![]() |
Dajcie spokój Diazowi, może ten Tom go objeżdzał jak chciał, ale mam przeczucie, że z każdym by tak samo robił.
A Junior pomógł dużo przy obronie jak były stałe fragmenty gry, o dziwo, żadnego gola nie straciliśmy z tego, a okazji było mnóstwo. PS: Melikson jest wielki :) Cytat:
|
Co do meczu, zaskoczył mnie pozytywnie Sobol, Jovanic zagrał na swoim wysokim poziomie(moim zdaniem mamy 3 zajebistych bramkarzy) zawiódł mnie Iliev, mam nadzieje, że jest to spowodowane tym, że nie grał na lewym, tylko prwaym skrzydle, wynik taki jak przewidywałem "jeżeli Wisła strzeli pierwsza bramke będzie 1:1 lub 2:1 dla nas, wogóle mam takie przeczucie, że po 10 latach od pierwszego startu Wisełki w eliminacjach LM zagramy w fazie grupowej i myśle, że za 8 dni napiszemy, że po raz pierwszy po reformie Paltiniego polski klub wystąpi w 4 rundzie el.LM. Było zajebiście
Pozdrawiam |
Mecz.. wynik super , wziąłbym go w ziemno . Po pierwszych minutach nawet minimalna porażka mogła byc wkalkulowana , bo Litex to naprawde silna drużyna . Jednak defensywe mają bardziej dziurawą od nas , więc przed rewanżem jestem spokojniejszy . Grliśmy tak jak przeciwnik pozwala , a że w takich spotkaniach liczy się tylko wynik - to powinni zrozumieć wszyscy . Dość narzekania po wygranych spotkaniach .
W drużynie rywala rewelacyjne wrażenie zrobił na mnie Tom . Gdybyśmy mieli go w drużynie to była by bajka . Moje subiektywne oceny : Jovanic - 4 - w mojej ocenie bardzo niepewny. Ocena taka a nie inna bo puścił tylko jedną bramke , chociaz obiektywnie powinien puścic 4 . Lamey - 7 - nasz transfer w 10 . Naprawde 3/4 forum powinno posypać głowy popiołem ( w tym ja do czego sie przyznaje ) że skreślało tego gościa jeszcze przed przyjściem do nas . Pamiętam że nawet wtedy powiedziałem że kibice jeszcze mu będą stawiac pomnik jak strzeli bramke w eliminacjach LM ;p Jalien - 5 - nie będę narzekał wiecznie na tego piłkarza , bo w paru sytuacjach zachował się naprawde dobrze , myślę że nawet przy tym nieuznanym golu zrobił to z pewną premedytacją , chociaz stąpał po cienkiej lini . Chavez - 5 - dzisiaj był strasznie mało zwrotny , ale dwoił się i troił ,nawet w wychodzeniu do przodu Diaz - 2 - nieporozumienie . Fakt że miał naprzeciw sobie super zawodnika , ale z takimi to trzeba twardo . Wdawał się z nim w dziwne przebiki , poza tym wchodził na 'raz' . Nie chcę jednak nic mówić , ale Paljic pewnie zagrałby gorzej od Diaza . Sobolewski - 7 - harował za trzech . Widać że chyba najbardziej w drużynie pragnie ligi mistrzów w Krakowie . Wilk - 5 - zaliczył asyste , jednak dzisiaj głównie biegał za piłką , a nie z piłką Melikson - 8 - to nasz skarb , nie ma nawet sensu komentować jego gry Nunez - 4 - ciężko go ocenić . Ma potenciał , ale w zbyt wielu sytuacjach nie walczy z przeciwnikiem . Nie wiem czy zrobi u nas większą kariere niż Rios . Iliev - 4 - dzisiaj rozegrał baardzo średni mecz . Do tego dochodzą te głupi łapane kartki . Może w ten sposób często osłabiać drużyne . W rewanżu nei zagra . Genkov - 4 - zagrał dzisiaj bez błysku , ale nie miał ani jednej prostopadłej piłki z którą mogłby się zmierzyc . Kilka razy fajnie wychodził ale nic z tego nie było . W końcówce fajnie przetrzymywał piłke w przodzie. Kirm - 4 - troche wiecej się od niego spodziewałem |
I jeszcze tak apropo awansu do IV rundy.
Dzis odbylo sie pare spotkan w kwalifikacjach do LM. Kilka bardzo interesujacych dla nas wynikow. Rangers - Malmo 0-1 APOEL - Slovan 0-0 Ekranas - BATE 0-0 Genk - Partizan 2-1 Rozstawieni i z wyzszym wspolczynnikiem od Wisly pogrubieni. Przy naszym awansie do IV rundy pojawia sie realna szansa na rozstawienie w tej rundzie. Zakladajac awans Slovana, Malmoe i Genku (sadze ze BATE jednak da rade) to brakuje tylko jednego do brydza:-D Z ponizszych par: Macabi - Maribor Rosenborg - Plzno Helsinki - Dinamo ...mozliwy jest kazdy wynik. Zakladajac odpadniecie Rangersow, APOEL-u, Partizana i kogos jeszcze jestesmy rozstawieni w IV rundzie. Wowczas potencjalnymi rywalami byliby: - Sturm/Zestafoni - Malmo - Slovan - Genk - i jeden z tych zespolow: Maribor/Helsinki/Plzno Teraz pytanie: lepiej miec rywala z zestawu powyzej czy z tego "standardowego" przy naszym nierozstawieniu: Rangers, Kopenhaga, BATE, MAccabi, Dinamo (dalej Rosebnorg, Partizan, APOEL)?? |
a tak trochę OT czyżbyśmy byli jedynym zespołem z rozstawionych w rundzie mistrzowskiej ,który wygrał swój mecz?
Jak dla mnie z promyka nadziei ,zrobiło się światełko nadziei o rozstawienie w IV rundzie ,jeśli oczywiście przejdziemy Bułgarów:) |
Diaz niestety się dziś nie popisał. Błąd też popełnił moim zdaniem nasz trener. Powinien po pierwszych 45 minutach ściągnąć Diaza ze względu na kartkę którą miał i kondycyjnie chyba też już nie wyrabiał ;) Dobrze, że nie skończyło się to drugą kartką Juniora. Dajmy mu trochę czasu bo jakby na to nie patrzeć to jego pierwszy mecz w Wiśle po powrocie. Jovanić też bardzo, bardzo niepewnie jednak teraz w 200 % widać klasę Pareiko. Ogólnie wszystko fajnie 1:2 tylko co to za czasy , że nie liczy się styl a wynik = )
|
Na Polsacie sport extra właśnie zaczyna się powtórka.
|
Nie jestesmy tak szybcy, bo mamy do rozegrania jeszcze CALA runde. Wole lekki rozped i szczyt formy po kilku pierwszych meczach, niz dobre pierwsze mecze, a w polowie rundy brak sil. Takze spokojnie, pod koniec sierpnia Melex bedzie szybki jak na poczatku pobytu u nas.
I kazdemu, kto krytykowal transfer Lameya proponuje rozbieg i skok w sciane. |
Cytat:
Szawle 0-2 Wisła 2010 rok |
Hehehe nie zamierzam czytać komentarzy ale jestem pewien, że co drugi komentarz to płacz i zgrzytanie zębami mimo zwycięstwa:D
Wynik jest świetny i o to chodziło ! Aha i jeszcze wszystkim .......onym płaczkom proponuję oglądać wszystkie ale to ....a wszystkie mecze w sezonie np. Interu Mediolan, Manchesteru City. Przecież wy na miejscu fanów tych drużyn już byście się dawno powiesili !!! PS Jestem trochę cyknięty ale ....a tyle napierdalania co jest na tym forum to się w głowie nie mieści! Wszystko wam źle! Dobranoc :] |
Cytat:
tak moi drodzy... w piłce od jakiegoś czasu liczy się wynik... |
Jasna sprawa, że liczy się wynik ;) Napisałem tamto zadanie na pełnym luzie. Wiadomo chciałoby się wygranych w pięknym stylu, ale wynik najważniejszy :)
|
Dobry wynik wywalczony niezbyt porywającym stylem gry. Ale zwycięzców się nie sądzi, mamy świetną zaliczkę i w środę widzimy się na R22 żeby wybić z głowy Litexowi Ligę Mistrzów.
|
Cytat:
Cytat:
|
Zagraliśmy taki sam mecz jak Śląsk z Dundee. Gospodarze grali fajnie piłką a my mieliśmy dużo szczęścia na tyłach i wykorzystaliśmy to co mieliśmy z przodu. Ileż takich meczów Wisła grała w Europie... można by długo wymieniać i jakoś nikt dziś nie mówi "wygraliśmy fartem" tylko "pokonaliśmy".
Napewno Liteks to nie frajerzy... w zeszłym sezonie ograli BATE Borysów. Mam nadzieję, że w rewanżu Wisła zagra pewniej i ładniej dla oka. ps. przydał by nam się ten Tom. |
Cytat:
2. Jak nie widziałeś beznadziejnej szybkości całej drużyny Wisły ( z drobnymi wyjątkami ale ogółem wszyscy prezentowali się poniżej swoich normalnych predyspozycji) to gratuluje - mecz w twoich oczach powinien wyglądać zdecydowanie lepiej niż w moich. Szkoda ze ja musiałem na to patrzeć z innej perspektywy. 3. Postępu nie zauważyłem żadnego, ale może zakłamała to trochę gra z lepszym rywalem - ale dużej różnicy na pewno nie było Na koniec jeszcze odemnie - OFICJALNIE PRZEPRASZAM w sprawie Lameya - wirtuozem to on nie jest, ale gorszy od innych naszych piłkarzy raczej nie jest. Dodatkowo widać już po tych kilku meczach ze w każdym ma sytuacje strzeleckie. W sumie nawet jakby miał być nieprzydatny w dalszej części sezonu to watro go było sprowadzić dla tych dwóch goli. Na razie Lamey wygląda nieco lepiej szybkościowo na tle słabej postawy całej reszty, z czasem inni pójdą w górę, a po nim nie spodziewam się dużo lepszej szybkości. Ale jak już pisałem wyżej - przyznaje się do pomyłki - Lamey wcale nie jest beznadziejnym piłkarzem. |
Cytat:
Pozdrawiam serdecznie !!! |
Momentami Litex z nami klepał jak z dziecmi, taka jest prawda, fajne akcje oskrzydlające, brakowało wykończenia ale przynajmniej cos grali fajnego. Gra Wisły - żenada. Wilk tylko biegał, nawet szybkość ma ale nieporadny jest w ch**j, role statysty w Krzyżakach ma w kieszeni. Sobol powinien pojść do trenera i poprosić o przeniesienie do ME, chłop jest zwrotny jak tupolew. O Diazie nie bede sie rozpisywał, jechali z nim jak z furą siana. Iliev poprawnie, Genkow występ tylko w statystykach. Gracz meczu - Melikson.
|
Wielce szczęśliwie wygrany mecz. Dwie stuprocentowe okazje wykorzystane w 100%. Maaskant musi coś zaradzić na tego Toma, bo będzie krucho za tydzień. Diaz to nie jest rozwiazanie. Jovanic przez którego ciśnienie miało podskoczyć od pierwszej minuty zaskoczył pozytywnie, o zawał przyprawialo natomiast wielokrotnie to na co pozwalali nasi pod polem karnym.
Jeśli chodzi o wyróżnienia: Ogromny szacun dla Sobola za kawał dobrej nie do końca widocznej roboty, dla Wilka m.in. za świetne podanie-asystę, Mesjasza Maora nieszczęśnie faulowanego który dał zwycięstwo, Lameya którego gra się mogła podobać i zjego zachowanie (bo z takiej piłki nie każdy by umiał strzelić, a to obrońca!). Iliev zawiódl dzisiaj. Za dużo teatru. Łapkami machał i kartkę przez to durną zarobił która go wyłącza z gry. A karnego nie było - nogę zostawił żeby się sędzia nabrał, to samo mówili w Polsacie. |
Cytat:
|
Cytat:
Fk Siauliai 0:2 TS Wisła Kraków Data: 2010/07/15 22:00 E: spóźniony. sorka. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Nasz Treneiro powiedział, że brałby wynik 1:1 a jest jeszcze lepiej!!! na Reymonta zmieciemy ich dopingiem a nasi piłkarze dopełnią formalności. Nie narzekajcie, bo już dawno nie było takich dobrych widoków na przyszłość
|
ZA tydzień z szybkoscią powino byc lepiej i Małecki znacznie lepiej pasuje do taktyki na bułgarów . Ktos z was zauwarzył bardzo trafnie ze nawed MELIKSON ma z tym kłopoty.I jeszcze jedno teraz to litexs musi.
|
oglądam sobie właśnie powtórkę:) aż się się serducho raduje:D
BUŁGARZY MOGĄ SOBIE TERAZ ATAKOWAĆ JAK ZNAM WYNIK, HEHEH |
Widać, że Bułgarzy to nie kelnerzy jednak drużyna bardzo przeciętna. Do 30 minuty było pod kontrolą potem trochę się nasi pogubili. Koło 75 min Maaskant musiał dać sygnał żeby przecisnąć, bo Liteks się bardzo gubił pod pressingiem.
Rewanż trzeba zagrać uważnie i dużo więcej piłką, a powinno być dobrze. |
Plus to wynik, więc teoretycznie nie powinniśmy się czepiać:
Ale kilka moich uwag. Dziwnym posunięciem było wystawienie po tej samej stronie dwóch zawodników dość jednak słabych w defensywie ,Melikson to oczywiście Bóg ofensywy ale w defensywie sami wiecie. Diaz..hmm, jak gra z przodu to ma kto naprawiać jego błędy. Być może lepszym rozwiązaniem byłoby wystawieni Meliksona na prawej pomocy (grał tam kiedyś ?) tam byłby ubezpieczany przez Lameya, a na drugiej stronie wystawienie Kirma (on jest lepszy w defensywie od Melixa. Druga uwaga to nieodpowiedzialność Ilieva drugi mecz i druga idiotyczna kartka, w związku z tym pauzuje w kolejnym meczu. Czy szaleńcem nie miał być drugi z Partizana... I po trzecie, zagraliśmy defensywnym ustawieniem, a przeciwnicy mieli niesamowicie dużo miejsca, nie wiem czy to błąd ustawienia czy problem wydolności ale nie wyglądało to dobrze. |
Ponoć zwycięzców się nie sądzi...
Jedno zdanie krytyki - naprawdę nie potrafię zrozumieć co na boisku robi Wilk. Jestem na forum chyba jedynym osobnikiem, który nie dostrzega w tym chłopaku potencjału jaki wielu kibiców widzi. Sobolowi - nawet teraz, gdy Radek już dawno nie gra na swoim najlepszym poziomie - może buty nosić... |
Co jest lepsze fajnie klepać i przejebać? Czy grać brzydko ale skutecznie?
Ludzie wygraliśmy 2-1 na wyjeździe z silną zgraną przez lata drużyną. My równie dobrze możemy zagrać w rewanżu 100 razy lepiej. Co do Lamey. Pewnie ,że wielu z nas jak usłyszało ile on meczów zagrał w ostatnim sezonie zamarło z przerażenia. Teraz widać ,że strach miał wielkie oczy. Facet gra pewnie, dokładnie, ma te swoje doświadczenie meczowe ,które mu pomaga, ma umiejętności piłkarskie na dobrym poziomie. On z każdym rozegranym meczem w pełnym wymiarze czasowym będzie coraz lepszy. |
Powiem Wam ze czytajac niektore posty to mam wrazenie ze na piłce sie nie znacie za bardzo ( nie pisze tego zeby kogos obrazic ) , Czemu krytujecie tak Diaza wg mnie wcale nie zagral bardzo zlego meczu , po prostu na przeciwko siebie mial zawodnika ktory praktycznie nie mial zadnych zadan defensywnych a do tego prezentowal bardzo wysoki poziom. Mysle ze skoro trener sie na diaza zdecydowal to nie bylo to przypadkowe ( wg mnie Pajic jest duzo slabszy motorycznie i szybkosciowo ). Liteks byl wielokrotnie ogladany i analizowany i nasz sztab doskonale wiedzial ze gra tam taki zawodnik jak TOM i z dwojga zawodnikow lepszy Diaz. W wielu sytyacja bardzo dobrze sie zachowal faulujac na polowie czy 30-40 m za polem karnym przerywajac grozne rajdy tego brazylijczyka.
Co do reszty zawodników pozwolę sobie na krotki komentarz Jovanic - bramki nie zawalił, miał ze dwa niepewne wyjścia, ogólnie pewnośc od niego nie biła, brak ogrania w meczach o stawkę w ostatnim czasie doskonale widziany. Lamey- niezly mecz, bramka - super zachowanie, widac duze doswiadczenie w jego grze, ogolnie gra toczyla sie nasza lewa strona wiec mial troszke spokoju w defensywie w porownaniu z juniorem Chavez- Najlepszy nasz obrońca w ostatnich 10 latach ( pamietam o marcelo ), gosc jest twardy i zdecydowany, pojedynku glowkowego to chyba nie przegral, ardzo dobra gra wslizgiem, trzymac g orekami i nogami w wisle Jaliens- troszke za lato wziety na zamach przy bramkce ale w takiej sytuacji pod bramka mysli sie tylko o zablokowaniu a ze napastnik zlamal sie jeszcze to nie dal rady juz interweniowac. Przy bramkce dla liteksu ( nie uznanej bardzo dobre zachowanie , polozyl sie z zawodnikiem przeciwnika i nie mial sedzia nic innego do zrobienia jak gwiznac faul. Diaz- napisane wyzej Wilk, Sobol- fajne asysty duzo walki, przerywania tak jak trzeba bardzo dobry mecz, jedyny mankament to zero przytrzymania pilki w srodku pola Melikson- na swoim wysokim poziomie, jak to sie mowi w telewizji teraz - zawodnik ktory robi roznice, wymyszal faule , przetrzymywal pilke jak mogl Ilew- Bez rewelacji, staral sie brac gre na siebie, szkoda sytuacji gdzie dostal pilkę chyba od Andraza i nie trafil z 6 metrów Nunez- wydawac sie moglo ze z minuty na minute brakowalo sily, madzre zastawiajacy sie zawodnik ktory tez jednym niekonwencjonalnym zagraniem moze zrobic " roznice " duzo bardziej przebojowy niz Rios Genkow- osamotniony w walce o gorne pilki, brakowalo troche przetrzymania pilki z przodu ( koledzy grajac dluga pilę na glowe tez w tym nie pomogli ) wydaje mi sie ze na 20 minut mogl wejsc Biton- wypoczety za ewentualne błedy przepraszam |
a mi się Iliev podoba i tyle. Ma jaja i chce grać ,stara się. kropka.
|
gdyby Litex miał troche więcej zimnej krwi pod naszą bramką to wynik mógłby byc mniej korzystny.Co do Nuneza to widac że był podstawowym zawodnikiem w Argentynie w przeciwieństwie do Riosa.Myśle że z Gerwazego będzie sporo pożytku
W rewanżu pewnie Bułgarzy rzucą sie jak buldogi do odrabiania strat,to idealna sytuacja aby ich skontrowac jak dziś.Będzie dobrze:):):) Co do życzeń na następną runde to Slovan Bratysława byłby najlepszy albo BATE |
Jak dla mnie - nie myślmy o rozstawieniu w IV rundzie, tylko o zrobieniu piekła w 2gim meczu rundy 3.
Niezależnie od potencjalnego rywala, sam awans do 4 rundy to ogromny sukces. Mam tylko nadzieję, że w związku z realną szansą na grę do końca roku w pucharach, nasza ławka rezerwowych okaże się nieporównywalnie najlepsza w lidze. Dzięki czemu,w przeciwieństwie do Lecha, mimo gry w pucharach, nie będziemy grać kichy i traćic punktów w Ekstraklasie :) Szczęśliwy idę spać :) |
Cytat:
a jednak nie trzeba sie tak zaperzac za kazdym razem,bo jak widzisz Maaskant wystawil gosci co to sa mesiac z druzyna a taki pewny byles, ze takiego Nuneza w tak waznym meczu to tylko pokemony do skladu wstawiaja a moze bys tak zaufal czasami Stanowi, bo on jest za to dpowiedzialny a z ocenami poczekal pare meczy jak ich zobaczysz na zywo a nie opieral swoje opinie na podstawie tego, ze jakies debile chcieli jego smierci.po Krk pelno takich pajacow z nozami lata...... co do meczu wynik marzenie, na trudnym terenie z pewna doza szczescia, ktorego tyle lat nam brakowalo nareszcie jest progres.mam nadzieje ze na R22 nasi zgotuja im takie pieklo, ze beda musieli pampersy zmienic w naszych nowych szatniach zanim wyjda na boisko.mam tez nadzieje, ze Siergiej wroci, bo Milan w ch... niepewny jest w interwencjach, szkoda Ilieva, ale moze to lepiej, bo w ew 4 rundzie bedzie mial czyste konto |
Cytat:
|
Moim zdaniem Cezary zagrał dziś tak sobie, ale będą z niego ludzie... tzn piłkarz nieprzeciętny i ambitny. Nie zawsze gra układa się tak jak tego sobie życzymy.
|
Cytat:
|
3242 przyjemnie się czyta takie posty.
Nie ma nawet o czym mówić, Cikos by gdzieś tam nie doleciał do szczupaka. Kasperczak przegrałby mecz jeszcze w szatni, a Brożek by irytował raz po raz partnerów z drużyny swoimi pretensjami. Trudny rewanż, nie mogą tego spieprzyć. |
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl