Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

masada 20.02.2023 16:18

Wy podtrzymujecie to, że do 2 miejsca będzie potrzebne min 64-65 pkt? Bo to widzę już lata tutaj jako pewnik, a ja mam co do tego poważne wątpliwości. Dlaczego? Bo nawet przyjmując że ŁKS przebije ten poziom, co wcale przecież nie jest takie pewne, to Ruch (który jako jedyny chyba realnie jest w stanie ten wynik osiągnąć) musiałby punktować na poziomie 1,73-1,8 na mecz, o ile dobrze liczę. W przypadku pozostałych drużyn to raczej niemożliwe.

pepe72 20.02.2023 16:48

Do 24 kolejki nie zakładam, że będzie inaczej. 64 punkty to średnia 1,88 - Ruch ma na razie 1,9.

MaLk 20.02.2023 20:33

Patrząc na drugie miejsca z ostatnich 10 lat i sytuację na tym etapie sezonu, to 38 punktów przekłada się właśnie na ok. 63-64 punktów na koniec. Czyli z perspektywy ligi idziemy statystycznie zgodnie z przewidywaniami i nie ma co robić korekt.

Dopiero przy dorobku na poziomie 36 punktów i niżej można byłoby zakładać statystycznie, że będzie potrzeba ok. 60 punktów, a w drugą stronę zdobycie przez drugą drużynę 40 punktów i niżej na tym etapie sugerowałoby założenie, że trzeba skorygować wymaganą do bezpośredniego awansu liczbę punktów na koniec do ok. 68.

Karherop 20.02.2023 21:23

Robiłem wiele symulacji, i jak nic wychodzi 63-65 pkt które są potrzebne do awansu z 2 miejsca jesli nie będą zachodziły anomalie i wygrywanie wszystkiego przez ŁKS i Ruch.

pepe72 20.02.2023 21:48

Jeszcze jedna uwaga. Nie ma gwarancji, że to Ruch będzie miał 2 miejsce.
W zeszłym roku Niepołomice wykręcały wyniki, a w tym roku bawią się w św. Mikołaja.
Teoria spiskowa, że dostali nakaz by nie wejść po 2 kolejkach dostała silne podstawy.

Karherop 21.02.2023 00:01

2 kolejki to żadna miara formy na wiosnę, myślę że tak za 4 kolejki i po meczu Ruch - ŁKS będziemy dużo mądrzejsi.

ŁKS się z zabawy nie wypisze. Ruch może spuchnąć. Puszczę złapała presja wyniku, a goniące zespoły mogą złapać dobre serie.

Jestem tylko ciekaw na ile długo strefa zespołów walczacych o "coś" będzie tak duża jak obecnie. Im dłużej, tym sytuacja jest dla nas korzystniejsza i sprawi że padnie więcej zaskakujących wyników

Arkadiusz.Czerepach 24.02.2023 22:38

1. ŁKS Łódź 20 41
2. Ruch Chorzów 20 38
3. Chrobry Głogów 20 34
4. Puszcza Niepołomice 20 34
5. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 20 33
6. Wisła Kraków 21 33
7. Arka Gdynia 20 31


cieszmy sie chwilą

Karherop 24.02.2023 23:47

Kolejne 3 pkt zainkasowane.

13 spotkań do końca, potrzeba min 10 zwycięstw... To wygląda co raz bardziej realnie

Na pewno bardziej realnie niż 13 wygranych w 16 spotkaniach.

pepe72 25.02.2023 01:22

Mecz typu o k...a jprd... - najważniejsze wygrany.
Ale ostatnim razem średnią dającą baraże mieliśmy w 10 kolejce!
Tylko Arka może nas w tej kolejce wyprzedzić - gra w Niepołomicach z Sandecją.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          21      11    10
punkty            33      19    13
średnia            1,57    1,73  1,30
Procent meczów    62%         
             
Baraże            53         
Brakuje          20         
średnia na mecz    1,54
             
awans vice        64         
Brakuje          31   
średnia na mecz    2,38
najwcz. w kolejce 32         
             
awans m          68         
Brakuje          35
średnia na mecz    2,69

Wykresy w linku w sygnaturce.

Karherop 26.02.2023 09:34

Przewaga Chrobrego po 3 meczach zmalała z 7 pkt do 1. To tak w kwestii jak szybko można nadrobić nawet tak duża stratę do rywali. Dzisiaj trzeba trzymać kciuki za stratę punktów Ruchu, Arki i Puszczy. Myślę że co najmniej 1 rywal straci punkty.

ŁKS niech sobie wygrywa, szczególnie z naszymi bezpośrednimi rywalami. Moskal awansu nie wypuści.

Blixa 27.02.2023 04:59

ŁKS wydaje sie pewniakiem a Ruch niestety tez punktuje. W najgorszym wypadku naszym celem musi być trzecie miejsce bo wtedy baraże bedziemy grać u siebie.

Karherop 27.02.2023 08:50

No i Puszcza straciła punkty, czym utwierdza że jest murowanym kandydatem do... wypadnięcia z top 6.

Jakby mieli przegrać kolejne 4 spotkania to nie będzie wcale wielkim zaskoczeniem. Podejmują całą czołówkę + Sosnowiec który u siebie teraz będzie mocny.

Ruch ma jeszcze naprawdę sporo do stracenia. Patrząc jak w 3 tygodnie odrabialiśmy kolejno 8 pkt do Puszczy, 7 punktów do Gieksy, 6 punktów do Chrobrego, to obecna przewaga 8 pkt Ruchu wcale nie przeraża. Grają dobrze, ale mają jeszcze wiele ciężkich meczów. Choćby wyjazdy do Gdyni, Sosnowca, Katowic.

Patrząc na terminarz to o ile widzę spore szanse że dopadniemy Ruch, to głównym rozdajacym karty w awansie będzie Arka (zakładając że w końcu się ogarnie w meczach u siebie). Cała czołówkę podejmuje u siebie. Myślę że o 2 miejsce będzie walka do końca pomiędzy nami, Ruchem i Arka.

AgresywnyChomik 27.02.2023 10:48

My też wszystkiego so końca nie wygramy. Dlatego na awans bezpośredni to bym się nie nastawiał. W barażach może być róznie ale mam nadzieję że pozytywnie...dla nas.

swiety37 27.02.2023 11:15

Termalica też się pcha do ESA.

Karherop 27.02.2023 11:35

A to decydowanie, dziwne też żeby po dzisiejszym meczu nie wskoczyli na 3 miejsce w tabeli.

Proud 27.02.2023 11:51

Przecież wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę w jaki sposób zakończą się dla nas baraże...w ostatnich latach Wisła nigdy nie wytrzymywała ciśnienia w spotkaniach o takiej wadze.

Trzeba naciskać na Ruch...

Patryko 27.02.2023 12:16

Presja na Ruchu musi być cały czas, wystarczy, że raz przegrają i już mają tylko 3-4 oczka zapasu. Prędzej czy później zgubią punkty, dlatego my musimy w najbliższych 4 meczach zrobić minimum 10 punktów (GKS Katowice, GKS Tychy, Skra, Chrobry).

Karherop 27.02.2023 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1597343)
Presja na Ruchu musi być cały czas, wystarczy, że raz przegrają i już mają tylko 3-4 oczka zapasu. Prędzej czy później zgubią punkty, dlatego my musimy w najbliższych 4 meczach zrobić minimum 10 punktów (GKS Katowice, GKS Tychy, Skra, Chrobry).

Żeby wyprzedzic Ruch musimy: wygrać w bezpośrednim meczu oraz liczyć że zanotują 1 porażkę i 1 remis więcej niż my w 12 spotkaniach.

Na ile to realne lub nie niech sobie każdy odpowie. Pieniędzy na to nie postawie, ale to nie znaczy że to ociera się o cud

28 kolejka to mecz z Ruchem jeśli do tego czasu nie pogubimy punktów (a terminarz nam sprzyja) to ostatnie 6 kolejek powinno być arcy ciekawe. Jeśli jednak po tym meczu dalej strata będzie wynosić 6-8 pkt to baraż będzie max co możemy wyciągnąć

wolfy 27.02.2023 13:43

A Puszcza chce w ogóle awansować?

Karherop 27.02.2023 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1597349)
A Puszcza chce w ogóle awansować?

Nie

10 znaków

wolfy 27.02.2023 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1597353)
Nie

10 znaków

No to jestem pewny że jakoś rozwiążą ten problem :lol:

pepe72 27.02.2023 21:17

Brakujące staty po tej kolejce czyli ile nam brakuje to 1, 2 i 6 miejsca:
Kod:

6 miejsce (pkt)          34
zostało meczów          13
brakuje punktów            1
potrzebna średnia+        0,08

2 miejsce (pkt)          41
zostało meczów          13
brakuje punktów            8
potrzebna średnia+        0,62

1 miejsce (pkt)          44
zostało meczów          13
brakuje punktów          11
potrzebna średnia+        0,85

W przyszłej kolejce my gramy z GKS w Katowicach,
ŁKS w Niepołomicach z Puszczą,
Ruch w Łęcznej,
Termalica w Głogowie z Chrobrym
Arka u siebie z Resovią
Jeśli wygramy to jest szansa na przeskoczenie Puszczy.

Karherop 03.03.2023 09:23

Dzisiejszy mecz Puszcza - ŁKS w każdym z wariantów "coś" nam daje.

Ja jednak chciałbym remis. I odrabiamy do obu ekip po 2 punkty w sobotę :>

wolfy 03.03.2023 10:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1597415)
Dzisiejszy mecz Puszcza - ŁKS w każdym z wariantów "coś" nam daje.

Ja jednak chciałbym remis. I odrabiamy do obu ekip po 2 punkty w sobotę :>

Na razie to wygrajmy sobotni mecz, bo równie dobrze przy remisie możemy stracić po punkcie do obu, ale remis chyba najlepszy, potem zwycięstwo Puszczy IMO.

Karherop 03.03.2023 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1597417)
Na razie to wygrajmy sobotni mecz, bo równie dobrze przy remisie możemy stracić po punkcie do obu, ale remis chyba najlepszy, potem zwycięstwo Puszczy IMO.

Nie mamy szans zagrać tym razem przed meczem Puszczy i ŁKSu więc cóż nam zostaje. Zdecydowanie łatwiej jest patrzeć na kolejkę po rozegraniu swojego spotkania. Jaki wynik dzisiaj nie padnie to resztę analiz trzeba zostawić na sobotę ok 19.30

Arkadiusz.Czerepach 03.03.2023 21:28

na razie puszcza

pepe72 04.03.2023 19:41

Po masakrze w Katowicach wróciliśmy na 6 miejsce.
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd 
kolejka          22    11    11 
punkty            36    19    17 
średnia            1,64  1,73  1,55
Procent meczów    65%             
                   
Baraże            53             
Brakuje          17             
średnia na mecz    1,42
                             
awans vice        64             
Brakuje          28
średnia na mecz    2,33
najwcz. w kolejce 32             
                   
awans m          68             
Brakuje          32
średnia na mecz    2,67
najwcz. w kolejce 33

Jutro zobaczymy ile nam brakuje do 2 miejsca; 5,6 lub 8
Do 3 miejsca tracimy 3 punkty.

Karherop 04.03.2023 21:48

Z planowanych 13 wygranych w 16 spotkaniach odfajkowane już 4.

Zostaje minimum 9 w 12 meczach.

I można już spokojnie powiedzieć. Odrabiamy 3 punkty do lidera. Łącznie już odrobione 5 z 13 punktów jakie traciliśmy do ŁKSu.

Niech nasza maszyna pracuje dalej bo nie wyobrażam sobie żebyśmy nie weszli z kolejnymi wygranymi z Tychami u siebie, Skrę na wyjeździe i Chrobrego na Reymonta. 7 kolejnych wygranych jest naprawdę realne.

wolfy 04.03.2023 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1597484)
Z planowanych 13 wygranych w 16 spotkaniach odfajkowane już 4.

Zostaje minimum 9 w 12 meczach.

I można już spokojnie powiedzieć. Odrabiamy 3 punkty do lidera. Łącznie już odrobione 5 z 13 punktów jakie traciliśmy do ŁKSu.

Niech nasza maszyna pracuje dalej bo nie wyobrażam sobie żebyśmy nie weszli z kolejnymi wygranymi z Tychami u siebie, Skrę na wyjeździe i Chrobrego na Reymonta. 7 kolejnych wygranych jest naprawdę realne.

Ja sobie wyobrażam przegrane bez problemu, nie takie popisy Wisły widziałem. Niemniej - teraz jest jakość.
Gdyby tylko sędziowie reagowali na polowanie na Fernandeza. Boję się o jego zdrowie patrząc na co niektóre bydlaki sobie pozwalają...

pepe72 04.03.2023 23:11

Każdy sobie pewnie wyobraża, ŁKS dostał właśnie w Niepołomicach, ale tu piszemy co jest potrzebne do awansu.
28 punktów to 9 zwycięstw i jeden remis, a zostało 12 kolejek.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl