![]() |
Wy podtrzymujecie to, że do 2 miejsca będzie potrzebne min 64-65 pkt? Bo to widzę już lata tutaj jako pewnik, a ja mam co do tego poważne wątpliwości. Dlaczego? Bo nawet przyjmując że ŁKS przebije ten poziom, co wcale przecież nie jest takie pewne, to Ruch (który jako jedyny chyba realnie jest w stanie ten wynik osiągnąć) musiałby punktować na poziomie 1,73-1,8 na mecz, o ile dobrze liczę. W przypadku pozostałych drużyn to raczej niemożliwe.
|
Do 24 kolejki nie zakładam, że będzie inaczej. 64 punkty to średnia 1,88 - Ruch ma na razie 1,9.
|
Patrząc na drugie miejsca z ostatnich 10 lat i sytuację na tym etapie sezonu, to 38 punktów przekłada się właśnie na ok. 63-64 punktów na koniec. Czyli z perspektywy ligi idziemy statystycznie zgodnie z przewidywaniami i nie ma co robić korekt.
Dopiero przy dorobku na poziomie 36 punktów i niżej można byłoby zakładać statystycznie, że będzie potrzeba ok. 60 punktów, a w drugą stronę zdobycie przez drugą drużynę 40 punktów i niżej na tym etapie sugerowałoby założenie, że trzeba skorygować wymaganą do bezpośredniego awansu liczbę punktów na koniec do ok. 68. |
Robiłem wiele symulacji, i jak nic wychodzi 63-65 pkt które są potrzebne do awansu z 2 miejsca jesli nie będą zachodziły anomalie i wygrywanie wszystkiego przez ŁKS i Ruch.
|
Jeszcze jedna uwaga. Nie ma gwarancji, że to Ruch będzie miał 2 miejsce.
W zeszłym roku Niepołomice wykręcały wyniki, a w tym roku bawią się w św. Mikołaja. Teoria spiskowa, że dostali nakaz by nie wejść po 2 kolejkach dostała silne podstawy. |
2 kolejki to żadna miara formy na wiosnę, myślę że tak za 4 kolejki i po meczu Ruch - ŁKS będziemy dużo mądrzejsi.
ŁKS się z zabawy nie wypisze. Ruch może spuchnąć. Puszczę złapała presja wyniku, a goniące zespoły mogą złapać dobre serie. Jestem tylko ciekaw na ile długo strefa zespołów walczacych o "coś" będzie tak duża jak obecnie. Im dłużej, tym sytuacja jest dla nas korzystniejsza i sprawi że padnie więcej zaskakujących wyników |
1. ŁKS Łódź 20 41
2. Ruch Chorzów 20 38 3. Chrobry Głogów 20 34 4. Puszcza Niepołomice 20 34 5. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 20 33 6. Wisła Kraków 21 33 7. Arka Gdynia 20 31 cieszmy sie chwilą |
Kolejne 3 pkt zainkasowane.
13 spotkań do końca, potrzeba min 10 zwycięstw... To wygląda co raz bardziej realnie Na pewno bardziej realnie niż 13 wygranych w 16 spotkaniach. |
Mecz typu o k...a jprd... - najważniejsze wygrany.
Ale ostatnim razem średnią dającą baraże mieliśmy w 10 kolejce! Tylko Arka może nas w tej kolejce wyprzedzić - gra w Niepołomicach z Sandecją. Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Przewaga Chrobrego po 3 meczach zmalała z 7 pkt do 1. To tak w kwestii jak szybko można nadrobić nawet tak duża stratę do rywali. Dzisiaj trzeba trzymać kciuki za stratę punktów Ruchu, Arki i Puszczy. Myślę że co najmniej 1 rywal straci punkty.
ŁKS niech sobie wygrywa, szczególnie z naszymi bezpośrednimi rywalami. Moskal awansu nie wypuści. |
ŁKS wydaje sie pewniakiem a Ruch niestety tez punktuje. W najgorszym wypadku naszym celem musi być trzecie miejsce bo wtedy baraże bedziemy grać u siebie.
|
No i Puszcza straciła punkty, czym utwierdza że jest murowanym kandydatem do... wypadnięcia z top 6.
Jakby mieli przegrać kolejne 4 spotkania to nie będzie wcale wielkim zaskoczeniem. Podejmują całą czołówkę + Sosnowiec który u siebie teraz będzie mocny. Ruch ma jeszcze naprawdę sporo do stracenia. Patrząc jak w 3 tygodnie odrabialiśmy kolejno 8 pkt do Puszczy, 7 punktów do Gieksy, 6 punktów do Chrobrego, to obecna przewaga 8 pkt Ruchu wcale nie przeraża. Grają dobrze, ale mają jeszcze wiele ciężkich meczów. Choćby wyjazdy do Gdyni, Sosnowca, Katowic. Patrząc na terminarz to o ile widzę spore szanse że dopadniemy Ruch, to głównym rozdajacym karty w awansie będzie Arka (zakładając że w końcu się ogarnie w meczach u siebie). Cała czołówkę podejmuje u siebie. Myślę że o 2 miejsce będzie walka do końca pomiędzy nami, Ruchem i Arka. |
My też wszystkiego so końca nie wygramy. Dlatego na awans bezpośredni to bym się nie nastawiał. W barażach może być róznie ale mam nadzieję że pozytywnie...dla nas.
|
Termalica też się pcha do ESA.
|
A to decydowanie, dziwne też żeby po dzisiejszym meczu nie wskoczyli na 3 miejsce w tabeli.
|
Przecież wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę w jaki sposób zakończą się dla nas baraże...w ostatnich latach Wisła nigdy nie wytrzymywała ciśnienia w spotkaniach o takiej wadze.
Trzeba naciskać na Ruch... |
Presja na Ruchu musi być cały czas, wystarczy, że raz przegrają i już mają tylko 3-4 oczka zapasu. Prędzej czy później zgubią punkty, dlatego my musimy w najbliższych 4 meczach zrobić minimum 10 punktów (GKS Katowice, GKS Tychy, Skra, Chrobry).
|
Cytat:
Na ile to realne lub nie niech sobie każdy odpowie. Pieniędzy na to nie postawie, ale to nie znaczy że to ociera się o cud 28 kolejka to mecz z Ruchem jeśli do tego czasu nie pogubimy punktów (a terminarz nam sprzyja) to ostatnie 6 kolejek powinno być arcy ciekawe. Jeśli jednak po tym meczu dalej strata będzie wynosić 6-8 pkt to baraż będzie max co możemy wyciągnąć |
A Puszcza chce w ogóle awansować?
|
Cytat:
10 znaków |
Cytat:
|
Brakujące staty po tej kolejce czyli ile nam brakuje to 1, 2 i 6 miejsca:
Kod:
6 miejsce (pkt) 34ŁKS w Niepołomicach z Puszczą, Ruch w Łęcznej, Termalica w Głogowie z Chrobrym Arka u siebie z Resovią Jeśli wygramy to jest szansa na przeskoczenie Puszczy. |
Dzisiejszy mecz Puszcza - ŁKS w każdym z wariantów "coś" nam daje.
Ja jednak chciałbym remis. I odrabiamy do obu ekip po 2 punkty w sobotę :> |
Cytat:
|
Cytat:
|
na razie puszcza
|
Po masakrze w Katowicach wróciliśmy na 6 miejsce.
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd Do 3 miejsca tracimy 3 punkty. |
Z planowanych 13 wygranych w 16 spotkaniach odfajkowane już 4.
Zostaje minimum 9 w 12 meczach. I można już spokojnie powiedzieć. Odrabiamy 3 punkty do lidera. Łącznie już odrobione 5 z 13 punktów jakie traciliśmy do ŁKSu. Niech nasza maszyna pracuje dalej bo nie wyobrażam sobie żebyśmy nie weszli z kolejnymi wygranymi z Tychami u siebie, Skrę na wyjeździe i Chrobrego na Reymonta. 7 kolejnych wygranych jest naprawdę realne. |
Cytat:
Gdyby tylko sędziowie reagowali na polowanie na Fernandeza. Boję się o jego zdrowie patrząc na co niektóre bydlaki sobie pozwalają... |
Każdy sobie pewnie wyobraża, ŁKS dostał właśnie w Niepołomicach, ale tu piszemy co jest potrzebne do awansu.
28 punktów to 9 zwycięstw i jeden remis, a zostało 12 kolejek. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl