![]() |
Brak chętnych na wykonanie parkingów był do przewidzenia. Żeby ktoś się zgodził na warunki postawione w tym przetargu, musiałby mieć chyba z pół mózgu. Koszty takich parkingów są olbrzymie (150 mln ?), natomiast firma, która je miała wybudować mogła czerpać zyski z nich jedynie przez 39 lat. W żadnym wypadku zainwestowane pieniądze nie zwróciłyby się. Nie dziwi więc brak chętnych do budowy.
|
Czy ja wiem parking na Groblach powstaje z tego co mi się wydaję na takich samych warunkach i jakoś znaleźli się chętni na tą budowę. Gdzieś czytałem, że cena wybudowanie takiego parkingu oscyluje pomiędzy 70 a 90 min więc ciut mniej niż ty napisałeś:) (choć ręki sobie nie dam uciąć, że tak jest na sto procent)
|
Ale... ile aut będzie parkowało na Groblach codziennie a jakie natężenie będzie na Reymonta i z drugiej strony na alei 3 Maja codziennie? Przy stadionie wykorzystanie powyżej 30% będzie jedynie podczas meczu ew. jakiejs imprezy.
|
Wszystko też może zależeć od ceny za postój bo tej nie znam, ale myślę, że i tak im by się to opłacało, a w szczególności nam kibicom :P
|
tak tylko planowana jest budowa trzech hoteli w okolicy i hali, więc popyt się napewno znajdzie... nawet studenciory mogą korzystać w tygodniu jak sie boją ze im ukradną... przeciez AGH jest naprzeciwko... poza tym nawet jak ten parking raz w tyg. moze nawet dwa razy bedzie wypełniony na maxa a w pozostałych dniach stale ok 30% to zysk bedzie większy niz np na takich grobach gdzie srednio np 50-60 % parkingu bedzie stale zapełnione przez cały czas a wypełniając się podczas wianków czy czegoś tam raz na rok...
|
Cytat:
|
fuks - dokładnie. R22 jest jednak dalej od centrum niż groble, odrobinkę ;) Mam nadzieję że parking porządny powstanie, bo ja akurat na mecze muszę dojeżdżać autem...
Właśnie dlatego bardzo liczyłem na euro w Krakowie. Teraz nic nie zmusi włodaży do zrobienia parkingu... Oczywiście będą powtarzać że plany będą realizowane niezmiennie, ale za dobrze chyba znamy Majchrowskiego... |
Nie tak dawno ktos robil przeliczenia i wyszlo, ze marnie sie to bedzie oplacalo... Teraz liczac tak na szybko, ze nawet jesli parking na 1000 miejsc bedzie przez 10 godzin w ciagu doby oblozony w 50% to zysk na dobe wyniesie 15 tys zl (zakladajac 3 zl za godzine). Rocznie daje to 5,5 mln zl. Przez 39 lat daje to kwote ponad 213 mln zl. Jak dla mnie jest to wariant bardzo bardzo optymistyczny...
|
Za dużo w okolicy jest miejsc parkingowych (Cały kampus AGH, ulice przylegające do stadionu) aby ktoś za własne pieniądze chciał budować tam parkingi. A na postawienie w okolicy na większości ulic zakazu parkowania nie ma co liczyć, a tylko to zagwarantowało by właścicielowi parkingu, że na nim zarobi.
|
Miejsc parkingowych jest bardzo ale to bardzo mało. Wystarczy popatrzeć co się dzieje w czasie trwania semestrów na ulicach Reymonta i na miasteczku. Do tego co roku posiadających samochody(studentów) jest co raz więcej. Ale... Coś mi się wydaje że studenci będą parkować nawet na drzewach byle nie zapłacić ani zł. no chyba żeby ktoś wymyślił ciekawą promocję!
|
Cytat:
|
ja mam z kolei inne pytanie bo nie umiem na nie sam znaleźć odpowiedzi :D na trybunach E i D wyjscia są idealnie po srodku każdej z pięciu czesci trybuny (D1, D2 ....) a na C widzę ze nie bardzo, tam gdzie teraz układają te poziome belki na ktorych beda krzeselka są 3 ich czesci narazie (tzn na trzech sa ukladane te belki) z czego tylko na dwoch i to po bokach sa wejscia, miedzy tymi sektorami jest malutka przetrzen (z mojego rozumowania na szyby takie jak oddzielaja sektory na D i E od siebie. Więc jak ludzie wyjda z tego sektora gdzie nie ma wyjscia? :D jedyne co mi na mysl przychodzi to ze jednak nie beda sektory oddzielone ale to troche dziwne mi sie wydaje...
|
MarciN90 szyby oddzielające przecież nie muszą być dokładnie w tych miejscach gdzie są elementy podtrzymujące belki pod krzesełka.
|
A ja mam jeszcze inne pytanie nie wie ktoś z was ile osób pracuje obecnie na budowie??
|
Ja bym obstawiał że sektory nie będą oddzielone szybami i będziemy mieli "stadiony świata" :D
|
Cytat:
|
Wydaję mi się że z szyb/pleks na nowej trybunie zrezygnowano jak jest inaczej poprawcie.
|
Zdjecia
Prosilbym o jakies aktualne zdjecia z budowy. Kamerka nie w moim guscie.
|
Twoje życzenie jest dla nas rozkazem ....ehhhh, hrabio
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Pablo84 jesli tak bedzie wygladal ten nasz stadion to bedzie git.....;')mi sie podoba....
|
Cytat:
|
12 metrów wykopu pod trybuną zachodnią... szykuje się dłuuuugie kopanie. Pytanie do fachowców: Czy możliwy jest jednoczesny wykop i zalewanie ścianki szczelinowej?? Bo na moje laickie oko to chyba niebardzo :/
|
Nie, ale mogą to robić partiami.
|
http://img233.imageshack.us/img233/1...ytuu123.th.jpg
Czy te zaznaczone elementy nie są przypadkiem konstrukcją pod 2 poziom trybun? ;) |
No ladnie prace postępują.. wypada sie tylko cieszyć:)
A tak trochę offtopując. Jak przeczytałem nagłówek i zobaczyłem zdjęcie na WP Runął dźwig w Krakowie to mnie ciarki przeszły i byłem pewien, że to na budowie stadionu:p |
a ja mam takie dziwne wrażenie, że ta nowa trybuna C jest jakaś taka malutka? taka pudełkowa... taka niczym z Kielc :/
|
Cytat:
|
Dziś wieczorem wrzucę zaktualizowany filmik z budowy ;) już z 387 zdjęć :)
|
teraz robia ta czesc gdzie zaslania wielki dzwig
|
http://krakow.naszemiasto.pl/sport/1018577.html Słupy do Nowej Huty (Wanda), a krzesełka do Rytra
|
Cytat:
W Kielcach jest 12 rzędów na parterze i 9 na piętrze U nas będzie 16 na parterze i 22 na piętrze Dla porównania na Legii będzie chyba 12/18. |
Cytat:
|
Czy mógłby ktoś powiedzieć gdzie bedą montowane stalowe konstrukcje znajdujace się obecnie na płycie boiska ?
|
Cytat:
Patrzac na to w ktorym miejscu jest trybuna a jaki jest finalowy poziom, wydaje mi sie ze bedzie sie dosc konkretnie prezentowac. |
ja mam pytanie... kiedys była mowa o obniżaniu murawy... i mialy dojść 3 rzędy krzesełek do kazdej trybuny... czy jest to w projekie uwzględnione? np tym: http://i43.tinypic.com/2898lug.jpg (mówie też o wizualizajach i innych rysinach)
|
Cytat:
|
Cytat:
http://i43.tinypic.com/90bofm.png natomiast nie wiem czy to co jest na niebiesko nie jest to czasem rygiel piętra bo jest nawet podobnie scięty jak na przekroju ale może to tylko złudzenie. |
Na poprzedniej stronie o tym pisałem :P
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl