Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

tomasz_19 05.10.2009 08:03

Tak tu wychwalacie decyzje Bossa, że Pan Maciek jeszcze trenuje Wisełkę mimo kompromitacji z Levadią, a trzeba wam przypominać co się stało z Kasperczakiem po Tibilisi? Został wyrzucony bodajże w grudniu, po świetnej jakby nie patrzeć pierwszej części sezonu... także lepiej bądźcie cierpliwi i poczekajcie z opiniami do grudnia ;] Ja oczywiście jestem za tym, żeby Skorża nadal trenował Wisełkę!

cassius31krakow 05.10.2009 08:12

:tomasz_19 Skorża wypełni kontrakt bo klubu nie stać na wypłatę odszkodowania.

AYALA 05.10.2009 08:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 800536)
Tak tu wychwalacie decyzje Bossa, że Pan Maciek jeszcze trenuje Wisełkę mimo kompromitacji z Levadią, a trzeba wam przypominać co się stało z Kasperczakiem po Tibilisi? Został wyrzucony bodajże w grudniu, po świetnej jakby nie patrzeć pierwszej części sezonu... także lepiej bądźcie cierpliwi i poczekajcie z opiniami do grudnia ;] Ja oczywiście jestem za tym, żeby Skorża nadal trenował Wisełkę!

tylko teraz Boss zdaje sobie sprawe że nikogo lepszego od Skorży za te pieniądze nie zatrudni.Bo na klasowego trenera z zagrnicy nie stac.

saklak1906 05.10.2009 08:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 800539)
tylko teraz Boss zdaje sobie sprawe że nikogo lepszego od Skorży za te pieniądze nie zatrudni.Bo na klasowego trenera z zagrnicy nie stac.

Tu nawet nie chodzi o kase, trener z zagranicy z nazwiskiem przewrocily ten klub do gory nogami co moglo by sie paru osoba nie spodobac.
I znowu podszeptywacze Cupiala robili by wieli lamet ze chlopaki sie przepracowywuja na treningach

el Nuero 05.10.2009 08:31

Skorża vs Kasperczak
 
cassius31krakow - o ile dobrze pamiętam, to:

- Skorża po kompromitacji wziął winę na siebie i był gotów odejść bez odszkodowania, wszystko zależało od decyzji Bossa;
- Kasperczak dał większa plamę z Dinamem, niż Skorża z Levadią. Pan Henryk miał zespół dużo lepszy kadrowo. Trudno np. porównać Żurawia i Franka do nieskutecznego Ćwielonga i Brożka po kontuzji.
- Kontuzje, co już napisałem wcześniej, też zrobiły swoje. Skorża bardzo się martwił, że na pierwszy mecz pucharowy zostało mu "tylko trzech zdrowych obrońców". W ataku też była nędza (m.in. kontuzjowany Boguski). Kasperczak nie miał aż tak źle.
- Jako kibice wierzymy, że Boss, choć może nie mieć zbyt dużego pojęcia o niuansach piłki, to zna się na pieniądzach i uczy się na błędach. Przykład: karuzela z trenerami = spadek ligowy na 8. miejsce.
- Jeszcze co do Kasperczaka. O ile nikt nie ma pretensji, że Wisła przegrała z Realem (za Kasperczaka), czy z Barceloną (za Skorży), to wpadki z Valerengą i Dinamem, a teraz z Levadią - były i są bardzo bolesne. Pan Henryk otrzymał dwie szanse - Skorża też zasługuje na drugą. Albo się odegra, albo sam się podda.

gooro33 05.10.2009 08:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 800541)
Tu nawet nie chodzi o kase, trener z zagranicy z nazwiskiem przewrocily ten klub do gory nogami co moglo by sie paru osoba nie spodobac.
I znowu podszeptywacze Cupiala robili by wieli lamet ze chlopaki sie przepracowywuja na treningach

Rzecz trenera z zagranicy rozbija sie o baze treningowa ktorej nie mamy, nie wierze ze jakikolwiek lepszy fachowiec z zachodu przyjdzie tu z checia zrobienia czegokolwiek, widzac ze nie posiadamy zadnej bazy treningowej.

tomasz_19 15.10.2009 08:39

Maciej Skorża jest jednym z oficjalnych kandydatów "prezesa" Laty na szkoleniowca kadry... śmiech na sali...

el Nuero 15.10.2009 09:08

Po ostatnich "sukcesach" Doktora dziękujmy Bogu, że mamy Skorżę jako trenera, a nie jakiś egzotyczny wynalazek. Możemy marudzić, że Wisła pod wodzą pana Maćka nie gra "szybko, sprawnie, elegancko" i do tego zabójczo skutecznie, ale w moim odczuciu Biała Gwiazda i tak prezentuje się lepiej od reprezentacji POD WZGLĘDEM ZGRANIA. Dla Doktora reprezentacja to za wysokie progi. A Skorża? Zobaczymy, jak ustawi drużynę, gdy będzie miał pełną kadrę ZDROWYCH zawodników. No i żeby nie dał się namówić na reprezentację. Panie Maćku, jeszcze nie teraz, nie za Laty, a poza tym trzeba wziąć rewanż za Levadię.

-Goral- 19.10.2009 11:47

Ależ Lato to wyreżyserował. Teraz już będzie okazja do spotkania ze Skorżą.

Grantar 22.10.2009 07:34

Pytanie może trochę "z księżyca" .. (ale naprawdę nie wiem):
Skorża zlożył kandydaturę na trenera repry ... czy w związku z tym nie będzie mógł byc trenerem Wisly ??
...
Tak wogóle ..jakoś mnie się to nie za bardzo podoba .... czy w Wiśle czuje sie już spełniony !!! ????

saklak1906 22.10.2009 08:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 806431)
Pytanie może trochę "z księżyca" .. (ale naprawdę nie wiem):
Skorża zlożył kandydaturę na trenera repry ... czy w związku z tym nie będzie mógł byc trenerem Wisly ??
...
Tak wogóle ..jakoś mnie się to nie za bardzo podoba .... czy w Wiśle czuje sie już spełniony !!! ????

Skad wiesz ze Skorza zlozyl oferte na trenera repry? bo z tego co wiem to mowil ze na razie sie na to stanowiska nie napala bo ma jeszcze czas.
I jakos mi sie nie chce wierzyc zeby tak szybko zmienil zdanie i chcial sie pchac do tego glowna jakim jest PZPN.

A to co pisza pismaki to sobie mozna w cztery litery wlozyc.

Karherop 22.10.2009 16:01

Juz osławione kandydatury na selekcjonera reprezentacji to wymysły Engela , Laty i reszty . Skorża dobrze wie że ma jedną z dwóch najważniejszych posad piłkarskich w kraju i na dobrą sprawe gdyby jeszcze otrzymał reprezentacje w tak młodym wieku to potem już nic lepszego mu się nie dostanie . Ma jeszcze spokojne 10-20 lat pracy do selekcjonerki . W tym czasie niech szlifuje trenerskie umiejętności w Wiśle .

royalmichael 22.10.2009 17:28

Dwa mecze kary w zawieszeniu na pół roku oraz trzy tysiące złotych grzywny – to kara, jaką wymierzyła Komisja Ligi trenerowi Wisły, Maciejowi Skorży za incydent z meczu Lech Poznań – Wisła Kraków.
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...korza_ukarany/

el Nuero 22.10.2009 17:50

Czyli mamy nowy karomierz: nazwanie złodzieja złodziejem = 2 mecze zawieszenia. Ciekawe, co musiałby zrobić ten Borski, żeby i jego zawiesili (tak jak sędziego Bartosa)? Pozabijać wszystkich? I teraz ten łobuz będzie sędziował mecz na Śląsku. Szkoda że nie we Wrocławiu, byłoby szybciej, bliżej i taniej...

A wracając do Skorży - czy klub mógłby wydać w obronie trenera jakieś oświadczenie lub coś w tym rodzaju, że protestuje przeciw takiego zachowaniu arbitrów (i ich cynicznemu trwaniu przy kłamstwie mimo że powtórki TV pokazywały co innego)? Czy też musimy czekać, aż Wrocław się nad nami zlituje i wybawi nas od kłopotu?

1q2 23.10.2009 01:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez el Nuero (Post 806591)
Czyli mamy nowy karomierz: nazwanie złodzieja złodziejem = 2 mecze zawieszenia.

w zawieszeniu:) - Ja lubię trenerów którzy nie do końca panują nad emocjami - szczególnie gdy robią to w słusznej sprawie, jak miało to miejsce w omawianym przypadku - **** z karą...zdecydowanie bardziej boli niepodyktowanie dosyć wyraźnego karnego - który mógł zmienić losy meczu.

Marszałek 23.10.2009 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 806557)
. W tym czasie niech szlifuje trenerskie umiejętności w Wiśle .

Podejrzewam,że to nam nie grozi. Wypełni kontrakt i odejdzie, widać,że się wypalił.

Nehiar 23.10.2009 11:00

Wypalił hmmm trudno powiedzieć, ale fakty są takie że lepszego trenera w Polsce nie ma, a na zagranicznego nas nie stać, a nawet jakby był taki to albo sam zrezygnuje albo gwiazdki nasze go zwolnią.

tofik 23.10.2009 12:02

Sorry ale piłkarze nikogo nie zwolnią. Jedynie mogą umiejętnie nabrać właściciela, żeby to zrobił.
Normalnie sytuacja jak ztragedii antycznej, każda droga prowadzi do zguby.

kubanczyk 23.10.2009 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 799500)
Masz czlowieku pochucie humoru, nie ta para kaloszy. Zastanowcie sie ludzie czego wy chcecie od zycia.:shock: :shock:

a skad wiesz ze nie ta para kaloszy co? znasz warsztat Sztalowa ze takie wyrazasz opinie? nie znasz, wiec zakij sie w domku i siedz cichutko.

iiYama 23.10.2009 22:19

Na TVP Info był przed momentem wywiad ze Skorżą n/t wyboru nowego selekcjonera.

Na pytanie czy byłby zainteresowany funkcją asystenta odpowiedział tak, jeśli mógłby się od niego czegoś nauczyć, tzn. jak najbardziej przy zagranicznym trenerze.

willow 23.10.2009 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 807068)
Na TVP Info był przed momentem wywiad ze Skorżą n/t wyboru nowego selekcjonera.

Na pytanie czy byłby zainteresowany funkcją asystenta odpowiedział tak, jeśli mógłby się od niego czegoś nauczyć, tzn. jak najbardziej przy zagranicznym trenerze.

To mnie akurat nie martwi, a wręcz cieszy. Funkcja asystenta nie przeszkadzałaby mu w prowadzeniu Wisły, a wiedza, jaką mógłby zdobyć przy zagranicznym trenerze z nazwiskiem i wiedzą mogłaby być nieoceniona. Fajnie, że facet ma "ciąg" do zdobywania nowych doświadczeń i poszerzania swojej wiedzy, w przeciwieństwie do jakiś Żurków, Wieczorków, Kaczmarków czy Majewskich, którym się wydaje, że wszystkie rozumy trenerskie pozjadali.

IncognitoTSW 24.10.2009 11:32

Myślę, że łączenie asystenta z trenerem klubu Skorża już przerabiał i wie, że z tego nic dobrego.

Ogryzek 24.10.2009 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 807173)
Myślę, że łączenie asystenta z trenerem klubu Skorża już przerabiał i wie, że z tego nic dobrego.

Przykład Ulatowskiego z Bełchatowa potwierdza to co piszesz. Kiedy przestał "asystentować" Holendrowi, to Bełchatów gra wyraźnie lepiej.
Jedna praca jeden klub:)

mr_kwolf 24.10.2009 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 807179)
Przykład Ulatowskiego z Bełchatowa potwierdza to co piszesz. Kiedy przestał "asystentować" Holendrowi, to Bełchatów gra wyraźnie lepiej.
Jedna praca jeden klub:)


Jeden z największych mitów jaki słyszałem. Jakaś gazeta to napisała i teraz wszyscy to powtarzają. Ulatowski przyznał że zawalił przygotowania i dlatego jego zespół na początku sezonu grał słabo. Co ma Leo do tego to nie wiem. Przecież w czasie przygotowań nie było żadnych zgrupowań kadry. Po drugie w tamtym sezonie jak Bełchatów miał 6 zwycięstw z rzędu to Ulatowski niby kim był jak nie asystentem Leo?

PS. Nie żebym był zwolennikiem łączenia dwóćh stanowisk ale nie zwalajmy słabej postawy Bełchatowa tym że Ulatowski ustawiał pachołki na treningach kadry.

Ogryzek 24.10.2009 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 807216)
Jeden z największych mitów jaki słyszałem. Jakaś gazeta to napisała i teraz wszyscy to powtarzają. Ulatowski przyznał że zawalił przygotowania i dlatego jego zespół na początku sezonu grał słabo. Co ma Leo do tego to nie wiem. Przecież w czasie przygotowań nie było żadnych zgrupowań kadry. Po drugie w tamtym sezonie jak Bełchatów miał 6 zwycięstw z rzędu to Ulatowski niby kim był jak nie asystentem Leo?

PS. Nie żebym był zwolennikiem łączenia dwóćh stanowisk ale nie zwalajmy słabej postawy Bełchatowa tym że Ulatowski ustawiał pachołki na treningach kadry.

Czas w przerwie na reprezentacje możesz wykorzystać na pracę w klubie albo na pracę z reprezentacją. Te 2 tygodniowe okresy odpadają. Nie ma trenera w klubie, nie może poćwiczyć nowych schematów gry itd. Dla mnie to już jest spory problem.
Ponadto Ulatowski coś jeszcze robił i "tracił" czas (patrząc z punktu widzenia klubu) na analizę i oglądanie reprezentanów itd w czasie kiedy powinien raczej analizować rywali Bełchatowa. Amica Wronki i Skorża - to samo było.

Karherop 24.10.2009 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 807220)
Czas w przerwie na reprezentacje możesz wykorzystać na pracę w klubie albo na pracę z reprezentacją. Te 2 tygodniowe okresy odpadają. Nie ma trenera w klubie, nie może poćwiczyć nowych schematów gry itd. Dla mnie to już jest spory problem.


W przerwach na reprezentacje ćwiczymy wiele nowych schematów , szczególnie wtedy gdy trener dysponuje 5 zawodnikami pierwszego składu i 10 z młodej ekstraklasy .

Współpraca z zagranicznym trenerem reprezentacji jak najbardziej , nawet asystent , tylko oczywiście w ' poważnym ' tego słowa znaczeniu . Myślę że Skorża zna już swoją wartość i nie da się byle komu popychać .

Ogryzek 24.10.2009 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 807228)
W przerwach na reprezentacje ćwiczymy wiele nowych schematów , szczególnie wtedy gdy trener dysponuje 5 zawodnikami pierwszego składu i 10 z młodej ekstraklasy .

Współpraca z zagranicznym trenerem reprezentacji jak najbardziej , nawet asystent , tylko oczywiście w ' poważnym ' tego słowa znaczeniu . Myślę że Skorża zna już swoją wartość i nie da się byle komu popychać .

To może w ogóle wytransferować Skorże na stałe i grać bez trenera skoro i tak nic nie robi w tym czasie:D

A tak poważnie: Jak popularne jest takie rozwiązanie w innych krajach (pytam z ciekawości) żeby trener lidera ligi był czyimś asystentem w reprezentacji? Pomijam już fakt prestiżu... trener Wisły czyimś asystentem... gdyby jeszcze jak dawniej za Łobanowskiego był trenerem i Dynama i kadry...a gdzie czas na managerke Skorży? W końcu jest też manadżerem...
(Rozumiem wyjazdy na staż itd...)

Mourinho z Interu asystentem trenera kadry Portugalii... fajnie brzmi:D

PS
To może wreszcie Skorża będzie miał czas żeby poza kadrowiczami poćwiczyć z piłkarzami z ME i ich lepiej poznać skoro z pierwszego zespołu zostało mu 5.

PhantomRanger 24.10.2009 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 806805)
Podejrzewam,że to nam nie grozi. Wypełni kontrakt i odejdzie, widać,że się wypalił.

Też zaczynam odnosić podobne wrażenie. Ilość zdobytych pkt nie może przesłonić nam obrazu gry, która w 11 kolejkach była dobra jedynie w 2 meczach[Zagłębie i Śląsk]. Jeśli jednak zmieniać trenera to tylko na zagranicznego, który pogoni nierobów i nie będzie z nimi obchodził jak z jajkiem. Wszyscy polscy piłkarze to lenie i dlatego nic nie osiągamy w europejskich pucharach. I gdyby przyszedł trener mający poparcie zarządu na stworzenie w ciągu 3 lat drużyny na miarę przynajmniej LE. Do tego potrzeba jednak trenera z zagranicy i piłkarzy z zagranicy + nasza młodzież, która stopniowo przyzwyczajana byłaby do tej ciężkiej pracy, która na zachodzie jest nazywana rozgrzewką. Tak więc jeśli się nikogo godnego nie znajdzie należy Skorżę zostawić gdyż i tak nikogo lepszego nie znajdziemy z polskiej ligi.

cfa 24.10.2009 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 807546)
Też zaczynam odnosić podobne wrażenie. Ilość zdobytych pkt nie może przesłonić nam obrazu gry, która w 11 kolejkach była dobra jedynie w 2 meczach[Zagłębie i Śląsk]. Jeśli jednak zmieniać trenera to tylko na zagranicznego, który pogoni nierobów i nie będzie z nimi obchodził jak z jajkiem. Wszyscy polscy piłkarze to lenie i dlatego nic nie osiągamy w europejskich pucharach. I gdyby przyszedł trener mający poparcie zarządu na stworzenie w ciągu 3 lat drużyny na miarę przynajmniej LE. Do tego potrzeba jednak trenera z zagranicy i piłkarzy z zagranicy + nasza młodzież, która stopniowo przyzwyczajana byłaby do tej ciężkiej pracy, która na zachodzie jest nazywana rozgrzewką. Tak więc jeśli się nikogo godnego nie znajdzie należy Skorżę zostawić gdyż i tak nikogo lepszego nie znajdziemy z polskiej ligi.

Jest dwoch moim zdaniem trenerów w naszej którzy mogliby coś zdziałać z Wisłą, Orest Lenczyk i Juri Szatałow.

grzesiek632 24.10.2009 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cfa (Post 807559)
Jest dwoch moim zdaniem trenerów w naszej którzy mogliby coś zdziałać z Wisłą, Orest Lenczyk i Juri Szatałow.

a asZ z pokemonow by sie nadał?

po czym oceniasz ze Szatałow by w Wiśle zdzialał cuda? Po poł dobrego sezonu prowadzenia Polonii Bytom? A moze lepiej niz Skorża nie da się wykonac tej pracy? A wiem ze wszyscy by chcieli wyjebistej gry niczym Real Madryt, ale w naszej ekstraklasie jest to nie mozliwe narazie. Skorża zdobywa mistrzotwa? Zdobywa.. inna sprawa ze potem w Europie nic z tego nie widac.. ale zadajmy sobie pytanie: czy w polskiej kopanej da się tak prowadzic zespól by w kazdym meczu pracowal od 1 do 90 min w jednym wysokim tempie? Zmiana trenera na nic by się zdała w tym momencie jak i w przyszłosci.. o ile Skorża oczywiscie bedzie miał wyniki.
Czy jest jakis inny polski klub ktory pokazuje ten wysoki poziom? Nie ma, wiec i Wisła gra tak jak na poziom ligi przystalo.

I odrazu uprzedze ''ripostantów' kazda teze i twierdzenie mozna rozumiec na własny sposób, wszytko da sie obalic jak i uzasadnic.
Dobranoc.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl