Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

kangurekm 28.05.2011 22:32

Katedra św. Pawła w Londynie

WISŁAZWE 29.05.2011 11:14

Zgadza się Twoja zagadka kolego :)

WISŁAZWE 31.05.2011 21:29

Temat umiera!
Kolega zadaje zagadkę?
Ustalmy jakiś czas po odpowiedzi na zadanie zagadki, a później zagadka przepada i zadaje ''kto pierwszy ten lepszy''?

:)

kangurekm 31.05.2011 23:00

sorka za zwłoka :)

Gdzie znajdziemy ten obiekt ?
http://i56.tinypic.com/w9w9iw.jpg

WISŁAZWE 03.06.2011 21:14

Będzie jakaś podpowiedź ? :)

kangurekm 06.06.2011 22:09

http://i55.tinypic.com/33mbd6o.png
Ród tego herbu był pierwszym właścicielem obiektu.
http://i52.tinypic.com/112e3p2.png
Miasto w , którym znajduje się ten obiekt jest miastem partnerski miasta którego herb jest powyżej.

Micek14 07.06.2011 00:07

To jest zamek w czeskim Mikulovie:D

kangurekm 07.06.2011 14:26

Zgadza się :) Zadajesz

Micek14 07.06.2011 15:38

Jak się nazywał ten Pan, jaki miał przydomek i z jakich słów słynie?
http://i55.tinypic.com/20gzh8j.jpg

tomo 09.06.2011 08:02

Może jakaś podpowiedź panie szefie ?

kozimtsw 09.06.2011 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Micek14 (Post 1107400)
Jak się nazywał ten Pan, jaki miał przydomek i z jakich słów słynie?
http://i55.tinypic.com/20gzh8j.jpg

Hélder Pessoa Câmara (1909–1999) – brazylijski teolog i ksiądz. Pseudonim - Czerwony Biskup

"Gdy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Gdy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą"

Micek14 09.06.2011 21:01

Podpowiedź niepotrzebna, dawaj zagadkę Kozimtsw:D

WISŁAZWE 11.06.2011 16:51

Nie spać, zadawać! :)

WISŁAZWE 12.06.2011 17:04

Panowie i Panie minęło już trochę od odgadnięcia zagadki, kolega kozimtsw nie zadaje bo go nie ma, więc żeby temat nie upadał pozwolę sobie wrzucić zagadkę na lekkie rozruszanie tematu :)


Co to i gdzie takie ''cudo'' można oglądać :)

http://img824.imageshack.us/img824/2927/0909jpg.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img718.imageshack.us/img718/773/0910jpg.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us




Ponawiam prośbę o ustalenie jakiegoś regulaminu odnośnie czasu na odgadnięcie i wrzucenie zagadki, bo temat jak wiemy jest ciekawy i szkoda, żeby na dnie gdzieś się chował.

:)


edit:

murray -- oczywiście ma rację, dodam tylko, że to stacje metra w Sztokholmie wyrzeźbione w skale, tu akurat stacja w centrum miasta.

murray 12.06.2011 17:05

Sztokholm.

Jestem pewny, więc pytanie.
Gdzie to i co to?
http://i53.tinypic.com/23vgw1l.jpg

murray 13.06.2011 17:37

Podpowiedź:
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...4w9Hfog6KgCqfQ

Dotycząca miejsca.

WISŁAZWE 15.06.2011 19:24

Piwo jest ale rozwiązania nie ma :)
Ale, że Monachium :>

WISŁAZWE 18.06.2011 20:42

Temat spada

murray 21.06.2011 19:05

http://i52.tinypic.com/27zermd.jpg

Podpowiedź rebusowa

wiesniak84 21.06.2011 19:34

pinakoteka?

Glazik 21.06.2011 19:38

http://www.monachium.info/muzea-mona...monachium.html
Pinakoteka Nowoczesna jest jednym z największych na świecie muzeow sztuki XX i XXI wieku.Stanowi spektakularne uzupelnienie dwóch sąsiadujacych Pinakotek, zamykając tym samym kompleks bawarskich zbiorów sztuki.


ZGAdles Pinakoteka w Monachium Dawaj zagadke...

WISŁAZWE 26.06.2011 11:42

Próba ratowania tematu na wakacje.
Co to za postać, parę słów o nim z czym i z kim związana.

http://i56.tinypic.com/vpgawj.jpg

dulli78 28.06.2011 21:28

Antonio Jose de Sucre - boliwijski generał, bliski przyjaciel Simona Bolivara, uczestnik walk z Hiszpanami o niepodległość Ameryki Południowej - po bitwach pod jego dowództwem zostały wyzwolone Ekwador, Peru a rok po wyzwoleniu Boliwii został prezydentem tego kraju.

Glazik 07.07.2011 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1118101)
Antonio Jose de Sucre - boliwijski generał, bliski przyjaciel Simona Bolivara, uczestnik walk z Hiszpanami o niepodległość Ameryki Południowej - po bitwach pod jego dowództwem zostały wyzwolone Ekwador, Peru a rok po wyzwoleniu Boliwii został prezydentem tego kraju.

No to dawaj zagadke...
Bo temat spi...:/

dulli78 07.07.2011 21:11

Zagadka turystyczna - jak nazywa się to miasteczko:

http://i51.tinypic.com/2r2mxbs.jpg

tomo 08.07.2011 10:46

Spiskie Podgrodzie ?

dulli78 08.07.2011 11:05

Nie, to nie jest Spiskie Podegrodzie ale kierunek jest dobry

Bąbel 08.07.2011 11:47

zamek Trencin w Słowacji?

dulli78 08.07.2011 12:01

Zgadza się Bąbel, to jest Trenczyn. Twoja kolej na zagadkę.

Bąbel 08.07.2011 12:03

przekazuje, bo teraz nie mam za bardzo czasu i pomysłów...;/

Glazik 08.07.2011 12:31

http://mw2.google.com/mw-panoramio/p...ium/133309.jpg
No to ja sobie pozwole na ta przyjemnosc ... prosze nazwe wzgorza i budynku na nim.. :)

Eternit 08.07.2011 12:49

Wzgórze Likawitos, a budynek to kaplica św. Jerzego?:>

Glazik 08.07.2011 13:22

dajesz zagadke

Eternit 08.07.2011 13:24

Pan na pierwszym planie po prawej to kto?
http://i55.tinypic.com/fyec6o.png

tomo 08.07.2011 13:35

Jako zagorzały fan Kultu i Kazimierza Staszewskiego nie mogę odpuścić sobie odpowiedzenia na tą zagadkę. To jest Stanisław Staszewski ojciec Kazika.



EDIT

http://oi51.tinypic.com/2qa4476.jpg


Kto to jest ?

tomo 09.07.2011 14:22

Zabawa stoi więc podpowiedź dam:

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...Order_Star.jpg

Watts 09.07.2011 14:42

Pál Teleki?

tomo 09.07.2011 16:36

^ Twoja zagadka !

Watts 10.07.2011 22:02

Karrrrwasztwarz i zapomniałem. Przepraszam.

Który z prezydentów Krakowa odprawiał swoich pacjentów wierszem:

Gdy załatwiasz się na twardo — nie myśl o chorobie,
A jeśli zaś na rzadko — wiedz, że już po tobie.
Nie ma bowiem leku przeciwko cholerze,
Całuj mnie więc w dupę — powiadam ci szczerze.

tomo 10.07.2011 22:13

A odbiję znowu:

Józef Dietl

Zagadkę zadam jutro jak nie będę miał co robić - czyli w pracy ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl