![]() |
Cytat:
Jesli zaś nazywasz się inaczej, zatrudniasz dobrego trenera, dajesz mu narzędzia do pracy i czekasz. I nie zwalniasz go po pierwszym sezonie, gdy nie awansował w pucharach. tak zrobił Bucsaru w Rumunii. Jest dużo mądrzejszy od ciebie |
Cytat:
Napisz lepiej czemu Dan poszedł do 2 ligi rosyjskiej(co on o tym mówi i jakie są komentarze prasy rumuńskiej) bo dla mnie to rzecz nieprawdopodobna i szczerze powiedziawszy jestem bardzo tym zawiedziony. |
Cytat:
|
Cytat:
- zarobi wielkie pieniądze - klub ma w kilkuletniej perspektywie wielkie ambicje Podejrzewam, że dano mu względnie wolną rękę w budowaniu zespołu na parę lat i Dan na to poszedł. Może traktuje krasnodarską przygodę jako świetne wyzwanie? Nie oceniałbym pochopnie. |
Cytat:
No ale oczywiście łatwiej powiedzieć, że przegraliśmy z kelnerami z Estonii i już nigdy niczego nie osiągniemy pod rządami obecnego trenera... |
Cytat:
|
Cytat:
W swoim nowym klubie Dan pewnie będzie pierwszy po właścicielu - będzie mógł sobie wszystko poustawiać po swojemu. Moim zdaniem to bardzo rozsądne, że nie pcha się do jakiegoś słabego klubu z silnej ligi, gdzie po dwóch - trzech porażkach może wylecieć. Jeżeli wyjdzie mu z nowym klubem, to następnym krokiem będzie pewnie jakaś naprawdę znana marka. Ale nie uprzedzajmy faktów:) |
A gdzie poszedł? Bo jakoś nie ogarnełam tematu nawet ...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
To tak jakby ktoś powiedział, że w Arabii Saudyjskiej gramy dla tego, że ciepło jest albo, że szejkowie kupuja co raz lepszych zawodnikow i liga jest silniejsza. z Unirea mógl wiecej osiagnac, bo tam juz pracował. Zaszeleścili siankiem i Dan opuscil klub. |
W Rosji co drugi klub może szastać pieniędzmi(wątpie żeby wydawali więcej niż Rubin, CSKA, Zenit itp.) więc ciężko mu będzie do Ligi europejskiej awansować,a co dopiero champions league. Pozatym narazie musi awansować do 1 ligi co wydaje się być banalną rzeczą ale nikt ambitny nię będzie chciał przyjść do 2 ligi a z jakimiś piłkarzami musi awansować.
|
Cytat:
|
Jednym z powodów dla ktorych Petrescu zgodził sie na objecie tej drużyny jest to, że włodarze druzyny połozyli przed nim na stole projekt 5-letniej pracy, pod koniec której Petrescu ma przywieźć do Krasnodaru jedno z europejskich trofeów.
Na poczatek Petrescu będzie zarabiał 1,5 mln euro rocznie, a wynagrodzenie to będzie wzrastało w miare postepów drużyny, począwszy od awansu do I ligi. Nowi właściciele druzyny obiecali sprowadzenie Rumunowi najwyższej klasy pikarzy w celu osiągnięcia zamierzonego celu. Z aktualnego składu najbardziej znanymi pilkarzami są Nigeryjczyk Haruna Babangida i Serb, Sreten Sretenovic, wypozyczony z Zagłebia Lubin. do jova Cytat:
Żeby zakonczyć. Tak. Petrescu niczego by w Wisle nie osiągnął. Nie z tym właścicielem, nie z tym zarządem, nie z tymi piłkarzami. Nie z właścicielem, który oszukiwał go, że sprowadzi mu piłkarzy, nie z zarządem, który rzucał mu kłody pod nogi zamaist współpracować, nie z piłkarzami, którzy woleli żel i zabawę niż pracę i podnoszenie swych umiejętności. edit: do tych, co pisza, ze Petrescu "sie sprzedał": faktycznie, nikt jednak nie napisał, ze w tym samym czasie Petrescu odrzucił ofertę z Arabii Saudyjskiej, żeby prowadzić jeden z klubów ligi nad zatoką Perską, za kwotę prawie dwukrotnie wyższą, czyli pomiedzy 2,5-3 mln euro rocznie |
|
Dlatego też nie ma co liczyć na jakikolwiek sukces oprócz jakże spektakularnych Mistrzostw Polski za kadencji Cupiała w Wiśle,codziennie się modlę,żeby wziął tą swoją zapierdziałą pod dupskiem kasę i się wynosił.
Mając za trenerów Fergusona czy Murinhio dalej nie odnieslibyśmy żadnego sukcesu z takim zarządem ! Co więc mogli wymagać od Dana ? Skorża nie zrobił w Wiśle NIC,mistrzostw nie licze- z takim składem to i Majewski by co roku wygrywał. |
Cytat:
|
Sorki za offtopic ale w sumie dotyczy byłych piłkarzy Wisły, ktorzy grali w reprezentacji, poszukuje miniserialu "Trzecia część meczu" - pokazujacy kulisy pilkarzy reprezentacji Leo - emitowany był w Święta na OrangeSport
|
Ktoś miał racje ,ze zaraz bedzie plotkowanie i już jest http://www.se.pl/sport/pilka-nozna/e...sy_124276.html
|
przestańce wreszcie spamować! Petrescu dogadał się z Kubanem Krasnodar II ligową drużyną rosyjską... dajcie juz spokój z tym Rumunem! :/
|
Cytat:
|
Cytat:
Pawełek, Dolha Baszcz, Cleber, Dudka, Głowacki, Mijailović, Stolarczyk, Kokos, Błaszczykowski, Sobol, Zieńczuk, Burns, Cantoro, Piotr Brożek, Penksa, Chiacu Brożek, Paulista, Radovanović, Kryszałowicz Ten skład nie wystarczał na przyzwoitą grę w lidze? Bo tylko tyle wymagałem od Petrescu. Podbicie Europy było i jest utopią, a ze świetnie dysponowaną Legią można było przegrać mistrza. Ci piłkarze pod wodzą Petrescu grali bez ładu i pomysłu jak bezgłowe kurczaki. Wystarczyło raptem kilka tygodni od zwolnienia Rumuna by Błaszcz, Pa. Brożek i spółka przypomnieli sobie, że jednak potrafią grać w piłkę. Tylko nie opowiadaj mi pierdół jak to trener potrzebuje czasu. Czas może być potrzebny by w kilku próbach osiągnąć jakiś wyznaczony sukces, ale poprawa jakości gry po przejęciu zespołu zajmuje kilka miesięcy i jeśli po tym okresie nie widać zmian na lepsze, to już ich nie będzie. Cytat:
Tego oczekuję od trenerów. Dobrego wykorzystania powierzonych im piłkarzy. Stąd gdy widzę zespół z Dolhą, Dudką, Błaszczykowskim, Burnsem i Paulistą wymagam od niego czego innego niż od drużyny z Cebanu, Jopem, Łobodzińskim, Jirsakiem i Ćwielongiem. |
Cytat:
Jak w klubach w Polsce trenerzy nie beda miec wladzy absolutnej, do poki za trzy zawalone mecze beda wylatywac z klubow do tad kopacze bedza miec wladze i miec w dupie ze Ty czy ja mazymy o LM, jak i tak dostana wysokie premie i wyjsciowki nawet po przegranym meczu gdzie z laska chcialo im sie wyjsc na boisko. |
sorry, ale dla mnie to staje się nudne.
Nie dostrzegasz pewnych oczywistych spraw, a skupiasz się na swoich wyobrażeniach. Żeby nie byc gołosłownym: Cytat:
Z tych obietnic nic nie wyszło. Sprowadzono mu kilka ochlapów a żądano cudów. Cytat:
Widocznie jesteś znakomitym specjalistą od piłkarskiej taktyki. Cytat:
Zresztą.... "grac w pilke"? Oni na nowo zaczeli po prostu cokolwiek robić. I grali w "kopankę"a nie w piłke. Wystarczyło to na słabą Bazyleę i zmiane stylu na bardziej "krakowski" A to ich "przypomnnienie sobie" poskutkowało potem ósmym miejscem w lidze Cytat:
Upieram się, że były to zmiany w kierunku nowoczesnego futbolu, który nie jest widowiskowy, ale dzieki ciężko ćwiczonym na treningach schematom, może byc skuteczny w europejskiej perspektwie, w przeicieństwie do radosnego biegania za piłką, ktore wystarcza na polska ligę, ale w Europie wywołuje usmiech politowania. Cytat:
Cytat:
W Rumunii Unirea dysponowała o wiele słabszym kadrowo składem niż Steaua, Cluj,Timisoara, Dinamo. To jednak Unirea zdobyła mistrzostwo i grała bardzo dobrze w LM, podczas gdy gwiazdorskie Cluj, Steaua, Dinamo, Timisoara nie dośc, ze przegrały ligę to nie popisały sie w Europie, mając przeciwników słabszych niż Unirea |
Cytat:
jasne że potrafią grać w piłkę bo jest wielu niezłych graczy ale tylko od święta jak im akurat pasuje trener ich ładnie zmotywuje (wymusi,poprosi itd), kibice ich "zmotywują" , z tego co widziałem to Uniree toż to oni wcale nie maja jakiś lepszych graczy od Wisły takie Bate to chyba nawet jest piłkarsko słabsze dla mnie dokładnie przykładem pokazania typowej mentalności polskiego piłkarza jest Kosowski przed wyjazdem i po jak ktoś pamięta Kosa przed wyjazdem to był świetny piłkarz od wielkich meczy grał dobrze ale raz na jakiś czas Kosowski po powrocie to prawdziwy profesjonalista zapie... w kazdym meczu i w obronie i ataku i jakos teraz dało sie wystarczyło troche potrenowac na zachodzie, albo taki Kryszałowicz grał jak grał ale czy narzekał na metody, treningi Dana |
Cytat:
Nakładać na polskich piłkarzy obciążenia treningowe na poziomie silnych europejskich klubów to jakby uczyć świnie latać. Gdyby byli w stanie podołać takim obciążeniom to graliby w mocnych klubach. Czy wuefista w szkole daje uczniom cykl treningowy na poziomie profesjonalnych lekkoatletów? Oczywiście że nie. Wymagania dostosowuje się do możliwości zawodników. Zajeżdżanie ich po to, by udowodnić im, że są słabi nie ma żadnego sensu. Petrescu nie miał zrobić z Brożka Torresa, a z Dudki Terrego. Miał przygotować ich tak, by byli lepsi od innych półprofesjonalistów i na tyle dobrzy, by od czasu do czasu powalczyć z lepszymi od siebie. |
Aha,
Dan ponoc nie podpisał jeszcze z Kubaniem, bo jest to tylko jak na razie jedna z ofert. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej o godzinie 12 powiedział tylko, że ma kilka ofert i spośród nich wybierze najlepszą. Ma zamiar pójśc tam, gdzie będzie miał możliwośc długofalowej pracy, z drużyną, która juz istnieje, a nie taką którą trzeba budowac od zera |
Cytat:
Do tego po trzech, czterech meczach gazety robia z nich superstar(pewnie na zlecenie obrotnego menago) i sie im w dupach przewraca a sodoweczka uderza z sila bomby atomowej. A co Ty myslisz ze kopacze w Angli, Rumuni czy Senegalu to sa super ludzie?. Nie po prostu sa nauczeni ze trzeba zapier..ac na treningu i po, bo inaczej nic nie osiagna a nie lansowanie sie w kolorowych gazetkach w nowych furach i zamiast trenowac wozic sie po kasynach po nocach gdzie na drugi dzien nie idzie sie skupicz na treninu czy meczu bo sie przegralo kilka tysiecy a po glowie chodci co by tu zrobic zeby sie odkuc. |
Cytat:
Cytat:
Dobra gra w lidze w wykonaniu tamtego zespołu nie byłaby żadnym cudem, a powinna była być normą. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Chętnie dowiem się jakie korzystne zmiany widziałeś. Cytat:
Cytat:
Rzecz w tym, ze jedni piłkarze posiadają pewien potencjał, a inni nie. Cytat:
Cytat:
W lidze jak najbardziej tamci piłkarze wielokrotnie pokazywali, że w porównaniu do innych ligowców potrafią bardzo wiele. Z Petrescu nie potrafili. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Choćbyś bardzo się starał nie zmienisz mentalności dorosłego faceta. To nie tak, że nie prowadzą się profesjonalnie bo są leniwi. Stają się leniwi, bo nie są profesjonalnie szkoleni. Gdyby Twoja teza była prawdziwa wyszłoby nam, że ostatnim polskim piłkarzem, któremu chciało się pracować był Boniek. |
Karol Pecze były szkoleniowiec Wisły w 1993 roku został zwolniony ze Spartaka Trnava.Jego zespół zajmuje 6 miejsce w lidze Słowackiej majac aż 16 pkt straty do lidera Ziliny
http://www.spartak.sk/fcst.php?Media...1242&FotoImg=2 |
Cytat:
Z drugiej strony - w Unirei osiągnął już wszystko co się dało, mógłby co najwyżej te osiągnięcia powtórzyć, co wcale nie jest łatwe. Jeżeli odniesie jakieś sukcesy, to wyrobi sobie nazwisko na rynku rosyjskim, będzie mógł przebierać w ofertach, a posty jovy staną się jeszcze śmieszniejsze. Dlaczego Dan ma tylu zwolenników? Cóż, możliwość zobaczenia w ukochanym klubie prawdziwego profesjonalisty na ławce trenerskiej jest czymś, co będę zawsze pamiętał i do czego będę wracał. Przez chwilę otarliśmy się o inny, lepszy piłkarsko świat - tyle, że niektórym to po prostu nie było na rękę. A teraz z jednej strony obserwuję sukcesy Dana, a z drugiej muszę regularnie wysłuchiwać przeprosin Skorży. |
Mnie też na początku zszokowała ta wiadomość ale zaczynam ją rozumieć
Petrescu to jest szczwany lis - Zrobił gigantyczną prace(i gigantyczny pieniądz) zupełnie z niczego, teraz ma szanse powtórzyć to ale na znacznie trudniejszym rynku.Jak widać jemu się nigdzie nie spieszy, bo nie oszukujmy się , gdyby chciał pracować w jednej z najlepszych lig, to by pracował i jak dobrze pójdzie to za rok będzie pracował. Kasa jest tu oczywiście równie ważna - 5 lat , 1.5 mln ojro za rok.Pisząc wprost - tylko głupi by nie skorzystał, szczególnie że to wyzwanie nie tylko finansowe(jak wymieniana tutaj Arabia Saudyjska)ale także sportowe. |
idac powyzszym tokiem rozumowania.
czyli kazdy transfer mega gotowkowy do Man City - Tylko GŁUPI nie korzysta Ciekawe co sie teraz porobi z Unireą |
Cytat:
Tym śmieszniej brzmią wymysły polskich "dziennikarzy" o Petrescu w Wiśle :rotfl: Parafrazując "Weszło" - Petrescu był w naszej lidze, ale już nie wróci - za dobry, zbyt ambitny, za bogaty. On po prostu gra już w innej lidze, a i tak niektórzy mają banana na twarzy, "bo u nas się nie sprawdził"*:> U nas w kraju nikt normalny się nie sprawdzi, ale z czego się tu cieszyć... ___________________________________________ * Co prawda zdobył więcej punktów niż Skorża w swoim mistrzowskim sezonie, ale nie bądźmy drobiazgowi. |
Cytat:
Zdajesz sobie sprawę, że jeśli moje posty są takie śmieszne to wystawia to kiepskie świadectwo tym, którzy nie są w stanie podważać moich argumentów? |
szprotson - nie trafione wd mnie porównanie, zresztą my tak na prawdę nie wiemy co spowodowało ta decyzję , Petrescu już jakiś czas temu przebąkiwał o odejściu, być może doszło do jakiś nieporozumień z właścicielem dotyczących polityki transferowej.
A co z Unireą? Ja to bym chciał by każdy trener zostawiał w takim punkcie klub.Po mistrzostwie, po zarobieniu ponad 7 mln ojro w 3 miesiące i jako lidera na półmetku sezonu.Petrescu nie jest niezastąpiony, to jeden z wielu konkretnych trenerów w Europie więc wszystko w rękach właściciela Unirei. jova, Twoje niby argumenty obaliło życie a i tu na forum było to robione dziesiątki razy , największe uparciuchy z politycznego(ze mną włącznie) mogły by się od Ciebie uczyć jak wpaść w paranoje i tkwić w niej kupę czasu.Po raz któryś rozpoczynasz batalie nie wiadomo po co i na co , można by zaryzykować stwierdzenie że Petrescu utrzymuje Cie przy forumowym życiu bo na inne tematy masz mało do powiedzenia. |
Cytat:
Szczerze - po sukcesach Petrescu w Unirei wchodziłem do tego tematu żeby zobaczyć, czy dostaniesz piany. Nie zawiodłeś mnie ani razu, chwilami było naprawdę zabawnie, ale wciąż liczę na więcej. Dla tego życzę Rumunowi jak najlepiej, bo nie ma nic zabawniejszego dla otoczenia, niż próba dyskutowania z faktami ( dlatego właśnie komunistyczne teksty propagandowe są dziś niewyczerpanym źródłem humoru, zwłaszcza dla nie pamiętających tych czasów ). Ponieważ zazwyczaj Cię ignoruję, to pozwolę sobie jeszcze ten jeden raz dorzucić do pieca: "Petrescu to - w odróżnieniu od Skorży - profesjonalny trener, człowiek mający wizję tego co robi." |
Cytat:
Więc 64>64? Albo może 64>77? Aa.. dobra, nie bądźmy drobiazgowi... |
Cytat:
Tak samo jak kogoś wyżej, kto porównuje tą sytuację do łakomienia się polskich "gwiazd" na zachodnie pieniadze... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl