Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

Ja_Kibic 12.05.2011 23:18

Cullinan ?

Ar222 13.05.2011 09:24

Zgadza się :) W kopalni tego pana znaleziono dwa diamenty (Cullinan I i Cullinan II), które obecnie znajdują się w koronie i berle Elżbiety II.

Zadajesz.

Ja_Kibic 13.05.2011 10:50

http://img688.imageshack.us/img688/4496/abcdeq.jpg

Co znajduje się za tą bramą ?

Ela 16.05.2011 08:57

Słynne berlińskie ZOO

________

Co to i gdzie ?

http://img535.imageshack.us/img535/4687/zagadkah.jpg
.


Bóg Trybun (objawion) 16.05.2011 09:01

Moulin Rouge
Paryż

Ela 16.05.2011 09:04

Oui, Monsieur.

Bóg Trybun (objawion) 16.05.2011 09:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1094220)
Oui, Monsieur.

vin sec :

http://img580.imageshack.us/img580/9183/niekukulska.jpg

Ela 16.05.2011 10:01

Georges de La Tour, Maria Magdalena

_____________

Kto to ? ;)

http://img825.imageshack.us/img825/158/zagq.jpg
.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 1094271)
A gdzie kropka? : )

Jest niżej ;)

Bóg Trybun (objawion) 16.05.2011 10:21

Stary Uch
bestia

Ela 16.05.2011 10:39

Bestia w mediach wypowiada się lepiej niż niejeden polityk.

Twoja kolej.

Bóg Trybun (objawion) 16.05.2011 10:42

http://img194.imageshack.us/img194/9784/legolandl.jpg

http://img705.imageshack.us/img705/7070/legoland2.jpg

http://img585.imageshack.us/img585/4579/legobach.jpg

w ramach podpowiedzi - to nie Piotr S.!

Ela 17.05.2011 14:53

Kościół Hallgrímura w Reykjaviku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hallgr%C3%ADmskirkja

__________________

Co to za miejsce ? :

http://img268.imageshack.us/img268/9550/kupel.jpg

Ma związek z tą panią :

http://img830.imageshack.us/img830/9295/hurrxg.jpg


I jako wskazówka :

http://img42.imageshack.us/img42/2495/zzzib.jpg
.

Bóg Trybun (objawion) 18.05.2011 14:49

To tak:

na pierwszym zdjęciu widzimy hamam (a więc łaźnię turecką) w Stambule, wybudowaną z polecenia Roksolany (obrazek 2), słowiańskiej żony sułtana Turcji Sulejmana Wspaniałego, wziętej w jasyr (obrazek 3) najprawdopodobniej po bitwie pod Rohatynem.

zagadka wieczorem

Bóg Trybun (objawion) 19.05.2011 11:39

...poczekali : )

Więc:

http://img6.imageshack.us/img6/7117/cotozamiasto.th.jpg

... jak w tytule obrazka. "Gdzieś to już było" i się wcale dobrze nie skończyło.

---
Podpowiedź:

http://img809.imageshack.us/img809/4931/kwinto.th.png

+ drugie ujęcie miasta:

http://img860.imageshack.us/img860/3...miasto2.th.jpg

WISŁAZWE 24.05.2011 17:54

Stoimy w miejscu :)
Wrzuć jeszcze jakąś podpowiedź BT :)
No chyba, że jak zwykle podbije temat i zaraz ktoś zgadnie.

Bóg Trybun (objawion) 24.05.2011 21:34

http://img6.imageshack.us/img6/9195/niewrobel.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/4707/niecikosz.jpg http://img84.imageshack.us/img84/8928/zzzzlq.jpg

---
PS.

http://img200.imageshack.us/img200/2...tazetrudno.jpg

: )

tlnt 25.05.2011 10:23

Tbilisi
.....

Bóg Trybun (objawion) 25.05.2011 10:39

"Tak, jury uznaje odpowiedź"

tlnt 25.05.2011 11:11

Zagadka: Jaki zespół rozgrywa meczyki w tej hali?

http://i54.tinypic.com/34f1i75.jpg

RecordAble 25.05.2011 11:22

Dallas Mavericks?

tlnt 25.05.2011 11:27

Zgadza się ;)
Twoja kolej.

RecordAble 25.05.2011 11:39

http://imageshack.us/m/827/103/dscf0316ii.jpg

Gdzie znajdują się takie piękne wody?

Ja_Kibic 25.05.2011 12:00

W Chorwacji :D

RLY 25.05.2011 12:08

Dokladniej chyba Dubrownik

RecordAble 25.05.2011 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ja_Kibic (Post 1099435)
W Chorwacji :D

No nie do końca:p. Chodzi mi o jedną z wysp na południu Europy;)
Dodam, że na głębokim południu.

tomo 25.05.2011 12:18

Takie skały, to może Malta ?


E:
Zadam po 15

RecordAble 25.05.2011 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1099445)
Takie skały, to może Malta ?

Trafione, zadawaj.
Dodam, że to Comino:)

tomo 25.05.2011 14:47

http://i55.tinypic.com/2qnxqgj.jpg

Zgodnie z umową zadaję pytanie.

W którym to mieście takie stalowe ptaszki przechadzają się po ulicach ?


Od razu dam wskazówkę do luźnego skojarzenia...

http://www.zsn.agh.edu.pl/img/logo_uj.jpg

Ela 25.05.2011 16:00

W Heidelbergu :-)

http://de.wikipedia.org/wiki/Geschichte_Heidelbergs

___________________

A co to za miejscowość ?

http://img834.imageshack.us/img834/7757/27660504.jpg
.

Ela 26.05.2011 12:30

Opactwo w tej miejscowości słynie z takiego relikwiarza :

http://img231.imageshack.us/img231/8544/santaf.jpg


... który zawiera szczątki pewnej świętej.

Klasztor słynny jest również z tego, iż w posiadanie tychże relikwii doszedł drogą... kradzieży : )

usioc1 26.05.2011 13:51

http://en.wikipedia.org/wiki/Conques

Ta miejscowość to Conques we Francji. relikwie przechowywane w opactwie to relikwie św. Foy.
__________________________________________________ ______________________________

http://img848.imageshack.us/img848/41/asdsada.jpg

Jaką nazwę ma ten budynek i gdzie się znajduje?

usioc1 27.05.2011 06:17

Dla podpowiedzi dodam, iż jest to budynek w stolicy jednego z sąsiadujących z nami krajów, który dawniej należał do ZSRR ;P

tomo 27.05.2011 09:04

Nuda w pracy więc ja odpowiem:

Po naszemu to Mińsk Litewski a na zdjęciu Biblioteka Narodowa.

usioc1 27.05.2011 09:51

Dobrze zadajesz ;)

tomo 27.05.2011 11:46

http://zapodaj.net/images/0eaf05101377.jpghttp://imageshack.us/photo/my-images/9/1234543121.jpghttp://oi53.tinypic.com/301exvr.jpg

Gdzie taki zameczek stoi i co ma wspólnego (może 3 takie wspólne elementy poproszę) z tym zameczkiem poniżej ?

http://i56.tinypic.com/2hzip76.jpg


E:

Poprawione. Rzeczywiście coś umarło w tym linku. Sara natomiast trzyma się świetnie !

WISŁAZWE 27.05.2011 17:11

Albo mnie coś tu nie ładuje zameczku, albo go tam faktycznie nie ma :)
Widzę tylko Sarę Varone :-D

tomo 28.05.2011 06:05

Zadam podpowiedź

W całą sprawę miesza się to:
http://tureeek.blox.pl/resource/turcja11.gif

W międzyczasie we wszystko wmieszał się jeszcze ten oto jegomość tfu tfu:
http://oi52.tinypic.com/dg3ypw.jpg

WISŁAZWE 28.05.2011 16:03

Jak podpowiedzią jest Turcja i Bohdan Chmielnicki to jeden z tych zamków to Twierdza w Chocimiu a drugi w Kamieńcu Podolskim ?

tomo 28.05.2011 17:23

Zgadza się. Panie moderatorze puszczę Panu zagadkę mimo że nei do końca rozwiązana ! ;)

Zadajesz ! ;)

WISŁAZWE 28.05.2011 19:26

To jedziemy z zagadką w takim razie :)

Co to i gdzie:

http://i55.tinypic.com/11kvx5c.jpg

http://i53.tinypic.com/2hs2etc.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl