Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

rafalek 17.05.2009 08:47

Jeszcze jakim cudem postawisz oswietlenie przed trybuna A jak ona jest 3 czy 4 metry od murawy? Gdzie postawisz baraki? za budową? i piłkarze będą przechodzić przez plac budowy?

radekogi 17.05.2009 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 729059)
Jeszcze jakim cudem postawisz oswietlenie przed trybuna A jak ona jest 3 czy 4 metry od murawy? Gdzie postawisz baraki? za budową? i piłkarze będą przechodzić przez plac budowy?

Proszę Cię... Trybuna 3-4 metry od murawy? W tej chwili jest ok 10 metrów, a po przesunięciu murawy bedzię 17. Z tym by na pewno nie było problemu, Na Lechu jest tyle miejsca co u nas albo mniej a jupitery zmieścili

WISŁA 1906 NH 17.05.2009 10:39

Ludzie nie ma szans gry na R22 i nie ma sensu cały czas gdybać co by było gdyby... Gramy w Sosnowcu i tyle. Lepiej koncentrujmy się na obecnej budowie.

PhantomRanger 17.05.2009 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <wislak88> (Post 728870)
Nie tak to będzie. Te slupy co już postawili będą dwa razy wyższe bo dojdzie na nie taki sam identyczny + ok 2 metry do dach. Zobaczcie na projekt.

Zabawny jesteś skoro dźwigu od żurawia nie odróżniasz:) Żuraw to jest za tymi słupami co się nie mieści w zdjęciu i jest on srebrny.

<wislak88> 17.05.2009 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 729203)
Zabawny jesteś skoro dźwigu od żurawia nie odróżniasz:) Żuraw to jest za tymi słupami co się nie mieści w zdjęciu i jest on srebrny.

Nie rozumiem o czym piszesz. Ja napisałem o słupach w konstrukcji trybuny. Jaką naprawdę będzie wysokość trybuny. A Ty piszesz o żurawiu.

WILU TS 18.05.2009 10:22

Druga kamerka już działa ;)
Obawiam się(choć w sumie sam nie wiem czemu) że ten największy dźwig w Polsce zasłoni nam cały obraz z kamerki bo chyba stanie tuż za linią boczną boiska ale pewny nie jestem ;)

saklak1906 18.05.2009 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kONwalia (Post 728880)
A ja nie rozumiem dlaczego nie możemy grac na R22 w trakcie budowy dwóch trybun. Czy to na prawdę są aż takie ogromne koszty porządnie ogrodzić obydwie budowy, a obniżanie przesunąć na sam koniec inwestycji?! Z pewnością byłoby to tańsze i korzystniejsze niż zakładanie oświetlenia na Hutniku czy gra w Sosnowcu...

To żółte między murawą a budową widoczne na kamerce to ten mega żuraw?

No to jak wybudujesz wszystkie trybuny to jak chcesz ziemie z plyty wywozic? na taczkach? przez rok prosze cie jak nie masz pojecia o czym piszesz to nie pisz.

Ktos podja taka decyzje bo nie bylo wyjscia i tyle. Ja tam wole rok pograc po za R22 i wrocic na stadion. Niz w obecnej sytuacji gdzie nie mamy EORO i pieniedzy od Panstwa klocic sie o gre na stadionie i zostac z trzema trybunami przez kolejne kilka lat.

WILU TS 18.05.2009 11:08

Jak podaje strona internetowa ZIKiT wybrano firmę (Grontmij), która będzie nadzorowała prace Generalnego Wykonawcy przy przebudowie stadionu.
http://www.zikit.krakow.pl/sprawy-ur...sprawy-36x2009

Wicked 18.05.2009 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 729994)
Jak podaje strona internetowa ZIKiT wybrano firmę (Grontmij), która będzie nadzorowała prace Generalnego Wykonawcy przy przebudowie stadionu.
http://www.zikit.krakow.pl/sprawy-ur...sprawy-36x2009

Ciekawe czemu przy ponownym rozpatrzeniu wykluczono pierwotnego zwycięzce przetargu? O ile dobrze pamiętam przetarg unieważniono z powodu "interesu zamawiającego" czyli braku kasy i konieczności takiego nadzoru?

Ps. Good że znowu działa kamerka z 2012.org.pl :)

Rob_Zombie 18.05.2009 12:10

Do tej pory byłem bardzo zadowolony z naszego przyszłego stadionu, mnie tam się całkiem podobał. Ale jak sobie teraz przeglądam na jakiejś stronce jakie fajne stadiony buduje cały cywilizowany świat (a i ten mniej cywilizowany też) to faktycznie z tym naszym kwadraciakiem można wpaść w kompleksy. Ale znalazłem jeden brzydszy od naszego - stadion niejakiej Cracovii ;] Tam to dopiero będą mieć: połączenie bloku mieszkalnego z kasetą video.
Choć w sumie naszemu stadionowi myślę że brakuje tylko sensownego połączenia narożników, tak aby całość sprawiała wrażenie jednolitej kontrukcji. To sporo by dało. Ale tak czy siak ja tam się ciesze, bo prawda jest taka że siedząc w środku będziemy patrzeć na murawę, czasem na trybuny. A te wszędzie wyglądają tak samo.

WILU TS 18.05.2009 12:52

Sorry ale jak stadion Cracovii jest dla Ciebie brzydki to chyba coś nie tak jest z główką ;)
Abstrahując czy w ogóle w tej sytuacji zostanie wybudowany,jest architektonicznym majstersztykiem w porównaniu do naszego,i nie tylko naszego.

Zaczynają powolutku składać "dużego" ;)

__Cobra__ 18.05.2009 15:18

Cytat:

Wisła jednak w Krakowie?


W Krakowie nie odbędzie się żaden mecz Euro 2012, ale to nie opóźni budowy stadionów Wisły i Cracovii - zapewniają w krakowskim magistracie. Podobne deklaracje można usłyszeć przy Kałuży i Reymonta. Pytanie brzmi: gdzie piłkarze będą rozgrywać swoje mecze w czasie remontów? Rosną szanse na to, że wyprowadzka z miasta nie będzie konieczna.

Decyzja o tym, że Krakowa nie ma na liście miast-gospodarzy Euro 2012, pod Wawelem zostawiła niesmak. - Nie rozumiem, zupełnie nie rozumiem tej decyzji - powtarzał prezydent Jacek Majchrowski.

Czy decyzja UEFA to hamulec dla krakowskich inwestycji sportowych? Miejski magistrat i oba krakowskie kluby jednym chórem odpowiadają, że nie. Janusz Filipiak, prezes MKS Cracovia, mówi: - Kraków jest kolebką polskiej piłki nożnej. Jestem przekonany, że władze miasta, prezydent i radni, nawet na przekór tej bardzo krzywdzącej dla nas decyzji, nie zaprzestaną budowy stadionu Cracovii. Mam nadzieję, że brak Euro nic w tym względzie nie zmieni.

Czy nic nie zmieniłoby się również wtedy, gdyby "Pasy" spadły do 1. ligi? Filipiak ripostuje: "My nie spadniemy!".

A nawet jeśli do tego dojdzie, fundusze na rozbudowę stadionu - jak przekonują władze miasta - powinny się znaleźć.

Prawie pewne jest więc, że na początku przyszłego sezonu nie tylko Wisła, ale i Cracovia będzie musiała wynieść się na inny stadion. Ich remontowane obiekty nie spełnią wymogów PZPN.

Podstawowe pytanie: gdzie swoje mecze będą rozgrywać oba krakowskie kluby? - Jeśli wyprowadzka z Krakowa będzie konieczna, to byłaby porażka - mówi Filipiak.

Jeszcze kilka dni temu Wisłę od porażki dzieliło niewiele. "Biała Gwiazda" wysłała wniosek do PZPN o przyznanie pozwolenia na grę na stadionie w Sosnowcu. - Szanse na to, że swoje mecze będziemy rozgrywać w Krakowie są teraz minimalne - stwierdził wówczas prezes Marek Wilczek. To nie do końca prawda. Dziś wszystko wskazuje na to, że Wisła i Cracovia na czas remontów będą gościć rywali na stadionie krakowskiego Hutnika.

Władze miasta w końcu doszły do porozumienia z sąsiadującym z tym obiektem opactwem Cystersów w Mogile, które sprzeciwiało się przeniesieniu masztów oświetleniowych Cracovii na stadion Hutnika. Choć czasu zostało wyjątkowo mało, najprawdopodobniej uda się przystosować obiekt w Nowej Hucie do wymogów licencyjnych.

W poniedziałek podobną nadzieję wyraziły cztery zainteresowane strony. Wczesnym popołudniem odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele miasta oraz wszystkich trzech klubów. - Każda ze stron jasno dała do zrumienia, że będzie się starać o to, aby krakowskie drużyny mogły rozgrywać swoje mecze na stadionie Hutnika - zdradził Krzysztof Kowal, dyrektor krakowskiego Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Filipiak apeluje: - Niech zadziała lekka piłkarska złość. Nie dostaliśmy prawa do organizacji Euro 2012, kibice są rozczarowani, ale mimo to idźmy do przodu
oby cos w tym prawdy było ....

sayek89 18.05.2009 15:26

Na kamerce chyba widać jak montują tego kolosa (dźwig)

zidanemarcin 18.05.2009 15:34

Zapoda ktos link do kamerki ?

Wojtas 18.05.2009 15:42

http://www.krakow.pl/kamera/wisla/ =-- LINK!! ,dodac do zakladek ,bo juz ktorys raz ktos sie pyta o to samo


A na budowie nareszcie ruch ,tak jak pisali ,najdluzsza faza za nami,teraz powinno isc to "w gore"

roni_nh 18.05.2009 15:43

jasne :P
www.google.pl

licoo 18.05.2009 16:48

http://www.zksunia.tarnow.pl/index.php?kat=stad

I co, nie dało by się zagrać w ekstraklasie?

ciacho 18.05.2009 16:50

Co to jest to coś w lewym dolnym rogu kamerki i wzdłuż ogrodzenia? Czy z tego będzie zbudowany ten żuraw?

4fan_player 18.05.2009 16:51

Co to jest takie pomarańczowe na całej długości trybuny?

spinnaker 18.05.2009 16:56

Elementy tego ogromnego dźwigu

http://www.quarrydiecastmodels.com.a...ages/27370.jpg

Jest ich tam chyba z 6-7 więc macie wyobrażenie jakie to wielkie będzie :D

btw macie pojęcie czemu kamerka na krakow.pl mi nie śmiga ? Wcześniej chodziła bez zarzutu a od jakiegoś tygodnia że tak powiem się zastopowała że obrazu nie ma

kohprzem'68 18.05.2009 17:03

Co do marudzących na wygląd zewnętrzny stadionu to widac bedą mecze oglądac za ogrodzenia obiektu , dla tego tak dużą wagę przykładają do estetyki tak na prawdę dla wszystkich odwiedzających od lat Reymonta 22 istotne jest że stadion się zmienia może stanowczo za wolno ale wolę to niż cały czas pod gołym niebem bez akustyki i zaplecza "z dala od cywilizacji" jak jeszcze całkiem niedawno na tzw łuku z widokiem na przeciwległy łuk dla przyjezdnych i dwoma pustymi oczodołami przyszłych trybun A i B .
A teraz w przyzwoitych warunkach mozna podejmowac europę bez wstydu zajmujac sie dopingowaniem Białej Gwiazdy zamiast na słabej murawie z marnym oświetleniem z trudem wypatrywac kto jest przy piłce zawodnik Foruny Sittard czy FC Brugge .
Jedynym czego można sie wstydzic w takiej sytuacji jest posiadanie" rozkapryszonych panienek" ktorym wszystko nie pasuje na nowym obiekcie od fundamentów począwszy czym dają popis i świadectwo o sobie w tym temacie .

devios 18.05.2009 17:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 730159)

To w zasadzie nie jest kamerka, tylko zdjęcia pyka co 10 minut. Ta na krakow.pl to faktyczna kamera.

<>Umbro<> 18.05.2009 17:08

Słabo ale to bedzie wysokie ja to postawia tylko czego od strony murawy :P

zbymak 18.05.2009 17:42

O co to chodzi?
 
http://www.zikit.krakow.pl/sprawy-ur...sprawy-36x2009

krkgiba 18.05.2009 22:28

ktoś mniej więcej się orientuje, co teraz robią dzielni Panowie na budowie? bo widać tylko baaaardzo mocno oświetlony plac budowy na kamerce

zig 18.05.2009 23:33

Jak już pisałem jakiś czas temu, budować mają na trzy zmiany. No i chyba zaczęli. :-)

TSW Fanatyk 19.05.2009 08:49

Już zamontowali pierwsze "przęsło" tego giganta.Ależ to będzie wielkie...

Swoją drogą to jak taki dźwig może unieść 750 ton?Nie pomylili się o to zero na końcu?

<>Umbro<> 19.05.2009 08:52

cjyba jeszcz spałes ja kto pisałes :) ten dzwig tyle wazy a nie ze tyle moze podniesc :P

krkgiba 19.05.2009 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW Fanatyk (Post 730471)
Już zamontowali pierwsze "przęsło" tego giganta.Ależ to będzie wielkie...

Swoją drogą to jak taki dźwig może unieść 750 ton?Nie pomylili się o to zero na końcu?

http://www.kran.com.pl/specyfikacje/LG_1750.pdf

krkgiba 19.05.2009 08:56

Ten dźwig podnosi do 750 ton, a nie tyle wazy ...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl