![]() |
Cytat:
(Nie mam nic do Junaków, szczerze mówiąć niektóre modele, to najładniejsze motory jakie widziałem, np. ten czerwony który stoi w muzeum na Wawrzyńca) Po prostu Mustangów też jest multum. A jeśli miałby być samochodem to raczej Dodgem Chargerem, albo Chalangerem. Stadion piękny nie będzie, ale to co napisali koledzy wyżej, będzie wyjątkowy. Obejrzyjcie stadion Evertonu, trybuna pokazywana w telewizja jest po prostu obrzydliwa, przebudowywana kilka(naście?) razy bez ładu i składu, ale czuć, że to jest prawdziwy stadion, a nie klon Allianza. |
Koledzy a to jest już pewne że bedziemy siedzieć aż 17 metrów od boiska ? :/
Niedałoby się jakoś "przesunąć" murawy trochę bliżej trybun ? |
Poczytaj temat, bo robi się tak, że co drugą stronę są te same pytania.... A trybuna rośnie :D
|
Cytat:
Oby ta druga opcja :D |
Zgadzam się w całej rozciągłości, że przynajmniej nasz stadion będzie typowo piłkarski, a nie jajkowaty - no i trzeba dodać, że jak przyjdzie co do czego, to można zdmuchnąć D i E i dobudować większe - a kto wie, ile Armii będzie na przykład za 10-15 lat, gdy poziomem życia dorównamy do średniej EU i więcej ludzi będzie chodzić na mecze ?
|
Jako budowlaniec powiem że najgorzej jest budować i w trakcie budowy zmieniać zarówno funkcje jak i wygląd zewnętrzny. Każdy kto odrobinę się zna na budownictwie widzi ze pojedyncza trybuna i podwójna nie pasują do siebie szczególnie widać to przy narożnikach. Widziałem takie coś na Śląskim i powiem ze dziwnie to wygląda. Myślę ze narazie 33 tys to i tak zadużo bo tylko na ligowe hity i na puchary europejskie sie uda zapełnic stadion a trzeba pamiętac o kosztach utrzymania takiego obiektu. A jak bedzie dobrze szło i na mecze bedzie przychodzic 33 tys i bedzie brak miejsc to się zburzy okraglaka trybune E i D i wybuduje je w takim samym stylu jak podwójne a wtedy stadion będzie naprawde super zarówno jako efekt wizualny jak i funkcjonalny. Aha no i doping na zamkniętym stadionie przecież inaczej sie rozchodzi.
|
Cytat:
Jak bedzie odwrotnie,to tak jak mówisz okrąglak wywalą i sie inaczej zrobi odrazu :) Może to pytanie już było ale wiadomo już co konkretnie bedzie sie znajdowało pod trybuną C ? :P |
Cytat:
Tak z ciekawości, do osób które robią tu rożne wizualizacje naszego stadionu, dało by się tak na szybkiego zrobić jakaś wizkę z trybunami za bramkami w stylu nowo budowanych trybun?? |
Naprawdę nie chodzi mi o to czy mi sie on osobiście podoba czy nie , i nie dyskutuje o gustach.
Jasne że będzie on nasz i dla nas będzie najwspanialszy . Rzecz w tym że nie na taki stadion zasługuje 12 - krotny mistrz Polski i królewskie miasto Kraków, szczególnie że za te pieniądze i w tym czasie można było zrobić cudo ( jakby chociaż byl przetarg na projekt ).Tyle i aż tyle. Chyba że ktoś powie że mu obojetne czy na wzgórzu wawelskim jest wawel czy kurnik bo to jest tak czy siak nasz krakowski kurnik a ktoś tam wogóle lubi kurniki wiec wara od narzekania, my nie Zachód zeby mieć Buckigham Palace...(nie piszcie że się nie podoba komus - to tylko przyklad :) ) |
Mi się widzi taka przyszłość:
Wisła gra coraz lepiej w pucharach, i na mecze zawsze jest więcej chętnych niż miejsc na stadionie! Miasto Kraków buduje kolejną arenę taką pod reprezentację i mecze Pucharowe krakowskich drużyn... lokalizacja.. jasna sprawa.. między stadionami Wisły i Cracovii... na Błoniach... sprawy parkingów rozwiązałby się szybciutko, na Błoniach można by postawić jeszcze wiele sklepików, kawiarenek dla kibiców! Kraków miałby najlepszy stadion w Europie! pozdro |
Wybijcie sobie z głowy, że coś będzie budowane na błoniach!! Może jeszcze parking pod Wawelem niech zrobią. Kraków posiada inwestycje nastawione nie tylko pod piłkę nożną, trzeba też o tym pomyśleć.
ps. Błonia są wpisane jako zabytek od 2000r bodajże.. |
trzeba iść z duchem czasu... a nie stać w miejscu!
po co Krakowowi te Błonie? żeby psy miały gdzie srać? no proszę Cię... |
Cytat:
Strzał w dziesiatke, grac na stadionie kilkaset metrow obok, zamiast na swoim, ktory bedzie wedlug mnie bardzo konkretny i wystarczajacy. Reprezentacja bedziew grac w Warszawie na specjalnie pod to przygotpowanym Stadionie Narodowym i bardzo dobrze. |
Budowa stadionu, jak i czegokolwiek na błoniah to czysta głupota i dobrze że nikt się na to nie zgodzi. Tak odnośnie budowy czegokolwiek na błoniach, tak jak ktoś wspomniał błonia są wpisane do rejestru zabytków, ostatni klub Nadwiślanka i Juwenia chciały odremontować swoje budynki i wybudować małe hoteliki i restauracje na swoim terenie, co spotkało się oprotestowaniem przez prawie wszystkie możliwe instytucje, na czele z konserwatorem zabytków, który w tej sytuacji ma prawo "veta" tak jak w przypadku budowy oświetlenie na Hutnika, czy ciągnącej się sprawy szkieletora. Tak dla informacji na terenie tych dwóch klubów nie może powstać nic wyższego niż 4 metry.
|
Cytat:
Nie mogę zrozumieć jak można takie brednie pisać. Jedź sobie do Warszawy czy innej wiochy i siedz sobie w supermarkecie albo nie wiem gdzie a nie pisz głupot proszę. Ludzie litości! P.S. Aż strach pomyśleć co by się teraz działo na błoniach przez takich "fachowców" jak ty |
Cytat:
po pierwsze, po ch*uja nam 3 stadiony w obrębie 800m ??:lol: po drugie, gdzie tu wyjść z psem na spacer czy z rodziną itp. po trzecie, Błonia niosą korzyści finansowe, np. koncerty na nich organizowane, i inne imprezy masowe po czwarte pysio, kawiarni i innych lokali w Krakowie jest mase. to tak na poczekaniu bez żadnych rozmyśleń.. tylę:-D |
Cytat:
Ludzie ja wiem ze wakacjie i nie wiecie co ze soba zrobic ale moze dla wlasnego zdrowia psychicznego i fizycznego wyjdzcie na zewnatrz bo najwidoczniej fale elektryczne emitowane przez komputery wam szkodza. Blonie Krakowskie to jest jedna z piekniejszych zeczy w miescie, nie jedno miasto w Polsce i na swiecie nam zazdrosci takiego terenu w cenrum miasta.Gdzie mozna zrobic wiele koncertow czy imprez masowych nie mowiac juz o luksusie dnia codziennego dla mieszkancow gdzie mozna sobie pobiegac czy polezec. |
Cytat:
o to to....:) o tych masowych imprezach i komfortu mieszkańców już wspomniałem. jak już ktoś powiedział, dobrze, że tacy znawcy jak pysio nie mają wpływu na rozwój miasta. |
Cytat:
Cytat:
Jeżeli kiedykolwiek miałoby być zburzone D i budowane od nowa to tylko i wyłącznie jako trybuna jednopiętrowa i stroma i bez tych nikomu nie potrzebnych pleks bo skoro tam jest młyn to taka trybuna daje bardzo dobre warunki zarówno akustyczne jak i do prezentowania opraw. E sobie może być 2 piętrowe ale obie powinny być budowane jako węższe tak żeby w tej daaaalekiej przyszłosci C i AiB można było zbudować blisko murawy :) Tak jak na nowym Anfield http://stadiony.net/project.php?p=131 The Kop |
Cytat:
|
Cytat:
Tylko trzeba wzisac pod uwage ze zmieniajac kilkakrotnie plan budowy( w czasie budowy)nigdy nie osiagniemy tego samego co budujac projekt od podstaw wdlug zalozonego planu. |
prawda jest taka ze najbardziej wykorzystany stadion bedzie miała Wisła i Legia tyle w tym temacie.
|
http://img134.imageshack.us/i/14233334.png/
Czy te 4 elementy które zaznaczyłem to będą wejscia/wyjscia na trybunę?? I co to jest ten 5 element zaznaczony?? |
ten 5 element to winda
a te 4 elementy chyba wejscia |
Cytat:
I racje ma saklak1906 Tylko trzeba wzisac pod uwage ze zmieniajac kilkakrotnie plan budowy( w czasie budowy)nigdy nie osiagniemy tego samego co budujac projekt od podstaw wdlug zalozonego planu. Osobiście głosowałbym za 4 trybunami dwupoziomowymi bez okrąglaka. Wtedy ten stadion tworzyłby spójną całość. |
Cytat:
A zmiana funckji budynku, czy jego czesci, to juz w ogole jeden wielki problem. Nie siedze w polskim prawie budowlanym, ale prawdopodobnie jest bardziej rygorystyczne od irlandzkiego czy brytyjskiego. |
Cytat:
|
Dajcie już spokój z tymi zmianami w projekcie. Tu przesunąć, tu dostawić, tu obniżyć, tam podnieść dach i rozbudować... a budowa trwa :) I nikt nie będzie tego stadionu rozbudowywał za 10-20 lat. Chyba niektórzy żyją w matrixie...
Stadion będzie taki jak zaprojektowano. Jedyne, czego teraz trzeba dopilnować to: - terminowe i dokładne wykonanie robót, - odpowiednie zaplanowanie funkcjonalnego urządzenia wnętrz (tam gdzie jeszcze nie jest to zrobione), - efektowne akcje marketingowe przed pierwszymi meczami na nowym stadionie i odpowiednie zaplanowanie organizacji całego wydarzenia pt. "Mecz Wisły Kraków". Pewnie każdy z nas miał jakieś uwagi podczas projektowania stadionu. Np. moim zdaniem trzeba było zrezygnować z narożników (i zabudować je jak na Boaviście Porto), a dzięki temu dłuższe trybuny przybliżyć do murawy i podwyższyć o jakieś 7-10 rzędów. Ale wbijcie sobie do głów: NIE MA MOŻLIWOŚCI ZMIANY PLANÓW! Będzie 33 tys., okrąglak, 17 m. od murawy, zadaszenie niepołączone ze sobą, dziury pomiędzy trybunami, przeciętne narożniki.... Ale też dach nieźle chroniący od deszczu, fajna kibicowsko trybuna D, niezła akustyka, sporo miejsca na zapleczu (przynajmniej w dużych trybunach), dobrej jakości catering, efektowny sklep i muzeum, estetyczne toalety, windy, eleganckie pomieszczenia biurowe, skyboxy... |
Będzie 33 tys., okrąglak, 17 m. od murawy, zadaszenie niepołączone ze sobą, dziury pomiędzy trybunami, przeciętne narożniki....
tak, ale stadion będzie zajebisty! BO NIE OPONKA!!!! Tylko, nasz , swojski, angielski kwadraciak! Nie rozumiem, czemu tak się podniecacie czy to oponka czy nie. Może wcześniej niedokładnie się wyraziłem, mnie się podoba Allianz Arena z zewnątrz, ale PRZEDE WSZYSTKIM od środka. Miałem na myśli kąt nachylenia i łączenie trybun, itd. A Stadion Cracovii wg mnie ładny mały stadionik. 15 tysięcy, zwarta bryła, przemyslany od początku do końca. (a nie od początku do końca jednej trybuny.) |
Cytat:
|
kąt nachylenia trybun AA: http://stadiony.net/pictures/ger/all...nz_arena21.jpg
kąt nychylenia naszych trybun: http://img195.imageshack.us/img195/1669/wisa.jpg :) |
Byłem na Allianz Arena i wybacz, ale nie ma co porównywać. To tak, jakbyś porównał nowe BMW M5 do Mercedesa Klasy S. Oba zaje***te, ale różnią się klasą. Tak samo ze stadionami. Oba mi się podobają, ale trzeba brać realia pod uwagę. Nasz będzie w sam raz. Też wolę kwadraciaka z pieprzykiem, zamiast opony ;)
|
Ludzie, no nie ma co się oszukiwać. My raczej w ocenie naszego stadionu nie jesteśmy obiektywni. Spytałem co o tym sądzą moi znajomi, nie kibice Wisły i spoza naszego kraju, to można powiedzieć że byli lekko zdumieni tym co zobaczyli. Nie podobał im się. Zresztą podobnie mówią inni polscy kibice, w sondażu na najładniejszy stadion budowany na Euro zajęliśmy ostatnie miejsce, jeśli ktoś to pamięta. A to dlatego, że my jako pierwsi zaczęliśmy budowę nowoczesnego stadionu. Gdzie jeszcze nikt nie myślał o Euro, albo o tym że na stadion będzie przychodzić więcej niż powiedzmy 25 tys. widzów. Jeżeli pamiętacie, to pierwotnie nasz stadion nie miał mieć narożników, wtedy to nikomu nie przeszkadzało ( wydaje mi się, że jeszcze do dziś zdjęcie tamtego projektu wisi na ścianie między halą Wisły a restauracją U Wiślaków). Trudno, będzie jaki będzie i należy się cieszyć z tego się ma. Liczą się kibice a nie stadion.
|
Cieszmy się, że w ogóle będziemy mieć stadion. Jeszcze niedawno to było boisko- 4 betonowe trybuny, żadnego zadaszenia, brak cywilizacji...
Jeśli chodzi o pojemność dla nas jest zupełnie wystarczający. Po co nam 60. tysięcznik skoro na 6 krzesełek zajęte by było 1? W ważniejszych meczach 2... O kosztach utrzymania już nie wspomnę. Gdyby nie te 17m byłby idealny... PS 3 w nocy i robią ;-) |
zgadzam sie w 100% gdyby nie ta odleglosc moglbym darowac niespojnosc wygladu w srodku.
|
Mam prosbe, da ktos link do kamerki z widokiem na C ? Bo mam tylko ta z widokiem na A i B.
|
nie ma co pierd**** o tym czy bedzie nowoczesny czy nie dla mnie i tak on bedzie NAJLEPSZY i NAJŁADNIEJSZY a jeszcze lepiej bedzie sie prezentowal jak my na nim bedziemy stali i zdzierali gardla!!
|
Cytat:
http://www.2012.org.pl/images/krakow_aktualny_1024.jpg |
Cytat:
Przegladnij ten temat to co trzecia strone znajdziesz linka do tej kamery- leniu:-) |
Tak czytam i czytam Wasze komentarze... jaka oponka? W tym miejscu nie zmieści się nic innego jak kwadraciak, zwróccie uwagę że trybuna zachodnia praktycznie wchodzi w ulicę Reymana. Inny projekt byłby możliwy ale budowany od podstaw, np. poza miastem, na tę "działkę" wejdzie kwadraciak i tyle, zwłaszcza że do D i E dobudowana jest reszta. Podzielam zdanie niektórych, nieważne jaki, ważne że własny i pełny. Nic innego się nie liczy.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl