Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Piotson 11.08.2011 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq_b (Post 1145180)
Takie cos moze być na Lechii jak dalej bedzie tak grala! :evil:Więc lepiej dac wejsciowki za free i miec 20 tyś widzów niż miec bilety po 40 zł i miec 2 tyś. MYSL kmiocie!

Ja Ciebie nie obrażałem, to po pierwsze. Nowy na forum i wyzywa.

Po drugie co Ty porównujesz? Porównując Lechię do Warty to jak porównywać czekoladę do gówna jak mawia T. Hajto.
Warta gra w drugiej lidze gdzie ma lokalnego rywala który gra w wyższej lidze i który ma aspiracje mistrzowskie:rotfl:.

Myślisz że ludzie mają chęć kupić bilet i na Amicę i na Wartę? Wiadomo, że na Wartę będzie mało chętnych, a że Warta za stadion płacić nie musi(?) to co im zależy dać wejściówki za darmo przy tym inwestorze, który sponsoruje Wartę 50 tys. zł w tą czy w tą różnicy nie robi.

A Lechia to inna sprawa od Warty, oni muszą ten stadion opłacić przecież do Lechii on nie należy i nie ma go za friko jak Warta, po drugie przed sezonem zarząd planuje budżet biorąc pod uwagę również wpływ z biletów i karnetów, i myślisz że teraz nagle wprowadzą darmowe bilety bo przegrali 2 mecze i nie wiadomo czy kibice będą chcieli przyjść? Wtedy byłoby jak u nas po Levadii, dziura budżetowa i wyprzedaż piłkarzy.

Z resztą te bilety nie są drogie. Na bilet raz na 2 tygodnie 45 zł można wydać, te droższe (100 zł) to wiadomo jak kogoś stać to kupi jak nie to obejrzy na miejscu tańszym i po kłopocie. Jak już z kasą ciężko to te najtańsze bierze (20zł). Gdańsk bogate miasto ludzi stać, nie długo Lechia pogoni Cracovię minimum 3 golami i na następny mecz będzie o wiele więcej chętnych. A na mecze z Wisła, Legią czy Lechem będzie komplet.

Hanys 11.08.2011 22:11

Co do stadionów.. to mam pytanie...

jak stadion w Gdańsku będzie w połowie pusty to powinno sie o połowę spuścić ceny... wtedy się zapełni po brzegi.. bo nie kazdy jest w stanie zapłącić tyle kasy co dwa tygodnie...

A jak stadion będzie pełny i będzie popyt to wtedy się będzie podnosić cenę... Bo dla klubu to chyba jedno czy dostanie hipotetycznie 40 000 x 30 zł czy 20 000 x 60 zł... ?

0 22 11.08.2011 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotson (Post 1145250)
A Lechia to inna sprawa od Warty, oni muszą ten stadion opłacić przecież do Lechii on nie należy i nie ma go za friko jak Warta

Z tego co wiem to Warta nie ma go za friko i długo trwały negocjacje między miastem, a klubem za ile może tam grać. Staneło ostatecznie na 400 tysiącach zł za sezon gry, przy czym nie wiem czy chodzi o cały stadion czy np. wydzielone części trybun.

murray 11.08.2011 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hanys (Post 1145261)
Co do stadionów.. to mam pytanie...
Bo dla klubu to chyba jedno czy dostanie hipotetycznie 40 000 x 30 zł czy 20 000 x 60 zł... ?

Tak.
:-P

1906

OstryLG 11.08.2011 23:14

Najtańszy bilet w Gdańsku na mecz Lechii kosztuje 20zł. Do tego dochodzą zniżki :

- 20% na legitymację szkolną/studencką, kobiety, osoby powyżej 60 lat,
- 50% - uczniowie do 16 lat;
- 50% - akcjonariusze Lechii Gdańsk SA - na wybrany sektor, z wyłączeniem lóż i miejsc biznesowych;
- zarejestrowane, oficjalne fankluby Lechii - 30% (do 30 km), 50% (31-120 km), 70% (powyżej 121 km)

Wydaję mi się więc że ceny nie są wygórowane, wszystko zweryfikuje 3 mecz z Górnikiem Zabrze który pokaże jaka będzie frekwencja na meczach po 'pierwszej zajawce' nowym stadionem i konieczne będzie posiadanie karty kibica.

northrop 11.08.2011 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1145210)
Lepiej sprzedać 20 tysięcy wejściówek za 5 zł niż 2 tysiące za 50. Niestety nawet takie liczenie jest dla niektórych naszych klubów za trudne.

Z ekonomicznego punktu widzenia, wlasnie nie. Dla klubu to nawet bylo by idelanie sprzedac 1 tys wejsciuwek za 100. Mniej ludzi, mniej problemu. Nizsze koszty za ochrone, sprzatanie, obsluge... Wiec w efekcie wiecej kasy pozostaje w kasie klubu. A to, ze pusto na trybunie... trudno.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hanys (Post 1145261)
Co do stadionów.. to mam pytanie...

jak stadion w Gdańsku będzie w połowie pusty to powinno sie o połowę spuścić ceny... wtedy się zapełni po brzegi.. bo nie kazdy jest w stanie zapłącić tyle kasy co dwa tygodnie...

A jak stadion będzie pełny i będzie popyt to wtedy się będzie podnosić cenę... Bo dla klubu to chyba jedno czy dostanie hipotetycznie 40 000 x 30 zł czy 20 000 x 60 zł... ?

Wyobraz sobie taka sytuacje. Wynajmujesz mieszkanie dwusypialniowe. Dwuch klientow podpisalo umowe na rok za okreslona cene. Szesc miesiecy pozniej, okazalo sie, ze jeden z nich sie ulotnil i teraz mieszkanie, ktore wynajmujesz stoji w polowie nie zapolnione. Obnizasz tej osbie czynsz o polowe czy nie?

Piotson 11.08.2011 23:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1145300)
Z tego co wiem to Warta nie ma go za friko i długo trwały negocjacje między miastem, a klubem za ile może tam grać. Staneło ostatecznie na 400 tysiącach zł za sezon gry, przy czym nie wiem czy chodzi o cały stadion czy np. wydzielone części trybun.

No tak ale porównując ten koszt do ceny wynajmu przez np. Legię to jest śmiesznie niski, z resztą nie ma co porównywać tych 2 klubów, bo popyt na piłkę w Gdańsku jest o wiele większy niż w Poznaniu na Wartę i dla pani prezes Warty te 400 tys. to nie jest jakiś wielki wydatek, który nie musi pokrywać biletami. Gdyby bilety na Wartę były to chodziłby max. 1000 osób tak jak wcześniej i dalej nie wiele pieniędzy by było a piłkarze grali przy pustych trybunach.

0 22 11.08.2011 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OstryLG (Post 1145314)
- zarejestrowane, oficjalne fankluby Lechii - 30% (do 30 km), 50% (31-120 km), 70% (powyżej 121 km)

Wow. Oficjalne fankluby są uznawane przez kibiców Lechii czy to jakieś groteski wytworzone przez zarząd?

OstryLG 12.08.2011 00:09

Obecnie zarejestrowane fan kluby Lechii Gdańsk pochodzą z miast:

Bytów, Chojnice, Czersk, Dzierzgoń, Elbląg, Kartuzy, Kościerzyna, Lębork, Malbork, Mława, Nowy Targ, Pelplin, Pisz, Pszczółki, Sierakowice, Skarszewy, Smętowo Gr., Sopot, Starogard Gdański, Tczew

W.w. fan cluby są oficjalne i są uznawane przez kibiców Lechii Gdańsk.

Tak więc kibice z Chojnic, Mławy, Nowego Targu, Piszu mogą wejść na mecz już za 6zł.

vote-for-mikey 12.08.2011 00:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotson (Post 1145326)
No tak ale porównując ten koszt do ceny wynajmu przez np. Legię to jest śmiesznie niski, z resztą nie ma co porównywać tych 2 klubów, bo popyt na piłkę w Gdańsku jest o wiele większy niż w Poznaniu na Wartę i dla pani prezes Warty te 400 tys. to nie jest jakiś wielki wydatek, który nie musi pokrywać biletami. Gdyby bilety na Wartę były to chodziłby max. 1000 osób tak jak wcześniej i dalej nie wiele pieniędzy by było a piłkarze grali przy pustych trybunach.

Na Warcie to widzę tak. Pochodzi kilkanaście tys. ludzi dwie rundy za darmo, a dzieciaki już będą miały zakodowane w głowie - stadion, sobota, biało-zielony szalik. Kolejna runda będzie za 10 zł, przyjdzie 10 tys, potem awans i znowu przyjdzie 10 tys. tylko już za 20 zł. I tak dalej - promocjami budują markę, jej rozpoznawalność, mówi się o nich w mediach, teraz "wystarczy" dołożyć sukcesy. Jak pokazuje Jagiellonia historie "od pucybuta" w Polskiej lidze to nic nadzwyczajnego. Ciężko nie zauważyć logiki p. Pyżalskiej.

Piotson 12.08.2011 00:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OstryLG (Post 1145338)
Obecnie zarejestrowane fan kluby Lechii Gdańsk pochodzą z miast:


Tak więc kibice z Chojnic, Mławy, Nowego Targu, Piszu mogą wejść na mecz już za 6zł.

Tyle, że cena biletu nie pokrywa się z ceną dojazdu do Gdańska .
Przejazd PKS z Mławy 44zł.
Wiem, że można dojechać swoim samochodem, ale to też tanie nie jest.

studio 12.08.2011 07:33

zabierasz 4 osoby ze swojego miasta lub zgarniasz po drodze i juz moze tanie byc.

h3po4 12.08.2011 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1145308)
Tak.
:-P

1906


Mi się wydaje że jednak jak przyjdzie więcej ludzi to zarobią też na Cateringu a uwierzcie że z tego są naprawdę duże pieniądze dodajcie dobie jeszcze że każdy kibic kupi picie za 5 zł i w której opcji są większe pieniądze ?

ToTylkoJa 12.08.2011 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotson (Post 1145348)
Tyle, że cena biletu nie pokrywa się z ceną dojazdu do Gdańska .
Przejazd PKS z Mławy 44zł.
Wiem, że można dojechać swoim samochodem, ale to też tanie nie jest.

I właśnie o to chodzi, aby ceną wejścia na stadion zrekompensować cenę dalekiej podróży. Dobra inicjatywa klubu.

Ogólnie ceny biletów na Lechię są bardzo tanie, więc nie ma co narzekać na działania klubu.

4fan_player 12.08.2011 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OstryLG (Post 1145338)
Obecnie zarejestrowane fan kluby Lechii Gdańsk pochodzą z miast:

Bytów, Chojnice, Czersk, Dzierzgoń, Elbląg, Kartuzy, Kościerzyna, Lębork, Malbork, Mława, Nowy Targ, Pelplin, Pisz, Pszczółki, Sierakowice, Skarszewy, Smętowo Gr., Sopot, Starogard Gdański, Tczew

W.w. fan cluby są oficjalne i są uznawane przez kibiców Lechii Gdańsk.

Tak więc kibice z Chojnic, Mławy, Nowego Targu, Piszu mogą wejść na mecz już za 6zł.

Potwierdzam :) bilet na mecz z lepszym rywalem 9 zł więc ceny bardzo atrakcyjne. U nas wyjazd na mecz Lechia - Cracovia (bilet + przejazd) to koszt 30 zł więc cena jak najbardziej do przyjęcia.

Kociewiak 12.08.2011 14:05

Oficjalne FC to oczywiście bardzo dobra inicjatywa, mają swoją rade, ulgi i przywileje. Cena biletu rekompensuje dojazd itd. Zachęta dla FC nieoficjalnych które moga prężniej działać. Klub zaczyna się owtierać na Słupsk (trzecie co do wielkości miasto w woj.) no i oczywiście miasto przyjazne dla kibiców Lechii :) Potencjał jest i nalezy go jak najlepiej wykorzystywać :) plus dobra drużyna, juz nie mówie jakaś super hiper ale taka która co sezon walczy! (słowo klucz) o podium czy też gryzie trawe w PP i będzie dobrze :)

-ja123- 28.08.2011 13:05

Zdjęcia Narodowego z wczoraj:
http://img560.imageshack.us/img560/2919/balr.jpg

Acima 28.08.2011 13:21

Przy okazji, stadion narodowy z rozsuniętym dachem.

http://img3.imageshack.us/img3/745/94370073.jpg

Proud 28.08.2011 13:38

Chyba zasuniętym ;)

Dobra, wiem o co chodzi.

Naprawdę efektownie to wygląda.

yarow 28.08.2011 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1157193)
Chyba zasuniętym ;)

Dobra, wiem o co chodzi.

Naprawdę efektownie to wygląda.


Pewnie rzecz gustu. Dla mnie osobiście, ten obiekt ociera się o plagiat. W kontekście bukaresztańskiego [Właśnie powstał i odbędzie się tam Finał LE]. Polski jest jednak droższy i gorzej wyposażony:

http://pl.uefa.com/uefaeuropaleague/...nal/index.html

Gdyby jeszcze coś podobnego powstało w Bułgarii i Rosji, to sytuacja przypominać mi będzie budowle "pałacokulturowopodobne" [a właściwie "łomonosowopodobne"] w krajach podbitych przez Sowiety.


------
Już wolę stadion wiślacki, bo on jest nie do podrobienia ;)

Ela 28.08.2011 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1157259)
Pewnie rzecz gustu. Dla mnie osobiście, ten obiekt ociera się o plagiat. W kontekście bukaresztańskiego [Właśnie powstał i odbędzie się tam Finał LE]. Polski jest jednak droższy i gorzej wyposażony:

http://pl.uefa.com/uefaeuropaleague/...nal/index.html

Gdyby jeszcze coś podobnego powstało w Bułgarii i Rosji, to sytuacja przypominać mi będzie budowle "pałacokulturowopodobne" [a właściwie "łomonosowopodobne"] w krajach podbitych przez Sowiety.

To akurat nie plagiat.Pewne podobieństwa dachu i "owalu". I to nawet nie zbyt duże.

Ale owszem, w środowisku architektonicznym i nie tylko mowi się, że "inspiracją" Narodowego i jego koszykowej konstrukcji był stadion w Kapsztadzie:

http://img508.imageshack.us/img508/2373/z4905259x.jpg


Osobiście, muszę jednak powiedzieć, że Narodowy prezentuje się okazale. Zaczyna być dominantą w panoramie Warszawy. Niestety nie ze wszystkich perspektyw jak PKiN ;)

yarow 28.08.2011 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1157274)
To akurat nie plagiat.Pewne podobieństwa dachu i "owalu". I to nawet nie zbyt duże.

Ale owszem, w środowisku architektonicznym i nie tylko mowi się, że "inspiracją" Narodowego i jego koszykowej konstrukcji był stadion w Kapsztadzie:

http://img508.imageshack.us/img508/2373/z4905259x.jpg


Osobiście, muszę jednak powiedzieć, że Narodowy prezentuje się okazale. Zaczyna być dominantą w panoramie Warszawy. Niestety nie ze wszystkich perspektyw jak PKiN ;)

To być może i dobrze, że stadion zwany przez Rząd RP "Narodowym" a przez PZPN zwany stadionem ;) nie jest dominantą ze wszystkich perspektyw. Taka biało czerwona dominanta patrząc z perspektywy zieleni, albo patrząc z perspektywy kamienic albo patrząc z perspektywy szklanej biurowej zabudowy, pasuje w ww. układy moim zdaniem średnio. Prawdę mówiąc, moim zdaniem w ogóle nie pasuje. Właśnie dlatego, że stał się dominantą.

7 kotów 29.08.2011 01:04

A dla mnie Narodowy wyglada jak namiot cyrkowy.
Zwlaszcza na tej pocztowce ja123

studio 29.08.2011 07:54

Ten "rozsuwany" dach to przd czym ma chronic? Przed deszczem? A gdzie on bedzie splywal? :) Czy to tylko taka "atrakcja turystyczna"?

Wicked 29.08.2011 09:52

Dachem do rynien?

orzeu 29.08.2011 09:59

http://www.stadionnarodowy.org.pl/stadion/galeria-zdjec

tu masz galerie zdjec na ktorej widac pomost techniczny pod dachem szklanym. Sa na nim iupitery i rury odwodnienia dachu ulozone dookola stadionu i odprowadzajace wode dalej przez cztery pomosty/drogi dojscia na ring techniczny.

studio 29.08.2011 10:31

ok

http://img20.imageshack.us/img20/7558/pano3resize.jpg

Tutaj lepiej jest to pokazane.

orzeu 29.08.2011 11:04

A tu z bliska.
podpiecie odwodnenia pod dach i rozprowadzenie instalacji:

http://i54.tinypic.com/n5lp5l.jpg


Odejscie zbiorcze rur dalej do zbiornikow pomostami technicznymi:

http://i55.tinypic.com/2uo6ssj.jpg

Q13SON 30.08.2011 22:45

http://www.90minut.pl/news/166/news1...ku-Bialej.html

gooro33 30.08.2011 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1157814)
A tu z bliska.
podpiecie odwodnenia pod dach i rozprowadzenie instalacji:




Odejscie zbiorcze rur dalej do zbiornikow pomostami technicznymi:


Ciekawe dlaczego wybrali akurat taki system rur zeliwnych i specjalnych zlaczek, takie rozwiazanie do najtanszych nie nalezy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl