Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

zybert77 13.05.2011 11:36

Cóż mogę więcej powiedzieć. Byłem i widziałem i kibiców Romy w szalach i kibiców Lazio w szalach.
Kwestie terytorialne nie mają znaczenia, człowiek bezpieczny powienien być wszędzie.

Mam pretensję do PZPN - wyraziłem je w pkt. 3 wcześniejszego postu.
Niestety rak toczy całe środowisko piłkarskie (nie wyłączając kibiców), stąd moje przyzwolenie na środki nadzwyczajne

legion18 13.05.2011 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1091709)
Wg. prawa Starucha na tym meczu nie powinno być (ma zakaz stadionowy).

Jak widać nawet ludzie wysoko postawieni w SKLW mają zerowy wpływ na to jak się zachowuje kibolstwo.
Co pokazuje, że dotychczasowa droga tzw. współpracy nie zdaje egzaminu. Czas na respektowanie prawa.

Skoro ich zamykają za przebywanie na murawie w sytuacji, gdy mają do tego prawo to co by było jakby siłą kogoś zmuszali do powrotu na trybuny?
E: z mojej strony koniec.

Sartre 13.05.2011 11:40

Cytat:

Wg. prawa Starucha na tym meczu nie powinno być (ma zakaz stadionowy).
Czy Ty czytasz co się do Ciebie pisze? Już Ci kilka osób wytłumaczyło, że ten zakaz nie obejmuje, wg. prawa, Pucharu Polski. Zabronić mu sprzedaży biletu mógł jakimś psim swędem PZPN - przy okazji samemu łamiąc prawo (art. z kodeksu wykroczeń o dyskryminacji konsumenckiej - czyli nieuzasadnionej odmowie sprzedaży lub świadczenia usługi. No chyba, że by uzasadnili, ale to na dwoje babka wróżyła). Tylko, że PZPN nie lubi się brudzić niepopularnymi decyzjami, bo oni bardzo dbają o imidż - już abstrahuję od tego, że taki zakaz sprzedaży to byłaby głupota.

Cytat:

Jak widać nawet ludzie wysoko postawieni w SKLW mają zerowy wpływ na to jak się zachowuje kibolstwo.
A co takiego kibolstwo Legii zrobiło, że na SKLW najeżdżasz? Wbiegli na murawę, rozebrali zawodników, poskakali, pomachali rękami, zeszli z murawy. Z jedna osoba rzuciła grudką murawy w kask policjantowi, ktoś przewrócił wiadro z wodą.

Media tak uwielbiają pisać o tym, jak to "kibice Legii wbiegli na murawę" a potem "kibole zdewastowali stadion" już nie wspominając za bardzo o tym, że kibiców Legii tam za bardzo nie było. A potem ktoś taki jak Ty pisze, że "SKLW nie upilnowało". No faktycznie hańba i zdrada o poranku, wbiegli na murawę, a potem z niej zeszli, zbrodniarze.

Weź znajdź mi chociaż jedno ujęcie, jedno zdjęcie, jeden filmik, na którym kibole Legii robią burdę na stadionie w Bydgoszczy.

EDIT:

Cytat:

Proponuje wszystkim wcisnąć przycisk ignoruj pod jego avatarem.
Słusznie. Ja już dodałem. Chryste, co za ułom.

zybert77 13.05.2011 11:40

Ma zakaz stadionowy, więc na mecze nie powinien chodzić. Kropka.
Guzik mnie obchodzi, że dostał go w innych rozgrywkach.

Powtórzę - nikt nie zabrania organizatorom meczów w Polsce wymieniać się informacjami o zakazach stadionowych.
To, że S. (z pomocą policjanta) się tam dostał nie jest sytuacją normalną i nie pownno być akceptowane

matheo91 13.05.2011 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1091718)
Cóż mogę więcej powiedzieć. Byłem i widziałem i kibiców Romy w szalach i kibiców Lazio w szalach.
Kwestie terytorialne nie mają znaczenia, człowiek bezpieczny powienien być wszędzie.

Ale nie koniecznie wrócił w tych barwach do domu. Kwestie terytorialne mają ogromne znaczenie.
Gdyby człowiek bezpiecznie był wszędzie to na świecie panował by pokój(Tobie to trzeba prostymi środkami tłumaczyć choć nawet one nie pomagają)

lorddavy 13.05.2011 11:49

Niestety ale protest polegający na braku dopingu czy też opuszczaniu stadionów kompletnie nic nie da. Co więcej Tuskomatoły będą się jeszcze cieszyć, że jest cicho. Protest musiałby się przenieść na ulice miast. (oczywiście nie chodzi mi o jakieś rozróby) Inne wyjście to upadek tego skompromitowanego rządu i zmiana na inny.

zybert77 13.05.2011 11:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 1091704)
Wiesz na jakie mecze Staruch mial zakaz? Widac nie wiesz wiec na cholere sie udzielasz? Nie mial zakazu wiec sobie na meczu byl i mial do tego prawo. Dostal pozwolenie bo mial do tego prawo. Wlasnie gdyby mu nie wydali biletu to by to prawo zlamali. Polecial gosc ktory respektuje prawo bo chodzilo o Starucha? Macie swoje Panstwo Prawa i Donka z kolesiami.

Widze najwieksi znawcy i gieroje gowno wiedza a sie wypowiadaja jak fachowcy.

- Nie wpuszczając pana Staruchowicza na mecz Pucharu Polski PZPN mógłby narazić się na zarzut dyskryminacji. Ale w tych okolicznościach, nie jestem pewien, czy pan Staruchowicz wygrałby taką sprawę przed sądem. Mam co do tego spore wątpliwości - uważa mecenas Piotr Paduszyński.

oraz link: http://www.sport.pl/pilka/1,65045,95...a__ale___.html
Chociaż pewnie zaraz usłyszę, że skoro na Wybiórczej to musi być nieprawda

Powtórzę - nikt nie zabrania wymieniać się i respektować wzajemnie zakazy stadionowe.
Mam nadzieję, że lenistwo i tumiwisizm organizatorów rozgrywek piłkarskich w Polsce się niedługo skończy

Mareq 13.05.2011 11:51

Cytat:

Ma zakaz stadionowy, więc na mecze nie powinien chodzić. Kropka.
Guzik mnie obchodzi, że dostał go w innych rozgrywkach.
Guzik cie obchodzi wyrok sadu , ale prawo powinno byc przestrzegane
:lol:

Oczywiscie nie ma zadnego znaczenia , ze Staruch nic zlego na tym meczu nie robił . Nie miał się tam prawa(akurat w tym przypadku jak najbardziej miał)pojawić i już.
Pozytywizm pełną gębą . Jak Ci prawnie nakażą urąbać sobie prawą rękę , to tak zrobisz.

Jery 13.05.2011 11:54

Protest to protest i nie możemy się wyłamywać, choć ja bym wolał, żeby na takim meczu doping był.
Trzeba jechać po rządzących i pzpn...W C+ na pewno będą z tego powodu płakać i zostanie to zauważone. Wisłę można dopingować w przerwie, przed meczem i po nim... Nie wiem jakie są możliwości wniesienia oprawy, która miała być na Lechu? Szczerze mówiąc mam gdzieś to co "każe" klub... Oprawa powinna zostać zaprezentowana, a jak zamkną stadion to przyjdziemy pod.

opt 13.05.2011 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1091728)
Ma zakaz stadionowy, więc na mecze nie powinien chodzić. Kropka.
Guzik mnie obchodzi, że dostał go w innych rozgrywkach.

Jeśli ktoś dostanie sądowy zakaz zbliżania się do osoby XYZ, to nie znaczy że nie może iść kupić bułek i zbliżyć się do kasjerki.

Koniec tematu, a prowokator ląduje na liście ignorowanych.

zybert77 13.05.2011 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mareq (Post 1091742)
Guzik cie obchodzi wyrok sadu , ale prawo powinno byc przestrzegane
:lol:

Oczywiscie nie ma zadnego znaczenia , ze Staruch nic zlego na tym meczu nie robił . Nie miał się tam prawa(akurat w tym przypadku jak najbardziej miał)pojawić i już.
Pozytywizm pełną gębą . Jak Ci prawnie nakażą urąbać sobie prawą rękę , to tak zrobisz.

napiszę tak żebyś zrozumiał. W sprawie Pana S. nie ma wyroku sądu, obowiązuje zakaz stadionowy wydany przez klub. Organizatorzy (w tym PZPN) meczów powinni się wymieniać informacjami o zakazach stadionowych i je wzajemnie respektować, bo nikt nie zagwarantuje, że Pan S. nie zaszczyci kolejnego człowieka strzałem w zęby na innych rozgrywkach skoro już to raz zrobił.
Przebywanie na meczu wbrew zakazowi stadionowemu jest złamaniem regulaminu obiektu - a przez to złamaniem obowiązującego prawa. Czy Wam się to podoba, czy nie.

Tumiwisizm i lenistwo klubów i PZPN mam nadzieję się skończy, bo wpuszczanie na stadion osób karanych zakazem stadionowym jest proszeniem się o kłopoty

Greeg 13.05.2011 12:05

Zakaz stadionowy może orzec jedynie Sąd ... nie ma wyroku więc S może bywać. Prościej już na pewno się nie da. Zakaz klubowy to nie to samo co zakaz stadionowy!

zybert77 13.05.2011 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez legion18 (Post 1091705)
W Rzymie to jednak jest bezpiecznie, nie to co w zaściankowym Krakowie:
http://www.igol.pl/article,10744.html
http://www.manusite.pl/index.php?co=...nosci&id=16632

Byłeś wtedy ze mną w Rzymie? Nie przypominam sobie żebyś tam był razem z nami - więc nie komentuj.

Jaroo1 13.05.2011 12:09

Cytat:

Wg. prawa Starucha na tym meczu nie powinno być (ma zakaz stadionowy).
Mowilem Wam nie dyskutowac z prowokatorami. Jak taki "kibic" ma byc przeciwko Tuskowi skoro on nawet nie potrafi a raczej nie chce zrozumiec ze Staruch zakaz mial tylko na Ekstraklase a na PP nie. To sa ludzie zmanipulowani przez media, oni sa zahipnotyzowani. CO bys nie powiedzial to on na to sra i dalej swoje. Jasno wynika z zacytowanego fragmentu ze do takiego kogos nie dotrze sie nawet najparwdziwsza prawda, to jest kibol Tuska i wyborca PO ktory ma swoja jedyna sluszna prawde. I nie chodzi tutaj o wycieczki polityczne, mozna byc za PO za PiSem ale jesli ktos jest tak za dana partia ze zaklamuje rzeczywistosc to cos juz jest nie tak. Wtedy mamy doczynienia z kibolem politycznym, z ktorym sie nie dogadasz.

Pablo84 13.05.2011 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1091701)
Nie byłem w Rzymie, więc cięzko mi oceniać. Ale na prawdę trudno mi uwierzyć, że na co dzień chodzą sobie koło siebie w barwach a w weekend leją się między soba jak na tym filmiku, który Ci wkleiłem



To miej pretensje do PZPN, który ma takie a nie inne przepisy. Zorganizował finał na kurniku w podzięcie za głosy prezesa tamtejszego okręgowego związku piłki nożnej, a teraz tradycyjnie udaje niewinnego i obwinia wszystkich dookoła włącznie z policją.

Jeszcze raz to wkleję: (do ....a znudzenia)
2010
http://c0834752.cdn.imgwykop.pl/11qj...ATOSvrbTWz.jpg
2011
http://c0834752.cdn.imgwykop.pl/01qj...ATOSvrbTWz.jpg

Ar222 13.05.2011 12:15

zybert i crazykaro do ignorowanych i wreszcie mi przestało ciśnienie skakać dzisiaj - to był dobry pomysł.

Studio ma rację, mimo że Poznaniak, już od ok. miliona stron mu (zybertowi) się tłumaczy do znudzenia na wszelkie logiczne sposoby, co i jak, a koleś sam sobie zaprzecza. Rozumiem, że można się nie zgadzać z tym bojkotem, ale kolesia, który nie rozumie, co się do niego mówi, po prostu olejcie.

A co do bojkotu, to apeluję o spokój przynajmniej do oficjalnej decyzji Stowarzyszenia dot. dopingu.

kreseq 13.05.2011 12:21

Skwitujmy to tak... : http://www.youtube.com/watch?v=6H6yaALap-Y

Dziekuje, pozdrawiam :)

masterlag 13.05.2011 12:35

A ja tak apropo rac.
Czego my oczekujemy od rządu czy kogokolwiek (nie wiem dokładnie kto zabrania) skoro nie umiemy się tym posługiwać?
No niestety, ale jak mamy mieć pozwolenie na race w trakcie meczy jak jacyś debile nimi rzucają na boisko czy po trybunach? Nie chcę nikogo obrazić, ale nie wiem jak można inaczej nazwać ludzi, którzy się rzucają czymkolwiek innym niż śnieżki w zimie... -,-

Ja jestem jak najbardziej za racami, bo to zawsze urozmaica oprawę, daje piękny efekt, ale niech się za to biorą osoby normalne! Do szału mnie to doprowadza, że te osoby, które uważają race za bezpieczne i walczą o nie pokazują zaraz, że jest zupełnie inaczej.

Potrafi mi ktoś wytłumaczyć tę sprawę?

tomek100 13.05.2011 12:37

podałem przykładowo Lech / Wisła / Legia.

Wisła jest nie ważna - ważne jest dla Was żeby kibole dalej rządzili stadionami...

powiedźcie to wprost, ale nie uprawiajcie hipokryzji, że" tusk, prawa człowieka, itp...."

legion18 13.05.2011 12:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masterlag (Post 1091816)
A ja tak apropo rac.
Czego my oczekujemy od rządu czy kogokolwiek (nie wiem dokładnie kto zabrania) skoro nie umiemy się tym posługiwać?
No niestety, ale jak mamy mieć pozwolenie na race w trakcie meczy jak jacyś debile nimi rzucają na boisko czy po trybunach? Nie chcę nikogo obrazić, ale nie wiem jak można inaczej nazwać ludzi, którzy się rzucają czymkolwiek innym niż śnieżki w zimie... -,-

Ja jestem jak najbardziej za racami, bo to zawsze urozmaica oprawę, daje piękny efekt, ale niech się za to biorą osoby normalne! Do szału mnie to doprowadza, że te osoby, które uważają race za bezpieczne i walczą o nie pokazują zaraz, że jest zupełnie inaczej.

Potrafi mi ktoś wytłumaczyć tę sprawę?

Przecież race nie sią jakiś głównym tematem walki, ba, wogóle nie są tematem. Ale jak już, to organizacje kibicowskie chcą aby były zalegalizowane na zasadzie odpalania przez przeszkolone osoby. Nie miałyby zakrytych twarzy więc nie ryzykowaliby rzucenia na boisko. Teraz skoro się muszą przebierać, i maskować to niektórzy mogą pomyśleć, że i tak nie poniosą odpowiedzialności więc im nie zależy.

zybert77 13.05.2011 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matheo91 (Post 1091730)
Ale nie koniecznie wrócił w tych barwach do domu. Kwestie terytorialne mają ogromne znaczenie.
Gdyby człowiek bezpiecznie był wszędzie to na świecie panował by pokój(Tobie to trzeba prostymi środkami tłumaczyć choć nawet one nie pomagają)

to, że tak nie jest nie oznacza że mam to akceptować.

podałem przykład Rzymu, kto był ten widział.

TSW Fanatyk 13.05.2011 12:42

http://lechia.gda.pl/forum/watek/6254/ chyba jednak będzie bojkot meczu, w Gdańsku już pierwsze rozważania

zybert77 13.05.2011 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 1091773)
Satre zwolnij :) Reklamy w waszym narozniku same sie nie przewrocily;)

Natomiast smieszy mnie wasza dyskusja z jakims pamparampam zybertem, za przeproszeniem modow, ale to jakas meska ...., strach sie bac, ale on przeciez w tv oglada mecze na eNce a tam przeciez LM i zajebiste atmosfery na barcelonach, manchesterach, realach, po co sie denerwuejcie? Olejcie pedancika:)

Wszystkich zachęcam do polemiki bez jadu i ubliżania. Tak prowadzona rozmowa jest znacznie przyjemniejsza.

Zdecydowałem się wkroczyć na to forum aktywnie dziś, choć czytelnikiem jestem od dawna, żeby Wam wytłumaczyć jak ostatnie wydarzenia odbiera zwykły kibic. Taki, który na Wisłę chodzi wiele lat i czasem na wyjazd zajrzy.

studio 13.05.2011 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomek100 (Post 1091818)
podałem przykładowo Lech / Wisła / Legia.

Wisła jest nie ważna - ważne jest dla Was żeby kibole dalej rządzili stadionami...

powiedźcie to wprost, ale nie uprawiajcie hipokryzji, że" tusk, prawa człowieka, itp...."


Nie stadionami, ale tym co sie dzieje na trybunach, rozumiem ze Ty wolisz zeby matol Tusk rzadzil trybunami? Od zarzadzania stadionami powinny byc kluby.

ps. Stadion Zaglebia i Slaska zamkniety :lol:

zim zum 13.05.2011 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW Fanatyk (Post 1091827)
http://lechia.gda.pl/forum/watek/6254/ chyba jednak będzie bojkot meczu, w Gdańsku już pierwsze rozważania

Zdanie Laty obrazuje jego inteligencję. Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać :lol:

dynek.pl 13.05.2011 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masterlag (Post 1091816)
A ja tak apropo rac.
Czego my oczekujemy od rządu czy kogokolwiek (nie wiem dokładnie kto zabrania) skoro nie umiemy się tym posługiwać?
No niestety, ale jak mamy mieć pozwolenie na race w trakcie meczy jak jacyś debile nimi rzucają na boisko czy po trybunach? Nie chcę nikogo obrazić, ale nie wiem jak można inaczej nazwać ludzi, którzy się rzucają czymkolwiek innym niż śnieżki w zimie... -,-

Ja jestem jak najbardziej za racami, bo to zawsze urozmaica oprawę, daje piękny efekt, ale niech się za to biorą osoby normalne! Do szału mnie to doprowadza, że te osoby, które uważają race za bezpieczne i walczą o nie pokazują zaraz, że jest zupełnie inaczej.

Potrafi mi ktoś wytłumaczyć tę sprawę?

Jesli mowisz o derbach Dolnego Slaska to to byla prowokacja. Jeden z ochroniarzy puscil bąka w kierunku sektora gosci.
Przed meczem widziano tez politykow pewnej partii jak z samochodu tvn24 nalewwali ochroniarzom fasolke po bretonsku.
To daje do myslenia.

crapmaster 13.05.2011 13:00

Brak dopingu to bedzie nasza porazka. Tusk wlasnie tego chce! Abysmy sie sklocili miedzy soba.
Trzeba byc bardzo ostroznym z tym protestem i decyzjami w sprawie Derbow.

Sartre 13.05.2011 13:03

Padłem :D Koleś z GW bardzo chciał napisać, że zamykanie stadionów to kretyńska polityka, ale ponieważ jest w GW, to robi za to najazd na... PZPN :D O rządzie czy wojewodach nawet się nie zająknął :D

A na dole podpisek, na wszelki wypadek, że "pan Edward Kufel przedstawia tu swoje prywatne poglądy", jakby się ktoś z rządu jednak połapał, że ten PZPN, to tak naprawdę oni :D

FooFighter 13.05.2011 13:15

No i zamknął mi stadion Rudy Populista!

To za to, że 2-3 gości odpaliło race w Lubinie karze się mnie i 20 tys. innych kibiców:!:

I to ma być państwo prawa? To jest chore.

Rząd potrzebuje jakiegoś sukcesu przed wyborami, to sobie znalazł wroga ludu.
Idealny temat zastępczy przy uchwalaniu budżetu, nie ma co.

Zwrócisz mi Rudy Szeryfie za bilet?

zim zum 13.05.2011 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sartre (Post 1091877)
Padłem :D Koleś z GW bardzo chciał napisać, że zamykanie stadionów to kretyńska polityka, ale ponieważ jest w GW, to robi za to najazd na... PZPN :D O rządzie czy wojewodach nawet się nie zająknął :D

A na dole podpisek, na wszelki wypadek, że "pan Edward Kufel przedstawia tu swoje prywatne poglądy", jakby się ktoś z rządu jednak połapał, że ten PZPN, to tak naprawdę oni :D

Tu masz lepsze

Cytat:

Mecz Korona - Lechia był bez gości. a tu:

22-letni mężczyzna z Gdańska wpadł w Końskich, gdy przewoził 10 tysięcy ampułek nielegalnych anabolików. Został zatrzymany w środę po południu. Czy wiózł je do Kielc w związku z meczem Korony z Lechią Gdańsk? Niewykluczone, bo okazuje się, że był już notowany za tzw. ustawki kiboli.
Była środa ok. godz. 16, kiedy koneccy policjanci otrzymali informację, że w miejscowości Czermno doszło do kolizji drogowej. 22-letni mieszkaniec Gdańska kierując volkswagenem bora wypadł z drogi na pobocze i dachował. Nie odniósł poważnych obrażeń, przybyli na miejsce funkcjonariusze zwrócili jednak uwagę na tekturowe pudła, przewożone w bagażniku i na tylnich siedzeniach pojazdu.
- Okazało się, że jest w nich ponad 10 tysięcy szklanych ampułek ze sterydami o szacunkowej wartości ponad 100 tys. zł - informuje Grzegorz Dudek, p.o. rzecznika świętokrzyskiej policji.
Jak dodaje, anaboliki to leki, których przechowywanie bądź wprowadzanie do obrotu bez specjalnego pozwolenia jest zabronione. Można je kupić w aptece na receptę, ale 22-latek nie miał żadnych dokumentów, które pozwalałyby na ich posiadanie. Nie był też w stanie powiedzieć, skąd się wzięły w jego samochodzie. - Został zatrzymany, grozi mu teraz do dwóch lat więzienia - informuje Dudek.
Co ciekawe, policja podejrzewa, że 22-latek to pseudokibic sympatyzujący z Lechią Gdańsk, która właśnie w środę wieczorem rozgrywała mecz w Kielcach z Koroną. Bardzo prawdopodobne więc, że to Kielce były celem podróży 22-latka. Co więcej, mężczyzna jest dobrze znany policjantom z Pomorza, m.in. za udział w kibolskich bójkach, czyli tzw. ustawkach.
Szkoda tylko, że mecz był bez kibiców gości :)

zcp89 13.05.2011 13:21

brak dopingu w tak słabej lidze jest dość poważnym prztyczkiem. taki produkt źle się sprzedaje w TV - brak emocji. Canal+ i Polsat na to nie pozwolą, nie po to wywalili 120 mln zł. Brak dopingu to najlepsze co na razie można zrobić

bercik860 13.05.2011 13:23

Moim zdaniem zarządy klubów powinny jakoś interweniować, przecież to co się dzieje to istna paranoja.
A brak dopingu to dla klubu żadna strata, nie oszukujmy sie, kasy za bilety jest tyle samo...

masterlag 13.05.2011 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez legion18 (Post 1091824)
Przecież race nie sią jakiś głównym tematem walki, ba, wogóle nie są tematem. Ale jak już, to organizacje kibicowskie chcą aby były zalegalizowane na zasadzie odpalania przez przeszkolone osoby. Nie miałyby zakrytych twarzy więc nie ryzykowaliby rzucenia na boisko. Teraz skoro się muszą przebierać, i maskować to niektórzy mogą pomyśleć, że i tak nie poniosą odpowiedzialności więc im nie zależy.

Matko! Ja wiem, że nie są to też napisałam na poczatku "A ja apropo rac", bo mnie zastanawia ten temat.
Pogratulować takim myślenia...

@dynek.pl- ano daje. Ale nie chodziło mi tylko o tę sytuację. Ogólnie rzecz wzięłam, bo nie tylko na tychże derbach takie rzeczy się działy.

zybert77 13.05.2011 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FooFighter (Post 1091892)
No i zamknął mi stadion Rudy Populista!

To za to, że 2-3 gości odpaliło race w Lubinie karze się mnie i 20 tys. innych kibiców:!:

I to ma być państwo prawa? To jest chore.

Rząd potrzebuje jakiegoś sukcesu przed wyborami, to sobie znalazł wroga ludu.
Idealny temat zastępczy przy uchwalaniu budżetu, nie ma co.

Zwrócisz mi Rudy Szeryfie za bilet?

Wybacz szczerość, ale proponuję żebyś po zwrot udał się do wymienionych 2-3 kolesi, którzy odpalili race.
Na podobnej zasadzie jak kiedyś duński kibol został ukarany ogromną karą za przerwanie meczu międzypaństwowego pomiędzy Danią i Szwecją. Z tego co pamiętam gość będzie pracował na to kilkanaście/dziesiąt lat.

Lista uchybień, które wskazuje policja w piśmie do wojewody była dłuższa niż tylko tych 2-3 kolesi, które wymieniasz i dotyczy nie tylko kibiców, ale przede wszystkim organizatorów.
Mam nadzieję, że kibole w Polsce niedługo będą ponosić adekwatną materialną odpowiedzialność za konsekwencje swoich czynów

whistar 13.05.2011 13:40

Co to za .......enie w tym temacie. Oczywiście goście, którzy odpalili race są niewinni, zjeb, który kopem potraktował reporterkę n-sport - niewinny, ziomal, który napierdalał w policję własnoręcznie urwanym megafonem - niewinny, goście którym bojkot nie przeszkadza w bluzganiu na Lecha i Arboledę - niewinni, bandyta, który leje po mordzie piłkarza drużyny, której rzekomo kibicuje - niewinny, ob....ieniec, który napastuje i opluwa rodzinę, za to że przyszli źle ubrani - niewinny. Wszystkiemu winien jest Tusk. Gratuluję.

FooFighter 13.05.2011 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zybert77 (Post 1091920)
Wybacz szczerość, ale proponuję żebyś po zwrot udał się do wymienionych 2-3 kolesi, którzy odpalili race.

Lista uchybień, które wskazuje policja w piśmie do wojewody była dłuższa niż tylko tych 2-3 kolesi, które wymieniasz i dotyczy nie tylko kibiców, ale przede wszystkim organizatorów.

Oto komentarz do tych "uchybień".

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stowarzyszenie Wielki Śląsk

Stanowisko Stowarzyszenia Wielki Śląsk ws. Wniosku komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu, o zamkniecie stadionu przy ul Oporowskiej 62 we Wrocławiu dla kibiców podczas rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy...



Stowarzyszenie Wielki Śląsk z całą mocą sprzeciwia się prośbie policji o zamknięcie Wrocławskiego stadionu. Uważamy, że owy wniosek jest nie uzasadniony, użyte w nim argumenty przeczą samym sobą a tak, że nie ma żadnych podstaw dla zamykania najbezpieczniejszego stadionu w kraju.


Chcemy zauważyć, że wszystkie argumenty „za” przedstawione przez Policję odnoszą się do wydarzeń z meczów wyjazdowych Śląska Wrocław, których to klub nasz nie jest organizatorem i nie ma możliwości ścigania osób łamiących prawo. Stadion we Wrocławiu jest od lat najbezpieczniejszym obiektem piłkarskim w kraju. Na trybunach od kilku lat nie dochodzi do awantur, odpalania środków pirotechnicznych ani masowego łamania prawa. Stadion we Wrocławiu posiada najlepszy monitoring w kraju. W zeszłym roku otrzymał nagrodę dla najbezpieczniejszej areny piłkarskiej w Polsce. Wydarzenia z Lubina, a tymbardziej z Bełchatowa (sprzed roku!!) nie mają prawa rzutować na poziom bezpieczeństwa wrocławskiego stadionu!



Pragniemy również podkreślić i przypomnieć, że zamykanie stadionów to praktyka stosowana w naszym kraju od dziesiątek lat. Jak widać, nie przynosi ona żadnych wymiernych efektów. Po co więc z upartością osła, polskich rząd chce stosować środek z lat epoki kamienia łupanego, który w dodatku od lat nie przynosi żadnych korzyści, jednocześnie od lat uniemożliwiając prawdziwym kibicom chodzenie na mecze? Jesteśmy oburzeni pomysłami rządu, a bardziej ich brakiem. Zamykanie stadionów to najprostszy a zarazem najgłupszy pomysł, uświadamiający nas w przekonaniu, że nasz rząd jest na tyle słaby i nie udolny, że nie potrafi znaleźć innego sposób na problem chuligaństwa stadionowego.



Tyle słowem ogół. Teraz odniesiemy się bezpośrednio do pisma które do dolnośląskiego wojewody skierował dolnośląski komendant wojewódzki. We wniosku zawartych zostało 5 podpunktów które rzekomo mają stanowić argumenty dla zamknięcia stadionu we Wrocławiu.



Punkt pierwszy

-Odnosi się on do wydarzeń sprzed roku, co samo w sobie jest już mocno naciąganym argumentem.


Pragniemy również przypomnieć, że do tamtych wydarzeń mogłoby nie dojść gdyby nie wniosek policji o zmniejszenie ilości biletów dla kibiców Śląska na tamten mecz. Przypomnijmy, sektor gości w Lubinie liczył 1000 miejsc i tyle też biletów dostawali kibice drużyn przyjeżdżających do Lubina. Dopiero przed meczem ze Śląskiem, dolnośląska policja ubzdurała sobie, że trzeba zmniejszyć ilość biletów dla gości do sztuk 500-set. I tak o to, w dniu meczu 500 kibiców Śląska dopingowało swoją drużynę na stadionie, a 500 kibiców zostało pod nim gdzie doszło do zamieszek. Co istotne. Kibice którzy w tamtym dniu weszli na stadion nie dopuścili się żadnego łamania prawa. Można wnioskować, że nie doszłoby do awantur pod stadionem, gdyby kibice którzy zostali pod nim, zasiedliby tego dnia na trybunach na którzy przecież w sektorze gości czekało 500 wolnych miejsc. Wydarzenia z tamtego dnia to był wzorcowy przykład jak łatwo z powodu swej nadgorliwości policja dopuściła do zamieszek pod stadionem.




Punkt drugi

- Jak sama Policja zauważa, wrocławski klub został już ukarany za tamte wydarzenia. Jakim prawem klub m a być karany po raz drugi?



Punkt trzeci

– Za wpuszczenie na stadion kibiców, posiadających środki pirotechniczne odpowiedzialny jest w 1 kolejności: organizator meczu, w drugiej: ochrona, w trzeciej: policja. To te trzy podmioty posiadają dostęp do kamer oraz kibiców, podających ich szczegółowej kontroli osobistej. Wrocławski klub jest w tym wypadku tylko gościem i nie może w tym wypadku nic zrobić. Uważamy, że w tym miejscu widnieje spora luka w prawie która powoduje, ze karany jest podmiot który nie ma w tym przypadku żadnej możliwości obrony-zapobiegnięcia na przyszłość podobnym zjawiskom.


Nie mniej jednak, za tamte wydarzenia wrocławski klub i tak został ukarany finansowo. Tak więc po raz drugi mamy do czynienia z incydentem na meczu wyjazdowym, a nie na meczu we Wrocławiu.



Punkt czwarty

- Przypomnijmy może, że w Poznaniu odpalono pojedyncze petardy hukowe. Nie były to ani race, ani inne środku dymne. Mecz nie został przerwany, nikt nie ucierpiał. Kibice z Wrocławia pojechali do Poznania w liczbie 2 tysięcy! Była to naprawdę wielka eskapada i osobiście, jesteśmy zadowoleni, że udało nam się przeprowadzić ją w mimo-wszystko, bezpieczny sposób. Jak poprzednio, klub za tamte zajścia został już ukarany więc i tym razem nie ma podstaw by zamknięciem stadionu, karać go po raz drugi.



Punkt piąty


Na wstępie, trzeba zaznaczyć, że kibice wrocławscy przemieszczali się wynajętym przez nasze Stowarzyszenie pociągiem. Nie był to zwykły pociąg rejsowy a PRYWATNY środek transportu. To czy, i ile razy był zaciągany hamulec ręczny to sprawa pomiędzy kibicami, a przewoźnikiem. Kwestię tą reguluje umowa między oboma podmiotami, na której podstawie rozliczamy się za wszelkie stary powstałe w środku transportu. W świetle prawa, policja nie ma prawa ingerować w tej kwestii, dopóki jeden z podmiotów o to nie poprosi.


Odnosząc się do podpunkt 1 – opóźniony wyjazd.

Opóźnienie wyjazdu pociągu z Wrocławia, oraz zaciąganie hamulców ręcznych na dworcu Wrocław Nad Odrze było spowodowane tym, że wielu spóźnionych kibiców nie dotarło na czas na dworzec. Nie ma nic złego w tym, że czekaliśmy na kolegów którzy dojeżdżali już na dworzec. Godzina wyjazdu pociągu z dworca została ustalona między Stowarzyszeniem Kibiców a przewoźnikiem kolejowym na zasadach klient - usługodawca. Wszelkie reklamacje rozstrzyga się pomiędzy naszymi dwoma podmiotami. Mieliśmy prawo opóźnić wyjazd pociągu. Mieszanie w to klubu jest nie na miejscu gdyż nie ma on żadnego wpływu na umowę podpisaną między Stowarzyszeniem a PKP. Zresztą, PKP i opóźnienia to nierozłączna para więc nie rozumiemy zdziwienia Policji odnośnie opóźnienia. A jeśli już Policja chce być taka dokładna, to trzeba nadmienić, że z jej powodu (zbyt długie przetrzymanie po meczu na stadionie) spóźniliśmy się na pociąg powrotny do Wrocławia. Planowany odjazd był na godzinę 23:30 zaś dopiero o godzinie 23:20 zaczęto wypuszczać kibiców ze stadionu co zaowocowało przybyciem na dworzec Lubin Górniczy o godzinie 23:56



Podpunkt 2 - Odpalenie rac i petard na dworcu w Legnicy.

Zajście to miało miejsce w chwili gdy pociąg z wrocławskimi kibicami wjeżdżał na dworzec w Legnicy. To co działo się na dworcu w Legnicy, przez przyjazdem pociągu z Wrocławia.


Podpunkt 3 – petardy na dworcu w Lubinie

Rzucenie kilku petard na dworcu. Argument tak śmieszny iż wierzymy, że nawet nie ma potrzeby jego obalania.



Podsumowując. Komendant wojewódzki Policji uważa, że rozgrywanie spotkań Śląska, przy ul. Oporowskiej 62 z udziałem kibiców jest nie niebezpieczne gdyż:

- kibice Śląska spóźnili się na wyjazd pociągu do Lubina

- kibice zaciągnęli hamulec ręczny, w wynajętym przez siebie pociągu

- rok temu, dopuścili się szarpaniny z policjantami pod stadionem w Lubinie

- pobiegli na dworcu w Legnicy po napoje i jedzenie, przez co pociąg postał 5 min dłużej.



Na koniec. Popatrzmy na liczby.

40.000 – tyle miejsc ma nowych wrocławski stadion

9.000 – tyle ludzi chodzi na mecze Śląska gdzie od lat nie odnotowano awantur, środków pirotechnicznych ani masowego łamania prawa.

1,100 – tylu kibiców Śląska zjawiło się we wtorek w Lubinie

15 – tyle rac odpalono na wtorkowym meczu

3 – tylko kibiców zatrzymano na wejściu za posiadanie nie dozwolonych środków pirotechnicznych

2 – tyle ogni wylądowało na murawie


Nie trzeba być matematykiem aby zauważyć, że zamkniecie stadionu we Wrocławiu uderzy w 95% niewinnych kibiców. Mamy nadzieję, a nawet pewność, że wojewoda dolnośląski okażę się na tyle rozsądnym człowiekiem, aby nie dać nabrać się na sztuczki Policji która byle pretekstem chce pozbyć się problemu – każąc wszystkich wrocławian za występki kliku osób w Lubinie.

Podsumowując kabaret :rotfl:.

Chcieli bardzo zamknąć stadiony, to je zamknęli. I nic nie można na to poradzić. Żyjemy widocznie w takim "państwie prawa", że nie potrzebują do tego nawet specjalnych powodów, wystarczy kilka instrukcji z góry.

Co do tych kolesi z racami..

Zamknęli ostatnio Łazienkowskiej stadion za race? Oczywiście, że nie. To jest tylko medialna szopka. Pokazywanie narodowi "zaradności" naszego premiera, który walczy z "bandytyzmem".

Zamknęli Oporowską, trudno będziemy kibicować w okolicach stadionu. I urządzimy ładny i głośny wiec poparcia dla Rudego. Tego nam też nie wolno?

Kibic_1906 13.05.2011 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez whistar (Post 1091935)
Co to za .......enie w tym temacie. Oczywiście goście, którzy odpalili race są niewinni, zjeb, który kopem potraktował reporterkę n-sport - niewinny, ziomal, który napierdalał w policję własnoręcznie urwanym megafonem - niewinny, goście którym bojkot nie przeszkadza w bluzganiu na Lecha i Arboledę - niewinni, bandyta, który leje po mordzie piłkarza drużyny, której rzekomo kibicuje - niewinny, ob....ieniec, który napastuje i opluwa rodzinę, za to że przyszli źle ubrani - niewinny. Wszystkiemu winien jest Tusk. Gratuluję.

To czemu nie zostaną ukarane TYLKO te osoby ale wszyscy KIBICE?? tuskowi poparcie spada i grunt się sypie pod nogami to trzeba dokopać komuś - tym razem padło na kibiców. Chory kraj!

Markus 13.05.2011 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zcp89 (Post 1091906)
brak dopingu w tak słabej lidze jest dość poważnym prztyczkiem. taki produkt źle się sprzedaje w TV - brak emocji. Canal+ i Polsat na to nie pozwolą, nie po to wywalili 120 mln zł. Brak dopingu to najlepsze co na razie można zrobić

Nie, to największa głupota, którą może jedynie wszystkim zaszkodzić. To atakowanie tych, których atakować nie powinniście, bo nie kluby i nie piłkarze są winni obecnej sytuacji. To pomylenie pojęć i błąd.

Brak dopingu, szkodzenie własnym klubom nigdzie na całym świecie nic nie dało i nie da i u nas. Przestańcie żyć w świecie dziecinnych uproszczeń. Jeśli chcecie protestować, róbcie to w inny sposób, mądrzejszy, nie nakierowany na kluby, które na tej władzy nie są w stanie nic wymusić. Canal+ też tego nie zrobi, szczególnie w dobie wyborów.

Nie bawcie się w polityczne kalkulacje, nie mając o nich pojęcia. Nie działajcie też na szkodę Wisły.

Jeśli chcecie protestować, róbcie to poza stadionem, w taki sposób, który rzeczywiście będzie obchodził rząd Tuska. Brak dopingu, czy zwracanie się przeciw klubom jest rządzącym na rękę, nie odwrotnie.

tomek100 13.05.2011 13:56

Gwiaździsty:

Sprawdź sobie od kiedy piszę na forum i w jakich tematach, a kibicem Wisły jestem od 20 lat. Każdy może pisać to chce. A przepraszam tutaj można pisać tylko takie osoby jak Ty, które wszystko wiedzą najlepiej.

Jakoś nie widziałem Twoich postów w temacie np. ratowania TS-u. Więc się ode mnie od....l.

bez pozdrowienia.

studio 13.05.2011 13:57

Polski swait kibicowski jest na cenzurowanym, rzucilibyscie guma orbit na murawe, zamkniecie i tak by bylo.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl