Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

Vinci 21.12.2008 11:15

W cieniu rywalizacji o Gargułę, pojawiła się ostatnio kilka razy informacja o tym, że na prezesa Polonii Warszawa szykowany jest Listkiewicz. Jeżeli faktycznie obejmie on funkcję, to ciekawe jaki to będzie miało wpływ na wiosenną rywalizację czołówki. Może to zabrzmi banalnie, ale jego wpływy w środowisku sędziowskim mogę coś do niej wnieść...

GJ1906 21.12.2008 16:32

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...wiadomosc.html

coraz bardziej mi się to podoba, jak ktoś napisał niedługo ogłoszą że Lech najładniej udekorował choinkę klubową na święta.

Oto fragment tej wybitnej twórczości o której pisałem kilka postów wyżej, ehhh serce rośnie na widok takich postów:
Cytat:

OH ach ale ten lech wspaniały

niesamowite! Jest się czym jarać, żygać się chce już tym Lechem... można im oddać, ze grają w tym UEFA ale w lidze nic wielkiego nie pokazali oprócz zwycięstwa nad Wisłą... Za niedługo bedziecie się zachwycać tym, że deklasują rywali w oszczędzaniu wody. Naprawde śmiać mi sie chce powoli

odpowiedź:
Odp.: OH ach ale ten lech wspaniały

żal ci że to nie o twojej legi.wiśle,pogoni czy innej wiosce piszą !!! zazdrość cię zżera zakompleksiona istoto.Nie pasuje to sie nie odzywaj !!! A o Lechu niech piszą,bo na to zasługują !!! Jesteśmy waszą Dumą , czy wam się to podoba czy nie !!!

Żeby nie było że w jakiś sposób ujmuję dla Poznańskiej drużyny jej osiągnięcia, skądże znowu właśnie podziwiam ich za to co zrobili w UEFA, ale dziennikarze zaczynają trochę przesadzać, podobnie dziś Kołtoń w CF "próbowały Legia, Wisła, Zagłębie, dajmy szanse Lechowi zagrać w LM" - nie wiem czy pan Kołtoń wie że o tym decyduje zdobycie jeszcze MP, ale cóż chyba to był apel do właścicieli drużyn żeby oddali Lechowi MP walkowerem.

Ribas 21.12.2008 18:33

Ostrowski (prawdopodobnie) w Legii.

Maćko 21.12.2008 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GJ1906 (Post 645343)
(...)

Żeby nie było że w jakiś sposób ujmuję dla Poznańskiej drużyny jej osiągnięcia, skądże znowu właśnie podziwiam ich za to co zrobili w UEFA, ale dziennikarze zaczynają trochę przesadzać, podobnie dziś Kołtoń w CF "próbowały Legia, Wisła, Zagłębie, dajmy szanse Lechowi zagrać w LM" - nie wiem czy pan Kołtoń wie że o tym decyduje zdobycie jeszcze MP, ale cóż chyba to był apel do właścicieli drużyn żeby oddali Lechowi MP walkowerem.

Nie, to był raczej apel, żeby po wywalczeniu MP Wisła oddała miejsce Lechowi, tak, jak zrobił to Drzymała przed obecnym sezonem. Wszak coś muszą chłopaki mieć od Krakowa prócz tyłków tych z drugiej strony...

rafiABG 22.12.2008 15:51

http://sport.onet.pl/0,1248675,1885470,wiadomosc.html
Cytat:

Tomasz Frankowski powraca do polskiej ligi. Były piłkarz reprezentacji Polski jutro podpisze kontrakt z Jagiellonią Białystok.

Czopens 22.12.2008 15:59

No, no, no. Jagiellonia poważnie się wzmacnia, brawo! Michał Twardowski (Freskovita W.M.)Alen Škoro (HNK Rijeka)Kamil Grosicki (Legia Warszawa)Tomasz Frankowski (Chicago Fire) obok Kolejorza Jaga jest najbardziej aktywna na rynku transferowym . ; o

tyle, że Amice nie życzymy dobrze :D

rafiABG 22.12.2008 16:27

http://sport.onet.pl/0,1248675,1885504,wiadomosc.html
Cytat:

Radosław Matusiak w sierpniu 2008 rozwiązał umowę z SC Heerenveen i poinformował o zakończeniu kariery. Teraz ma grać w Widzewie Łódź.

Pan Jotka 22.12.2008 17:27

A ja sie zacząłem zastanawiać nad czyms innym. Czy czasem sprowadzenie nadmiernej liczby Bałkańców nie spowoduje jakiegos konfliktu wewnetrznego.Wiadomo jak u nich jest---sami sie nie moga dogadac w zadnej sprawie. A tu nagle bedzie 4erech Bosniakow, 2och Chorwatow,Polacy, Arboleda, ktory do najmniej kłotliwych nie nalezy.Zeby sie tylko nie okazalo ze Lech stanie sie "budowlą" na miarę Wieży Babel. Miała zachwycic a wiadomo jak sie skonczylo :>

4fan_player 22.12.2008 17:45

Dla mnie to oni mogą się nawet nawzajem zjeść :) nie wiem czym Ty się przejmujesz :)

pan_premier 22.12.2008 18:53

pytanie co oznacz Bośniak, bo jak będą to Chorwaci to co za problem, gorzej muzułmanie, ale moze byc problem, ajk będize mieszanka serbsko- chorwacka :)

Tomaaaasz Frankowskiiiii

Czopens 22.12.2008 19:03

Dyskutowaliśmy na temat tego zawodnika, że byłby ciekawym rozwiązaniem dla Wisły...
http://sport.onet.pl/0,1248675,18856...wiadomosc.html
...ale jest w Poloni z Warszwy. :P

Pan Jotka 23.12.2008 05:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 645880)
Dla mnie to oni mogą się nawet nawzajem zjeść :) nie wiem czym Ty się przejmujesz :)

A w ktorym fragmencie postu przejawiam troske? Bo moze nie wiedzialem co pisze :>

jachting 23.12.2008 07:41

Coś mi się wydaje że liga będzie trudniejsza ,jakieś spektakularne odejścia sie raczej nie szykują a kluby się raczej wzmacniają .Reszta klubów z dołu tabeli też będzie musiała jakoś reagować na wzmocnienia Jagi czy Górnika ,Ci z góry też wiedzą ze jeśli chcą coś namieszać to bez wzmocnień się nie obejdzie .... Może być ciekawie .

AYALA 23.12.2008 09:49

Smuda wciąż marzy o Bundeslidze i uważa że nowi zawodnicy w Lechu nie są gorsi od Stliciia i Lewandowskiego.http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,t...wiadomosc.html

Wasiu 23.12.2008 10:20

http://www.legia.net/wiadomosci,3215..._Legii%21.html

To ten sam, ktory gral w Beitarze i przewracal sie po dotknieciu pilki ?
Jak dla mnie tania sensacja, co na to kibice Legii ?

szczebrzeszcz 23.12.2008 10:29

Cytat:

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to bez problemu powinien zdobyć w sezonie 15-20 goli.
uwielbiam takie prognozy:-)

bigi333 23.12.2008 11:54

Dzisiaj dzień Legii, popatrzcie na kilka newsów z Legia LIVE :)
"Legia straci Muche"
"Ostrowski dopiero latem"
"Gancarczyk i Celeban nie dla Legii"
"Garguła wybrał Wisłę"
:lol:

4fan_player 23.12.2008 12:22

Tak samo jutro może być dzień Wisły :) chociaż jutro ostatnie wydanie przed świętami to może prasa się trochę ogarnie.

DominoForza 23.12.2008 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bigi333 (Post 646377)
Dzisiaj dzień Legii, popatrzcie na kilka newsów z Legia LIVE :)
"Legia straci Muche"
"Ostrowski dopiero latem"
"Gancarczyk i Celeban nie dla Legii"
"Garguła wybrał Wisłę"
:lol:

prezenty gwiazdkowe dla kibicow :D (L)

AYALA 23.12.2008 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bigi333 (Post 646377)
Dzisiaj dzień Legii, popatrzcie na kilka newsów z Legia LIVE :)
"Legia straci Muche"
"Ostrowski dopiero latem"
"Gancarczyk i Celeban nie dla Legii"
"Garguła wybrał Wisłę"
:lol:

najtrudniej to chyba bedzie w Legii Muche zastąpic.Pamietam jak fenomenalnie bronił w ostatnim meczu przeciwko Wisełce.Daje głowe że Dowhań prędko znajdzie następce Muchy tak jak wcześniej znajdował Kowalewskiego,Boruca,Staneva.
Co do tych wzmocnien Wojskowych to uważam że maja tak wielu kreatywnych pomocników (Rybus,Iwański,Giza,Roger,Radovic) niegorszych od Gancarczyka i Ostrowskiego.

bigi333 23.12.2008 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 646413)
najtrudniej to chyba bedzie w Legii Muche zastąpic.Pamietam jak fenomenalnie bronił w ostatnim meczu przeciwko Wisełce.Daje głowe że Dowhań prędko znajdzie następce Muchy tak jak wcześniej znajdował Kowalewskiego,Boruca,Staneva.

Mucha powiedział że jego następcą powinien być Skaba i spokojnie sobie z tym poradzi oraz że ten ich 18- letni Ukrainiec jak popracuje z Dowhaniem ma szanse na bycie jednym z najlepszych bramkarzy... w Europie :lol:

szprotson 23.12.2008 13:11

gdzie bym nie czytał, to wszędzie tego Dowhania chwalą. Patrząc na to gdzie Legia sprzedaje bramkarzy, coś w tym może być.

szczebrzeszcz 23.12.2008 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bigi333 (Post 646423)
Mucha powiedział że jego następcą powinien być Skaba i spokojnie sobie z tym poradzi oraz że ten ich 18- letni Ukrainiec jak popracuje z Dowhaniem ma szanse na bycie jednym z lepszych bramkarzy... w Europie :lol:

akurat z bramkarzami to oni nie mieli większych problemów bo rezrwowy zawsze wchodził za pierwszego
dla przypomnienia
Stanew->Boruc->Fabiański->Mucha->?Skaba?
czemu nie?

gooro33 23.12.2008 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 646428)
akurat z bramkarzami to oni nie mieli większych problemów bo rezrwowy zawsze wchodził za pierwszego
dla przypomnienia
Stanew->Boruc->Fabiański->Mucha->?Skaba?
czemu nie?

przepadl Ci w wyliczance jeszcze Kowalewski, wczesniej Szczesny wcale nie gorszy.

AYALA 23.12.2008 13:24

ciężka sytuacja w ŁKS-ie.Nie ma pieniędzy na Święta i Sylwestra.Może pomocną dłoń do Łodzian wyciągnie pewien biznesmen ze Rzgowa ? m.http://ekstraklasa.wp.pl/kat,53714,t...wiadomosc.html

killzone 23.12.2008 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bigi333 (Post 646423)
Mucha powiedział że jego następcą powinien być Skaba i spokojnie sobie z tym poradzi oraz że ten ich 18- letni Ukrainiec jak popracuje z Dowhaniem ma szanse na bycie jednym z lepszych bramkarzy... w Europie :lol:

Ja nie wiem z czego ty sie smiejesz :>

Ja tam waszych geniuszy grających na pozycji golkeepera przez litosc nie skomentuje

Boruc -> Celtic -> Bayern (tutaj sa juz zaawansowane rozmowy w sprawie transferu)
Fabianski -> Arsenal
W. Szczesny -> Arsenal
Kowalewski -> Spartak Moskwa
No i teraz Mucha(który naprawde byl leszczem przychodzac do Legii a stal sie najlepszym bramkarzem ligi)

a juz nawet nie wspominam o M. Szczesnym i Radostinie Stanevie.

Waszym ostatnim bramkarzem który mogl sie w niektórych meczach rownac w/w to byl chyba ten francuz( Angelo Hugues czy jakos tak sie zwał) wiec troche pokory i szacunku dla Downhania. Ja bym sie w ogole nie zdziwil jakby tenze ukrainiec z którego masz polewe zostal(nie teraz ale ze 3-4 lata) wytransferowany do Anglii czy Niemiec.

gooro33 23.12.2008 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eM. (Post 646438)
Ja nie wiem z czego ty sie smiejesz :>

Ja tam waszych geniuszy grających na pozycji golkeepera przez litosc nie skomentuje

Boruc -> Celtic -> Bayern (tutaj sa juz zaawansowane rozmowy w sprawie transferu)
Fabianski -> Arsenal
W. Szczesny -> Arsenal
Kowalewski -> Spartak Moskwa
No i teraz Mucha(który naprawde byl leszczem przychodzac do Legii a stal sie najlepszym bramkarzem ligi)

Waszym ostatnim bramkarzem który mogl sie w niektórych meczach rownac w/w to byl chyba ten francuz( Angelo Hugues czy jakos tak sie zwał) wiec troche pokory i szacunku dla Downhania. Ja bym sie w ogole nie zdziwil jakby tenze ukrainiec z którego masz polewe zostal(nie teraz ale ze 3-4 lata) wytransferowany do Anglii czy Niemiec.


Chlopie a pamietasz jak Angelo bronil w meczach PUEFA???? :shock::shock::shock::shock: Dzieki niemu stracilismy pare glupich pramek...

AYALA 23.12.2008 13:37

najlepszym bramkarzem Wisły w ostatnich 15 latach był Artek Sarnat i przez kilka miesiecy Dolha.

Czopens 23.12.2008 13:41

Gancarczyk zostaje w Śląsku, a Ostrowski jeszcze rozważa oferte, ale chyba raczej zostaje w Śląsku . ^
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,98810,t...wiadomosc.html
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,98810,t...wiadomosc.html

PS: Jestem pewien, że obaj nie będą mieli tak udanej rundy jak poprzedniej i już mało kto będzie ich chciał.:P

Krissu 23.12.2008 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eM. (Post 646438)
W. Szczesny -> Arsenal

No ten to się u was tyle nagrał i natrenowa, że łooohooohoooo.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez eM. (Post 646438)
Waszym ostatnim bramkarzem który mogl sie w niektórych meczach rownac w/w to byl chyba ten francuz( Angelo Hugues czy jakos tak sie zwał)

Był jeden Rumun, ale się zeszmacił.

killzone 23.12.2008 13:44

gooro33

w sumie wy wiecie wiecej niz ja ;) ale tak mi sie zdawalo ze byl dobrym bramkarzem ;) a no i o Dolsze zapomniałem ale ile u Was bronil? pare miesiecy?

Ja tak mysle ze problem tkwi w Waszym trenerze. Przeciez Pawełek byl solidnym bramkarzem(nawet pewnie lepszym niz Skaba) przed przyjsciem do Wisly i tu nagle takie klopsy wali prawie co mecz, pewnie gdyby trafil do Legii to by gral w reprezentacji a napewno bylby wyrozniajcym sie bramkarzem.

Kriss zgadza sie, ale byl w Legii? byl, wiec o co biega. Tu nawet nie chodzi o to ze zostal wytrenowany przez Dowhania(bo pewnie mial pare zajec z nim) ale Legia umie znalezc bramkarza(z odpowiednim talentem i potencjalem) który przy odpowiednim treningu bedzie podsatwowym zawodnikiem i przedewszystkim pewnym punktem obrony.

Czopens, jestem tego samego zdania. w sumie ja nie wiem czemu jest w ogole szum przy Gancarczyku? Co on takiego osiagnał? pobiegal troche wiecej na stadionie Lecha pare bramek strzelil i juz gwiazda ligi. Jeszcze ten komentarz ze transfer to tylko za granice, sory ale zgrywa takiego kozaka jakby zagral z 5-6 rund na stalym poziomie. zoabczymy na wiosne, mnostwo bylo takich jak on, wiekszosc gra teraz po 2-3 ligach i nikt juz o niech nie pamieta :)

Maćko 23.12.2008 13:53

Ale o co się rozchodzi?
Gdzie ten ich Mucha ma odlecieć?
A Skaba moim zdaniem jest zbyt "lotny", na skoki przez kozła by się nadał, ale chyba nie do bramki Legii.
Ale to nie moje zmartwienie, a wręcz przeciwnie.

vote-for-mikey 23.12.2008 13:58

Bo to chodzi o Kazimierskiego.
Ponoć Mariusz w prywatnych rozmowach na niego trochę narzeka, a na pewno mówi, że "pracował z lepszymi trenerami".
Moim zdaniem najlepszym trenerem bramkarzy w ostatnich latach w Wiśle był ten olbrzym, co razem z Danem do nas przyszedł.

bigi333 23.12.2008 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eM. (Post 646438)
Ja nie wiem z czego ty sie smiejesz :>

Ja tam waszych geniuszy grających na pozycji golkeepera przez litosc nie skomentuje

Boruc -> Celtic -> Bayern (tutaj sa juz zaawansowane rozmowy w sprawie transferu)
Fabianski -> Arsenal
W. Szczesny -> Arsenal
Kowalewski -> Spartak Moskwa
No i teraz Mucha(który naprawde byl leszczem przychodzac do Legii a stal sie najlepszym bramkarzem ligi)

a juz nawet nie wspominam o M. Szczesnym i Radostinie Stanevie.

Waszym ostatnim bramkarzem który mogl sie w niektórych meczach rownac w/w to byl chyba ten francuz( Angelo Hugues czy jakos tak sie zwał) wiec troche pokory i szacunku dla Downhania. Ja bym sie w ogole nie zdziwil jakby tenze ukrainiec z którego masz polewe zostal(nie teraz ale ze 3-4 lata) wytransferowany do Anglii czy Niemiec.

Śmieje się z tego że nie wiem jak można powiedzieć o osiemnastolatku który może ma potencjał ale nic wielkiego na razie sobą nie zaprezentował (Czy to nie on w swoim debiucie w barwach w ŁKS dostał czerwoną kartkę?) że będzie jednym z najlepszych bramkarzy w Europie. Szczerze nie wiem czy można tak nazwać Boruca bo określenie "jeden z najlepszych" oznacza u mnie na prawdę czołówkę, maks. 3 graczy, mógłbym tak nazwać Casillasa, Cecha czy Van Dar Sara a nie Boruca.
O naszych bramkarzach w Wiśle lepiej nie mówmy :D Leżymy z tym dopóki trenerem bramkarzy będzie pan Kazimierski. Jakby to powiedział Mirek Szymkowiak, Legii należy się "szacuneczek" za szkolenie bramkarzy :-)

Krissu 23.12.2008 14:06

eM.
Nikt nie wątpi w to, że Dowhań jest najlepszym fachmanem od bramkarzy w tym kraju.
Akurat jego Legii zazdroszczę.

killzone 23.12.2008 14:34

Bigi333

Hmm moze faktycznie troche sie zagalopowal z tym ze bedzie jednym z lepszych w Europie, i twierdze ze trzeba czasu na takie deklaracje. Fakt potencjal moze miec ale samym potencjalem sie nie lapie pilek. takze sam tez poczekam na to jak bedzie 1szym bramkarzem Legii.

Co do Boruca, hmm mam troche inne zdanie niz ty(nawet nie z tego powodu ze jest symbolej dzisiejszej Legii) Wymieniasz Cecha i Van Der Saara. Fakt dla mnie oni sa wiecej niz dobrymi bramkarzami. Ale czy lepszymi niz Boruc? VDS napewno nie(jest w sumie na tym samym poziomie). Cecha, po tej kontuzji glowy tez juz nie worcil nigdy na stale do wielkiej formy jaka prezentowal podpisujac kontrakt z Chelsea. Napewno mankamentem Arcziego jest to ze puszcza babole, ale ja sie mu wcale nie dziwie. No jaka druzyne w szkocji on ma sie spinac... tylko na Rangersów. i z nimi dosyc korzytsnie wypda(pomijajac ostatni mecz) Chce zobaczyc go w Bayernie i jak tam sie bedzie prezentowal. Skoro sam Cesarz mowi ze lepszego bramkarza w tej chwili Bayern miec nie moze no to cos w tym jest ;)

Drugiej strony Boruc napewno rownac sie nie moze z Cassilasem czy Buffonem. Raczej bym go porownał do Valdesa z Barcelony

Mysle ze badz co badz jest w czolowce bramkarzy Europy(Boruc, Valdes, Van Der Saar, Reina, Frey,Buffon, Cassilas, Cech), ale brakuje mu troche do tego zeby byc w tym elitarnym gronie 2-3 najlepszych bramkarz na Starym Kontynencie. ot takie moje zdanie ;)

bigi333 23.12.2008 15:08

Ja jakoś zawsze miałem wrażenie że Bayern to najlepszy możliwy klub dla Boruca. Nie wierzę w Polaka odgrywającego ważną rolę w takim np. Milanie. A Bayern jest wyjątkiem - to wielki klub a jednak myślę że Boruc sobie tam poradzi.
Dobra wróćmy do Ekstraklasy, nie wierzę w te "perełki" Lecha, już wiele razy to przerabiała Legia - Edson i Roger się sprawdzili, Elton już nie. Astiz się sprawdził, Tito, Descarga i Arruabarrena już nie. Oby Wisła nie popełniła tego błędu (Diaz i Marcelo się sprawdzili). Co za dużo to nie zdrowo.

flamengista 23.12.2008 16:56

Wczoraj albo przedwczoraj złośliwcy z Wyborczej pisali, że Kasperczak potrafi roztrwonić każde pieniądze na transfery. Jako przykład podali Szczota i kwotę 1,6 mln złotych (fakt, szokująca kwota).

A dzisiaj kolejne pogłoski o superhitach transferowych Górnika: Gorawskim, Strąku, nawet Cantoro.

Jeśli się to potwierdzi, to Górnik wyda kupę kasy, a i tak z hukiem spadnie z ekstraklasy. A mit Henia Kasperczaka-wybitnego trenera się skończy.

Ale w takie cuda jak Mauro Cantoro w Górniku to nie wierzę. Ten sam Kasperczak, co chciał go oddać do Tłoków Gorzyce - teraz widzi w Mauro zbawcę? To się kupy nie trzyma.

Krissu 23.12.2008 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 646537)
Ale w takie cuda jak Mauro Cantoro w Górniku to nie wierzę. Ten sam Kasperczak, co chciał go oddać do Tłoków Gorzyce - teraz widzi w Mauro zbawcę? To się kupy nie trzyma.

Dlaczego nie?
Jeśli Cantoro rzeczywiście się obraził i dostał od Skorży ultimatum to przeprowadzka do Górnika byłaby całkiem racjonalna.

Górnik wzmocniłby swoją drugą linię (coby nie powiedzieć o Mauro to jednak jakąś tam marką w tej naszej polskiej skopanej jest) w walce o utrzymanie. Cantoro z kolei: po pierwsze mógłby jeszcze pograć w Ekstraklasie, po drugie na pewno dostanie tam niemałe pieniądze (kto wie czy nie ostatni wysoki kontrakt w karierze).

A jeśli chodzi o niechęć Białego Czarodzieja do Maura to cóż.. tylko krowa nie zmienia zdania jak to mówią.

flamengista 23.12.2008 17:21

Ale Cantoro u nas dostaje z 250 tys. €. I to jest suma gwarantowana, nie kontrakt motywacyjny.

Nie wiem, ile jest w stanie mu zaoferować Górnik - ale chyba nie aż tyle. Jedyne, co może Argentyńczyka zainteresować to długość kontraktu - jeśli będzie to 3-letnia umowa to może się skusić.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl