Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

JudasPriest 05.12.2017 20:04

Pisałem kilka stron wcześniej, żeby każdy się określił, jakie ma oczekiwania na ten sezon i po zakończeniu sezonu oceniał, czy warto Go zostawić, czy nie warto.
Bo moim zdaniem, wyrzucenie teraz Ramireza to byłby sabotaż.
Ponadto uważam, że nie dla nas jest bycie ligowym średniakiem. Otóż płacimy kupe szmalu niektórym piłkarzom, mamy bardzo drogi stadion w utrzymaniu i dla nas średnie miejsce w lidze, jak i frekwencja zliżona do średniej jest po prostu nie opłacalna. Im dłuzej jesteśmy średniakami, tym mniejsze są szanse na jakiwolwiek rozwój w przyszłości

wolfy 05.12.2017 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1488773)
Pisałem kilka stron wcześniej, żeby każdy się określił, jakie ma oczekiwania na ten sezon i po zakończeniu sezonu oceniał, czy warto Go zostawić, czy nie warto.
Bo moim zdaniem, wyrzucenie teraz Ramireza to byłby sabotaż.
Ponadto uważam, że nie dla nas jest bycie ligowym średniakiem. Otóż płacimy kupe szmalu niektórym piłkarzom, mamy bardzo drogi stadion w utrzymaniu i dla nas średnie miejsce w lidze, jak i frekwencja zliżona do średniej jest po prostu nie opłacalna. Im dłuzej jesteśmy średniakami, tym mniejsze są szanse na jakiwolwiek rozwój w przyszłości

Pocieszę Cię - z zawodników którym dużo płacimy został tylko Ondraszek. Nie dajemy dużych kontraktów, bo niby komu? Mamy dwie główne kategorie piłkarzy w składzie: tacy którym się nie udało i tacy którzy niedługo kończą karierę. Jedni i drudzy nie dostają kokosów.

JudasPriest 05.12.2017 20:12

@ up oraz Głowa, Sadlok. Boguski, Małecki, Brożek i Wasilewski zapewne też mają lepiej płacone ich odpowiednicy w typowym średniaku

wolfy 05.12.2017 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1488775)
@ up oraz Głowa, Sadlok. Boguski, Małecki, Brożek i Wasilewski zapewne też mają lepiej płacone ich odpowiednicy w typowym średniaku

Nie mają. To żadna tajemnica.

R33 05.12.2017 20:16

Kiko wygrał tylko dwa razy z drużyną która była wyżej w tabeli? Nie jest źle! W sezonie 2004/05 Wisła nie wygrała ani razu z drużynami będącymi wyżej!

Karherop 05.12.2017 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1488776)
Nie mają. To żadna tajemnica.

Oczywiscie, widziałeś w koncu wszystkie kontrakty. Masz fuche w klubie?

Już widzę jak Sadlok podpisuje swoj prawdopodobnie ostatni poważny kontrakt w życiu za ktory ledwo zwiaze koniec z końcem.

Ja nie widzialem, ale po ilosci kontraktów można wnosić że ich suma daje duża kwote

Pero 05.12.2017 20:37

^^
R33 Racja.

Pisze o trenerze. Ale słyszę hejt że nie znam sytuacji finsowo-organizacyjnej, że jesteśmy ligowym średniakiem. Zajebiście na temat. Dzięki nie wiedziałem. Może jestem za głupi żeby zrozumieć sytuacje w klubie chociaż wiem dokładnie jaka jest sytuacja :P Wiem też jakie są morale w drużynie i widzę jak wyglądają fizycznie. Sorki ale moje zdanie jest takie że nasz materiał nie jest ligowym średniakiem. Pod względem potencjału widzę nas na miejscach 5-8 ekstraklapie. Przy dobrych wiatrach do zrobienia jest miejsce 3-4 ale tutaj trzeba kogoś z myślą a nie z fochem po każdej porażce.

pepe72 05.12.2017 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1488773)
Pisałem kilka stron wcześniej, żeby każdy się określił, jakie ma oczekiwania na ten sezon i po zakończeniu sezonu oceniał, czy warto Go zostawić, czy nie warto.
Bo moim zdaniem, wyrzucenie teraz Ramireza to byłby sabotaż.
Ponadto uważam, że nie dla nas jest bycie ligowym średniakiem. Otóż płacimy kupe szmalu niektórym piłkarzom, mamy bardzo drogi stadion w utrzymaniu i dla nas średnie miejsce w lidze, jak i frekwencja zliżona do średniej jest po prostu nie opłacalna. Im dłuzej jesteśmy średniakami, tym mniejsze są szanse na jakiwolwiek rozwój w przyszłości

Stadion to niestety również stare grzechy. Były wałki m.in. przy projektowaniu, choć ponoć mogą tam się odbywać imprezy masowe.
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...icom,id,t.html

Jedyny plus jest taki, że miasto nie bardzo ma co z tym zrobić, więc jest niejako skazany na Wisłę. Tu pisali, że będą negocjacje. http://stadiony.net/aktualnosci/2017...iaz_na_minusie

Nie wiadomo co jeszcze się da zrobić by zejść z kosztami. Na pewno ważne jest, by przy wysokiej frekwencji nie łapać się na kary, co przy aktualnym zarządzie jest akurat dużo prostsze.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1488779)
(...)Pod względem potencjału widzę nas na miejscach 5-8 ekstraklapie. Przy dobrych wiatrach do zrobienia jest miejsce 3-4 ale tutaj trzeba kogoś z myślą a nie z fochem po każdej porażce.

Mamy 6 miejsce, a ty chcesz zwalniać trenera. Dzięki Bogu, że to p. Marzena Sarapata jest prezesem.

momo 06.12.2017 10:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1488779)
^^
R33 Racja.

Pisze o trenerze. Ale słyszę hejt że nie znam sytuacji finsowo-organizacyjnej, że jesteśmy ligowym średniakiem. Zajebiście na temat. Dzięki nie wiedziałem. Może jestem za głupi żeby zrozumieć sytuacje w klubie chociaż wiem dokładnie jaka jest sytuacja :P Wiem też jakie są morale w drużynie i widzę jak wyglądają fizycznie. Sorki ale moje zdanie jest takie że nasz materiał nie jest ligowym średniakiem. Pod względem potencjału widzę nas na miejscach 5-8 ekstraklapie. Przy dobrych wiatrach do zrobienia jest miejsce 3-4 ale tutaj trzeba kogoś z myślą a nie z fochem po każdej porażce.

No to podaj konkrety kto jest na tyle lepszy że da gwarancję tych 3-5 punktów więcej, podaj też źródło finansowania rozwiązania kontraktu z Kiko, i kontraktu nowego trenera. Odnieś się do wszystkich konsekwencji zmiany trenera jakie opisałem stronę wcześniej i podaj jakie argumenty przemawiają za tym aby trenera zmienić. Co zyskamy dzięki temu na pewno.

JudasPriest 06.12.2017 10:45

Zrozumcie ze nasze problemy to pokłosie tego że ok kilku lat jesteśmy ligowym sredniakiem. Musimy łapać każdą okazję do przeskoczenia wzwyż. A w tym sezonie w końcu jest na to szansa

wolfy 06.12.2017 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1488793)
Zrozumcie ze nasze problemy to pokłosie tego że ok kilku lat jesteśmy ligowym sredniakiem. Musimy łapać każdą okazję do przeskoczenia wzwyż. A w tym sezonie w końcu jest na to szansa

To jest akurat bzdura. Zobacz jak taka okazja skończyła się m.in. dla Piasta. Jedorazowy wyskok nic nie da poza chwilą radości dla kibiców. Potem wyprzedaż i walka o utrzymanie.

Bez solidnych fundamentów będziemy co najwyżej średniakiem. A takich nie buduje się w dwa lata.

Ten sezon nie jest wyjątkowy, zawsze pojawiają się czarne konie a potentaci gubią punkty. Jak kilku piłkarzy złapie formę i będziemy mieli bramkarza to możemy puchary albo nawet mistrzostwo zdobyć. Jak nie to będzie jak zwykle.

Arkadiusz.Czerepach 06.12.2017 14:29

Nie Wolfy. To nie bzdura. To mrzonka.

To tak jakbym powiedział, płące duży czynsz za mieszkanie wypasione (ale zalegam) , mam wydatki na dzieci itp OD JUTRA NIE CHCE BYĆ ŚREDNIAKIEM


Judas chyba każdy chciałby przecież żeby Wisła znowu dominowała, tylko czy zacznie tak być bo postanowimy na forum OD JUTRA NIE JESTEŚMY ŚREDNIAKAMI ?

wiadomo że każdy przecież chce aby tych pkt było w tym sezonie jak najwięcej

ale fakty są takie że priorytetem to wyprowadzneie klubu na prostą finansową

a to mozolna praca , a nie postanowienie forumowiczów z dnia na dzień

myślisz że ktoś tu by chciał np odpuścić mecz z Płockiem , żeby przypadkiem "nie wykorzystać szansy" ?

jedno nie stoi w spreczności z drugim, trzeba robić swoje, jak sie uda wynik ponad stan to tylko temu przyklasnąć

natomiast oceniając trenera, zarząd, dyr, sport. itp być świadom realiów finansowych w jakich się obracamy

Karherop 06.12.2017 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1488798)
To jest akurat bzdura. Zobacz jak taka okazja skończyła się m.in. dla Piasta. Jedorazowy wyskok nic nie da poza chwilą radości dla kibiców. Potem wyprzedaż i walka o utrzymanie.

Bez solidnych fundamentów będziemy co najwyżej średniakiem. A takich nie buduje się w dwa lata.

Ten sezon nie jest wyjątkowy, zawsze pojawiają się czarne konie a potentaci gubią punkty. Jak kilku piłkarzy złapie formę i będziemy mieli bramkarza to możemy puchary albo nawet mistrzostwo zdobyć. Jak nie to będzie jak zwykle.

Idąc tym tokiem rozumowania w lidze mamy tylko 2 dobre zespoly, które i tak potrafią przegrać z każdym (Legia,Lech). 14 sredniakow z których każdy może grac w pucharach/spaść z ligi. Na podstawie ostatnich 5 lat nie można wysunąć innych wniosków w końcu grupę spadkową zaliczył praktycznie kazdy poza w/w dwójką.

Chyba wiekszosc powinna sie zgodzić że pod wodza TSu widać pomysł oraz coraz mocniejsze podstawy funkcjonowania. I sam jakbym siedział w zarządzie wolałbym np sprzedać Carlitosa za 3 banki i mieć spokojny nastepny caly rok. W przypadku Brleka nie mogło być inaczej.

Co jednak chciałbym podkreślić, zarząd a w szczególności Junco swoimi działaniami transferowymi dal do zrozumienia sztabowi i kibicom że liczymy na "coś wiecej" niz 6 miejsce z poprzedniego sezonu.

Nie zakladasz srodka tabeli jeśli masz na kontraktach 28 zawodników. To nie Premier League.
No chyba, ze Junco to "sierota po Cupiale" :>

MaLk 06.12.2017 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1488805)
Idąc tym tokiem rozumowania w lidze mamy tylko 2 dobre zespoly, które i tak potrafią przegrać z każdym (Legia,Lech).

Ale przecież to akurat prawda. Pod względem organizacyjno-finansowym w tej lidze są Legia i Lech, a potem długo, długo nic.

To, że nie potrafią tego przekuć na aspekt sportowy jest już inną sprawą, przy czym głównymi powodami są tutaj brak mentalności zwycięzców w przypadku Lecha i mentalność "i tak jesteśmy najlepsi, więc się nie musimy starać" w przypadku Legii. Co oczywiście wcale nie oznacza, że pomimo tych mankamentów nie są stale w czubie tabeli.

Cytat:

Nie zakladasz srodka tabeli jeśli masz na kontraktach 28 zawodników. To nie Premier League.
No chyba, ze Junco to "sierota po Cupiale" :>
Chyba że zakładasz całkowite rozpoczęcie budowy zespołu praktycznie od nowa, rychłe pożegnanie się z kilkoma zawodnikami starszymi i poszukiwanie zawodników na przyszłość metodą prób i błędów, biorąc za friko tych, którzy się do lepszych drużyn nie załapali, a więc z wysokim ryzykiem, że 3/4 z nowego naboru i tak będziesz musiał pożegnać. Wtedy z tych 28 na koniec sezonu zostanie przynajmniej z 10, na których możesz liczyć w kolejnym sezonie. Jeśli natomiast przy takim budowaniu zespołu miałbyś w tym sezonie kadrę 21 zawodników, to na początek kolejnego sezonu zostaniesz z góra 5 sensownymi zawodnikami i znowu będziesz musiał zwozić wagon zawodników, weryfikować ich przydatność, zgrywać i doprowadzać do stanu używalności przez całą jesień.

Innymi słowy - gdybyśmy w obecnej sytuacji mieli mniejszą kadrę, to po tym sezonie bylibyśmy w dokładnie tym samym miejscu przebudowy, a jesień 2018 sportowa byłaby bliźniaczo podobna do tego, co przeżywamy teraz.

Dlatego nie ma co się oszukiwać, łudzić, że mamy założone wyższe cele niż te, o których kierownictwo opowiadało do tej pory. Oczywiście nie stoi to na przeszkodzie (a nawet wprost przeciwnie) temu, żeby o wyższe cele w praktyce walczyć, ale ze świadomością, że byłby to miły dodatek i nie powinien on nam przysłaniać celów długofalowych. Ten sezon miał być dopiero pierwszym krokiem powrotu na salony rozpisanego na kilka lat. Pieprznięcie całą strategią tylko po to, żeby sobie zaszaleć w naszej sytuacji byłoby katastrofalnym błędem, bo na "zastaw się a postaw się" nas w tej chwili nie stać. Rok 2016 zamknęliśmy rekordowo niską w ostatnich latach, ale ciągle stratą. Długi ciągle są wysokie, problemy z płynnością niewątpliwie też miewamy. Drużyna ciągle nie ma w sobie za grosz stabilności kadrowej i pełno luk na prawie każdej pozycji, a każda z gwiazd w każdej chwili może odejść lub strzelić focha. Wszystko jest na dobrej drodze, ale to ciągle jest droga, w której bliżej nam do startu niż do mety. Głupio byłoby teraz przez jakieś głupie ruchy dostać kartę "cofasz się na start".

Pero 06.12.2017 21:52

momo napisał(a)
Cytat:

No to podaj konkrety kto jest na tyle lepszy że da gwarancję tych 3-5 punktów więcej, podaj też źródło finansowania rozwiązania kontraktu z Kiko, i kontraktu nowego trenera. Odnieś się do wszystkich konsekwencji zmiany trenera jakie opisałem stronę wcześniej i podaj jakie argumenty przemawiają za tym aby trenera zmienić. Co zyskamy dzięki temu na pewno.
3-5 pkt byłoby więcej gdyby była odpowiednia taktyka, zmiany.
O tym że Kiko nie ma wielkiej koncepcji świadczy choćby przypadek Bałaniuka i Ze manuela. Wrzuceni do 11 jedenastki na początku teraz się na ławe nie łapią
Kolejna amatorka to ignorowanie zaleceń lekarzy z Cuestą i Velezem. Czym Veleza załatwił ostro.
Zerwanie kontraktu w z nim wcale kosztowne wielce nie jest z tego co wiem.
Dodatkowo mocnej pozycji w klubie nie ma o czym świerkają myślenickie i krakowskie korytarze... Podobne zdanie do mojego o nim ma kilka osób w klubie...

pepe72 06.12.2017 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1488832)
momo napisał(a)


3-5 pkt byłoby więcej gdyby była odpowiednia taktyka, zmiany.
O tym że Kiko nie ma wielkiej koncepcji świadczy choćby przypadek Bałaniuka i Ze manuela. Wrzuceni do 11 jedenastki na początku teraz się na ławe nie łapią
Kolejna amatorka to ignorowanie zaleceń lekarzy z Cuestą i Velezem. Czym Veleza załatwił ostro.
Zerwanie kontraktu w z nim wcale kosztowne wielce nie jest z tego co wiem.
Dodatkowo mocnej pozycji w klubie nie ma o czym świerkają myślenickie i krakowskie korytarze... Podobne zdanie do mojego o nim ma kilka osób w klubie...

Pytanie było KIM Kiko zastąpić, a nie czy (i kto) popełniał błędy.
Ze Manuel dostał wiele szans, nie sprawdził się siedzi. To raczej norma. Bałąniuk też nie wykorzystał swoich szans więc nie wiem w czym problem. To akurat normalne. Dostajesz szanse, nie udało się , siadasz na ławkę ew. na trybuny. Bałaniuk nie przychodził do Wisły jako gwiazda ukraińskiej piłki tylko jako szansa na kolejne sezony po odejściu emerytów.
Nie wiem co ci korytarze mówią (i jest to nie do sprawdzenia na forum) ale trochę to wygląda na pi...sanie głupot.

wolfy 07.12.2017 07:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1488805)
Nie zakladasz srodka tabeli jeśli masz na kontraktach 28 zawodników. To nie Premier League.
No chyba, ze Junco to "sierota po Cupiale" :>

Naprawdę masz problemy z zaakceptowaniem rzeczywistości. Zwieźliśmy kontener anonimów w nadzieji że na koniec sezonu wypali dość z nich żeby nie trzeba było znowu robić przebudowy. Nie będę wyliczał z iloma piłkarzami się w przerwie między sezonami pożegnaliśmy.

Karherop 07.12.2017 08:42

Kontener anonimow? Co mówił przecietny kibic przed sezonem o Koronie i Gorniku? 3 nazwisk by nie wymienil z pamięci.

Zaakceptuj kolego odmienne poglądy bo tylko tak możesz zachować poziom swojej dyskusji. Wg mnie ściągnięto kontenery piłkarzy (w tym dwóch gosci z przeszłością w Primiera Division, gościa z Porto, Dnipro, dwoch gości z Dinamo Zagrzeb i innych) z powodu:
- wzmocnienia składu
- zabezpieczenia ławki rezerwowych na wypadek kartek/kontuzji
- osiagniecia KONKRETNEGO celu na koniec sezonu

Jesli Kiko nie jest tu dla dobrych wyników to ja już nie wiem w jakim celu? Ma stawiac na młodych? Będą grali najlepsi. I jak trzeba Boguski i Glowacki będzie grał wszystko do konca sezonu, jesli będzie to konieczne.

I zgadzam się z jednym: część piłkarzy może nie wypalic, ale zakładanie tego z góry to strzał w kolano.

krzaq12 07.12.2017 09:09

Jeśli w tamtym sezonie zajęliśmy 6 miejsce, a dziś kadra jest lepsza, bardziej zbalansowana i szersza to naszym celem jest poprawienie ubiegłorocznego osiągnięcia. Nie poszerza się kadry dla idei. Osobiście uważam, że celem w tym sezonie jest Top 4. Sukcesem bedzię zajęcie miejsca na podium

FraMat 07.12.2017 09:41

Tak.
Celem kibiców Wisły jest miejsce w top4, a może w top3?

A jaki jest cel zarządu?
Podejrzewam, że spokojna budowa solidnej drużyny w dłuższej perspektywie czasowej bez narażania się na grę o utrzymanie
I tego się spokojnie trzymam.

momo 07.12.2017 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1488832)
3-5 pkt byłoby więcej gdyby była odpowiednia taktyka, zmiany.
O tym że Kiko nie ma wielkiej koncepcji świadczy choćby przypadek Bałaniuka i Ze manuela. Wrzuceni do 11 jedenastki na początku teraz się na ławe nie łapią
Kolejna amatorka to ignorowanie zaleceń lekarzy z Cuestą i Velezem. Czym Veleza załatwił ostro.
Zerwanie kontraktu w z nim wcale kosztowne wielce nie jest z tego co wiem.
Dodatkowo mocnej pozycji w klubie nie ma o czym świerkają myślenickie i krakowskie korytarze... Podobne zdanie do mojego o nim ma kilka osób w klubie...

Gdyby, gdyby ...jak śpiewa Kazik gdyby matka miała f... to by była ojcem.

Chwalicie się że macie dojścia w klubie... Ale jak Carlitos wyszedł na poprzedni mecz po 3 dniach w łóżku bez treningów to żaden z 'wiedzących co szemrają w korytarzach' o tym nie wspomniał, tylko było najeżdżanie jaki to bez formy jest. Pewnie te korytarze znajdują się w krakowskich i myślenickich gimnazjach...

Ignorowanie zaleceń lekarskich.. Dziwne, że posadę stracił lekarz który według Ciebie miał rację, a nie trener. Trener który ma słabą pozycję w klubie, wpuszcza nie tych zawodników co trzeba, dodatkowo ignoruje zalecenia lekarskie i wpuszcza gracza z kontuzją. I on został na stanowisku.

PS. Dalej nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytania. Kim zastąpić Kiko, za co, jak radzić sobie ze skutkami zwolnienia.

Pero 07.12.2017 13:33

Jestem kibicem Wisły więc nie ujawniam rzeczy które mogą jej zaszkodzić, które może wykorzystać rywal a takim byłoby napisanie że Carlitos jest chory. Zresztą po co? Swoje wiem to i zostawiam dla siebie.
Pisałem we wcześniejszych postach o kilkumiesiecznej kontuzji Ivana o czym nikt nie wspominał kiedy grał co mecz. Do sprawdzenia.

Dla Twojej wiedzy to Jurka sam podał się do dymisji o czym nie raczono poinformować. Nie do mnie należy odpowiedź kim zastąpić Kiko. Kierunki poszukiwać a prawdopodobnie rozmów są dwa. Żaden nie Polski.

obikenobi 07.12.2017 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero
Zerwanie kontraktu w z nim wcale kosztowne wielce nie jest z tego co wiem.
Dodatkowo mocnej pozycji w klubie nie ma o czym świerkają myślenickie i krakowskie korytarze... Podobne zdanie do mojego o nim ma kilka osób w klubie...

Ooo super, jeszcze tylko janków brakowało w tym temacie. Teraz jest już kompletny.

MaLk 07.12.2017 14:17

Nie no, nie dołujcie chłopaka, bo skończy się jak z WislaFanem - też się zafiksuje i zrobi wszystko, żeby udowodnić, że ma rację.

W sumie to ja nie wątpię, że w klubie kilka osób może mieć takie zdanie jak on - przecież ktoś tam na tych kasach czy w strefie kibica pracuje...

A tak na serio - to o tym, jakie są te "dojścia" forumowiczów było widać wielokrotnie, ostatnio np. w sprawie Loesera. Nie zawracałbym sobie tym głowy. Ktoś gdzieś kiedyś mógł od kogoś coś usłyszeć, czasem nawet prawdziwego. Byleby nie udawał w związku z tym jakiegoś "wtajemniczonego" w stylu Janków, Migów i WislaFanów. Bo w ostatecznym rachunku żadnych konkretnie zorientowanych ludzi tutaj nie widać, może czytają, ale doskonale sobie zdają sprawę z tego, że pewne rzeczy powinny pozostać poufne i nie chlapią o tym na lewo i prawo.

Karherop 07.12.2017 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1488849)
Tak.
Celem kibiców Wisły jest miejsce w top4, a może w top3?

A jaki jest cel zarządu?
Podejrzewam, że spokojna budowa solidnej drużyny w dłuższej perspektywie czasowej bez narażania się na grę o utrzymanie
I tego się spokojnie trzymam.

No to mamy dwie wersje odnosnie celu od zarzadu dla Ramireza:
1. Trenerze, Pana celem jest osiągnięcie wyniku lepszego niż w poprzednim sezonie oraz mile widziany jest finalu PP. Za europejskie puchary otrzyma Pan premie oraz gwarancje 2-letniego kontraktu.
2. Trenerze, pracuj Pan spokojnie, bylebysmy nie spadli. Miejsce w 8 i moze Pan spać spokojnie. Budujemy dlugofalowy projekt i wynik w tym sezonie to sprawa drugorzędna. A ten Pana kontrakt na rok to tak z przypadku nam się tylko wpisało.

Sami osadzcie która wersja jest bardziek prawdopodobna. Osobiście wierzę w profesjonalizm zarządu i życzę Kiko aby osiagnal z Wisla sukces. Jeśli jednak w ostatnich 3 meczach zdobędziemy np tylko 1 punkt, to przyszłość może stanąć pod znakiem zapytania. Zarząd to też kibice i wielu o tym zapomina.

wolfy 07.12.2017 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1488866)
No to mamy dwie wersje odnosnie celu od zarzadu dla Ramireza:
1. Trenerze, Pana celem jest osiągnięcie wyniku lepszego niż w poprzednim sezonie oraz mile widziany jest finalu PP. Za europejskie puchary otrzyma Pan premie oraz gwarancje 2-letniego kontraktu.
2. Trenerze, pracuj Pan spokojnie, bylebysmy nie spadli. Miejsce w 8 i moze Pan spać spokojnie. Budujemy dlugofalowy projekt i wynik w tym sezonie to sprawa drugorzędna. A ten Pana kontrakt na rok to tak z przypadku nam się tylko wpisało.

Sami osadzcie która wersja jest bardziek prawdopodobna. Osobiście wierzę w profesjonalizm zarządu i życzę Kiko aby osiagnal z Wisla sukces. Jeśli jednak w ostatnich 3 meczach zdobędziemy np tylko 1 punkt, to przyszłość może stanąć pod znakiem zapytania. Zarząd to też kibice i wielu o tym zapomina.

Fantazjujesz i to mocno.
Sukcesu nikt teraz nie oczekuje, ale też nikt Ci tego wprost nie powie.

pepe72 07.12.2017 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1488866)
No to mamy dwie wersje odnosnie celu od zarzadu dla Ramireza:
1. Trenerze, Pana celem jest osiągnięcie wyniku lepszego niż w poprzednim sezonie oraz mile widziany jest finalu PP. Za europejskie puchary otrzyma Pan premie oraz gwarancje 2-letniego kontraktu.
2. Trenerze, pracuj Pan spokojnie, bylebysmy nie spadli. Miejsce w 8 i moze Pan spać spokojnie. Budujemy dlugofalowy projekt i wynik w tym sezonie to sprawa drugorzędna. A ten Pana kontrakt na rok to tak z przypadku nam się tylko wpisało.

Sami osadzcie która wersja jest bardziek prawdopodobna. Osobiście wierzę w profesjonalizm zarządu i życzę Kiko aby osiagnal z Wisla sukces. Jeśli jednak w ostatnich 3 meczach zdobędziemy np tylko 1 punkt, to przyszłość może stanąć pod znakiem zapytania. Zarząd to też kibice i wielu o tym zapomina.

Nie jestem insiderem więc nie mam pojęcia co się dzieje na słynnych korytarzach.
Z drugiej strony mam pewne pojęcie jak się zarządza przy ograniczonym budżecie. Więc dla mnie opcja 2 jest bardziej zgodna z doświadczeniem.
Z drugiej strony hejt "kibiców" na trenera jest dość potężny, skoro nawet gazety sportowe (w tym Weszło) brały go po meczu w Kielcach w obronę.
Najlepiej dla wszystkich byłoby, gdybyśmy wygrali następne 3 mecze, a w szczególności ten 13 grudnia. Bo to powinno zamknąć temat "trener jest be" do końca sezonu.

regan 07.12.2017 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1488849)
Tak.
Celem kibiców Wisły jest miejsce w top4, a może w top3?

A jaki jest cel zarządu?
Podejrzewam, że spokojna budowa solidnej drużyny w dłuższej perspektywie czasowej bez narażania się na grę o utrzymanie
I tego się spokojnie trzymam.

My zawsze mamy wygórowane oczekiwania.
Póki co na razie nie mamy silnych atutów takie jak ma Górnik czy Korona żeby myśleć o pierwszej trójce.

Karherop 07.12.2017 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1488867)
Fantazjujesz i to mocno.
Sukcesu nikt teraz nie oczekuje, ale też nikt Ci tego wprast nie powie.

Sukces to oczekiwanie wyższego niż 6 miejsca?

Arkadiusz.Czerepach 07.12.2017 18:48

dobra bo już nudne sie robi to bicie piany, trzeba teraz zdobyć minimum 5pkt (3 na żydowni) i będzie miła zima :)

pepe72 08.12.2017 00:10

W dzisiejszym PSie są dwa wiślackie wywiady, z Kiko i Wasylem.
Tu jest tylko zajawka:
http://www.przegladsportowy.pl/piate...34230,1,3.html

wolfy 08.12.2017 01:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1488871)
Sukces to oczekiwanie wyższego niż 6 miejsca?

Obecnie tak. Wymieniliśmy większość kadry na anonimów którzy przyszli za darmo pojęcia nie mając o ekstraklasie. Nie zrozum mnie źle - Junco ich ekstra wyselekcjonował jak na nasz brak kasy, każdy piłkarz coś tam sobą prezentuje, choćby na papierze. Każdy ma też mniejsze lub większe "ale", powód dla którego trafienie do mało zamożnej Wisły to dla niego (często ostatnia) szansa.
Mam przypominać jak rozpieszczeni totalni idioci szydzili z Carlitosa i wylewali na klub wiadra pomyj w temacie transferowym? Idioci nie dlatego, że się na nim nie poznali (nikt nie oczekiwał raczej że tak odpali), ale dlatego bo udawali że nie wiedzą czemu robimy yakie transfery. Nie toleruję jadu płynącego od tych kretynów teraz tak jak nie tolerowałem go wcześniej.

Po co to pompowanie balonika kiedy brak racjonalnych ku temu przesłanek?

swiety37 08.12.2017 11:08

wywiad z Kiko:
http://www.przegladsportowy.pl/pilka...237,1,727.html

I bardzo fajny przykład "niepełnosprawności" VARu:
Wynik 3:0 daje mi tytuł, ściągam Carlitosa, a wtedy VAR cofa mi gola, a wynik 2:0 mnie nie satysfakcjonuje. Co mogę zrobić jako trener? Przecież nie mogę z powrotem wpuścić Carlitosa na boisko.

pepe72 08.12.2017 11:32

Zajawka też niezła:

Kluby mają niewielkie przychody i mogłyby spożytkować pieniądze znacznie lepiej niż na zmianę sztabu szkoleniowego. Być może wtedy więcej polskich klubów grałoby w europejskich pucharach - uważa trener Wisły Kraków Kiko Ramirez.

Z drugiej strony niektóre stwierdzenia w tym wywiadzie sugerują, że faktycznie rozważana jest zmiana trenera.

wiesniak842 08.12.2017 12:25

- "Drużyna już jest zbudowana, niemal wszyscy piłkarze weszli na odpowiedni poziom fizyczny."
- "udało nam się zbudować zespół, który może w tej lidze walczyć z każdym."

Tyle w temacie. Sam Kiko pozamiatal swoich forumowych poplecznikow;)

FraMat 08.12.2017 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1488884)

Szkoda, że nie mogę przeczytać.
Mam założone oprogramowanie usuwające reklamy (bo nazwa Ad... Block w pełnej wersji nie przechodzi na forum) a przeglądsportowy koniecznie chce, żebym czytał jego reklamy.
Niech się wali.

momo 08.12.2017 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1488889)
- "Drużyna już jest zbudowana, niemal wszyscy piłkarze weszli na odpowiedni poziom fizyczny."
- "udało nam się zbudować zespół, który może w tej lidze walczyć z każdym."

Tyle w temacie. Sam Kiko pozamiatal swoich forumowych poplecznikow;)

Małe a znaczące 'może walczyć' a nie 'będzie zwyciężać'.

Jak już wybierasz cytaty to:
Cytat:

Pieniądze nie grały takiej wielkiej roli jak teraz. Dla trenera jest to sytuacja dosyć ciężka, bo musi liczyć się z odejściami. Ja już teraz mogę spodziewać się tego, że po zakończeniu sezonu Carlitos może chcieć odejść. Od Wisły, ze względu na jej historię, wiele się wymaga, a jednocześnie teraz jesteśmy klubem, który bardziej nastawia się na sprzedaż niż na kupowanie graczy.
O to chodzi głównie 'poplecznikom', o oczekiwania. Budujemy drużynę 'na sprzedaż' a nie na mistrza czy puchary. Jak finanse będą ok, to wtedy można mieć wymagania.

Zapraszam na mecz.

teo 08.12.2017 13:01

Ale treneiro pozamiatal te miernoty znaczy tych co miernote toleruja :D

Vinci 08.12.2017 13:05

Jak to dobrze bawić się nie za swoje, siedząc przed TV...

brylant17 08.12.2017 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1488890)
Szkoda, że nie mogę przeczytać.
Mam założone oprogramowanie usuwające reklamy (bo nazwa Ad... Block w pełnej wersji nie przechodzi na forum) a przeglądsportowy koniecznie chce, żebym czytał jego reklamy.
Niech się wali.

Ciekawe jest to :

Cytat:

Czy nie myślał pan, aby zalecić piłkarzom takie zachowanie po kontrowersyjnej sytuacji na waszą niekorzyść, by odebrać sędziemu możliwość skorzystania z systemu VAR?
Kiko Ramirez: Nie chcę wnikać do końca w to, jak to jest używane, ale z mojej perspektywy nie może być tak, że system VAR jest wykorzystywany w dwie minuty po jakimś zagraniu. Nie chcę mówić jak ja bym tego używał, bo to na nic się nie przyda, ale zawsze wydawało mi się, że VAR powinien być stosowany w sytuacjach gdy naprawdę ciężko jest podjąć ważną decyzję – czy bramka padła, czy nie. VAR przydaje się w sytuacjach, gdy gra jest zatrzymana, nie podoba mi się cofanie do tego co było dwie minuty temu. Na meczu z Górnikiem było dwóch trenerów z Primera Division, którzy obserwowali nasz mecz z wykorzystaniem VARu, bo w następnym sezonie w lidze hiszpańskiej też będzie stosowany. Są podobnego zdania jak ja, zgadzają się, że nie tak powinno wyglądać użycie tego systemu. Powiezieli nawet, że jeśli w Hiszpanii byłyby takie sytuacje, to po tygodniu VAR poszedłby w odstawkę. Nie chcę zarzucać nic sędziom, bo dla nich VAR to jeszcze większa odpowiedzialność. Musza zmagać się z zawodnikami, trenerami, a do tego dochodzi jeszcze analiza wideo. Ale pamiętajmy, że zaraz liga wkroczy w decydującą fazę. Na przykładzie meczu z Sandecją wyobraźmy sobie, że walczymy o tytuł mistrzowski. Wynik 3:0 daje mi tytuł, ściągam Carlitosa, a wtedy VAR cofa mi gola, a wynik 2:0 mnie nie satysfakcjonuje. Co mogę zrobić jako trener? Przecież nie mogę z powrotem wpuścić Carlitosa na boisko. Wcześniej w piłce nie było takich sytuacji. W takim decydującym meczu o mistrzostwo myślę, że ludzie to byłoby niebezpieczne dla zdrowia wszystkich zainteresowanych. VAR trochę zabija futbol.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl