Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Karherop 14.02.2023 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1596797)
Po następnej kolejce może być sytuacja, że będziemy mieli 5 pkt straty do bezpośredniego awansu. A do zdobycia jeszcze 42 pkt. Czy to naprawdę takie SF? Warunek tylko jeden. Grac swoje i nie oglądać się na innych.

Po najbliższej kolejce najmniejsza możliwa stratą jest 6 pkt, ponieważ Puszcza gra z Ruchem. I musi paść tam remis aby strata była tak nala.

wolfy 14.02.2023 10:27

Po pierwsze to musimy wygrać z Arką.

Karherop 14.02.2023 11:25

To się rozumie samo przez sie.

Patrząc że na papierze to jeden z trzech najtrudniejszych wyjazdów tej rundy (obok ŁKS i Ruchu) to pewnie w końcowym rozrachunku remis też nas by urządzał.

Patrząc wolicjonalne to lepiej niech jednak ten mecz wygrają.

pepe72 14.02.2023 13:02

Z drużynami, które są przed nami (i koło nas) mamy:
1. ŁKS - 2:2 (d)
2. Ruch - 1:1 (d)
3. Puszcza - 2:3 (d) - porażka
4. Arka - 1:0 (d)
5. Chrobry - 1:2 (w) - porażka
6. Termalica - 0:0 (w)
7. Stal - 1:2 (w) - porażka
8. GKS K. - 2:1 (d)
9. Podbeskidzie - 3:3 (d)
11. GKS T. - 1:3 (w) - porażka

Wygraliśmy tylko z Arką i GKS K. Więc każdy pozostały mecz z w/w drużynami będzie "najtrudniejszy". Bo się mogą liczyć miecze bezpośrednie.

Z Arka graliśmy w 3 kolejce po wygranej 2:0 z Resovią na wyjeździe.
W sumie właśnie wygraliśmy 2:0 z drużyną z Rzeszowa ... ;)

Jaroo1 14.02.2023 14:10

Awans z 1 czy nawet 1 miejsca jest możliwy tylko przypadku gdy my zagramy mega rundę, czyli coś w rodzaju gry w tamtej rundzie ŁKSu i Ruchu, a z kolei te obydwa lub jeden z tych zespołów zagrają taką padakę jak my na jesieni, tzn obniżą ogólne punktowanie dzięki temu nam byłoby łatwiej dogonić.

W jakieś cuda, że wygramy 12 na 15 meczów to chyba nikt tutaj nie wierzy. Ale w cud, że dogonimy chociaż 2 miejsce to też nie wierzę. Jedynie przy opcji, że nam serio idzie dobrze, a wszyscy tracą punkty. Ale wątpię w takie scenariusze. Nie daliśmy sobie rady w I lidze z byłym selekcjonerem, prezesem piłkarzem z Dortmundu i całą zgrają ponoć świetnych fachowców od trenowania, grania i prezesowania oraz z ogromnym jak na I ligę budżetem. Trochę beka.

Patryko 14.02.2023 14:32

Odpowiedź o co gramy da nam już najbliższy mecz - teraz wypada się uzbroić w trochę cierpliwości. Jeśli marzymy o czymkolwiek w tym sezonie, to w sobotę trzeba po prostu wygrać, żadne remisy nie wchodzą w grę.

Jaroo1 14.02.2023 16:02

odpowiedź o co gramy to równie dobrze może nam dać dopiero następne 10 kolejek. Przypominam, że za Brzęczka też było 2:0 z Resovią, i to na wyjeździe, z Arką się udało wygrac, wygraliśmy 5 czy ileś meczów pod rząd i było wszystko świetnie. Także nas może w każdej chwili skreślić każda czarna seria gdzie zaczniemy albo pod rząd przegrywać/remisować albo wygrywać bardzo w kratkę.

Jeden mecz przegrany tu nic nie wyjasnia, ani w kwestii braku dogonienia nawet top 2, ani tym bardziej jeden wygrany mecz niewiele nam daje.
Mamy powiedzmy zapas 3-6 meczów gdzie możemy nie wygrać i powiedzmy te 9-12 meczów gdzie musimy wygrać. Dopóki się nie wyczerpie nam ten zapas 3-6 to zawsze będzie można sobie matematycznie policzyć szanse na wszystko.

Patryko 14.02.2023 16:55

Totalnie złe podejście - drużyna musi grać tak, jakby już zapasu nie było. Muszą mieć z tyłu głowy, że każdy mecz to jest walka o życie, inaczej będzie tak, jak pod koniec sezonu 2021/2022.

Jaroo1 14.02.2023 17:06

Właśnie pod koniec sezonu 21/22 graliśmy tak, że każdy mecz to finał hehehe

Nie zrozumiałeś mnie. Ja nie mówię, że póki co to można przegrywać, bo szanse nadal będą. Tylko chodzi mi o takie dywagacje czyste, czy musimy wygrac czy już nas to skreśli. Tak jak napisałem, dopóki tych 3-6 meczów nie wtopimy to jeszcze wszystko będzie możliwe ale wiadomo też, że najlepiej wygrywać wszystko po kolei, bo im więcej się wygra teraz pod rząd, tym większy będzie zapas na ewentualne porażki. Tylko też może być np tak, wygrywamy 8 meczów, a później już w 7 żadnego, i co?

Także to sa takie wyliczanki zupełnie niemające sensu. Takie liczenie i szacowanie ile pkt da awans czy utrzymanie to są dobre jak akurat jest idealnie przeciętny sezon, gdzie rzeczywiście szacowanie przed sezonem zawaha się o +- 1 czy 2 pkt.

Tak na prawdę nie wiemy nic, bo nie znamy liczby punktów, która da nawet awans bezpośredni. Także na jakieś zasadzie tu można liczyć ile trzeba meczów wygrać? Jak się zdarzy totalnie zjebana runda ŁKSowi czy Ruchowi, albo zupełnie odjadą reszcie to co wtedy? To żadne to liczenie nie ma sensu.

Różnie może być, nie takie rzeczy polska piłka widziała.

O ile my sobie możemy takie wyliczenia robić to odnoszę wrażenie, że raz Wisła jako klub, ludzie bawili się w takie obliczenia i wyszło jak wyszło, skończyło się spadkiem. Liczenie nic nie daje, świadomość ile pkt brakuje nic nie daje. Trzeba trenować i wygrywać mecze, bez patrzenia do tyłu lub do przodu. Dopóki się tego nie nauczy Królewski i spółka to będzie źle.

tomytom 14.02.2023 20:51

Ja tylko tak ogólnie przypomnę - to jest wątek: ZABAWY statystyką [...]


Jak ktoś się nie umie bawić albo ma alergię na matematykę to może lepiej niech tu po prostu nie pisuje?

Karherop 14.02.2023 22:02

@Jaroo1

Akurat przy 6 porażkach to nie ma opcji uzyskać awansu z 2 miejsca z wiec taka kalkulacja nie ma sensu.

To by nam dało 54 pkt. Nigdy w historii przy przy 18 zespolowej lidze zespół z 2 miejsca nie uzyskał mniej niż 58 pkt. Na aż taki ewenement nie ma co liczyć

A zdarzały się przypadki gdy zespół z 2 miejsca uzyskiwał choćby 73 pkt co obecnie jest już dla nas matematycznie niemożliwe.

Jaroo1 14.02.2023 22:42

Cytat:

Ja tylko tak ogólnie przypomnę - to jest wątek: ZABAWY statystyką [...]


Jak ktoś się nie umie bawić albo ma alergię na matematykę to może lepiej niech tu po prostu nie pisuje?
No własnie albo się ktoś bawi w statystykę albo w mówienie, że kolejny mecz nam coś wyjasni. Bo statystycznie czy on będzie wygrany czy przegrany to nic nie wyjasni.

MaLk 15.02.2023 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1596830)
@Jaroo1

Akurat przy 6 porażkach to nie ma opcji uzyskać awansu z 2 miejsca z wiec taka kalkulacja nie ma sensu.

To by nam dało 54 pkt. Nigdy w historii przy przy 18 zespolowej lidze zespół z 2 miejsca nie uzyskał mniej niż 58 pkt. Na aż taki ewenement nie ma co liczyć

A zdarzały się przypadki gdy zespół z 2 miejsca uzyskiwał choćby 73 pkt co obecnie jest już dla nas matematycznie niemożliwe.

Tam była mowa nie o "przegrać", tylko o "nie wygrać", a w tym sporcie dają też punkt za remis ;)

pepe72 18.02.2023 19:50

Mecz klasy horror. Pierwsza połowa dramat. Ale jeszcze 12 razy takie coś i awansujemy z 2 miejsca.
3 gole z 4 padły po SFG. Na szczęście 2 dla nas.
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom    wyjazd
kolejka          20    10    10
punkty            30    16    13
średnia            1,50  1,60  1,30
Procent meczów    59%         
             
Baraże            53         
Brakuje          23         
średnia na mecz    1,64
                         
awans vice        64         
Brakuje          34   
średnia na mecz    2,43
najwcz. w kolejce 32

W stopce link do wykresu kolejka po kolejce.
Ponoć w Gdyni wygraliśmy ostatnio w 2011.

Karherop 18.02.2023 21:59

W tej kolejce znowu konkretnie zredukujemy punkty do miejsc 3- 6, jutro przydałoby się żeby Chrobry i ŁKS coś stracili. Szkoda najbardziej kolejnego gola w doliczonym czasie gry Ruchu...

Po tej kolejce na pewno::

Do 3 miejsca 4 pkt (-3) z 8 pkt straty na początku rundy
Do 6 miejsca 1 pkt (-2) z 4 pkt straty na początku rundy

Sylwus1988 19.02.2023 09:45

Nie zjebać teoretycznie łatwego meczu z Odrą i mamy szanse w piątek wskoczyć na 4 miejsce. Chyba że Chrobry, a pewnie tak będzie dziś wygra to na 5. Coś mam przeczucie że wyjebiemy się na Odrze. Oby to było złe przeczucie

Pulpet 19.02.2023 09:55

Też proponuję wyjechać z żalami, że trener chvjowy, że piłkarze słabi do odpowiedniego wątku, bo ten jest stricte o statystyce i wyobraźcie sobie, że wielu kibiców lubi takie rozkminki.

AS82 19.02.2023 17:17

Jakby ZaganiaRy nie wymeczyły tych dwóch zwycięstw, byłoby tylko 4 punkty straty do drugiego miejsca :/

Arkadiusz.Czerepach 19.02.2023 20:33

punkt do strefy barażowej stał sie faktem

Karherop 19.02.2023 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1597047)
Jakby ZaganiaRy nie wymeczyły tych dwóch zwycięstw, byłoby tylko 4 punkty straty do drugiego miejsca :/

Fart ich w końcu opuści.

Inna sprawa że i tak będziemy się do końca bić z nimi o 2 miejsce.

wolfy 20.02.2023 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1597055)
Fart ich w końcu opuści.

Inna sprawa że i tak będziemy się do końca bić z nimi o 2 miejsce.

Z taką grą to nie wiadomo czy baraże będą. Trochę lodu sugeruję.

Karherop 20.02.2023 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1597065)
Z taką grą to nie wiadomo czy baraże będą. Trochę lodu sugeruję.

Sugerujesz że Ruch skończy strzelać w 95 min + i wypadna z baraży :>

Optymista!

wolfy 20.02.2023 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1597066)
Sugerujesz że Ruch skończy strzelać w 95 min + i wypadna z baraży :>

Optymista!

Sugeruję że z taką grą możemy się nie dostać do baraży.

FraMat 20.02.2023 11:35

A ja sugeruję, że z taką koncentracją to Arka nie dostanie się do baraży.

Chodzi o to, że każda z drużyn ma coś za uszami - Arka często dobrze zaczyna i źle kończy jak my na jesieni, Ruch psim swędem trafia w 95 minucie, itd...

Nie za bardzo rozumiem dlaczego tylko na Wiśle ma się mścić jakaś słabość, skoro wszystkie drużyny mają jakieś słabości?

Patryko 20.02.2023 12:51

Ja sugeruję, żeby skupiono się na tym, aby nie tracić punktów z rywalami, którzy na papierze wyglądają dużo słabiej.
Pamiętacie mecz z Tychami po bardzo udanym początku sezonu, gdzie jechaliśmy w roli faworyta?
Absolutnie nie wyobrażam sobie nawet remisów z drużynami, które są teraz w dolnej części tabeli, to będzie klucz do baraży, a może i nawet awansu bezpośredniego.

Karherop 20.02.2023 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1597067)
Sugeruję że z taką grą możemy się nie dostać do baraży.

Dobrze że rozdają punkty za bramki, a nie za walory estetyczne.

Gdyby tak było to Arka by miała u siebie bilans 10 wygranych, a tak to ma 2-4-4. Zapewne nie ma w tym przypadku.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1597070)
Ja sugeruję, żeby skupiono się na tym, aby nie tracić punktów z rywalami, którzy na papierze wyglądają dużo słabiej.
Pamiętacie mecz z Tychami po bardzo udanym początku sezonu, gdzie jechaliśmy w roli faworyta?
Absolutnie nie wyobrażam sobie nawet remisów z drużynami, które są teraz w dolnej części tabeli, to będzie klucz do baraży, a może i nawet awansu bezpośredniego.

Kalkulacja sie u nas już dawno skończyła. Jeśli jednak mamy gdzieś stracić punkty, to wolę je stracić z rywalem z dołu tabeli niż z bezpośrednim konkurentem do miejsca w top 6.

Nie na darmo mówi się o pewnych spotkaniach że są za 6 pkt. W sobotę mogliśmy mieć 7 pkt straty do arki, a tak mamy 1.

Oczywiście najlepiej nie tracić punktów wcale.

wolfy 20.02.2023 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1597070)
Ja sugeruję, żeby skupiono się na tym, aby nie tracić punktów z rywalami, którzy na papierze wyglądają dużo słabiej.
Pamiętacie mecz z Tychami po bardzo udanym początku sezonu, gdzie jechaliśmy w roli faworyta?
Absolutnie nie wyobrażam sobie nawet remisów z drużynami, które są teraz w dolnej części tabeli, to będzie klucz do baraży, a może i nawet awansu bezpośredniego.

To już swoją drogą, ale tutaj może pomóc zastrzyk hiszpańskiej jakości. Mieć kilku piłkarzy z dryblingiem i dośrodkowaniem a nie mieć żadnego to jednak przepaść w takich statycznych meczach gdzie mamy masę SFG. Wcześniej potrafiliśmy mieć ponad 10 rogów w meczu i nie stworzyć żadnego zagrożenia. Teraz jest szansa że coś z nich ustrzelimy (pomijając nagły wystrzał Moltenisa, ważniejsze że piłki w ogóle do niego dochodzą).
Liczę że nie będzie lekceważenia, Fernandez i Rodado wyjaśnią rodakom czym to się kończy, naszym tłumaczyć już chyba nie trzeba.
Wiele z tych meczy z cienkimi rywalami kosztowało nas punkty przez brak jakości. Biliśmy bezskutecznie głową w ścianę bo nie miał kto stworzyć zagrożenia poza Fernandezem. Teraz muszą pokryć 4-5 groźnych piłkarzy i jest łatwiej się komuś urwać.

krysztal 20.02.2023 13:16

Jak dla mnie to my nadal możemy wyjść nawet z miejsca pierwszego.ŁKS stracił w rundzie jesiennej 17 punktów,w tej na razie 2

Karherop 20.02.2023 14:55

Matematyka nie zabrania nam wygrania wygrania wszystkich 14 spotkań do końca i zgarnięcia jeszcze 42 pkt.

O czym my tu jednak gadamy. Nie było takiej drużyny w historii.

Najlepsze drużyny rundy wiosennej z ostatnich 15 lat, analizowane tylko te które straciły punkty w max 4 spotkaniach, a naprawdę było ich niewiele

Miedź - 2022 - 14m, 10-3-1
ŁKS - 2019 - 13m 10-2-1
GKS Tychy 2018- 15m 11-2-2 (brak awansu)
Zagłębie Lubin 2015 - 15m, 12-3-0 i tylko 2 (!!!) Stracone bramki
Widzew 2010 - 15m 11-3-1
Lechia 2008 - 15m 11-1-3

pepe72 20.02.2023 15:57

Puszcza wygra la 10 razy w pierwszej rundzie, a my potrzebujemy jeszcze 12 razy w tej.
Ciężko będzie ale trzeba spróbować.
W piątek kolejny mecz z drużyną z dolnej połówki, potrzeba kolejnych 3 punktów.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl