Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

FraMat 27.12.2009 23:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 834888)
Zwycięstwo w drugim meczu to nie jest zasługa Okuki i nie efekt pracy Petrescu. To zwykły gigantyczny fart, bo uratował nas gol, który nie miał prawa wpaść.

Kilka osób nieźle się rozmarzyło i snuło wizję jak to byśmy wymiatali w Europie gdyby gburowaty Rumun wciąż był z nami. Chciałem przypomnieć z jakim skutkiem Dan grał z Wisłą w pucharach.

chciałem ci przypomniec, że rok temu Dan tez grał z Unireą w pucharach i odpadł w przedbiegach. Normalne. Dobra drużyna nie powstaje po pstryknięciu palcami. Chyba, że nazywasz się Abramowicz i kupujesz jakich chcesz piłkarzy.
Jesli zaś nazywasz się inaczej, zatrudniasz dobrego trenera, dajesz mu narzędzia do pracy i czekasz. I nie zwalniasz go po pierwszym sezonie, gdy nie awansował w pucharach.
tak zrobił Bucsaru w Rumunii.
Jest dużo mądrzejszy od ciebie

1q2 28.12.2009 00:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 834892)
chciałem ci przypomniec, że rok temu Dan tez grał z Unireą w pucharach i odpadł w przedbiegach. Normalne. Dobra drużyna nie powstaje po pstryknięciu palcami. Chyba, że nazywasz się Abramowicz i kupujesz jakich chcesz piłkarzy.
Jesli zaś nazywasz się inaczej, zatrudniasz dobrego trenera, dajesz mu narzędzia do pracy i czekasz. I nie zwalniasz go po pierwszym sezonie, gdy nie awansował w pucharach.
tak zrobił Bucsaru w Rumunii.
Jest dużo mądrzejszy od ciebie

Weź nie gadaj z tym gościem z kompleksami co połowę swoich postów wysmażył by dowalić Danowi.

Napisz lepiej czemu Dan poszedł do 2 ligi rosyjskiej(co on o tym mówi i jakie są komentarze prasy rumuńskiej) bo dla mnie to rzecz nieprawdopodobna i szczerze powiedziawszy jestem bardzo tym zawiedziony.

jova 28.12.2009 00:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 834892)
chciałem ci przypomniec, że rok temu Dan tez grał z Unireą w pucharach i odpadł w przedbiegach. Normalne. Dobra drużyna nie powstaje po pstryknięciu palcami. Chyba, że nazywasz się Abramowicz i kupujesz jakich chcesz piłkarzy.
Jesli zaś nazywasz się inaczej, zatrudniasz dobrego trenera, dajesz mu narzędzia do pracy i czekasz. I nie zwalniasz go po pierwszym sezonie, gdy nie awansował w pucharach.
tak zrobił Bucsaru w Rumunii.
Jest dużo mądrzejszy od ciebie

Tylko że Petrescu w Rumunii robił wyniki, a u nas ich nie miał - to stwarza pewną "subtelną" różnicę pomiędzy tymi sytuacjami. Dlatego tam można było mu dać czas, a u nas trzeba było go wywalić. Tak jak np. Juande Ramosowi można było dać popracować w Sevilli, ale zwolnić bez żalu w Tottenhamie.

felipe 28.12.2009 00:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 834895)
Weź nie gadaj z tym gościem z kompleksami co połowę swoich postów wysmażył by dowalić Danowi.

Napisz lepiej czemu Dan poszedł do 2 ligi rosyjskiej(co on o tym mówi i jakie są komentarze prasy rumuńskiej) bo dla mnie to rzecz nieprawdopodobna i szczerze powiedziawszy jestem bardzo tym zawiedziony.

Z tego co podają na głównej wynika, że:
- zarobi wielkie pieniądze
- klub ma w kilkuletniej perspektywie wielkie ambicje

Podejrzewam, że dano mu względnie wolną rękę w budowaniu zespołu na parę lat i Dan na to poszedł. Może traktuje krasnodarską przygodę jako świetne wyzwanie? Nie oceniałbym pochopnie.

Raphael 28.12.2009 00:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 834882)
Naprawdę uznajesz zwycięstwo z pewną awansu Barceloną za wyznacznik naszych faktycznych możliwości ?

Doskonale pamiętam o oklicznościach. Tyle tylko, że taka prestiżowa wygrana jednak pokazuje, że możemy się postawić czołowym ekipom, grającym w najsilniejszym zestawieniu. Słabsze drużyny mogliśmy zjeść na śniadanie i tak się stało z Beitarem.Taka właśnie gra wystarcza na to, żeby sobie radzić w pucharach.

No ale oczywiście łatwiej powiedzieć, że przegraliśmy z kelnerami z Estonii i już nigdy niczego nie osiągniemy pod rządami obecnego trenera...

1q2 28.12.2009 00:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 834898)
Z tego co podają na głównej wynika, że:
- zarobi wielkie pieniądze
- klub ma w kilkuletniej perspektywie wielkie ambicje

Podejrzewam, że dano mu względnie wolną rękę w budowaniu zespołu na parę lat i Dan na to poszedł. Może traktuje krasnodarską przygodę jako świetne wyzwanie? Nie oceniałbym pochopnie.

Może ale dla mnie to kosmos;)Liczyłem że jeśli zdecyduje się zmienić otoczenie to na lepszy klub, szczególnie że Unirea jest na dobrej drodze na 2 mistrza i kolejną LM

wolfy 28.12.2009 00:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 834895)
Weź nie gadaj z tym gościem z kompleksami co połowę swoich postów wysmażył by dowalić Danowi.

Napisz lepiej czemu Dan poszedł do 2 ligi rosyjskiej(co on o tym mówi i jakie są komentarze prasy rumuńskiej) bo dla mnie to rzecz nieprawdopodobna i szczerze powiedziawszy jestem bardzo tym zawiedziony.

Dwa powody: olbrzymia kasa dla niego i olbrzymi budżet na transfery. Z takimi pieniędzmi za góra trzy lata będzie spokojnie w LM.
W swoim nowym klubie Dan pewnie będzie pierwszy po właścicielu - będzie mógł sobie wszystko poustawiać po swojemu.
Moim zdaniem to bardzo rozsądne, że nie pcha się do jakiegoś słabego klubu z silnej ligi, gdzie po dwóch - trzech porażkach może wylecieć. Jeżeli wyjdzie mu z nowym klubem, to następnym krokiem będzie pewnie jakaś naprawdę znana marka.
Ale nie uprzedzajmy faktów:)

Żmijka 28.12.2009 00:35

A gdzie poszedł? Bo jakoś nie ogarnełam tematu nawet ...

mr_kwolf 28.12.2009 00:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 834907)
A gdzie poszedł? Bo jakoś nie ogarnełam tematu nawet ...

Kuban Krasnodar - II liga rosyjska

wolfy 28.12.2009 00:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 834907)
A gdzie poszedł? Bo jakoś nie ogarnełam tematu nawet ...

Jakiś rosyjski drugoligowiec.

1q2 28.12.2009 00:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 834905)
Dwa powody: olbrzymia kasa dla niego i olbrzymi budżet na transfery. Z takimi pieniędzmi za góra trzy lata będzie spokojnie w LM.
W swoim nowym klubie Dan pewnie będzie pierwszy po właścicielu - będzie mógł sobie wszystko poustawiać po swojemu.
Moim zdaniem to bardzo rozsądne, że nie pcha się do jakiegoś słabego klubu z silnej ligi, gdzie po dwóch - trzech porażkach może wylecieć. Jeżeli wyjdzie mu z nowym klubem, to następnym krokiem będzie pewnie jakaś naprawdę znana marka.
Ale nie uprzedzajmy faktów:)

Faktycznie jeśli zapewnili mu dużą kasę na transfery to może być to bardzo dobra decyzja, szczególnie że wszystko przed nim i nie ma się gdzie śpieszyć - na nieunikniony(kiedyś) upadek z wysokiego konia przyjdzie czas.

skeba 28.12.2009 01:10

Cytat:

Może traktuje krasnodarską przygodę jako świetne wyzwanie? Nie oceniałbym pochopnie.
Siano, siano i jeszcze raz siano.
To tak jakby ktoś powiedział, że w Arabii Saudyjskiej gramy dla tego, że ciepło jest albo, że szejkowie kupuja co raz lepszych zawodnikow i liga jest silniejsza. z Unirea mógl wiecej osiagnac, bo tam juz pracował.
Zaszeleścili siankiem i Dan opuscil klub.

Valdaer 28.12.2009 03:28

W Rosji co drugi klub może szastać pieniędzmi(wątpie żeby wydawali więcej niż Rubin, CSKA, Zenit itp.) więc ciężko mu będzie do Ligi europejskiej awansować,a co dopiero champions league. Pozatym narazie musi awansować do 1 ligi co wydaje się być banalną rzeczą ale nikt ambitny nię będzie chciał przyjść do 2 ligi a z jakimiś piłkarzami musi awansować.

kolend 28.12.2009 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 834905)
Dwa powody: olbrzymia kasa dla niego i olbrzymi budżet na transfery. Z takimi pieniędzmi za góra trzy lata będzie spokojnie w LM.
W swoim nowym klubie Dan pewnie będzie pierwszy po właścicielu - będzie mógł sobie wszystko poustawiać po swojemu.
Moim zdaniem to bardzo rozsądne, że nie pcha się do jakiegoś słabego klubu z silnej ligi, gdzie po dwóch - trzech porażkach może wylecieć. Jeżeli wyjdzie mu z nowym klubem, to następnym krokiem będzie pewnie jakaś naprawdę znana marka.
Ale nie uprzedzajmy faktów:)

hehe - dokładnie tego się spodziewałem, uwielbiany na forum Dan, po takiej decyzji zostaje jeszcze bohaterem, ochy i achy, a gdy zrobi tak piłkarz, to się go bluzga, że sprzedawczyk, blablabla

FraMat 28.12.2009 10:06

Jednym z powodów dla ktorych Petrescu zgodził sie na objecie tej drużyny jest to, że włodarze druzyny połozyli przed nim na stole projekt 5-letniej pracy, pod koniec której Petrescu ma przywieźć do Krasnodaru jedno z europejskich trofeów.
Na poczatek Petrescu będzie zarabiał 1,5 mln euro rocznie, a wynagrodzenie to będzie wzrastało w miare postepów drużyny, począwszy od awansu do I ligi.
Nowi właściciele druzyny obiecali sprowadzenie Rumunowi najwyższej klasy pikarzy w celu osiągnięcia zamierzonego celu. Z aktualnego składu najbardziej znanymi pilkarzami są Nigeryjczyk Haruna Babangida i Serb, Sreten Sretenovic, wypozyczony z Zagłebia Lubin.

do jova
Cytat:

Tylko że Petrescu w Rumunii robił wyniki, a u nas ich nie miał - to stwarza pewną "subtelną" różnicę pomiędzy tymi sytuacjami. Dlatego tam można było mu dać czas, a u nas trzeba było go wywalić. Tak jak np. Juande Ramosowi można było dać popracować w Sevilli, ale zwolnić bez żalu w Tottenhamie.
Petrescu w Rumunii robił wyniki, bo miał mądrego właściciela klubu, ktory chcąc osiagnąć swoje cele nie poprzestał na obiecankach i mydleniu oczu jak Cupiał, ale zrealizował zamierzenia trenera: pozwalniał drogich obiboków, nawet kosztem strat finansowych, zatrudnił piłkarzy, którzy potrafią celnie kopnąć piłkę i mają ambicję, oraz wolę podnoszena swoich umiejętnosci - tak niewiele, prawda, jaka "subtelna" różnica między nim a Cupiałem?

Żeby zakonczyć. Tak. Petrescu niczego by w Wisle nie osiągnął. Nie z tym właścicielem, nie z tym zarządem, nie z tymi piłkarzami. Nie z właścicielem, który oszukiwał go, że sprowadzi mu piłkarzy, nie z zarządem, który rzucał mu kłody pod nogi zamaist współpracować, nie z piłkarzami, którzy woleli żel i zabawę niż pracę i podnoszenie swych umiejętności.


edit:

do tych, co pisza, ze Petrescu "sie sprzedał":
faktycznie, nikt jednak nie napisał, ze w tym samym czasie Petrescu odrzucił ofertę z Arabii Saudyjskiej, żeby prowadzić jeden z klubów ligi nad zatoką Perską, za kwotę prawie dwukrotnie wyższą, czyli pomiedzy 2,5-3 mln euro rocznie

felipe 28.12.2009 10:12

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,t...l?ticaid=195c3

A ci swoje :lol:

WILU TS 28.12.2009 10:16

Dlatego też nie ma co liczyć na jakikolwiek sukces oprócz jakże spektakularnych Mistrzostw Polski za kadencji Cupiała w Wiśle,codziennie się modlę,żeby wziął tą swoją zapierdziałą pod dupskiem kasę i się wynosił.
Mając za trenerów Fergusona czy Murinhio dalej nie odnieslibyśmy żadnego sukcesu z takim zarządem ! Co więc mogli wymagać od Dana ? Skorża nie zrobił w Wiśle NIC,mistrzostw nie licze- z takim składem to i Majewski by co roku wygrywał.

IncognitoTSW 28.12.2009 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Valdaer (Post 834934)
W Rosji co drugi klub może szastać pieniędzmi(wątpie żeby wydawali więcej niż Rubin, CSKA, Zenit itp.) więc ciężko mu będzie do Ligi europejskiej awansować,a co dopiero champions league. Pozatym narazie musi awansować do 1 ligi co wydaje się być banalną rzeczą ale nikt ambitny nię będzie chciał przyjść do 2 ligi a z jakimiś piłkarzami musi awansować.

Mądry się znalazł. Jakby Ci ktoś powiedział, że idzie do małej Unirei to też byś powiedział "Aaa kasy mało, Steaua, Rapid i Cluj mają więcej - co najwyżej środek ligi" ?

majkipolska 28.12.2009 10:35

Sorki za offtopic ale w sumie dotyczy byłych piłkarzy Wisły, ktorzy grali w reprezentacji, poszukuje miniserialu "Trzecia część meczu" - pokazujacy kulisy pilkarzy reprezentacji Leo - emitowany był w Święta na OrangeSport

zbymak 28.12.2009 10:38

Ktoś miał racje ,ze zaraz bedzie plotkowanie i już jest http://www.se.pl/sport/pilka-nozna/e...sy_124276.html

tomasz_19 28.12.2009 10:47

przestańce wreszcie spamować! Petrescu dogadał się z Kubanem Krasnodar II ligową drużyną rosyjską... dajcie juz spokój z tym Rumunem! :/

Lemoniadowy Joe 28.12.2009 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kolend (Post 834949)
hehe - dokładnie tego się spodziewałem, uwielbiany na forum Dan, po takiej decyzji zostaje jeszcze bohaterem, ochy i achy, a gdy zrobi tak piłkarz, to się go bluzga, że sprzedawczyk, blablabla

czy ktokolwiek mający trochę oleju w głowie nazwałby Skorże sprzedawczykiem gdyby awansował do LM zarobił 10-12 mln euro i poszedł pracować w np do Rosji za 10 razy większą kasę

jova 28.12.2009 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 834951)
Petrescu w Rumunii robił wyniki, bo miał mądrego właściciela klubu, ktory chcąc osiagnąć swoje cele nie poprzestał na obiecankach i mydleniu oczu jak Cupiał, ale zrealizował zamierzenia trenera: pozwalniał drogich obiboków, nawet kosztem strat finansowych, zatrudnił piłkarzy, którzy potrafią celnie kopnąć piłkę i mają ambicję, oraz wolę podnoszena swoich umiejętnosci - tak niewiele, prawda, jaka "subtelna" różnica między nim a Cupiałem?

Tak tak, to wszystko wina Cupiała.
Pawełek, Dolha
Baszcz, Cleber, Dudka, Głowacki, Mijailović, Stolarczyk, Kokos,
Błaszczykowski, Sobol, Zieńczuk, Burns, Cantoro, Piotr Brożek, Penksa, Chiacu
Brożek, Paulista, Radovanović, Kryszałowicz

Ten skład nie wystarczał na przyzwoitą grę w lidze? Bo tylko tyle wymagałem od Petrescu. Podbicie Europy było i jest utopią, a ze świetnie dysponowaną Legią można było przegrać mistrza.
Ci piłkarze pod wodzą Petrescu grali bez ładu i pomysłu jak bezgłowe kurczaki. Wystarczyło raptem kilka tygodni od zwolnienia Rumuna by Błaszcz, Pa. Brożek i spółka przypomnieli sobie, że jednak potrafią grać w piłkę.
Tylko nie opowiadaj mi pierdół jak to trener potrzebuje czasu. Czas może być potrzebny by w kilku próbach osiągnąć jakiś wyznaczony sukces, ale poprawa jakości gry po przejęciu zespołu zajmuje kilka miesięcy i jeśli po tym okresie nie widać zmian na lepsze, to już ich nie będzie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 834951)
Żeby zakonczyć. Tak. Petrescu niczego by w Wisle nie osiągnął. Nie z tym właścicielem, nie z tym zarządem, nie z tymi piłkarzami. Nie z właścicielem, który oszukiwał go, że sprowadzi mu piłkarzy, nie z zarządem, który rzucał mu kłody pod nogi zamaist współpracować, nie z piłkarzami, którzy woleli żel i zabawę niż pracę i podnoszenie swych umiejętności.

Nie z tamtym trenerem, który wolał opowiadać jak to Legia kupuje mecze i jakich to zawodników chciałby mieć w zespole zamiast zacisnąć zęby, przetrwać trudny okres i najlepiej jak się da wykorzystywać ten materiał, który miał do dyspozycji.

Tego oczekuję od trenerów. Dobrego wykorzystania powierzonych im piłkarzy. Stąd gdy widzę zespół z Dolhą, Dudką, Błaszczykowskim, Burnsem i Paulistą wymagam od niego czego innego niż od drużyny z Cebanu, Jopem, Łobodzińskim, Jirsakiem i Ćwielongiem.

saklak1906 28.12.2009 13:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 835031)
Tak tak, to wszystko wina Cupiała.
Pawełek, Dolha
Baszcz, Cleber, Dudka, Głowacki, Mijailović, Stolarczyk, Kokos, Thwaite
Błaszczykowski, Sobol, Zieńczuk, Burns, Cantoro, Piotr Brożek, Penksa, Chiacu
Brożek, Paulista, Radovanović, Kryszałowicz

Ten skład nie wystarczał na przyzwoitą grę w lidze? Bo tylko tyle wymagałem od Petrescu. Podbicie Europy było i jest utopią, a ze świetnie dysponowaną Legią można było przegrać mistrza.
Ci piłkarze pod wodzą Petrescu grali bez ładu i pomysłu jak bezgłowe kurczaki. Wystarczyło raptem kilka tygodni od zwolnienia Rumuna by Błaszcz, Pa. Brożek i spółka przypomnieli sobie, że jednak potrafią grać w piłkę.
Tylko nie opowiadaj mi pierdół jak to trener potrzebuje czasu. Czas może być potrzebny by w kilku próbach osiągnąć jakiś wyznaczony sukces, ale poprawa jakości gry po przejęciu zespołu zajmuje kilka miesięcy i jeśli po tym okresie nie widać zmian na lepsze, to już ich nie będzie.

.

Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Jak Petresku mial zrobic wynik jak nie mial posluch u kopaczy. Bo jak ich przycisna na treningu po spartaczonym meczu to lecieli ze skarga do Cupiala ze im zle i nie dobrze.

Jak w klubach w Polsce trenerzy nie beda miec wladzy absolutnej, do poki za trzy zawalone mecze beda wylatywac z klubow do tad kopacze bedza miec wladze i miec w dupie ze Ty czy ja mazymy o LM, jak i tak dostana wysokie premie i wyjsciowki nawet po przegranym meczu gdzie z laska chcialo im sie wyjsc na boisko.

FraMat 28.12.2009 14:24

sorry, ale dla mnie to staje się nudne.
Nie dostrzegasz pewnych oczywistych spraw, a skupiasz się na swoich wyobrażeniach.
Żeby nie byc gołosłownym:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 835031)
Tak tak, to wszystko wina Cupiała.

Przypominam, że Danowi obiecywano sprowadzenie piłkarzy, a nie kopaczy.
Z tych obietnic nic nie wyszło.
Sprowadzono mu kilka ochlapów a żądano cudów.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 835031)
Ten skład nie wystarczał na przyzwoitą grę w lidze? Bo tylko tyle wymagałem od Petrescu. Podbicie Europy było i jest utopią, a ze świetnie dysponowaną Legią można było przegrać mistrza.
Ci piłkarze pod wodzą Petrescu grali bez ładu i pomysłu jak bezgłowe kurczaki.

To twoja opinia.
Widocznie jesteś znakomitym specjalistą od piłkarskiej taktyki.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 835031)
Wystarczyło raptem kilka tygodni od zwolnienia Rumuna by Błaszcz, Pa. Brożek i spółka przypomnieli sobie, że jednak potrafią grać w piłkę.

I to Cie nie dziwi?
Zresztą.... "grac w pilke"? Oni na nowo zaczeli po prostu cokolwiek robić. I grali w "kopankę"a nie w piłke.
Wystarczyło to na słabą Bazyleę i zmiane stylu na bardziej "krakowski"
A to ich "przypomnnienie sobie" poskutkowało potem ósmym miejscem w lidze
Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 835031)
Tylko nie opowiadaj mi pierdół jak to trener potrzebuje czasu. Czas może być potrzebny by w kilku próbach osiągnąć jakiś wyznaczony sukces, ale poprawa jakości gry po przejęciu zespołu zajmuje kilka miesięcy i jeśli po tym okresie nie widać zmian na lepsze, to już ich nie będzie.

Upieram sie, że zmiany było widac, chociaż nie wszyscy kopacze z naszej drużyny tych zmian chcieli.
Upieram się, że były to zmiany w kierunku nowoczesnego futbolu, który nie jest widowiskowy, ale dzieki ciężko ćwiczonym na treningach schematom, może byc skuteczny w europejskiej perspektwie, w przeicieństwie do radosnego biegania za piłką, ktore wystarcza na polska ligę, ale w Europie wywołuje usmiech politowania.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 835031)

Nie z tamtym trenerem, który wolał opowiadać jak to Legia kupuje mecze i jakich to zawodników chciałby mieć w zespole zamiast zacisnąć zęby, przetrwać trudny okres i najlepiej jak się da wykorzystywać ten materiał, który miał do dyspozycji.

Jak mi sie wydaje to w koncu Dan zacisnął zęby. To zarząd popuścił pod presją kopaczy
Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 835031)
Tego oczekuję od trenerów. Dobrego wykorzystania powierzonych im piłkarzy. Stąd gdy widzę zespół z Dolhą, Dudką, Błaszczykowskim, Burnsem i Paulistą wymagam od niego czego innego niż od drużyny z Cebanu, Jopem, Łobodzińskim, Jirsakiem i Ćwielongiem.

A ja uważam, że ani jedni ani drudzy niczego nie gwarantowali i nie gwarantują bez trenera, który jest pierwszoplanową postacią.

W Rumunii Unirea dysponowała o wiele słabszym kadrowo składem niż Steaua, Cluj,Timisoara, Dinamo.
To jednak Unirea zdobyła mistrzostwo i grała bardzo dobrze w LM, podczas gdy gwiazdorskie Cluj, Steaua, Dinamo, Timisoara nie dośc, ze przegrały ligę to nie popisały sie w Europie, mając przeciwników słabszych niż Unirea

Lemoniadowy Joe 28.12.2009 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 835031)

Ci piłkarze pod wodzą Petrescu grali bez ładu i pomysłu jak bezgłowe kurczaki. Wystarczyło raptem kilka tygodni od zwolnienia Rumuna by Błaszcz, Pa. Brożek i spółka przypomnieli sobie, że jednak potrafią grać w piłkę.

jasne że potrafią a Levadia, Totenham (w Krakowie) 8 miejsce w lidze, Vitoria , Tibilisi, Valerenga to tylko wpadki potwierdzające regułę że "potrafią" a Rumun sie mylił w ich ocenie :)

jasne że potrafią grać w piłkę bo jest wielu niezłych graczy ale tylko od święta jak im akurat pasuje trener ich ładnie zmotywuje (wymusi,poprosi itd), kibice ich "zmotywują" , z tego co widziałem to Uniree toż to oni wcale nie maja jakiś lepszych graczy od Wisły takie Bate to chyba nawet jest piłkarsko słabsze

dla mnie dokładnie przykładem pokazania typowej mentalności polskiego piłkarza jest Kosowski przed wyjazdem i po jak ktoś pamięta Kosa przed wyjazdem to był świetny piłkarz od wielkich meczy grał dobrze ale raz na jakiś czas Kosowski po powrocie to prawdziwy profesjonalista zapie... w kazdym meczu i w obronie i ataku i jakos teraz dało sie wystarczyło troche potrenowac na zachodzie, albo taki Kryszałowicz grał jak grał ale czy narzekał na metody, treningi Dana

jova 28.12.2009 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 835037)
Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Jak Petresku mial zrobic wynik jak nie mial posluch u kopaczy. Bo jak ich przycisna na treningu po spartaczonym meczu to lecieli ze skarga do Cupiala ze im zle i nie dobrze.

Nie miał posłuchu bo gubił się tak w taktyce jak i w przygotowaniu fizycznym.
Nakładać na polskich piłkarzy obciążenia treningowe na poziomie silnych europejskich klubów to jakby uczyć świnie latać. Gdyby byli w stanie podołać takim obciążeniom to graliby w mocnych klubach.
Czy wuefista w szkole daje uczniom cykl treningowy na poziomie profesjonalnych lekkoatletów? Oczywiście że nie. Wymagania dostosowuje się do możliwości zawodników. Zajeżdżanie ich po to, by udowodnić im, że są słabi nie ma żadnego sensu. Petrescu nie miał zrobić z Brożka Torresa, a z Dudki Terrego. Miał przygotować ich tak, by byli lepsi od innych półprofesjonalistów i na tyle dobrzy, by od czasu do czasu powalczyć z lepszymi od siebie.

FraMat 28.12.2009 14:36

Aha,
Dan ponoc nie podpisał jeszcze z Kubaniem, bo jest to tylko jak na razie jedna z ofert.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej o godzinie 12 powiedział tylko, że ma kilka ofert i spośród nich wybierze najlepszą. Ma zamiar pójśc tam, gdzie będzie miał możliwośc długofalowej pracy, z drużyną, która juz istnieje, a nie taką którą trzeba budowac od zera

saklak1906 28.12.2009 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 835051)
Nie miał posłuchu bo gubił się tak w taktyce jak i w przygotowaniu fizycznym.
Nakładać na polskich piłkarzy obciążenia treningowe na poziomie silnych europejskich klubów to jakby uczyć świnie latać. Gdyby byli w stanie podołać takim obciążeniom to graliby w mocnych klubach.
.

Nie po prostu nasi kopacze to lenie, dla ktorych od treningu wazniejsze jest jechac do fryzjera, kosmetyczki czy doradcy finansowego niz zostac dwie godziny i potrenowac indywidualnie.
Do tego po trzech, czterech meczach gazety robia z nich superstar(pewnie na zlecenie obrotnego menago) i sie im w dupach przewraca a sodoweczka uderza z sila bomby atomowej.

A co Ty myslisz ze kopacze w Angli, Rumuni czy Senegalu to sa super ludzie?. Nie po prostu sa nauczeni ze trzeba zapier..ac na treningu i po, bo inaczej nic nie osiagna a nie lansowanie sie w kolorowych gazetkach w nowych furach i zamiast trenowac wozic sie po kasynach po nocach gdzie na drugi dzien nie idzie sie skupicz na treninu czy meczu bo sie przegralo kilka tysiecy a po glowie chodci co by tu zrobic zeby sie odkuc.

jova 28.12.2009 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 835046)
Nie dostrzegasz pewnych oczywistych spraw, a skupiasz się na swoich wyobrażeniach.

Nawzajem!
Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 835046)
Przypominam, że Danowi obiecywano sprowadzenie piłkarzy, a nie kopaczy.
Z tych obietnic nic nie wyszło.
Sprowadzono mu kilka ochlapów a żądano cudów.

Od lat każdemu trenerowi Wisły obiecuje się transfery i nic z tego wychodzi. W tym klubie to normalna sytuacja. Dlatego trenerzy muszą sobie radzić z takim materiałem jaki klub im powierzy.
Dobra gra w lidze w wykonaniu tamtego zespołu nie byłaby żadnym cudem, a powinna była być normą.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 835046)
To twoja opinia.
Widocznie jesteś znakomitym specjalistą od piłkarskiej taktyki.

A ty nim jesteś?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 835046)
I to Cie nie dziwi?
Zresztą.... "grac w pilke"? Oni na nowo zaczeli po prostu cokolwiek robić. I grali w "kopankę"a nie w piłke.
Wystarczyło to na słabą Bazyleę i zmiane stylu na bardziej "krakowski"
A to ich "przypomnnienie sobie" poskutkowało potem ósmym miejscem w lidze

Wystarczyła zmiana w treningach i nasi kopacze znów potrafili biegać. Szczególnie było to widać po szybkościowcach, którzy przestali człapać jednostajnym tempem. Taktycznie rzeczywiście przeszliśmy z kiepskiego ustawienia na fatalne.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 835046)
Upieram sie, że zmiany było widac, chociaż nie wszyscy kopacze z naszej drużyny tych zmian chcieli.
Upieram się, że były to zmiany w kierunku nowoczesnego futbolu, który nie jest widowiskowy, ale dzieki ciężko ćwiczonym na treningach schematom, może byc skuteczny w europejskiej perspektwie, w przeicieństwie do radosnego biegania za piłką, ktore wystarcza na polska ligę, ale w Europie wywołuje usmiech politowania.

Był bardzo skuteczny. W jakim stosunku puknęliśmy dołujący w lidze greckiej Iraklis? Wtedy było 4 czy 5 do zera?
Chętnie dowiem się jakie korzystne zmiany widziałeś.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 835046)
Jak mi sie wydaje to w koncu Dan zacisnął zęby. To zarząd popuścił pod presją kopaczy

Od początku do końca był primadonną, która uwielbiała wypłakiwać się w prasie. Do dziś gdy rozmawia z polskimi dziennikarzami wspomina jak źle było mu w Wiśle.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 835046)
A ja uważam, że ani jedni ani drudzy niczego nie gwarantowali i nie gwarantują bez trenera, który jest pierwszoplanową postacią.

Mówienie o gwarancjach w piłce nożnej nie ma większego sensu. Gdyby gwarancje istniały zawsze wygrywałby bogatszy klub.
Rzecz w tym, ze jedni piłkarze posiadają pewien potencjał, a inni nie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 835046)
W Rumunii Unirea dysponowała o wiele słabszym kadrowo składem niż Steaua, Cluj,Timisoara, Dinamo.
To jednak Unirea zdobyła mistrzostwo i grała bardzo dobrze w LM, podczas gdy gwiazdorskie Cluj, Steaua, Dinamo, Timisoara nie dośc, ze przegrały ligę to nie popisały sie w Europie, mając przeciwników słabszych niż Unirea

Petrescu w Rumunii potrafił wykorzystać potencjał swoich piłkarzy, a w Wiśle nie. Dlatego tam jego praca miała sens, a tu nie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 835048)
jasne że potrafią a Levadia, Totenham (w Krakowie) 8 miejsce w lidze, Vitoria , Tibilisi, Valerenga to tylko wpadki potwierdzające regułę że "potrafią" a Rumun sie mylił w ich ocenie

Ja pisałem o lidze. Ona jest podstawą i takim cyklem treningowym przygotowującym do gry w Europie. Poziom polskiej piłki jest taki, a nie inny, że sukcesy w europejskich pucharach zdarzają nam się rzadziej niż porażki.
W lidze jak najbardziej tamci piłkarze wielokrotnie pokazywali, że w porównaniu do innych ligowców potrafią bardzo wiele. Z Petrescu nie potrafili.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 835048)
jasne że potrafią grać w piłkę bo jest wielu niezłych graczy ale tylko od święta jak im akurat pasuje trener ich ładnie zmotywuje (wymusi,poprosi itd), kibice ich "zmotywują" , z tego co widziałem to Uniree toż to oni wcale nie maja jakiś lepszych graczy od Wisły takie Bate to chyba nawet jest piłkarsko słabsze

Zupełnie nie zgadzam się z tą oceną.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 835048)
dla mnie dokładnie przykładem pokazania typowej mentalności polskiego piłkarza jest Kosowski przed wyjazdem i po jak ktoś pamięta Kosa przed wyjazdem to był świetny piłkarz od wielkich meczy grał dobrze ale raz na jakiś czas Kosowski po powrocie to prawdziwy profesjonalista zapie... w kazdym meczu i w obronie i ataku i jakos teraz dało sie wystarczyło troche potrenowac na zachodzie, albo taki Kryszałowicz grał jak grał ale czy narzekał na metody, treningi Dana

Błaszczykowski narzeka, a ambicji chyba nigdy nie można było mu odmówić.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 835066)
Nie po prostu nasi kopacze to lenie, dla ktorych od treningu wazniejsze jest jechac do fryzjera, kosmetyczki czy doradcy finansowego niz zostac dwie godziny i potrenowac indywidualnie.

Nie osiągają sukcesów, bo szkolenie młodych zawodników jest fatalne. To ono czyni ich minimalistami.
Choćbyś bardzo się starał nie zmienisz mentalności dorosłego faceta.
To nie tak, że nie prowadzą się profesjonalnie bo są leniwi. Stają się leniwi, bo nie są profesjonalnie szkoleni.
Gdyby Twoja teza była prawdziwa wyszłoby nam, że ostatnim polskim piłkarzem, któremu chciało się pracować był Boniek.

AYALA 28.12.2009 15:31

Karol Pecze były szkoleniowiec Wisły w 1993 roku został zwolniony ze Spartaka Trnava.Jego zespół zajmuje 6 miejsce w lidze Słowackiej majac aż 16 pkt straty do lidera Ziliny
http://www.spartak.sk/fcst.php?Media...1242&FotoImg=2

wolfy 28.12.2009 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 834924)
Siano, siano i jeszcze raz siano.
To tak jakby ktoś powiedział, że w Arabii Saudyjskiej gramy dla tego, że ciepło jest albo, że szejkowie kupuja co raz lepszych zawodnikow i liga jest silniejsza. z Unirea mógl wiecej osiagnac, bo tam juz pracował.
Zaszeleścili siankiem i Dan opuscil klub.

Nie porównuj Rosji z Arabią Saudyjską, bo to obecnie jedna z najsilniejszych europejskich lig, a być może - najbogatsza. Jeżeli właściciele będą chcieli wpakować sto baniek euro po to, żeby zdobyć jakieś trofeum, to to zrobią. Budowa przez kilka lat autorskiej drużyny bez konieczności liczenia się z pieniędzmi - jeżeli to nie są warunki do rozwoju trenerskiego, to ja odpadam.
Z drugiej strony - w Unirei osiągnął już wszystko co się dało, mógłby co najwyżej te osiągnięcia powtórzyć, co wcale nie jest łatwe.

Jeżeli odniesie jakieś sukcesy, to wyrobi sobie nazwisko na rynku rosyjskim, będzie mógł przebierać w ofertach, a posty jovy staną się jeszcze śmieszniejsze.

Dlaczego Dan ma tylu zwolenników? Cóż, możliwość zobaczenia w ukochanym klubie prawdziwego profesjonalisty na ławce trenerskiej jest czymś, co będę zawsze pamiętał i do czego będę wracał. Przez chwilę otarliśmy się o inny, lepszy piłkarsko świat - tyle, że niektórym to po prostu nie było na rękę.
A teraz z jednej strony obserwuję sukcesy Dana, a z drugiej muszę regularnie wysłuchiwać przeprosin Skorży.

1q2 28.12.2009 15:54

Mnie też na początku zszokowała ta wiadomość ale zaczynam ją rozumieć
Petrescu to jest szczwany lis - Zrobił gigantyczną prace(i gigantyczny pieniądz) zupełnie z niczego, teraz ma szanse powtórzyć to ale na znacznie trudniejszym rynku.Jak widać jemu się nigdzie nie spieszy, bo nie oszukujmy się , gdyby chciał pracować w jednej z najlepszych lig, to by pracował i jak dobrze pójdzie to za rok będzie pracował.
Kasa jest tu oczywiście równie ważna - 5 lat , 1.5 mln ojro za rok.Pisząc wprost - tylko głupi by nie skorzystał, szczególnie że to wyzwanie nie tylko finansowe(jak wymieniana tutaj Arabia Saudyjska)ale także sportowe.

szprotson 28.12.2009 15:58

idac powyzszym tokiem rozumowania.
czyli kazdy transfer mega gotowkowy do Man City - Tylko GŁUPI nie korzysta

Ciekawe co sie teraz porobi z Unireą

wolfy 28.12.2009 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 835086)
Kasa jest tu oczywiście równie ważna - 5 lat , 1.5 mln ojro za rok.Pisząc wprost - tylko głupi by nie skorzystał.

1,5 to podobno starter, na druga ligę. Wraz z sukcesami mają iść w parze podwyżki.
Tym śmieszniej brzmią wymysły polskich "dziennikarzy" o Petrescu w Wiśle :rotfl: Parafrazując "Weszło" - Petrescu był w naszej lidze, ale już nie wróci - za dobry, zbyt ambitny, za bogaty. On po prostu gra już w innej lidze, a i tak niektórzy mają banana na twarzy, "bo u nas się nie sprawdził"*:>
U nas w kraju nikt normalny się nie sprawdzi, ale z czego się tu cieszyć...

___________________________________________
* Co prawda zdobył więcej punktów niż Skorża w swoim mistrzowskim sezonie, ale nie bądźmy drobiazgowi.

jova 28.12.2009 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 835076)
Jeżeli odniesie jakieś sukcesy, to wyrobi sobie nazwisko na rynku rosyjskim, będzie mógł przebierać w ofertach, a posty jovy staną się jeszcze śmieszniejsze.

A jeśli mu się nie powiedzie to wszystko dlatego, że właściciel go okłamał, a piłkarze byli leniwi.
Zdajesz sobie sprawę, że jeśli moje posty są takie śmieszne to wystawia to kiepskie świadectwo tym, którzy nie są w stanie podważać moich argumentów?

1q2 28.12.2009 16:07

szprotson - nie trafione wd mnie porównanie, zresztą my tak na prawdę nie wiemy co spowodowało ta decyzję , Petrescu już jakiś czas temu przebąkiwał o odejściu, być może doszło do jakiś nieporozumień z właścicielem dotyczących polityki transferowej.
A co z Unireą? Ja to bym chciał by każdy trener zostawiał w takim punkcie klub.Po mistrzostwie, po zarobieniu ponad 7 mln ojro w 3 miesiące i jako lidera na półmetku sezonu.Petrescu nie jest niezastąpiony, to jeden z wielu konkretnych trenerów w Europie więc wszystko w rękach właściciela Unirei.

jova, Twoje niby argumenty obaliło życie a i tu na forum było to robione dziesiątki razy , największe uparciuchy z politycznego(ze mną włącznie) mogły by się od Ciebie uczyć jak wpaść w paranoje i tkwić w niej kupę czasu.Po raz któryś rozpoczynasz batalie nie wiadomo po co i na co , można by zaryzykować stwierdzenie że Petrescu utrzymuje Cie przy forumowym życiu bo na inne tematy masz mało do powiedzenia.

wolfy 28.12.2009 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 835092)
A jeśli mu się nie powiedzie to wszystko dlatego, że właściciel go okłamał, a piłkarze byli leniwi.
Zdajesz sobie sprawę, że jeśli moje posty są takie śmieszne to wystawia to kiepskie świadectwo tym, którzy nie są w stanie podważać moich argumentów?

Podważyli kilkukrotnie, ale to przypominało raczej gadanie dziada z obrazem. Tak więc kolejne sukcesy Rumuna będą wymagały od Ciebie jeszcze większej gimnastyki słownej - zakładając, że komukolwiek będzie się jeszcze chciało z Tobą dyskutować. Ja nie zamierzam, 1q2 chyba też.

Szczerze - po sukcesach Petrescu w Unirei wchodziłem do tego tematu żeby zobaczyć, czy dostaniesz piany. Nie zawiodłeś mnie ani razu, chwilami było naprawdę zabawnie, ale wciąż liczę na więcej. Dla tego życzę Rumunowi jak najlepiej, bo nie ma nic zabawniejszego dla otoczenia, niż próba dyskutowania z faktami ( dlatego właśnie komunistyczne teksty propagandowe są dziś niewyczerpanym źródłem humoru, zwłaszcza dla nie pamiętających tych czasów ).

Ponieważ zazwyczaj Cię ignoruję, to pozwolę sobie jeszcze ten jeden raz dorzucić do pieca:
"Petrescu to - w odróżnieniu od Skorży - profesjonalny trener, człowiek mający wizję tego co robi."

Rob_Zombie 28.12.2009 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 835088)
* Co prawda zdobył więcej punktów niż Skorża w swoim mistrzowskim sezonie, ale nie bądźmy drobiazgowi.

Ciekawe...
Więc 64>64? Albo może 64>77? Aa.. dobra, nie bądźmy drobiazgowi...

felipe 28.12.2009 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 835087)
idac powyzszym tokiem rozumowania.
czyli kazdy transfer mega gotowkowy do Man City - Tylko GŁUPI nie korzysta

Bardzo nietrafne porównanie...
Tak samo jak kogoś wyżej, kto porównuje tą sytuację do łakomienia się polskich "gwiazd" na zachodnie pieniadze...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl