstrukcja albo szkielet (jeśli to nie to samo) trybuny ma być gotowa w lipcu/sierpniu.To prawda? Czy mi się to przyśniło? :D

lucio11 03.07.2009 14:59

Stadionj Wsiły jest bardzo piekny i spełnia wszystkie normy... dziwi mnie fakt ze nie dostalismy pozwolenia na zorganizowanie Euro 2012 w Krakowie... Chce powiec ze jak dalej to PO bedzie rzadzic Polska i miszeac sie w sprawy sporotwe na ktorych nie maja pojeci... Niechce nic mowic tym ktorzy glosuja w wyborach na PO ale to dzieki im Krakow jest na liscie rezerwowych bo w komisji przeodniczącym byl czlonek PO.... W Gdańsku powstanie obiekt spostowy Baltic Arena ponieważ Pan premier jest wlasnie z Gdańska dziwne troche ale nie mieszajc sie w polityke to pragne tu powiedziec ze ja kocham Wisełke i stadion bedzie najpiekniejszy w Polsce taki typowo Angielski i to mi sie podoba:) pozdro

Maciuś 03.07.2009 15:02

Odstaw leki.

martin_6 03.07.2009 15:06

Hmm... a czyżby to nie za rządów zapewne ubóstwianego przez ciebie PiS-u umieszczono Kraków na liście rezerwowej?

Kuba 03.07.2009 15:10

dodajmy rzadu w ktory ministrem sportu była pani, ktora sama stwierdzila "ze sportem nigdy szerzej sie nie interesowala przed objeciem funckcji MS"


ale mniejsza o to
my tu gadu gadu a na miejscu trybuny zachodniej nawet zywej duszy nie widać

peterwislak 03.07.2009 15:29

czyzby weekend na budowie?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl