Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Smok 22.05.2023 11:20

Jak ktos piłkarzom doniesie o tych deklaracjach (młotki, różańce, smoki...) to się przed wyjściem na murawe porzygają i posrają z nerw, że im nie wyjdzie... :rotfl:

Patryko 22.05.2023 12:01

Jeśli po 33. kolejce wskoczylibyśmy na drugie miejsce, to przyznam szczerze jestem ciekaw, czy nasi by wytrzymali presję w ostatnim meczu.
Mecz finansowo absolutnie o wszystko, o kilkanaście grubych baniek. Na wyjeździe. Zero miejsca na pomyłki, na nieudane interwencje etc. Taka presja może niestety pętać nogi.

krysztal 22.05.2023 12:06

Masz rację lepiej oszczędzić sobie tych nerwów i zagrać w barażach ;)

Smok 22.05.2023 12:42

Presja robi różnicę.
Ogladałem wczoraj Augsburg vs Dortmund.
Po wtopie u siebie Bayernu (sic!!!) Dortmundowi otworzyła sie brama do majstra. Versus Augsburg, który nie rozpaczliwie, ale jednak broni się przed spadkiem. Ma duze szanse.
2/3 meczu Dortmund gra w przewadze.
Dominacja, bez wiekszych efektów. Po przerwie jednak udaje się i pada gol. W tym momencie Dortmundowi podcięło nogi.
Realna wizja majstra tak ich spętała, że już prawie do końca meczu rozpaczliwie się bronią przed OSŁABIONYM Augsburgiem!!!!
Tam mogło paść ze 4-5 bramek dla Augsburga.
Dopiero błąd pod sam koniec meczu dał szczęśliwa drugą bramke dla Dortmundu. Na kniec doliczonego czasu trzecia , gdy Augsburg już własciwie stanął.
Tak, że jesli taki Bayern czy Borussia potrafią się zesrać z presji, to tym bardziej może to zrobić Ruch.

Stelio 22.05.2023 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smok (Post 1601730)
Presja robi różnicę.
Ogladałem wczoraj Augsburg vs Dortmund.
Po wtopie u siebie Bayernu (sic!!!) Dortmundowi otworzyła sie brama do majstra. Versus Augsburg, który nie rozpaczliwie, ale jednak broni się przed spadkiem. Ma duze szanse.
2/3 meczu Dortmund gra w przewadze.
Dominacja, bez wiekszych efektów. Po przerwie jednak udaje się i pada gol. W tym momencie Dortmundowi podcięło nogi.
Realna wizja majstra tak ich spętała, że już prawie do końca meczu rozpaczliwie się bronią przed OSŁABIONYM Augsburgiem!!!!
Tam mogło paść ze 4-5 bramek dla Augsburga.
Dopiero błąd pod sam koniec meczu dał szczęśliwa drugą bramke dla Dortmundu. Na kniec doliczonego czasu trzecia , gdy Augsburg już własciwie stanął.
Tak, że jesli taki Bayern czy Borussia potrafią się zesrać z presji, to tym bardziej może to zrobić Ruch.

Albo my ;)

MateuszABG 22.05.2023 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1601731)
Albo my ;)

My w sumie całą jesień gramy pod presją :D

pepe72 22.05.2023 16:13

Kolejność meczów 33 kolejki:
piątek 26 maja
18:00 Sandecja - Podbeskidzie
20:30 Arka - ŁKS
sobota 27 maja
15:00 Resovia - Termalica
17:30 GKS K. - Ruch
20:00 Chrobry - Górnik Ł
niedziela 28 maja
12:40 Wisła - Zagłębie
15:00 Odra - Chojniczanka
18:00 GKS T. - Stal
poniedziałek 29 maja
18:00 Skra - Puszcza

FraMat 22.05.2023 19:52

Niedziela?
12.40?

A to nie pora na jajeczko/rosołek?

nero 22.05.2023 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1601751)
Niedziela?
12.40?

A to nie pora na jajeczko/rosołek?

Dali ten termin z dedykacją dla tych co przeszkadzały mecze w piątek o 20:30 :lol:

pepe72 22.05.2023 20:08

Niestety, Skra dała d...y więc utrzymały się już wszystkie drużyny poza Odrą.

MaLk 22.05.2023 20:21

Trzeba będzie zrobić statystyki barażowe, ale mi się nie chce.

Tak przy okazji - statystycznie wróciliśmy do widełek, z których sezon wypadł tylko na jedną kolejkę. Póki co, wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują na to, że progiem będą w tym sezonie 63 punkty.

Wojtas 22.05.2023 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1601700)
Teraz wychodzi jak bardzo szkoda tych 3 porażek na wyjazdach. No nic, trzeba liczyć, że Ruch jednak wtopi w którymś z meczów. My teoretycznie najtrudniejszy mecz wygraliśmy. Także też musimy dojechać do końca i kolejne 2 wygrać. Będzie ciekawie.


Ale jak nawet te 3 porazki ,maja sie do tych jesiennych kompromitacji?Porazka w Głogowie,Tychach i tak dalej....

mimo wszytsko oceniajac całosc my i tak wyciagnelsimy prawie maxa z tego wszystkiego,pisze prawie bo sa 2 mecze i
wszytsko moze sie zdarzyc .

Co do awansu bezposredniego to gdyby Ruch nie grał derbów to pewnie raczej by wygrał a tak GKS bedzie bojowo nastawiony i gotowy na młóckę jak to w derbach.Idealna okazja dla nas.Pozatym bedziemy juz wiedzieli wszystko bo ten mecz jest w sobote, a my gramy o rosołowej porze w niedziele.

P.S Coraz blizej Ekstraklasa Wisełko nasza Auu,ten kawałek tak mi sie wrył w pamiec ze w wypadku awansu az szkoda bedzie go usunać z repertuaru :lol:

krysztal 22.05.2023 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1601756)
Trzeba będzie zrobić statystyki barażowe, ale mi się nie chce.

Tak przy okazji - statystycznie wróciliśmy do widełek, z których sezon wypadł tylko na jedną kolejkę. Póki co, wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują na to, że progiem będą w tym sezonie 63 punkty.

Nie ma za bardzo co analizować.Najnowsza historia to 19/20 wygrana 3 drużyny po sezonie zasadniczym(Warta) z 4 Radomiakiem

20/21 wygrana 6 drużyny po sezonie zasadniczym (Górnik Łęczna) z 5 ŁKS-em

21/22 wygrana 4 drużyny po sezonie zasadniczym (Korona Kielce) z 6 Chrobrym Głogów

Jednym zdaniem totalny misz-masz

Jaroo1 23.05.2023 07:09

Cytat:

Ale jak nawet te 3 porazki ,maja sie do tych jesiennych kompromitacji?Porazka w Głogowie,Tychach i tak dalej....
Wiadomo, że jesień to była tragedia ale ja oddzielam te dwie rundy gruba kreską. Wtedy walczyliśmy o spokój i żeby nie być w okolicy strefy spadkowej... Tak, bo przecież do tego to zmierzało.
Przyszedł Kiko i transfery, przyszła wiosna i to tutaj trzeba było zmazać plamę, gonić i szukać jak najwięcej punktów.

Wiadomo, że i tak pokazaliśmy się super ale jednak te trzy porażki, każda ja wyjeździe, z górą tabeli, praktycznie mecz po meczu (mecz z porażka przeplatany wygrana) trochę bolą.

sandomingo 23.05.2023 07:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1601756)
Trzeba będzie zrobić statystyki barażowe, ale mi się nie chce.

Chyba nie ma sensu. W barażach może zdarzyć się totalnie wszystko.

tommiyacht 23.05.2023 07:34

Mysle ze w cuglach wygramy te baraze i jesli one beda (a beda na 99% i zakladam ze z 3 miejsca)

Karherop 23.05.2023 08:00

Analiza baraży nie ma sensu głównie przez małą ilość danych.

Jakby już się uprzec, to w 2 z 3 przypadków awansowała druzyna która oba spotkania rozgrywała u siebie. Jedynie 20/21 to był jakiś paraliż drużyn swojego boiska (w każdym z 3 meczów barażowych wygrywała drużyna gości).

To jakim dla nas atutem jest własny stadion nie trzeba odpowiadać.

Jeśli wygramy 100% meczów u siebie w rundzie to na pewno pobijemy jakiś klubowy rekord (lub przynajmniej wyrównamy).

Patryko 23.05.2023 10:26

Jeśli nie bezpośrednio, to baraże koniecznie z trzeciego miejsca.
Na drugim meczu będzie 30k kibiców, tak jak wyżej wspomniano jest to nasz niezaprzeczalny atut (wg. słów Karcza dopiero na drugi mecz barażowy będzie dostępny cały stadion, pierwszy jest niepewny).

kowalkowskij 23.05.2023 15:11

Może na 90minut Mogiel zrobi szczegółową analizę.

MaLk 23.05.2023 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1601775)
Analiza baraży nie ma sensu głównie przez małą ilość danych.

Zawsze można sięgnąć do innych źródeł, np. baraże w Anglii, stare baraże w lidze itp. Jak ktoś chce, to sobie poradzi.

Ale mi się nie chce ;)

Smok 23.05.2023 17:42

a czego niby ma ta analiza dotyczyć?
Ile meczy trzeba wygrać, by awansować w barażach?

MaLk 23.05.2023 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smok (Post 1601792)
a czego niby ma ta analiza dotyczyć?
Ile meczy trzeba wygrać, by awansować w barażach?

Na przykład prawdopodobieństwa awansu zależnie od zajętego miejsca.

Karherop 23.05.2023 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1601788)
Zawsze można sięgnąć do innych źródeł, np. baraże w Anglii, stare baraże w lidze itp. Jak ktoś chce, to sobie poradzi.

Ale mi się nie chce ;)

A to tak. Tyle że to będą dane na tyle ogólne że można je wsadzić sobie między wiersze. Niewiele w naszym życiu zmieni jeśli się dowiemy że mamy 53 czy 58% szans na awans.

Adenalix 23.05.2023 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1601777)
(wg. słów Karcza dopiero na drugi mecz barażowy będzie dostępny cały stadion, pierwszy jest niepewny).

Najlepsze jest to, że to tylko 72 godziny różnicy.

pepe72 23.05.2023 21:09

Każdy będzie miał tyle samo
Między 1 a drugim meczem barażowym jest 120 godzin (ew. 118).
Ten z 3 miejsca nie będzie musiał jeździć.

szym_ek 24.05.2023 06:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1601796)
Ten z 3 miejsca nie będzie musiał jeździć.

O ile wygra swój pierwszy mecz ;)
rok temu Arka zajęła 3 miejsce i przegrała u siebie z 6 Chrobrym. Finał baraży odbył się na stadionie 4-tej Korony

swiety37 24.05.2023 07:26

Dobrze, że sezon kończymy na wyjeździe, bo ewentualny finał baraży mógłby być na skopanej murawie jakbyśmy 3 mecze w 8 dni zagrali u siebie.

Karherop 24.05.2023 07:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1601795)
Najlepsze jest to, że to tylko 72 godziny różnicy.

Wtorek a sobota to nie jest 72h, ale tyle co mówi Pepe czyli 120/118h.

31.05. koniec remontu, odbiory będą na pewno tylko w dni robocze, to zostają 3 dni przed 1 barazem. No nie wyrobią się z tym.

Full i pełna mobilizacja musi być na finał. Tu już na pewno Wisła będzie robiła naciski że wszystkch stron

Griszka30KR 24.05.2023 09:11

Te posty powyżej to chyba powinny być w temacie "Budowa stadionu" ,a nie "Zabawy statystyką"...
W ogóle ostatnio jak wchodzę w jakiś temat to muszę jeszcze raz go zobaczyć na górze ,bo tak to wszystko jest rozjechane ,że...

ciacho 24.05.2023 15:52

Ciesz się, że o ogóle na tym umierającym forum są jeszcze jakieś posty:)

Sylwus1988 24.05.2023 16:29

to i tak jedno z najlepiej żyjących forów z dawnych czasów, wszystkie inne zjadły social media

Harcownik 24.05.2023 20:38

Dobra, dobra...

https://dziennikzachodni.pl/kibice-g...ar/c2-17568089

Geksa, geksa! ;)

Liczę na to że "Cygany" pokażą "jaja" i raz jeszcze nam pomogą. Jak na razie szacun dla nich za dotychczasową postawę - trochę naszym rywalom już krwi napsuli.

skarabeus 24.05.2023 20:38

Ja jakos nie moge sie na social media z tematami wislackimi przestawic :-)

pepe72 24.05.2023 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szym_ek (Post 1601800)
O ile wygra swój pierwszy mecz ;)
rok temu Arka zajęła 3 miejsce i przegrała u siebie z 6 Chrobrym. Finał baraży odbył się na stadionie 4-tej Korony

Rok temu lał nas kto chciał.
W tym roku w Krakowie wygraliśmy wszystkie mecze. Za to na wyjeździe przegraliśmy z Puszczą, Ruchem i ŁKSem.

Jaroo1 25.05.2023 09:42

Jeśli zajęlibyśmy 3 miejsce i nie wygrali tych dwóch meczów u siebie to...

Wiem, że to sport, wiem, że presja zrobi swoje ale po takim sezonie, po tej serii z początku rundy, po tych wszystkich meczach u siebie wygranych, po tym na jakiej fali jesteśmy, gdybyśmy w takim momencie dali dupy to idealnie wpisałoby sie w ten obraz nieudacznictwa, który z nami jest od rządów trio.

Karherop 25.05.2023 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1601846)
Jeśli zajęlibyśmy 3 miejsce i nie wygrali tych dwóch meczów u siebie to...

Wiem, że to sport, wiem, że presja zrobi swoje ale po takim sezonie, po tej serii z początku rundy, po tych wszystkich meczach u siebie wygranych, po tym na jakiej fali jesteśmy, gdybyśmy w takim momencie dali dupy to idealnie wpisałoby sie w ten obraz nieudacznictwa, który z nami jest od rządów trio.

Baraże to również dogrywki, karne, nawet remis po 90 min jeszcze nic nie przekreśla. Przy dość szerokiej ławce i (co ważniejsze) małej ilości kontuzji to może być nasz kolejny atut. Mało bylo spotkan w których Wisła wyglądała gorzej w 2 polowach (o ile nie odpuszczala bo miała pewny wynik).

Również z Puszcza już raz udało się wygrać po dogrywce i karnych. Jest to zawsze dodatkowe doświadczenie tej ekipy.

Wymarzona opcja dla nas to wg mnie Stal w 1 meczu oraz Puszcza która po dogrywce wygrywa z TBB. Mamy z nimi spore rachunki do wyrównania.

wolfy 25.05.2023 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1601850)
Baraże to również dogrywki, karne, nawet remis po 90 min jeszcze nic nie przekreśla. Przy dość szerokiej ławce i (co ważniejsze) małej ilości kontuzji to może być nasz kolejny atut. Mało bylo spotkan w których Wisła wyglądała gorzej w 2 polowach (o ile nie odpuszczala bo miała pewny wynik).

Również z Puszcza już raz udało się wygrać po dogrywce i karnych. Jest to zawsze dodatkowe doświadczenie tej ekipy.

Wymarzona opcja dla nas to wg mnie Stal w 1 meczu oraz Puszcza która po dogrywce wygrywa z TBB. Mamy z nimi spore rachunki do wyrównania.

Wygraliśmy z rezerwowym składem Puszczy wtedy.

Co do naszej ławki, to nie jest tak kolorowo. Wejście Młyńskiego, Szywacza, Colleya to natychmiastowy drastyczny spadek jakości. Zwłaszcza dwóch pierwszych jest tylko na papierze, absolutnie nic nie wnoszą do gry. Młyńskiemu to się chyba nawet nie chce biegać, wywalenie z osiemnastki nic nie pomogło. Zamiast powalczyć o nowego pracodawcę (bo u nas jest już raczej skreślony) gra na alibi i bezmyślnie fauluje. Nie rozumiem tego człowieka...

Jeśli Mula i Cisse się nie wyleczą gramy z jednym skrzydłem.

FraMat 25.05.2023 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1601856)
Wygraliśmy z rezerwowym składem Puszczy wtedy.

sami grając składem, który w stosunku do dzisiejszego można nazwać mocno rezerwowym

Karherop 25.05.2023 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1601864)
sami grając składem, który w stosunku do dzisiejszego można nazwać mocno rezerwowym

Ja bym radził szczególnie wolfyiemu sprawdzić skład Puszczy, bo od początku grało tam 8 z 11 podstawowych zawodnikow Puszczy. Tak się łatwo przenoszą plotki o rezerwowych składach.

Dla nas z obecnej perspektywy skład który wtedy wyszedł to nie były rezerwy. To były głębokie rezerwy.

wolfy 25.05.2023 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1601865)
Ja bym radził szczególnie wolfyiemu sprawdzić skład Puszczy, bo od początku grało tam 8 z 11 podstawowych zawodnikow Puszczy. Tak się łatwo przenoszą plotki o rezerwowych składach.

Dla nas z obecnej perspektywy skład który wtedy wyszedł to nie były rezerwy. To były głębokie rezerwy.

OK, a podstawowy skład z teraz na błocku w Puszczy dostał w trąbę. Także nadal nie wiem o co chodzi, bo idąc dalej Twoją logiką wyjdzie nam że obecny skład jest gorszy niż ten który grał wtedy :D

Realia są takie że tamten mecz był bez przełożenia na ligę, Puszczę wynik walił.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl