![]() |
Cytat:
|
Zagłębie się interesuje niejakim Arthuro Bernhardtem.
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35...Zaglebiu_.html Może by tak... |
Jeżeli nie dołączy do Wisły Adis Nurković to ja proponuję http://www.transfermarkt.de/de/spiel...sferdaten.html on nawet ma bramkę strzeloną w reprezentacji oto ona : http://www.youtube.com/watch?v=SqStD0xCwoA
|
Cytat:
Na miejscu Bednarza poszukałbym kogoś z Afryki.Uważam że zbyt szybko zrezygnowano z Dudu.Silnych i wysokich napastników tam napewno nie brakuje.Nie chce tu podawac jakiś konkretnych nazwisk ale myśle że za 300-400 tyś Euro można sprowadzic ciekawego napastnika jak np. Chinyama czy Dudu albo w dawnych czasach Zeigbo , Olisadebe,Yahaya,Zakari Lambo |
panie, a Szymkowiak kiedy zaczął u nas dobrze grać ? pod koniec 2002 ? kiedy w ogole przestal byc wystawiany na prawej obronie czy tez boku pomocy ? wtedy ile miał lat 26-27 ? Jirsak ma 25 i gra zdecydowanie ZA MAŁO w 1 składzie.
|
Fakt co pokazuje mec z Piastem kiedy dał dobrą zmiane.
|
A jak uwazacie kto jest po Pawle Brozku najwiecej wart w zespole i jaka kwota by Was zadowalala jesli znalazlby sie chetny??
I ilu zawodnikow z Wisly jest obecnie wartych powyzej 1 mln euro???? Ja uwazam ze obecnie powyzej 1mln euro wartych jest u nas w zespole 6 zawodnikow: Pawel Brozek,Marcelo,Sobol,Diaz,Glowa,Boguski |
Cytat:
Sobol i Głowacki nie są warci 1 mln euro. Za to Małecki i Piotr Brożek myślę, że tak. |
Mysle ze Głowacki czy Boguski nie poszliby za milion nawet, Sobol też nie, bo stary.
|
Cytat:
Łobodziński, Garguła, Kirm, Pi. Brożek, Małecki, Jirsak, Ćwielong :) |
Moim zdaniem:
Pawelek 1mln Glowa 1mln Pi.Brozek 1,2mln Marcelo 3mln Malecki 2mln Boguski 2,5mln Diaz 2mln Kirm 1mln:) ew Sobol tez Lobodzinski i Gargula jezeli odzyskaja forme tez Obecnie zdecydowanie najtansi to Singlar i Cwielong. Reszta powinna byc dosc droga |
Sobol mimo swojego wieku z pewności jest wart okrągła bańkę i to spokojnie.
|
Małecki 2 mln? bez przesady
|
A na jakiej podstawie twierdzicie, że Kirm jet wart powyżej 1 mln euro skoro przeszedł do nas za 400 tys i na oczy go nie wiedzieliście? Po prostu śmieszni jesteście. A ktoś kto wyskoczył tu, że Małecki jest wart powyżej miliona to sorry, zacznij brać leki.
|
Cytat:
Jest mlody, ambitny, szybki, wytrzymaly, niezly technicznie, w zasadzie obunozny. Kirma tez bym za mniej nie sprzedal, a cena za niego wynikala z rocznego kontraktu. Przypominam ze to ETATOWY reprezentant. Tyle sa warci za ile Wisla ich bedzie chciala sprzedac. A nie sadze zeby taniej chciala ktoregos. |
My oceniamy jak transfermarkt ? Czy realne kwoty które ktos jest w stanie zapłacić ? Realnie to raczej:
Brozek 3,5 mln Marcelo - 2mln Boguski 800 tys Garguła gdyby nie kontuzja z 1,5mln Sobol 600tyś PiBrozek - 500 tyś Głowa - 500 tyś Diaz 1.8mln Łobo 400tyś Małecki - 700 tyś Cantoro - 100-200 tyś Singlar - max 300 tyś Cwielong z 100-200 tyś Gołoś - 100 max Varga - 150 max Jirsak - 400-500 |
Cytat:
Podajcie kwoty za ktore Wisla by im pozwolila odejsc. |
Ja gdybym był nie tyle Bednarzem co zarządem ;] to bym się poważnie zastanowił czy jest sens sprzedawać Brożka. Są dwie poważne kwestie do przemyślenia - sportowa i finansowa. I obie są ze sobą ściśle powiązane, jeśli chodzi o tą pierwszą to należy pamiętać że sprzedając takiego zawodnika tracimy 50% naszej siły ofensywnej i nie mamy kim zastąpić Brozia (bo oprócz niego nie mamy żadnego klasowego napastnika, Boguski - z całym szacunkiem - to Brożkowi może buty czyścić (a na dodatek jest kontuzjowany), o Ćwielongu i Niedzielanie nie wspominając). Kiedyś gdy sprzedawaliśmy Kuźbe to mieliśmy Żurawia, gdy sprzedawaliśmy Żurawia mieliśmy Franka, a gdy Franka mieliśmy wschodządzą gwiazdę Pawła Brożka. Dzisiaj w przypadku sprzedaży tego ostatniego nie mamy nikogo i na 99% w najbliższym czasie mieć nie będziemy. I to może się bezpośrednio przełożyć na finanse klubu. Bo może się okazać że na tej transakcji wbrew pozorom tylko stracimy finansowo. Ciężko bowiem o jakieś konkretne rezultaty w europucharach bez dużej klasy napastnika, a trzeba pamiętać, że teraz nieporównanie łatwej niż w ubiegłych latach zdobyć znacznie większe pieniądze, niż są do zarobienia na tym pozornie supertransferze. A oprócz pucharów jest przecież jeszcze liga, liga dzięki której można dostać przepustkę na kolejne puchary, a co za tym idzie kolejne szanse na duże pieniądzę. Sądzę więc że długoterminowo pozostawienie Brożka spłaci nam się z nawiązką
Tym bardziej że po Broziu ciężko oczekiwać jakiegoś gwiazdorzenia, czy innego rodzaju niesubordynacji. Dać mu podwyżkę do tych 300-350 tysięcy ojro(teraz, po zwolnieniu się kilku wysoko płatnych etatów myślę że klub na to stać) na które zasługuje i już. Dlatego uważam że nie na miejscu jest porównywanie odejścia Żurawia do Brożka, bo klub jest w diametralnie innej sytuacji sportowej i finansowej (dzisiaj realnie można zarobić w pucharach kompletnie nieporównywalne kwoty do tych z tamtego okresu). |
śmieszne sumy niektórzy podają...
już widzę jak przychodzi oferta za Głowackiego w wysokości 0,5 mln euro i wasze komentarze, że jest to super cena jak za tego piłkarza! tak samo za Ćwielonga 0,2 mln euro lub Sobola 0,6 mln euro.. po co w ogóle piszecie takie śmieszne sumy, jak w chwili spłynięcia do klubu takiej konkretnej oferty.. pierwsi pisalibyście, że ktoś sobie jaja robi! |
A ty sie znasz ? Po raz - statystyki, po dwa ilosc występów, po trzy wiek, po cztery odejmujemy troche od ceny bo to polska liga, polscy piłkarze, do tego wieksza cena jesli reprezentant, tyle. Jedynie nad Boguskim bym sie zastanowił, ale troche za slaby jest psychicznie i fizycznie na wieksza wartość. Wichniarek ceniony w Bundes idzie za 700 tyś, ma 32 lata przypomne.
Są to dla nas smiesznie niskie sumy prawda ? A widziałeś jakies oferty w ogóle dla tych piłkarzy ? No nie. Bo niskich ofert nawet nie podają do wiadomosci a tylko taki wpływają. Kiedys za Sobola pamietam 1,5 mln euro Southampton proponował i sie nie zgodzilismy a miał 29 lat. |
Cytat:
Z tą techniką to nic nadzwyczajnego, jak na skrzydłowego to dośrodkowanie fatalne , przegląd pola nie najlepszy. jak by ktoś dał za niego 400 tys Euro to było by dobrze. |
Cytat:
Moze ew. Marcelo Diaz i Brozek odejda za sumy realne bo sa to pilkarze ktorzy beda byc moze naciskac na transfer do silnej ligi. A Wisla sie bedzie akurat z ich naciskiem liczyc. |
ja tylko podam przykład z 3 ligi angielskiej (League One)
http://transfermarkt.de/de/spieler/3...on/profil.html Gosc za 1.3mln euro poszedł a transakcja odbyła sie na poziomie 2 ligi. Nie jest to poziom Głowackiego, Charlton tracił wiele bramek. Czy za 6mln piłkarz ktory 6 lat spędził w League One i rok w Championship http://transfermarkt.de/de/spieler/4...sferdaten.html a to są tylko środkowi obroncy... nei wspomne o wyzszych ligach gdzie kwoty sa wyzsze a piłkarze też mało rozpoznawalni. my sie nie cenimy, sprzedajemy na siłe widać. Głowacki to filar obrony mimo kilku wpadek, 20krotny reprezentant Polski, w wieku 25 lat miał isc za milion ? pusty smiech co z wartoscia polskich piłkarzy. Choc nie pamietam zeby 5 lat temu jakas oferta z taka kwota jak piszesz Incognito wyszła. |
Tak chudy. 5 lat temu Głowackiego też moglibyśmy sprzedać za ponad 1 mln.
|
Science-Fiction: Stawiamy Realowi propozycję wypożyczenia, któregoś z listy piłkarzy "na odstrzał", najlepiej Ruuda van Nisterloya, ale może czasem lepiej rzucić się na najmniejszego z nich. Umawiamy się tak, że oni opłacają znaczną część pensji, a my tyle na ile nas stać. Może bierzemy do spółki jakiegoś sponsora, a wiadomo, że to wywołałoby poruszenie międzynarodowe i wielu zwróciłoby wzrok na polską ligę. Biorąć pod uwagę, że Realowi bardziej zależy, aby zredukować liczbę osób w kadrze, a nie na pieniądzach to się zgadzają. Nie wiemy co sam piłkarz, ale mając do wyboru grać w rezerwach wielkiego klubu, a dokonać historycznego awansu do LM z małym klubem to ambitny gracz zgodziłby się. Wypożyczenie darmowe na pół roku z opcją pierwokupu na 15 mln euro. Nawet jak zostanie królem strzelców i zapewni nam LM to stwierdzamy, że... nie, szukamy jednak czegoś innego, a do tego mamy talent : )
http://www.sport.pl/pilka/1,96012,67...a_z_Realu.html |
Malecki jest dobry, ale od razu na 2 mln ktos go wycenia?? :) Pawelek - 1 mln euro tez troche za duzo. Sam Maciej Skorza na spotkaniu, bodajze w grudniu 2008r. w Jamie sam zapytal kibicow na ile go wyceniaja i odpowiedzial, ze na rynku obecnie jest to kwota ok.500 tys euro.
wedlug mnie jesli tak zestawiajac kto ile jest wart to: Pawelek ok. 500 tys euro Brozek powyzej 3,0 mln euro Marcelo - 2 mln euro Boguski ok.800 tys - 1 mln euro Garguła - obecnie ciezko stwierdzic jak bedzie gral po kontuzji, bo cena jaka GKS za niego rzadal byla z kosmosu ( 4 mln euro chcieli w pewnym momencie ) Sobol ok. 800 tys - 1 mln euro PiBrozek - 500- 600 tys euro Głowa - ok. 1 mln euro Diaz - powyzej 1 mln euro Łobo ok 300-400 tys euro Małecki - 500 tys euro Cantoro - mysle, ze jesli obecnie by ktos dal 200 tys euro to tak jak Cleber odszedlby od Nas Singlar - 200-300 tys euro Cwielong ok 200-300 tys euro Gołoś - ciezko stwierdzic, bo ciagle ma kontuzje, na chwile obecna jakies 100 tys euro Varga - 100-200 tys euro Jirsak - ok 500 tys euro Kirm - 400-500 tys euro :) To takie moje propozycje, choc pewnie kazdy by zaproponwal inne kwoty :) |
Małecki jeśli Wisła zajdzie daleko w europucharach może być wart 2 mln tylko musi sie dobrze zaprezentować...
|
Cytat:
A nie wiem czy pamietacie jak po Pawelka zglaszal sie jakis klub z Turcji. Ile oni wtedy oferowali za niego?? bo wiem ze Wisla zablokowala ten transfer i podyktowala zaporowa kwote , bodajze 4 mln euro :) |
canarinhos - cóż, może nieźle to odzwierciedla poziom naszych zawodników, ale jedynym kryterium wartości zawodnika jest to, ile potencjalny kupiec mógłby za niego maksymalnie dać. Wygląda więc to gdzieś tak:
Pawełek - 100k Singlar - 200k Głowacki - 700k Marcelo - 2M Piotr Brożek - 1M Diaz - 1,5M Małecki - 1M Łobo - 300k Gołoś - 0 Sobol - 1M Jirsak - 300k Cantoro - 100k Varga - 0 Kirm - 500k Ćwielong - 300k Boguski - 1,5M Paweł Brożek - 3M Niedzielan - 0 Oczywiście orientacyjnie. Jeśli ktoś jest wart 0, to zakładam, że jedyną szansą na pozbycie się go jest oddanie go za darmo. |
Zagłębie wypożyczyło z opcją pierwokupu Davida Caiado, o którym pisałem jakiś czas temu w tym temacie. Ciekawe :) Chyba Mario Branco dalej współpracuje z Jaroszem.
W każdym razie zobaczymy jak sobie poradzi. |
Jakby sprzedano Brożka, to kasę z transferu możnaby zainwestować w zawodnika dzisiejszego rywala w sparingu- Anasa Sharbiniego. Ze statystyk wygląda dobrze i interesują się nim dobre kluby, jednak u nas miałby miejsce w składzie i LM.
http://transfermarkt.de/de/spieler/3...ni/profil.html |
Wg tego portalu on jest wart 3,3 mln euro . Wiem ze tam sa ceny nieadekwatne do umiejetnosci, ale watpie nawet w to abysmy wylozyli 1/3 tej kwoty na jakiegokolwiek napastnika. Po prostu nas obecnie na to nie stac, nawet jesli sprzedamy Pawla.
|
Ja mam inną propozycję. Podobno wolnym zawodnikiem (przynajmniej według transfermarktu) jest reprezentant Macedonii, Ilco Naumoski. Zawodnik jest chyba typem napastnika, jakiego szuka Skorża, 192 cm wzrostu, dotychczas był zawodnikiem Mattersburga. Teraz podobno interesuje się nim Hajduk Split. Myslę, że bylibysmy w stanie przelicytować Chorwatów i zakontraktować tego zawodnika. W ubiegłym sezonie w austriackiej bundeslidze w 30 meczach zdobył 13 bramek i zanotował 7 asyst. 25 razy wystąpił w reprezentacji Macedonii i ma na koncie 6 bramek. Sądzę, że zawodnik warty uwagi.
Szkoda, że w Wiśle nikt nie zwrócił na niego uwagi. :) Edit. Chyba jednak Naumoski już podpisał kontrakt z Hajdukiem. Ma zarabiać 350 tys za sezon, więc pewnie Hajduka byśmy nie jednak przelicytowali. Szkoda, bo to dobry zawodnik. |
o Naumoskim juz ktos wczoraj chyba pisal ,ze w Hajduku juz jest, takze pozamiatane :)
|
Z relacji wynika,że w zespole Rijeki dobrze prezentuje się niejaki Sandi Kriżman.Ofensywny piłkarz,ma niecałe 20 lat,zawodnik występuje w reprezentacji Chorwacji U-21.
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...an/profil.html A poza nim ciekawie wygląda napastnik mlodzieżowej reprezentacji Bośni Srdjan Stanic.5 goli w 10 meczach.Klub-Zeljeznicar Sarajewo http://www.transfermarkt.co.uk/en/sp...ic/profil.html A jako obrońca-Edin Cocalic,młodzieżowy reprezentant Bośnii i podstawowy zawodnik Zeljeznicara. http://www.transfermarkt.co.uk/en/sp...ic/profil.html |
No to jak wszyscy to i ja
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...sferdaten.html i od razu youtube http://www.youtube.com/watch?v=Kwrp6pzJX74 http://www.youtube.com/watch?v=0YxOv8y0h1Y jak było to sorry |
Co sądzicie o tym zawodniku?
http://www.youtube.com/watch?v=YfWX-...eature=related Myślę, że ktoś powinien się nim zainteresować Pozdrawiam |
Cytat:
jak sie on nazywa ? i Gdzie gra? |
Bunjamin Shabani FC BARSHKIMI (MACEDONIEN)
czytamy..... |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl