Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

hoho 06.12.2008 19:52

Pamietam jak sie tu wypowiadalem gdy skonczylo sie z koncem wrzesnia okienko transferowe,i wtedy wieszczylem porazki (nie tylko ja) takim skladem ,gdy wtedy zostalo jeszcze chyba z 7,8 kolejek,ze do zimy nie wolno nam stracic kontaktu z Lechem i Legia(choc wtedy my bylismy wyzej) .3 punkty straty do Legii (i zapewne jutro tez 3 do Lecha ,choc do LEcha tracimy praktycznie 4 punkty ,bo po łomocie 1-4 w Krakowie ,trzeba ich wyprzedzic chocby jednym punktem)to i tak jest bardzo dobra sytuacja,a i tak moglobyc lepiej ,gdyby przy tej nienajlepszej grze udalo sie wygrac z LKsem,Gornikiem i derby.Tak wiec z takim skladem i tak jak na obawy z wrzesnia nie ma co plakac .39 punktów jest jeszcze do zdobycia

nesta 06.12.2008 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Clapham (Post 638356)
Jezu ludzie dajcie Wy se juz raz na dobre na wstrzymanie z tymi historiami typu Amica/Lech, Groclin/Polonia, kto jakie literki mial w nazwie i tym podobnymi bo jest to PRZERAZLIWIE NUDNE.

Taka historia polskiej pilki, jej przeksztalcen wlasnosciowych itd itp. Moze mozna by bylo lepiej, ale jest jak jest. Wale to, czy formalnie to Lech czy Amica, Polonia czy Groclin, czy ktos byl GTS z wlasnej woli czy nie i wszystkie te inne BZDURY. Jesli kibice Lecha uwazaja, ze jest OK to jest OK, fakt, ze ktos uwaza inaczej tego nie zmieni. Rzygac mi sie chce juz od tych malostkowych uwag i docinkow.

NUUUDYYY!!!

EDIT:
Znacznie ciekawsze rzeczy do obgadania:
http://www.sport.pl/pilka/1,65029,60...je_trwaja.html

Niby od dawna wiadomo, ale ostatnio ucichlo. Dobrze wiedziec, ze cos sie dzieje.


A mi sie chce zygac tym relatywizmem moralnym, ktory prezentujesz w calej okazalosci. Pewnie, zadnych zasad, zadnych regul... Niech jedyna miara bedzie przyjemnosc i dobre samopoczucie drugiej strony. Ale u nas w kraju jest niestety przyzwolenie na kombinatorstwo, ba nawet wiecej, zakombinujesz, polaczku cwaniaczku, to bedziesz sie mogl pochwalic przy wodce ze swoimi podobnymi sobie kolegami.

Coz sie zatem dziwic, ze nikomu nie przeszkadza poza kilkoma ludzmi, dla ktorych zasady cokolwiek znacza, ze klub robi jawny przekret, korzysta z furtki prawnej zeby uciec przed dlugami.
Na tej samej zasadzie Drzymala uciekl z pilki, bo wiedzial, ze sa juz blisko jego rundy cudow z przed kilku lat, chyba nikt nie wierzy, ze mu sie znudzilo nagle.

A co do dzisiejszej kolejki to jakie ale wielkie wywolal faul Costlego, ojojoj, ale ze Szala robi to samo w co drugim meczu to nikomu z Warszawskich mediow nie przeszkadza.

medyk 06.12.2008 20:21

Costly powinien w....... dostać za coś takiego..

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...al_Costly.html

nesta 06.12.2008 20:27

Jakos mam wieksza ochote zeby w....... dostali szala, rocki i mucha.. Ale czego oczekiwac po graczach Legii. Chamstwo Korzyma mozna bylo wczoraj zobaczyc z bliska.
Faul to jedno, nawet te najbrutalniejsze sa wpisane w futbol i slusznie dostal czerwien, ale te odepchniecia, bluzgi.. Niedobrze sie robi czlowiekowi.

grzechu1991 06.12.2008 20:41

o mój Jezu, takiego ataku nie widziałem od czasu wejścia Choto w któregoś z piłkarzy Górnika Zabrze w zeszłym sezonie. Powinni obić mu gębę, za takie bezmyślne i kretyńskie zagranie.[/quote]

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 639110)
Faul to jedno, nawet te najbrutalniejsze sa wpisane w futbol i slusznie dostal czerwien, ale te odepchniecia, bluzgi.. Niedobrze sie robi czlowiekowi.

Wydaję mi się, że ten faul był gorszy niż ich pyskowanie, bo Costly mógł chłopakowi skończyć karierę, a atak miał z piłką tyle wspólnego co Dawidowski z pozycją napastnika.

a11 06.12.2008 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 639110)
Jakos mam wieksza ochote zeby w....... dostali szala, rocki i mucha.. Ale czego oczekiwac po graczach Legii. Chamstwo Korzyma mozna bylo wczoraj zobaczyc z bliska.
Faul to jedno, nawet te najbrutalniejsze sa wpisane w futbol i slusznie dostal czerwien, ale te odepchniecia, bluzgi.. Niedobrze sie robi czlowiekowi.


Daj spokój. Ja się im wcale nie dziwie. Zauważ, że zawodnik Bełchatowa (nie pamiętam który) też odepchnął Costlego gdy ten startował po zajściu do Legionistów. Piłkarze to też ludzi i gdy widzą, że ktoś chce urwać nogę ich koledze to reagują jakoś, jedni bardziej nerwowo a inni mniej. A poza tym Mucha dostał "cytryne" za odpychania Costlego.

Kamson 06.12.2008 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 639110)
Jakos mam wieksza ochote zeby w....... dostali szala, rocki i mucha.. Ale czego oczekiwac po graczach Legii. Chamstwo Korzyma mozna bylo wczoraj zobaczyc z bliska.
Faul to jedno, nawet te najbrutalniejsze sa wpisane w futbol i slusznie dostal czerwien, ale te odepchniecia, bluzgi.. Niedobrze sie robi czlowiekowi.

Ty byś sie nie wk****ł gdyby w twojego kumpla z drużyny ktoś tak wjechał?
Albo gdyby w miejsce Legionistów postawić Wiślaków to wypowiadałbyś sie w tym samym tonie?

ToTylkoJa 06.12.2008 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 639105)

A co do dzisiejszej kolejki to jakie ale wielkie wywolal faul Costlego, ojojoj, ale ze Szala robi to samo w co drugim meczu to nikomu z Warszawskich mediow nie przeszkadza.

Proszę o przykład meczów/meczu gdzie Szala robi takie coś :)

A to, że koledzy bronią swojego, to jest to normalna rzecz w każdej ekipie. Nie rozumiem pretensji.

warszawiak&vendeta 06.12.2008 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 639110)
Jakos mam wieksza ochote zeby w....... dostali szala, rocki i mucha.. Ale czego oczekiwac po graczach Legii. Chamstwo Korzyma mozna bylo wczoraj zobaczyc z bliska.
Faul to jedno, nawet te najbrutalniejsze sa wpisane w futbol i slusznie dostal czerwien, ale te odepchniecia, bluzgi.. Niedobrze sie robi czlowiekowi.

Widać punktu widzenia zależy od punktu siedzenia:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 633615)
Bardzo dobrze zrobil Baszczynski - trudno, dostal kartke, ale przynajmniej ten kutas z Warszawy dowiedzial sie prawdy o sobie. Brawo Baszczu.

A sam faul jeden z głupszych jakie widziałem i myśle, że tak samo piłkarze każdego dowolnego zespołu by się zagotowali po czymś takim.

konrad1991tsw 06.12.2008 21:11

Costly'emu powinni za ten faul jakąś poważniejszą karę dac (zawieszenie?) bo z premedytacji wjechal legioniscie w nogi... A to że się zagotowali, jak ktoś próbuje zrobic krzywdę twojemu koledze to jak byś zareagował jeden z drugim?

spidey 06.12.2008 21:42

Kolega Nesta się mocno skompromitował.
Smętny mecz, wynik lepszy niż gra.

Clapham 06.12.2008 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 639105)
A mi sie chce zygac tym relatywizmem moralnym, ktory prezentujesz w calej okazalosci. Pewnie, zadnych zasad, zadnych regul... Niech jedyna miara bedzie przyjemnosc i dobre samopoczucie drugiej strony. Ale u nas w kraju jest niestety przyzwolenie na kombinatorstwo, ba nawet wiecej, zakombinujesz, polaczku cwaniaczku, to bedziesz sie mogl pochwalic przy wodce ze swoimi podobnymi sobie kolegami.

Coz sie zatem dziwic, ze nikomu nie przeszkadza poza kilkoma ludzmi, dla ktorych zasady cokolwiek znacza, ze klub robi jawny przekret, korzysta z furtki prawnej zeby uciec przed dlugami.
Na tej samej zasadzie Drzymala uciekl z pilki, bo wiedzial, ze sa juz blisko jego rundy cudow z przed kilku lat, chyba nikt nie wierzy, ze mu sie znudzilo nagle.

A co do dzisiejszej kolejki to jakie ale wielkie wywolal faul Costlego, ojojoj, ale ze Szala robi to samo w co drugim meczu to nikomu z Warszawskich mediow nie przeszkadza.

Jasne, bo w rozkminianiu kwestii wlasnosciowych Lecha chodzi przede wszystkim wlasnie o moralnosc, a nie o to, zeby Lechowi doje...

Nie chce sie tu z Toba klocic, bo pewnie skonczy sie znowu na zasmiecaniu kilku stron tematu, ale chyba musze, bo mnie do tablicy wywolujesz i mam wrazenie, ze przy tym obrazasz. Uznawanie ucieczki od dlugow za najbardziej oburzajace pod wzgledem moralnym zdarzenie w naszej lidze uwazam za smieszne, tak samo jak dyskutowanie tego przez x stron. Nie wiem czy implikujesz moja przynaleznosc do owych 'polaczkow' o ktorych wspominasz, ale proponuje nie obnizac poziomu dyskusji, chocbys byl bardzo, ale to bardzo zdenerwowany. Jesli juz tak bardzo brzydzisz sie relatywizmem moralnym proponuje porozkminiac troche historie z wlasnego klubu (nie wiem jakiemu kibicujesz, ale zapewniam, jaki by nie byl jakies haniebne karty sie znajda). Poza tym jeszcze proponuje zastanowic sie nad relatywizmem moralnym w Twojej wypowiedzi na temat faulu Costlego. Dla ulatwienia proponuje, zebys zamiast Rzezniczaka podstawil sobie zawodnika swojej druzyny. Wiesz, belka w oku itd.

Bardzo wspolczuje wszystkim ktorzy czuja sie oszukani, sam nieraz czulem sie oszukany przez niejeden klub, ale nie wchodze tu, zeby sie samobiczowac (ani biczowac innych) ale zeby o pilce pogadac. Pewnie pomylilem tematy.

1q2 06.12.2008 22:44

neste chyba mikolaj ominal:) bo zagalopowal sie troche.

<Crasch> 06.12.2008 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 639105)
A mi sie chce zygac tym relatywizmem moralnym, ktory prezentujesz w calej okazalosci. Pewnie, zadnych zasad, zadnych regul... Niech jedyna miara bedzie przyjemnosc i dobre samopoczucie drugiej strony. Ale u nas w kraju jest niestety przyzwolenie na kombinatorstwo, ba nawet wiecej, zakombinujesz, polaczku cwaniaczku, to bedziesz sie mogl pochwalic przy wodce ze swoimi podobnymi sobie kolegami.

Coz sie zatem dziwic, ze nikomu nie przeszkadza poza kilkoma ludzmi, dla ktorych zasady cokolwiek znacza, ze klub robi jawny przekret, korzysta z furtki prawnej zeby uciec przed dlugami.
Na tej samej zasadzie Drzymala uciekl z pilki, bo wiedzial, ze sa juz blisko jego rundy cudow z przed kilku lat, chyba nikt nie wierzy, ze mu sie znudzilo nagle.

A co do dzisiejszej kolejki to jakie ale wielkie wywolal faul Costlego, ojojoj, ale ze Szala robi to samo w co drugim meczu to nikomu z Warszawskich mediow nie przeszkadza.

Gdybyś był doinformowany byś wiedział dlaczego Drzymała skończył z piłką.
On chciał dobrze ale go wyc****li więc wszystko oddał/sprzedał i dał sobie spokój.
Mnie by tez "znudziło" gdyby mnie tak samo jak jego robili na frajera.

Rundy cudów? chodi ci o to z pucharów europejskich?

tommiyacht 06.12.2008 23:48

Wypadek kibiców Jagiellonii jadących na mecz z Górnikiem
http://www.jagiellonia.pl/zdjecie/image2265.jpg
10 znakow

szczebrzeszcz 07.12.2008 00:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 639191)
neste chyba mikolaj ominal

albo dostał kolejną parę skarpet:D

Pan Jotka 07.12.2008 03:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 639211)
Gdybyś był doinformowany byś wiedział dlaczego Drzymała skończył z piłką.
On chciał dobrze ale go wyc****li więc wszystko oddał/sprzedał i dał sobie spokój.
Mnie by tez "znudziło" gdyby mnie tak samo jak jego robili na frajera.

Rundy cudów? chodi ci o to z pucharów europejskich?

Co do Drzymały to wstrzymałbym sie koeldzy i kolezeanki z tym krytykowaniem. Koles wlozyl swoje(!!!) pieniadze i wszytskie swoje emocje w budowanie zespolu na miare pucharow w Europie w miescinie liczacej z 20.000 ludzi! dyby przelozyc jego zapal np. na Wisle to mogloby sie okazac ze gramy z Realem czy Barca ale w LM w fazie grupowej. Nie licze ze koles wlozyl mnostwo kasy w infrastrukture, a jdenoczesnie zachowal trzezwosc umyslu i nie dal sie oglupic pseudodoradcom.
Natomisat fakt faktem ze do dzisiaj pamietam jak Dyskoboolia wygrala 14 meczow na wiosne z rzedu i sie utrzymala:DDDD

krwawy 07.12.2008 09:07

Odnośnie waszego płaczu co do obrońców Legii i brutalnych faul jaki to ten Szala i Choto to boiskowi zabójcy, powiem jak ja to widzę:
Legia jest takim zespołem w polskiej lidze do którego się obojętnie nie podchodzi w Warszawie ją kochają a cała reszta kraju nienawidzi i nie ma to jak dokopać Legii. Zarówno kibicom jak zawodnikom wzrasta ciśnienie na mecze z nami co się przekłada na brutalność i obraz gry, gdzie nikt nikomu nogi nie odstawi. Chyba logiczne jest że jak przeciwnik gra ostro to my nie będziemy podkulać ogona i zakrywać twarzy W Legii trzeba być twardym bo inaczej Cię skopią i jeszcze w całym kraju wyśmieją inaczej sobie nie poradzisz i ostatnie lata dobrze o tym świadczą gdzie w obronie Legii radzili sobie tylko zawodnicy z jajami jak Ratajczyk, Jóźwiak, Szala, Mosór, Choto i inni. Legia to nie miejsce dla maminsynków. W najlepszej lidze świata za jaką się uważa ligę angielską grają najwięksi brutale jak to wy ich określacie pressing jest dużo większy, fauli jest dużo więcej i nikt nie płacze jakoś z tego powodu. Ludzie przychodzą na stadion żeby zobaczyć walkę a nie grzecznych chłopców. Wnioski sobie sami wyciągnijcie.
Pozdro

gigant 07.12.2008 09:23

Wracając do faulu Costlego. Czerwona kartka za faul bezdyskusyjna, powienień dostac karę finansową, ostry w......., zostać wrzucony do smoły i do pierza ale....

Wawrzyniak, Szala i Mucha wszyscy po czerwonej kartce i pa. Wiem bronili kolegi, zresztą bardzo słusznie i nawet można go było z dynki pociągnąc. Wawrzyniak nawet w pierwszym momencie coś mu tam tylko powiedział, dopiero nabrał odwagi po ataku Szali i Muchy i znów doskoczył do dzikiego.

Nasi piłkarze na 100% zrobiliby tak samo, ale tłumaczenia są zbędne. Arifovic za dłubanie w nosie rabinowi w poprzedniej kolejce dostał czerwień, Baszczu za głupotę też. Sędzia jest rozjemcą i on powinien decydować o karach. Każde odepchnięcie rywala powinno być karane kartką, a takie rozmyślne i siłowe tym bardziej i nie ma znaczenia czy zrobione w nerwach (Sobol, Baszczu) czy sprowokowane (Arifovic).

Powtórzę co napisałem po naszych kartkach z Wrocławia, ja osobiście bym Costlyemu jebnął nawet za cenę dyswalifikacji.

e-wisla 07.12.2008 09:57

Nesta to żeś błysnął:)
Po tym pięknym poście który spłodziłeś na temat relatywizmu moralnego wychodzi mi tu że jesteś jego najlepszym przykładem.
Ale tak to jest jak się jest zaślepionym nienawiścią i chce się dosrać wrogiemu klubowi za wszelką cene.
Tym razem się skompromitowałeś ale nie sądzę zebyś coś wyciągnął z tej lekcji.
Faul Costlyego to czyste s****ysyństwo. Niektórzy go jeszcze niedawno do Wisły chcieli. Tymczasem jak widać typek ma problemy z głową.

tommiyacht 07.12.2008 11:03

nie jestem pewien ale obiło mi sie o uszy ze to byl ostatni mecz Costlyego w barwach Gks. sądze że zrobił to celowo żeby nie mieć problemów z opuszczeniem klubu.

Kamson 07.12.2008 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 639343)
nie jestem pewien ale obiło mi sie o uszy ze to byl ostatni mecz Costlyego w barwach Gks. sądze że zrobił to celowo żeby nie mieć problemów z opuszczeniem klubu.

Komentatorzy coś mówili, że Costly chce rozwiącać kontrakt i to miał być dodatkowy pretekst.

1q2 07.12.2008 12:15

Jak zobaczylem ten faul , a zobaczylem dopiero dzis, to na prawde dziwie sie tak to sie skonczylo.Jedyna adekwatna reakcja, byloby obicie mu ryja.

Clapham 07.12.2008 12:56

Janas po meczu mowil, ze jesli samolot nie spadnie to Costly wraca do GKS :)
Chyba mu zrobia jak Filipiak Stefanowi, tzn dobrze wiedza, ze chcialby juz odejsc, ale tak latwo mu nie odpuszcza.

No chyba ze zakombinowali cos z samolotem. :D

felipe 07.12.2008 13:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kortys (Post 639042)
Lech musi jutro wygrać 3 bramkami, co nie będzie łatwe ze względu na pucharowe zmęczenie i dobrą formę Polonii B. Inaczej Legia przezimuje na pierwszym miejscu.
.

Calą rundę łudzimy się, że Lech bedzie słabszy w lidze przez grę w Pucharach... I jakoś niezbyt :)
Ja stawiam, że wygra lekko, mogą się przyłożyć bo i tak do meczu z Feyenoordem zdążą odpocząć.
3:0, 4:0, będą liderem moim zdaniem

Kortys 07.12.2008 14:27

To dla nich takie pucharowe przetarcie. Przed meczem wiedzą, że powinni wygrać 3 bramkami, a za 1.5tygodnia będą mieli świadomość, że muszą wygrać dwoma. Zobaczymy jak poradzą sobie z tego typu presją. w sumie z dwojga złego, to wolałbym L na pierwszym miejscu, może media nie będą tak dmuchać kuchenkowego balonika zimą. Chociaż wątpię..

felipe 07.12.2008 14:53

Lech rozpoczął z dwoma napastnikami, zobaczymy jak to bedzie. Wszystko jest możliwe, choć kazdy inny wynik niż zwycięstwo Poznaniaków będzie mimo wszystko sporą niespodzianką.

harthausen 07.12.2008 15:08

a właśnie dlatego, że Lech MUSI wygrać, bo tak wypada, musi wygrać 3 bramkami by liderować przez zimę realne robi się że ta świadomość ich spęta. Z naszymi parę razy też tak było.

Jak na razie nie widać, by chłopaki Motyki byli specjalnie stłamszeni i najmniejszy wymiar kary, powyżej tego zakładanego jako mus 3-0, prosili.
Oni coś wywiną, niekoniecznie miłego dla poznaniaków :)

edit: 1-0, dlatego z zakładach nie gram :D

fst 07.12.2008 15:12

Lech prowadzi z Polonia Bytom 1-0, znowu dzięki wyjściu Arboledy.

Pan Jotka 07.12.2008 15:15

No to Kolejorz spedzi zime na fotelu lidera...Zeby sie tylko do maja nie zasiedzial ;-)

mic 07.12.2008 15:30

Lech juz 2:0. Pierwsza ze spalonego, druga znowu fuksiarska... eh

Tobi1906 07.12.2008 15:45

[QUOTE=gigant;639303]Wracając do faulu Costlego. Czerwona kartka za faul bezdyskusyjna, powienień dostac karę finansową, ostry w......., zostać wrzucony do smoły i do pierza ale....

Wawrzyniak, Szala i Mucha wszyscy po czerwonej kartce i pa. Wiem bronili kolegi, zresztą bardzo słusznie i nawet można go było z dynki pociągnąc. Wawrzyniak nawet w pierwszym momencie coś mu tam tylko powiedział, dopiero nabrał odwagi po ataku Szali i Muchy i znów doskoczył do dzikiego.

za taki dokok nie daje sie czerwieni ale 3 żółte kartki powinny byc jak najbardziej!QUOTE]

AYALA 07.12.2008 16:11

3-0 dla Lecha i są liderem,znowu asysta Djordevica i gol Rengifo.Smuda to ma nosa do tych obcokrajowców, zazwyczaj każdy sie sprawdza.Nie dziwie sie że Cupiał chce go ściagnąc.

Tobi1906 07.12.2008 16:27

Arka wychodzi na prowadzenie 1-0

Aro1234 07.12.2008 16:31

http://wiadomosci.onet.pl/1876146,12...iaka,item.html w Poznaniu takich nie mają... :lol:

A tak poważnie. Lech robi swoje i tyle. Mają mocny skład, a do tego są w gazie. Dobry mecz w Pucharach. Pokazują jak dobrze przygotowani są kondycyjnie... Jak kupią bramkarza i dwóch obrońców to naprawdę ciężko będzie ich zrzucić z tego fotelika na 1.miejscu...

AYALA 07.12.2008 16:38

dziwna sprawa Z tym Czyżniewskim, skautem Lecha.Potrafił dla Kolejorza znaleźc kilku bardzo dobrych zawodników a tu piszą że chciał popełnic samobójstwo.
http://www.dziennik.pl/sport/pilkano...sie_zabic.html

http://ekstraklasa.net/news,11953,an...obojstwo_..htm

tommiyacht 07.12.2008 16:42

gratulacje dla Lecha, w przekroju tej rundy , fotel lidera na przerwe nalezy im sie jak nikomu innemu. Jesli nie bedzie tam trzesienia ziemi, a raczej w drugą strone, to zdziwie sie jak nie zdobędą majstra.

Żuczek 07.12.2008 16:43

Lech wygrał 3:0, a Arka 2:1. Ale do Poznaniaków mamy tylko 3 pkt. straty więc nic wielkiego się nie stało. Trzeba tylko porobić sensowne transfery podczas tej przerwy.

harthausen 07.12.2008 17:11

chyba dziś w Lidze + Extra Maciej Skorża ma być. Może dowiemy się coś więcej (jeśli coś już postanowione i jeśli go tych tajemnic dopuszczają) czy nasz dobrodziej chce nas wzmacniać, osłabiać czy też wyciskać posiadaną cytrynę :)

Barthez 07.12.2008 18:28

o której ta Liga? jest gdzieś na necie?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl