![]() |
Przed tym sezonem byłem wielkim zwolennikiem Skorży. Nadal darzę go wielkim szacunkiem, ale głównie za to, czego już dokonał, a nie za to, co jest teraz. Pierwszy sezon w jego wykonaniu - super. Potem, niestety, coraz gorzej. Aktualnie mam wrażenie że zespół mu się "rozłazi". Brożek ma się za świętą krowę, Małecki za gracza pokroju Messiego, Kirm jest zupełnie nie podobny do piłkarza, którego widzieliśmy w meczu Słowenii z Polską... Styl gry? W tym sezonie podobały mi się może 2-3 mecze w wykonaniu Wisły. Reszta to nerwówka i ciułanie punktów. Mecz z Lechem przegrany pechowo, ale znowu ta słynna już NIESKUTECZNOŚĆ. Czarę goryczy przelało we mnie wysłuchiwanie po nim tekstów o "sportowej złości i pokazaniu w kolejnych meczach..." PANIE SKORŻA !!! My to już słyszeliśmy. Po Levadii. Sportowej złości starczyło na mecze z Zagłębiem i Bełchatowem. A teraz? Wygrana z Piastem bardzo wymęczona. Jestem zawiedziony. Przed nami ciężkie i ważne mecze. Wyjazd do Kielc za tydzień oraz "u siebie" z Legią i Cracovią. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż 9 punktów.
Kontrakt Panu Maciejowi się kończy. Uważam, że jeżeli nie zaczniemy wygrywać ważnych meczów z Legią czy Lechem to Cupiał nie przedłuży z nim umowy. I będzie to słuszna decyzja. Skorża zrobił bardzo dużo dla naszego klubu ale ciężko nie odnieść czasem wrażenia, że "brakuje chemii" pomiędzy nim i zawodnikami. Coś się już wyczerpało. Krótkotrwałą poprawę przyniosłaby zmiana trenera na innego z naszej Ekstraklasy. Kompletną zmianę jakości tylko zastąpienie go szkoleniowcem zagranicznym, "nieskażonym" polską piłką. Mam jednak jeszcze nadzieję, że coś w grze Wisły zaskoczy i po kolejnych spotkaniach ligowych wszyscy będziemy mogli być zadowoleni nie tylko ze zdobyczy punktowej ale też ze stylu gry naszej drużyny. Po przeczytaniu kilku wypowiedzi, że dobrze by było gdyby Wisłę objął Szatałow itp... powiedzieć mogę tylko jedno: ze szkoleniowcem z polskiej Ekstraklasy w dłuższej perspektywie powyżej poziomu na którym jesteśmy teraz (ze Skorżą) nie podskoczymy. Jeżeli więc ktoś chcę zmiany szkoleniowca dla samego faktu zmiany - dajmy spokój, niech będzie Skorża. Jak na polskie warunki to naprawdę Fachowiec przez duże eF. Lepszego w Polsce NIE MA. |
Cytat:
|
Weźcie pod uwagę że z trójki trenerów Lecha-Legii-Wisły Skorża jest najlepszy. Lenczyk po drugiej stronie błoń a Smuda lada dzień idzie do kadry. Reszta Fornalików i Szatałowów nie jest warta uwagi bo nic długofalowego jeszcze nie osiągnęli. Lepszego trenera od Skorży w Polsce nie znajdziecie.
Weźcie pod uwagę fakt że ten sezon dla Skorży jest prawdziwym sprawdzianem w którym zmierza się ze swoją bolączką - meczami na wyjeździe. W tym sezonie na 33 wyjazdowe punkty zdobył 31. Chcecie zmiany w Wiśle? Trzeba jej szukać nie tylko w trenerze, ale i w zawodnikach. Nigdy wina nie leży w jedne osobie. Jak chcemy zmiany - to trzeba jaj - nie patrzeć na nazwiska i "krótkofalowe" cele (tj. może i trzeba poświęcić walkę o mistrzostwo) i zacząć budować drużynę. W pewnym momencie tych jaj zabrakło i Petrescu zwolniono, kogoś kto mógł pokazać kawałek profesjonalizmu naszym grajkom. |
Cytat:
|
Cytat:
po pierwsze R.Madryt nie gra teraz pieknie. po 2 . po czy stwierdzasz ze w anszje lidze nie mozna grac efektownie? na tle naszej ligi z tym skladem jakim mamy, powinnismy prezentowac zupelnie lepsza gre jesli chodiz o widowiskowosc. w naszej druzynie tego nie ma bo nie ma wyjscia na pozycjie, nie ma biegania. a jesli tego nie ma to albo sa zle wytrenowani( nie maja dynamiki) albo trener nie moze zmotywowac zawodnikow do pracy. |
Cytat:
|
Wszyscy obudzimy się(ze Skorżą jako trenerem)z ręką w nocniku,już w lipcu przyszłego roku.Ci,którzy krzyczeli 1906% poparcia dla tego trenera,mimo kolejnej(przewidywanej)klęski w eur.pucharach,znowu znajdą 1906 powodów,by podpisać z nim nowy kontrakt.Darek Dudka,gdy już trochę pobył w l.franc.,to wypowiedział znamienne słowa o polskich trenerach.Między trenerami tamtejszymi a polskimi jest kolosalna różnica,na niekorzyść polskich,więc przestańcie chrzanić o następcy Skorży z polskiej ligi.
|
Dopóki nie zmieni się wizerunek ligi, dopóty zagraniczny trener mogący coś zrobić z naszych piłkarzy raczej nie przyjdzie. Może gdy ukończone zostaną stadiony (oby bez kłopotów), kluby posiadać będą przyzwoite zaplecze treningowe łatwiej będzie namówić "zachodnich" trenerów. Kasa to chyba jednak nie wszystko żeby przekonać dobrego trenera do pracy w Ekstraklasie. Sam jestem za tym aby póki co przede wszystkim rozglądać się po prostu za lepszymi piłkarzami, a Skorży dać jeszcze pracować, choć jego podejście też może trochę irytować. Zwycięstwa cieszą, ale w tym sezonie miało być coś więcej niż zwycięstwa, miał być styl, a tego nie ma. Mamy za to pokaz nieskuteczności, trochę chyba z winy trenera (czemu szans nie dostaje młodzież - Leszczak (?) skoro "gwiazdy" są bez formy a na zmianę wchodzi Mauro bądź wogóle nie robi się trzeciej zmiany?) .
|
Cytat:
Wszystko na swoim poziomie. |
Cytat:
że to trener ma uczyć piłkarzy,a nie odwrotnie,więc marne to pocieszenie,że ślepy wiedzie kulawego. |
Cytat:
Krawiec kraje jak materii staje |
Taka uwaga, że Skorża prowadzi drużynę od początku na maxa asekurancko. Chce jak najdłużej popracować, to normalne. Ale czasami, kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Skorża chyba jeszcze w Wiśle nie zaryzykował nigdy. Takim stylem można skończyć wysoko, ale nigdy nie zgarnie się pełnej puli.
|
Cytat:
może nauczyć 20-latka czy 25-latka niczego,to po cholerę nam w ogóle trener?Lepiej zatrudnić babcię klozetową.Na demagogię odpowiadam tym samym.Gdyby tak myśleli Turcy lata temu,to nie ściągaliby dobrych trenerów,choć piłkarzy mieli wtedy takich,że dostawali bęcki od wszystkich,łącznie z naszymi. |
Cytat:
Gramy beznadziejnie a powinniśmy mieć 31-33pkt, poziom ligi jest żenujący więc czarno widzę puchary |
Szatałowa widziałbym ze względu na to że ma jakąś wizję pracy. Oczywiście nie mam nic przeciwko Skorży, jednak właśnie po co w ogóle młodzież w klubie skoro nikt z niej nie korzysta?
Gra wygląda jak wygląda bo nie ma rotacji w składzie, od niepamiętam jak dawna cały czas wychodzi ta sama jedenastka (teraz z konieczności gra Jirsak, czasami Ćwielong z Łobodzińskim się zamienią miejscem na ławce). Zobaczymy jak wypadnie zimowe okienko transferowe myślę, że gdyby udało się zakontraktować ze 3 nowych zawodników jakoś drużyny by skoczyła (tylko ta dziura budżetowa ...). Ogólnie jeśli chodzi o Maćka to do końca sezonu powinien zostać i pewnie zostanie na stanowisku, a w rundzie wiosennej powinien dać powody do przedłużenia z nim kontraktu. |
Cytat:
A teraz taki mały przyklad; czemu Skorża nauczył grac Małeckiego a nie umial tego samego zrobic z Beto czy Dudu? Odpowiedź: bo Małecki jest zdolniejszy a Bato i Dudu nie. glupia odpowiedz na glupie zagadnienie z tym ze Turcy znaleźli pieniążki, i nie tylko na trenerów ale i na pilkarzy.. podobnie sie dzieje obecnie z Cyprem |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Inaczej jest w Ruchu u Fornalika, tu kilku młodych gra (Sobiech, Sadlok) |
Cytat:
|
Najbardziej mnie martwi to ze w porownaniu z meczami z Levadia nie widac zadnego progresu.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Progres i "rehabilitacja " trwala cale 4 mecze ,nie widziales :? :D A co do Skorzy to robi sie problem. Cenie go bo to dobry trener ale ktos powinien utemperowac Brozka i Maleckiego. Ich zalosne gesty ,wymachiwania rekami i rzucanie miesem na prawo i lewo powoli zaczyna mnie irytowac. To kompletnie do niczego nie potrzebane ,a tylko przelewa sie na slabsza dyspozycje np Kirma ktory jest "ofiara" tych dwoch panow. SKorza MUSI zareagowac,bo nie moze byc tak zeby swoj bluzgal swojego ,bo co to ma byc wogole za zachowanie ??? Albo Skorza utemperuje tych krzykaczy albo lawka niewiem ,nie moze byc tak ze jedni sa nietykalni a drugim dostaje sie opiernicz za byle co. |
Cytat:
Wymęczyliśmy wczoraj zwycięstwo dzięki 1 bramce Brożka i 2 asystom Małeckiego. Skorża wie kto ciągnie grę naszego zespołu i na pewno na dzień dzisiejszy nie jest to Kirm. (Niestety nie jest, mnie też to martwi). Skorża nie jest samobójcom żeby "gasić" nielicznych co to piłkę kopną i coś tam wpada. A Kirm jak ma słabą psychikę to do psychologa. Zaręczam Tobie że jak Kirm więcej razy poasystuje kolegom to zdobędzie lepszą pozycje w grupie (drużynie) i będzie bardziej szanowany. Niech sam najpierw coś da zespołowi bo poza 1 meczem ze Śląskiem gdzie zagrał bardzo dobrze (2 asysty) to jest to taki biegający bezproduktywny "Zieńczuk" z tą różnicą że "ładnie piłkę przyjmie" i niektórzy już mdleją na trybunach:D |
Cytat:
jesli trener jest dobrym motywatorem, psychologiem, bedzie potrafil porozmawiac z pilkarzem, postawic na niego,powiedziec mu ze ma u nieg kredyt zaufania, to pilkarz odwdzieczy sie mu dorba gra, oczywiscie trzeba to zrobic z odpowiednim podejsciem no i oczywiscie do kogos co ma jakies umiejetnosci. Brozka nauczyl, Maleckiego nauczyl, Diaza nauczyl grac...poporostu jego koncepcja sie konczy. chociarz broni go brak zmiennikow, przez co nie ma rywalizacji, zobaczymy jak wroca Gula, Bogus i Sobol. i moze kogos dokupia w zimie. |
„Bardzo gratuluję trenerowi Smudzie tego wyboru. Nasze relacje były bardzo dobre do pewnego momentu, niestety, do momentu zakończenia poprzedniego sezonu. Trener Franciszek powiedział wtedy o jedno zdanie za dużo i popsuły się te relacje. Natomiast życzę mu jak najlepiej, żeby osiągnął to, czego wszyscy oczekują od tej reprezentacji, czyli sukces na Mistrzostwach Europy, wyjście z grupy i żeby zagrali tak, aby kibice byli zadowoleni i dumni z gry reprezentacji” – powiedział Maciej Skorża.
Będę wdzięczny jeśli ktoś mi przypomni to "jedno zdanie". Niestety nie mogę sobie przypomnieć tej sytuacji. |
To raczej chodzi o prywatną rozmowe :)
|
Może chodzi o jakąś wypowiedź na temat meczów z Levadią. Co prawda to było trochę po zakończeniu sezonu ale szczerze to tam bym się najbardziej spodziewał takich słów z ust Franza.
|
Smuda jak sie go oglada na meczach to jest troche "nadpobudliwy "
i czasmi jakas gafe tez lubi palnać:D pamietam jak byl trenerem Legii i przegral mecz z Dyskoboila w Grodzisku ,jak zaraz po meczu wkurzyl sie i zbeształ dziennikarza ktory chcial go namowic na krotki wywiad ,przed kamerą :D |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl