Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Pan Jotka 10.08.2011 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1143959)
Ale przecież to jest dla samochodów, więc jak mają to niby zjechać? Poza tym to nie jest chyba normalna trawa. A powiedzenie 'polskie bydło' mnie śmieszy. Polacy mają jakieś kompleksy na swoim punkcie. Zobacz co się dzieje w 'cywilizowanej' Europie, w Londynie:)

Parkuje sie wzdłuż trawników, a nie na nich. Miejsca są wyznaczone liniami na asfalcie.
Mi chodzi o to, że jak ktoś przyjedzie i zobaczy, że miejsce w okolicy jemu odpowiadajacej (czyli pod kasami najlepiej :P) jest zajęte to stanie sobie na trawniku i będzie miał to w pupce.
OT: W Anglii trzeba rozruchów, żeby bydło wyległo na ulicę. U nas bydło bez rozruchów jest codziennie.Nie sram we własne gniazdo a opisuje co się dzieje na co dzień z parkowaniem. Sytuacje typu; pani zaparkowała na torach na Karmelickiej i poszła sobie do fryzjera blokując ruch wszystkiego na godzinę nie sa moją fantazją....

ToTylkoJa 10.08.2011 16:38

Panie Jotka mylisz się Pan

Te trawniki są do parkowania. Inaczej przecież nie miałoby to sensu. Po co tyle terenu marnować, jak można spożytkować to na miejsca parkingowe. Nie jest to zwykły trawnik, tylko specjalnie zabezpieczony czymś tam.

http://img834.imageshack.us/img834/135/img0777or.jpg

Pan Jotka 10.08.2011 16:42

O matko!!!! To ze mnie burak...choć przyznam, że pierwszy raz widzę coś takiego, a troche widziałem. Chylę czoła przed pomysłodawcą. Czyli teraz bydło może parkować na trawniku i nie będzie nikomu szkodzić :P

Kociewiak 10.08.2011 16:44

Taki parking już dawno jest przy Ergo Arenie i dobrze spełnia swoją funkcje

WislaFan123 10.08.2011 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1144240)
O matko!!!! To ze mnie burak...choć przyznam, że pierwszy raz widzę coś takiego, a troche widziałem. Chylę czoła przed pomysłodawcą. Czyli teraz bydło może parkować na trawniku i nie będzie nikomu szkodzić :P

Chyba jednak malo widziales ;) Przy Arena auf Schalke tez jest parking na trawie, tyle ze tam jest to zwykly trwanik - tak jakbys postawil auto na bloniach.. Ale jest to duzo lepsze, tansze i ladniejsze niz morze asfaltu...

Antystenes 10.08.2011 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1144333)
Chyba jednak malo widziales ;) Przy Arena auf Schalke tez jest parking na trawie, tyle ze tam jest to zwykly trwanik - tak jakbys postawil auto na bloniach.. Ale jest to duzo lepsze, tansze i ladniejsze niz moze asfaltu...

Takie coś jest dobre do momentu pierwszego deszczu. Jeśli będzie ulewa, tłum ludzie zaparkuje auta, to sa po kolana ubabrani w błocie, a i z trawki nici.

Pilsner 10.08.2011 19:43

Cala tajemnica parkingu w Gdansku.

http://pronida.pl/nawierzchnie/biologicznie_czynne

GemHZR 10.08.2011 21:34

Taki parking to super sprawa. Rozumiem, że pod tym materiałem nie ma, żadnego betonu, który blokowałby odpływ wody? Przy złej(czyt braku) kanalizacji i wyasfaltowaniu całego terenu przy naszych opadach robiłoby się ładne jeziorko na tym terenie.

tarantulaw2 10.08.2011 22:03

A ten stadion w Gdańsku będzie w nocy jakoś oświetlony? Bo jeśli tak, i odpowiednio się dobierze te podświetlenie, to to świetnie będzie wyglądało. W ogóle ten stadion piękny jest, nawet bardziej mi się podoba niż narodowy w Warszawie.

Kociewiak 11.08.2011 12:16

Trening pierwszego zespołu:
http://lechia.net/images/archiwum/fo...opiowanie).JPG

więcej zdjęć
http://lechia.net/index.php?option=c...rticle&id=4136

crazykaro 11.08.2011 12:26

Ciekawe ile ludu przyjdzie na Lechie

WislaFan123 11.08.2011 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1144805)
Ciekawe ile ludu przyjdzie na Lechie

Kokosow sie nie mozna spodziewac - w ostatniej chiwli wyszlo ze zagraja, slaby marketing.. troche wody jeszcze ujdzie do baltyku zanim tam bede chodzic 25-30 tys.. choc akurat teraz z 20 tys moze przyjsc, w koncuto mecz z pejsami

Kociewiak 11.08.2011 12:39

jak wyżej pisałem myśle, że mimo wszystko będzie dużo ludzi. Wielkim minusem jest to, że przy kasach są gigantyczne kolejki a system biletowy czy też do KK ciągle sie zawiesza i sie ludzie nawkurzają. To samo jest na wyspach klubowych.

Pilsner 11.08.2011 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1144818)
.. choc akurat teraz z 20 tys moze przyjsc, w koncuto mecz z pejsami

Twoim zdaniem to jakis magnes w Gd?
Zejdz na ziemie.

_gilardino_ 11.08.2011 13:15

Miało by jakieś przełożenie gdyby sektor gości był otwarty i z Cracovią przyjechała Arka a tak to myśle że bez znaczenia czy Legia czy Cracovia bo to mecz otwarcia.

studio 11.08.2011 13:42

Wlasnie ,cos wiadomo keidy goscie zasiada? Na Reymonta na lidze bedzie czynny sektor?

CH. 11.08.2011 14:27

Już jest od dawna.
Zagłębie dostało 800 biletów.

co do Lechii to teraz może przyjdzie te 20 tyś ale to dlatego że to pierwszy mecz, sporo turystów itp, ludzi zaciekawionych jak to wygląda.
Ten stadion jest za duży, stanowczo za duży. Lech który ma największy potencjał jeśli chodzi o zapełnienie trybun ma problem często z zapełnieniem go w 50%. Myślicie że ten bufor wokół sektora gości na Lechii to przypadek? celowe dzialanie a to dlatego że lepiej będzie stadion wyglądał z jedną większą pustą dziurą (pustymi trybunami) ulokowaną w jednym miejscu niż z kilkunastymi na całym stadionie, choć to też jest nieuniknione zapewne. "Czasem luknę na oficjalną / nieoficjalną Lecha zobaczyć zdjęcia z meczów Lecha na stadionie i często nie ma zdjęć wszystkich trybun w galerii (z reguły ta za bramką jedynie). Nie robią ich bo wygląda to koszmarnie.

Marszałek 11.08.2011 14:42

Na Lechię przyjdzie tyle co zawsze plus pewnie 2 tysiące ciekawskich. Jakoś ciężko mu uwierzyć w te mistyczne tysiące więcej na nowych stadionach. Kto chodził ten będzie dalej chodzić, i tyle. Strasznie mi się podoba stadion w Gdańsku.

Antystenes 11.08.2011 14:53

Po mojemu,zeby to jakoś wyglądało, żeby stadiony nie świeciły aż tak pustkami to powinno się otwierać tylko trzy trybuny, lub nawet dwie. Tak jak u Nas na meczach ligowych. Jak wiadomo, ze gramy z nieatrakcyjnym rywalem i nie będzie więcej jak 20000 to po co otwierać czwartą trybunę?
Podobnie powinna zrobić Polonia. Niech sobie wydzierżawią jedną trybunę narodowego, czy tam tylko dolne piętro i git. Lepiej nie trzeba. Tak samo Ruch na Śląskim.

ToTylkoJa 11.08.2011 15:00

Cytat:

Na otwarcie w tej chwili poszło nieco ponad 28 tyś biletów
tak napisał Buziek LG na forum Legii. Stan na wczoraj na godzinę 15.

Więc 30 tysięcy widzów może być.

qqq_b 11.08.2011 15:08

Gdyby wejściówki były za 5-10 zł to byłby Full w każdym meczu. Albo niech zrobią tak, jak Warta Poznań - wstep za free na mecze do końca rundy.

Piotson 11.08.2011 15:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq_b (Post 1144937)
Gdyby wejściówki były za 5-10 zł to byłby Full w każdym meczu. Albo niech zrobią tak, jak Warta Poznań - wstep za free na mecze do końca rundy.

:rotfl:
Większej głupoty dawno nie czytałem.
Stadion ma się spłacać, mając takie stadiony można bardzo podnieść sobie budżet.
Wejściówki nawet na Radomiak (III liga średnia widzów na mecz ok. 700 osób) chodzą po 10 zł.
Warta daje za darmo żeby zachęcić ludzi do chodzenia na mecze żeby jak grają na Miejskim nie świecił pustkami. Co to jest 2 tys. na 40 tys. miejsc? Nie wiem po ile chodzą bilety na Lechię, ale jeżeli są w zakresie
40-60 zł to są optymalne.
8*40 000*50zł = ok.12 mln zł
No ale to wersja optymistyczna, że zawsze na jesień będzie komplet, ale to i tak lepsze niż:
8*40000*0zł = ok.0 zł

Maciuś 11.08.2011 15:52

Wychodzi brak profesjonalizmu i czysta amatorka. Najpierw marketing a potem otwaracie stadionu, a tu na odwrot.

studio 11.08.2011 18:09

Bez przesady, kiedy mial ten marketing dzialac? I ciagle pisac" juz jutro otwarcie" i tak do usranego otwarcia ktore nie wiadomo kiedy by bylo? Wystarczajaco zadzialal, Lechia ma naprawde niskie ceny biletow i karnetow, za 250zl karnet na caly sezon, u nas za 210zl na runde w tym bez meczu z Ruchem, ktory nie jest na Bulgarskiej, podejrzewam ze Lechia moze pobic rekord sprzedanych karnetow, u nas raczej nawet 10K nie bedzie w tym roku.

@Ch. "juz od dawna", dobre;-)

Kociewiak 11.08.2011 18:28

Karnetów podobno zeszło do tej pory 9 tys. i wciąż są spore kolejki po bilety, karnety itd.

Sartre 11.08.2011 19:58

Patrzę na te zdjęcia ze stadionu Lechii, patrzę i oczu nie mogę nacieszyć. Dla mnie to jest absolutne I miejsce wśród polskich stadionów, potem długo, długo, długo nic, i dopiero Ł3 i cała reszta (estetycznie moja Łazienkowska mi się cholernie podoba, ale to w ogóle zupełnie inna liga jest... jedyne w czym przebija stadion w Gdańsku, to lekkością budowy i wystroju, ale o to nietrudno w porównując gabaryty stadionów). Dla mnie stadion Lechii to nie jest obiekt sportowy, to jest obiekt zazdrości :D

Edit: o. jeżeli miałbym się czegoś uczepić, to że trybuny na zbliżeniach wyglądają jakoś tak surowo i nieco ponuro.

qqq_b 11.08.2011 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotson (Post 1144961)
:rotfl:
Co to jest 2 tys. na 40 tys. miejsc?
ł


Takie cos moze być na Lechii jak dalej bedzie tak grala! :evil:Więc lepiej dac wejsciowki za free i miec 20 tyś widzów niż miec bilety po 40 zł i miec 2 tyś. MYSL kmiocie!

Jaroo1 11.08.2011 21:01

Cytat:

Więc lepiej dac wejsciowki za free i miec 20 tyś widzów niż miec bilety po 40 zł i miec 2 tyś. MYSL kmiocie!
Ale lepiej dla kogo? Lepiej miec 80 tys zł czy 0 zl z przychodow z biletow?

0 22 11.08.2011 21:06

Lepiej sprzedać 20 tysięcy wejściówek za 5 zł niż 2 tysiące za 50. Niestety nawet takie liczenie jest dla niektórych naszych klubów za trudne.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sartre (Post 1145170)
Patrzę na te zdjęcia ze stadionu Lechii, patrzę i oczu nie mogę nacieszyć. Dla mnie to jest absolutne I miejsce wśród polskich stadionów, potem długo, długo, długo nic, i dopiero Ł3 i cała reszta

Ja bym powiedział, że stadion gdański rozdziela dwa warszawskie, z tym że Legii jest dopiero 3..

bonzaj 11.08.2011 21:51

Gdański obiekt od samego początku wydawał mi się najładniejszy z wszystkich nowo powstających u nas obiektów. Efekt jest olśniewający i to trzeba przyznać. Jak dla mnie zdecydowany nr jeden w Polsce i jeden z ładniejszych w Europie. Narodowy też ładny ale jest na II miejscu. Reszta to już kwestia gustu :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl