![]() |
Cytat:
Niemniej przy pierwszej wypowiedzi Angmira pomyślałem sobie o Jego wypowiedzi, że Śląsk sprzedał mecz z Dundee w którym awansował... |
Ja jeszcze chce zwrócić uwagę że zamieniając Paljica na Diaza i Cikosa na Lameya poprawiliśmy gre
głową całej obrony co widać prze defensywie stałych fragmentów gry. |
Cytat:
|
Cytat:
( ciekawe czy ten Tom drogi..?) |
Cytat:
Matko, dlaczego tyle tu płaczących niewyżytych ludzi. Coraz wiecej do ignorowanych... DO BOJU WISEŁKA, MAASKANT CZEKAMY NA SOLIDNE WNIOSKI I TYLKO ZWYCIĘSTWO W REWANŻU! |
Wszyscy narzekaja na Diaza,a calkiem mozliwe ze Paljicem ten Tom krecilby dwa razy czesciej i mogłoby sie to gorzej skonczyc.
Brawo dla Maaskanta,że zrobił dwie zmiany w tym niby żelaznym składzie,Nunez zaprezentował sie dosc solidnie. Co do rewanżu do Szkoda Ivicy bo widac ze z Maorem rozumieja sie bardzo dobrze. Oby wrocil Pareiko + Mały i licze ze rozegramy to na spokojnie,przy 24 koła solidnego dopingu. Dzis swietuje bo taki wynik to chyba kazdy by wzial w ciemno. Co do Bułgarów to po cichu licze,że dostana u nas solidny wpier.dol bo nie dosc,ze pewni siebie byli jakby gralii z bangorem to jeszcze widac,ze z kmiota człowieka nie zrobisz bo jak zwykle podwojne kontrole drogowe,jaja z konferencja,czyli wszystko byleby sobie pomoc. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
On już dziś zastanawia się nad sędziom. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Co do rzekomej bramki nr 2 dla Litexu:
Pamiętam co najmniej kilka takich fauli i to odgwizdywanych w okolicach połowy boiska gdy np. Małecki wskakiwał komuś na plecy. A że mieliśmy kilka okazji żeby stracić bramkę? Zdarza się. Ile to było meczy że to my mieliśmy 10-15 okazji a przegraliśmy lub był remis? To jest sport. Pamiętajcie, był to mecz o poważną stawkę: - na samym początku sezonu - w którym wystąpiło kilku bardzo nowych zawodników - z dużymi zmianami w pierwszym składzie w tym w defensywie Wynik cieszy gra do poprawy. Ale w Krakowie będzie lepiej! To się zaczyna ładnie kręcić!! Cieszę że tak wyszło bo będą kolejki po bilety na rewanż i mam nadzieję że ich braknie co sprowokuje nowych niezdecydowanych do zakupu karnetu. I takim sposobem powiększy się nasza Wiślacka Brać. |
Cytat:
|
Nie mam nic do Jovanicia, ale teraz wszyscy widzimy jak wypada jego porównanie z Pareiką. Kontrast w stosunku do Pawełka był mniej wyraźny, nie? ( z przyjemnością zobaczyłbym ten strzał po bramce Meliksona, który rzekomo mu się prześlizgnął po rękawicy a realizatorowi umknął :D)
Na + zdecydowanie Melex i Lamey Moim zdaniem przyzwoicie zagrał Jaliens. Zaryzykuję stwierdzenie, że na Widzew wyjdzie Biton za Genkova i Garguła za Wilka |
Przeczytajcie to: http://www.weszlo.com/blog/17
Cieszcie się z tego co macie, bo mogą kiedyś nadejść czasy, że nie będzie pucharów, mistrzostwa i fety na rynku (odpukać). Doceńcie to, że B. Cupiał wyłożył kasę na Wisłę; że gramy w pucharach; że mamy taki skład, bo połowa Ekstraklasy walczy o ligowy byt wtedy, kiedy my zapewniamy sobie triumf na krajowym podwórku i walkę o Champions League na 2 kolejki przed końcem sezonu. Wisła nie zachwycała, ale takie były założenia taktyczne, aby grać z kontry. Udało się to, a jeśli chcecie ekwilibrystyki i idealnych, siedemdziesięciometrowych podań po zaledwie 3 spotkaniach na początku sezonu, to gratuluję. Włączcie sobie lepiej Barcelonę. To jest Wisła i kocha się ją bez względu na to jak gra. Wywieźliśmy bajeczny wynik, a tu nagonka na piłkarzy, trenera i Bóg wie jeszcze co. Postawicie się w roli kibiców drużyn z nizin tabeli. Oni, w odróżnieniu od Was, mają POWODY do narzekania... |
Cytat:
Oceniasz w tym meczu Sobola niżej niż Wilka? No to rzeczywiście inny mecz oglądaliśmy... Wynik jest świetny, mecz był mniej więcej taki jakiego się spodziewałem. Diaza aż tak bym nie krytykował - Tom Paljicem kręciłby jeszcze bardziej. Junior ideałem nie jest ale będzie w stanie dać zespołowi znacznie więcej niż Dragan. Jest dobrze a za tydzień będzie jeszcze lepiej! |
Jeszcze taki szczegol.. Dzisiejszy mecz pokazal, ze Maor swietnie uderza stale fragmenty gry wiec nie rozumiem dlaczego ich etatowym wykonawca jest Malecki ? On je regularnie przestrzeliwuje, bije takie zawiesiny.. Zupelnie jakby ktos nie mial oczu.
|
Jeśli ktokolwiek znajdzie film z nieuznaną bramką dla Bułgarów, uprzejmie proszę o link ;)
|
Gra tragedia - wynik rewelacja, i to powinno wystarczyc za komentarz. Cud w Bułgarii.
|
|
ważne jest aby nasi piłkarze jeszcze bardziej skoncentrowani wyszli rewanż i nie myśleli ze mają zaliczkę z pierwszego meczu...mentalność naszych grajków jest różna więc mam nadzieję że Robert im wpoił zasadę że najważniejsze jest tu i teraz!
|
Cytat:
|
Jeszcze taki szczegol.. Dzisiejszy mecz pokazal, ze Maor swietnie uderza stale fragmenty gry wiec nie rozumiem dlaczego ich etatowym wykonawca jest Malecki ? On je regularnie przestrzeliwuje, bije takie zawiesiny.. Zupelnie jakby ktos nie mial oczu.
Moze jest to spowodowane tym ze melikson jak pokazal jeden mecz ligowy ( bodajze derby ) potrafi tez znalezc sie w polu karnym, małecki moglby miec problem :) Najczeciej przy roznych jest tak ze jak mały podchodzi do bije w pole karne a jak melikson podchodzi o to rozgrywaja ... tak bylo w poprzednim sezonie przynajmniej , w tym jeszcze nie zwrocilem na to uwagi. |
na pewno mieliśmy dużo szczęścia, ale też trzeba przyznać, że napastnicy Litexu nie są wcale rewelacyjni. Na pewno bardzo dobry jest Tom. Szansę są duże. Zobaczymy kto z naszych zagra w rewanżu.
|
http://m.onet.pl/_m/56af18212c6cced9...b4de3,10,1.jpg
"WISŁA zabiła marzenia" "Szokująca porażka" http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html |
Wolne powinni egzekwować:
- Melikson - Iliev - Jirsak - Kirm Kolejnosc dowolna. |
Cytat:
Płaczą, że niesprawiedliwy wynik. Mówią, że nie mają szczęścia. Narzekają na sędziego i że wszyscy zagrali słabo, że tak naprawdę to Gospodarze powinni wygrać .... Ludzie opamiętajcie się przez ostatnie 10 lat w większości przypadków w lecie graliśmy jedno wielkie bagno i do tego dostawaliśmy w dupę. Owszem gra nie najlepsza, Diaz i Kirm poniżej swoich możliwości żeby nie mówić słabo. Mecz przeciętny, otwarta gra każdy wynik możliwy, Wisła Trochę więcej szczęścia i wynik dobry przed rewanżem. Tyle w temacie cieszmy się tym co mamy płakać będziemy jak odpadniemy po meczu w Krakowie, jak ktoś napisał doś już pięknych porażek jak mamy grać dalej w PE lub LM to awansujmy strzelając bramki tylną częścią ciała. Pozdrawiam i dobrej nocki zyczę |
Cytat:
Prosze bardzo :-) |
Cytat:
|
Na szybko ode mnie.
Wygraliśmy na wyjeździe z naprawdę dobrą drużyną. W naszej lidze Litex byłby się o mistrzostwo i nie byłby bez szans. Owszem gra nie była najlepsza ale z drugiej strony dzięki temu można się spodziewać, że w rewanżu nie będzie lekceważenia rywala tylko koncentracja na 100% i walka o każdy centymetr boiska. Jeżeli nasi wejdą mocno w mecz plus komplet na R22 zrobi swoją robotę to szanse na awans naprawdę są spore. Mam nadzieję, że cała drużyna ma świadomość, że pomiędzy 2:1 a powiedzmy 1:3 różnica była naprawdę niewielka. Wygląda na to, że forma będzie z tygodnia na tydzień rosła. Największy plus tego meczu jest taki, że drużyna umiała pomóc szczęściu. Największy minus to stałe fragmenty. Pod naszą bramką kompletny chaos i ciągłe zagrożenie, pod bramką przeciwną brak pomysłu. Ale Cwetan wchodzi w sezon powoli, tak jak w poprzedniej rundzie... Niech się Mały i Sergiej leczą, bo ich dzisiaj brakowało. W przyszłą środę wszyscy na R22, bo to naprawdę cholernie ważny i trudny mecz. |
Zawodnicy Litexu dużo lepsi technicznie, szybkościowo. Jednak technika to nie wszystko, jest jeszcze wiele innych aspektów decydujących o zwycięstwie. Co do pracy sędziego - według mnie zbyt często w sytuacjach czystych ''bark w bark'' gwizdał aptekarsko, przez co przewagę mieli właśni ci szybcy, zwinni i dynamiczni piłkarze, taki Chavez, Sobol czy nawet Diaz (który nie jest jakiś taranem, ale w porównaniu z graczami z Bułgarii jest silny)nie mogli wykorzystać swojej przewagi fizycznej.
Moje krótkie, subiektywne notki zawodników: Jovanić - nie wiem za co aż taka krytyka spada na tego gościa, poprawny mecz. Bez szału, fajerwerków, ale solidnie. Nie zapominajmy, że dowiedział się oo tym ,że zagra, 20 minut przed meczem. Lamey - bardzo dobry występ, ważna bramka, w obronie dobrze, przypominam sobie tylko jeden przegrany pojedynek na skrzydle, po którym było poważne zagrożenie. Jaliens - Przez większość meczu grał bardzo dobrze, na plus wyprowadzanie piłki, doświadczenie procentowało, jednak martwi mnie sytuacja z Brazylijczykiem, po którym padł gol (nieuznany). Środkowy obrońca powinien to wybić, grać agresywniej. Wydaję mi się, że niektórzy sędziowie by wskazali na środek boiska. Tak więc jego plusem jest doświadczenie, technika, dobre podania, na minus warunki fizyczne, łatwy do przepchnięcia. Chavez - przy wyprowadzaniu piłki jak zwykle nerwowo, niepewnie. W destrukcji twardy, nieustępliwy, agresywny, poza środkiem musiał pomogać na boku obrony z upilnowaniem Toma. Diaz - dobrze wyprowadzał piłkę, kilka niebezpieczni blisko pola karnego fauli, jednak sporo razy Bułgarzy symulowali. Z czasem grał coraz gorzej, niemiłosiernie objeżdżany, jednak często miał przed sobą dwóch zawodników, Melikson ani trochę nie pomagał mu w grze defensywnej. Wilk - ambitnie, walecznie, bardzo ładna asysta, starał pomagać się na skrzydle Diazowi z różnym skutkiem to na plus. Na minus dużo strat, trochę słaby fizycznie, pod koniec oddychał rękawami, przez co był niewidoczny. Sobolewski - dobre spotkanie, w odbiorze bardzo dobrze, zablokował kilka groźnych podań i strzałów. Do końca spotkania nie odpuszczał, zostawił serce na boisku. Nunez - widzę, że za ten mecz został pochwalony na forum. Na plus strzał z dystansu i ... przyznaję nie pamiętam tego zawodnika z tego meczu, według mnie niewidoczny przez długie okresy. Melikson - ciągnął grę, piękne wykończenia podania Czarka. Na minus to, że nie włączał się w grę w defensywie, chyba że takie miał instrukcje o trenera, wtedy jest całkowicie usprawiedliwiony, było widać że rywale często dwoili krycie na Maora, przez co zaliczył dużo strat. Trochę za dużo wdawania się w drybling. Mało ambitnie w destrukcji. Iliev - głupia kartka, pierwsza połowa podobnie do Meliksona, w drugiej gorzej. Genkov - niewidoczny, mało główek wygranych, słabe spotkanie. Albo się obudzi, albo wpuściłbym "izraelskiego Drogbę". Podczas bronienia, gdy Melikson gra na skrzydle, mamy odsłonięty bok boiska. Dlatego trochę usprawiedliwiam Juniora, co nie zmienia faktu, że zagrał bardzo, bardzo słabo. Na środku tego tak nie widać, bo za swoimi plecami zwykle ma dwóch przecinaków - Sobola i Wilka. Przyznaję, Małecki irytował mnie w dwumeczu ze Skonto, mimo że strzelił bramkę. Jednak sporo walczy w defensywie, jedną akcją potrafi zmienić wynik, jednak jego gra delikatnie mówiąc bardzo mnie w....ia. Kirm słabo, Garguła dość dobrze, ale nie ma ich co oceniać bo grali krótko. Litex do dobry zespół, mają technicznych, dynamicznych zawodników, ale nie ma kto wykończyć wielu świetnych akcji. Ale za to obrona niepewna, brakuje im siły fizycznej. |
Cytat:
O kontrowersyjnym karnym dla nas (za sprawą Ilieva) którego wielu się tu dopatrywało już media nie napiszą bo po co... |
Cytat:
|
Diaz zagral slabo, bo mial bardzo dobrego przeciwnika ? A moze ten Brazylijczyk zagral tak dobrze, bo mial na przeciw siebie slabego obronce. Prawda jak zwykle pewnie lezy po srodku. W kazdym razie dla mnie Diaz jest po prostu slabym zawodnikiem, a juz zupelnie na boku obrony. Wisla powinna miec tam kogos zdecydowanie lepszego. Przeciwko Peszce bylo to samo.
Juniora ogrywal tez Berberovic, tak na marginesie. |
http://www.facebook.com/note.php?not...16282&comments
Wysłać po sms-ie z powyższą treścią do każdego z zawodników , może to wywoła u nich dodatkową mobilizację : ) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Wynik kapitalny i tylko to się liczy. Wole, abyśmy grali brzydko, ale wygrywali niż grali dobrze i przegrywali. Ci, którzy narzekają na Roberta powinni się puknąć w głowe. W końcu to on ma papiery trenera i JEST NIM, a nie wy "znafffcy" od siedmiu boleści. :evil: Jedynie do czego sie przyczepie to:
1)każde dośrodkowanie w pole karne to chaos i modlenie się o wybicie piłki byle gdzie. 2)nie moge tego pojąć, jak grając 2 defensywnymi pomocnikami moglismy dopuścić, aby przeciwnicy praktycznie jak w masło wchodzili na 30 metr!? Gdzie pomocnicy? W ogóle nie doskakiwali do rywali. Zawodnicy: Jovanić nie najgorzej, Nie rozumiem dlaczego piszecie, że tragedia. Przy bramce bez szans, błąd przy dośrodkowaniu i wybiciu piłki, która odbiłą się od zawodnika Litexu i o mało nie wpadła do bramki. Mógłby polepszyć gre na polu. To tyle. Diaz - padaka, tragedia, katastrofa. Tyle Melikson - klasa Ivica - dobry mecz, głupia kartka. Lamey - dobry mecz Wilk - kiepsko Sobol - raz kiepsko raz dobrze Chavez i "Kju" - bez zarzutu Genkov - niewidoczny cały mecz. Bez formy jest chlopak. Nunen - na prawdę dobry mecz! Kirm - NAJWIĘKSZE ROZCZAROWNIE! Po wejsciu KAZDA piłka strata. Psuł wszystko i narażał zespuł na kontry i strate bramki. Niech popracuje nad sobą, na prawde. Oby nie zagrał w rewanżu za Ivice lub Maleckiego. Oby za tydzien wrócił Malecki i Pareiko. Za Ivice niech tylko nie gra Kirm. Każdy inny będzie dobry. DIAZ też oby nie grał. |
Cytat:
|
Podoba mi się spokojna reakcja na ichniejszym forum. Nie ma napinki jak na polskich forach...
Generalnie są zadowoleni ze postawy piłkarzy, nie mają im nic do zarzucenia. Twierdzą, że Wisła jest mocniejsza fizycznie i to wystarczyło... Raczej nie wierzą a wygranie dwoma bramkami w Krakowie. Czują respekt przed atmosferą na stadionie w Krakowie i spodziewają się ...30 tys na trybunach. Są pod wrażeniem gry Toma, który "robił z Wiślakami co chciał". Trochę marudzą na sędziego ale bez przesadyzmu. Bardziej analizują z kim zagrają w LE niż kogo mogliby wylosować w IV rundzie LM... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl