![]() |
To też z wpisu Michał Treli
Cytat:
|
Cytat:
Poza tym widzę jedną prawidłowość (w porównaniu z Wisłą): kiedy Arka odbiera piłkę w rejonie swojego pola karnego, jej szybcy zawodnicy-obrońcy bardzo szybko ja między sobą wymieniają (w przeciwieństwie do, niestety już dość wolno grającego Głowackiego i nadal wolno grającego Arsenicia, czy wcześniej Gonzalesa). Powoduje to, że Korona, która w pierwszej części meczu starała się mimo wszystko zakładać tam od razu pressing, po jakiejś pół godzinie gry z tego zrezygnowała, bo szybka wymiana piłki między obrońcami Arki, a potem szybki przerzut do już ustawionych pomocników stwarzała więcej zagrożeń dla Korony niż pressing Korony dla Arki. W stosunku do Wisły natomiast wszyscy wiedzą, że powolnych wiślackich obrońców trzeba atakować, bo w 90% przypadków nie będą potrafili skutecznie jej oddać do swoich pomocników. Mało tego, w walce na środku wiślaccy pomocnicy też często w starciach z agresywnymi drużynami (Arka, Korona, Górnik) przegrywają większość piłek. W tym upatruję nasze "obrony Częstochowy" i doszedłem do tego wniosku oglądając mecz Korony z Arką. Jeśli nadal będziemy grali tak ociężałymi obrońcami i pomocnikami stajemy się łatwym łupem dla myszek-agresorek. Dlatego na przykład grający w środku Wojtkowski czy Halilovic odciążają naszych obrońców swoją szybkością, chociaż z drugiej strony ich straty są dla nas groźniejsze. Brak mi Lloncha w formie, a sprawni, szybcy stoperzy są chyba zakupem, który jak najszybciej trzeba zaplanować. |
niezły ten wpis Treli
tu naprawde nie ot o chodzi żebym uważał Kiko za Guusa Hiddinka po prostu mniemam że zmiana na trenera o zbliżonej klasie ,(na dużo lepszego nie ma szans) CHVJA da ! |
Czyli lepiej pozbyć się Denisa najlepiej to wychodzi chyba,że wasyl i głowa się wezmą go za mordę i mu wytłumaczą o co chodzi
|
Chyba, że Głowa i Wasyl myślą podobnie
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Naprawde chcesz z tymi bredniami dyskutowac ? przecietny kibic moze sobie to wziac i sprawdzic i z faktami jego tezy nie maja nic wspolnego. Zaznaczyl co prawda ze to jego opinia,ale ona sie tak liczy,jak punkty dla Korony za ostatni mecz z Arka :rotfl: |
Cytat:
|
Śmiejemy się z Korony, ale to my od nich wpi**** dwa razy w tym w PP, więc powinniśmy 'siedzieć cicho'.
Fajnie wkleić wiersz, pokazać że jest się "mądrzejszym', pytanie co nam daje prawo do pouczania innych? Kilku kibiców (w tym ja), nawiązało do najnowszego wywiadu Ramireza o budowaniu zespołu który obala wiele mitów i to na swoją (o dziwo) niekorzyść. Do tej pory żaden z wyznawców tezy o 'budowaniu' zespołu do tego nie nawiązał, ciekawe dlaczego? |
Cytat:
https://www.wislakrakow.com/forum/sh...postcount=3306 nikt z krytyków Kiko do tego posta nie nawiązał, ciekawe dlaczego ? |
a nie przepraszam, Wieśniak nawiązał :P
Cytat:
|
Przeczytalem... specjalnie dla Ciebie.
Nawiazywac nie bede bo do czego niby mam nawiazywac skoro generalnie sie z wiekszoscia zgadzam. Roznica tylko taka, ze autor tego posta sadzi, ze nadszedl odpowiedni czas do rozliczania Kiko z jego pracy. Ja osobiscie uwazam, ze taki czas przyjdzie po 30 kolejkach o czym w sumie pisze od samego poczatku. Tylko tyle i az tyle;) |
Cytat:
Cytat:
Co do pouczania innych - no,jak masz czego nauczac,to zawsze warto to robic. Najlepiej napisz,ze masz wrodzona awersje do nauki,pouczania,itd.,itp. - wtedy bedzie uczciwiej. I wtedy wydasz sie godnym reprezentantem sporej czesci ludzkosci. Tylko nie zwariuj,jak jeszcze ktokolwiek cos sobie pomysli lub kogos pouczy ! Cytat:
Wiele moich postow to suche liczby,"masakrujace" ;) "tezy" moich adwersarzy,poniewaz zawsze uczono mnie jednego. Jesli chcesz wyrazic swoja opinie,zwlaszcza na temat innych ludzi - to sprawdz,czy uzywasz faktow czy swoich wyobrazen. Jak uzywasz faktow - to Twoja opinia jest cenna i uzasadniona,jesli nie - to nie jest. Proste i logiczne. Jesli inteligentny czlowiek popelni blad - to wycofuje sie z niego,a jak jeszcze przeprasza,to to sie nazywa klasa. Czy w Twoim srodowisku jest inaczej ? Jesli tak - to wspolczuje. Piszesz o pouczaniu,inni o ego czy arogancji... jednym slowem Twoim zdaniem nie ten poucza,ma wielkie ego czy jest arogancki,co pisze jakies tezy o braku atutow Wisly po 30 min grania,kiedy na ostatnich 10 meczow Wisla strzela 16 bramek,w tym 10 po 30 minucie ? Czyli ponad 60% ? Uwazasz to za niezwykle cenna opinie,a moja odpowiedz za pouczanie ? :rotfl: Jesli pisze facet,ze Wisla nie gra z klepki prostopadlych podan,i to mialoby byc dyskwalifikujace,a mimo to klub gra,strzela bramki,a co pokazal Michal Trela radzi sobie calkiem niezle.. No tak,ale najwazniejsze,ze kolega napisal,ze Wisla nie gra prostopadlych podan z klepki... Itd.,itp. Sorry kolego,ja uwazam to za zwykle bzdury,na podstawie ktorych oceniany jest trener (a wcale raindog nie jest tu najgorszy,absolutnie nie !),i za przejaw wyjatkowej arogancji i wielkiego ego,ze koles zza klawiatury,ktory na dodatek przekreca fakty (najogledniej rzecz ujmujac) ma czelnosc publicznie podwazac kompetencje trenera. Nie wspomne o tym,ze ponoc tej druzynie kibicuje (choc nie jestem za propaganda sukcesu,bynajmniej)... Zobacz,ilu tu ich jest,porownaj ich "analizy" do analizy takiego Michala Treli - i bedziesz znal moje stanowisko. Zauwaz przeciez,ze i Michal napisal o pewnych negatywach,a ja z niektorymi sie zgadzam. Ale po coz mialbym Ci udowadniac,ze takze my,obroncy, mamy swiadomosc bledow Ramireza czy tego,ze druzyna nie gra porywajaco ? Wystarczy przeciez poczytac nasze posty z przeszlosci,zeby sie o tym przekonac. Jak widac nie masz na to ochoty,wolisz tylko pisac ze do czegos lub kogos sie nie odnosimy,pomimo,iz sami moglibysmy to napisac wielokrotnie o naszych polemistach. Ach,polemistach... Problem polega na tym,ze czesc z nich zablokowalem,bo szkoda mi czasu na ich czytanie. Tak jak w 1 poscie,tak w 5 nie przedstawiaja zadnych argumentow,konkretow - wiec uwazasz,ze bede tracil czas czytajac kolejne "odkrycia" ? Nie,mam ich zignorowanych i sa dla mnie niewidoczni,chyba,ze ktos ich cytuje. Ale wtedy takze nie jestem zainteresowany,poniewaz kazdy belkot mnie przeraza i po pewnym czasie trace ochote na czytanie tegoz. Byc moze omine wiec jakies Eppur si muove - pewnie moja strata ! :rotfl: Wiec pociesze Cie - wkrotce wyruszam na dlugi urlop i bede mial rece i nogi zajete kijkami i nartami a glowe czerwonym winem,a nie bredniami czesci kolegow z forum. Przez najblizszy miesiac bedziecie sobie mogli do woli zwalniac Ramireza i zatrudniac Brosza (najpierw poczytajcie opinie kibicow Gornika o Broszu rok temu! :rotfl: ) czy Lettieriego bez komentarzy,aroganckich pouczen z mojej strony. A kto wie,moze i dluzej ? Za kabaretem Rafala Kmity - zycze wesolej przemiany materii !!! :p |
Naucz się Pan stawiać przecinki, Panie inteligent.
|
Cytat:
|
Cytat:
Szczerze mówiąc, Twoka retoryka do mnie nie przemawia, bo wszem i wobec chwalisz się przytaczanymi faktami po czym... nie przedstawiasz żadnych faktów. Komentarz jest tu zbędny. Szczerze mówiąc mam gdzieś to to jakiej grupy użytkowników mnie wrzucisz, ba, nawet powieka mi nie drgnie. Mam czasem ochotę wymienić pogląd na jakiś temat i nie mam zamiaru wyrastać z tym do rangi "nauki", "doktoryzowania" bo forum to nie uczelnia, ani szkoła co chcesz udowodnić (?) Przechodząc do meritum: Kto śmiał się z Korony? Framat Chcesz faktów, liczb? Tabela ekstraklasy za ostatni rok. Miejsce Wisły: 6+ lepiej punktujacy Górnik= miejsce 7. 1 wygrana w ok. 15 spotkaniach z czołówka ekstraklasy. W tym sezonie 1 gol po ok 90 rzutach różnych. Fatalne obrony SFG. Często nieuzasadniona rotacja (vide Ze Manuel, Balaniuk z samolotu do 1 składu- spalenie pilkarza) - 25 zawodników zagrało już u nas w 1 składzie w tym sezoniem. Dla porównania Górnik - 14 graczy. Co za tym idzie ponadprzecietna ilość kontuzji. Średnio 30% składu się leczy. I nie, nie namawiam do natychmiastowego zwolnienia Ramireza. Niech dogra rundę. 3 ciekawe spotkania sa przed nami i jeśli okaże się, że sobie nie poradził (mniej niz 7 punktów) to warto aby zarząd się zastanowił nad jego przyszłością. Jeśli nie ma lepszego kandydata w naszym zasięgu finansowym to też trudno, aby podejmować jakiekolwiek ruchy - tego natomiast nie wiem. Życzę udanego wyjazdu i mam ogromna prośbę używaj interpunkcji i kończ zdania spacja, bo się tego czytać nie da. |
Cytat:
FraMat śmiał się z tych, którzy już w Lettierim widzieli wzór do naśladowania dla Kiko, a w zarządzie Korony wzór dla Zarządu Wisły. Jedna bardziej wybiegana drużyna pokazała jak ci, którzy porównywali nas z Koroną się mylą. Jedna bardziej grająca jak drwale drużyna pokazała, że żadne szybkie budowanie, jak to rzekomo uczynił Lettieri, niczego tak naprawdę nie daje i nie mamy powodu do krytykowania z tego powodu warsztatu Kiko. Na wysokiej wydolności można zagrać jeden mecz, czasami dwa z rzędu i to wszystko. Dotyczy Arki i Ojrzyńskiego. Można grać płynnie i ładnie dla oka i dostać w d...ę . Dotyczy Korony i Lettieriego. Gdzie po wczorajszym meczu Korony są ci, którzy każą Ramirezowi brać przykład z Lettieriego? |
Poki co to my wiecej razy dostalismy w dupe niz Korona Lettieriego, wliczajac w to dwa mecze z Korona;) Zreszta oni wiekszosc porazek mieli na poczatku gdy budowali druzyne. Widze, ze meczu Korony z Arka raczej nie ogladales i sugerujesz sie tylko wynikiem.
|
Podejrzewam, że gdybyśmy wczoraj grali z Koroną u nich, to skończyłoby się wpie...lem 0-3. To, że Korona trafiła w końcu kosą na kamień, nie świadczy, że Wisła też byłaby tym kamieniem. Po prostu oni wczoraj trafili na "rzeźników" Ojrzyńskiego. Gdyby grali z takimi miękiszami jak my, to bez problemu kolejne obicie teamu Kiko.
|
Cytat:
:shock: A fakt, że wynikami Korona nieznacznie jest na razie od nas lepsza o niczym nie świadczy. Dalej twierdzę, że wczorajszy mecz dał mi okazję do wyśmiewania się z tych na forum, którzy twierdzili, że Kiko jest gorszy od Lettieriego, bo dłużej buduje drużynę. |
Cytat:
I w mojej napisanej naprędce "analizie" napisałem z jakiego powodu. Powtórzę: Cytat:
To sprawia, że presja na nas jest o wiele bardziej skuteczna niż presja na Arce. Dlatego piłkarze Arki wychodzili spod presji celnymi podaniami do środka pola lub na skrzydła (a Korona po pewnym czasie do presji się zniechęciła nadal grając płynnie) i kontrowali, a nasze kontry najczęściej są dalekim wykopem na połowę rywala, gdzie (jak w meczu z Górnikiem) padają łupem obrońców i DP rywala. Oczywiście, czasami wychodzimy dobrze i kiedy podania są celne zagrażamy bramce przeciwnika. Jednak dzieje się to zbyt rzadko. |
Cytat:
Kiko przyznający że ma w dupie zasady rozgrywania meczów się skompromitował. To zadanie sztabu aby kontrolować takie przypadki, w meczu z Górnikiem mogło nam to utrzymać mecz w kontroli! Jedno głupie wybicie na aut. Co więcej nie żądam już od Kiko by to wymyślili czytając przepisy (choć i to powinni zrobić) ale mieliśmy przypadek samozaorania Arki, na którym każdy się już powinien nauczyć. No ale my mamy łatwiejsze metody na zdobywanie punktów: ćwiczenie z Goncalo Feio rzutów rożnych :) -- tak ogólnie uważam, ze Kiko nie daje nam jakoś szczególnej wartości dodanej. Nie ma tragedii , nie ma tez niczego ekstra ze strony sztabu. Irytujący jest brak pewności w tej drużynie, brak chęci pójścia za ciosem. Na pewno kontuzje w tym przeszkadzają bo co chwila wypadają naturalni liderzy jak Mały czy Llonch |
Cytat:
|
Cytat:
|
Mimo iż mecz z Płockiem trwa to już napiszę. Po dzisiejszym meczu trenera WY.......IĆ NA ZBITY PYSK. Mecz u siebie ze słabą drużyną a my wychodzimy dwoma DP do tego w 56 minucie zmienia najlepszego na boisku Wojtkowskiego. Albo jest ślepy albo pijany
|
Cytat:
|
Mówiłem,że Kiko to będzie taki Tadziu Pawłowski 2 to po mnie jeździliście.Arkadiusz.Czerepach dalej zamierzasz bronić Tadzia tfu Kiko ?
|
WON.......
|
Tego sie ogladac nie da. Srodkowi obroncy lagi przez całe boisko do Carlitosa i Brozka. Wjebio nam żydy i trenera zegnamy. Pereza niech ze soba zabiera.
|
Co za bałwany :rotfl:
|
10 do 22 w strzalach
2:7 w strzalach celnych z Wisla Plock u siebie druga porazka z rzedu na wlasnym boisku serio jeszce ktos tu ma ochote bronic Kiko? |
No to co, jeśli nasza gra nie zmieni się diametralnie do środy, to jeszcze przed świętami ten temat będzie do zamknięcia.
Panie Kiko Perez był dzisiaj dużo lepszy od Wojtkowskiego, bardzo dobra decyzja o zdjęciu młodego Polaka z boiska. |
Przykre... wspolczuje.
|
Cytat:
|
Cytat:
Ktoś panuje nad tą drużyną? przecież kompromitacja to mało powiedziane pokazali sportową złość, tylko przyklasnąć |
Cytat:
Cytat:
Trener zostanie oceniony najwcześniej na koniec rundy, pewnie na koniec sezonu. Co do sportowej złości, to nie w tym meczu, taczej frustrację. |
Ciekawe czy nasz trener ma jaja i dziś zrezygnuje? Jeśli nie to we środę Cuesta Głowacki Wasilewski Sadlok Bartkowski Perez Basha Llonch Boguski Małecki Carlitos. Dalej laga do przodu i liczenie na fuksa. Tylko że, rywale przejrzeli nas szybciutko. Czwarty mecz w którym Carlitos jest dobrze pilnowany a trener nie ma KOMPLETNIE ŻADNEGO POMYSŁU jak to zmienić.
|
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl