Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Gordian 29.06.2009 04:12

Brak chętnych na wykonanie parkingów był do przewidzenia. Żeby ktoś się zgodził na warunki postawione w tym przetargu, musiałby mieć chyba z pół mózgu. Koszty takich parkingów są olbrzymie (150 mln ?), natomiast firma, która je miała wybudować mogła czerpać zyski z nich jedynie przez 39 lat. W żadnym wypadku zainwestowane pieniądze nie zwróciłyby się. Nie dziwi więc brak chętnych do budowy.

sharkey 29.06.2009 11:34

Czy ja wiem parking na Groblach powstaje z tego co mi się wydaję na takich samych warunkach i jakoś znaleźli się chętni na tą budowę. Gdzieś czytałem, że cena wybudowanie takiego parkingu oscyluje pomiędzy 70 a 90 min więc ciut mniej niż ty napisałeś:) (choć ręki sobie nie dam uciąć, że tak jest na sto procent)

spinnaker 29.06.2009 11:40

Ale... ile aut będzie parkowało na Groblach codziennie a jakie natężenie będzie na Reymonta i z drugiej strony na alei 3 Maja codziennie? Przy stadionie wykorzystanie powyżej 30% będzie jedynie podczas meczu ew. jakiejs imprezy.

sharkey 29.06.2009 11:48

Wszystko też może zależeć od ceny za postój bo tej nie znam, ale myślę, że i tak im by się to opłacało, a w szczególności nam kibicom :P

palikot 29.06.2009 11:48

tak tylko planowana jest budowa trzech hoteli w okolicy i hali, więc popyt się napewno znajdzie... nawet studenciory mogą korzystać w tygodniu jak sie boją ze im ukradną... przeciez AGH jest naprzeciwko... poza tym nawet jak ten parking raz w tyg. moze nawet dwa razy bedzie wypełniony na maxa a w pozostałych dniach stale ok 30% to zysk bedzie większy niz np na takich grobach gdzie srednio np 50-60 % parkingu bedzie stale zapełnione przez cały czas a wypełniając się podczas wianków czy czegoś tam raz na rok...

Fuks 29.06.2009 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 753138)
tak tylko planowana jest budowa trzech hoteli w okolicy i hali, więc popyt się napewno znajdzie... nawet studenciory mogą korzystać w tygodniu jak sie boją ze im ukradną... przeciez AGH jest naprzeciwko... poza tym nawet jak ten parking raz w tyg. moze nawet dwa razy bedzie wypełniony na maxa a w pozostałych dniach stale ok 30% to zysk bedzie większy niz np na takich grobach gdzie srednio np 50-60 % parkingu bedzie stale zapełnione przez cały czas a wypełniając się podczas wianków czy czegoś tam raz na rok...

Na groblach parking bedzie praktycznie non stop pełny, o 50% nie ma w ogole co mowic. Takie miejsce i takie problemy z parkowanie w centrum, ze jest to poprostu oczywiste. A hoteli obok stadionu nie ma i nie bedzie, studenci watpie zeby mieli az takie samochody i tyle pieniedzy zeby sobie pozwolic na parkowanie na płatnym parkingu.

stawski 29.06.2009 12:06

fuks - dokładnie. R22 jest jednak dalej od centrum niż groble, odrobinkę ;) Mam nadzieję że parking porządny powstanie, bo ja akurat na mecze muszę dojeżdżać autem...
Właśnie dlatego bardzo liczyłem na euro w Krakowie. Teraz nic nie zmusi włodaży do zrobienia parkingu... Oczywiście będą powtarzać że plany będą realizowane niezmiennie, ale za dobrze chyba znamy Majchrowskiego...

Hanex 29.06.2009 13:32

Nie tak dawno ktos robil przeliczenia i wyszlo, ze marnie sie to bedzie oplacalo... Teraz liczac tak na szybko, ze nawet jesli parking na 1000 miejsc bedzie przez 10 godzin w ciagu doby oblozony w 50% to zysk na dobe wyniesie 15 tys zl (zakladajac 3 zl za godzine). Rocznie daje to 5,5 mln zl. Przez 39 lat daje to kwote ponad 213 mln zl. Jak dla mnie jest to wariant bardzo bardzo optymistyczny...

Wicked 29.06.2009 13:33

Za dużo w okolicy jest miejsc parkingowych (Cały kampus AGH, ulice przylegające do stadionu) aby ktoś za własne pieniądze chciał budować tam parkingi. A na postawienie w okolicy na większości ulic zakazu parkowania nie ma co liczyć, a tylko to zagwarantowało by właścicielowi parkingu, że na nim zarobi.

Zwierze 29.06.2009 13:49

Miejsc parkingowych jest bardzo ale to bardzo mało. Wystarczy popatrzeć co się dzieje w czasie trwania semestrów na ulicach Reymonta i na miasteczku. Do tego co roku posiadających samochody(studentów) jest co raz więcej. Ale... Coś mi się wydaje że studenci będą parkować nawet na drzewach byle nie zapłacić ani zł. no chyba żeby ktoś wymyślił ciekawą promocję!

Wrona 29.06.2009 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 753143)
Na groblach parking bedzie praktycznie non stop pełny, o 50% nie ma w ogole co mowic. Takie miejsce i takie problemy z parkowanie w centrum, ze jest to poprostu oczywiste. A hoteli obok stadionu nie ma i nie bedzie, studenci watpie zeby mieli az takie samochody i tyle pieniedzy zeby sobie pozwolic na parkowanie na płatnym parkingu.

Poza tym parking Na Groblach jest dzierżawiony przez wykonawcę na 70 lat...

MarciN90 29.06.2009 16:11

ja mam z kolei inne pytanie bo nie umiem na nie sam znaleźć odpowiedzi :D na trybunach E i D wyjscia są idealnie po srodku każdej z pięciu czesci trybuny (D1, D2 ....) a na C widzę ze nie bardzo, tam gdzie teraz układają te poziome belki na ktorych beda krzeselka są 3 ich czesci narazie (tzn na trzech sa ukladane te belki) z czego tylko na dwoch i to po bokach sa wejscia, miedzy tymi sektorami jest malutka przetrzen (z mojego rozumowania na szyby takie jak oddzielaja sektory na D i E od siebie. Więc jak ludzie wyjda z tego sektora gdzie nie ma wyjscia? :D jedyne co mi na mysl przychodzi to ze jednak nie beda sektory oddzielone ale to troche dziwne mi sie wydaje...

mIcHaL666 29.06.2009 16:19

MarciN90 szyby oddzielające przecież nie muszą być dokładnie w tych miejscach gdzie są elementy podtrzymujące belki pod krzesełka.

Donki 29.06.2009 16:23

A ja mam jeszcze inne pytanie nie wie ktoś z was ile osób pracuje obecnie na budowie??

sharkey 29.06.2009 19:08

Ja bym obstawiał że sektory nie będą oddzielone szybami i będziemy mieli "stadiony świata" :D

Wicked 29.06.2009 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sharkey (Post 753407)
Ja bym obstawiał że sektory nie będą oddzielone szybami i będziemy mieli "stadiony świata" :D

i tak by było najlepiej, ale znając życie pleksa pojawi się pośrodku odcinków które wyznaczają belki podporowe...

FajQ 29.06.2009 22:16

Wydaję mi się że z szyb/pleks na nowej trybunie zrezygnowano jak jest inaczej poprawcie.

THEGAME 30.06.2009 06:59

Zdjecia
 
Prosilbym o jakies aktualne zdjecia z budowy. Kamerka nie w moim guscie.

Arapaho 30.06.2009 08:49

Twoje życzenie jest dla nas rozkazem ....ehhhh, hrabio

Micek14 30.06.2009 08:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez THEGAME (Post 753725)
Prosilbym o jakies aktualne zdjecia z budowy. Kamerka nie w moim guscie.

To pójdź na stadion i sobie zrób...

Dozamet1 30.06.2009 09:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez THEGAME (Post 753725)
Prosilbym o jakies aktualne zdjecia z budowy. Kamerka nie w moim guscie.

Masz osobny temat ze zdjęciami z budowy

cukiereczek 30.06.2009 11:16

Pablo84 jesli tak bedzie wygladal ten nasz stadion to bedzie git.....;')mi sie podoba....

Gucio25 30.06.2009 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FajQ (Post 753552)
Wydaję mi się że z szyb/pleks na nowej trybunie zrezygnowano jak jest inaczej poprawcie.

zgadza się, oficjalnie na nowych trybunach - zachodniej i wschodniej żadnych pleks/szyb nie będzie. na szczęście.

Pero 01.07.2009 10:35

12 metrów wykopu pod trybuną zachodnią... szykuje się dłuuuugie kopanie. Pytanie do fachowców: Czy możliwy jest jednoczesny wykop i zalewanie ścianki szczelinowej?? Bo na moje laickie oko to chyba niebardzo :/

dj_ibutti 01.07.2009 10:50

Nie, ale mogą to robić partiami.

damian3k 01.07.2009 11:17

http://img233.imageshack.us/img233/1...ytuu123.th.jpg

Czy te zaznaczone elementy nie są przypadkiem konstrukcją pod 2 poziom trybun? ;)

ciacho 01.07.2009 11:37

No ladnie prace postępują.. wypada sie tylko cieszyć:)
A tak trochę offtopując. Jak przeczytałem nagłówek i zobaczyłem zdjęcie na WP Runął dźwig w Krakowie to mnie ciarki przeszły i byłem pewien, że to na budowie stadionu:p

pysio 01.07.2009 11:58

a ja mam takie dziwne wrażenie, że ta nowa trybuna C jest jakaś taka malutka? taka pudełkowa... taka niczym z Kielc :/

Donki 01.07.2009 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 754423)
a ja mam takie dziwne wrażenie, że ta nowa trybuna C jest jakaś taka malutka? taka pudełkowa... taka niczym z Kielc :/

Ja mam tak samo :-/ No ale moze jak powstanie całe to to inaczej bedzie wyglądac:-)

WILU TS 01.07.2009 12:10

Dziś wieczorem wrzucę zaktualizowany filmik z budowy ;) już z 387 zdjęć :)

peterwislak 01.07.2009 12:41

teraz robia ta czesc gdzie zaslania wielki dzwig

Syn Jana 01.07.2009 13:02

http://krakow.naszemiasto.pl/sport/1018577.html Słupy do Nowej Huty (Wanda), a krzesełka do Rytra

Szarny 01.07.2009 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 754423)
a ja mam takie dziwne wrażenie, że ta nowa trybuna C jest jakaś taka malutka? taka pudełkowa... taka niczym z Kielc :/

Troche wieksza jednak bedzie

W Kielcach jest 12 rzędów na parterze i 9 na piętrze

U nas będzie 16 na parterze i 22 na piętrze

Dla porównania na Legii będzie chyba 12/18.

filip74 01.07.2009 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szarny (Post 754502)
Troche wieksza jednak bedzie

W Kielcach jest 12 rzędów na parterze i 9 na piętrze

U nas będzie 16 na parterze i 22 na piętrze

Dla porównania na Legii będzie chyba 12/18.

a u nas nie czasami 18 i 24

kristos 01.07.2009 14:17

Czy mógłby ktoś powiedzieć gdzie bedą montowane stalowe konstrukcje znajdujace się obecnie na płycie boiska ?

sqallpl 01.07.2009 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 754537)
a u nas nie czasami 18 i 24

Wedlug mnie 18 i 22, tak przynajmniej wyliczylem z rysunku.

Patrzac na to w ktorym miejscu jest trybuna a jaki jest finalowy poziom, wydaje mi sie ze bedzie sie dosc konkretnie prezentowac.

regan 01.07.2009 15:28

ja mam pytanie... kiedys była mowa o obniżaniu murawy... i mialy dojść 3 rzędy krzesełek do kazdej trybuny... czy jest to w projekie uwzględnione? np tym: http://i43.tinypic.com/2898lug.jpg (mówie też o wizualizajach i innych rysinach)

filip74 01.07.2009 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sqallpl (Post 754579)
Wedlug mnie 18 i 22, tak przynajmniej wyliczylem z rysunku.

Patrzac na to w ktorym miejscu jest trybuna a jaki jest finalowy poziom, wydaje mi sie ze bedzie sie dosc konkretnie prezentowac.

http://www.stadionwisly.info/dane_te...buna_wschodnia

spinnaker 01.07.2009 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 754541)
Czy mógłby ktoś powiedzieć gdzie bedą montowane stalowe konstrukcje znajdujace się obecnie na płycie boiska ?

na czerwono
http://i43.tinypic.com/90bofm.png

natomiast nie wiem czy to co jest na niebiesko nie jest to czasem rygiel piętra bo jest nawet podobnie scięty jak na przekroju ale może to tylko złudzenie.

damian3k 01.07.2009 17:08

Na poprzedniej stronie o tym pisałem :P


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl