![]() |
Baraże mają jedną zaletę. Obie drużyny grają pod presją i nie jest tak, że jeden musi wygrać, a drugi gra na luzie albo ma tylko nie przegrać.
Wszyscy inni też pokazali, że też potrafią przegrać ważne mecze. Może nie są w tym tak regularni, jak my, ale jednak... |
Cytat:
Finałow się nie gra, finały się wygrywa. Mawia Mourinho. Mówienie że od 2 meczów barażowych wszystko zależy to uproszczenie. Wiemy o co gramy od 1 meczu ligowego. A raczej zdawało się że wiemy Cytat:
Nie chcę absolutnie szukać alibi dla pilkarzy, ale to co często bywa wsparciem, jest także przekleństwem. Jest tak trochę z marką Wisła. |
Cytat:
Zakładając, że barażach zagrają: Puszcza, Nieciecza, Wisła i Stal. Kto ma tutaj największą presję? Wiadomo, że my. Powiem więcej: jakąkolwiek presją oprócz nas ma tylko Nieciecza. Ale jednak sporo mniejszą |
No no, weź tego Mourinho czy innego asa na klepisko w Niepołomicach i niech dalej pier.doli swoje coachingowe ambitne teksty dla ludu..
Przekleństwem to jest postawienie wszystkiego na 1 kartę, na piłkarzy też ta presja spada, więc nie ma co się dziwić, że chodzą zesrani po boisku w ostatnich meczach.. |
W "barażach" zagramy jeden mecz i na tym się zakończy nasz sezon. Nie potrafiliśmy dźwignąć presji w decydujących momentach. Ograło nas trzynaste w tabeli Zagłębie Sosnowiec. Jaka jest szansa, że wytrzymamy presje w DWÓCH kolejnych spotkaniach o wszystko?
Jedyną szansą dla nas był awans bezpośredni. Los dał nam wielki prezent w postaci porażki Ruchu. Musieliśmy "tylko" wygrać 2 spotkania z zespołami z dołu tabeli. Nie daliśmy rady już w pierwszym meczu, rozgrywanym u siebie, w którym prowadziliśmy od 3 minuty. Komentarz do tego jest zbędny. Po prostu nie zasługujemy na ten awans i tyle. Z taką grą/trenerem/składem najprawdopodobniej zatoczylibyśmy wielkie koło i za rok znowu pożegnalibyśmy się z ekstraklasą. Łudzę się, że ktoś w Klubie wyciągnie z tego wnioski, ale wiadomo czyją matką jest nadzieja.. |
Cytat:
Mówisz tak jakby nikt w tych Niepołomicach nigdy nie wygrał i że boisko jest cały czas takie same. Tymczasem odkąd Puszcza jest z Tułaczem w 1 lidze to notują u siebie bilans 42 wygrane - 20 remisow - 39 porażek. Jeszcze jakaś wymówkę chcesz dodać że nie da tam się wygrać i nawet tego Mourinho nie zrobi? Jak mamy problem z presją, to grajmy na remis i przepychamy remis kolanem, ale w tym jest już rola trenera. Moskal się tego nauczył. Szkoda że Sobol już nie. |
Nie ma to sensu. Szanse na awans są bliskie zera. Parodysta na stołku trenera o to zadbał.
|
Nie, po prostu uważam, że my nie wygramy jakiegokolwiek meczu w barażach, gdzie presja jest ogromna - w pełni zgadzam się z tym co pisał kbr nad Tobą - magicznie nie zaczniemy sobie radzić w meczach pod presją.
To, że tam ktoś wygrał to nie znaczy, że my tam wygramy. |
W Niepołomicach chyba murawa wymieniona była po meczu z nami więc jeśli o to chodzi to może nie będzie tragedii. Dobrze kojarzę?
|
Cytat:
|
Nic nie było wymieniane, ale jak to bywa z trawa, to po prostu się zregenerowała dzięki dobrej pogodzie
|
Cytat:
Oczywiście nawet w przypadku drużyn, które awansować nie chcą, należy zakładać, że pierwszy mecz zagrają na poważnie. |
@MaLk,
Dlaczego piszesz, że Puszcza nie będzie chciala awansowac? Ja slyszalem, że prezes obiecal, że pozostawi wiekszosc obecnego skladu wiec chłopaki mają szanse sie pokazać w ekstraklapie. |
Cytat:
awans wymógłby na nich wzmocnienia sportowe i organizacyjne, po spadku w obu przypadkach to balast |
Cytat:
Oczywiście, wtopa zawsze się może zdarzyć, piłkarze zagrają włodarzom na złość albo obydwa półfinały barażowe wygrają drużyny, które nie chciały awansować i któraś będzie musiała zjeść tę żabę. Ale klub jako taki awansować nie chce. |
Tak nie chcę że zdążyli załatwić najem Naszego stadionu (w wypadku awansu)
|
kazdy chce awansowac bo w nastepnym sezonie jest rekordowa pula kasy z praw do podzialu, mozna wejsc, dodatkowo grac samymi mlodymi dla kolejnej kasy z Pro junior, spasc z hukiem i jeszcze dobrze zarobic
gdzie tu problem dla takiego klubu jak Puszcza, darmowa kasa |
Cytat:
Jezeli dziś wygrają to mają praktycznie pewne 3 miejsce i baraże na własnym kretowisku. Jeżeli chcieli odpuścić to mogli to zrobić wcześniej |
Cytat:
Rok temu wiele osób (w tym ja) naiwnie wierzyło, że ten spadek czegoś nas nauczy. To nie był żaden spisek sędziów, czy warszawki jak to niektórzy przedstawiali. To był efekt wielu lat zaniedbań i solidnie na ten spadek zapracowaliśmy. Czy w Klubie zaszły tak wyczekiwane zmiany? Trenerem pozostał Brzęczek, który zeszłej wiosny wygrał 1 z 15 spotkań. Pozostał nie ze względu na swoje kompetencje, ale dlatego, że był wujkiem Kuby. To był wg Ciebie profesjonalny ruch? Prezesem pozostał brat Kuby, który również nie miał większych kompetencji, poza tym, że był bratem swojego brata. Jak wszystko zaczęło się sypać i krytyka wylewała się z każdej strony, a drużyna nie mogła wyjść z dołka dokonano zmiany. O kilka miesięcy za późno. Na kogo wymieniono Wujka? Na Sobola. A dlaczego na Sobola? Bo jest legendą - kolejne profesjonalne podejście. W zimie przeprowadzono kilka ciekawych transferów, trzeba było też poszukać trenera, który by to wszystko poukładał. Był na to czas, trzeba było szukać już od połowy rundy jesiennej. Tak żeby nowy szkoleniowiec mógł rozpocząć przygotowania z drużyną. To, że w tej kolejce mieliśmy jeszcze realne szanse na awans było wynikiem farta i słabości konkurentów. Czemu nikt nie chciał ruszyć Sobola? Czemu od kiedy żyję w sztabie musi być Kmiecik? Jeżeli nie kierujemy się zdrowymi przesłankami, tylko emocjami ciężko odbudować choć część dawnej Wisły. Ewentualny awans raczej nie zmieni postawy osób decyzyjnych. Od lipca zacznie się rozpaczliwa walka o utrzymanie i powtórzymy tegoroczną przygodę Miedzi. Za rok znowu będzie hard reset i tak w koło Macieju. Uprzedzając Twoje pytanie - jeżeli awansujemy będę się cieszył, jestem kibicem Wisły, więc ciężko byłoby mi się nie cieszyć z awansu. I jednocześnie ciężko byłoby mi uwierzyć, że ten awans będzie krokiem do przodu. |
Cytat:
Startuje się w rozgrywkach aby wygrać, aby być jak najwyżej, dlaczego zatem nie chcieć grać wyżej? O ile rozumiem, że jakieś tam drużyny odpuszczają sobie PP bo nastawiają się na coś innego, wiedzą, że ich piłkarze nie dadzą rady grać meczów środa - sobota tak nie rozumiem dlaczego Puszcza ma nie chcieć awansować? Jak zatem takie ustalenia się robi? Kto mówi tym piłkarzom, panowie byliście zajebiści, ale na tym starczy dzisiaj przegrywamy, nie będziemy grać w Ekstraklasie bo fajnie się nam kopie 1 lidze, po co nam to, dzisiaj przegrajcie. |
Cytat:
każdy klub mający szanse na awans musi złożyć wniosek licencyjny w przypadku gdyby awansowali. A że stadion w Niepołomicach nie spełnia warunków licencji to musieli się dogadać na inny stadion. Też nie wierze w odpuszczenie Puszczy czy jakiegokolwiek klubu w sprawie awansu. Nawet jeśli Puszcza się dobrze czuje w 1 Lidze to różnica w kasie w 1 lidze i Ekstraklasie jest tak duża, że nawet jak po roku spadną to będą mieli zapewniony budżet na 2 sezony. Tylko dla kasy - opłaca się awansować i nawet zrobić z siebie pośmiewisko i być czerwoną latarnią ligi. |
https://footystats.org/poland/1-liga/xg
Zobaczcie pozycję naszą i naszego prawdopodobnego przeciwnika w pierwszym barażu ;) I tylko teraz pytanie: śmiać się czy płakać.. |
Cytat:
|
@MaLk nadal uwazasz, ze Puszcza nie chce awansować?
|
Cytat:
Tak dopytuje żeby się uspokoić ;) |
Cytat:
Nie wiem co by w tym kontekście miał zmienić dzisiejszy wynik, który nie ma żadnego wpływu na to, że będą grali w barażach, oprócz tego, że mają większą szansę zagrać na własnym stadionie, ku uciesze włodarzy i kibiców. Nigdy nie twierdziłem, że nie chcą grać w barażach jako takich, a nawet wprost przeciwnie ;) |
Cytat:
Tylko dobrze by było jakby im jeden mecz w tych barażach wystarczył. Bo jak zechcą zagrać dwa, a tabela się po ostatniej kolejce nie zmieni, to może być słabo. ;) |
Cytat:
|
Kolejność przed Barażami będzie taka:
Ruch Puszcza Wisła Nieciecza Arka. Gramy dwa mecze u siebie. Najpierw z Niecieczą potem z Arką i awansujemy. Tak mi to wygląda :) |
Ruch, Puszcza, Stal powinny wygrać.
Zakładając nasze zwycięstwo (jakim cudem nie wiem) w Łęcznej, decydujący o miejscu będzie mecz Nieciecza- Arka. Tu wszystko się może zdarzyć. Obstawiam jednak zwycięstwo gospodarzy, tabela zostanie tak jak jest teraz. |
Cytat:
Jeśli Puszcza u siebie przegra lub nie wygra z Chrobrym, mając też na uwadze jaja w naszym meczu wczoraj, jaja w meczu ruchu z GKSem itd to zacznę się zastanawiać czy to wszystko na serio nie jest ustawione... Jeszcze ten ŁKS i Ruch, gdzie szczególnie ŁKS już mógł mieć co chwila awans pewny ale do końca się ważyło bo a to porażka, a to remis. Ruch teraz też, porażka z GKSem ale u siebie wygra z Tychami więc tak czy siak awansują. Wszystko tak wycyrklowane, że do końca pół ligi zamieszane w walkę o miejsca 2-6 hehe Może to presja pęta im nogi, może taki jest poziom naszej piłki ale bez kitu wygląda to dziwnie i to praktycznie co sezon. |
Arka jest najlepszą wyjazdową drużyną w tej lidze 10-2-4, o urwanie punktów byłbym spokojny no tylko właśnie jest Stal, jak wbiją z 2-0 do przerwy to pewnie odpuszczą i tak to się skończy.
|
ARka nie wejdzie do żadnych baraży Rzeszów ma u siebie Skre i już mozna dopisywać jej 3 pkt a masz lepszy bilans meczy z Arką
|
Cytat:
|
W Niepołomicach jest TOTALNE ciśnienie na awans, oczywiście nie w takim sensie jak u nas, tylko takim, że wiedzą, że to być może jedyna taka szansa w całym istnieniu klubu. I wiem co mówię, mam info z pierwszej ręki.
Ogólnie to wszyscy, którzy piszą, że jakieś kluby "nie chcą awansować" bo są małe czy tam wiejskie, po prostu .......ą od rzeczy co im się wydaje na podstawie z dupy wyjętych własnych wizji i iluminacji. Tak było może jakies 20 lat temu, dziś znacznie gorzej jest grać w tzw I czy II lidze niż w eksie. |
To ciśnienie to nie musi ich do niczego dobrego doprowadzić.
Jedyne co nas może pocieszać w barażach to fakt że presja będzie po obu stronach. Swoją drogą jakby tak jednak Puszcza awansowała bezpośrednio kosztem Ruchu to w Chorzowie będą bardzo minorowe nastroje. Cały kapitał jaki sobie tam zbudowali upadłby podobnie jak u nas. |
Dokładnie, Puszcza chce wejść, zarobić w e-klasie, wypromować do sprzedaży jednego czy drugiego i nawet jak zaraz spadną, to i tak będą na duży plus. Gadanie, że sobie odpuszczą baraże, to takie samo gadanie, że Sosnowiec miał odpuścić w niedzielę.
|
No dobra, przekonaliście i mnie. W sumie nie widzę powodu by któraś z drużyn nie chciała awansu. Faktycznie to zawsze jest świetna szansa na zarobek i zwyczajnie przygoda, która zapisze się w historii klubu. A że pewnie po roku spadną? Co z tego, lepsze to niż coroczne kopanie w tej samej niższej lidze..
Oj będzie ciekawie w tych barażach... |
Cytat:
|
Żeby nie było wątpliwości. Ja nie rozważam nigdzie kogo, jak i czy w ogóle zje jakaś presja czy coś. I czy jak ktośtam z kimś przegra to w barażach będzie w związku z tym posrany, zmotywowany czy wyluzowany.
Jedyne co chcę podkreślić to, że żaden klub nie ma w planach żadnego odpuszczania awansu, obawy przed ekstraklasą itd. Że jakiekolwiek wizje, że prezes Puszczy wejdzie do szatni i powie "ej chłopaki odpuszczamy, bo lepiej nam się gra w tej lidze, strzelcie samobója" albo, że, nie wiem, piłkarze stwierdzą "odpuszczamy wielkiej Wiśle, bo w eksie to nas sprzedadzą do Garbarni, a my se tu pykamy za gigantyczny hajs" to wysnute z brudnego palucha wsadzonego w odbyt bzdety. Tyle. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl