Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

masterlag 26.06.2009 20:42

Cytat:

L0czek:...Myślisz, że Jacek Bednarz lub jego współpracownicy jeżdżą tylko po całym świecie i oglądają piłkarzy ? Większość to pomoc innych menadżerów i taśmy, po których dopiero zaprasza się na testy.
Do tego powinna być stworzona siatka scoutingu ;) A że jej nie posiadamy, a pan Bednarz oraz nasi trenerzy muszą być generalnie w Krk, to pozostaja płyty DVD i krótkie owe testy...

Cytat:

urit1906: ja tam bym widzial Cetnarskiego w Wiśle...ciekawe swoja droga ile belchatow krzyknalby za niego??
Powiem ci, że fajnie by go było widzieć w Wiśle, ale po co w takim razie kupowaliśmy Gargułę? Dla mnie kupno Łukasza w ostatnim okienku było ... błędem. Było błędem o ile oczywiście popatrzeć na to, że mogliśmy sięgnąć właśnie po "Cetnara". Ale teraz, to chyba nie bardzo. Wróci do zdrowa "Guła" i on będzie grał. Wręcz musi bo zarobki ma niemałe ;P.
Oczywiście Garguła jest dużym wzmocnieniem, szczególnie jeśli patrząc na grę w europejskich pucharach [gdzie potrzeba doświadczenia], a w lidze [gdyby coś] zawsze możemy postawić na Jirsaka, czy Mączyńskiego[!]. Także, póki co, myślę, że mamy większe bolączki. :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez urit1906 (Post 751972)
...Tylko ze Gargula byl wolnym zawodnikiem, a Cetnar obecnie nie bylby do wyciagniecia tak latwo z Belchatowa, bo jego wartosc rosnie tak naprawde z meczu na mecz. Mysle ze obecnie jakies 500-600 tys za tego zawodnika to dla dzialaczy z Belchatowa mogloby byc za malo. A po odejsciu Garguly a teraz prawdopodobnie Gola to on zostanie centralna postacia druzyny prowadzonej przez R. Ulatowskiego.

Dlatego mówię: że skoro mamy Gułę to Cetnar niepotrzebny jest :P...

Baala 26.06.2009 20:50

Nie wiem czy to prawda ale w komentarzach na stronie 90minut.pl przeczytałem że Sretenovic jest wolnym piłkarzem a my potrzebujemy stopera. Ograny w Polskiej lidze i bardzo twardy. Dla przypomnienia to Serb który grał w Zagłębiu jeden sezon i był wypożyczony z czołowego klubu w Portugali.

Raporter 26.06.2009 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 751970)
Nie wiem czy to prawda ale w komentarzach na stronie 90minut.pl przeczytałem że Sretenovic jest wolnym piłkarzem a my potrzebujemy stopera. Ograny w Polskiej lidze i bardzo twardy. Dla przypomnienia to Serb który grał w Zagłębiu jeden sezon i był wypożyczony z czołowego klubu w Portugali.

racja, to jest dobry gosc

urit1906 26.06.2009 20:51

no wlasnie, ciekawe co z Maczynskim, bo wydaje sie ze jesli w tej rundzie nie dostanie szansy to moze odejsc w zimie. Ale najlepszym rozwiazaniem byloby go wypozyczyc do klubu nawet I ligowego, bo tak naprawde nie wiemy jak poradzilby sobie grajac cala runde w druzynie gdzie mialby miejsce w pierwszym skladzie, bo w ME raczej nie zweryfikuje sie tak naprawde pelnych umiejetnosci zawodnika.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masterlag (Post 751966)
Dla mnie kupno Łukasza w ostatnim okienku było ... błędem. Było błędem o ile oczywiście popatrzeć na to, że mogliśmy sięgnąć właśnie po "Cetnara"

Tylko ze Gargula byl wolnym zawodnikiem, a Cetnar obecnie nie bylby do wyciagniecia tak latwo z Belchatowa, bo jego wartosc rosnie tak naprawde z meczu na mecz. Mysle ze obecnie jakies 500-600 tys za tego zawodnika to dla dzialaczy z Belchatowa mogloby byc za malo. A po odejsciu Garguly a teraz prawdopodobnie Gola to on zostanie centralna postacia druzyny prowadzonej przez R. Ulatowskiego.

As 26.06.2009 21:22

nie sadze zeby Belchatow wogole chcial sie pozbywac Cetnarskiego bo chlop jest perspektywiczny, gdyby sie go pozbyli to mieliby wielki bol glowy w pomocy a wiadomo, ze Belchatow ma ambicje.
Trzeba by za ngo sporo zaplacic bo oni wcale go nie musza sprzedawac i tylko spore pieniadze moglyby ich przekonac.

Jaroo1 26.06.2009 21:57

pewnie by za niego krzykneli 1-2 mln Euro... tacy cwani sa, chca wielki biznes zrobic na piłkarzach i wyjda na tym tak jak z Gargula. Chłopak zagra kilka dobrych sezonow, zobaczy e w Bełchatowie juz sie nie rozwinie, nie przedłuzy kontraktu i przejdzie za darmo do czołowego polskiego klubu. Chytry dwa razy traci

mhl_pl 27.06.2009 11:18

A co myślicie o Jakubie Smektale z Piasta Gliwice?? Mi sie wydaje ze gosc jest lepszy niż Ćwielong..

L0czek 27.06.2009 13:20

Kuba Smektała to niewątpliwie spory talent, który się ostatnio objawił. Ale trzeba pamiętać, że Wisła jest na takim poziomie, że nie może zadowalać nas tylko mistrzostwo kraju, trzeba zacząć bić się w europejskich pucharach. Smektała to jedynie póki co chłopak na boiska ligowe, dopiero ledwie strzelił 3 bramki w ekstraklasie w 13 meczach jakie rozegrał w barwach Polonii.

bearex 27.06.2009 13:22

*Piasta on gra w Piaście Gliwice

eMTe 27.06.2009 13:49

Jak już ktoś przypadkowo poruszył wątek Polonii to co sądzicie o Mące? : )

matizaq 27.06.2009 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eMTe (Post 752212)
Jak już ktoś przypadkowo poruszył wątek Polonii to co sądzicie o Mące? : )

Źytniej czy pszennej ?:D

A tak serio : Mąka prezentuje podobny poziom do Smektały. Może gracz Piasta ma lepsze statystyki, ale też miał więcej okazji ,żeby się wykazać ( słabszy zespół, mniejsza konkurencja). Nie są to jednak narazie gracze na miarę Wisly..... (choć nie wykluczam ,że kiedyś mogą nimi być )

eMTe 27.06.2009 14:00

Lepsze? No właśnie to Mąka mniej grał, a ma lepsze ; D
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=7210

matizaq 27.06.2009 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eMTe (Post 752224)
Lepsze? No właśnie to Mąka mniej grał, a ma lepsze ; D

Być może.. Nie jestem obeznany szczerze mowiąc. Wiem ,że pamietam trzy bramki Smektały a Mąki tylko jedną.... Smektała też właściwie zagrał tylko 1 rundę.

L0czek 27.06.2009 17:14

Co prawda pomocników aktualnie nie potrzebujemy ale Kascelan to piłkarz z charakterem, typowy walczak, warto by go mieć w zespole.
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...en/profil.html

HEDu 27.06.2009 17:16

z poslkiej ligi nikogo nie wezmiemy bo sa za drodzy xd

AYALA 27.06.2009 17:22

dokładnie,też tak uważam.Ceny za naszych ligowców są niewspólmiernie wysokie do ich umiejętności.
Tak wielu zawodnikom kończą sie kontrakty w 2 lidze portugalskiej że powinien sie Bednarz kimś zainteresowac.To przecież tam wyszukaliśmy Pauliste czy Clebera.Jak widac za darmo można miec solidnych graczy.

Wojtas 27.06.2009 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 752365)
dokładnie,też tak uważam.Ceny za naszych ligowców są niewspólmiernie wysokie do ich umiejętności.
Tak wielu zawodnikom kończą sie kontrakty w 2 lidze portugalskiej że powinien sie Bednarz kimś zainteresowac.To przecież tam wyszukaliśmy Pauliste czy Clebera.Jak widac za darmo można miec solidnych graczy.




Ayala ,ale to jest juz szerszy problem i bolączka ,od jakis 3-4 lat

Zreszta i Bednarz dokladnie zna ta sytuacje , co przychodzi do Ligi + ,to pytajac go o trnasfery z naszej ligi ,mowi to samo..."ceny za zawodnikow sa za wysokie,a my tak horendalnych kwot wydawac nie bedziemy"

U nas jakisch pomoocnik itd ktory gra sobie gdzies w Odrze czy Bytomiu ,,zrobi pare asyst ,strzeli z 4 bramki i jest juz jakies zainteresownie klubow lepszych ,to prezesunio wali kwote z kosmosu ,liczyc tylko i wylacznie na to ze bogatszy -to go i tak wykupi a przy tym sam sie nachapie.Teraz widze rezygnujemy z takich sytuacjii i bardzo dobrze,przepłacać nie możemy.

Rob_Zombie 27.06.2009 18:15

A wy rozumiem jesteście zdania że prezesi innych klubów powinni przed nami uklęknąć i dawać nam zawodników za półdarmo?
Jakoś nie czytałem żeby ktoś psioczył na naszych działaczy że chcą zarobić np. na transferze Brożka kilka milionów.

sharkey 27.06.2009 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 752391)
...Teraz widze rezygnujemy z takich sytuacjii i bardzo dobrze,przepłacać nie możemy.

Doskonale was rozumiem i zgadzam się, że cent jakie się krzyczy za Polskich ligowców są zdecydowanie za wysokie, ale nie wyobrażam sobie Wisły, w której zdecydowana większość piłkarzy grających w meczu to obcokrajowcy...no jeszcze można przeżyć jeśli to będą piłkarze z tej części europy, ale np. 6 Brazylijczyków, 2 Słowaków i 3 Polaków to sytuacja jak dla mnie nie do przyjęcia. Oczywiście teraz wyolbrzymiam, ale do takiej sytuacji może dojść jeśli nie będziemy szukać piłkarzy krajowych, a jeśli nas nie stać na "gwiazdy" naszej ligi to trzeba zainwestować w sieć rozbudowanego krajowego skautingu!

Chcę podkreślić, gdyż mogę być źle zrozumiany nie jestem przeciw zagranicznym transferom...jestem zdecydowanie za nimi, ale jednakowo ważne jeśli nie ważniejsze są transfery piłkarzy krajowych.

eMTe 27.06.2009 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 752393)
A wy rozumiem jesteście zdania że prezesi innych klubów powinni przed nami uklęknąć i dawać nam zawodników za półdarmo?
Jakoś nie czytałem żeby ktoś psioczył na naszych działaczy że chcą zarobić np. na transferze Brożka kilka milionów.

Jakub Błaszczykowski - 3,1 mln
Maciej Żurawski - 3,1 mln

I jak do tego ma się:

Tomasz Jodłowiec - 2,5 mln

Ile chłop sezonów zagrał dobrze w naszej lidze? Tak samo sezon temu

Radosław Majewski - 3 mln euro

A teraz wszyscy widzimy co z tego jest. Albo nie chcemy sprzedawać i mówimy "zawodnik nie jest na sprzedaż", albo dyktujemy zaporową cenę 10 mln euro jak w przypadku Garguły 6 mln euro. Takie działanie klubów to jednak próba uczynienia z wybijających się zawodników, którzy zagrali rundę dobrze i chcą skorzystać z okazji niewolników klubu... Po za tym gdyby zgłosił się klub zza granicy to pewnie nawet taniej by sprzedali...

canarinhos 29.06.2009 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 752365)
Ceny za naszych ligowców są niewspólmiernie wysokie do ich umiejętności.
graczy.

ja gdzies wyczytalem ze za Jodłowca Polonia chce 2,5 a nawet 3 mln euro. Lecha tylko obecnie chyba bedzie stac na niego :rotfl:
rozumiem ze gosc jest dobry, ale bez przesady

Niedlugo to bedzie tak, ze w Wisle bedzie grala 11 obcokrajowcow bo na Polakow nas nie bedzie stac

Krystian168 29.06.2009 14:12

Propozycja na młodego, zdolnego, napastnika

Mads Stokkelien
http://www.transfermarkt.de/de/spiel...ds/profil.html
http://www.ikstart.no/ArticleLMWideI...84&amid=487904

Kilka video
http://www.youtube.com/watch?v=cxjoTobpnR0
http://www.youtube.com/watch?v=5xlOd...eature=related

z tego co słyszałem to ma być następca Ole Gunnara Solskjæra...

canarinhos 29.06.2009 14:29

teraz ciekawe co pocznie Bozok jak nie wypali transfer do Wisły. Bylby to kolejny pilkarz Ruzomberoka ( po Hajduchu ) w ostatnim czasie, ktory mial ustalony kontrakt i mial go lada chwila podpisac ( choc to tylko wiemy z mediow )

Kluvi 29.06.2009 15:06

http://sport.onet.pl/74318,1248685,1...wiadomosc.html

może nim by się zainteresować?

IncognitoTSW 29.06.2009 16:09

Nierealne, jeśli jest kapitanem młodzieżówki to jest dobrym juniorem - więc go nie wypuszczą.

Krystian168 29.06.2009 16:22

Przeczytałeś to ? Pisze jak byk że mu się kontrakt kończy więc jeżeli będzie chciał to sobie pójdzie nawet do Arabii grać ;-)

Kluvi 29.06.2009 16:27

gdyby nie to ze mu się kończy kontrakt w ogóle bym nie dawał tego linka. :P

crate digger 29.06.2009 16:56

Gdybym był Bednarzem tobym zatrudnił siebie, bo brak w Wiśle szybkich obunożnych walecznych i dobrych technicznie skrzydłowych z klejem w nodze :) no i jak zwolnią numer 21 to mogę grać :D lubię ten temat, bardzooo :D
prosiłbym rodzimych football i championship managerów żeby mnie wypromowali i wytransferowali czym prędzej. mam w fm-ie 2009 bardzo dobre statystyki, ale niestety nie mam żadnego filmiku na YT :(

sharkey 29.06.2009 19:12

No ciekawe mogłoby to być gdyby poszedł do nas ten Kmieć ale trzeba się z tym liczyć że to może być "talent" na miarę Fojuta czy Króla...ale może warto go wziąć na testy w końcu mu się właśnie kontrakt kończy :)

IncognitoTSW 29.06.2009 20:36

Trochę dziwne, że z kapitanem młodzieżówki nie przedłuża się kontraktu. A jeśli on nie chce... to on jest dziwny, bo Werder to czołówka w Niemczech.

grogoriogreg 29.06.2009 21:04

Ludzie, gdyby nie ten artykuł to nikt by nie słyszał przez dłuższy czas o jakimś Kmieciu! Widzieliście go choć raz na oczy? Nie. Zabłysnął w reprezentacji? Jakiś trener mówił, że ma wielki talent? Nie. Kapitanem nei musi zostać osoba najlepsza, posiadająca największe umiejętności, ale osoba z charakterem, potrafiąca prowadzić drużynę do zwycięstw.

IncognitoTSW 29.06.2009 21:07

Bądź co bądź, kapitan raczej regularnie gra w 1 składzie więc najgorszym juniorem też nie był. Więc po co odchodzi?

bearex 29.06.2009 22:28

Ale on chce grać dla Polski a nie w Polsce, ja zrozumiałem że on chce grać w reprezentacji

Kluvi 29.06.2009 22:34

no tak przecież napisane jest że grał u nas w kadrze u-19
a ja podałem ten link z racji tego że kończy mu się kontrakt :P

raciborzanin 30.06.2009 15:51

Idąc tropem Kirma, który grał w lidze słowenskiej jest tam jeszcze kilku ciekawych graczy,
np.: najlepszy strzelec ligi słoweńskiej Tavares(25 lat, 19 bramek i 5 asyst w lidze, kontrakt konczy mu sie dopiero za rok):
http://www.transfermarkt.co.uk/en/sp...es/profil.html

Oraz młody, 20 letni Słoweniec Etien Velikonja(17 bramek i 5 asyst w lidze słowenskiej):
http://www.transfermarkt.co.uk/en/sp...inenblick.html - tez trzeba za neigo zapłacić.

eMTe 30.06.2009 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raciborzanin (Post 753979)
Idąc tropem Kirma, który grał w lidze słowenskiej jest tam jeszcze kilku ciekawych graczy,
np.: najlepszy strzelec ligi słoweńskiej Tavares(25 lat, 19 bramek i 5 asyst w lidze, kontrakt konczy mu sie dopiero za rok):
http://www.transfermarkt.co.uk/en/sp...es/profil.html

Oraz młody, 20 letni Słoweniec Etien Velikonja(17 bramek i 5 asyst w lidze słowenskiej):
http://www.transfermarkt.co.uk/en/sp...inenblick.html - tez trzeba za neigo zapłacić.

Ten drugi zdecydowanie lepszy : )

brylant17 30.06.2009 16:42

A widzieliście ceny nie stać nas :/

eMTe 30.06.2009 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 754000)
A widzieliście ceny nie stać nas :/

A widziałeś adres serwisu? Transfermarkt.de : )

leyzer87 30.06.2009 17:18

Na miejscu bednarza poobserwowałbym przez przyszły sezon Krzysztofa Husa, który ledwo co przeniósł się ze Stali Rzeszów, do Jagi.
Siłą rzeczy mieszkając w Rzeszowie parę razy słyszałem od znajomych o tym grajku. Dwa razy też go widziałem w akcji i robił wrażenie. Wyróżniał się w tej kopaninie zaangażowaniem na plus. 19-e lat, prawy obrońca, reprezentant młodzieżowy. Agresywnie atakuje przeciwników i ma niezłe dośrodkowanie.
Nie, żebym uważał, że jest jakiś zajebisty, ale widać, że ma chłopak smykałkę do kopania.

MaG* 30.06.2009 17:50

trzeba konkretnie przetrzepać te tanie ligi i pozbierać z nich talenty.
wzmocnić musimy obronę, skrzydła i atak.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl