![]() |
Cytat:
Przyglądnijmy się chłodnym okiem: Kirm, Diaz, Brożek nr 1 i Brożek nr 2, Małecki, to aktualni reprezentanci swoich krajów, więc niech mi nikt nie mówi, że nie potrafią w piłkę grać. Zwłaszcza, że Kirm jedzie na mistrzostwa świata, a Diaz o mało co by się tam nie znalazł. Że Marcelo w piłkę grać potrafi, nie trzeba nikogo przekonywać. Podobnie jak Alvarez i Jirsak. Również Łobodziński pokazał w Zagłębiu, że tajniki futbolu ma opanowane na niezłym poziomie. Kogo więc Pan Skorża miał an myśli mówiąc, że "umiejętności nie te?" Chyba, że Pan Skorża chciał powiedzieć: "Forma nie ta". Wtedy bym się zgodził. Ale nie umiejętności! Nie mylmy umiejętności piłkarskich z formą, którą prezentują obecnie nasi gracze! To ogromna różnica! Mówiąc o braku umiejętności, Skorża tworzy sobie alibi. Gdyby powiedział, że forma jest do dupy, strzelił by sobie w kolano. Ale niestety to jest prawda! Po prostu Pan Skorża nie potrafi poukładać klocków, nie potrafi zrobić z nich drużyny, nie potrafi nastawić i ich mentalnie. Po prostu, nie radzi sobie sobie z drużyną w żadnym aspekcie, ani fizycznym, ani psychologicznym. Albo inaczej: przestał sobie radzić. Panie Skorża, niech Pan nie miesza pojęć: co innego umiejętności, co innego forma piłkarska! Na umiejętności nie ma Pan większego wpływu, ale na formę jak najbardziej. Nauczmy się nazywać rzeczy po imieniu takimi, jakie są! |
Cytat:
|
Skorzy swietnie udalo sie poukladac nasz zespol z poczatku, kiedy byl Kosa, Dudka, Paulista, itd. Druzyna stanowila wtedy monolit i chodzila jak w zegarku, mysle ze duza w tym zasluga pilkarzy takich jak Kosa, ktorzy nadawli druzynie charakteru. Niestety od czasu pozbycia sie kilku glownych klockow tamtej ukladanki Maciek ma coraz wieksze problemy z poukladaniem tego i wychodzi coraz bardziej na to ze kiedy odeszli pilkarze potrafiacy wziac druzyne za kark i zmotywowac do walki to Skorza zupelnie sobie z tym nie radzi i nie dociera do pilkarzy, a to niestety przekresla jego przyszlosc w klubie. I tutaj tworzy sie prawdziwy problem, bo zeby naprawde zmienic cos najlepsze, to potrzeba nam albo zawodnikow z charakterem, ktorzy niewazne z kim i w jakim meczu ale beda zapierdzielac i opierdzielac reszte zeby tez walczyli (ale o takich bedzie ciezko), albo sciagnac trenera z zagranicy, ktory da im taki wycisk na treningu ze mecz to bedzie dla nich wytchnienie. Tylko ze taki trener pewnie bedzie kosztowal, a druga sprawa bedzie musial miec poparcie Cupiala, bo podejrzewam ze gwiazdeczki zaraz zaczeli by sie podkladac i w tym wypadku trzeba by bylo takich delikwentow zgnoic zamiast trenera. Koniec koncow ja tegonie widze zbyt rozowo, bo znalezlismy sie miedzy mlotem a kowadlem...
|
Wszystko moge przezyc ale nie przegranych derbow.
Moim zdaniem powiini mu dac szanse potrenowac po zimie, (zrobic dwa dobre transfery) i dac mu ulitmatum ze musi wygrac wszystkie mecze o stawke na wiosne.... |
Żadnych ultimatów, Skorża nic w tej rundzie nie osiągnął i dlaczego mamy go pobierać? po takich porażkach Engel, Liczka, Okuka czy inny były nasz trener poleciałby na zbity pysk od razu. Nawet tak kochany tutaj Kasperczak, po remisie z Cracovią wyleciał!
|
Skorża zarabia jak podała prasa 45 tyś na miesiąc, jakby sie zgodził na zmniejszenie zarobków o 20 % to powinien zostac.Żaden inny trener z tym składem nie gwarantuje miejsca w czołówce uważam.
|
Cytat:
To nasze "gwiazdki" skarzyly sie na Dana, Cupialowi, oraz grali przeciw Danowi. Z drugiej strony to nie jeden czynnik ktory spowodowal wywalenie Petrescu. Boss nie chcial trenera... ktory nie bał sie mowic o czym mysli i czego żada. |
http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html
I bardzo dobrze. Niech zrobią rewolucję w składzie a nie na ławce trenerskiej |
Cytat:
|
A w ogóle to skąd się Skorża wziął w lidze?Poza tym,że odstawiał kompromitację z Janasem na MS nie kojarzę go jakoś specjalnie z wybitnymi wynikami. Znajomy bliski Janasa a poza tym?
|
Co nagle Skorża jest ble? A dwa mistrzostwa zdobyły się dzięki gwiazdorowi Małeckiemu i Brożkowi pewnie powiecie ?
|
Cytat:
To naprawde nie wiesz jak sie to robi? Przysłowie mowi, że jak chcesz psa uderzyc, to kij zawsze się znajdzie. Przyklad: Wystarczy wprowadzić zmiany do regulaminu pracy nie zmieniając kontraktu. Wystarczy zapis, że jeśli pilkarz Wisły przed meczem (24 godziny przed) , lub bezpośrednio (w ciągu 24 godzin) po meczu zostanie przyłapany na imprezie w knajpie (lub bedzie po alkoholu) to za pierwszym razem kara finansowa, za drugim razem wylot dyscyplinarny. Zapewniam, że akurat ci kopacze, którzy najbardziej zawodzą sa jednoczęsnie najczęstszymi bywalcami knajp. A ci, ktorzy zachowują się na boisku profesjonalnie, nie chodzą na takie imprezki Wtedy można odbic sobie kasę na leserach i leserów zwolnić bez odszkodowania. Oczywiście to przyklad na poparcie: Cytat:
|
Cytat:
Ale dlaczego ,tego już chyba nikt nie wie. |
Cytat:
Tylko mondralo ani Engel ani Okuka nie dali dwa razy z rzedu mistrzostwa. Z takim skladem jak jest teraz i z tyloma kontuzjami to jest cud ze jestesmy liderem do tego grajac na wyjezdzie caly sezon. Nam nie potrzeba zmiany trenera tylko myslenia. Jak sie kopacza cos nie podoba to wypier..c w ****u, zawsze moga isc do fabryki pracowac za 1500 zl. A nie laske robic ze prosto pilke kopna, to nie wina Skorzy ze nasze gwiazdy z metra w pusta bramke trafic nie moga a najlepiej to jak by im pilke na lini ustawic zeby mogli tylko noge przylozyc i sie nie spocic. Do poki w tym klubie trener nie bedzie mial wiadzy absolutnej do tad bedzie minimalizm i opierdalanie sie na treningach |
Cytat:
Od listopada 2006 trenował Groclin, z którym zdobył na finiszu sezonu 2006/2007 Puchar Polski oraz Puchar Ekstraklasy, a Groclin grał naprawde dobrą, poukładaną pikę. Potem dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Polski z Wisłą |
Co do trenera zza granicy i wycisku.
Obawiam się że przy naszym obecnym składzie skończyłoby się to nie za wesoło. Facet przyłożyłby im wyższe obciążenia i by się kontuzje posypały, a zmienników na dzień dzisiejszych nie ma. |
W międzyczasie awansował z Amicą do fazy grupowej pucharu UEFA, tam jednak przegrał już wszystkie mecze.
|
Pamiętam, że wtedy prawa do Pucharu Uefa miał akurat tvn licząc na wzrost oglądalności. Ale po w.......u od Rangersów chyba 6:0 wrzucili te spotkania na tvn7 :))))
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie jestem specjalistą od prawa pracy ale chyba obowiązuje to przy normalnym zatudnieniu natomiast nasi piłkarze są chyba zatrudnieni na umowę o pracę. Myślę że też nie można sobie wprowadzać od tak zmian w regulaminie jak się chce bo co by było gdyby ktoś wymyślił że wcale im nie wolno pić alkoholu bo to przeszkadza im w pracy ?? Takie rzeczy chyba zamieszcza się w kontrakcie (np. zakaz jazdy na motorze), który obie strony podpisują |
Cytat:
|
Cytat:
Może nie są to jakieś prestiżowe rozgrywki ale jednak przegrywaliśmy w nich z Lechem i Legią a więc bądź co bądź jak na polskie warunki prestiżowe spotkania. W dodatku trochę zdziwiła mnie ostatnia wypowiedź trenera o braku umiejętności zawodników bo? Alvarez, Jop, Marcelo, Łobodziński, Diaz, Kirm to są zawodnicy ściągani o ile się nie mylę z akceptacją naszego trenera, bodajże tylko Jirsak mu od początku nie pasował i nie za bardzo był za tym transferem. Paweł Brożek dwukrotny król strzelców, wyróżniający się zawodnik ostatnich sezonów w Polsce nagle też nie umie kopać. Piotr Brożek gorszy od Komorowskiego czy Derbicha raczej też nie jest a i Małecki taki zły nie jest. I jeszcze jedno linia pomocy i ataku meczu z Barceloną: Łobo, Diaz, Jirsak, Zieńczuk, Boguski, Brożek. Z Cracovią zagrał Kirm i Mały a więc jak na polskie warunki nieźli zawodnicy i co wtedy dało się grać, zawodnicy mieli wystarczające umiejętności a teraz nie potrafia ograć Cracovi która powinna grać w drugiej lidze. Coś jest nie tak z przygotowaniem zespołu do sezonu albo teoria spiskowa że zawodnicy grają przeciwko trenerowi bądź właścicielowi, w co nie bardzo wieże. Bo gdzie im będzie lepiej jak w Wiśle i taką grą już nie szkodzą tylko trenerowi ale i sobie. |
Skorża zostaje
http://sport.onet.pl/74331,1248675,2...wiadomosc.html http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...orzy,id,t.html Jak na razie, to może oznaczać do końca rundy. |
Cytat:
|
Skorżę od początku uważałem za nietrafiony wybór dla Wisły.Mistrzostwa w zasyfionej polskiej lidze trzeba potwierdzić w Europie,bo inaczej mamy coś na kształt Michniewicza i Zagłębia Lubin.Paradoksalnie też niecodzienna reakcja Cupiała(jak na niego)na Levadię świadczy,że całkowicie stracił zapał dla Wisły.Dla niego,to już niestety tylko garb.
|
Cytat:
W większości klubów piłkarze sa na umowie o pracę (gdzie wpisuje się wynagrodznie "na waciki") a oprócz tego mają zawodowy kontrakt piłkarski, gdzie są wyszczególnione warunki finansowe, czas trwania kontraktu i tak dalej (to oczywiście nie jest oZUSowane). Takie "łamane" kontrakty mają swoje zady i walety. Jednak na podstawie warunków zatrudnienia na umowę o prace, moża trzymać pracowników w ryzach regulaminem. No, ale nie jestem prawnikiem Wisły, i nie siedze w tych papierach; sadzę jednak, że różne ciekawe rozwiązania można byłby stosować wobec takich graczy - gdyby chcieć |
wydaje mi sie że jak Skorża wygra pozostałe mecze do końca rundy to zostanie na wiosne.Boguś zdaje sobie sprawe czy wszyscy klasowi trenerzy w kraju maja prace (Smuda,Lenczyk) i nie ma sensu zwalniac Skorże.Trener z zagranicy był ten temat już przerabiany.Czasem trafi sie taki Petrescu ale pewnie częściej Liczka czy Okuka..
|
Cytat:
Drużyny trenerów Kafarskiego,Probierza,Ulatowskiego,Szatałowa,Forna lika też czasami grają dobrą ,poukładaną piłkę |
Fornalik przegrał mecze z całą czołówką - z Wisłą, GKS B., Legią i Lechem, więc byłoby to rozwiązanie pt. "zamienił stryjek...". W tym sezonie Ruch gra dobrze, bo zmieniono całkowicie podejście do przygotowan fizycznych - dr Wielkoszyński (albo jakoś tak) jest tutaj rozwiązaniem zagadki "dobrej formy Ruchu Chorzów".
Kafarski - bez przesady, to trener na dorobku, póki co ma dużo szczęścia. Nie ten rozmiar kapelusza. Ulatowskiego to niemiły gość, chociażby jak "zwalniał" Michniewicza i trzymał nam Gargułę. Z Probierzem byłoby na odwrót niż za Skorży - często wygrywa ważne mecze, a w spotkaniach o pietruszkę żenada. Szatałow to jest jakaś alternatywa, ale znając życie to Lech wtopi dwa spotkania i to oni zatrudnią Szatałowa. |
Ayala, jesli trenera szukasz za granica wsrod Slowian to badz pewny, ze dobrego nie znajdziesz (ktory dobry ten zajecty i drogi). Ale wystarczy przecietny Niemiec, zeby zmienic mentalnosc druzyny. Niemcy po prostu nie znaja takiego minimalizmu jaki kwitnie w polskie lidze i Wisle
Komentujac na zywo ankiete, to nic dziwnego, ze na tak postawione pytanie, przecietny kibic zrzuci wine na pilkarza. Ale w 90% odpowiedzialnosc za ta katastrofalna gre ponosi trener. Wisla gra slabo kazdy mecz od wiosny 2009 i nie ma w tym przypadku. Tyle, ze z Piastem czy Bytovia udaje sie wygrac... Juz na srednich rywali ta mizeria Skorzy nie wystarcza. Z taka potega jak Lech czy Legia mamy jedna wygrana na 15-16 meczow. To jest porazajace, ale ludzcie sie dalej, ze winni sa pilkarze, a Skorza jest swietny. Nie ma taktyki, nie ma koncepcji. Kto w głównej mierze ponosi odpowiedzialność za słabą grę Wisły?(stan obecny) Piłkarze - 59,09% Trener - 38,64% Zarząd - 2,27% |
APROPOS NIEPRAWDOPODOBNEGO KULTU SKORZY...Tak na powaznie, powiedzcie mi jakim cudem Wisla w meczach z Legia (liga, PP, PE) i Lechem (liga, PP) ma w okolo 14-16 meczach jedna wygrana... skoro Skorza jest takim swietnym trenerem. Zycze dalszego milowania BOŻKA Skorzy i totalnego bezkrytycyzmu... Oszmacil nas z Levadia czy jak ta druzyna sie tam nazywa, ale z KSC po prostu sie pogrzebal. Nie chodzi o porazke, ale o styl gry, taktyke, decyzje personalne i na koncu postawe zawodnikow, ktorych trenuje 6 dni w tygodniu... Bo nikt inny ich nie trenuje.
|
Di Canio coś przebąkiwał o chęci zajęcia się trenerką.
On na solówę wyskoczy z delikwentem co się pójdzie poskarżyć na zbyt ciężkie treningi. Ech.. marzenia. :rotfl: |
Chciałbym by ktoś przytoczył przykład z Polski ,Europy,Świata że lepiej zmienić piłkarzy niż trenera.
|
Żaden zagraniczny trener nie zmieni sposobu myślenia i mentalności polskiego piłkarza. Ale jest szansa, że będzie wybierał tylko młodych, poukładanch Polaków. A reszta to zaciąg z zachodu byłby.
|
Na pewno odkąd odszedł Blacha wszystko się powaliło. Myślę, że to on brał ten cyrk za twarz i nie bał się powiedzieć ostrych słów. Dodatkowo na początku był Kosa, Baszczu, którzy dbali o szatnię. Odeszli. Został Głowa i Sobol, którzy aktualnie sa kontuzjowani. I mamy "wolność Tomku w swoim domku".
Moim zdaniem to największą winę powinno się na piłkarzy zrzucić- nie wierzę w to, że Skorża ustalił sobie, że z Legią i Cracovią zagramy taką totalną padakę (z Lechem co prawda była porażka, ale gra była OK). Natomiast winą trenera jest na pewno brak jakieś konsekwencji- a dokładniej posadzenia na ławie zawodników bez formy takich jak: Małecki czy Brożek, którzy irytują najbardziej, bo od nich też wymaga się najwięcej, oni mają największy potencjał, umiejętności. Wina zarządu... Co tu mówić? Na zarząd można zwalić to, że gramy w Sosnowcu, gdzie bardzo duża część kibiców nie dojeżdża (mniejsza o przyczyny), gdzie ewidentnie jest to teren niemiły dla Wisły. A można było się dogadać z Unią, pomóc im się rozwinąć, a i lepsza atmosferka by była. Winą zarządu na pewno nie jest brak kasy czyli tez transferów. Zarząd ma tu raczej niewiele do powiedzenia (przy tych porażkach). Skorża jako menedżer jeszcze oceniany być nie może, bo krótko nim jest. Natomiast jako trener- są pozytywy i negatywy. Na pewno ostatnio więcej negatywów jest, więc one nam przysłaniają oczy. Do zimy niech więc pracuje, a co dalej?... Jeśli będzie odpowiedni kandydat, to można zmienić. Ale jeśli nie, to może jednak: Blacha come back (by pomóc panu Mackowi w motywacji)? *kristos*- ciężko o taki przykład, bo o wiele trudniej jest wymienić choćby 11 piłkarzy niż jednego trenera (i ew. jego kilku współpracowników) |
Cytat:
Sorry przy okazji, że wraca to samo nazwisko. Petrescu - Unirea Petrescu wymienił całą ekipę w ciągu dwóch lat. Pozbył sie przepłacanych kopaczy - sprowadził srednich wyrobników, ale pracowitych i mających solidne podstawy piłkarskiego rzemiosła. Właściciel klubu, po pierwszym roku podniósł mu wynagrodzenie sprawiajace, że Dan zarabia 3 razy tyle co najlepsi jego piłkarze i pokazujące, kto jest w klubie najważniejszy. I odwrotnie: wszedzie tam, gdzie zmienia sie trenerów jak rekawiczki, nie ma sukcesu |
A cóż to za kumata, tajna/poufna strona, że nie możesz podać linka ... ?! :|
|
Każda inna strona niż wislakrakow.com to konkurencja, i nie można podawać tutaj linków do innych stron o Wiśle
|
Cytat:
Ja, na przyklad uważam, że pozbycie się trenera a pozostawienie niewydolnych kopaczy prowadzi do regresu, dlatego chciałbym, aby kazdy dobry trener (w tym i Skorża) w Wisle miał bezwarunkowe poparcie zarządu, kosztem leniwych grajków. Nalezy na pierwszym miejscu postawic trenera i jego wizję. pozbywając sie tych, którzy rzucają mu kłody pod nogi (a więc i całej drużynie) swoim lenistwem, minimalizmem, brakiem zaangazowania i brakiem chęci rozwoju a zatrudniając w ich miejsce graczy z podstawami umiejętności piłkaskich wyniesionymi chocby z rezerw średnich klubów w Europie i z charakterem gwarantującym, że będą chcieli ciężka pracą a nie pyskowaniem i machaniem rękami osiagnąć sukcesy w futbolu. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl