Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Stroje meczowe Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3263)

szprotson 17.05.2013 07:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Darkh (Post 1313073)
i jeszcze jedna przypominajka w temacie strojów

Darth nie musisz przypominac, ja pamietam :)
lepiej powiedz jaki nowy model dostaniemy!

R33 18.05.2013 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Darkh (Post 1313073)
i jeszcze jedna przypominajka w temacie strojów

To pokaż tą koszulkę Umbro co miała wejść gdyby nie Adidas skoro już przypomniałeś :) .

R33 20.05.2013 16:38

List otwarty ws. powrotu Białej Gwiazdy na koszulki piłkarzy:

Cytat:

Kraków, dnia 20 maja 2013 r.




Zarząd Wisła Kraków SA
ul. Reymonta 22
30 – 059 Kraków



W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi prowadzenia przez Wisła Kraków SA rozmów w sprawie przedłużenia umowy sponsorskiej z firmą adidas, po raz kolejny apelujemy o powrót na stroje piłkarzy niekwestionowanego symbolu Wisły Kraków – Białej Gwiazdy.
Biała Gwiazda powinna wrócić na jedyne odpowiednie dla niej miejsce – na lewą stronę koszulek Wiślaków. To właśnie piłkarze z Białą Gwiazdą na piersi stanowią o tradycji i bogatej historii naszego ukochanego klubu.
Biała Gwiazda, symbol Wisły Kraków, od wielu lat kojarzona jest w klubem i kibicami Wisły. Na koszulkach piłkarzy pojawiła się już w 1910 r. Na przestrzeni lat próbowano ją usunąć jedynie podczas II Wojny Światowej oraz w latach stalinizmu. Symbol ten, towarzyszący sportowcom i kibicom Wisły, od początku podkreślał też patriotyczny charakter klubu. Przypomnijmy – początkowe lata działalności klubu to okres zaborów i walki o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Z kolei podczas II Wojny Światowej, piłkarze Wisły niejednokrotnie z narażeniem życia grali w koszulkach z Białą Gwiazdą na piersi mimo oficjalnego zakazu i prześladowań.
Do dnia dzisiejszego nazwa Biała Gwiazda stosowana jest wymiennie z nazwą Wisła Kraków. Biała Gwiazda umieszczona na koszulkach przeniknęła we wszystkie dziedziny życia każdego Wiślaka. Nie przez przypadek właśnie wzór Białej Gwiazdy znajduje się przecież na sektorze C3 Trybuny Północnej stadionu miejskiego im. Henryka Reymana.
Z drugiej strony doskonale rozumiemy jednak fakt, że Wisła Kraków SA pragnie promować swą markę także poprzez swój herb. Nie negujemy tego w żaden sposób i widzimy na koszulkach też miejsce dla herbu.
Decydując o tak ważnym kroku, należałby też zwrócić uwagę na aspekt ekonomiczny całego przedsięwzięcia. Kibice Wisły czekają na powrót Białej Gwiazdy na koszulki. Sprzedaż oryginalnych strojów na pewno znacznie by wzrosła. Wystarczy porównać ilość zakupionych koszulek z sezonu 2005/2006 z tymi z sezonów późniejszych.
Na zakończenie należałoby też przypomnieć, że przecież powstająca w 1997 r. piłkarska spółka Wisła Kraków zobowiązała się do podtrzymywania i kontynuowania tradycji, historii i symboliki Towarzystwa Sportowego "Wisła" Kraków. A jak powyżej wskano, najważniejszym z symboli była i jest Biała Gwiazda.

Z poważaniem,
Zarząd SKWK
http://skwk.pl/skwk/2-wydarzenia/399...-pilkarzy.html

foxtrot_green 20.05.2013 19:06

Fajnie prezentują się nowe stroje Olympique Lyonnais na sezon 13/14. Link: wis.la/n7t1x

Moją uwagę najbardziej przykuł ten model:
http://www.footballkitnews.com/wp-co...ersey-2014.jpgMoże będziemy mieli podobny model?

terje 24.05.2013 09:12

Prawda jest taka, że dopóki klub nie będzie spójny z kibicami pod względem symboliki i postrzegania tradycji, dopóty będzie z tego wszystkiego wielka lipa!
Klub, pomimo bycia oddzielną spółką, nie powinien używać nieakceptowanego przez kibiców logo firmy SSA, nie wiem jak, ale powinni się dogadać z TS i zacząć używać HERBU Wisły w prawidłowej formie. Znak towarowy Wisła SSA nie ma racji bytu, nie jest to logo, która niesie za sobą jakąś markę samą w sobie, Wisła jest postrzegana jak ponad 100-letni klub sportowy i to jest MARKA rozpoznawalna. Tylko w ten sposób na mecze będzie będzie chodzić więcej ludzi, będą czuć większą przynależność do klubu, klub solidarność z kibicami. Podobnie piłkarze, nie mają się czuć jakby grali k... w firmie SSA, tylko dla ponad 100-letniego klubu z fanatyczną widownią, skandującą TS WISŁA (a nie Wisła SSA - sic!)!

Krótko - BIAŁA GWIAZDA NA KOSZULKI/SPODENKI/wszędzie - żadnego LOGO SSA na strojach i odzieży klubowej + powrót i używanie HERBU TS WISŁA w mediach etc. = sukces marketingowy, większa spójność Wisły Kraków jako całości i identyfikacja środowiska!

Przykład macie na Legii i Lechu, skoro tam się dało, to i na Wiśle się da!!!

Jeżeli Zarząd SSA nie wprowadzi takich zmian (wówczas naprawdę idioci muszą być zatrudniani w strukturach marketingowych), nie kupujcie tych szmat z firmowym LOGO SSA - nawet jeżeli obok logo widnieć będzie biała gwiazda - była by to chyba jakaś KPINA, biała gwiazda i obok SSA - niezła beka (niestety taką opcję dopuściło w liście otwartym SKWK)!!!



WISŁA TO TRADYCJA!!!!!

terje 24.05.2013 09:16

Jak to w ogóle wygląda?

http://wislakrakowszale.com/wp-conte..._herb_ssa1.gif

JAK MOŻNA SIĘ Z CZYMŚ TAKIM IDENTYFIKOWAĆ???

JEDYNY SŁUSZNY HERB:

http://www.seeklogo.com/images/T/TS_...eklogo.com.gif

!!!

Kon®ado 24.05.2013 15:15

Nie przesadzajmy herb Wisły ssa nie jest brzydki, ale Biała Gwiazda powinna znaleźć się na koszulkach, co istotne na sercu, jak historia nakazuję, tyle że nadal wątpie czy nasza akcja przyniesie jakikolwiek rezultat ... /Skoro oni i tak pewnie mają to w dupie, liczy się tylko hajs.

piotrek06 24.05.2013 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez terje (Post 1314069)
Jak to w ogóle wygląda?

http://wislakrakowszale.com/wp-conte..._herb_ssa1.gif

JAK MOŻNA SIĘ Z CZYMŚ TAKIM IDENTYFIKOWAĆ???

JEDYNY SŁUSZNY HERB:

http://www.seeklogo.com/images/T/TS_...eklogo.com.gif

!!!

zabawne jest to, że ten herb na dole to nie jest słuszny herb( szarfa) :> Logo SA nie jest brzydkie ale tradycja to tradycja. Biała Gwiazda na koszulki!

terje 24.05.2013 19:20

@konRado - nie jest brzydkie dla kibiców spółki akcyjnej, widzę, że nawet w awatarze wielbisz ten PRODUKT :) Ja kibicuję Wiśle, Towarzystwu Sportowemu, Tradycji, Historii, Ludziom, wstyd nosić jakieś gówno z LOGO (jak k... Apple) SSA.
Poza tym jaki hajs się liczy jak kibice mają w dupie produkty z SSA? To jaki hajs na tym zrobić można? Hahaha.

Przejrzyjcie na oczy gimbusy, mniej grzywki i żelu, więcej charakteru.

@piotrek06 - no tak, szarfa, trzeba się przyp... zamiast złapać głębszy sens, prawda?

Kon®ado 24.05.2013 20:13

Zluzuj majty chłopcze, nie jestem Twoim kolega więc wywody z gimbusami możesz sobie do lustra prawić. Twoje pieprzenie akurat nic nie daje, rusz dupe zajmij się zbieraniem podpisów pod tą akcją naszą a nie strugaj mądrzejszego niż jesteś. Ale widzę że nie jesteś zbyt rozgarnięty, więc nie będe z Tobą prowadził dyskusji, więcej robienia, mniej gadania.

bellic88 25.05.2013 17:13

@terje
Po pierwsze nie logo SSA tylko SA jak już chcesz być dokładny.
Po drugie jak sam zauważyłeś klub (czy wydział nie wiem dokładnie jak to jest oficjalnie) piłkarski jest własnością p. Bogusława Cupiała (przez TF czy nie ale jest) a nie jest to część Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków więc czemu klub miałby używać herbu Towarzystwa?
Po trzecie jak już jeden z moich przedmówców uważam, że logo(czy herb - jak zwał tak zwał) Wisły Kraków SA nie jest taki zły. Mnie tylko troche drażni właśnie napis w po okręgu SPÓŁKA AKCYJNA.
Po kolejne mając na uwadze wcześniejsze dokonania naszego Klubu jeszcze za czasów TS-u to odkąd właścicielem jest BC było trochę sukcesów z którymi napewno większość kibiców się utorzsamia, a miały one miejsce za czasów "loga" SA (i wcześniej SSA :P )
Po następne kolejne jestem przekonany, że spora część kibiców nie interesuje się takimi sprawami jak herb itp (nazwiesz i gimbusami ich nieprawdziwymi kibicami Wisełki ale uwierz że są też tacy kibice którzy kibicują Wiśle ale nie są fanatykami). Sam będąc dziecięciem myślałem że Wisła jest jedna w sensie że "logo" SA to po prostu herb piłkarski i dowiedziałem się o różnicach dopiero później. Myślę, że sporo maluchów dzisiaj też tak ma (jeśli nie ma ojca lub rodziców fanatyków którzy od najmłodszych lat życia wytłumaczą mu różnicę).

I tak jeszcze na dokładkę a propos ostatniego "punktu". Przy wprowadzeniu Białej Gwiazdy na koszulki trzeba koniecznie zorganizowąć akcję edukacyjną (albo z klubem albo samo SKWK) aby właśnie tę część kibiców i "widowni" uświadomić o co chodzi z Białą Gwiazdą.

No i to było tyle ode mnie.

PS. Jeśli Biała Gwiazda... tfu KIEDY Biała Gwiazda powróci na koszulki mam nadzieję, że będzie wyszyta bezpośrednio na koszulce a nie będzie naszywką o okrągłym kształcie tak jak to było na koszulce Nike'a bodajże. Taki mały szczegół ;)

R33 25.05.2013 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bellic88 (Post 1314258)
PS. Jeśli Biała Gwiazda... tfu KIEDY Biała Gwiazda powróci na koszulki mam nadzieję, że będzie wyszyta bezpośrednio na koszulce a nie będzie naszywką o okrągłym kształcie tak jak to było na koszulce Nike'a bodajże. Taki mały szczegół ;)

No było coś takiego, nawet nie wiem czy z początku sezonu 05/06 nie grali w gwieździe z kółkiem w lidze.

d 25.05.2013 19:09

Wówczas to było chyba tak, że korzystaliśmy z modelu z poprzedniego sezonu z logiem SSA, na który na stulecie po prostu doszyto gwiazdę na herb SSA.

Tominho 25.05.2013 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1314262)
No było coś takiego, nawet nie wiem czy z początku sezonu 05/06 nie grali w gwieździe z kółkiem w lidze.

Na białej koszulce i tak nie unikniemy tego kółka (tła), więc nie wiem po co robić z tego problem :)
edit: http://image.ceneo.pl/data/products/...bet-krakow.jpg

yarow 25.05.2013 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bellic88;1314258[...
Przy wprowadzeniu Białej Gwiazdy na koszulki trzeba koniecznie zorganizowąć akcję edukacyjną (albo z klubem albo samo SKWK) aby właśnie tę część kibiców i "widowni" uświadomić o co chodzi z Białą Gwiazdą.

[...]


Jeśli bierzemy pod uwagę, organizowanie akcji uświadamiających w tej kwestii, jest to jeszcze jeden argument za tym, że "rozdwojenie" herbowe nie jest dobrym pomysłem. (Nie ma tutaj znaczenia, że nominalnie, jeden element to logo a drugi jest faktycznie herbem).
Nie może moim zdaniem być tak, iż Wiślak (nawet maluch) ma w głowie galimatias i problemy z odpowiedzią, jak właściwie wygląda herb jego ukochanej Drużyny (w świadomości np. malucha, nie będzie rozróżnienia na Towarzystwo i Spółkę, bo dla niego "klub to klub" i tyle ...).

(Nawiasem mówiąc podoba mi się element korony i nie miałbym nic przeciwko gdyby taka kiedyś zawitała nad tarczę herbową TS Wisła).

huberix 26.05.2013 08:34

Myślę, że zrobiliśmy już wszystko co mogliśmy w tej sprawie zrobić. Na razie to na ostatnim meczu możemy śpiewać
o powrocie BG na koszulki. Wszystko w rękach władz (niestety)

szprotson 27.05.2013 07:23

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...74990760_n.jpg

Oni z kibiców robią aż takich debili ?
http://www.kraksport.com/6074,adidas...sko-bialy.html

pysio 27.05.2013 09:24

Te koszulki to prawdziwa porażka. W życiu nie kupię czegoś takiego...

Je**ć ADIDASA!

d 27.05.2013 09:48

Nie sądzę aby to była nawet 3. koszulka.
Inna sprawa, że dzięki popisom naszych grajków mogliśmy w oczach szefostwa adidasa stracić status flagowego klubu; zamiast dedykowanego modelu spodziewam się raczej dostosowanego do naszych barw szablonu, czyli coś a la Piast, Ruch czy Bełchatów.

Alonso19 27.05.2013 12:38

To jest model Tiro 13, który jeśli będzie to będzie alternatywnym strojem (obecnie jest nim jego poprzednik czyli Tiro 11). Domowy i wyjazdowy pewnie będzie dedykowany.

szprotson 27.05.2013 12:43

nie nie będzie.
to juz mozna kupić
wiec nie ma JEŚLI tylko JEST
a brak nadruku sponsora moze sie wiązac (oby) z tym jak pisał macios ze na meczu z FCB ma sie pojawic nazwa sponsora
a jeśli 1 i 2 maja byc dedykowane jak ostatnio to wole by juz nie dedykowali.

Paweł 27.05.2013 12:51

Ten, kto wpadł na pomysł, żeby do koszulki kosztującej 109 zł doszyć logo S.A. i sprzedawać po 259 zł, powinien od jutra dostać posadę skauta na Syberii.

pysio 27.05.2013 13:03

Kto kupi tą koszulkę powinien być w *należyty sposób potraktowany na stadionie! Udowodnijmy klubowi, że bujać to nie nas.

* należyty sposób - info dla kumatych.

Kon®ado 27.05.2013 13:21

Niby taka sama, ale ma takie przeszycie pod herbem, którego w tej tiro 13 nie ma, ale to mały szczegoł, ogólem jeśli to na prawdę nasz model na ten sezon to masakra ;/ pomijając to iż według mnie jest po prostu brzydka, to jeśli Biała Gwiazda nadal nie wróci na koszulki, to chyba trzeba będzie znowu na wojne pójść, bo pokojowo nic się nie da w tym klubie załątwić :|

szprotson 27.05.2013 13:38

http://www.sport-greifenberg.de/bild...-13-Trikot.jpg
http://www.allsports.ie/uploadedfile...1364988240.jpg
http://www.sport-greifenberg.de/blog...-13-trikot.jpg

co do przeszycia to nie sugeruj sie photoshopowym zdjeciem z kraksportu :D

Kon®ado 27.05.2013 13:49

hmmm tak czy siak lipa ... Ale z drugiej strony nasze teraźniejsze niebieskie też mega piękne nie są, a co do tych niby dedykowanych ;p W sumie to nie oczekuje cudów, ale ku*wa jeśli nas tak wyruc*ają i Białej Gwiazdy na sercu nie będzie to kolejny krok do degrengolady w tym klubie ...

Watts 30.05.2013 12:04

http://footballshirtculture.com/13/1...all-shirt.html

To chyba ten szablon, nie?

szprotson 30.05.2013 12:24

tak watts to to
wystarczy poczytac komentarze :)

(imho te wycinki na rekawach przechujowe)

Kon®ado 30.05.2013 12:30

Jak dla mnie w tej chwili najfajniejsze koszulki robi nike, takie minimalistyczne wręcz odlschoolowe, wygladają kapitalnie.
Np ten model:
http://cdn13.se.smcloud.net/t/photos...ji_640x480.jpg
Adidas mnie nie przekonuję, ale teraz to i tak bez znaczenia, skoro koszulki nowe już są ... i w dodatku bez Białej Gwiazdy :|
A tego kto zgodził się na froncie koszulek w meczach ekstraklasy(kto za to odpowiada w ekstraklasie?) dać to pedalskie logo t-mobile jest dla mnie skończonym idiotą, jakby nie było lepszych miejsc, jak można tak zeszpecić koszulki ...

-Szymek79- 31.05.2013 07:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kon®ado (Post 1315017)
A tego kto zgodził się na froncie koszulek w meczach ekstraklasy(kto za to odpowiada w ekstraklasie?) dać to pedalskie logo t-mobile jest dla mnie skończonym idiotą, jakby nie było lepszych miejsc, jak można tak zeszpecić koszulki ...

Jeszcze jakby było mało, to to idiotyczne logo na prawym ramieniu.

Kon®ado 31.05.2013 11:04

Najlepsze jest to że oni w Bundeslidze płacą chyba 20x więcej(wiem wiem że inny poziom, ale jednak) i tam nigdzie takich beznadziejnych emblematów nie ma ...Tylko logo Bundesligi na ramieniu
http://cdn26.se.smcloud.net/t/photos...tandardowy.jpg
a unas ...
http://www.wprzerwie.pl/g/Wprzerwie....1118luk087.jpg
W takim razie nie wiem po co na ramieniu jest jeszcze to gówno ;p któe zresztą też wygląda jak żart przy porównaniu do loga bundesligi ... Jaka liga, takie wszystko

cancer 02.06.2013 07:48

http://maillotfoot10.11.over-blog.co...117735005.html
Taka Marsylia to chyba ma wtyki w Adidasie, bo co sezon mają jakieś genialne koszulki... Jak oni to robią?

Dariook 02.06.2013 08:01

Co w nich takiego genialnego?

Rustin 02.06.2013 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1315649)
Co w nich takiego genialnego?

Może chodziło o tą kieszonkę przy II komplecie, w sam raz na paczkę Orbitów dla Garguły :rotfl:

d 02.06.2013 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cancer (Post 1315648)
http://maillotfoot10.11.over-blog.co...117735005.html
Taka Marsylia to chyba ma wtyki w Adidasie, bo co sezon mają jakieś genialne koszulki... Jak oni to robią?

Bardzo długo miała
http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Louis-Dreyfus

foxtrot_green 02.06.2013 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cancer (Post 1315648)
wis.la/r0r38
Taka Marsylia to chyba ma wtyki w Adidasie, bo co sezon mają jakieś genialne koszulki... Jak oni to robią?

Rozumiem, że chodzi o ten model: http://a133.idata.over-blog.com/604x...lots-2014.jpeg?

Póki Biała Gwiazda nie wróci na koszulki w tradycyjnej, pożądanej przez wszystkich formie, to taka koszulka w naszych barwach wyglądałaby przyzwoicie.

cancer 03.06.2013 09:03

Tak, dokładnie ten model ;)

Revolver 03.06.2013 13:55

1. Biała gwiazda na koszulce.
2. Znika w końcu ten durny kołnierzyk.
3. Na żadnej koszulce nie jest napisane w przyszłym sezonie "Garguła."

Just sayin'...

Kon®ado 03.06.2013 14:27

Cieszmy się że nie dostaniemy takiego czegoś :rotfl:
http://img.over-blog.com/604x710/3/8...2013-2014.jpeg
Z tego co zauważyłem wiele drużyn od adidasa dostaje taki model:
http://img.over-blog.com/604x786/3/8...kot-2014-.jpeg
Mi osobiście niezbyt on się widzi, ale jaka będzie domówka dla nas, tego nie wie nikt ;p
Kołnierzyk wygląda spoko, ale nie taki wielki ...
Nike potrafi to zrobić ...
http://img.over-blog.com/605x835/3/8...ance-photo.jpg

Minimalizm jest piękny

wiertar 03.06.2013 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kon®ado (Post 1315912)
Cieszmy się że nie dostaniemy takiego czegoś :rotfl:

a dlaczego mielibysmy dostać takie coś?? Serca to znak rozpoznawczy Heerenveen tak samo jak Wisły biała gwiazda. z tą róznica ze oni na koszulkach mogą mieć a my niestety nie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl