Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

flamengista 22.09.2010 22:14

Pomyślałem o Mili, ale nie uważam go za takiego piłkarza.

Krissu 22.09.2010 22:19

Serio?

Kariery na zachodzie nie zrobił - to fakt.

Ale moim zdaniem odkąd wrócił do Polski gra na dobrym poziomie. "Wyróżniający się zawodnik" po mojemu jak najbardziej do niego pasuje.

Uran235 22.09.2010 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez witeq (Post 984575)
to co powiesz o Pawle Brożku, który strzelił ponad sto bramek w ekstraklasie i Wiśle? Bo od niego w Wiśle nikt nie wymaga więcej tylko dokładania nogi. A Smolarkowi to mógłby on buty czyścić.

Nikt nie wymaga więcej? To ciekawe. Faktycznie teraz Maaskant przywrócił Pawła do takiego ustawienia, gdzie on ma stać w polu karnym i czekać aż mu podadzą- efekt tego, że nie mamy żadnego innego zawodnika, który umiałby zachować się w szesnastce jak na napastnika przystało. Ale przypomnę może, że Brożek za poprrzednich trenerów miał dużo asyst. Powiem więcej, przed kontuzją w meczu z Bełchatowem to on robił grę Wisły, cofał się po piłkę, rozdzielał futbolówkę w decydujących momentach, bo tego się wymaga od dzisiejszego napastnika. To już nie te czasy, że napastnik tylko strzela, skrzydłowy tylko wrzuca, a rozgrywa rozgrywający. Dziś nie ma już klasycznych rozgrywających, każdy musi uczestniczyć w konstruowaniu akcji, a dynamika akcji i wymienność pozycji jest taka, że widzimy nawet stoperów w ataku (Terry, Pique) i napastników w obronie (Drogba).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio2 (Post 984604)
Mam plakat z Twoja siostra:p

Gdybyś był dorosły to mógłbym Cię oskarżyć o pedofilię, takto tylko o tzw. "stalking". Swoją drogą jesteś niezły desperat, żeby mieć pl... a nie Ty jesteś z Poznania, to wszystko tłumaczy ;D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio2 (Post 984604)
Jesli Rudnevs bedzie caly czas strzelal bramki to mam to gdzies co jeszcze bedzie potrafil. Pisales ze jest cienki bo tylko strzela bramki, a od czego ma byc napastnik? Jak widac z Twoja siostra lepiej sie znamy na pilce. :lol:

Dobra, będę dobry wujek, jak mi się za siostrę zabierasz. Matura przed Tobą, a na maturze jest test z czytania ze zrozumieniem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 983842)
Rudnevs- Messi znad Bałtyku :lol: . Dajcie chłopakowi spokój, bo póki ma nogi na ziemi, macie nadzieję, że będzie z niego jakiś pożytek. Rudnevs to napastnik przynajmniej o klasę gorszy od słabego/przeciętnego w realiach europejskich Lewandowskiego. Fajnie, że chłopak miał sytuacje z Juventusem i je wykorzystał, ale on poza bramkami daje drużynie niedużo. W porównaniu z Lewandowskim, który robił Wam grę, to Łotysz na murawie nie istnieje.

Nie napisałem, że Rudnevs jest cienki bo tylko strzela bramki. Napisałem, że jest słabszy od Lewandowskiego, bo tylko strzela bramki i nie daje Wam tego w polu, co dawał Lewandowski. Zajebiście dla Was, że strzela bramki jak ma sytuacje, tylko czasami są takie mecze, że trudno jest wypracować drużynie jedną czystą sytuację i czasem napastnik musi popracować na sytuacje dla kolegów, na to żeby gra się zazębiała. Lewandowski tak robił i ciągnął Waszą grę. Latem odpadł Wam jeden zawodnik i Wasza ofensywa przestała istnieć, w lidze męczycie się tak jak i my, chociaż Wasi zawodnicy są w stanowczo lepszej dyspozycji.

felipe 22.09.2010 22:21

Nie dostał Tarasiewicz Grosickiego, Frankowskiego itp, to nikt nie wymaga by walczył o mistrzostwo. Jeśli jednak siedzi z tymi samymi kopaczami kilka lat, bez zbędnej presji, bez międzysezonowych rewolucji to można od niego wymagać ciut więcej.
Zwłaszcza, że ci sami niemal zawodnicy plasowali się w środku tabeli, urywali często punkty liderom. Więc się da, tam jest parę ciekawych nazwisk, choćby Mila, choćby Diaz.

studio2 23.09.2010 07:55

Oj Uran zabolala riposta :) A co jesl iw kazdym meczu bedzie strzelal?

Cytat:

Lech Poznań: 18 - Robert Lewandowski, 8 - Sławomir Peszko, 4 - Tomasz Mikołajczak, 3 - Siergiej Kriwiec, Hernán Rengifo Trigoso, Jakub Wilk, 2 - Manuel Santos Arboleda Sánchez, Bartosz Bosacki, Semir Štilić, 1 - Ivan Đurđević, Dimitrije Injac, Grzegorz Wojtkowiak
Praktycznie strzelal tylko Lewy, ile mial asyst? Nie sadze zeby duzo, dlatego jesli Rudnevs tez tyle strzeli i reszta druzyny tez tak malo to jaki wniosek z tego wyjdzie? Ze nie musial wypracowywac innym sytuacje bo sam 3/4 meczy wygra.

Nie odpisuj, masz weekend, przemyslenia zachowaj dla siebie:) Pozdro

kreseq 23.09.2010 12:19

Jutro zapowiada sie fajne widowisko :D

Kucharz vs Pyry :D - Fajnie ktos to u nas okreslil dzisiaj ;)

PhantomRanger 23.09.2010 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoloniaDumaStolicy (Post 984702)
A Żurawski czy Frankowski zdobyli Puchar UEFA?

On go zdobył czy raczej jego koledzy? Z tego co pamiętam to nie grał w finale.

sq 23.09.2010 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 985129)
Jutro zapowiada sie fajne widowisko :D

Kucharz vs Pyry :D - Fajnie ktos to u nas okreslil dzisiaj ;)

raczej Kucharz+kibice vs Pyry bo czytałem gdzieś że zostało kilkanaście wejściówek więc doping będzie masakra.
A odnośnie samego Kucharczyka... no jest to jakieś objawienie na tle mizernej reszty i w nim Legia chyba pokłada największe nadzieje przed jutrzejszym meczem

szczebrzeszcz 23.09.2010 13:50

a to o Kucharczyka chodzi?
a myślałem, że o gabaryty Skorży

Sartre 23.09.2010 13:56

Cytat:

i w nim Legia chyba pokłada największe nadzieje przed jutrzejszym meczem
Cała? Nie! Jest jedna mała (p)osada, która nadal opiera się zdrowemu rozsądkowi! :D

Dzielny wódz Skorżiks wraz odważnym galem Janasiksem i jego druchem Magieriksem przy pomocy magicznego wsparcia ze strony druida Terziottiksa dzielnie dają opór najeźdzcy (nadziei na poprawę), przyprawiając przy tym o ból głowy niedobrych Rzymian. Czyli nas :D

szczebrzeszcz 23.09.2010 14:04

ale głupi ci rzymianie

witeq 23.09.2010 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 984964)
Powiem więcej, przed kontuzją w meczu z Bełchatowem to on robił grę Wisły, cofał się po piłkę, rozdzielał futbolówkę w decydujących momentach, bo tego się wymaga od dzisiejszego napastnika. To już nie te czasy, że napastnik tylko strzela, skrzydłowy tylko wrzuca, a rozgrywa rozgrywający. Dziś nie ma już klasycznych rozgrywających, każdy musi uczestniczyć w konstruowaniu akcji, a dynamika akcji i wymienność pozycji jest taka, że widzimy nawet stoperów w ataku (Terry, Pique) i napastników w obronie (Drogba).

i dlatego właśnie Brożek jest napastnikiem w skali europejskiej słabym, bo strzela bramki w zasadzie tylko z pola karnego, co więcej po dobrym podaniu, bo w tymże polu karnym już minąć rywala za bardzo nie potrafi, jedynie czasem wyprzedzić. A asystować i owszem, zdarza się Brożkowi, tylko widzisz, on musi dostać piłkę w okolicach bramki, najlepiej tak aby stać przodem do akcji - wtedy zagra ładną piłkę. Nie potrafi on sam dla siebie wykreować pozycji bądź do strzału bądź do asysty.

Powiedz jeszcze, skoro poruszyłeś temat, co dawało to "cofanie" się Brożka po piłkę? Bo ja mam właśnie wrażenie, że od kiedy w Wiśle zabrakło jakiekolwiek jakości w linii pomocy, i przestały do Pawła dochodzić zagrania w okolice pola karnego (poza oczywiście dzidami Skorży które go mogły tylko frustrować), właśnie dlatego zaczął się "cofać" i rozegrał najgorszy sezon w swojej karierze, w którym liczono mu minuty bez gola. Bo Paweł z dystansu nie uderzy, nie szarpnie też jak Błaszczu czy chociażby Paulista. Nie ta technika, nie to panowanie nad piłką.

Paweł Brożek jest jedynym prawdziwym napastnikiem w naszej kadrze, jest nam potrzebny, co więcej, w sytuacji gdy zaczniemy lepiej operować piłką dzięki Riosowi, Boukhariemu, Żurawiowi czy Małemu będzie on bramki strzelał, bo to typ żyjący z podań, a będzie jedynym wysuniętym piłkarzem. Jednakże nie rozumiem bezkrytycznego podejścia do Pawła które prezentuje 90% kibiców Wisły, gdyż wymaga się od niego właśnie tylko strzelania goli, a ja bym chciał żeby jeszcze czasem podjął ryzyko i brał na siebie ciężar gry w ofensywie i kreowania akcji dryblingiem.

O ile dobrze widzę krytykujesz Rudnevsa że na razie tylko strzela bramki i nie daje tyle co Lewandowski, i zażarcie dyskutujesz z poznaniakiem.. Widzisz drzazgę w oku Lecha, a belki we własnym nie?

Cytat:

Dzielny wódz Skorżiks wraz odważnym galem Janasiksem i jego druchem Magieriksem przy pomocy magicznego wsparcia ze strony druida Terziottiksa dzielnie dają opór najeźdzcy (nadziei na poprawę), przyprawiając przy tym o ból głowy niedobrych Rzymian
miejmy nadzieję że ten druid Terziottiks nie poda piłkarzom magicznego wywaru który później mógłby wyjść przy badaniu :> Niech lepiej nie bierze receptury od Wawrzyniaka. Chyba ze ten nie chciał sie podzielić, coby ratować Skorża team, i właśnie dlatego trenuje z młodą Legią :-)

szprotson 23.09.2010 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez witeq (Post 985207)
i dlatego właśnie Brożek jest napastnikiem w skali europejskiej słabym, bo strzela bramki w zasadzie tylko z pola karnego, co więcej po dobrym podaniu, bo w tymże polu karnym już minąć rywala za bardzo nie potrafi, jedynie czasem wyprzedzić. Nie potrafi on sam dla siebie wykreować pozycji bądź do strzału bądź do asysty.

http://u.goal.com/45300/45323_news.jpg

A tego piłkarza, bardzo słabego kojarzysz super trenerze?
Strzela bramki w zasadzie tylko z pola karnego, co więcej po dobrym podaniu, bo w tymże polu karnym już mianąć rywala za bardzo nie potrafi, jedynie czasem wyprzedzić ( A minąć nie jest tożsame z wyprzedzić?)

E: a co do nowego Czarka Kucharskiego w Legii. W końcu pokazał chłopak jak się gra gwiazdom, jestem ciekaw do kiedy będzie czerpał przyjemność z gry w piłkę i do kiedy będzie miał na nią ochotę jako gra w piłke, a nie jako sposób pozyskiwania pieniedzy.

E2 : 0-22 : NIE.

0 22 23.09.2010 15:00

Czyli Twoim zdaniem Brożek nie jest słabym piłkarzem?

kreseq 23.09.2010 15:09

Brozek owszem nie jest slabym pilkarzem, ale nie wiemy tez czy jest bardzo dobrym pilkarzem. Nie wyjechal na zachod i nie pokazal sie dluzej na tle znacznie lepszych zawodnikow, niz ci, przeciwko ktorym gra w naszej buraczanej lidze.

Trzeba tez panowie pamietac o czyms o czym kazdy malo rozgarniety kibic pilki noznej ma jako takie pojecie:
Typ napastnika.

0 22 23.09.2010 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 985222)
Brozek owszem nie jest slabym pilkarzem, ale nie wiemy tez czy jest bardzo dobrym pilkarzem. Nie wyjechal na zachod i nie pokazal sie dluzej na tle znacznie lepszych zawodnikow, niz ci, przeciwko ktorym gra w naszej buraczanej lidze.

Trzeba tez panowie pamietac o czyms o czym kazdy malo rozgarniety kibic pilki noznej ma jako takie pojecie:
Typ napastnika.

Jest słabym piłkarzem, skoro nie potrafi rok w rok walić w lidze bez obrońców i praktycznie bez bramkarzy 20 goli. Niestety takie są realia. Im szybciej przyjmiemy to do wiadomości tym lepiej..

szprotson 23.09.2010 15:17

ale ja nigdy nie pisałem, ze Brozek jest bardzo dobrym europejskim piłkarzem. Dla mnie jest wyróżniającym się piłkarzem polskiej ekstraklasy.
Wiadomo, jesteśmy dośc słabi w Europie, więc w skali Europejskiej jest dość średni, ale troche meczy w kadrze rozegrał, był na MŚ, został 2x królem strzelców naszej ligi.

A że ktoś ocenia go przez pryzmat tego jak strzela gole? Rozumiem jakby oceniał bramkarza, ale napastnika rozlicza się tylko z jednej rzeczy, tylko z jednej ; Liczy się to co w sieci.

Rudnevsa uważam za bardzo dobrego napastnika,Servasa uważam za dośc dobrego, a to gdzie pomiędzy nimi czy przed nimi jest Brożek, jest zależne od jego formy.
Łatwo jest pisać teraz, że jest słaby bo...ostatnie pół roku miał najgorsze w karierze. Ale ostatnio widac u niego progres, niestety kontuzja w meczu z Bełchatowem zrobiła swoje i od tamtego meczu to nie był ten sam zawodnik.
Kto miał kontuzje, do tego leczoną zachowawczo wie jak to wpływa na psychike człowieka.

jedyne co mnie wk**wia to to, ze naogląda sie jeden z drugim Barcelony i potem będzie pisał ze nasi nie kiwaja, nie grają z klepki, napastnicy sami nie mijaja 20 chłopa i nie strzelają bramki.
Gramy tym co mamy, maluchem kubica ni chuja by nie był w pierwszej 10 F1.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 985224)
Jest słabym piłkarzem, skoro nie potrafi rok w rok walić w lidze bez obrońców i praktycznie bez bramkarzy 20 goli. Niestety takie są realia. Im szybciej przyjmiemy to do wiadomości tym lepiej..

Rozumiem że : Choto, Arboleda, Janek Mucha to byli przesłabe cioty tak? Tak odbieram twój post.
Ten sam Arboleda, bohater meczu z Juventusem, to taka ....eczka, ciotusia dziewczynka słaba ahh no tak.
Przypomnij mi kolego, która była Legia której ten sam słaby piłkarz o którym mówisz, strzelił na ŁAZIENKOWSKIEJ 3 bramki? Jak słaby to musiał być przeciwnik, jak słabi są Ci zawodnicy. Może oni w ogóle nie są piłkarzami, może to kibice. Ale z pewnością nie można mówić że to drużyna, skoro bardzo słaby zawodnik jest graczem meczu i strzela hat-tricka.

kreseq jako jedyny relanie patrzy na to co mamy...

witek - sc Leffe 21 meczy 13 bramek
Hellas Verona 36 - 13
Piacenza 37 - 15
Atalanta 34- 25 ---> Wtedy Pippo Kake, to widział jedynie w WC

Czyli Paweł Brożek potrafi wyprzedzić/minąć przeciwnika czy nie?
Aaa...no i najważniejsze odnośnie tych dwóch słabych napastników ( Bo przecież Inzaghiemu, to podawali jak stał już na linii brakowej by dostawić nogę, nikt go nie widział bo miał pelerynę dającą niewidzialność tak?)

witeq 23.09.2010 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 985212)

A tego piłkarza, bardzo słabego kojarzysz super trenerze?
Strzela bramki w zasadzie tylko z pola karnego, co więcej po dobrym podaniu, bo w tymże polu karnym już mianąć rywala za bardzo nie potrafi, jedynie czasem wyprzedzić ( A minąć nie jest tożsame z wyprzedzić?)

no i fajnie, tylko że my nie mamy Kaki, Pirlo, Seedorfa, Ronaldinho. Bo jakbyś tego Pana którego wkleiłeś wstawić do innego zespołu, jego statystyki nie byłyby takie jakie miał w Milanie. Podobnie jak i Brożka gdyby grał w Arce Gdynia.

Oczywiście że musimy pamiętać o czymś takim jak typ napastnika, ale w Polskiej drużynie długo nie będzie wirtuozów w drugiej linii, więc wychodzi pytanie o sens gry na takiego napastnika. W lidze jeszcze ujdzie. Ale w europie już nie będzie przebacz, bo przy mizerii ofensywnej nie będzie piłek aby taki napastnik je wykańczał.
Koniec Off-topu, ja sobie zdaję że nie cofnę kijem Wisły i mam kontrowersyjne poglądy dla większości kolegów po szalu. Niech Brożek po prostu gra ku chwale Wisły jak najlepiej umie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 985212)
jedyne co mnie wk**wia to to, ze naogląda sie jeden z drugim Barcelony i potem będzie pisał ze nasi nie kiwaja, nie grają z klepki, napastnicy sami nie mijaja 20 chłopa i nie strzelają bramki.

a mnie to, że jak się ogląda nawet ligę słowacką to widać, że tam ktoś tą Barcelonę ogląda, i stara się przenosić pewne rzeczy na swoj grunt, oczywiśie w odpowiedniej skali. Nikt nie każe mu robić slalomy jak Messi, niech kiwnie jednego zawodnika będącego przed nim. Jednego. A potem niech w zamierzony sposób albo wykończy akcję, albo dokładnie poda. Bo w Polskiej lidze powtarzalność akcji i jest zamierzenie jest rzadkością. Ale przecież to Polska liga, to wystarczy za wymowkę. Tu nie trzeba biegać szybko, nie trzeba piłki przyjmować, nie trzeba znać podstaw dryblingu czy taktyki. Kibice wybaczą, wszak to nie Barcelona.

Dokładnie takie podejście jest przyczyną Karabachu, Levadii, Vetry, zwycięskich remisów z Maltańską drużyną.

0 22 23.09.2010 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 985225)
Rozumiem że : Choto, Arboleda, Janek Mucha to byli przesłabe cioty tak? Tak odbieram twój post.
Ten sam Arboleda, bohater meczu z Juventusem, to taka ....eczka, ciotusia dziewczynka słaba ahh no tak.

No, mniej więcej. To są słabiaki na europejską skalę. Wyróżniają się - jedni dłużej jedni krócej, w polskiej lidze podwórkowej. Potem przyjeźdza Karabach i jest płacz. Remis 3-3 z Juventusem nie jest standardem tylko ewenementem, który prędko się nie powtórzy (u innych drużyn, Lech z racji doświadczenia i ogólnego nakręcenia się wiarą ma szanse powiedzmy na powtórkę w Poznaniu z Juve czy remis z City). A Karabach, Levadia, Vetra to raptem 2-3 ostatnie lata, a przeciez jeszcze Terek, Toboł, Cementarnica, można by tak długo. Słabiaki.

Mucha się nie łapie do pierwszego składu przeciętniaka ligi angielskiej, Choto nikt nie chce, Arboledy pewnie też nie.


Cytat:

Przypomnij mi kolego, która była Legia której ten sam słaby piłkarz o którym mówisz, strzelił na ŁAZIENKOWSKIEJ 3 bramki? Jak słaby to musiał być przeciwnik, jak słabi są Ci zawodnicy. Może oni w ogóle nie są piłkarzami, może to kibice. Ale z pewnością nie można mówić że to drużyna, skoro bardzo słaby zawodnik jest graczem meczu i strzela hat-tricka.
No, widzisz Ty odbierasz to jako atak (że znęcam się nad biednym Brożkiem, bo jest z Wisły. Bzdura, w Legii są jeszcze gorsi). A powiedz mi co to za sukces strzelić 3 gole beznadziejnej Legii? Ostatnio przyjechał byle Bełchatów, pyk i Zewłakow strzelil 2 gole w 20 minut. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić tego wartości, bo na Legię nikt poważny od lat nie przyjeżdza.

Legia na ten moment spadła by ze wszystkich poważniejszych lig w Europie i to z hukiem. Tamta Legia z 0-3 również.

szprotson 23.09.2010 15:37

panowiej dwaj, po co w ogóle oglądacie tą beznadziejną ligę, bo nie moge zrozumieć?

A to czy 3-3 to był wypadek to się okaże, po następnych meczach.
Mimo nienawiści do wronieckiej stonki, grali nieźle. Teraz się okaże ile są warci. A Levadie, Karabachy czyli tylko porażki Wisły. - gdyby mecze rozegrane były we wrześniu, nie odpadlibyśmy. Nasza liga rusza za późno dlatego mamy takie kurewskie problemy z przejściem pierwszej rudny. Jakby pierwszym wydarzeniem był np. PP to połowa ekstraklasy zaliczyła by wtopy. TO RAZ> a Dwa - że przeciwko silniejszemu przeciwnikowi jakbym był Lech nasi sie mobilizuja, a takie Karabachy i Levadię, to nie sąsze by mobilizowały, raczej przeciwnie.

0 22 23.09.2010 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 985240)
panowiej dwaj, po co w ogóle oglądacie tą beznadziejną ligę, bo nie moge zrozumieć?

Bo to liga mojego kochanego kraju.

Cytat:

A Levadie, Karabachy czyli tylko porażki Wisły. - gdyby mecze rozegrane były we wrześniu, nie odpadlibyśmy. Nasza liga rusza za późno dlatego mamy takie kurewskie problemy z przejściem pierwszej rudny. Jakby pierwszym wydarzeniem był np. PP to połowa ekstraklasy zaliczyła by wtopy. TO RAZ> a Dwa - że przeciwko silniejszemu przeciwnikowi jakbym był Lech nasi sie mobilizuja, a takie Karabachy i Levadię, to nie sąsze by mobilizowały, raczej przeciwnie.
No i dlatego są własnie słabi :)

witeq 23.09.2010 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 985240)
panowiej dwaj, po co w ogóle oglądacie tą beznadziejną ligę, bo nie moge zrozumieć?

Ja bo jestem kibicem Wisły Kraków, kolega z Warszawy Legii. Bo ta liga jest własna, bo się na niej wychowało, bo ją najlepiej rozumiemy. Bo pozwala się identyfikować ze swoją okolicą, krajem. Jej poziom nie ma tu nic do rzeczy, i ty chyba tego nie rozumiesz. Ja widziałem jak i Wisła i Legia lały drużyny z europy, i nie mogę się zgodzić z jej obecnym poziomem. A przyczyna to właśnie taki przyzwolenie na słabiaków w drużynach, fetowanie kaki po jednym udanym zagraniu w gazetach, robienie na siłę gwiazd z kopaczy tu grających.

Brożek w skali europy jest słaby i między innymi przez niego zaliczamy kompromitację co roku w pucharach. Bo jakby był lepszy to sam by wygrał z Karabachem czy Levadią. A tak wpisuje się w schemat piłkarza polskiej ligi.

Kocham ta ligę i jej nienawidzę - na to jest skazany kibic skopanej w Polsce

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 985240)
Czyli Paweł Brożek potrafi wyprzedzić/minąć przeciwnika czy nie?

ale czy ty widzisz różnicę? wyprzedzić potrafi, z minięciem ma duże problemy. Powtorzę - niech kiwnie jednego zawodnika będącego przed nim. Jednego. A potem niech w zamierzony sposób albo wykończy akcję, albo dokładnie poda. Bo w Polskiej lidze powtarzalność akcji i jej zamierzenie jest rzadkością. I tyle, powiem że Brożek zagrał kapitalny mecz. Nawet jak przegramy.

A co do Super Pippo, to niestety ale on swoją umiejętność wpychania piłki do bramki czymkolwiek opanował w lepszym stopniu niż Paweł. Pomijając procent sytuacji które wykorzystywał w stosunku do takich jakie miał. Co więcej, wszyscy we Włoszech zdawali sobie sprawę, jaki to typ piłkarza. Każdy mówił jaki jest słaby, ale każdy również wiedział, że jest zabójczy. Komentatorzy i kibice wiedzieli, że on po prostu tak gra, nie kreuje, strzela. Ganimy za to samo Rudnevsa, a bronimy Brożka i Inzaghiego? Jak otwarcie wszyscy powiedzą - Brożek ma tylko dokładać noge i głowę, od czego zresztą ta dyskusja sie zaczęła - przestanę go krytykować, bo wtedy będzie znaczyło, że za kreowanie gry ma się wziąć kto inny. Będę go co najwyżej krytykował za nieskuteczność. Ale z tego co się orientuję, to Paweł jest postrzegany jako gwiazda Wisły i jej najlepszy piłkarz - więc mam prawo wymagac więcej od niego

szprotson 23.09.2010 15:56

skoro sami piszecie, ze nasi rodzimi gracze sa prze słabi na skale Europy, to po co w ogóle mówi w kontekstach Europy o zawodnikach którzy w Europie nie pokopią?

0-22 odnośnie słabiaków, za jakich masz Arbolede, Brożka i innych :

Cytat:

Manu może być na nasza lige świetny, bo tu wystarczy być szybkim (na przecietnym poziomie europejskim) i nic wiecej nie umiec, zeby stac sie gwiazda (patrz Peszko, wczesniej przez moment Rybus).

Vrdoljak na razie wyglada ok i mowi ok. Jezeli wszystko pojdzie dobrze to mamy mlodszego Vukovicia o wiekszym potencjale.

Cabral pokazał na razie troche wiecej niz Mezenga, ale i tak za mało by cos sensownego powiedziec. Antolovic tez jest zagadka, jak Kneżewic.

Wydaje mi się, ze bedziemy mieli najlepsza pomoc w Polsce
-----------------> :) Legia na ten moment spadła by ze wszystkich poważniejszych lig w Europie i to z hukiem. Tamta Legia z 0-3 również.

nie rozumiem tylko jednego - miesiąc temu piszesz jacy to zajebiści sa zawodnicy nowi, a teraz że Legia spadłaby z kazdej ligi i jest prze słaba.
Ja rozumiem ze miesiac temu wierzyłes w swoj klub, oczywiscie jak kadzy kibic, a teraz przegrali pare meczy i juz teraz są be ?

E: beZ spiny, ale cieszmy się z tego co mamy,bo w końcu możemy nie mieć nic

Buziek_LG 23.09.2010 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez witeq (Post 985228)
a mnie to, że jak się ogląda nawet ligę słowacką to widać, że tam ktoś tą Barcelonę ogląda, i stara się przenosić pewne rzeczy na swoj grunt, oczywiśie w odpowiedniej skali.

Wybacz ale liga słowacka to jeszcze większe kopanie się po czołach niż polska. Nie chcę Ci zarzucać kłamstwa ale jeśli możesz to powiedz w jakim meczu widziałeś to przenoszenie w odpowiedniej skali, chętnie bym obejrzał bowiem te mecze które oglądałem(obstawiałem) w poprzednim sezonie to taka jeszcze słabsza eklasa. Tyle że z większym zaangażowaniem

0 22 23.09.2010 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 985255)

nie rozumiem tylko jednego - miesiąc temu piszesz jacy to zajebiści sa zawodnicy nowi, a teraz że Legia spadłaby z kazdej ligi i jest prze słaba.
Ja rozumiem ze miesiac temu wierzyłes w swoj klub, oczywiscie jak kadzy kibic, a teraz przegrali pare meczy i juz teraz są be ?

No, ale przez ten miesiąc wydarzyło się tyle, że trzeba by być idiotą, by nadal pozwalać sobie na plucie w twarz. Mam udawać, że nadal ich za takich uważam? Dałem się nabrać i tyle.


Cytat:

E: beZ spiny, ale cieszmy się z tego co mamy,bo w końcu możemy nie mieć nic
Nie, no. Nie rozumiemy się. Polska potencjalnie i ludnościowo zasluguje na poważna ligę z powaznymi piłkarzami, stadionami. Im dłużej będziemy klepać po plecach tych nieudaczników (99% piłkarzy z naszej ligi) tym dłużej będziemy siedzieć w takim syfie w jakim jesteśmy. Bo dzięki temu taki Rybus czy Łobodziński będą świecie przekonani, że są panami świata, kibice troche ponarzekają, a potem dalej będzie 'jestesmy z Wami' etc.

P.S. Jestem kibicem Legii, nie kibicem piłkarzy Legii. A zwłaszcza nie kibicem piłkarzy Legii przez których od 2006 roku praktycznie co i rusz muszę się wstydzić.

witeq 23.09.2010 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 985259)
Wybacz ale liga słowacka to jeszcze większe kopanie się po czołach niż polska. Nie chcę Ci zarzucać kłamstwa ale jeśli możesz to powiedz w jakim meczu widziałeś to przenoszenie w odpowiedniej skali, chętnie bym obejrzał bowiem te mecze które oglądałem(obstawiałem) w poprzednim sezonie to taka jeszcze słabsza eklasa. Tyle że z większym zaangażowaniem

no i sam sobie odpowiedziałeś, bo choćby zaangażowanie można przenieść z zachodniej ligi na polski grunt. Słowacy potrafią. Wybacz, ale nie jestem w stanie podać Ci konkretnego meczu, bo po prostu nie pamiętam jaki to był mecz - grał Slovan Bratysława - wygrywał na wyjeździe już dwa zero - nawet nie wiem jak się skończyło. Ale odniosłem dużo lepsze wrażenie co do umiejętności Slovana niż piłkarzy polskiej ligi. A wyjście z grupy MŚ i drużyna w LM każą mocno powątpiewać w kopanie się po czołach - ale przyznam - ekspertem nie jestem. Tyle że mistrz tej ligi ograł 3:0 w dwumeczu Spartę, która ograła naszego mistrza do zera.
Zresztą - nie chodziło mi o dokładnie o Słowację, a o fakt - że piłka się rozwija na Białorusi, Słowacji, w Azerbejdżanie czy na Malcie - tylko nie u nas.

legion18 23.09.2010 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 985235)
Mucha się nie łapie do pierwszego składu przeciętniaka ligi angielskiej, Choto nikt nie chce, Arboledy pewnie też nie.

A jak się ma łapać. Za rywala ma gościa, który kilka lat gra w tym klubie, który też nie jest jakimś lepszczem tylko jednym z lepszych w lidze angielskiej. Musiałby chyba na treningu żadnej bramki nie puścić przez tydzień żeby go miał wystawić. Jak Mucha dostanie szansę i jej nie wykorzysta to wówczas będzie można pisać, że poza Polską nic nie pokazał i, że jednak jest cienki. Dla mnie Mucha jest najlepszym bramkarzem Legii ostatnich lat, o wiele lepszym od Boruca, Fabiańskiego itd.

sq 23.09.2010 17:24

Komisja Ligi ukarała trenerów Lecha i Lechii oraz Seweryna Gancarczyka
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ekstraklasa S.A.
Komisja Ligi ukarała trenera Lecha Poznań Jacka Zielińskiego, trenera bramkarzy Lechii Gdańsk Dariusza Gładysia i piłkarza Lecha Poznań Seweryna Gancarczyka.

Trener Lecha Poznań Jacek Zieliński został zdyskwalifikowany na dwa mecze Ekstraklasy w związku z jego niestosownym zachowaniem podczas spotkania 5. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Lech Poznań. Dodatkowo Komisja Ligi nałożyła na trenera karę finansową w wysokości sześciu tysięcy złotych. W przerwie meczu Jacek Zieliński został usunięty z ławki rezerwowych za wulgarne krytykowanie decyzji sędziego.

Trener bramkarzy Lechii Gdańsk Dariusz Gładyś został zdyskwalifikowany na dwa mecze Ekstraklasy w związku z jego niestosownym zachowaniem wobec sędziego podczas meczu 6. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia. W 90. minucie meczu Dariusz Gładyś został usunięty z ławki rezerwowych za wulgarne krytykowanie decyzji sędziego.

Na zawodnika Lecha Poznań Seweryna Gancarczyka, który w meczu 6. kolejki Młodej Ekstraklasy Polonia Warszawa - Lech Poznań otrzymał samoistną czerwoną kartkę (dwa mecze dyskwalifikacji w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy) nałożono dodatkowo karę finansową w wysokości tysiąca złotych.

Na klub Lechia Gdańsk nałożono karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych za wznoszenie przez kibiców tego klubu okrzyków o charakterze antysemickim podczas meczu 6. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia.

Na klub Śląsk Wrocław nałożono karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych za wznoszenie przez kibiców tego klubu okrzyków o charakterze antysemickim podczas meczu 6. kolejki Ekstraklasy Widzew Łódź - Śląsk Wrocław.


masterlag 23.09.2010 18:31

Coś na temat stadionu Arki: http://www.weszlo.com/news/5614
Naprawdę... Nasz stadion ma wady i nie wiadomo kiedy pewne kwestie tak na 100% będą rozwiązane, ale to... To jest coś jak rodem z PRLu :rotfl:
Od dziś na 99,9% nie będę narzekała na nasz dom!

Jeśli nie pasuje kompletnie do tego tematu, to proszę o przeniesienie postu do odpowiedniego ;)

Raphael 23.09.2010 18:56

Zawieszenie Zielińskiego tuż przed meczem z Legią przypomina casus Boguskiego. Warto przypomnieć, że Rafał został wtedy ukarany za próbę kopnięcia rywala.

Gwiaździsty 23.09.2010 19:06

"Zadziwiajace", że coś cicho o Vrodljaku, który za celowe nadepnięcie ręki piłkarza Ruchu powienien pauzować przynajmniej 2 kolejki. Pokazywano to nawet w canal +, ale i to widać za mało jak na ukaranie grajka Legii.

0 22 23.09.2010 19:08

Nie ma takiego piłkarza. Zapodaj link do programu w którym podawano.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raphael (Post 985321)
Zawieszenie Zielińskiego tuż przed meczem z Legią przypomina casus Boguskiego.

No, bardzo przypomina. Facet bluzga na sędziego, dostaje za to karę w czwartek, w piątek znowu bluzga, jeszcze bardziej i teraz wielkie zdziwienie. Zachowywałby się normalnie, a nie jak prostak to byłby spokój.

Dawno Was spiskowców nie było :) Myślałem, że 14 miejsce Legii Was uśpiło, ale jesteście niezawodni :)

Raphael 23.09.2010 19:25

To już nawet nie chodzi o sam fakt ukarania tego piłkarz,a czy tamtego trenera ale o wybiórczość i czas tych decyzji. Trenerzy obrażają sędziów chyba w co drugim meczu, a piłkarze brutalnie i celowo faulują (lub celowo próbują faulować :)) chyba w każdym spotkaniu.

To, że Legia jest na 14. miejscu nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Zresztą do tego klubu nic nie mam, a do stosownej komisji, która podejmuje , jak widać, niezbyt sprawiedliwe decyzje. Może lepiej byłoby, żeby zasiadali w niej przedstawiciele pochodzący z różnych regionów kraju, tak żeby sympatie klubowe były bardziej zróżnicowane, bo trudno o pełny obiektywizm i sprawiedliwość w tym środowisku.

To jest oczywiście tylko jeden z wielu zarzutów do PZPN-owskich struktur mających wpływ na ligę. Można się np. przyczepić do sposobu przyznawania licencji, ale o tym już było dużo mówione np. przy okazji spuszczenia do I (drugiej) ligi ŁKS-u...

Ribas 23.09.2010 19:40

Za czerwoną kartkę z urzędu jest mecz zawieszenia więc nie wiem o co płacz.

0 22 23.09.2010 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raphael (Post 985335)
To już nawet nie chodzi o sam fakt ukarania tego piłkarz,a czy tamtego trenera ale o wybiórczość i czas tych decyzji. Trenerzy obrażają sędziów chyba w co drugim meczu, a piłkarze brutalnie i celowo faulują (lub celowo próbują faulować :)) chyba w każdym spotkaniu.

Przykłady, przykłady. Raporty delegatów etc.

Cytat:

To, że Legia jest na 14. miejscu nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Zresztą dotego klubu nic nie mam, a do stosownej komisji, która podejmuje , jak widać, niezbyt sprawiedliwe decyzje. Może lepiej byłoby, żeby zasiadali w niej przedstawiciele pochodzący z różnych regionów kraju, tak żeby sympatie klubowe były bardziej zróżnicowane, bo trudno o pełny obiektywizm i sprawiedliwość w tym środowisku.
Dokładnie tak jest - z tego co widzę nie wiesz o czym piszesz..

sq 23.09.2010 19:44

@0 22
tak z historii.. żeby nie było że "wybiórczo" i bez przykładów

wasz normalny trenejro ;)

Cytat:

Poprzednio Komisja Ligi ukarała zakazem przebywania na ławce trenerskiej Macieja Skorżę po meczu... Lech Poznań - Wisła Kraków (1:0). Ówczesny szkoleniowiec Wisły dostał jednak karę w zawieszeniu na sześć miesięcy.
mniej bluzgał

0 22 23.09.2010 19:48

Znam obie sprawy. Zawieszenie miał również Tarasiewicz raz.

Zupełnie nie bierzesz pod uwagę, że to była recydywa. O ile mnie pamięć nie myli po pierwszym wyskoku nie dostał meczu odsiatki, dopiero za bezczelne wrzuty dzień po pierwszej karze ją dostał..

sq 23.09.2010 19:53

Ależ biorę. Tylko jak już to powinien być ukarany po meczu z Jagiellonią (może nawet w zawieszeniu na pół roku). Wiadome byłoby wtedy to że następny występek jest karany.


a tak a propos
Cytat:

Komisja składa się z od 5 do 7 członków. Powołuje ich Rada Nadzorcza spółki Ekstraklasa S.A. na 2 letnią kadencję.
Czy zna ktoś może skład tej komisji czy jest raczej tajny?

Raphael 23.09.2010 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 985347)
Przykłady, przykłady. Raporty delegatów etc.

Już nie chce mi się wertować relacji z meczów, ale sędziowie są obrażani przez trenerów naprawdę często. Kary są za to przyznawane, ale rzadko są to inne kary niż pieniężne. Dyskwalifikacja za takie coś to już naprawdę rzadkość. Nie chcę tutaj bronić Zielińskiego, bo jego zachowanie nie przystoi poważnemu trenerowi (nie chodzi mi tylko o bluzgi, ale też o tę jego pretensjonalność w rozmowach z dziennikarzami, którzy krytykowali postawę Lecha we wcześniejszej fazie sezonu).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 985347)
Dokładnie tak jest - z tego co widzę nie wiesz o czym piszesz..

OK. NIe wiem skąd pochodzą członkowie komisji. Być może moja uwaga o sposobie wyboru członków do tej komisji jest błędna, ale to nie zmienia faktu, że już kolejny ważny mecz Legii z czołową ekipą Ekstraklasy poprzedza taka nietypowa dyskwalifikacja. Ja rozumiem, że bronisz swojego klubu, choć go nie krytykuję, ale jednak te dwa przypadki zawieszeń są, powiedzmy, problematyczne :).

Buziek_LG 23.09.2010 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sq (Post 985356)
Czy zna ktoś może skład tej komisji czy jest raczej tajny?

Wojciech Zieliński - Przewodniczący Komisji Ligi
Piotr Jakubicz
Jan Roliński
Krzysztof Gacek
Filip Jańczuk
Bartosz Urbańczyk
Wojciech Korpetta - Sekretarz Komisji Ligi


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl