![]() |
Katedra św. Pawła w Londynie
|
Zgadza się Twoja zagadka kolego :)
|
Temat umiera!
Kolega zadaje zagadkę? Ustalmy jakiś czas po odpowiedzi na zadanie zagadki, a później zagadka przepada i zadaje ''kto pierwszy ten lepszy''? :) |
|
Będzie jakaś podpowiedź ? :)
|
http://i55.tinypic.com/33mbd6o.png
Ród tego herbu był pierwszym właścicielem obiektu. http://i52.tinypic.com/112e3p2.png Miasto w , którym znajduje się ten obiekt jest miastem partnerski miasta którego herb jest powyżej. |
To jest zamek w czeskim Mikulovie:D
|
Zgadza się :) Zadajesz
|
Jak się nazywał ten Pan, jaki miał przydomek i z jakich słów słynie?
http://i55.tinypic.com/20gzh8j.jpg |
Może jakaś podpowiedź panie szefie ?
|
Cytat:
"Gdy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Gdy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą" |
Podpowiedź niepotrzebna, dawaj zagadkę Kozimtsw:D
|
Nie spać, zadawać! :)
|
Panowie i Panie minęło już trochę od odgadnięcia zagadki, kolega kozimtsw nie zadaje bo go nie ma, więc żeby temat nie upadał pozwolę sobie wrzucić zagadkę na lekkie rozruszanie tematu :)
Co to i gdzie takie ''cudo'' można oglądać :) http://img824.imageshack.us/img824/2927/0909jpg.th.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img718.imageshack.us/img718/773/0910jpg.th.jpg Uploaded with ImageShack.us Ponawiam prośbę o ustalenie jakiegoś regulaminu odnośnie czasu na odgadnięcie i wrzucenie zagadki, bo temat jak wiemy jest ciekawy i szkoda, żeby na dnie gdzieś się chował. :) edit: murray -- oczywiście ma rację, dodam tylko, że to stacje metra w Sztokholmie wyrzeźbione w skale, tu akurat stacja w centrum miasta. |
|
|
Piwo jest ale rozwiązania nie ma :)
Ale, że Monachium :> |
Temat spada
|
|
pinakoteka?
|
http://www.monachium.info/muzea-mona...monachium.html
Pinakoteka Nowoczesna jest jednym z największych na świecie muzeow sztuki XX i XXI wieku.Stanowi spektakularne uzupelnienie dwóch sąsiadujacych Pinakotek, zamykając tym samym kompleks bawarskich zbiorów sztuki. ZGAdles Pinakoteka w Monachium Dawaj zagadke... |
Próba ratowania tematu na wakacje.
Co to za postać, parę słów o nim z czym i z kim związana. http://i56.tinypic.com/vpgawj.jpg |
Antonio Jose de Sucre - boliwijski generał, bliski przyjaciel Simona Bolivara, uczestnik walk z Hiszpanami o niepodległość Ameryki Południowej - po bitwach pod jego dowództwem zostały wyzwolone Ekwador, Peru a rok po wyzwoleniu Boliwii został prezydentem tego kraju.
|
Cytat:
Bo temat spi...:/ |
|
Spiskie Podgrodzie ?
|
Nie, to nie jest Spiskie Podegrodzie ale kierunek jest dobry
|
zamek Trencin w Słowacji?
|
Zgadza się Bąbel, to jest Trenczyn. Twoja kolej na zagadkę.
|
przekazuje, bo teraz nie mam za bardzo czasu i pomysłów...;/
|
http://mw2.google.com/mw-panoramio/p...ium/133309.jpg
No to ja sobie pozwole na ta przyjemnosc ... prosze nazwe wzgorza i budynku na nim.. :) |
Wzgórze Likawitos, a budynek to kaplica św. Jerzego?:>
|
dajesz zagadke
|
Pan na pierwszym planie po prawej to kto?
http://i55.tinypic.com/fyec6o.png |
Jako zagorzały fan Kultu i Kazimierza Staszewskiego nie mogę odpuścić sobie odpowiedzenia na tą zagadkę. To jest Stanisław Staszewski ojciec Kazika.
EDIT http://oi51.tinypic.com/2qa4476.jpg Kto to jest ? |
|
Pál Teleki?
|
^ Twoja zagadka !
|
Karrrrwasztwarz i zapomniałem. Przepraszam.
Który z prezydentów Krakowa odprawiał swoich pacjentów wierszem: Gdy załatwiasz się na twardo — nie myśl o chorobie, A jeśli zaś na rzadko — wiedz, że już po tobie. Nie ma bowiem leku przeciwko cholerze, Całuj mnie więc w dupę — powiadam ci szczerze. |
A odbiję znowu:
Józef Dietl Zagadkę zadam jutro jak nie będę miał co robić - czyli w pracy ;) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:30. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl