Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

brylant17 27.12.2009 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kao (Post 834592)
CHCEEEEMY DAAANAAAA NA TRENERAAAA! Gwiazdeczki nasze mają dostac wp#&&* !!!!

niemożliwe, zaraz pan gwiazdor Małecki poleci z płaczem do p.Cupiała i powie, że Dan jest be.

AS82 27.12.2009 10:50

Wisła z profesjonalisty Petrescu zrobiła idiotę,wiec Dan tu nigdy nie wróci

Mario Nh 27.12.2009 10:53

Jak to wszystko szybko w piłce się zmienia. "Wczoraj" według włodarzy Wisły był zbyt słabym trenerem a dziś Wisła jest zbyt słabym klubem który mógłby objąć.

skeba 27.12.2009 11:04

Dan Petrescu był dobrym trenerem, ale po co nam on ?
Moze osiagnal cos z Unirea, ale niekoniecznie musi to zrobic z nami.
Skorza miał do dyspozycji gorszych zawodnikow i 2 razy zdobyl MP i teraz jest na dobrej drodze do tego.
Dan Petrescu miał Błaszcza ! i 2 miejsce.

ciastek11 27.12.2009 11:19

Dan Petrescu zdecydowanie mój ulubiony trener Wisły w ostatnich latach ze względu na profesjonalne podejście do zawodu oraz temperowanie gwiazdorstwa . Jednak trzeba przyznać , że jego drużyny nie grały ładnie dla oka dlatego nikt z wielkich klubów nie zatrudni go jako trenera niemniej jednak byłem przekonany w 100% , że kiedyś wyląduje w klubie o którym krajowi trenerzy mogą jedynie pomarzyć . Na ten przykład idealnym miejscem byłaby posada trenera angielskiego klubu spoza wielkiej 4 .

MatMario 27.12.2009 11:21

Spokojnie panowie fajnie że odszedł. Jak do tej pory jego kariera trenerska to jedna wtopa, jeden sukces. Zobaczymy co będzie dalej, w nowym miejscu poza Rumunią, gdzie nie jest gwiazdą. Czy zagra to co grało w Unirei.

Gucio25 27.12.2009 11:22

szkoda, że Dan odchodzi przed taką okazją do pokazania swojego kunsztu trenerskiego, jak dwumecz z Liverpoolem. gdyby tak Unirea wyeliminowała ich, to by Dan chyba jeszcze lepsze oferty otrzymał, a kto wie, po ostatniej formie anglików niczego nie byłbym pewien.

WILU TS 27.12.2009 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 834617)
Dan Petrescu był dobrym trenerem, ale po co nam on ?
Moze osiagnal cos z Unirea, ale niekoniecznie musi to zrobic z nami.
Skorza miał do dyspozycji gorszych zawodnikow i 2 razy zdobyl MP i teraz jest na dobrej drodze do tego.
Dan Petrescu miał Błaszcza ! i 2 miejsce.

Jaracie się tym mistrzostwem jak nie wiadomo czym,co z tego że mamy go praktycznie co roku jak i tak jedno wielkie G z niego jest ??

DeadOrAlive 27.12.2009 11:39

Ironia losu ?
Kiedyś, to my nie chcieliśmy Dana, a teraz to on nawet, gdybyśmy bardzo go prosili, on nie chciałby przyjść...

Po raz kolejny odzywa się ból, jakim jest zła polityka właściciela klubu. Co z tego, że drugie miejsce miał Dan. Nie daliście mu nawet dobrze przepracować okresu przygotowawczego, więc nie wiecie, co sprawiłby z drużyną przez ten czas. Szkoda, że za błędy trzeba słono płacić. Nic nam z MP z Maćkiem Skorżą, skoro w europejskich pucharach nadejdzie kolejna kompromitacja...

__Cobra__ 27.12.2009 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 834624)
Jaracie się tym mistrzostwem jak nie wiadomo czym,co z tego że mamy go praktycznie co roku jak i tak jedno wielkie G z niego jest ??

"Nie jesteś wstanie błyszczeć w gronie najlepszych bądź najlepszy na swoim podwórku."

Dla mnie MP to nie G.

Dan na wyspy tam będzie miał piłkarzy-roboty. :)

AYALA 27.12.2009 12:41

teraz to by ciężko byłoby przebic oferte Dynama Moskwa i Saudyjskiego Al-Nasr które chcą Petrescu.Następcą Dana w Unirei ma byc Razvan Lucescu

skeba 27.12.2009 12:56

Cytat:

Jaracie się tym mistrzostwem jak nie wiadomo czym,co z tego że mamy go praktycznie co roku jak i tak jedno wielkie G z niego jest
Wiesz, wolę jarać się Mistrzostwem Polski, niż wice jak u Petrescu. Przypomne, ze za jego kadencji przegralismy u siebie ze słabym Iraklisem i dopiero za Okuki wyciagnelismy na farcie 1-0, by w dogrywce wygrać 2-0, więc słabo nas Dan przygotowal.

On jest dobrym trenerem, ale na Polskę. Tutaj mamy piłkarzy leni, który wolą się obijać na treningach, niż trenować.
Ale to się nie zmieni szybko. Głupi, prosty przykład. Na lekcjach Wf 90% nauczycieli nie przywiązuje uwagi do rozgrzewki, ćwiczen - daje piłkę i mówi, grajcie.
Później zero techniki i kondycji.

Robek 27.12.2009 13:03

A Ja za Danem wcale nie tesknie i nie chciałbym aby do Nas wrócił
znowu przeciętna gra i narzekanie na sędziów,wiem wiem zaraz napiszecie ze słuszne ale jezeli jestes dobry to nawet majac przeciw sobie "czarnych" mozna wygrywac MP

Rob_Zombie 27.12.2009 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 834624)
Jaracie się tym mistrzostwem jak nie wiadomo czym,co z tego że mamy go praktycznie co roku jak i tak jedno wielkie G z niego jest ??

:lol: A to dobre...
Faktycznie, lepiej było pozostać tym 10-krotnym mistrzem Polski i dać se siana.

robert1980 27.12.2009 13:07

jak dla kogoś MP to G to jest niepoważny

Mario Nh 27.12.2009 13:18

Widać zbyt łatwo i często przychodziło nam zdobycie tytułu Mistrzostwa Polski w ostatnich latach to i ludzie się do sukcesu przyzwyczaili. Wszystkim tym, życzę 10 lat posuchy, Wisły zajmującej miejsce chociażby za Legią i Lechem...

skeba 27.12.2009 13:28

Cytat:

Widać zbyt łatwo i często przychodziło nam zdobycie tytułu Mistrzostwa Polski w ostatnich latach to i ludzie się do sukcesu przyzwyczaili. Wszystkim tym, życzę 10 lat posuchy, Wisły zajmującej miejsce chociażby za Legią i Lechem...
Dokładnie. Jak się skoncza sukcesy to bedzie placz i blagalne prosby, by Mp zostalo zdobyte.

Lemoniadowy Joe 27.12.2009 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 834665)
Widać zbyt łatwo i często przychodziło nam zdobycie tytułu Mistrzostwa Polski w ostatnich latach to i ludzie się do sukcesu przyzwyczaili. .

bo przychodziło przeważnie łatwo a nie zdobywaliśmy Mistrza tylko wtedy jak Cupiał wymieniał 2-4 trenerów na sezon


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 834665)
Wszystkim tym, życzę 10 lat posuchy, Wisły zajmującej miejsce chociażby za Legią i Lechem...

a nie domyślasz sie dlaczego po 10 latach dominacji jesteśmy teraz sportowo na poziomie Amiki czy Legii mając tyle sukcesów w postaci MP i zaraz musimy znowu kogoś sprzedawać

PS Wy tego zupełnie nie rozumiecie o czym mówi Petrescu a ja wiem że te 10 lat z Cupiałem został w dużej części zmarnowane dokładnie przez to jakie podejscie do pracy mają nasi piłkarze trenerzy i działacze

Dobrze chociaż że Boguś z "batem" stał nad trenerami i wymagał dużo to i wyniki na początku były gdy np. taka Legia marnowała kase z Daewoo czy Lech 3 lata dawał sobie na MP

wolfy 27.12.2009 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kao (Post 834592)
CHCEEEEMY DAAANAAAA NA TRENERAAAA! Gwiazdeczki nasze mają dostac wp#&&* !!!!

Podaj mi jeden powód, dla którego trener z sukcesami miał by przyjeżdżać do prowincjonalnego, biednego klubu z kompletnie nic nie znaczącej ligi. Petrescu jest poza naszym zasięgiem.
Nie mamy trenera, tylko wytwór treneropodobny autorstwa polskiej myśli szkoleniowej, mamy trzech średnich piłkarzy, których pewnie niedługo sprzedamy. Możemy sobie powtarzać jak to fajnie, że Skorża swoją bezmyślnością zatrzymał nas w rozwoju (być może na długie lata), ale takie są realia - nic nie znaczymy.

filoo 27.12.2009 13:44

To trudny problem, więc i ja postaram się coś powiedzieć.
Przy całym szacunku do M, bardzo cenię pracę Dana Petrescu w naszym klubie. Wielu piłkarzy zarzucało mu że przeprowadza ciężkie treningi. niejednokrotnie dowiadujemy siępotem ,że wyjeżdżając do klubu zagramanice ciężkie 5godzinne treningi to normalna sprawa. Nikt nie zaprzeczy że Dan był kimś w tym klubie, chociaż często narzekał na sędziów, potrafił udowodnić zawodnikom, że on wjego wieku potrafi trenować na równi z nimi. Oczywiście nasi zawodnicy nie są zawodowcami, ttylko naturszczykami i nie potrafili wytrzymać jego tempa. wydaje mi się że jakby Dan pracował w Wiśle 3 lata to bylibyśmy Galaktyczną Wisłą klepiącą wszystkich w PL i śmiało poczynającą sobie w Europie

A ci którym Dan nie pasował to raczej niech się zastanowią, bo chciałbym otrzymać chociaż jeden argument konkretny przeciw Jego ppracy w naszym klubiku

JOSE 841 27.12.2009 13:51

wolfy jeszcze nie dawno był w zasięgu Wisły a co do powodów to raczej pytanie do właścicieli którzy już raz zatrudnili Dana chociaż podam ci powód zrobić i osiągnąć z Wisłą to co zrobił i osiągnął z Unireą a że Dan na treningach nie oszczędza piłkarzy wie jak umotywować i poukładać zespół tak by ten wygrywał z silniejszymi zespołami w LM chociaż po tym co Cupiał zobaczył rok temu z Levadią w roli głównej to z miłą chęcią by powitał Dana ponownie na Reymonta

jova 27.12.2009 14:28

Pozwolę sobie przypomnieć jak Petrescu podbijał Europę.
"Koszmar powraca"
"(...)W oczach kibiców Wisły stanęły Valerengi, Tbilisi i Guimaraes. Obraz ten, z drobnymi przerwami, pozostał już do końcowego gwizdka sędziego z Finlandii Tony Asumay.(...)"
http://www.wislakrakow.com/www//show...8&pp=10&page=8

"Wisła: to samo co zwykle"
"(...)Wczorajszy mecz miał być rewanżem za trzy lata niepowodzeń w pucharach, a skończyło się porażką na własnym stadionie, która tylko wydłuża listę klęsk."
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35804,3619772.html

"Legii i Wisły kompromitacje na żywo"
"(...)przypominamy, że Iraklis nie wygrał jeszcze w tym sezonie meczu(...)"
http://www.sport.pl/sport/1,74735,3618795.html

Może to poniektórym odświeży pamięć.

kucharz_77 27.12.2009 14:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 834708)
Pozwolę sobie przypomnieć jak Petrescu podbijał Europę.
"Koszmar powraca"
"(...)W oczach kibiców Wisły stanęły Valerengi, Tbilisi i Guimaraes. Obraz ten, z drobnymi przerwami, pozostał już do końcowego gwizdka sędziego z Finlandii Tony Asumay.(...)"
http://www.wislakrakow.com/www//show...8&pp=10&page=8

"Wisła: to samo co zwykle"
"(...)Wczorajszy mecz miał być rewanżem za trzy lata niepowodzeń w pucharach, a skończyło się porażką na własnym stadionie, która tylko wydłuża listę klęsk."
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35804,3619772.html

"Legii i Wisły kompromitacje na żywo"
"(...)przypominamy, że Iraklis nie wygrał jeszcze w tym sezonie meczu(...)"
http://www.sport.pl/sport/1,74735,3618795.html

Może to poniektórym odświeży pamięć.

Ale w rewanżu wygrali z Iraklisem i awansowali do grupy Pucharu UEFA. Pewnie mi teraz powiesz ze to dzięki super trenerowi Okuce wygrali ten rewanż. Nie, wygrali go dzięki temu, że mieli siły biegać nie tylko 90 min ale i dodatkowe 30. A to wypracowali z Petrescu kolego. Inna sprawa to pewnie też im się wreszcie chciało, w końcu pozbyli się trenera to teraz pokażemy, że z innym to my jesteśmy super. Ale to już inna bajka.

1q2 27.12.2009 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 834708)

Może to poniektórym odświeży pamięć.

ahahahah normalnie leże:D

MatMario 27.12.2009 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 834708)
Pozwolę sobie przypomnieć jak Petrescu podbijał Europę.
"Koszmar powraca"
"(...)W oczach kibiców Wisły stanęły Valerengi, Tbilisi i Guimaraes. Obraz ten, z drobnymi przerwami, pozostał już do końcowego gwizdka sędziego z Finlandii Tony Asumay.(...)"
http://www.wislakrakow.com/www//show...8&pp=10&page=8

"Wisła: to samo co zwykle"
"(...)Wczorajszy mecz miał być rewanżem za trzy lata niepowodzeń w pucharach, a skończyło się porażką na własnym stadionie, która tylko wydłuża listę klęsk."
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35804,3619772.html

"Legii i Wisły kompromitacje na żywo"
"(...)przypominamy, że Iraklis nie wygrał jeszcze w tym sezonie meczu(...)"
http://www.sport.pl/sport/1,74735,3618795.html

Może to poniektórym odświeży pamięć.

Łosz ty jeden! Jak tak można hard workowi, wyciągać jakieś nic nie znaczące opinie wiecznie nieobiektywyncyh dziennikarzy! Przecież to tak naprawdę się nie wydarzyło, bo przecież Wisła pod wodzą Dana grała piłkę piękną dla oka, zachwycającą, z pięknymi schematami itd itp. Przecież każdy wie że po tym meczu miał ich Dan nauczyć strzelać gole, ustawiać się w ofensywie i celnie podawać, od tego momentu mieliśmy wygrywać a za rok juz były bilety na LM zabukowane.

O i widzisz już kucharz77 cię naprostował pięknie. Ja do dziś pamiętam jak oni pięknie gonili w tej Grecji, cóż to był za mecz, ta siła to przygoowanie, jak Nikola kopał tego wolnego to miałem wrażenie że jedynie on miał siłę tą piłkę w pole karne dokopać ale ciiii....

Kluvi 27.12.2009 14:49

jova odnosisz się do jednego meczu i myślisz że jesteś super??!! Weź lepiej pomyśl 3 razy zanim coś napiszesz..

MasterCarl 27.12.2009 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kucharz_77 (Post 834710)
Ale w rewanżu wygrali z Iraklisem i awansowali do grupy Pucharu UEFA. Pewnie mi teraz powiesz ze to dzięki super trenerowi Okuce wygrali ten rewanż. Nie, wygrali go dzięki temu, że mieli siły biegać nie tylko 90 min ale i dodatkowe 30. A to wypracowali z Petrescu kolego. Inna sprawa to pewnie też im się wreszcie chciało, w końcu pozbyli się trenera to teraz pokażemy, że z innym to my jesteśmy super. Ale to już inna bajka.

być może dzięki Petrescu mieli siły we wspomnianym meczu, ale co z tego skoro taktycznie byli fatalnie przygotowani... Petrescu nadawałby się na trenera siłowego, bo już z ustawieniem zespołu ma problem, ot moje zdanie.

AYALA 27.12.2009 15:01

pierwszy mecz z Iraklisem troche nie wyszedł ale w drugim meczu jak Wisła włączyła dopalacze to na boisku panowała tylko jedna drużyna.To dzięki świetnemu przygotowaniu fizycznemu (Petrescu) i troche szczęśliwej bramce Nikoli Wisła awansowała

Mario Nh 27.12.2009 15:01

Lemoniadowy Joe a czy ja w swoim poście napisałem że stoimy sportowo wyżej od Amiki?
Również podzielam Twoje zdanie dotyczące tych 10 lat, patrząc z perspektywy dłuższego czasu, tak zostały one przez Cupiała zmarnowane. Lecz nie tylko poprzez złe podejście piłkarzy, działaczy itd.
Temat sięga głębiej.

Według mnie, należy się tylko cieszyć z tych tytułów mistrzowskich i mimo wszystko być Cupiałowi wdzięcznym za to co zrobił. A że można było inaczej, lepiej? Ano można było...

Pablo84 27.12.2009 15:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 834624)
Jaracie się tym mistrzostwem jak nie wiadomo czym,co z tego że mamy go praktycznie co roku jak i tak jedno wielkie G z niego jest ??

Za pare lat przeczytaj sobie swojego posta.Jeszcze będziecie płakać za Wisła Cupiała i wspominać hegemonie i te wszystkie "pyrrusowe" mistrzostwa...

Lemoniadowy Joe 27.12.2009 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 834724)
Lemoniadowy Joe a czy ja w swoim poście napisałem że stoimy sportowo wyżej od Amiki?
Również podzielam Twoje zdanie dotyczące tych 10 lat, patrząc z perspektywy dłuższego czasu, tak zostały one przez Cupiała zmarnowane. Lecz nie tylko poprzez złe podejście piłkarzy, działaczy itd.
Temat sięga głębiej.
.

dokładnie temat sięga głebiej i jest kilka powodów ze nie jest znacznie lepiej aczkolwiek pięknych chwil było sporo ale jednym z powodów jest właśnie brak takich ludzi jak Petrescu z taka mentalnością bycia jak najlepszym zasuwania na całego dążenia do perfekcji , błędy popełnia każdy ale z odpowiednim podejściem (hard workiem :))można naprawdę dużo osiągnąć co zaczyna udowadniać Petrescu po raz drugi w swoim życiu najpierw jako piłkarz a teraz jako trener

Karherop 27.12.2009 15:16

A co gra takiego teraz Wisła za Skorzy że tak jeździcie na styl za Petrescu ? Z wizualnego punktu widzenia , styl gry był/jest podobny . Taktyki teraz u nas żadnej nie widzę , więc tez nie wiem o czym mówicie .

Za Petrescu w niecały rok pracy przegralismy dwa mecze , z Koroną w Kielcach i z Iraklisem . Za Skorzy mamy juz po 2,5 roku około 15 porażek .

Ludzie chyba zapomnieli o okolicznościach przegrania MP z Legią za Petrescu . To że 3/4 tamtych sędziów siedzi teraz w aresztach to oczywiście szczegół . To że Legia grała cała runde z rywalem który kolejkę wczesniej męczył się z nami to również szczegół . Danowi nie dano szansy w Krakowie . Skorża już otrzymał przynajmniej 4 razy wotum nieufności . Dan ani jednego .

To wszystko nie zmienia faktu że Dan do nas nie wróci , na pewno nie teraz gdy jest na trenerskiej fali . Kiedyś może , może ...

qwertyuiop3 27.12.2009 15:44

Nie rozumiem Waszego myślenia do końca. Jeśli jeden trener jest dobry to nie znaczy, że już inny być nie może.
Ja szanuję obu i dla mnie obaj są trenerami wysokiej klasy.
M. Skorża nie jest trenerem takim jakim stara się go pokazać spora grupa - na wszystko pozwala i prowadzi lajtowe treningi. Niektórych piłkarzy jednak powinien trzymać krócej.

W takich warunkach jakich pracuje Skorża to co osiągnął jest naprawdę wielkim sukcesem. Największą jego wadą, zresztą niezależną od niego jest PECH.
To nie jego wina, że rok temu w el. LM wylosował Barcelonę. Wielu ma pretensję za odpadnięcie z Tottenhamem, który przeżywał głęboki kryzys, ale to też nie była drużyna, którą powinno się bez problemu przejść.
Denerwuje już mnie te ciągłe przypominanie Levadii. Zgadzam się, że piłkarze byli przemęczeni, można było inaczej ich przygotować, ale nie zmienia to faktu, że na ostrym treningu nasze gwiazdy powinny ich przechodzić z przewagą kilkunastu bramek. Jakby forma przyszła za wcześnie to problemy były w późniejszych fazach, a także w lidze.
Pechem też chyba trzeba nazwać te wszystkie kontuzje (chociaż jest ich tak duża liczba, że trudno uwierzyć, że wszystkie wynikły z czystego przypadku). Można teraz gdybać, ale przy pełnym składzie gra na pewno nie wyglądałaby tak jak teraz wygląda. Sam Boguski z Gargułą zmniejszają nasz potencjał o 50%. Jak doliczymy do tego Brożka, Głowackiego i Sobolewskiego, którzy złapali kontuzje później to praktycznie zostaje tylko Piotr Brożek i Małecki.
Z takimi problemami kadrowymi mogą przytrafiać się wpadki. Szkoda, że akurat wypadły na najważniejsze mecze. Jednak za 2-3 lata nikt nie będzie pamiętał z kim Wisła przegrała, ale w pamięci pozostanie jedynie, które miejsce zajęła na koniec.

Nie można każdego niepowodzenia przypisywać trenerowi. Tak krawiec kraje, jak mu materiału staje. To, że Kirm, Małecki i Ćwielong mają tak rozregulowany celownik nie jest winą Skorży.

Faktem jest jednak, że z roku na rok nasza kadra jest coraz gorsza. Ale przy zdrowej drużynie, pozbawionej kontuzji mamy szansę dużo osiągnąć. Przydałoby się jednak trochę odmiany, pecha już starczy, czas na szczęście.

element 27.12.2009 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 834673)

a nie domyślasz sie dlaczego po 10 latach dominacji jesteśmy teraz sportowo na poziomie Amiki czy Legii mając tyle sukcesów w postaci MP i zaraz musimy znowu kogoś sprzedawać

Pobudka.
Nie ma już tylko profesjonalnie zarządzanej Wisły i ..Legii która próbowała dotrzymać jej kroku.
Tak było kilka lat po przyjściu Cupiała, który jak na Polskie warunki wpompował kupę kasy, naściągał najlepszych ligowców i po chwili Wisła była za mocna na tą ligę.
Wtedy Wisła była z innej bajki bo reszta była zacofana w rozwoju.
Teraz kluby stają się coraz lepiej zarządzane, sztaby trenerskie to nie Pan Mietek z baru mlecznego i jego syn.
Jest dużo więcej hajsu do podziału.
Legia i Wisła wyznaczała w ostatnich latach sumy za transfery, pensje, i różne takie tak opłaty.
Ceny które wtedy dla większość były niedostępne dziś są praktycznie na porządku dziennym.
Co w końcu musiało nadejść bo jeśli reszta chciała choćby musnąć pleców Wisły za pomocą kilkumetrowej przedłużki musiała stawiać na nowe standardy, sporo ryzykować i nie bać się postawić wszystko na jedną kartę.
A przede wszystkim powstają stadiony... i taki choćby Śląsk z Galerii Handlowej umiejscowionej obok stadionu będzie czerpać kosmiczne zyski. To samo Legia choćby za loże VIP. Lechia za nazwę PGE na stadionie będzie bodajże zwolniona w jakimś stopniu ze spłaty czynszu. Do tego wielce prawdopodobne że PGE zacznie ją sponsorować. Miasto Poznań jak wiemy robi wszystko by ich klub nie miał pod górkę i zapewne skończy się na tym że zyski ze stadionu będą szły w 100% do kasy klubu. A to tylko przykład kilku klubów bo już na dniach ruszą inne inwestycje/ stadionu i wizje na rozbudowę wielkiego klubu. U nas tak jasno słoneczko nie świeci tym bardziej widząc co wyprawia Majchrowski ze swoją bandą nieudaczników, którzy jak tak dalej pójdzie doprowadzą do rozwiązania sekcji TS Wisła typu koszykówka (a ta nas godnie reprezentuje w odpowiedniku piłkarskiej Ligi Mistrzów) ale przez brak hali za rok nie dopuszczą nas do rozgrywek i wszystko stracimy. Majcher już puce wali pod żydowskie nasienie, ale czego można się spodziewać po typie u którego na biurku wisi mała flaga Cracovii. Taki tam przykład bo jeśli tu robią pod górkę to i ze stadionem, zyskami, czynszem itp będą robić.
Pełno zysków ze stadionu będą szły do kasy miasta. A do tego roczny czynsz, choć lepiej byłoby to nazwać haraczem skoro cena za wynajem będzie wynosiła kilka milionów złotych (co choćby w porównaniu z Poznaniem to znikomy pieniądz gdzie bodajże mają płacić symboliczne kilka tyś złotych).
Nawet jak stadion dokończą na czas (E i D) to ciekawi mnie sprawa właśnie z lożami VIP i z jej zyskami. Bo jeśli i tu będą próbowali w.......ić swoje 3 grosze to można zapomnieć o szybkim rozwoju.. bo to właśnie one dają największe zyski.
W****ia mnie właśnie to że nowy stadion powinien wyznaczyć właśnie dużo lepsze standardy ale u nas z naszymi rządzącymi to daleko nie zajedziemy.

Dlatego radzę się obudzić bo już nie ma Wisły i długo nic. To nie Wisła jest coraz słabsza, tylko reszta jest coraz mocniejsza.
Za niedługo Śląsk, Poznań czy Legia będzie miała dużo wyższe budzety od naszego.
Trudno też nam wyjść w końcu na prostą skoro mamy w zapasie gigantyczny dług wobec TF.

gigant 27.12.2009 16:01

Nie napiszę z nicków, ale są tacy którym nie podobał się styl gry za Petrescu, a dzisiaj wychwalają styl gry za Skorży. Po pierwszych nie przegranych kolejkach ilość "maciejowego zachwycającego stylu", zabiła czujność i obiektywność paru osobników na forum bo przecież: "jako jedyni narzekacie po zwycięstwach", "w dupach się poprzewracało" i takie tam .......enie. Dzisiaj po takiej samej, albo nawet większej pycie granej przez naszych, trener z jakichś niezrozumiałych względów jest wynoszony w niebiosa.

W ostatnich latach tylko za Kasperczaka gralismy w piłkę i piłką, teraz mordujemy i piłkę i kibiców.

szczepanwislak 27.12.2009 16:53

Fakt , nie ma co wynosić w niebiosa Skorże bo faktycznie wielkiej piłki nie gramy.Ale jest wynoszony przez niektórych ponieważ konsekwentnie gromadzimy punkty. I za to nalezą mu się słowa uznania. Lecz musimy otworzyc oczy bo wielkiej piłki nie gramy. ale jest kim grać ta wielka piłkę ? może nie wielką ale na pewno ładna dla oka i dobrą. Końcówka meczu z Ruchem to pokazała. Wierze , że Maciek potrafi stworzyć taki własnie zespół tworzący kolektyw. Racja natomiast iz w ostatnich latach najlepszą piłkę graliśmy za Kasperczaka.

wolfy 27.12.2009 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 834743)
Dlatego radzę się obudzić bo już nie ma Wisły i długo nic. To nie Wisła jest coraz słabsza, tylko reszta jest coraz mocniejsza.
Za niedługo Śląsk, Poznań czy Legia będzie miała dużo wyższe budzety od naszego.
Trudno też nam wyjść w końcu na prostą skoro mamy w zapasie gigantyczny dług wobec TF.

Błąd. Jesteśmy coraz słabsi. Levadia będzie nam się czkawką odbijać jeszcze przez lata (wariant optymistyczny).
Pozostałe drużyny też są denne. Nie ma absolutnie żadnego postępu - cała liga sportowo idzie w dół. W tej chwili Skorża ustawił standardy na poziomie mistrza Estonii, ale nikt mi nie powie, że niżej upaść się już nie da.

Dlatego czekam aż nasze kluby (te z jakimikolwiek ambicjami) zaczną zatrudniać profesjonalistów, a wszelkie Skorże, Zielińskie i Fornaliki zostaną zepchnięte do drużyn klasy (maksimum) Odry Wodzisław.

Raphael 27.12.2009 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 834835)
Levadia będzie nam się czkawką odbijać jeszcze przez lata (wariant optymistyczny).
Pozostałe drużyny też są denne. Nie ma absolutnie żadnego postępu - cała liga sportowo idzie w dół. W tej chwili Skorża ustawił standardy na poziomie mistrza Estonii, ale nikt mi nie powie, że niżej upaść się już nie da.

Pleciesz głupoty. Na jednej wpadce z Levadią zbudowałeś całą tą swoją nienawiść do Skorży i mit naszej słabości w Europie nie zważając na wcześniejsze osiągnięcia. Tak na prawdę najwięcej zależy od piłkarzy i zarządu, który ich kontraktuje. Od kilku sezonów Wisła jest nieustannie osłabiana więc pojedyncza wpadka to ryzyko wpisane w taką politykę kadrową. Zdarza się najlepszym. Zaledwie rok wcześniej pokonaliśmy Barcelonę i rozgromiliśmy o wiele bogatszy Beitar. I tu jest wyznacznik naszych faktycznych możliwości.

felipe 27.12.2009 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raphael (Post 834877)
Pleciesz głupoty. Na jednej wpadce z Levadią zbudowałeś całą tą swoją nienawiść do Skorży i mit naszej słabości w Europie nie zważając na wcześniejsze osiągnięcia. Tak na prawdę najwięcej zależy od piłkarzy i zarządu, który ich kontraktuje. Od kilku sezonów Wisła jest nieustannie osłabiana więc pojedyncza wpadka to ryzyko wpisane w taką politykę kadrową. Zdarza się najlepszym. Zaledwie rok wcześniej pokonaliśmy Barcelonę i rozgromiliśmy o wiele bogatszy Beitar. I tu jest wyznacznik naszych faktycznych możliwości.

Naprawdę uznajesz zwycięstwo z pewną awansu Barceloną za wyznacznik naszych faktycznych możliwości ? :shock: To wydaje mie się, że nie znajdziemy wspólnego języka...

Dla mnie wyznacznikiem poziomu polskiej ligi (a co za tym idzie jej mistrza) są raczej regularne bęcki od ekip typu Broendby, NK Moskwa, Levadia, Brugge, Breda... Czyli mocno średnie w skali europejskiej ekipy, których przejść nie możemy.

jova 27.12.2009 23:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kucharz_77 (Post 834710)
Ale w rewanżu wygrali z Iraklisem i awansowali do grupy Pucharu UEFA. Pewnie mi teraz powiesz ze to dzięki super trenerowi Okuce wygrali ten rewanż. Nie, wygrali go dzięki temu, że mieli siły biegać nie tylko 90 min ale i dodatkowe 30. A to wypracowali z Petrescu kolego. Inna sprawa to pewnie też im się wreszcie chciało, w końcu pozbyli się trenera to teraz pokażemy, że z innym to my jesteśmy super. Ale to już inna bajka.

Zwycięstwo w drugim meczu to nie jest zasługa Okuki i nie efekt pracy Petrescu. To zwykły gigantyczny fart, bo uratował nas gol, który nie miał prawa wpaść.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kluvi (Post 834715)
jova odnosisz się do jednego meczu i myślisz że jesteś super??!! Weź lepiej pomyśl 3 razy zanim coś napiszesz..

Kilka osób nieźle się rozmarzyło i snuło wizję jak to byśmy wymiatali w Europie gdyby gburowaty Rumun wciąż był z nami. Chciałem przypomnieć z jakim skutkiem Dan grał z Wisłą w pucharach.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl