Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

tomo 11.07.2011 13:32

Hop do góry i poniżej zagadka.

Gdzie znajduję się ta oto budowla, co to jest za obiekt widoczny na zdjęciu?

http://i53.tinypic.com/w6p2wy.jpg

Poniżej zagadka:

Taki logotyp ma to miasto z okazji pewnego wydarzenia (też pytam o co chodzi)

http://i53.tinypic.com/2nrgbyp.jpg

zimiok 11.07.2011 14:08

Zamek w Turku
Europejska Stolica Kultury 2011

tomo 11.07.2011 14:35

Dawaj dalej !

zimiok 11.07.2011 16:04

http://i52.tinypic.com/bgzj0z.jpg

Kto to?

dulli78 11.07.2011 17:41

Wasilij Błochin - członek NKWD, jeden z organizatorów zbrodni katyńskiej, w latach 1924 - 53 własnoręcznie zastrzelił ok. 50 tys ludzi. Jednym słowem sk....syn.

zimiok 11.07.2011 17:55

Dokładnie. Twoja kolej

dulli78 11.07.2011 18:42

http://i51.tinypic.com/oky96r.jpg

Jak nazywa się ta "górka"? + krótki opis

Glazik 11.07.2011 22:17

Daj tu jakas podpowiedz bo gor na swiecie jest tyle ze ... ulala

dulli78 11.07.2011 22:51

Racja, wobec tego dwie podpowiedzi:
1. Góra znajduje się w Tatrach
2. Można na nią wyjść znakowanym szlakiem turystycznym

dulli78 12.07.2011 14:35

Temat się nie ruszył, daje kolejne podpowiedzi



http://i55.tinypic.com/ndrph.jpg



Tak wyglądają widoczki z partii szczytowej:
http://i51.tinypic.com/ddp0sx.jpghttp://i54.tinypic.com/25sx7c1.jpg



Nazwa jest podobna do określenia samca sarny

WISŁAZWE 12.07.2011 15:57

Strzał numer jeden :) Kozí kameň :>

dulli78 12.07.2011 16:30

Pudło. Doprecyzuje - nazwa podobna do określenia samca sarny na literę r.

WISŁAZWE 12.07.2011 16:37

Rohacz Ostry :>

dulli78 12.07.2011 17:11

Trafiony! Zadajesz

WISŁAZWE 12.07.2011 21:18

Zagadka łatwa i szybka:

Gdzie i co
http://tinypic.pl/i/00106/kiw4mudvixwp_t.jpg

WISŁAZWE 14.07.2011 20:49

Podpowiedź:

http://tinypic.pl/i/00106/42tl7zutory1_t.jpg

dulli78 14.07.2011 22:08

Obserwatorium Astronomiczne w Paryżu?

WISŁAZWE 14.07.2011 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1126719)
Obserwatorium Astronomiczne w Paryżu?

Zgadza się jedziesz z zagadką.

dulli78 14.07.2011 22:41

"Człowiek chce być świętym i chce być diabłem, a za każdym razem, gdy zamknie oczy, widzi siebie w bardzo udanej postaci, widzi siebie, jakim nigdy być nie może... Ponieważ nie zawsze można zamknąć oczy, rodzi się najprawdziwsza troska, ból serca, ból świata."

Podać kto jest autorem tej sentencji oraz jego powiązania z Krakowem

WISŁAZWE 14.07.2011 22:47

Joseph Conrad

związek: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?...20080920092911

dulli78 14.07.2011 22:53

Zgadza się, twoja kolej

WISŁAZWE 15.07.2011 17:08

Zagadka łatwa, szybka i przyjemna:

Co to i gdzie:
http://tinypic.pl/i/00106/aib5quo6jsju_t.jpg

WISŁAZWE 17.07.2011 20:17

Podpowiedź:

http://i53.tinypic.com/iei8wl.jpg

tomo 18.07.2011 14:15

Nie ma chętnych więc odpowiem !


Ten budynek to dom towarowy w Birmingham. Selfridges jest autorstwa pani architekt z powyższej podpowiedzi. To Amanda Levete.


Zagadka wieczorem.

Glazik 18.07.2011 17:07

skad ty wiesz jak wyglada dom towarowy w Birmingham??? <wow>
Ja grzebalem 2h w necie zeby znalesc ten budynek i zadnych informacji.. :P:P

Przesledzilem troszeczke zagadek i jestem pod wielkim wrazeniem.
Naprawde wysoki poziom.

WISŁAZWE 18.07.2011 17:12

Oczywiście potwierdzam dla formalności, ...:::Tomo:::... jedzie z zagadką wieczorem.

Może znał Panią architekt :)


edit:

Swoją drogą nie takie zagadki już tu zgadywali.

tomo 18.07.2011 22:58

Akurat ten budynek jest charakterystyczny, kończę studia dzięki którym poznałem to i owo (na żywo czy to ze zdjęć) więc ta zagadka akurat poszła łatwo. WISŁAZWE ma rację, nie takie zagadki tu odgadywali ;)


Zagadka ode mnie:

W jakim mieście sprawdzę godzinę na takim oto zegarku ?

http://i56.tinypic.com/v6p768.jpg

kornd 18.07.2011 23:06

Biel, la ciudad de la relojería

tomo 18.07.2011 23:15

Pudło.

10 znaków.

E:

Jeśli do jutra nie padnie odpowiedź to podam wskazówki... .

tomo 19.07.2011 07:29

Hop do góry i podpowiedź do zagadki:

http://img121.imageshack.us/img121/7516/zagadka.th.gif

Uploaded with ImageShack.us

WISŁAZWE 19.07.2011 10:07

Powiem szczerze, że też myślałem, że to Biel w Szwajcarii, bo identyczne znalazłem chwilę później, a tu wchodzę dziś i się okazuję że źle.
Trzeba dalej szukać.

snikki_(konto-usuniete) 19.07.2011 10:26

Może i post nie do końca na temat, ale przyznam że szukałem tego zegara do wpól do trzeciej w nocy i d... Ten herb też mi nieznany

wiesniak84 19.07.2011 10:49

jest to proszę państwa wieża zegarowa w Lier w Belgii
później coś wymyślę to zarzucę zagadką

kornd 19.07.2011 10:50

Ten zegar jest w Lier w Belgii
Edit: spóźniłem się o minutę

wiesniak84 19.07.2011 10:55

Ok zarzucam temat:
Gdzie i co?
Mała podpowiedź - obecnie przebywam w tej miejscowości!!!

http://i53.tinypic.com/205csqe.jpg


Edit: w sumie to nie taka mała podpowiedź

kornd 19.07.2011 11:00

Zamek Rochester w Kent


wiesniak84 19.07.2011 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1129291)
Zamek Rochester w Kent


Szybko poszło - zapodawaj następną

kornd 19.07.2011 11:12

W jakim mieście znajduje się ten most:
http://img171.imageshack.us/img171/9...nshot011ve.jpg

Wojtator 19.07.2011 11:33

To miasto to Miljacka :)

kornd 19.07.2011 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtator (Post 1129309)
To miasto to Miljacka :)

Nie :-D 10 znaków


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl