Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

pepe72 09.12.2017 20:08

To też z wpisu Michał Treli
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Michał Trela
Jeśli 20-letni Ukrainiec, który rozegrał w ekstraklasie 76 minut, rzeczywiście ma średnie zdanie na temat swojego trenera i jeszcze o tym opowiada, rozważyłbym pozbycie się jego, a nie trenera.

Mam nadzieję, że szatnia, jeśli faktycznie ktoś "mruczy", zostanie spacyfikowana. Dokładnie tak jak w Koronie.

FraMat 09.12.2017 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1488993)
No to widzisz, że zawodnicy Korony drewniani, ale gra płynna. Jeśli u nas zawodnik musi wykazać się dużymi umiejętnościami, bo nie ma do kogo podaćc, tam jest miejsce nawet dla Burdeńskiego, który, jak gra (teraz nie grał), wcale nie odstaje od reszty. Powiedzmy sobie szczerze - większość ich kadry nie łapałaby się do nas na ławkę, a Kaczarawa - ich podstawowy napastnik - przegrałby u nas rywalizację z Imazem czy Ondraskiem.

To prawda. Gra płynna dopóki ktoś na nich nie siądzie.

Poza tym widzę jedną prawidłowość (w porównaniu z Wisłą): kiedy Arka odbiera piłkę w rejonie swojego pola karnego, jej szybcy zawodnicy-obrońcy bardzo szybko ja między sobą wymieniają (w przeciwieństwie do, niestety już dość wolno grającego Głowackiego i nadal wolno grającego Arsenicia, czy wcześniej Gonzalesa).
Powoduje to, że Korona, która w pierwszej części meczu starała się mimo wszystko zakładać tam od razu pressing, po jakiejś pół godzinie gry z tego zrezygnowała, bo szybka wymiana piłki między obrońcami Arki, a potem szybki przerzut do już ustawionych pomocników stwarzała więcej zagrożeń dla Korony niż pressing Korony dla Arki.

W stosunku do Wisły natomiast wszyscy wiedzą, że powolnych wiślackich obrońców trzeba atakować, bo w 90% przypadków nie będą potrafili skutecznie jej oddać do swoich pomocników.
Mało tego, w walce na środku wiślaccy pomocnicy też często w starciach z agresywnymi drużynami (Arka, Korona, Górnik) przegrywają większość piłek.
W tym upatruję nasze "obrony Częstochowy" i doszedłem do tego wniosku oglądając mecz Korony z Arką.
Jeśli nadal będziemy grali tak ociężałymi obrońcami i pomocnikami stajemy się łatwym łupem dla myszek-agresorek.
Dlatego na przykład grający w środku Wojtkowski czy Halilovic odciążają naszych obrońców swoją szybkością, chociaż z drugiej strony ich straty są dla nas groźniejsze. Brak mi Lloncha w formie, a sprawni, szybcy stoperzy są chyba zakupem, który jak najszybciej trzeba zaplanować.

Arkadiusz.Czerepach 09.12.2017 20:54

niezły ten wpis Treli


tu naprawde nie ot o chodzi żebym uważał Kiko za Guusa Hiddinka

po prostu mniemam że zmiana na trenera o zbliżonej klasie ,(na dużo lepszego nie ma szans) CHVJA da !

brylant17 09.12.2017 21:03

Czyli lepiej pozbyć się Denisa najlepiej to wychodzi chyba,że wasyl i głowa się wezmą go za mordę i mu wytłumaczą o co chodzi

ashkeczup 09.12.2017 21:04

Chyba, że Głowa i Wasyl myślą podobnie

pepe72 09.12.2017 21:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1488997)
Czyli lepiej pozbyć się Denisa najlepiej to wychodzi chyba,że wasyl i głowa się wezmą go za mordę i mu wytłumaczą o co chodzi

Lettieri wywalił krytyków z zespołu :>

Arkadiusz.Czerepach 09.12.2017 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1489001)
Mam trochę inne zdanie w tej kwestii. U nich straty, po których akcje miała Arka, najczęściej były spowodowane tym, że mając do wyboru 3 zawodników, którym mogą podać do przodu, wybrali najbardziej ryzykowną opcję albo podali bardzo niedokładnie. U nas piłkarze w praktyce moją opcje na boki lub do tyłu, ew. drybling. Środek nie istnieje. Ofensywa stoi w jednej linii z obrońcami rywala, co jest głupie, gdyż napastnik nawet jak dostanie piłkę, nie ma komu odegrać, by wyjść do prostopadłej. Piłki prostopadłe po klepce praktycznie nie istnieją. Pressingu Arki, szczerze mówiąc, specjalnie nie widziałem albo Korona sobie bardzo dobrze z nim radziła. Jeśli już, Korona grała bardzo wysoko, stąd Arka przy przejęciu piłki na 40 metrze, kierowała piłkę na skrzydło, gdzie praktycznie nie było piłkarzy Korony. Coś jak u nas sytuacja z kartka dla Głowackiego.

Nie pamiętam w tym meczu momentu, by Arka przycisnęła Koronę. Jeśli miała już sytuacje, to z kontry. Jeśli Arka wyszła do przodu, to Korona nie grała dzidy z własnego pola karnego do napastnika. U nas czasami bywa tak, ze nawet nie za bardzo widać jak gramy, bo gdy kończy się powtórka z akcji rywala, to my już międzyczasie zaliczyliśmy stratę i przeciwnik ma piłkę.

Nawet to, że fajnie gramy pierwsze minuty świadczy o tym, że mamy fajnie wyszkolonych piłkarzy, którzy potrafią zrobić różnice. Jednak z racji tego, że źle się ustawiamy, dosyć szybko tracimy siły, przez co ok. w 30 minucie nie mamy już żadnych atutów.

nie śledze ekstraklasy ( poza Wisełką) , czy ty piszesz o meczu który Korona przegrała z Arką 0:3 ?

wyar 09.12.2017 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1489002)
nie śledze ekstraklasy ( poza Wisełką) , czy ty piszesz o meczu który Korona przegrała z Arką 0:3 ?

On nie wie o czym pisze,poza tym,ze to stek bzdur (te o Wisle,o Koronie nie chce mi sie pisac). Wystarczy sprawdzic w ktorych minutach Wisla strzelala gole nie wiem,10 ostatnich meczow,by juz stwierdzic,ze facio bredzi o braku atutow ze strony druzyny po 30 min.. Pisze o braku prostopadlych podan z klepki jak gdyby cala liga strzelala takie bramki w jakiejs znaczacej ilosci,a Wisla strzela i wypracowywuje bramki z prostopadlych podan bez problemow - ale widocznie to sie nie liczy,bo nie z klepki :rotfl: (znowu - sprawdzic 10 ostatnich meczow),pisze o jakims staniu ofensywy w jednej linii z obrona przeciwnika,czyli facet ma taki odjazd,ze nie wiem,co bierze (znowu: wystarczy sprawdzic 10 ostatnich meczow). Ach,no i ta odwazna teza,ze z racji tego ze sie zle ustawiamy (ale konkretow to kolo nie poda,tylko cos tam fantazjuje) ,to nie mamy sil :rotfl:.

Naprawde chcesz z tymi bredniami dyskutowac ? przecietny kibic moze sobie to wziac i sprawdzic i z faktami jego tezy nie maja nic wspolnego. Zaznaczyl co prawda ze to jego opinia,ale ona sie tak liczy,jak punkty dla Korony za ostatni mecz z Arka :rotfl:

FraMat 09.12.2017 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1489001)
Mam trochę inne zdanie w tej kwestii.

No i widzisz... siedzisz, oglądasz mecze, starasz się robić analizy, myśleć, główkować, odkrywać pewne zależności, a tu na forum wszyscy są od ciebie mądrzejsi, bo nawet nie oglądając komentowanego meczu powiedzą ci, że twoje próby analiz to "stek bzdur".

Karherop 09.12.2017 23:11

Śmiejemy się z Korony, ale to my od nich wpi**** dwa razy w tym w PP, więc powinniśmy 'siedzieć cicho'.

Fajnie wkleić wiersz, pokazać że jest się "mądrzejszym', pytanie co nam daje prawo do pouczania innych?

Kilku kibiców (w tym ja), nawiązało do najnowszego wywiadu Ramireza o budowaniu zespołu który obala wiele mitów i to na swoją (o dziwo) niekorzyść. Do tej pory żaden z wyznawców tezy o 'budowaniu' zespołu do tego nie nawiązał, ciekawe dlaczego?

Arkadiusz.Czerepach 09.12.2017 23:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1489006)
Śmiejemy się z Korony, ale to my od nich wpi**** dwa razy w tym w PP, więc powinniśmy 'siedzieć cicho'.

Fajnie wkleić wiersz, pokazać że jest się "mądrzejszym', pytanie co nam daje prawo do pouczania innych?

Kilku kibiców (w tym ja), nawiązało do najnowszego wywiadu Ramireza o budowaniu zespołu który obala wiele mitów i to na swoją (o dziwo) niekorzyść. Do tej pory żaden z wyznawców tezy o 'budowaniu' zespołu do tego nie nawiązał, ciekawe dlaczego?

nawiązał i zaorał
https://www.wislakrakow.com/forum/sh...postcount=3306

nikt z krytyków Kiko do tego posta nie nawiązał, ciekawe dlaczego ?

Arkadiusz.Czerepach 09.12.2017 23:14

a nie przepraszam, Wieśniak nawiązał :P

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1488974)
Ty jakis elaborat piszesz, ktorego nawet nie chce mi sie czytac.


wiesniak842 09.12.2017 23:59

Przeczytalem... specjalnie dla Ciebie.
Nawiazywac nie bede bo do czego niby mam nawiazywac skoro generalnie sie z wiekszoscia zgadzam. Roznica tylko taka, ze autor tego posta sadzi, ze nadszedl odpowiedni czas do rozliczania Kiko z jego pracy. Ja osobiscie uwazam, ze taki czas przyjdzie po 30 kolejkach o czym w sumie pisze od samego poczatku. Tylko tyle i az tyle;)

wyar 10.12.2017 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1489006)
Śmiejemy się z Korony, ale to my od nich wpi**** dwa razy w tym w PP, więc powinniśmy 'siedzieć cicho'.

Kto sie smieje ? Jakies konkrety czy tylko oskarzonka rzucane w eter byle zaistniec ? Karherop,naprawde trzeba Ciebie traktowac tak jak roznych polmozgow ?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1489006)
Fajnie wkleić wiersz, pokazać że jest się "mądrzejszym', pytanie co nam daje prawo do pouczania innych?

Tak,fajnie jest wkleic,a najpierw trzeba czytac,uczyc sie i wyciagac wnioski. Tak jest jeszcze fajniej.

Co do pouczania innych - no,jak masz czego nauczac,to zawsze warto to robic. Najlepiej napisz,ze masz wrodzona awersje do nauki,pouczania,itd.,itp. - wtedy bedzie uczciwiej. I wtedy wydasz sie godnym reprezentantem sporej czesci ludzkosci. Tylko nie zwariuj,jak jeszcze ktokolwiek cos sobie pomysli lub kogos pouczy !

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1489006)
Kilku kibiców (w tym ja), nawiązało do najnowszego wywiadu Ramireza o budowaniu zespołu który obala wiele mitów i to na swoją (o dziwo) niekorzyść. Do tej pory żaden z wyznawców tezy o 'budowaniu' zespołu do tego nie nawiązał, ciekawe dlaczego?

Ten wywiad niczego nie obala. Jak kazdy wywiad powinien byc czytany ostroznie,z uwzglednieniem pewnych kontekstow. Poza tym,do tego,co napisal - jak zwykle madrze - MaLk mozna przedstawic cala mase innych argumentow,tylko po co ? A wlasciwie - komu ?

Wiele moich postow to suche liczby,"masakrujace" ;) "tezy" moich adwersarzy,poniewaz zawsze uczono mnie jednego. Jesli chcesz wyrazic swoja opinie,zwlaszcza na temat innych ludzi - to sprawdz,czy uzywasz faktow czy swoich wyobrazen. Jak uzywasz faktow - to Twoja opinia jest cenna i uzasadniona,jesli nie - to nie jest. Proste i logiczne. Jesli inteligentny czlowiek popelni blad - to wycofuje sie z niego,a jak jeszcze przeprasza,to to sie nazywa klasa. Czy w Twoim srodowisku jest inaczej ? Jesli tak - to wspolczuje.

Piszesz o pouczaniu,inni o ego czy arogancji... jednym slowem Twoim zdaniem nie ten poucza,ma wielkie ego czy jest arogancki,co pisze jakies tezy o braku atutow Wisly po 30 min grania,kiedy na ostatnich 10 meczow Wisla strzela 16 bramek,w tym 10 po 30 minucie ? Czyli ponad 60% ? Uwazasz to za niezwykle cenna opinie,a moja odpowiedz za pouczanie ? :rotfl:

Jesli pisze facet,ze Wisla nie gra z klepki prostopadlych podan,i to mialoby byc dyskwalifikujace,a mimo to klub gra,strzela bramki,a co pokazal Michal Trela radzi sobie calkiem niezle.. No tak,ale najwazniejsze,ze kolega napisal,ze Wisla nie gra prostopadlych podan z klepki... Itd.,itp.

Sorry kolego,ja uwazam to za zwykle bzdury,na podstawie ktorych oceniany jest trener (a wcale raindog nie jest tu najgorszy,absolutnie nie !),i za przejaw wyjatkowej arogancji i wielkiego ego,ze koles zza klawiatury,ktory na dodatek przekreca fakty (najogledniej rzecz ujmujac) ma czelnosc publicznie podwazac kompetencje trenera. Nie wspomne o tym,ze ponoc tej druzynie kibicuje (choc nie jestem za propaganda sukcesu,bynajmniej)...

Zobacz,ilu tu ich jest,porownaj ich "analizy" do analizy takiego Michala Treli - i bedziesz znal moje stanowisko. Zauwaz przeciez,ze i Michal napisal o pewnych negatywach,a ja z niektorymi sie zgadzam.

Ale po coz mialbym Ci udowadniac,ze takze my,obroncy, mamy swiadomosc bledow Ramireza czy tego,ze druzyna nie gra porywajaco ? Wystarczy przeciez poczytac nasze posty z przeszlosci,zeby sie o tym przekonac.

Jak widac nie masz na to ochoty,wolisz tylko pisac ze do czegos lub kogos sie nie odnosimy,pomimo,iz sami moglibysmy to napisac wielokrotnie o naszych polemistach.

Ach,polemistach... Problem polega na tym,ze czesc z nich zablokowalem,bo szkoda mi czasu na ich czytanie. Tak jak w 1 poscie,tak w 5 nie przedstawiaja zadnych argumentow,konkretow - wiec uwazasz,ze bede tracil czas czytajac kolejne "odkrycia" ? Nie,mam ich zignorowanych i sa dla mnie niewidoczni,chyba,ze ktos ich cytuje. Ale wtedy takze nie jestem zainteresowany,poniewaz kazdy belkot mnie przeraza i po pewnym czasie trace ochote na czytanie tegoz. Byc moze omine wiec jakies Eppur si muove - pewnie moja strata ! :rotfl:

Wiec pociesze Cie - wkrotce wyruszam na dlugi urlop i bede mial rece i nogi zajete kijkami i nartami a glowe czerwonym winem,a nie bredniami czesci kolegow z forum. Przez najblizszy miesiac bedziecie sobie mogli do woli zwalniac Ramireza i zatrudniac Brosza (najpierw poczytajcie opinie kibicow Gornika o Broszu rok temu! :rotfl: ) czy Lettieriego bez komentarzy,aroganckich pouczen z mojej strony. A kto wie,moze i dluzej ?

Za kabaretem Rafala Kmity - zycze wesolej przemiany materii !!! :p

serek.c2 10.12.2017 10:00

Naucz się Pan stawiać przecinki, Panie inteligent.

TIR_DO_SŁUBIC 10.12.2017 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar
wkrotce wyruszam na dlugi urlop i bede mial rece i nogi zajete kijkami i nartami a glowe czerwonym winem,a nie bredniami czesci kolegow z forum.

Krzyż na drogę.

Karherop 10.12.2017 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1489011)
Kto sie smieje ? Jakies konkrety czy tylko oskarzonka rzucane w eter byle zaistniec ? Karherop,naprawde trzeba Ciebie traktowac tak jak roznych polmozgow ?



Tak,fajnie jest wkleic,a najpierw trzeba czytac,uczyc sie i wyciagac wnioski. Tak jest jeszcze fajniej.

Co do pouczania innych - no,jak masz czego nauczac,to zawsze warto to robic. Najlepiej napisz,ze masz wrodzona awersje do nauki,pouczania,itd.,itp. - wtedy bedzie uczciwiej. I wtedy wydasz sie godnym reprezentantem sporej czesci ludzkosci. Tylko nie zwariuj,jak jeszcze ktokolwiek cos sobie pomysli lub kogos pouczy !



Ten wywiad niczego nie obala. Jak kazdy wywiad powinien byc czytany ostroznie,z uwzglednieniem pewnych kontekstow. Poza tym,do tego,co napisal - jak zwykle madrze - MaLk mozna przedstawic cala mase innych argumentow,tylko po co ? A wlasciwie - komu ?

Wiele moich postow to suche liczby,"masakrujace" ;) "tezy" moich adwersarzy,poniewaz zawsze uczono mnie jednego. Jesli chcesz wyrazic swoja opinie,zwlaszcza na temat innych ludzi - to sprawdz,czy uzywasz faktow czy swoich wyobrazen. Jak uzywasz faktow - to Twoja opinia jest cenna i uzasadniona,jesli nie - to nie jest. Proste i logiczne. Jesli inteligentny czlowiek popelni blad - to wycofuje sie z niego,a jak jeszcze przeprasza,to to sie nazywa klasa. Czy w Twoim srodowisku jest inaczej ? Jesli tak - to wspolczuje.

Piszesz o pouczaniu,inni o ego czy arogancji... jednym slowem Twoim zdaniem nie ten poucza,ma wielkie ego czy jest arogancki,co pisze jakies tezy o braku atutow Wisly po 30 min grania,kiedy na ostatnich 10 meczow Wisla strzela 16 bramek,w tym 10 po 30 minucie ? Czyli ponad 60% ? Uwazasz to za niezwykle cenna opinie,a moja odpowiedz za pouczanie ? :rotfl:

Jesli pisze facet,ze Wisla nie gra z klepki prostopadlych podan,i to mialoby byc dyskwalifikujace,a mimo to klub gra,strzela bramki,a co pokazal Michal Trela radzi sobie calkiem niezle.. No tak,ale najwazniejsze,ze kolega napisal,ze Wisla nie gra prostopadlych podan z klepki... Itd.,itp.

Sorry kolego,ja uwazam to za zwykle bzdury,na podstawie ktorych oceniany jest trener (a wcale raindog nie jest tu najgorszy,absolutnie nie !),i za przejaw wyjatkowej arogancji i wielkiego ego,ze koles zza klawiatury,ktory na dodatek przekreca fakty (najogledniej rzecz ujmujac) ma czelnosc publicznie podwazac kompetencje trenera. Nie wspomne o tym,ze ponoc tej druzynie kibicuje (choc nie jestem za propaganda sukcesu,bynajmniej)...

Zobacz,ilu tu ich jest,porownaj ich "analizy" do analizy takiego Michala Treli - i bedziesz znal moje stanowisko. Zauwaz przeciez,ze i Michal napisal o pewnych negatywach,a ja z niektorymi sie zgadzam.

Ale po coz mialbym Ci udowadniac,ze takze my,obroncy, mamy swiadomosc bledow Ramireza czy tego,ze druzyna nie gra porywajaco ? Wystarczy przeciez poczytac nasze posty z przeszlosci,zeby sie o tym przekonac.

Jak widac nie masz na to ochoty,wolisz tylko pisac ze do czegos lub kogos sie nie odnosimy,pomimo,iz sami moglibysmy to napisac wielokrotnie o naszych polemistach.

Ach,polemistach... Problem polega na tym,ze czesc z nich zablokowalem,bo szkoda mi czasu na ich czytanie. Tak jak w 1 poscie,tak w 5 nie przedstawiaja zadnych argumentow,konkretow - wiec uwazasz,ze bede tracil czas czytajac kolejne "odkrycia" ? Nie,mam ich zignorowanych i sa dla mnie niewidoczni,chyba,ze ktos ich cytuje. Ale wtedy takze nie jestem zainteresowany,poniewaz kazdy belkot mnie przeraza i po pewnym czasie trace ochote na czytanie tegoz. Byc moze omine wiec jakies Eppur si muove - pewnie moja strata ! :rotfl:

Duzo masła maslanego i naprawdę warto się zastanowić, kto tu chce zaistnieć? Kto chce tu pouczac innych, bo czuje się od nich "ważniejszy". Masz magistra z wychowania fizycznego oraz przeszedłeś kurs trenerski?
Szczerze mówiąc, Twoka retoryka do mnie nie przemawia, bo wszem i wobec chwalisz się przytaczanymi faktami po czym... nie przedstawiasz żadnych faktów. Komentarz jest tu zbędny.

Szczerze mówiąc mam gdzieś to to jakiej grupy użytkowników mnie wrzucisz, ba, nawet powieka mi nie drgnie.

Mam czasem ochotę wymienić pogląd na jakiś temat i nie mam zamiaru wyrastać z tym do rangi "nauki", "doktoryzowania" bo forum to nie uczelnia, ani szkoła co chcesz udowodnić (?)

Przechodząc do meritum:
Kto śmiał się z Korony? Framat
Chcesz faktów, liczb? Tabela ekstraklasy za ostatni rok. Miejsce Wisły: 6+ lepiej punktujacy Górnik= miejsce 7. 1 wygrana w ok. 15 spotkaniach z czołówka ekstraklasy. W tym sezonie 1 gol po ok 90 rzutach różnych. Fatalne obrony SFG. Często nieuzasadniona rotacja (vide Ze Manuel, Balaniuk z samolotu do 1 składu- spalenie pilkarza) - 25 zawodników zagrało już u nas w 1 składzie w tym sezoniem. Dla porównania Górnik - 14 graczy. Co za tym idzie ponadprzecietna ilość kontuzji. Średnio 30% składu się leczy.

I nie, nie namawiam do natychmiastowego zwolnienia Ramireza. Niech dogra rundę. 3 ciekawe spotkania sa przed nami i jeśli okaże się, że sobie nie poradził (mniej niz 7 punktów) to warto aby zarząd się zastanowił nad jego przyszłością. Jeśli nie ma lepszego kandydata w naszym zasięgu finansowym to też trudno, aby podejmować jakiekolwiek ruchy - tego natomiast nie wiem.

Życzę udanego wyjazdu i mam ogromna prośbę używaj interpunkcji i kończ zdania spacja, bo się tego czytać nie da.

FraMat 10.12.2017 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1489019)
Przechodząc do meritum:
Kto śmiał się z Korony? Framat

Bzdura.
FraMat śmiał się z tych, którzy już w Lettierim widzieli wzór do naśladowania dla Kiko, a w zarządzie Korony wzór dla Zarządu Wisły.
Jedna bardziej wybiegana drużyna pokazała jak ci, którzy porównywali nas z Koroną się mylą.
Jedna bardziej grająca jak drwale drużyna pokazała, że żadne szybkie budowanie, jak to rzekomo uczynił Lettieri, niczego tak naprawdę nie daje i nie mamy powodu do krytykowania z tego powodu warsztatu Kiko.

Na wysokiej wydolności można zagrać jeden mecz, czasami dwa z rzędu i to wszystko. Dotyczy Arki i Ojrzyńskiego.
Można grać płynnie i ładnie dla oka i dostać w d...ę . Dotyczy Korony i Lettieriego.

Gdzie po wczorajszym meczu Korony są ci, którzy każą Ramirezowi brać przykład z Lettieriego?

wiesniak842 10.12.2017 12:41

Poki co to my wiecej razy dostalismy w dupe niz Korona Lettieriego, wliczajac w to dwa mecze z Korona;) Zreszta oni wiekszosc porazek mieli na poczatku gdy budowali druzyne. Widze, ze meczu Korony z Arka raczej nie ogladales i sugerujesz sie tylko wynikiem.

rozarian 10.12.2017 12:54

Podejrzewam, że gdybyśmy wczoraj grali z Koroną u nich, to skończyłoby się wpie...lem 0-3. To, że Korona trafiła w końcu kosą na kamień, nie świadczy, że Wisła też byłaby tym kamieniem. Po prostu oni wczoraj trafili na "rzeźników" Ojrzyńskiego. Gdyby grali z takimi miękiszami jak my, to bez problemu kolejne obicie teamu Kiko.

FraMat 10.12.2017 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1489022)
Poki co to my wiecej razy dostalismy w dupe niz Korona Lettieriego, wliczajac w to dwa mecze z Korona;) Zreszta oni wiekszosc porazek mieli na poczatku gdy budowali druzyne. Widze, ze meczu Korony z Arka raczej nie ogladales i sugerujesz sie tylko wynikiem.

Przecież na dwóch ostatnich stronach pisałem, że oglądałem.
:shock:
A fakt, że wynikami Korona nieznacznie jest na razie od nas lepsza o niczym nie świadczy.
Dalej twierdzę, że wczorajszy mecz dał mi okazję do wyśmiewania się z tych na forum, którzy twierdzili, że Kiko jest gorszy od Lettieriego, bo dłużej buduje drużynę.

FraMat 10.12.2017 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rozarian (Post 1489025)
Podejrzewam, że gdybyśmy wczoraj grali z Koroną u nich, to skończyłoby się wpie...lem 0-3. To, że Korona trafiła w końcu kosą na kamień, nie świadczy, że Wisła też byłaby tym kamieniem. Po prostu oni wczoraj trafili na "rzeźników" Ojrzyńskiego. Gdyby grali z takimi miękiszami jak my, to bez problemu kolejne obicie teamu Kiko.

Owszem.
I w mojej napisanej naprędce "analizie" napisałem z jakiego powodu.
Powtórzę:
Cytat:

widzę jedną prawidłowość (w porównaniu z Wisłą): kiedy Arka odbiera piłkę w rejonie swojego pola karnego, jej szybcy zawodnicy-obrońcy bardzo szybko ja między sobą wymieniają (w przeciwieństwie do, niestety już dość wolno grającego Głowackiego i nadal wolno grającego Arsenicia, czy wcześniej Gonzalesa).
Powoduje to, że Korona, która w pierwszej części meczu starała się mimo wszystko zakładać tam od razu pressing, po jakiejś pół godzinie gry z tego zrezygnowała, bo szybka wymiana piłki między obrońcami Arki, a potem szybki przerzut do już ustawionych pomocników stwarzała więcej zagrożeń dla Korony niż pressing Korony dla Arki.

W stosunku do Wisły natomiast wszyscy wiedzą, że powolnych wiślackich obrońców trzeba atakować, bo w 90% przypadków nie będą potrafili skutecznie jej oddać do swoich pomocników.
Mało tego, w walce na środku wiślaccy pomocnicy też często w starciach z agresywnymi drużynami (Arka, Korona, Górnik) przegrywają większość piłek.
W tym upatruję nasze "obrony Częstochowy" i doszedłem do tego wniosku oglądając mecz Korony z Arką.
Jeśli nadal będziemy grali tak ociężałymi obrońcami i pomocnikami stajemy się łatwym łupem dla myszek-agresorek.
Dlatego na przykład grający w środku Wojtkowski czy Halilovic odciążają naszych obrońców swoją szybkością, chociaż z drugiej strony ich straty są dla nas groźniejsze. Brak mi Lloncha w formie, a sprawni, szybcy stoperzy są chyba zakupem, który jak najszybciej trzeba zaplanować.
Mamy za wolnych stoperów (Głowacki i Arsenic) i za wolnych DP (Basha i Perez).
To sprawia, że presja na nas jest o wiele bardziej skuteczna niż presja na Arce.
Dlatego piłkarze Arki wychodzili spod presji celnymi podaniami do środka pola lub na skrzydła (a Korona po pewnym czasie do presji się zniechęciła nadal grając płynnie) i kontrowali, a nasze kontry najczęściej są dalekim wykopem na połowę rywala, gdzie (jak w meczu z Górnikiem) padają łupem obrońców i DP rywala.
Oczywiście, czasami wychodzimy dobrze i kiedy podania są celne zagrażamy bramce przeciwnika. Jednak dzieje się to zbyt rzadko.

pan_premier 10.12.2017 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1488900)
Ciekawe jest to :

też tak uważam.
Kiko przyznający że ma w dupie zasady rozgrywania meczów się skompromitował.
To zadanie sztabu aby kontrolować takie przypadki, w meczu z Górnikiem mogło nam to utrzymać mecz w kontroli! Jedno głupie wybicie na aut. Co więcej nie żądam już od Kiko by to wymyślili czytając przepisy (choć i to powinni zrobić) ale mieliśmy przypadek samozaorania Arki, na którym każdy się już powinien nauczyć.

No ale my mamy łatwiejsze metody na zdobywanie punktów: ćwiczenie z Goncalo Feio rzutów rożnych :)
--
tak ogólnie uważam, ze Kiko nie daje nam jakoś szczególnej wartości dodanej. Nie ma tragedii , nie ma tez niczego ekstra ze strony sztabu.
Irytujący jest brak pewności w tej drużynie, brak chęci pójścia za ciosem. Na pewno kontuzje w tym przeszkadzają bo co chwila wypadają naturalni liderzy jak Mały czy Llonch

wiesniak842 10.12.2017 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1489029)
Przecież na dwóch ostatnich stronach pisałem, że oglądałem.
:shock:
A fakt, że wynikami Korona nieznacznie jest na razie od nas lepsza o niczym nie świadczy.
Dalej twierdzę, że wczorajszy mecz dał mi okazję do wyśmiewania się z tych na forum, którzy twierdzili, że Kiko jest gorszy od Lettieriego, bo dłużej buduje drużynę.

Czyli podsumowujac. Fakt, ze w przeciagu 19 spotkan Korona jest nieznacznie lepsza wynikami o niczym nie swiadczy. O niczym nie swiadczy fakt, ze dwa razy nas pogonili jak juniorow. O niczym nie swiadczy fakt, ze Kiko w Wisle jest dwa razy dluzej niz Lettieri w Koronie. Swiadczy za to fakt, ze przegrali jeden mecz. Rozumiem. Na pewno masz racje. Smiejmy sie do rozpuku, zapomnialem dodac.

wolfy 10.12.2017 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1489036)
Czyli podsumowujac. Fakt, ze w przeciagu 19 spotkan Korona jest nieznacznie lepsza wynikami o niczym nie swiadczy. O niczym nie swiadczy fakt, ze dwa razy nas pogonili jak juniorow. O niczym nie swiadczy fakt, ze Kiko w Wisle jest dwa razy dluzej niz Lettieri w Koronie. Swiadczy za to fakt, ze przegrali jeden mecz. Rozumiem. Na pewno masz racje. Smiejmy sie do rozpuku, zapomnialem dodac.

Z FraMatem nie zawsze mi po drodze ale trzeba uczciwie napisać że rżniesz głupa. Potrafisz jakoś się odnieść do tego co napisał, a jeśli nie to po co w ogóle cytujesz?

Szneka 10.12.2017 16:48

Mimo iż mecz z Płockiem trwa to już napiszę. Po dzisiejszym meczu trenera WY.......IĆ NA ZBITY PYSK. Mecz u siebie ze słabą drużyną a my wychodzimy dwoma DP do tego w 56 minucie zmienia najlepszego na boisku Wojtkowskiego. Albo jest ślepy albo pijany

ashkeczup 10.12.2017 17:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1489041)
Z FraMatem nie zawsze mi po drodze ale trzeba uczciwie napisać że rżniesz głupa. Potrafisz jakoś się odnieść do tego co napisał, a jeśli nie to po co w ogóle cytujesz?

Nie potrafi albo nie ma czasu, bo buduje drużyne ;)

brylant17 10.12.2017 17:21

Mówiłem,że Kiko to będzie taki Tadziu Pawłowski 2 to po mnie jeździliście.Arkadiusz.Czerepach dalej zamierzasz bronić Tadzia tfu Kiko ?

El'kabat 10.12.2017 17:25

WON.......

kpn 10.12.2017 17:27

Tego sie ogladac nie da. Srodkowi obroncy lagi przez całe boisko do Carlitosa i Brozka. Wjebio nam żydy i trenera zegnamy. Pereza niech ze soba zabiera.

wolfy 10.12.2017 17:27

Co za bałwany :rotfl:

bridgeburner 10.12.2017 17:28

10 do 22 w strzalach
2:7 w strzalach celnych
z Wisla Plock
u siebie
druga porazka z rzedu na wlasnym boisku
serio jeszce ktos tu ma ochote bronic Kiko?

w0lno. 10.12.2017 17:28

No to co, jeśli nasza gra nie zmieni się diametralnie do środy, to jeszcze przed świętami ten temat będzie do zamknięcia.

Panie Kiko Perez był dzisiaj dużo lepszy od Wojtkowskiego, bardzo dobra decyzja o zdjęciu młodego Polaka z boiska.

wiesniak842 10.12.2017 17:29

Przykre... wspolczuje.

TIR_DO_SŁUBIC 10.12.2017 17:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1489060)
Co za bałwany :rotfl:

Na tyle Cię stać, panie inteligentny?

Karherop 10.12.2017 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1489060)
Co za bałwany :rotfl:

Może rozwiniesz swą intrygującą wypowiedź?

Ktoś panuje nad tą drużyną? przecież kompromitacja to mało powiedziane

pokazali sportową złość, tylko przyklasnąć

wolfy 10.12.2017 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez w0lno. (Post 1489064)
No to co, jeśli nasza gra nie zmieni się diametralnie do środy, to jeszcze przed świętami ten temat będzie do zamknięcia.

Panie Kiko Perez był dzisiaj dużo lepszy od Wojtkowskiego, bardzo dobra decyzja o zdjęciu młodego Polaka z boiska.

Wojtkowski w drugiej połowie nie istniał więc dobra decyzja. Brożek też nic nie pokazał, ale fakt pozostaje faktem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1489071)
Może rozwiniesz swą intrygującą wypowiedź?

Ktoś panuje nad tą drużyną? przecież kompromitacja to mało powiedziane

pokazali sportową złość, tylko przyklasnąć

Przepraszam, faktycznie powinienem był rozwinąć. Trzeba być kompletnym debilem żeby domagać się zwolnienia trenera po słabym meczu. Rozumiem źe dla frajerów tutaj to sposób na odreagowanie, ale jestvto sposób toksyczny i żałosny.

Trener zostanie oceniony najwcześniej na koniec rundy, pewnie na koniec sezonu.

Co do sportowej złości, to nie w tym meczu, taczej frustrację.

Szneka 10.12.2017 17:33

Ciekawe czy nasz trener ma jaja i dziś zrezygnuje? Jeśli nie to we środę Cuesta Głowacki Wasilewski Sadlok Bartkowski Perez Basha Llonch Boguski Małecki Carlitos. Dalej laga do przodu i liczenie na fuksa. Tylko że, rywale przejrzeli nas szybciutko. Czwarty mecz w którym Carlitos jest dobrze pilnowany a trener nie ma KOMPLETNIE ŻADNEGO POMYSŁU jak to zmienić.

nesta 10.12.2017 17:33

https://twitter.com/kiewiczkrz/statu...95174674644993

ashkeczup 10.12.2017 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1489072)
Wojtkowski w drugiej połowie nie istniał więc dobra decyzja. Brożek też nic nie pokazał, ale fakt pozostaje faktem.

Rzecz w tym, że Perez istniał, ale bardzo negatywnie. Co miał to tracił. Wojtowski grający 8/10 dużo więcej pressował. Kiko znów odjebał i nawet nie ma jak tego wytłumaczyć


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl