Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

MaLk 29.05.2023 12:18

Baraże mają jedną zaletę. Obie drużyny grają pod presją i nie jest tak, że jeden musi wygrać, a drugi gra na luzie albo ma tylko nie przegrać.

Wszyscy inni też pokazali, że też potrafią przegrać ważne mecze. Może nie są w tym tak regularni, jak my, ale jednak...

Karherop 29.05.2023 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1602240)
Baraże to loteria, zarówno pozytywnie dla nas jak i dla przeciwnika. Wystarczy, że komuś z Puszczy wyjdzie strzał życia u siebie i mamy pozamiatane. Tak samo u nas, też Fernandez może mieć dzień konia.

To takie samo pieprzenia jak o tym że "karne to loteria". Żadna loteria.

Finałow się nie gra, finały się wygrywa. Mawia Mourinho.

Mówienie że od 2 meczów barażowych wszystko zależy to uproszczenie. Wiemy o co gramy od 1 meczu ligowego. A raczej zdawało się że wiemy

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1602243)
Baraże mają jedną zaletę. Obie drużyny grają pod presją i nie jest tak, że jeden musi wygrać, a drugi gra na luzie albo ma tylko nie przegrać.
.

Z tą presją to dość ciekawa sprawa. Bo jakby się zastanowić to czy był inny stadion w 1 lidze który już od 1 meczu ligowe grzmiał " chcemy awansu"?

Nie chcę absolutnie szukać alibi dla pilkarzy, ale to co często bywa wsparciem, jest także przekleństwem. Jest tak trochę z marką Wisła.

sandomingo 29.05.2023 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1602243)
Baraże mają jedną zaletę. Obie drużyny grają pod presją i nie jest tak, że jeden musi wygrać, a drugi gra na luzie albo ma tylko nie przegrać.

Wszyscy inni też pokazali, że też potrafią przegrać ważne mecze. Może nie są w tym tak regularni, jak my, ale jednak...

To nie jest do końca prawda...
Zakładając, że barażach zagrają: Puszcza, Nieciecza, Wisła i Stal.
Kto ma tutaj największą presję? Wiadomo, że my.
Powiem więcej: jakąkolwiek presją oprócz nas ma tylko Nieciecza. Ale jednak sporo mniejszą

El'kabat 29.05.2023 12:33

No no, weź tego Mourinho czy innego asa na klepisko w Niepołomicach i niech dalej pier.doli swoje coachingowe ambitne teksty dla ludu..
Przekleństwem to jest postawienie wszystkiego na 1 kartę, na piłkarzy też ta presja spada, więc nie ma co się dziwić, że chodzą zesrani po boisku w ostatnich meczach..

kbr 29.05.2023 12:45

W "barażach" zagramy jeden mecz i na tym się zakończy nasz sezon. Nie potrafiliśmy dźwignąć presji w decydujących momentach. Ograło nas trzynaste w tabeli Zagłębie Sosnowiec. Jaka jest szansa, że wytrzymamy presje w DWÓCH kolejnych spotkaniach o wszystko?

Jedyną szansą dla nas był awans bezpośredni. Los dał nam wielki prezent w postaci porażki Ruchu. Musieliśmy "tylko" wygrać 2 spotkania z zespołami z dołu tabeli. Nie daliśmy rady już w pierwszym meczu, rozgrywanym u siebie, w którym prowadziliśmy od 3 minuty. Komentarz do tego jest zbędny. Po prostu nie zasługujemy na ten awans i tyle. Z taką grą/trenerem/składem najprawdopodobniej zatoczylibyśmy wielkie koło i za rok znowu pożegnalibyśmy się z ekstraklasą. Łudzę się, że ktoś w Klubie wyciągnie z tego wnioski, ale wiadomo czyją matką jest nadzieja..

Karherop 29.05.2023 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1602247)
No no, weź tego Mourinho czy innego asa na klepisko w Niepołomicach i niech dalej pier.doli swoje coachingowe ambitne teksty dla ludu..
Przekleństwem to jest postawienie wszystkiego na 1 kartę, na piłkarzy też ta presja spada, więc nie ma co się dziwić, że chodzą zesrani po boisku w ostatnich meczach..

Pier.doli czy nie to ma na koncie 5 z 5 wygranych finałów a niedługo będzie 6.

Mówisz tak jakby nikt w tych Niepołomicach nigdy nie wygrał i że boisko jest cały czas takie same.

Tymczasem odkąd Puszcza jest z Tułaczem w 1 lidze to notują u siebie bilans 42 wygrane - 20 remisow - 39 porażek.

Jeszcze jakaś wymówkę chcesz dodać że nie da tam się wygrać i nawet tego Mourinho nie zrobi?

Jak mamy problem z presją, to grajmy na remis i przepychamy remis kolanem, ale w tym jest już rola trenera. Moskal się tego nauczył. Szkoda że Sobol już nie.

wolfy 29.05.2023 12:56

Nie ma to sensu. Szanse na awans są bliskie zera. Parodysta na stołku trenera o to zadbał.

El'kabat 29.05.2023 13:02

Nie, po prostu uważam, że my nie wygramy jakiegokolwiek meczu w barażach, gdzie presja jest ogromna - w pełni zgadzam się z tym co pisał kbr nad Tobą - magicznie nie zaczniemy sobie radzić w meczach pod presją.


To, że tam ktoś wygrał to nie znaczy, że my tam wygramy.

ciacho 29.05.2023 15:36

W Niepołomicach chyba murawa wymieniona była po meczu z nami więc jeśli o to chodzi to może nie będzie tragedii. Dobrze kojarzę?

tommiyacht 29.05.2023 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kbr (Post 1602248)
najprawdopodobniej zatoczylibyśmy wielkie koło i za rok znowu pożegnalibyśmy się z ekstraklasą. ..

to samo mówiłes przy okazji upragnionego awansu do LM, w którym na 99% mielibyśby bilans 0-0-6 ? No wez kurde

Karherop 29.05.2023 15:41

Nic nie było wymieniane, ale jak to bywa z trawa, to po prostu się zregenerowała dzięki dobrej pogodzie

MaLk 29.05.2023 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1602246)
To nie jest do końca prawda...
Zakładając, że barażach zagrają: Puszcza, Nieciecza, Wisła i Stal.
Kto ma tutaj największą presję? Wiadomo, że my.
Powiem więcej: jakąkolwiek presją oprócz nas ma tylko Nieciecza. Ale jednak sporo mniejszą

Swoją drogą to jest ciekawa sprawa. Kto w tych barażach naprawdę będzie chciał awansować, dla kogo to byłaby miła niespodzianka, ale bez spiny, a kto awansować nie będzie chciał wcale (czytaj Puszcza).

Oczywiście nawet w przypadku drużyn, które awansować nie chcą, należy zakładać, że pierwszy mecz zagrają na poważnie.

sandomingo 29.05.2023 15:45

@MaLk,
Dlaczego piszesz, że Puszcza nie będzie chciala awansowac?
Ja slyszalem, że prezes obiecal, że pozostawi wiekszosc obecnego skladu wiec chłopaki mają szanse sie pokazać w ekstraklapie.

Watts 29.05.2023 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1602270)
@MaLk,
Dlaczego piszesz, że Puszcza nie będzie chciala awansowac?
Ja slyszalem, że prezes obiecal, że pozostawi wiekszosc obecnego skladu wiec chłopaki mają szanse sie pokazać w ekstraklapie.

mocno się zdziwię jeśli to nie zagrywki PR-owe żeby ostatecznie odpuścić na ostatniej prostej, nawet jeśli miałby to być skok na kasę z TV i szybki spadek, to jest totalnie wbrew temu jak ten klub się ostrożnie rozwija od lat
awans wymógłby na nich wzmocnienia sportowe i organizacyjne, po spadku w obu przypadkach to balast

MaLk 29.05.2023 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1602270)
@MaLk,
Dlaczego piszesz, że Puszcza nie będzie chciala awansowac?
Ja slyszalem, że prezes obiecal, że pozostawi wiekszosc obecnego skladu wiec chłopaki mają szanse sie pokazać w ekstraklapie.

Bo nie chce ;)

Oczywiście, wtopa zawsze się może zdarzyć, piłkarze zagrają włodarzom na złość albo obydwa półfinały barażowe wygrają drużyny, które nie chciały awansować i któraś będzie musiała zjeść tę żabę. Ale klub jako taki awansować nie chce.

TommyTSW 29.05.2023 16:15

Tak nie chcę że zdążyli załatwić najem Naszego stadionu (w wypadku awansu)

Kac 29.05.2023 16:21

kazdy chce awansowac bo w nastepnym sezonie jest rekordowa pula kasy z praw do podzialu, mozna wejsc, dodatkowo grac samymi mlodymi dla kolejnej kasy z Pro junior, spasc z hukiem i jeszcze dobrze zarobic

gdzie tu problem dla takiego klubu jak Puszcza, darmowa kasa

sandomingo 29.05.2023 16:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1602275)
Bo nie chce ;)

Oczywiście, wtopa zawsze się może zdarzyć, piłkarze zagrają włodarzom na złość albo obydwa półfinały barażowe wygrają drużyny, które nie chciały awansować i któraś będzie musiała zjeść tę żabę. Ale klub jako taki awansować nie chce.

Moim zdaniem mają.zielone światło.
Jezeli dziś wygrają to mają praktycznie pewne 3 miejsce i baraże na własnym kretowisku.
Jeżeli chcieli odpuścić to mogli to zrobić wcześniej

kbr 29.05.2023 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 1602267)
to samo mówiłes przy okazji upragnionego awansu do LM, w którym na 99% mielibyśby bilans 0-0-6 ? No wez kurde

Przepraszam Cię, ale Twoje porównanie jest tak niedorzeczne, że ciężko je skomentować. Serio porównujesz te dwie sytuacje? Z LM nie można spaść, można co najwyżej nie wyjść z grupy. Dla takiego zespołu jak Wisła pierwszy sezon byłby właśnie po to żeby zaliczyć bilans 0-0-6, ale wynieść z tych rozgrywek kupę pieniędzy. Na tamte czasy mogliśmy w ten sposób podwoić budżet. To była szansa do rozwoju dla Klubu, który na naszym podwórku wyczerpał już możliwe drogi rozwoju. W kraju mieliśmy wszystko: stabilną kadrę, uznaną renomę, tytuł niemal co sezon, w najgorszym wypadku 2 miejsce. LM byłaby naturalną konsekwencją tego rozwoju. W dodatku nie gralibyśmy w LM zamiast Ekstraklasy, ale występowalibyśmy tam równolegle.

Rok temu wiele osób (w tym ja) naiwnie wierzyło, że ten spadek czegoś nas nauczy. To nie był żaden spisek sędziów, czy warszawki jak to niektórzy przedstawiali. To był efekt wielu lat zaniedbań i solidnie na ten spadek zapracowaliśmy. Czy w Klubie zaszły tak wyczekiwane zmiany? Trenerem pozostał Brzęczek, który zeszłej wiosny wygrał 1 z 15 spotkań. Pozostał nie ze względu na swoje kompetencje, ale dlatego, że był wujkiem Kuby. To był wg Ciebie profesjonalny ruch? Prezesem pozostał brat Kuby, który również nie miał większych kompetencji, poza tym, że był bratem swojego brata. Jak wszystko zaczęło się sypać i krytyka wylewała się z każdej strony, a drużyna nie mogła wyjść z dołka dokonano zmiany. O kilka miesięcy za późno. Na kogo wymieniono Wujka? Na Sobola. A dlaczego na Sobola? Bo jest legendą - kolejne profesjonalne podejście. W zimie przeprowadzono kilka ciekawych transferów, trzeba było też poszukać trenera, który by to wszystko poukładał. Był na to czas, trzeba było szukać już od połowy rundy jesiennej. Tak żeby nowy szkoleniowiec mógł rozpocząć przygotowania z drużyną. To, że w tej kolejce mieliśmy jeszcze realne szanse na awans było wynikiem farta i słabości konkurentów. Czemu nikt nie chciał ruszyć Sobola? Czemu od kiedy żyję w sztabie musi być Kmiecik? Jeżeli nie kierujemy się zdrowymi przesłankami, tylko emocjami ciężko odbudować choć część dawnej Wisły. Ewentualny awans raczej nie zmieni postawy osób decyzyjnych. Od lipca zacznie się rozpaczliwa walka o utrzymanie i powtórzymy tegoroczną przygodę Miedzi. Za rok znowu będzie hard reset i tak w koło Macieju.

Uprzedzając Twoje pytanie - jeżeli awansujemy będę się cieszył, jestem kibicem Wisły, więc ciężko byłoby mi się nie cieszyć z awansu. I jednocześnie ciężko byłoby mi uwierzyć, że ten awans będzie krokiem do przodu.

nero 29.05.2023 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1602275)
Bo nie chce ;)

Oczywiście, wtopa zawsze się może zdarzyć, piłkarze zagrają włodarzom na złość albo obydwa półfinały barażowe wygrają drużyny, które nie chciały awansować i któraś będzie musiała zjeść tę żabę. Ale klub jako taki awansować nie chce.

Mądry chłop z Ciebie, pamiętam jak czytałem Twoje fajne wytłumaczenie co do kasy ładowaną w piłkę fairplay finansowe itd. zatem jakbyś miał chwilę czasu wytłumacz mi, abym zrozumiał. Dlaczego klub może nie chcieć awansować? Jakie są ku temu powody? Czy powody, które podasz będą inne niż te, że jak trafiasz szóstkę w totka to musisz jechać po wygraną do Warszawy, a jak trafisz trójkę to sobie odbierasz w kiosku pod blokiem? Człowiek trafi szóstkę to tyle problemów sobie narobi, jakby nie mógł trójki trafić.

Startuje się w rozgrywkach aby wygrać, aby być jak najwyżej, dlaczego zatem nie chcieć grać wyżej? O ile rozumiem, że jakieś tam drużyny odpuszczają sobie PP bo nastawiają się na coś innego, wiedzą, że ich piłkarze nie dadzą rady grać meczów środa - sobota tak nie rozumiem dlaczego Puszcza ma nie chcieć awansować?

Jak zatem takie ustalenia się robi? Kto mówi tym piłkarzom, panowie byliście zajebiści, ale na tym starczy dzisiaj przegrywamy, nie będziemy grać w Ekstraklasie bo fajnie się nam kopie 1 lidze, po co nam to, dzisiaj przegrajcie.

szym_ek 29.05.2023 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1602276)
Tak nie chcę że zdążyli załatwić najem Naszego stadionu (w wypadku awansu)

Bo musieli.
każdy klub mający szanse na awans musi złożyć wniosek licencyjny w przypadku gdyby awansowali.
A że stadion w Niepołomicach nie spełnia warunków licencji to musieli się dogadać na inny stadion.

Też nie wierze w odpuszczenie Puszczy czy jakiegokolwiek klubu w sprawie awansu. Nawet jeśli Puszcza się dobrze czuje w 1 Lidze to różnica w kasie w 1 lidze i Ekstraklasie jest tak duża, że nawet jak po roku spadną to będą mieli zapewniony budżet na 2 sezony.

Tylko dla kasy - opłaca się awansować i nawet zrobić z siebie pośmiewisko i być czerwoną latarnią ligi.

masada 29.05.2023 17:40

https://footystats.org/poland/1-liga/xg

Zobaczcie pozycję naszą i naszego prawdopodobnego przeciwnika w pierwszym barażu ;)

I tylko teraz pytanie: śmiać się czy płakać..

Harcownik 29.05.2023 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1602280)

Kto mówi tym piłkarzom, panowie byliście zajebiści, ale na tym starczy dzisiaj przegrywamy, nie będziemy grać w Ekstraklasie bo fajnie się nam kopie 1 lidze, po co nam to, dzisiaj przegrajcie.

Haha, pasowałoby to jak ulał do przemowy motywacyjnej Sobola przed meczem z Sosnowcem.

sandomingo 29.05.2023 19:32

@MaLk nadal uwazasz, ze Puszcza nie chce awansować?

Piknik1906 29.05.2023 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1602275)
Bo nie chce ;)

A ustalili to w tych Niepołomicach z drużyną? Bo jakby łatwiej przegrać na wyjeździe ze Skrą niż u siebie z (prawie) najgorszym na wiosnę Chrobrym…

Tak dopytuje żeby się uspokoić ;)

MaLk 29.05.2023 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1602295)
@MaLk nadal uwazasz, ze Puszcza nie chce awansować?

Tak.

Nie wiem co by w tym kontekście miał zmienić dzisiejszy wynik, który nie ma żadnego wpływu na to, że będą grali w barażach, oprócz tego, że mają większą szansę zagrać na własnym stadionie, ku uciesze włodarzy i kibiców.

Nigdy nie twierdziłem, że nie chcą grać w barażach jako takich, a nawet wprost przeciwnie ;)

Piknik1906 29.05.2023 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1602297)
Tak.

Nie wiem co by w tym kontekście miał zmienić dzisiejszy wynik, który nie ma żadnego wpływu na to, że będą grali w barażach, oprócz tego, że mają większą szansę zagrać na własnym stadionie, ku uciesze włodarzy i kibiców.

Nigdy nie twierdziłem, że nie chcą grać w barażach jako takich, a nawet wprost przeciwnie ;)

A to luz. Uspokoiłeś mnie.

Tylko dobrze by było jakby im jeden mecz w tych barażach wystarczył. Bo jak zechcą zagrać dwa, a tabela się po ostatniej kolejce nie zmieni, to może być słabo. ;)

sandomingo 29.05.2023 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1602297)
Tak.

Nie wiem co by w tym kontekście miał zmienić dzisiejszy wynik, który nie ma żadnego wpływu na to, że będą grali w barażach, oprócz tego, że mają większą szansę zagrać na własnym stadionie, ku uciesze włodarzy i kibiców.

Nigdy nie twierdziłem, że nie chcą grać w barażach jako takich, a nawet wprost przeciwnie ;)

Czyli uważasz, że chcą wejść do baraży, zagrać w nich u siebie - ku uciesze włodarzy i kibiców. A następnie w tym barażu przegrać? Hmmm.....

Drozd 29.05.2023 21:00

Kolejność przed Barażami będzie taka:
Ruch
Puszcza
Wisła
Nieciecza
Arka.

Gramy dwa mecze u siebie. Najpierw z Niecieczą potem z Arką i awansujemy.

Tak mi to wygląda :)

leszekpw 29.05.2023 21:27

Ruch, Puszcza, Stal powinny wygrać.
Zakładając nasze zwycięstwo (jakim cudem nie wiem) w Łęcznej, decydujący o miejscu będzie mecz Nieciecza- Arka. Tu wszystko się może zdarzyć. Obstawiam jednak zwycięstwo gospodarzy, tabela zostanie tak jak jest teraz.

Jaroo1 29.05.2023 21:32

Cytat:

A ustalili to w tych Niepołomicach z drużyną? Bo jakby łatwiej przegrać na wyjeździe ze Skrą niż u siebie z (prawie) najgorszym na wiosnę Chrobrym…
Ale lepiej u buków siądzie niespodzianka, że u siebie przegrają z Chrobrym.
Jeśli Puszcza u siebie przegra lub nie wygra z Chrobrym, mając też na uwadze jaja w naszym meczu wczoraj, jaja w meczu ruchu z GKSem itd to zacznę się zastanawiać czy to wszystko na serio nie jest ustawione...

Jeszcze ten ŁKS i Ruch, gdzie szczególnie ŁKS już mógł mieć co chwila awans pewny ale do końca się ważyło bo a to porażka, a to remis. Ruch teraz też, porażka z GKSem ale u siebie wygra z Tychami więc tak czy siak awansują. Wszystko tak wycyrklowane, że do końca pół ligi zamieszane w walkę o miejsca 2-6 hehe

Może to presja pęta im nogi, może taki jest poziom naszej piłki ale bez kitu wygląda to dziwnie i to praktycznie co sezon.

TommyTSW 29.05.2023 21:42

Arka jest najlepszą wyjazdową drużyną w tej lidze 10-2-4, o urwanie punktów byłbym spokojny no tylko właśnie jest Stal, jak wbiją z 2-0 do przerwy to pewnie odpuszczą i tak to się skończy.

alexx6 29.05.2023 22:02

ARka nie wejdzie do żadnych baraży Rzeszów ma u siebie Skre i już mozna dopisywać jej 3 pkt a masz lepszy bilans meczy z Arką

nero 29.05.2023 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alexx6 (Post 1602317)
ARka nie wejdzie do żadnych baraży Rzeszów ma u siebie Skre i już mozna dopisywać jej 3 pkt a masz lepszy bilans meczy z Arką

Czy mamy im dopisać te punkty w taki sam pewny sposób jak nam za mecz z Zagłębiem?

Delgado 29.05.2023 22:27

W Niepołomicach jest TOTALNE ciśnienie na awans, oczywiście nie w takim sensie jak u nas, tylko takim, że wiedzą, że to być może jedyna taka szansa w całym istnieniu klubu. I wiem co mówię, mam info z pierwszej ręki.



Ogólnie to wszyscy, którzy piszą, że jakieś kluby "nie chcą awansować" bo są małe czy tam wiejskie, po prostu .......ą od rzeczy co im się wydaje na podstawie z dupy wyjętych własnych wizji i iluminacji. Tak było może jakies 20 lat temu, dziś znacznie gorzej jest grać w tzw I czy II lidze niż w eksie.

Karherop 29.05.2023 23:12

To ciśnienie to nie musi ich do niczego dobrego doprowadzić.

Jedyne co nas może pocieszać w barażach to fakt że presja będzie po obu stronach.

Swoją drogą jakby tak jednak Puszcza awansowała bezpośrednio kosztem Ruchu to w Chorzowie będą bardzo minorowe nastroje. Cały kapitał jaki sobie tam zbudowali upadłby podobnie jak u nas.

Elendil 29.05.2023 23:12

Dokładnie, Puszcza chce wejść, zarobić w e-klasie, wypromować do sprzedaży jednego czy drugiego i nawet jak zaraz spadną, to i tak będą na duży plus. Gadanie, że sobie odpuszczą baraże, to takie samo gadanie, że Sosnowiec miał odpuścić w niedzielę.

buczo85 29.05.2023 23:26

No dobra, przekonaliście i mnie. W sumie nie widzę powodu by któraś z drużyn nie chciała awansu. Faktycznie to zawsze jest świetna szansa na zarobek i zwyczajnie przygoda, która zapisze się w historii klubu. A że pewnie po roku spadną? Co z tego, lepsze to niż coroczne kopanie w tej samej niższej lidze..


Oj będzie ciekawie w tych barażach...

MaLk 29.05.2023 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1602302)
Czyli uważasz, że chcą wejść do baraży, zagrać w nich u siebie - ku uciesze włodarzy i kibiców. A następnie w tym barażu przegrać? Hmmm.....

Mogą przegrać w drugim meczu. Wilk syty i owca cała.

Delgado 29.05.2023 23:52

Żeby nie było wątpliwości. Ja nie rozważam nigdzie kogo, jak i czy w ogóle zje jakaś presja czy coś. I czy jak ktośtam z kimś przegra to w barażach będzie w związku z tym posrany, zmotywowany czy wyluzowany.


Jedyne co chcę podkreślić to, że żaden klub nie ma w planach żadnego odpuszczania awansu, obawy przed ekstraklasą itd. Że jakiekolwiek wizje, że prezes Puszczy wejdzie do szatni i powie "ej chłopaki odpuszczamy, bo lepiej nam się gra w tej lidze, strzelcie samobója" albo, że, nie wiem, piłkarze stwierdzą "odpuszczamy wielkiej Wiśle, bo w eksie to nas sprzedadzą do Garbarni, a my se tu pykamy za gigantyczny hajs" to wysnute z brudnego palucha wsadzonego w odbyt bzdety.


Tyle.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl