Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

wolfy 06.09.2009 00:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 789760)
Gramy ze Słowenią:P...

Tak coś czułem że może być pomyłka, ale nie chciało mi się sprawdzać:D

Pan Jotka 06.09.2009 07:24

Tak przy okazji. Slowenia grała z Anglia na Wembley.I gdyby nie sedzia to nie byloby zbyt rozowo dla Anglikow. Pierwszy gol po wydumanym karnym na Rooneyu, a potem bramkarz Anglikow zlapal pilke poza polem karnym w sytuacji jeden na jeden i powinna byc czerwonka. Juz widze jak wygramy w Mariborze haha

vacs 06.09.2009 08:07

Doping ożywił się dopiero w końcówce jak łamagi zaczeły grać http://www.youtube.com/watch?v=rbtut...layer_embedded

Ogólnie mecz śłaby a na trybunach też nie extra ale atmosfera przednia:)

http://www.waszapilka.pl/galleries,73

jerry.lii.lewis 06.09.2009 09:01

Wczorajszy mecz to kolejny etap agonii "Wielkiego" Leo jako selekcjonera naszej repry. Powinien polecieć już dawno, bo od dawna widać, że śladów jego obecności na tym stanowisku raczej brak. Ale niech wypije to piwo powoli, smakując każdy łyk, pyszałek jeden.
Dawnej mówił, że nie ma jak pracować z drużyna bez zgrupowań. Teraz głośno było o wreszcie długim, dobrze przepracowanym zgrupowaniu, po którym Żewłakow mówi (słusznie) o zbieraninie zawodników zamiast zespołu, a jak sądzę rolą selekcjonera jest przede wszystkim zrobić z takiej zbieraniny zespół. Leo umiał to tylko w kilku pierwszych meczach, potem repertuar mu się wyczerpał.

Rob_Zombie 06.09.2009 09:37

Niech ten stary dziad już idzie... Mam nadzieję że od przyszłego zgrupowania będziemy mieli już nowego trenera. I mam nadzieję że razem z 'LEEŁOOO' z kadry znikną takie 'tuzy' jak Roger, Dudka czy Łobodziński!

pirat.z.karaibow 06.09.2009 09:50

Już nie będzie Leoooooo. Teraz będzie Steeeeefaaaaaaan. Nawet dłuższe.

westersyl 06.09.2009 10:20

Dać Leooo drużyne na tydzieńto zajedzie każdego. Ogólnie widać, że w tej drużynie brakuje Sobola on w takich momentach potrafił pociąnąc cały ten wóżek. Zastawiające jak to się dzieje, że Leo zdejmuje najlepszego zawodnika w pierwszej połowie Obraniaka.

julo 06.09.2009 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzechu1991 (Post 789729)
Właśnie wrócilem z meczu. Ogolne wrażenia;D Doping słaby, gra dno, Leo do Feyernordu. Trzeba zaczac budować druzyne na euro 2012 bo z RPA i tak juz nic nie bedzie... Taki Krzynowek jest juz po prostu wypalony niestety... A i jeszcze apropos hymnów, bylo mi naprawdę wstyd kiedy ludzie gwizdali na hymn Irlandczyków, a oni podczas naszego klaskali. Trochę kultury by się jednak przydało...

Zrobiliśmy to samo co oni w Belfaście. A po za tym to z początku były gwizdy a później już brawa przynajmniej na tym sektorze co ja byłem.

Kris54 06.09.2009 10:36

Za to co zrobili w Belfaście to powinni po ryjach jeszcze raz dostać, dobrze że przynajmniej ich kibice wygwizdali. A klaskali bo bali się, że ich po meczu dojedzie niejaki Krzysio z Chorzowa z maczetą jak nie będą klaskać.

Bronex 06.09.2009 10:38

Witam,

Moim zdaniem to wczoraj zagraliśmy poprawnie. Stawka meczu była wysoka niestety jaki koń jest każdy widzi. W meczu z Irlandczykami przede wszystkim brakowało środka pola. Najbardziej wszystko wstrzymywał Lewandowski. Ten człowiek żeby podać potrzebuje co najmniej minuty na przyjęcie ,minuty na rozglądanie , minuty na ustawienie piłki i dopiero wtedy podaje. To nie miało sensu bo Irlandczycy póki mieli siłę wracali i w dziewięciu stali w polu karnym. Do tego byli dobrze w tej obronie zorganizowani ,czekali na kontrę. Polacy bardzo wolno przechodzili przez środek pola. Brakowało środkowego pomocnika ,który by szybko rozrzucał piłki po skrzydłach, na zmianę z obsługiwaniem napastników prostopadłymi podaniami. Poza tym powinniśmy zagrać na dwóch napastników. Widać również ,że paru chłopaków nie ma zupełnie kondycji fizycznej na 90 minut. Jacek Krzynówek ,Paweł Golański grali całkiem przyzwoicie ale braki kondycyjne było widać. Poprawnie wczoraj zagrali Smolarek , Murawski, mimo wszystko Błaszczykowski , Golański i Obraniak. Krzynówek i Lewandowski słabo. Napastnicy Brożek Lewandowski mało sytuacji bramkowych. Minusem była też realizacja stałych fragmentów gry. Brakowało kombinacyjnego wprowadzenia piłki w celu rozciągnięcia skomasowanej obrony. Brak strzałów z dystansu. Nagminny brak elementarnych umiejętności strzeleckich w kilku sytuacjach. Brakowało też kilku zawodników i to błąd selekcjonera. Mecz został również spartolony taktycznie i to również wina selekcjonera. Remis wczoraj jak najbardziej zasłużony.

Rozbrajający jest za to Szpakowski. Te człowiek już nie jest nawet śmieszny. Jak się jego słucha to się robi słabo. Nie chodzi mi tu o błędy językowe bo to jest rażące ale do wytrzymania ( o Boguckim nie wspomnę). Jeśli jednak Dareczek mówi ,że największym osłabieniem kadry jest brak Wawrzyniaka to ręce opadają. Do tego wymawianie sekwencji nazwisk Brożek - Rodżer , zlewało się w wykonaniu aparatu mowy Darka w Brożek Rożek.

Kilkanaście postów wyżej kolega Lechita pisał o zawodnikach z Lecha których Leon nie powołał. Ma sporo racji. Od siebie dorzucę tylko moje zdziwienie podyktowane brakiem w kadrze Piotrka Brożka. Poza tym widać ,że w środku pola bardzo brakuje Sobolewskiego. Szkoda ,że z tej reprezentacji zrezygnował. Umiejętnośc gry w destrukcji , mocny strzał z dystansu, a nade wszystko całkiem spore możliwości ofensywne i do gry kombinacyjnej są zaletami Radka ,a których brakuje w obecnej kadrze. Obraniak pewnie zszedł bo nie miał siły grać ze względu na duże ryzyko kontuzji, a tego pewnie i on i selekcjoner nie chcieli. Całkiem fajnie , naprawdę fajnie (oj Kazkiem Węgrzynem zapachniało) grał Smolarek.

andalemono 06.09.2009 11:02

Oglądnąłem powtórke w tsport. Kamery to jednak potrafią opakować każdą żenade, tak żeby nie wyglądała na wołającą o pomste do nieba. Kto patrzył tylko w tv niech nie ma złudzeń. Jesteśmy słabi. Bardzo.
O postawie w pierwszych 40minutach nie wiem co napisać, może wiedzą że mają sił na 55minut gry, nie chcieli sie zmęczyć przed środą licząc na magie śląskiego.
Ponoć Słowenia na Wembley nieźle chodziła, może uwierzyli w siebie i wyjdą na nas z otwartą grą. Jak nie bedziemy musieli klepać non stop pozycyjnego, powinno być łatwiej.

ps.
ToTylkoJa - było, ale anemiczne, nie niosło sie tak jak dawniej.

Zwierze 06.09.2009 11:06

A teraz się wszyscy pochwalmy naszymi wspaniałymi kuponami. Jak ja nienawidzę reprezentacji w piłce. Niech wszyscy pitolą że polska liga be itd ale ja to wolę oglądać 10 razy bardziej.
To takie kacowe przemyślenia
Pozdrawiam:)

LuKaS TSW 06.09.2009 11:13

Niedawno w temacie "mam pytanie" było pytanie o gazetę na okładce której znajduje się "najlepszy polski piłkarz Kuba Błaszczykowski" ,patrząc na wczorajszy mecz,zastanawiałem się w czym on jest najlepszy?
Ogólnie słaby mecz,na plus jak dla mnie zagrali Brożek i mimo wszystko Roger,dobre wejście Smolarka,i pomyśleć że w kadrze gra dobrze a nie ma klubu..

andalemono 06.09.2009 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwierze (Post 789800)
A teraz się wszyscy pochwalmy naszymi wspaniałymi kuponami. Jak ja nienawidzę reprezentacji w piłce. Niech wszyscy pitolą że polska liga be itd ale ja to wolę oglądać 10 razy bardziej.
To takie kacowe przemyślenia
Pozdrawiam:)

http://img245.imageshack.us/img245/3702/sep6001.jpg
;-)

unpredictable_wislaczka 06.09.2009 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LuKaS TSW (Post 789804)
Niedawno w temacie "mam pytanie" było pytanie o gazetę na okładce której znajduje się "najlepszy polski piłkarz Kuba Błaszczykowski" ,patrząc na wczorajszy mecz,zastanawiałem się w czym on jest najlepszy?

Bo mu wczorajszy mecz nie wyszedł? Weź pod uwagę to,że dosyć często w innych meczach,to właśnie Kuba ciągnął tę grę do przodu i jako jeden z niewielu coś pokazywał. Chyba jeden mecz go nie skreśla,co?

DJ Hazel 06.09.2009 11:36

Tak sobie dziś analizuje naszą sytuację w tabeli i szczerze mówiąc nawet gdybyśmy teraz zajęli to drugie miejsce to nawet nie zagramy w barażach bo mamy najmniej punktów z pośród wszystkich.Chyba już tylko niewątpliwi optymiści wierzą w odrodzenie tej reprezentacji ale na moje jeśli trenerem będzie wciąż Leo to nic już nie zdziałamy.

brylant17 06.09.2009 11:37

Zastanawia mnie co robi Krzynkówek na lewej stronie obrony? czy nie mozna było powołac Gancarczyka,Piotra Brozka?

_ukoL 06.09.2009 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 789813)
Zastanawia mnie co robi Krzynkówek na lewej stronie obrony? czy nie mozna było powołac Gancarczyka,Piotra Brozka?

Gancarczyk siedział na ławce.

Tom'ash 06.09.2009 11:56

A kiedy Leo wygasa kontrakt?

tommiyacht 06.09.2009 12:08

każdy srednio rozgarnięty kibic piłki kopanej doskonale wiedział że Irlandczycy grają głównie twardo w obronie a ich gra ofensywna polega na długich piłach do przodu, ot co, cała filozofia. wnioski są dwa:

1) nie bylismy przygotowani na tą taktyke
2) bylismy ale nie umiemy grac przeciwko broniącej sie druzynie ktora gra z kontry.

Nie rozumiem tez skladu na ten mecz, chociażby w obwodzie. Gdzie Peszko, Bosacki, gdzie Małecki. I srodek pomocy, bez ani jednego kreatywnego gościa. Zaryzykowałbym i powołał dzis na ten mecz Maćka Iwańskiego.

Nie wiem tez czemu wychodzimy z jednym napastnikiem, tym bardziej że para Brożek-Lewy świetnie ze sobą grała (nie zgodze sie że Lewy zagrałsłaby mecz). Pozostaje tylko żałować ze nie mamy go we Wisle.

nesta 06.09.2009 12:15

Dla mnie to pierwszy mecz, w ktorym tak wyraznie widac bledy Beenhakkera, i ktore co gorsza mialy realny wplyw na wynik:

1) Jak mozna grajac mecz u siebie, z teoretycznie slabszym, nastawionym na obrone przeciwnikiem, z ktorym na dodatek trzeba wygrac, wystawic sklad z 1 napastnikiem ? A czego tu bylo bronic ?

2) Dlaczego zdjal w przerwie jednego z niewielu zawodnikow stwarzajacych zagrozenie pod bramka rywala - Obraniaka ? Znow daly o sobie znac jego sympatie - jesli juz musial kogos zmienic to dlaczego zostawil nic nie grajacych Rogera, Blaszczykowskiego i Krzynowska + wprowadzil swojego pupila Smolarka.
Oczywiscie nie nalezalo ich zmieniac, tylko sciagnac bezproduktywnych, defensywnych Lewandowskiego i Murawskiego i za nich dac Smolarka (bo nie bylo czego juz bronic) i atakowac.

3) Co to za powolania Tralki czy Polczaka ? Jestem pewien, ze taki Glowacki nie dalby pograc temu napadziorowi z Irlandi, a Dudka z Zewlakowem sa slabiutcy.

4) Dlaczego zawsze jak Polacy rozgrywali to na samym srodku stal toporny, drewniany Lewandowski, zamiast np. Roger, ktory bylby idealny na ta pozycje ? Co za idiota wymyslil Rogera na skrzydle ?

Umowmy sie, ze Blaszczykowski, Roger, Obraniak, Brozek to sa gracze z potencjalem, nie wybitni, ale na pewno stac ich na wygrywanie takich spotkan i jednak wina trenera jest, ze nie potrafi calkiem ciekawego skladu dobrze ustawic.

Ja przecieralem oczy ze zdumienia, ze trener z takim doswiadczeniem, widzac, ze Irlandczycy graja prosta dluga pile na jednego napastnika (swoja droga zobaczcie jak facet utrzymuje sie przy pilce, Brozkowi by pewnie 10x juz zabrali w takich sytuacjach) caly czas gra nie wiedziec czemu, jednym napastnikiem, i 5 pomocnikami w tym 2 defensywnymi !!! To sa jakies jaja...

Kamson 06.09.2009 12:22

Czemu Obraniak został zdjęty w przerwie?
Czemu na lewej obronie grał Krzynówek a nie Gancarczyk?
Czemu w środku obrony grał Dudka a nie Głowacki?
Czemu ze słabszą drużyną graliśmy 1 napastnikiem?
Czemu cały mecz zagrał Błaszczykowski, któremu nic nie wychodziło?
Czemu Leo powołał Przyrowskiego, Komorowskiego, Rzeźniczaka, Trałke, Łobo, Wilka, Saganowskiego z 3 ligi..., Smolarka bez klubu?
Czemu Leo nie powołał Peszki, Piotra Brożka, Iwańskiego, Głowackiego ... ?

Leo why? :(

For_FuN_ 06.09.2009 12:27

Dlatego w srode musi wyjsc dwojka: Brozek i Lewandowski, bo ci pilkarze swietnie sie uzupelniaja. U Lewandowskiego imponuje mi przede wszystkim sila(mimo szczuplej budowy ciala, cholernie trudno go przewrocic). Po jego wejsci Irlandczycy w koncu zaczeli przegrywac pojedynki glowkowe. Trzeba miec tez nadzieje, ze przebudzi sie Kuba Blaszczykowski, bo wczoraj najslabsze spotkanie od czasow pamietnego meczu z Finlandia. Gramy tylko ze Slowenia, ktora zgromadzila tyle samo punktow ile nasza kadra. Potem mamy miesiac do 2 decydujacych spotkan(po ewentualnym zwyciestwie), gdzie moze nie zostana juz popelnione podstawowe bledy przy powolaniach.

P.S - Rok czy 2 lata temu pisalem tutaj, ze w przyszlosci bedziemy miec ogromne problemy ze stoperami i dzisiaj tak naprawde nie ma kim grac, bo do wyboru sa jedynie: Zewlakow(jedyny klasowy obronca, ktory ma jednak slabszy okres w kadrze), Dudka(rezerwowy, a w dodatku raczej defensywny pomocnik), Bosacki(dla mnie to nie jest pilkarz reprezentacyjnego formatu), Jodlowiec(nieopierzony na arenie miedzynarodowej), Glowacki(popelniajacy szkolne bledy w meczach kadry), czy Kokoszka(z racji wieku i talentu, ktory jednak znowu nie gra w klubie)...chyba nikogo nie pominalem? Kiedys to byl Waldoch, Bak, Zielinski, Hajto, Klos...bylo w kim wybierac. Nie wiem, czy nie mozna bylo namowic Jacka Baka do powrotu na te 4 decydujace mecze? On ciagle gra w fajnym klubie zachodnim, gra w europejskich pucharach, sam sie chyba zadeklarowal pare miesiecy temu, ze jest gotowy do powrotu.

WioReXXX 06.09.2009 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tom'ash (Post 789822)
A kiedy Leo wygasa kontrakt?


Po meczach eliminacji MŚ. Jeżeli awansuje umowa automatycznie przedłuża się również na Mistrzostwa Świata.

magowski 06.09.2009 12:52

Mecze Z Słowenią, Słowacją i Czechami są naszymi ostatnimi meczami o punkty przed euro2012 bo jakos nie wierze że awansujemy do MŚ. Nie z 1 napastnikiem i Rogerem "Copacabaną" bez formy i zmiennikami typu Trałka, Komorowski i Polczak. Ogólnie to mamy przerąbane.

ToTylkoJa 06.09.2009 12:58

W tym spotkaniu przydali by się nam trzej zawodnicy, z których niestety nie mogliśmy skorzystać- Wasilewsk, Jeleńi i Sobolewski. Wasyl ma żelazne płuca, biega jak głupi (w dobrym tego słowa znaczeniu) po prawej stronie, do tego jest silny. To samo Sobol. Na takich walczaków i atletów, jakimi są wyspiarze, trzeba wystawiać zawodników o podobnych walorach.
4-4-2. Na lewej Gancarczyk zamiast Krzynówka (swoją drogą, Pan Jacek gdyby miał trochę honoru, to podziękował by już za grę w kadrze. Przez takie upierdliwe trzymanie się w reprezentacji, tracę do niego szacunek. To co teraz wyprawia, zamazuje obraz jego dobrego grania sprzed lat. Przywołując słowa piosenki zespołu 'Perfect'- 'Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść- niepokonanym')
środek obrony? Najlepiej to Choto/Marcelo/Arboleda/Astiz :D Było by w czym wybierać. A tak na serio, to zagrałbym Głowackim i Żewłakowem. Prawa strona to oczywiście Wasyl, ale on grac nie może, więc rozumiem wybór Golańskiego.
Lewa pomoc- Obraniak, DM-Sobol(szkoda, że zakończył karierę reprezentacyjną) nie gra, więc R.Murawski. A w parze z nim widziałbym Iwańskiego. Zawodnik, który dużo biega, wlaczy, nie odstawia nogi a do tego potrafi świetni zagrać (Roger na ten mecz był za miękki). Prawa strona to oczywiście Błaszczykowski. To, że mecz mu nie wyszedł, nie sprawia, że jest słąbym zawodnikiem. Czy Messiemu wychodzą wszystkie spotkania? Na ławce nie byo tak naprawdę dla niego godnego zmiennika (w mojej opinii Łobo nim nie jest). Szkoda, że Leo nie powołał Peszki lub Grosickiego.
Atak- optymalnie wystawiłbym Jelenia i Brożka. Pierwszy jest kontuzjowany, więc Brożek-Lewandowski. Szkoda, że nie było Jelenia. Widząc, że Kubie nie idzie, to około 60 minuty(a czemu nie po pierwszej połowie? Dlatego, że Kuba to jak na polskie warunki to świetny zawodnik, może po przerwie by się odrodził) meczu sciągnąłbym go, na jego miejsce przesunął Jelenia(na prawej pomocy Jeleń grał już nie raz i to z powodzeniem, np na MŚ w Niemczech) i wprowadziłbym R.Lewandowskiego(który siedział by na rezerwie, w przypadku gdy Jeleń byłby zdrowy)

arti 06.09.2009 13:16

Jeszcze do środy potrwa ta agonia nadziei... Jeszcze można się łudzić, że w środę wygramy ze Słowenią, a potem psim swędem i z pomocą sąsiadów z Południa wczołgamy się na to 2 miejsce.

Jaroo1 06.09.2009 13:18

a Wy nadal nie rozumiecie mysli szkoleniowej Leo!!
Niby czemu Gancarczyk ma grac na lewej obronie, bo przyszedł do Lecha i gra w 1 jedenastce! :O
Tam jest miejsce dla rezerwowego lewego pomocnika Jacka! Niech sobie Gancarczyk lawe pogrzeje w Lechu to gwarantuje ze od razu wskoczy do skladu kadry. To smao Piotrek Brozek, bo co bo w Wisle gra? Niech idzie np do niemieckiej ligi i sobie na lawie posiedzi to wtedy rozumiem niech gra w kadrze. Brozek czemu gral wczoraj w ataku? Bo ma slabsza forme to niech gra, jak byl w szczytowej formie to nie dostawał powolan- i to sie rozumie. A po co Głowacki na obronie jak mamy rezerwowego srodkowego pomocnika z Auxerre? Obraniak niech schodzi a niech wejdzie Ebi bo Obraniak ostatnio grzeje lawe w Lille a Ebi nie ma klubu wiec to on powinien grac. A koksozka po co do kadry, on mial talent jak grzał lawe w Wisle, teraz we Włoszech jak siedzi na lawce i jest rok starszy to przeciez jest juz za słaby. Łobo i Trałka bardzo dobrze ze byli na rezerwie, po co Iwanski i Peszko do kadry, pierwszy jest za niski a drugi za młody! Tak smao Grosicki- małolat!!
A co ze Załuska wczoraj był w 18 meczowej to nie wiecie czemu? Bo przyszedł do Celticu i grzeje lawe wiec niech sobie pogra w kadrze na treningach, po co niby Kuszczaka brac. Wilk dobrze ze był powolany do kadry bo ma lepsza prezencje niz Peszko! I w ogole jeszcze powinni powołac Cabaja bo znowu zaczal ladne cabaje wpuszczac

Zieniu17 06.09.2009 13:18

Uwierzyliście? To macie ten zasrany INTERNASZYNAL LEVEL

Illargui 06.09.2009 13:34

Może jestem człowiekiem małej wiary, ale nie jestem w stanie wykrzesac w sobie choćby iskierki nadziei na to, że awansujemy - z czym do ludzi?, że tak powiem.

Zresztą już od dawna raczej nie jestem w stanie emocjonować się grą reprezentacji ze względu na zupełny brak zrozumienia dla takich a nie innych powołań trenera, wyboru taktyki - vide ostatnia wypowiedź Leo - "nie wiedzieliśmy, że Irlandczycy zagrają tak dobrze w obronie" i faktu, że nasza reprezentacja nie ma żadnego stylu, charakteru - jest po prostu bezbarwna, nijaka, zabija całe piękno tego sportu, grając byle jak ....

Czekam już tylko na zmiany - może Smuda nie byłby najgorszym wyborem?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl