![]() |
Cullinan ?
|
Zgadza się :) W kopalni tego pana znaleziono dwa diamenty (Cullinan I i Cullinan II), które obecnie znajdują się w koronie i berle Elżbiety II.
Zadajesz. |
|
Słynne berlińskie ZOO
________ Co to i gdzie ? http://img535.imageshack.us/img535/4687/zagadkah.jpg . |
Moulin Rouge
Paryż |
Oui, Monsieur.
|
Cytat:
http://img580.imageshack.us/img580/9183/niekukulska.jpg |
Georges de La Tour, Maria Magdalena
_____________ Kto to ? ;) http://img825.imageshack.us/img825/158/zagq.jpg . Cytat:
|
Stary Uch
bestia |
Bestia w mediach wypowiada się lepiej niż niejeden polityk.
Twoja kolej. |
http://img194.imageshack.us/img194/9784/legolandl.jpg
http://img705.imageshack.us/img705/7070/legoland2.jpg http://img585.imageshack.us/img585/4579/legobach.jpg w ramach podpowiedzi - to nie Piotr S.! |
Kościół Hallgrímura w Reykjaviku.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hallgr%C3%ADmskirkja __________________ Co to za miejsce ? : http://img268.imageshack.us/img268/9550/kupel.jpg Ma związek z tą panią : http://img830.imageshack.us/img830/9295/hurrxg.jpg I jako wskazówka : http://img42.imageshack.us/img42/2495/zzzib.jpg . |
To tak:
na pierwszym zdjęciu widzimy hamam (a więc łaźnię turecką) w Stambule, wybudowaną z polecenia Roksolany (obrazek 2), słowiańskiej żony sułtana Turcji Sulejmana Wspaniałego, wziętej w jasyr (obrazek 3) najprawdopodobniej po bitwie pod Rohatynem. zagadka wieczorem |
...poczekali : )
Więc: http://img6.imageshack.us/img6/7117/cotozamiasto.th.jpg ... jak w tytule obrazka. "Gdzieś to już było" i się wcale dobrze nie skończyło. --- Podpowiedź: http://img809.imageshack.us/img809/4931/kwinto.th.png + drugie ujęcie miasta: http://img860.imageshack.us/img860/3...miasto2.th.jpg |
Stoimy w miejscu :)
Wrzuć jeszcze jakąś podpowiedź BT :) No chyba, że jak zwykle podbije temat i zaraz ktoś zgadnie. |
|
Tbilisi
..... |
"Tak, jury uznaje odpowiedź"
|
|
Dallas Mavericks?
|
Zgadza się ;)
Twoja kolej. |
|
W Chorwacji :D
|
Dokladniej chyba Dubrownik
|
Cytat:
Dodam, że na głębokim południu. |
Takie skały, to może Malta ?
E: Zadam po 15 |
Cytat:
Dodam, że to Comino:) |
http://i55.tinypic.com/2qnxqgj.jpg
Zgodnie z umową zadaję pytanie. W którym to mieście takie stalowe ptaszki przechadzają się po ulicach ? Od razu dam wskazówkę do luźnego skojarzenia... http://www.zsn.agh.edu.pl/img/logo_uj.jpg |
W Heidelbergu :-)
http://de.wikipedia.org/wiki/Geschichte_Heidelbergs ___________________ A co to za miejscowość ? http://img834.imageshack.us/img834/7757/27660504.jpg . |
Opactwo w tej miejscowości słynie z takiego relikwiarza :
http://img231.imageshack.us/img231/8544/santaf.jpg ... który zawiera szczątki pewnej świętej. Klasztor słynny jest również z tego, iż w posiadanie tychże relikwii doszedł drogą... kradzieży : ) |
http://en.wikipedia.org/wiki/Conques
Ta miejscowość to Conques we Francji. relikwie przechowywane w opactwie to relikwie św. Foy. __________________________________________________ ______________________________ http://img848.imageshack.us/img848/41/asdsada.jpg Jaką nazwę ma ten budynek i gdzie się znajduje? |
Dla podpowiedzi dodam, iż jest to budynek w stolicy jednego z sąsiadujących z nami krajów, który dawniej należał do ZSRR ;P
|
Nuda w pracy więc ja odpowiem:
Po naszemu to Mińsk Litewski a na zdjęciu Biblioteka Narodowa. |
Dobrze zadajesz ;)
|
http://zapodaj.net/images/0eaf05101377.jpghttp://imageshack.us/photo/my-images/9/1234543121.jpghttp://oi53.tinypic.com/301exvr.jpg
Gdzie taki zameczek stoi i co ma wspólnego (może 3 takie wspólne elementy poproszę) z tym zameczkiem poniżej ? http://i56.tinypic.com/2hzip76.jpg E: Poprawione. Rzeczywiście coś umarło w tym linku. Sara natomiast trzyma się świetnie ! |
Albo mnie coś tu nie ładuje zameczku, albo go tam faktycznie nie ma :)
Widzę tylko Sarę Varone :-D |
Zadam podpowiedź
W całą sprawę miesza się to: http://tureeek.blox.pl/resource/turcja11.gif W międzyczasie we wszystko wmieszał się jeszcze ten oto jegomość tfu tfu: http://oi52.tinypic.com/dg3ypw.jpg |
Jak podpowiedzią jest Turcja i Bohdan Chmielnicki to jeden z tych zamków to Twierdza w Chocimiu a drugi w Kamieńcu Podolskim ?
|
Zgadza się. Panie moderatorze puszczę Panu zagadkę mimo że nei do końca rozwiązana ! ;)
Zadajesz ! ;) |
To jedziemy z zagadką w takim razie :)
Co to i gdzie: http://i55.tinypic.com/11kvx5c.jpg http://i53.tinypic.com/2hs2etc.jpg |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl