Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

saklak1906 01.10.2009 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 799198)
Przepraszam Cię, ale artykuł wyraźnie podkreśla, że negocjował Skorża i to do późnych godzin nocnych. Znaczy się kosztowało to trochę zdrowia:)

No dzisiaj kac musi byc okropny:-/

wislak68 01.10.2009 13:16

I teraz ciekawe bylo by wiedzieć na ile kontrakt wynegocjowany przez MS różni się od tych negocjowanych przez JB. Mielibyśmy jakąś wiedzę o tym na ile nowy manger (MS) jest twardszy/skuteczniejszy w negocjacjach od managera starego.
Poza tym ciekaw jestem kto prowadził treningi w czasie kiedy MS negocjował. Czyżby młody Janas powszechnie znany ze swojego talentu do "rozpracowywania" przeciwników Wisły (szczególnie tych z Pribałtyki)?

sandomingo 01.10.2009 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 799224)
I teraz ciekawe bylo by wiedzieć na ile kontrakt wynegocjowany przez MS różni się od tych negocjowanych przez JB. Mielibyśmy jakąś wiedzę o tym na ile nowy manger (MS) jest twardszy/skuteczniejszy w negocjacjach od managera starego.
Poza tym ciekaw jestem kto prowadził treningi w czasie kiedy MS negocjował. Czyżby młody Janas powszechnie znany ze swojego talentu do "rozpracowywania" przeciwników Wisły (szczególnie tych z Pribałtyki)?

Kontrakt Małeckiego został przygotowany jeszcze przez Bednarza - nie sądzę, żeby się tam coś istotnego zmieniło.
Wszystko rozbijało się o prowizję dla menago - i tutaj po długich, ciężkich, nocnych rozmowach najpewniej Wisła coś dodała, menago troszkę odpuścił no i jest.

Jeśli chodzi o treningi - bardzo często prowadzą je Janas albo Bahr.

Robert_wislak 01.10.2009 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 797255)
Przecież Skorża od początku nie był taki przekonany do Jirsaka, a i sam Tomasz nic wielkiego we Wiśle nie pokazał i chyba wkrótce Jego czas we Wiśle dobiegnie końca, bo chyba nie jest szczytem Jego marzeń grać przeciwko Hetmanowi Zamość.

Jeśli będziesz miał możliwość obejrzyj sobie jeszcze raz mecz z PoloniąWarszawa, albo mecze na początku przygody Tomasa w Wiśle kiedy grał głównie w pucharze Ekstraklasy. To była gra na mex 3 kontakty z pierwszej piłki. Pamietam mecz z Jagiellonią( Dudu chyba wtedy strzelił) jak chłopak miał więcej miejsca to tak przyśpieszał gre, że większość drużyny nie wiedziała co sie dzieje. Uważam, że jemu jako byłemu reprezentantowi młodzieżówki brakuje partnerów do gry. Nie ta mentalność.

saklak1906 01.10.2009 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 799228)

Jeśli chodzi o treningi - bardzo często prowadzą je Janas albo Bahr.

To tez, ale przeciez traningi nie trwaja 12 h dziennie tylko co najwyzej 2 x 1,5h ale zazwyczaj 2 h dziennie. Wiec nie wiem skad ten lamet ze Skorza bedac menadzerem nie ma czasu na treningi.

wislak68 01.10.2009 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 799228)
Kontrakt Małeckiego został przygotowany jeszcze przez Bednarza - nie sądzę, żeby się tam coś istotnego zmieniło.
Wszystko rozbijało się o prowizję dla menago - i tutaj po długich, ciężkich, nocnych rozmowach najpewniej Wisła coś dodała, menago troszkę odpuścił no i jest.

Jeśli chodzi o treningi - bardzo często prowadzą je Janas albo Bahr.

Jeśli nic się nie zmieniło to czemu tak zawzięcie negocjowano (zresztą strony internetowe podają że prowizja dla managera nie była jedynym punktem spornym)? Ponadto zgodnie z obiegową wiedzą za JB klub nie płacił managerom prowizji za przedłużenie kontraktu zawodnika Wisły (pozostawiał te kwestię do rozliczenia pomiędzy piłkarzem a zatrudnionym przez niego managerem). Jeśli coś się w tej sprawie zmieniło to jest to bardzo niebezpieczny precedens.

Znaczy MS zamiast na treningu koncentruje się na negocjacjach kontraktowych? Tego się właśnie obawiałem.

Jeśli treningi prowadzone są bardzo często przez Janasa/Bahra (jak pisze sandomingo) to znaczy ze MS w tym czasie zajmuje się czymś innym. Czyli jednak brakuje mu czasu na trening.

canarinhos 01.10.2009 15:00

Ale przeciez Janas i Bahr to takze trenerzy i oni rowniez musza prowadzic zajecia z druzyna.

Co do Jirsaka to uwazam, ze jesli teraz nie wykorzysta tej szansy to raczej bedzie mial wolna reke zima, a najpozniej latem jak Gargula wroci do gry,choc ja ciagle wierze ze Tomas zacznie grac na miare swoich mozliwosci. Ale bardziej obawiam sie o jego charakter, czy on po prostu pasuje do druzyny.

Przedluzenie kontraktu przez Małeckiego uwazam natomiast za wiadomosc dnia :)

AYALA 02.10.2009 07:15

http://sport.wp.pl/kat,32288,title,L...wiadomosc.html

Jeśli to jest prawda to Cupiał będzie sie musiał śpieszyc z podpisaniem nowego kontraktu ze Skorżą.Na pół roku przed wygaśnieciem umowy można przecież podpisac kontrakt z innym klubem.
Uważam że Pan Maciej powinien zostac bo i tak nikogo lepszego od niego sie nie znajdzie.

studio2 02.10.2009 07:44

Może zanim wstawisz kolejny podobny tekst to sprawdzisz z jakiego źródła on pochodzi :)

saklak1906 02.10.2009 08:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 799446)
http://sport.wp.pl/kat,32288,title,L...wiadomosc.html

Jeśli to jest prawda to Cupiał będzie sie musiał śpieszyc z podpisaniem nowego kontraktu ze Skorżą.Na pół roku przed wygaśnieciem umowy można przecież podpisac kontrakt z innym klubem.
Uważam że Pan Maciej powinien zostac bo i tak nikogo lepszego od niego sie nie znajdzie.

Rutkowski to sobie moze chciec. A po za tym Fuck szuka na sile sensacji- bajka jak nic.

KOMINEK 02.10.2009 08:17

Tak powstają artykuły szuka się gdzie komu kończy się kontrakt zestawia się fakty i dalej pisać :evil:

fialo 02.10.2009 08:32

Ciekawe tylko, czy Skorża będzie chciał po raz drugi w swojej karierze pracować w Amice ;>?

canarinhos 02.10.2009 10:02

No wlasnie, a ciekawy jestem kiedy prezes Cupał zaproponuje p. Skorży nowy kontrakt?
Pol roku przed wygasnieciem kontraktu trener moze postepowac tak jak kazdy pilkarz

brylant17 02.10.2009 10:17

canarinhos wydaje mi się jak Skorża zdobędzie mistrza i dopiero usiądą do rozmów tak mi się bynajmniej wydaje.A co do tego, że pan Maciej ma iść do Lecha skomentuje to w ten sposób: hahahahahaha

flamengista 02.10.2009 10:30

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Skorża poszedł do Amiki. Ale najpierw musiałby być spełniony jeden warunek, który na chwilę obecną wydaje się mało realny: Cupiał musiałby mu powiedzieć "dziękuję, do widzenia".

Skorża jest najlepiej zarabiającym trenerem w polskiej lidze, mimo wpadek zachował posadę a nawet jego pozycja uległa wzmocnieniu. Chce też odegrać się za Levadię w europejskich pucharach.

Pamiętajmy o tym, że Smuda nie dogadał się z Amiką m.in. przez wysokość kontraktu. Rutkowski skąpi grosza na kontrakty trenera i piłkarzy (Rengifo). Więc kokosów w Poznaniu Skorża nie zarobi.

kubanczyk 02.10.2009 10:31

niech idzie, mozan by zaryzykowac u nas z Szatalowem.

saklak1906 02.10.2009 10:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubanczyk (Post 799497)
niech idzie, mozan by zaryzykowac u nas z Szatalowem.

Masz czlowieku pochucie humoru, nie ta para kaloszy. Zastanowcie sie ludzie czego wy chcecie od zycia.:shock: :shock:

saklak1906 02.10.2009 10:44

Po zakonczeniu kontraktu jezeli nie zostanie przedluzony, Maciek moze isc gdzie chce Amika, Legi czy Cracovia bo jest trenerem i musi gdzies pracowac.I nie bedzie to zadna zdrada bo animozje kibicowskie go nie maja prawa interesowac.
Maciek nie jest glupi i nie ucieknie z Wisly, kontrakt wypelni do konca to nie ten typ czlowieka ze sie skusi na byle co.


A Cupial i RN jezeli maja choc odrobine oleju w glowie to zaczna juz negocjacje ze Skorza nawet gdyby to mial byc roczny kontrakt.

cassius31krakow 02.10.2009 10:47

:element Coś mi się wydaje, że możesz przeżyć jeszcze sporo zawodów. Tylko kibice mają Wisłę w sercu - najemnicy mają w sercu tylko kasę z Wisły

7 kotów 02.10.2009 10:53

To zlodziejski nasienie z Wronek kolejny raz wyciaga lape nie swoje.
Trza im powiedziec gromkie "spierdalajcie" za pomoca wyniku 5:0

BRTS39 02.10.2009 11:05

Chłopaki Fakt cos szepnal a wy już robicie drake jakby Skorza powiedzial : Tak mam oferte z Leszka.
Wogule nie powinnismy o tym dyskutowac. Sorry ale to sa zwykli szmaciarze - musza cos pisac , z reszta wiekszosc z was o tym dobrze wie. Jak Skorza zdobedzie mistrza to napewno zostanie bo nie beda zmianiac trenera przed Eliminacjami Ligi Mistrzow na swoim stadionie do tego. Jak awansuje do CL albo EL to pewnie dostanie kontrakt tak myślę.

tumik 02.10.2009 11:08

5:0 to mało :)
powiedzmy jeszcze, że Skorżą z nimi rozmawiał ale nie o posadzie trenera tylko o zakupie Lewandowskiego do Wisły bo się nie sprawdza i znacznie staniał z tych 8 mln Euro :) i już go nie lubią i nie ma się gdzie chłopak odbudować. :)

canarinhos 02.10.2009 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BRTS39 (Post 799515)
Jak awansuje do CL albo EL to pewnie dostanie kontrakt tak myślę.

Tylko, ze awans do jednych z tych rozgrywek to bodajze koncowka sierpnia, a kontrakt trenera Skorzy wygasa, jesli sie nie myle 30.06.2010r.

Fajnie by bylo gdyby w Wisle postapiono tak jak przykladowo w Arsenalu czy Manchesterze, gdzie jest jeden i ten sam trener jest przez wiele lat. Ale warunek jest jeden - musza byc wyniki z druzyna. W Polsce sa, ale w Europie juz ich nie ma.

buters87 02.10.2009 11:12

mnie się wydaje, że Maciek będzie chciał pozostać w Wiśle (o ile coś po drodze się nie wydarzy strasznego) ze względu na to, że dostał większą władzę w klubie, przychodzą piłkarze których on chce (Garguła, Kirm) i może budować po swojemu drużynę... czuje poparcie kibiców i wie że powrót na nowy stadion może dać jeszcze wiele dobrego a przecież źle nie jest (tak, pamiętam Levadie). dodatkowo pchać się do Lecha do aktualnie wielkiego jednego bagna, gdzie każdy obwinia każdego i to co najwyżej za kilka euro więcej bo niewierze, że poznaniacy są wstanie w sposób drastyczny przebić jego dotychczasowe zarobki.. dlatego jeśli będzie wola pana Cupiała to napewno trener Skorża zostanie z nami na kolejne 3 lata...;)

tofik 02.10.2009 12:12

Dopuki się Cupiałowi nie znudzi Maciej Skorża, nie ma o czym rozmawiać.
Przecież wyżej niż praca w Wiśle, to tylko repra i zagranica. Zagranicą naszych nie chcą, a repra jest dla dziadków po 50 (generalnie)

szprotson 02.10.2009 12:13

po zwolnieniu Benhakiera, był wywiad z polskimi najlepszymi co do przejecia pałeczki po Leo, i Maciej Skorża jako jedyny powiedzial ze nie widzi mozliwosci pracy w kadrze gdyż ma ważny kontrakt z Wisła i chcialby do dokonczyc a jesli to bedzie mozliwe, to przedluzyc.

Ja po prostu nie dopuszczam myśli by poszedł do tego ************* Lecha

canarinhos 02.10.2009 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 799527)
Dopuki się Cupiałowi nie znudzi Maciej Skorża, nie ma o czym rozmawiać.
Przecież wyżej niż praca w Wiśle, to tylko repra i zagranica. Zagranicą naszych nie chcą, a repra jest dla dziadków po 50 (generalnie)

Dokladnie masz racje.
Chyba jednak nikt nie wyobraza sobie trenera Skorzy w Lechu, bo jak sam powiedzial kibicuje on tylko Wisle.

westersyl 02.10.2009 13:01

Informacje z Faktu należy traktować z przymrożeniem oka jednak należy pamiętać, że SKWK już kiedyś informowało o tej sytuacji.
Pamiętam jak Rutkowski publicznie wypowiadał się, że Skorża się nie nadaje i że to trener tylko na "dobre dni". Myślę że po tym co stało się w Talinie Skorża ma wszystkim tutaj coś do udowodnienia i nawet jeśli kuchenkorz zacząłby kusić nie wiem jak dobrymi ofertami powinien odmówić. Szczególnie powinien pokazać, że to zaufanie, którym obdarza go prezes Cupiał nie było błędem.

el Nuero 02.10.2009 13:16

Co do pana Macieja i jego osiągnięć
 
Chyba nawet nasz w gorącej wodzie kąpany Nadprezes rozumie, że trudno porywać się z motyką na słońce, a ze słabą kadrą - na Barcelonę (przykład z zeszłego roku). Już wówczas niektóre gazety pisały, że "Skorża wyleci". Tymczasem pan Maciek obronił z Wisełką mistrzostwo, podczas gdy nasz pogromca (Barca) wygrał mistrzostwo kraju i LM, więc "z czym do gościa"?

Co do obecnego sezonu. Myślę, że Skorża ma ogromną chęć "odegrania się" za plamę z Levadią (sam bym o tym myślał). Po drugie, do porażki na tak wczesnym etapie przyczynił się również fakt, że drużyna była wykończona kontuzjami (Boguski, Garguła, Singlar, Głowacki - w pierwszym meczu, Brożek - po kontuzji bez formy), Jopa ściągnięto alarmowo w ostatniej chwili, a Alvarez przyszedł za późno). Szansa była wielka, ale drużyna musiałaby być nie tylko zgrana, ale i zdrowa. Nędza na ławce rezerwowych w meczach pucharowych jest może tylko częściowym usprawiedliwieniem Skorży, który jednak miał odwagę i gotowość wzięcia konsekwencji na swój grzbiet. Może to był jeden z czynników, że Nadprezes dał mu jeszcze szansę, podczas gdy po Tbilisi dla Kasperczaka i jego dream-teamu nie było już usprawiedliwienia.

Rutkowski i jego Amica mogą sobie chcieć. Jeśli Cupiał przeanalizuje, że opłaca się znacznie wzmocnić zimą drużynę w perspektywie powrotu na gotowy "Stadion Smoka R22" i konkretnych zarobków (bilety, transmisje), to pan Maciej będzie miał wreszcie drużynę gotową do walki nie tylko w polskiej lidze. Nawet cel realny - faza grupowa LE (gdzie grają m.in. BATE, S.Tiraspol czy Ventspils) - to solidny zarobek i ogranie drużyny. Chciałbym, aby pan Maciej został i dalej budował Wisłę. A karuzela trenerska niech sobie tańczy na Bułgarskiej.

PhantomRanger 02.10.2009 22:37

Fuckt niech sobie wymyśla bzdety gdzie indziej. Myślę, że Skorża docenił to, że Cupiał nie podziękował mu po Levadii chociaż miał to tego 100% prawo. Zresztą uważam, że Skorży należą się jeszcze 2 lata pracy w Wiśle i niech przez ten czas sam dobiera zawodników i jeśli w tym czasie nie będzie przynajmniej grupy LE, wtedy należy mu podziękować. Gra Wisły może nie porywa, ale nie zapominajmy, że to nie ta Wisła z 2002-2003. Myślę, że jak wróci Garguła i Boguski to może byći super gra. Nie tylko skrzydłami, ale i środkiem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl