![]() |
Do LukL - nie wiem czemu sie tak oburzasz ??? Po prostu na stronie stadionwisly.info mozna zobaczyć rzut całego stadionu. Nie zrobiłem nic innego tylko wydrukowałem rysunki w PDF i przeskalowałem. I jednoznacznie wychodzi że boisko ma 72 m szerokości. Jeśli masz bardziej aktualne to mnie bardzo cieszy. Natomiast nie wiem czemy piszesz do mnie "jak się nie znasz" - na czym isę nie znam ? Opisałem tylko stan jaki rzekomo jest aktualny a przedstawiony na stronie. Pozdrawiam.
|
Jestem zdania ,że 45 tysięcznik dla Krakowa byłby w sam raz .Prawie 800 tys miasto ,nawet z dwoma klubami pierwszoligowymi jest w stanie zapewnić 80% frekwencję pojemności stadionu.
Oczywiście wszystko zależy od marketingu ,ale chyba najwyższy czas by nad tym popracować. Przy dobrej pracy marketingu klub jest w stanie sprzedać 25 tys karnetów a ze sprzedażą 10 tys biletów dodatkowo na każdy mecz nie powinno być problemu.To daje 80%pojemności i przy takiej frekwencji staion nie będzie raził pustkami. |
Może za 10 lat tak a teraz myślę że 25 tys karnetów to mrzonka. W Krakowie sa dwa liczącę się kluby i do tego jeszcze Hutnik to powoduje że jeszcze trudniej o zapełnienie stadionu.
|
Cytat:
Z Brożkiem długo nie czekałem ,mam nadzieję ,że z frekwencją na stadionie też .... |
Cytat:
Jakoś w temacie Ekstraklasa raz za razem jeden z drugim nabija się z frekwencji na Kałuży. A Hutnik - naszych kibiców z fc jest więcej na kazdym meczu Wisły niż fanów na 4 ligowych potyczkach drużyny z Nowej Huty. Taka prawda, o dwóch silnych ekipach to moze mówić Łódź. Albo nawet (zachowując wszelkie proporcje) - Rzeszów - oczywiśćie kibiców mniej, niemniej jednak miasto podzielone dużo bardziej równomiernie. U nas dysproporcje są zbyt duze (zwiększą się jeszcze bardziej o ile Pasy polecą z (ekstra)klasy), a zainteresowanie meczami z Legią, Poznaniem, rosnąca "moda" na chodzenie na mecze wśród bogatszej warstwy społeczeństwa (oni są "przyszłością" stadionów o ile chcemy je zapełniać, nie fanatycy) powodują, że wariant stadionu na 35 tys jest mało optymistyczny. 30 tys kibiców przy ładnym stadionie, rozsądnej cenie biletów i dogodnej porze meczu spokojnie przyszłoby w tym sezonie na mecze z Tottenhamem, Barceloną, Legią, Lechem, Cracovią - a więc już na 5 spotkań stadion wydawałby się być za mały. A kto wie jak wyglądałaby frekwencja na meczach z Lechią, Śląskiem (ew feta?)...Ponadto w razie awansu do LM (dlaczego mamy wykluczyć taką opcję w perspektywie kilku lat?) to zainteresowanie wzrosłoby jeszcze bardziej... Jednym słowem szkoda, ale cieszmy się z tego co (mam nadzieję) bedzie ;) |
Cytat:
Popatrzmy na przykład Liverpoolu.Miasto wielkości Krakowa z dwoma bardzo mocnym klubami (Liverpool FC i Everton).Na Anfield 50 tys. to norma,Goodison Park 40-45 tys. na każdym meczu.Myślę ,że u nas też to jest możliwe(tzn.te 33 tys na każdym meczu) ,ale podstawą jest dobry stadion.Wtedy nawet najbardziej wybredny fan znajdzie swoje miejsce na stadionie.Infrastruktura to podstawa! |
Zacznijmy od tego ze na Anfield Road moze zasiasc 45 tys, wiec ta Twoja norma 50 tys (piszac norma zakladasz ze stadion nie pelny) idzie sie ***. Goodison Park ma 40 tys, wiec zanim cos napiszesz to sprawdz jesli nie wiesz. Ale co Ty porownujesz? 2 druzyny z Premiership, jednej z najlepszych, o ile nie najlepsza lige na swiecie, a do tego klub ktory jest zawsze w czolowce Premiership i dochodzi do finalow LM? Liverpool buduje teraz i tak nowy stadion na 60 tys, z mozliwoscia rozbudowy do 76, bo zakladaja ze te 60 moze byc za malo.
Oczywiscie ze w Krakowie te 33 tys moze byc malo po pewnym czasie. Badania potwierdzaja ze sama rozbudowa stadionu zwieksza ilosc ludzi ktorzy przychodza na mecze, gralismy z Barcelona, Saragossa, Interem, bylismy mistrzami i chodzilo na mecze 7-8 tys przy kurniku na 10 tys. W pewnym momencie mielismy na 21 tys i kilka razy byl pelny stadion na ligowych meczach. Wiec przy duzo lepszym stadionie, wiekszym komforcie ogladania, nizszej cenie biletow niz do tej pory (pewnie wroci 20zl na D i 25zl na E, trudno powiedziec ile na reszte bedzie, ale pewnie 30-40zl w zaleznosci od miejsca, srodek-bok, balkon-parter). A dodatkowo odpowiedni marketing jak i wyniki sportowe moge te przynajmniej 30 tys zachecac do chodzenia na mecze.. |
Nie orientuje się ktoś kiedy ten kolos (dźwig) będzie gotowy ? Bo jak dziś wyczytałem że coś takiego będą u Nas montować to dostałem dreszczy ;)
|
Cytat:
Dobra ,sorry lekko się pomyliłem,ale sam piszesz ,że Liverpool będzie miał stadion o wiele większy.Everton zresztą też ma to w planach.Mają ogromny potencjał.Kibiców jest mniej więcej po równo(u nas zdecydowanie przeważa Wisła).Dlatego myślę ,że już za 1,5 roku spokojnie powinno być u nas 30 tys . na każdym meczu. |
Polecam tę stronę http://itv.stats.football365.com/dom/FRA/D1/attend.html wszystkim snującym marzenia o 30 tys. średniej frekwencji na meczach. Zobaczcie sobie ile ludzi chodzi na najlepsze ligi w Europie pomijając kilka największych klubów. Potem porównajcie sobie poziom sportowy tych lig i naszej i może trochę zejdziecie na ziemię.
|
Pablo: A takto ze w zwiazku z przebudowa ceny biletow sa zdecydowanie wyzsze? W poprzednim byly nizsze i zapelnilismy 21 tys na Legii, Jadze i Lechu, srednia wyniosla chyba 16, wliczajac jesienna runde gdzie D byla zamknieta.
droho: a co mnie obchodza inne ligi? Ja patrze na nasza, i juz nie jednokrotnie zapelnialismy stadion. Prawda taka ze jesli druzyna bedzie dobrze grala, bedzie dobry marketing to na derbach, Legii, Lechu, Slasku, Lechii a i moze Arce, Koronie (raczej wejdzie) i oczywiscie w pucharach, powinnismy bez problemu zapelniac stadion, jesli na innych meczach bedzie po ok 25 tys to nie bedzie zle. |
A co my jesteśmy jakąś samotną wyspą której mieszkańcy zachowują się inaczej niż reszta świata? Jeśli na taką Fiorentinę albo Genoę chodzi po dwadzieścia kilka tysięcy to ile będzie chodzić na naszą ekstraklasę? Raczej nie przewidując gwałtownego wzrostu poziomu ligi - bo ku temu nie ma żadnych przesłanek.
Zapełniać (i to przy założeniu walki o najwyższe cele) możemy co najwyżej na Legii, Lechu, ew. Śląsku jeśli będzie rywalizował o mistrzostwo i europejskich pucharach. Arka? Korona? O czym ty mówisz. Co jest interesującego w tych drużynach dla przeciętnego widza - nie fanatyka? JEDYNY wariant w którym byłoby to realne to awans do LM i jakaś Wisłomania w całej Polsce. Na ile to jest realne - odpowiedz sobie sam. |
Na moim pierwszym meczu z Szombierkami było 35 tyś.ludzi.Było to dawno ale wtedy to była norma.
|
Co do frekwencji na świecie to tu macie info ile drużyn z Europy wschodniej przekroczyło średnia frekwencje 10tys. w zeszłym sezonie (mecze ligowe):
1. Spartak Moskva (RUS) 24.067 2. Kuban' Krasnodar (RUS) 21.147 3. Zenit Sankt Peterburg (RUS) 20.604 4. Shakhtar Donets'k (UKR) 19.747 5. Kr.Sovetov Samara (RUS) 18.533 6. Lech Poznan (POL) 18.010 7. Amkar Perm (RUS) 16.097 8. Wisla Kraków (POL) 14.967 9. CSKA Moskva (RUS) 14.547 10. Lokomotiv Moskva (RUS) 13.332 11. Spartak Nal'chik (RUS) 13.100 12. Górnik Zabrze (POL) 13.059 13. Tom' Tomsk (RUS) 13.033 14. Zorya Luhans'k (UKR) 12.536 15. Metalist Kharkiv (UKR) 12.120 16. Politehnica Timisoara (ROM) 12.118 17. Rubin Kazan (RUS) 11.767 18. Steaua Bucuresti (ROM) 11.764 19. Baník Ostrava (CZE) 11.022 20. Saturn Moscow (RU) 10.684 W zeszłym sezonie żaden klub z Europy wschodniej nie przekroczył 25tys. na mecz. |
Cytat:
|
wiece czy ta kamerka co jest z pawilonu medialnego/trybyny E ( nie wiem dokladnie) bedzie jeszcze dzialac? czy ona byla tylko pod euro i jak odpadlismy to ja zlikwidowali?? bo obraz z niej byl o wiele lepszy niz z tej miasta krakowa...
|
mysle ze stadion na 34 tys jest optymalny dla nas. Nikt nie bierze pod uwagi tego ze nawet jesli okaze sie w 3 meczach w sezonie ze jest za maly, to ciagle w pozostalych 20 bedzie za duzy :)
na stadionie na ktorym jest 30 tys i bedzie prawie caly pelny - bedzie napewno lepiej ogladac mecz, niz przy 30 tysiacach na stadionie o pojemnosci 45 tys gdzie co 3 krzeselko jest puste... jak ktos mowi ze nagle za 2 lata na wisle zacznie chodzic po 45 tysiecy to (niestety) powienien sie chyba w czolo puknac... w tym sezonie na ilu meczach byl komplet ? swoja droga dzwig tez chetnie zobacze :) |
Cytat:
|
Cytat:
Pytanie czy sektor gości to 10% pojemności całego stadionu ? |
Cytat:
|
Mielcarski chyba czegos sie nawachał ,bo pisze ze Krakow buduje stadion na Euro ....
:lol:hhaahahaahah... Krakow buduje stadion na nastepne 50 lat dla Wisly ,a wiekszosc kibicow i tak to to Euro zobaczy w telewizji Polskiej przy komentzarzu Włodzia Szaranowicza i bazgrołach wąsacza Engela Jurusia. Osobiscie mam gdzies Euro liczy sie zeby umowy zostaly podotrzymywane i stadion wybudowany. Pojemnosc 34 tys bedzie idealna. Bo na te topowe mecze bedzie sie zapełnial ,a na te spotkania z ogórkami bedzie efekt ,ze niebedzie "pusty" ,jak przyjdzie te 15-20 tys. W Gdansu i Wrocku bedzie kicha jak na Meczu Lechii czy Slaska z Odra Wodzislaw na 60 -tysiecznku bedzie po 10 tys ludzi. I niebedzie wstydu i pisania jak to nalige mało kibicow chodzi.,A pan Mielcarski jeszcze odszczeka słowa jaki to badziewny i "mały" stadion sobie zafundowaliśmy. Takze nasza pojemnosc jest w sam raz ,kazdy sie zmiesci w razie potrzeby :) |
Czy mi się wydaje, czy to słynna polska szkoła prowizorki?? Niezbyt bezpiecznie to wygląda, ale niech się wypowiedzą fachowcy.
http://tsw.com.pl/galerie/budowa4/30.jpg |
tym się bracie nie przejmuj. Mało które urządzenie techniczne jest tak dokładnie sprawdzane, jak dźwigi. Choć oczywiście zdarzyć się może wszystko, to też tylko ludzie, co go ustawiają i sprawdzają.
Ale to za często się nie zdarza. |
Ludzie dajcie spokoj w koncu,dyskutujcie na temat Euro w innym temacie,przeznaczonym do tego..
Co do Tego Liebhera,to ciekawi mnie koszt wynajmu takiego dzwigu :) I jak sie te koszta zwracaja..Jezeli uzywany o udzwigu 500 ton ,widzialem na allegro za ponad 16 mln zł.... |
Tak oglądam te zdjęcia z budowy i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić gdzie oni chcą wcisnąć tą trybunę między boiskiem a Reymana:-)
|
Godzina 00:06 a gruszka ze szteterem dalej leją beton:) podziw:)
|
czy jest jakas alternatywna kamerka do tej z euro2012.org.pl? Bo ta mi niestety nie dziala..
|
|
O tej wiem, mialem nadzieje, ze jest wlasnie cos z lepszym obrazem
|
Niestety o żadnej innej nie wiem :(
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl