![]() |
Cytat:
|
Cytat:
wiem że żaden trener nie zagwarantuje samych zwycięst, napisałem to ironicznie. ja to widzę tak- po levadi się przyznał że zajechał zawodników-jego błąd, ale brak zawodników bo są kontuzjowani to już nie jego wina, tak samo jak brak transferów bo to nie on ustala budżet, a po co pan Cupiał ma dawać kase jak z tymi sami zawodnikami może znów zdobędzie mistrza?? na wyniki się składa wiele czynników.. a Ty w 100% oceniasz jego prace negatywnie? patrzać przez pryzmat mistrzostwa Polski np? :-/ |
Cytat:
1. Wywodzi sie z amerykańskiej szkoły trenerskiej , a wiadomo jak tam sie gra ( konkretne z****rdalanie , żelazna dyscyplina, wyćwiczone schematy) 2.Nie boi się stawiać na młodzież 3..Ma sukcesy zarówno w kategoriach juniorskich jak i seniorskich 4. Ma autorytet w Stanach więc może by wziął ze sobą ,jakiś porządnych specjalistów od przygotowania fizycznego (podobno są tam najlepsi na świecie), a najlepiej cały sztab szkoleniowy. 5. Jest człowiekiem kompletnie z zewnątrz co może i ma swoje minusy (nie zna specyfiki ligi) ,ale jak dla mnie to wielki plus ,że nie siedzi na codzień w tym całym bagnie. Oczywiście można byłoby jeszcze pisać i pisać..........Ogólnie to sie zgadzam z kolegą ,którego zacytowałem. P.S Zgadzam się również z z Markusem:D |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Europejska piłka nam ucieka ,a polscy trenerzy uczeni na lekcjach Piechniczka ,Engela,Strejlała.....są sto lat za Afryką |
Cytat:
tu się zgadzam w 100% ale co nam zostanie w tej chwili jak zwolnimy Skorżę? będzie jeszcze gorzej . jak napisał Markus "Skorża może i powinien wylecieć, ale tylko wtedy, jeśli będzie w jego miejsce odpowiedni, mocniejszy kandydat z zagranicy z zapewnionym mu przez Cupiała wsparciem finansowym. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, nic się długofalowo nie zmieni, a będzie tylko jeszcze gorzej" i "Dzisiejsza wściekłość, rozgoryczenie, chęć zemsty i wszelkie decyzje nie mogą cofnąć Wisły jeszcze bardziej - nie mogą sprawić, że na wiosnę i w następnych latach znów dostaniemy lanie od Pasow, Legii, Lecha itd" ja się z nim zgadzam |
Duzo racji
|
Cytat:
Pryzmat Mistrza Polski..? Gdybym tak myślał to dzis nic bym niepisał , że jest żle(od 3 lat się staczamy) |
Cytat:
|
Maciek jest już u Bogusia...
czarno to widze ;/ |
Ludzie o czym Wy mówicie ? Z tego co czytam to powinno być tak :
Skorża Out ! Piłkarze Out ! Cupiał Out ! Kibice Out !( ci co nie jeżdżą do Sosnowca) Ja Wam mówie ochłońcie i przeczekajmy tą zawieruchę chociaż według mnie przydałby się ruch paru piłkarzy z 1 drużyny w stronę Młodej Ekstraklasy i na odwrót I trzymajcie kciuki za Wisełkę juz w najbliższy weekend mecz z kolejnym odwiecznym rywalem Odrą Wodzisław na ich terenie |
Cytat:
ale nie jest tak źle i nie staczamy się tak bardzo chyba jak w cagu tych trzech lat zdobywamy 2 mistrzostwa i o 3 walczymy? mankamentem Skorży są mecze o najwyższą stawke i dla tego być może powinien opuścić Kraków ale nie teraz bo teraz nic z tego nie będzie... FraMat- Petrescu o ile mnie pamięć nie myli zarabiał 300 tys. euro rocznie...(to było największe wynagrodzenie trenerskie w historii polskiej piłki) nie sądze żeby Skorża zarabiał tyle samo a co dopiero więcej. Poprostu Petrescu tyle zarabiał bo był dobrze zapowiadającym trenerem z zagranicy a na mniejszą gaże by się nie zgodził. Żaden polski trener długo jeszcze tyle nie dostanie wg. mnie |
Cytat:
|
Zostawić trenera
Zrobić to, co Petrescu w Rumunii: - Zwolnić kopaczy pozorujacych grę - Poszukać średnich piłkarzy w rezerwach klubow europejskich - Zacząć pracować - Wprowadzić reżim teningowy jak Dan w Rumunii (zawodnik po meczu wraca do klubu na odnowę biologiczną, a nie ma najmniejszego prawa pojawić się w żadnej knajpce - stwierdzenie takiego faktu skutkuje wylaniem na zbity pysk bez żadnego odszkodowania) |
Cytat:
|
Skoro jest u Bogusia(jeśli to prawda) to raczej zostanie.
Jak ktoś Cupiałowi podpadnie to raczej Cupiał nie lubi się z tym ktosiem spotykać. |
zawsze pod ręką jest ten Czech Csaplar i Edek Klejdinst.Są przecież na etatach u Bogusia.Obstawiam jednak że Skorża zostanie ale na starym kontrakcie czyli 45 tyś za miesiąc o podwyżce niech zapomni dopóki nie awansuje do ligi mistrzów albo chcociaż do ligi europejskiej
|
Cytat:
Wtedy w klubie pracowała Pani Roma Piotrowska - ktora twardo trzymała kasę. Owszem Dan miał dostawać łącznie do 300tys euro (podstawa + premie) w zamian za pewne rezultaty a było ich wiele zastrzezonych i z tym składem niemożliwych do realizacji. Między innymi dlatego poleciał przed rewanżem z Iraklisem - gdyby Wisła przeszła Iraklis z Danem, zarząd musiałby wypłacić Danowi sporą premię Ostatecznie zarobił 200 tys zlotych za rok czyli ponad 4 razy mniej niz ma w umowie Skorża |
Cytat:
spoko, ale ja tak nie myślę pisałem że mankamentem Skorży są mecze o najwyższą stawke i dla tego być może powinien opuścić Kraków, a styl w jakim się przegrywa mecze też jest bardzo ważny zgadzam się ale zadam jeszcze raz to pytanie- czy to dobry moment na pozbycie się Skorży? |
Cytat:
Ewidetny spadek formy u naszych kopaczy zacza sie po tym jak wylecial JB i kopacze sie dowiedzieli ze Maciek ma wieksze kompetecje. Czyli moze im bezposrednio zagrozic decydujac o ich przydatnosci badz nie. Niedzielny mecz to byl typowy mecz na zwolnienie trenera jak i wczesniejszy z Legia. Po prostu kopacze wyszli zeby tylko pobiegac i wcale nie chcieli wygrac tych meczy. Jezeli Cupial zwolni Skorze to da jasny sygnal kopaczom ze to oni maja realna wladze w klubie i dalej bedzie bagno. Bo przyjdzie klasowy trener za wielkie pieniadze zacznie wymagac, wprowadzi mordercze treningi i sie zacznie zawalanie meczow. Cztery porazki pod rzad, czolowka daleko w przodzie to nawet Guardiola by wylecial z Wisly. |
Cytat:
o tym nie wiedziałem, ale to nie zmienia faktu, że Dan zarobił by większe pieniądze za wyniki Skorży, gdyby takie osiągnoł z racji samych tych premii nawet (chodzi mi o mistrzostwo). Pozatym nie ma co debatować o zarobkach, Danowi nie szło bo nie znał naszej ligi, a nie da sie zmienić całkowicie nastawienia zespołu i pewnych nawyków wynikających ze specyfiki naszej ligi w 1 sezon. W Rumuni mu idzie bo tam zna bardzo dobrze mechanike działania ligi, moim zdaniem.Wracając do tematu-nie mówię że Skorża powinien zostac, (choć ja bym tak osobiscie wolał) bo Wy, ktoórzy chcecie się go pozbyć macie odrobinę racji. Ale co z tego będzie teraz? jak teraz to zrobimy?? tylko gorzej |
Cytat:
|
Często pisze się tu w nieco nostalgicznym tonie o Petrescu,ale wg mnie i on i Skorża,to ta sama strona medalu.Obaj preferują defensywny styl gry.Ot takie nudziarstwo.Tu zawsze grało się krótką,kombinacyjną piłkę(przynajmniej w najlepszych latach).Trenerów w/w różniły tylko metody treningowe.W Wiśle jest potrzebny trener,który wynajdzie graczy z inklinacjami do takiej właśnie gry kombinacyjnej i za niewygórowane kwoty.Ktoś w rodzaju wspominanego już kiedyś przeze mnie Jose Couceiro(b.trener Porto),a obecnie Litwy.
|
Cytat:
nie sądze że z poleciał z powodu konfliktów z piłkarzami remisowaliśmy, przegrywaliśmy mecze to są wlaśnie słabe "niezadowalające" wyniki. A jak te wyniki były spowodowane postawą piłkarzy, to trener jest od ich rozwiązywania, to samo się zarzuca Skorży- że nie umie sobie poradzić z gwiazdami i w tym jest trochę prawdy |
Cytat:
|
oto co wtedy powiedział ówczesny prezes Ludwik Miętta-Mikołajewicz: - Chociaż Dan Petrescu nie przegrał w tym sezonie w lidze, to stracił już osiem punktów, co stawia pod znakiem zapytania realizację naszego celu, jakim jest zdobycie mistrzostwa Polski. Ostatnie mecze z Pogonią, Iraklisem i Górnikiem Łęczna mocno nas zaniepokoiły. Chcę z całą mocą podkreślić, że bardzo wysoko cenimy warsztat i zaangażowanie trenera Petrescu. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że te osiem straconych punktów i bardzo nieskuteczna gra drużyny, muszą dawać do myślenia.
Dziś mamy sytuację podobną, lub gorszą 11 straconych punków i 3 przegrane mecze |
Cytat:
|
Iwan poruszyl w tym wywiadzie cos o czym mialem napisac juz wczesniej, ale wydawalo mi sie, ze moze jestem przewrazliwiony. Teraz jednak widze, ze nie tylko ja na to zwrocilem uwage.
Otoz chodzi mi o stosunek Brozka i Maleckiego do Kirma. Czego by Sloweniec nie zrobil na boisku to jest zle.. Pamietam jedna z ostatnich akcji Kirma z niedzielnego meczu, kiedy ladnie urwal sie skrzydlem, niezle dosrodkowal i oczywiscie nasz "super" duet napastnikow odrazu na niego wsiadl. I pierwszy raz Kirm im odpyskowal. Ja tu nie chce usprawiedliwiac jego slabszej gry, ale z pewnoscia nie pomaga mu to w aklimatyzacji.Non stop machaja rekami i maja do niego pretensje. A zwlaszcza Malecki, ktory czesto nie zauwaza go na dobrej pozycji. Niech sie qrwa sami wezma do gry. I tez mam oto zal do Skorzy, ze nie potrafi ukrocic takiego zachowania. Przeciez od tego on tam jest tez !! |
Czyli Malecki psuje klimat w druzynie. Za fraki goscia i na pol rundy do ME.
|
Cytat:
Czesto slysze to okreslenie 'specyfika polskiej pilki', co to wogole ****a jest? Co to? My dupami gramy czy jak? Do tylu biegamy albo moze mamy jakies inne reguly, ze sie zagraniczni musza uczyc? Ja nie wiem czy Murinho znal specyfike angielskiej pilki, ale faktem jest ze przyszedl i wykrecil mistrza. Nie wiem czy Benitez znal specyfike angielskiej pilki ale przyszedl do Liverpoolu i wykrecil Puchar mistrzow. Przestancie .......ic o jakichs zabobonach, jak wywala Skorze to ma przyjsc zagraniczny trener z cala ekipa. Musi miec wielkie jaja i jeszcze wiekszy bat zeby dziewczyny zagonic do pracy i zlamac niektore charaktery. Jak na miejsce Skorzy przyjdzie 'specyficzny' polak to za dwa lata znowu bedziemy sie dziwic ze pilkarze biora kase za nic. Aha, wcale nam nie trzeba trenera z nazwiskiem. Na to co my potrzebujemy wykonac to wystarczy solidny chlopek z Holandii, Francji, Niemiec czy Anglii. Taki Juergen Klopp albo Wolfgang Wolf to bylby prawdziwy zbawca. Klaus Augenthaler solidny chlop z doswiadczeniem jest do wziecia odrazu. Nie mowie ze Ci konkretni ludzie powini przyjsc ale ktos kto by sie zdecydowal u nas pracowac i ma jakies doswiadczenie. P.S. sorry za momentami mocne slowa. P.S. 2 Wolf tez jest do Wziecia bo mu w Skodzie Xantii nie poszlo. Jak Grekow bylo na niego stac to my tez bysmy dali rade zatrudnic trenera z tej polki. |
moze i to nie jest ten temat...ale jesli czyta go pan Maciek to prosze sobie tylko to ogladnac..
http://www.youtube.com/watch?v=OZn5j6N0us0 WTEDY DRUZYNA MIAŁA CHARAKTER !!!!!!!!!!!!! Cieszyla sie gdy grala pilka wczorajszy mecz przypominal mi wprost odwrotnie ze ta pilka ma kolce czy sie pali...tego juz nie wiem Alvarez 5 razy przerzucil pilka 16. ;/ chociaz prosilo sie o podanie dolem... no nic ja nie jestem od oceniania...ale prosze tylko sobie ogladnac ten filmik jak bylo kiedys BEZ TAKICH PIŁKARZY JAK BASZCZU ZIENIU GŁOWA SOBOL KOSA JASIEK JEST BARDZO CIĘZKO.....moze nie wszyscy ale duża większosc ma ten charakter ktorego nam potrzeba... obecnie w Wiśle nie ma takiego człowieka...(Głowa i Sobol kontuzjowani) Jedno mnie zastanawia...dlaczego szanse dalej dostaja Małecki i Brożek niech sobie odpoczna 1 , lub 2 mecze niech zagraja Młodzi (Leszczak, nawet Ćwielong) ktorzy beda gryzc trawe!!!!! a nie machac rekami jak zle podadza pilke... posiedza 2 mecze to sie naucza ze chcac Grać TRZEBA ZASUWAĆ!!!!!!!! a taki Wojtek Ł. ma pewne ze bedzie gral...kasa leci to co bedzie...? Jesli kogos urazilem to z gory przepraszam ale mowie jak jest...bo juz nie moge wytrzymac!! PROSZE TRENERA! WYgrajcie w Wodzislawiu i niech Druzyna wroci na Swoje tory.. juz nie z Jesieni 07 ...bo o tym nawet nie marze ;( Niech wroci do Formy z poczatku sezonu Kiedy grali w Lubinie czy nawet w Poznaniu! WALCZYLI i to jest wazne ;/ Na koniec przypomne tylko tyle... "Ale każdy ma prawo żądać ambitnej i nieustępliwej walki,Nie dopuśćcie do tego, aby Ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki <<<HENRYK REYMAN>>> Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw, czasami i przegrać przychodzi... Pozdrawiam. |
Cytat:
Może jakby Kirm coś trafił, albo podał mniej byłoby tego machania rękami kolegów..... A Iwan od czasu "sławnego" tekstu który był miodem dla parchów stracił wiele u mnie..... (wiadomo który tekst) |
Cytat:
W niedzielnym meczu utkwilo mi w glowie dwie sytuacje gdzie Kirm byl na czystej pozycji to ani Malecki ani Brozek do niego nie zagrali tylko poszli na kiwke gdzie obok nich bylo trzech obroncow i oczywiscie pilke stracili. |
No wlasnie o to mi chodzi.. Zobaczcie jak moze grac jak cieszy sie zaufaniem druzyny i trenera w kadrze Slowenii. Ja nie wiem czy np. Skorza rozmawia indywidualnie z zawodnikami i wezmie takiego Kirma na bok i mu powie, sluchaj stary wyluzuj, wiemy jak potrafisz grac, nie przejmuj sie, bedzie dobrze, stawiam na Cb. Do kazdego gracza trzeba podejsc, a Sloweniec widac, ze bardzo chce, ale jest caly czas pod presja i nie moze nic pokazac.
|
Ja powiem tyle, jak zwolnimy Skorże to nie będzie w tym roku żadnych pucharów, ani MP. Już z nim szanse są marne, ale są. Bez niego to obstwaiam 100zł w ciemno że MP nie będzie.
A ten trener zagraniczny z nazwiskiem i ambicjami to kto może być? Ja sobie przypominam wywaid z którymś z prezesów Wisły że chciieli zatrudnić top treneiro zza granicy ale jak przyjechał i zobaczył naszą bazę sportową to nawet na kawę nie wchodził. Z czym do ludzi? Jakoś sobie nie przypominam żeby nam jakieś nowe boisko treningowe powstało w okresie ostatnich 12 lat Był młody ambitny Petrescu i co było? Co ta drużyna grała wtedy? Piękną piłkę, jakoś przegapiłem. |
dla mnie nieporozumieniem jest trzymanie na siłę w składzie Pawła i Patryka.. są bez formy to niech wchodzą na końcówki spotkań, niech Maciek da pograć Ćwielongowi i jakiemuś młodzikowi w ataku. Cieszę się że Boguś wraca. Poza tym jeśli miałbym ustawić skład na Odre to obrony bym nie zmieniał bo kogo za Jopa? (chociaż chyba nawet Niedzielan by się na tej pozycji lepiej spisywał) A druga linia to od lewej strony, Kirm, Jirsak, Diaz(?), Leszczak(Ćwielong) a w ataku Ćwielong z Brożkiem bo kogo innego? Brakuje nam typowego środkowego pomocnika przy tych kontuzjach Sobola i Guły, brakuje napastnika przy kontucjach i niedyspozycji innych zawodników, brakuje trzeciego środkowego obrońcy bo Jop nie spisuje się najlepiej o czym wszyscy wiemy już od meczu z estończykami, brakuje bramkarza który walczył by o "11" z Mariuszem, z całym szacunkiem do Cebanu ale chłopak na Wisłe narazie za słaby, powinien na wypożyczeniu się ogrywać a nie rywalizować o pierwszy skład. Właściwie na każdą pozycję potrzeujemy zawodnika. To właśnie teraz najlepiej jest widoczne bo to co aktualnie gra wisła to aż ciężko się patrzy.. jeszcze 3 kolejki i jakieś zmiany muszą nastąpić.. czy zmiana trenera? szczerze wątpię, pół roku kontraktu myślę że Skorża wypełni a jak Wisła będzie wyglądała na przełomie kwietnia/maja co najmniej bardzo dobrze i wygra te najważniejsze rewanżowe spotkania to wtedy niech zarząd pomyśli o kontrakcie trenera. Ale wzmocnienia zmią muszą być. Bez tego ta gra będzie tak wyglądać jak wygląda, no i rotacja składem też się przyda. Mecz z Odrą będzie najlepszym spotkaniem na spróbowanie czegoś nowego.
|
Ja bym Skorży nie zwalniał. Jest lider, ale gra jest jaka jest i całej winy nie da się zwalić na niego. Zmienili sposób prowadzenia klubu na styl jaki panuje w Anglii i nie możemy Maćka zwolnić po 2-3 miesiącach od tej zmiany.
Jak wyżej napisaliście, no to ta forma Małego i Brożka jest do dupy, tak samo źle traktują Kirma, ale myśle, że gdyby poćwiczyli na treningach gre trójkami, to może by sie jakoś zgrali w koncu i by to w końcu jakoś wyglądało. I mam nadzieję, że ktoś czyta to forum z zawodników bądz ze sztabu, ponieważ wiele osób napisało tu dużo mądrych uwag. |
I jeszcze odnośnie wzmocnień - jest do wzięcia Smolarek, który chce dużo kasy za gre. Taki Skorża pogadał by z nim i by mu powiedział - Synu, chcesz odzyskać formę, pozycje w reprezentacji i wrócić do jakieś mocnej ligi? To zgódź sie na mała kase przez np rok, ale bedziesz grał i zyska na tym klub i Ty.
Wystarczy tylko mocno pogadac, a mysle ze Ebi by sie zgodzil i zapierdalał by wiecej niz Brożek i Małecki razem wzięci. |
idealny moment by zrobic to o czy marzylem tyle lat: pierd** panienkom kary finansowe. niemałe.
+ pokazac Małeckiemu jego miejsce w szeregu = zjeb* z gory na dół za jego zachowanie gwiazdorskie i pohukiwanie na wszystkich wokół (ma to zrobić Skorża) + "wyjaśnić" dobitnie Brożkowi, że ideałem nie jest i niech se te ręce i grymasy wsadzi w jedno konkretne miejsce. (ma to zrobić Skorża) Skorża widzę, że dopiero uczy się podejścia do polskich kopaczy. Dobrze, że ewoluuje, gorzej że tak wolno. Powoli się przeobraża w Dana pod względem charakteru ale ta zmiana powinna nastąpić znacznie szybciej. Przejrzał, że z tymi kulawymi pierdołami łagodnie nie można. |
Tomek Frankowski kiedyś czytał więc może niech przekaże naszym piłkarzykom żeby tutaj zajrzeli ;) zarząd sztab również mógłby ;]
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl