Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Pytania do moderatorów i bieżące działania! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=214)

MatMario 27.02.2013 14:13

Pewnie chodzi o nabijanie jakiś statystyk, że tyle a tyle osób wchodzi z takiego linka, innego wytłumaczenia nie widzę.

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Kocur 27.02.2013 19:37

Ale ja mam w d... statystyki nazywając rzeczy po imieniu.

Nie wszedłem w ani jednego linka odkąd zaczęło się kodowanie i nie wejdę. Niech mi ktoś napisze oficjalnie że bierze PEŁNĄ odpowiedzialność za zawartość linku.

rav 28.02.2013 01:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1301243)
Czy moderatorzy raczą odpowiedzieć w jakim celu są szyfrowane linki czy to informacja ściśle tajna ?

Główne powody są trzy:
1. Żeby zniechęcić przypadkowe łajzy do rejestrowania się na forum i promowania swoich domen.
2. Niektórzy mieli problem ze skopiowaniem sobie adresu długiego linka (zaznaczenie i skopiowanie skróconego tekstu powodowało zniekształcenie url-a - działał tylko prawoklik i wybranie opcji "Kopiuj adres odnośnika".
3. Bo to fajny adres domeny :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1301243)
I dlaczego zniknął post WISLAZWE z tego tematu, rownież wyrażający wątpliwości wobec podobnej działalności ?

Post nie "zniknął" tylko został przeniesiony do tematu, w którym dyskutują moderatorzy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1301327)
Nie wszedłem w ani jednego linka odkąd zaczęło się kodowanie i nie wejdę. Niech mi ktoś napisze oficjalnie że bierze PEŁNĄ odpowiedzialność za zawartość linku.

Twoje pełne prawo. Skoro jednak tak dbasz o bezpieczeństwo, to na pewno masz zainstalowany aktualny program antywirusowy, który ochroni Twój komputer przed szitem z niebezpiecznej strony. Jeśli natomiast masz obawy, że np. będąc w pracy zostaniesz skierowany na stronę, której nie powinieneś otwierać - ta luka zostanie rozwiązana.

Odpowiedzialność za link bierze przede wszystkim ten użytkownik forum, który ten link wkleja. Jesteś na forum nie od wczoraj, więc mniej więcej jesteś w stanie ocenić, komu można zaufać, a komu nie.

Manson33 28.02.2013 08:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1301395)
...
1. Żeby zniechęcić przypadkowe łajzy do rejestrowania się na forum i promowania swoich domen.

Pitolenie o Chopinie.
Normalny człek widział viagra albo extra shoes - nie wchodził,
widzi wis la - też nie wchodzi ...

... a łajzy jak były tak są i będą. Antywirus na wszystkie robactwo nie działa, to tak swoją drogą.

Stała promocja antysemityzmu i bookmacherki przez gimbusową część użytkowników forum w shoutboksie
jakoś władzy nie razi ? Grunt to ruch w interesie bo do tekstu MatMario jakoś władza się nie odniosła ?!

Ela 28.02.2013 08:19

Dzięki Rav za odpowiedź.
Co prawda przedstawione argumenty za szyfrowaniem linków do mnie nie przemawiają.
No może częściowo ten ostatni ;)

Worcester 28.02.2013 08:31

A czy propagowanie na tym forum najbardziej krwawej w dziejach ludzkości ideologii - komunizmu, i pochodnego mu ścierwa jest zakazane/dozwolone?

Kocur 28.02.2013 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1301395)
Główne powody są trzy:
1. Żeby zniechęcić przypadkowe łajzy do rejestrowania się na forum i promowania swoich domen.
2. Niektórzy mieli problem ze skopiowaniem sobie adresu długiego linka (zaznaczenie i skopiowanie skróconego tekstu powodowało zniekształcenie url-a - działał tylko prawoklik i wybranie opcji "Kopiuj adres odnośnika".
3. Bo to fajny adres domeny :)

Do mnie akurat nie przemawia żaden z punktów :)

1. Uważam że wprost przeciwnie - zachęca. Wchodzi taki gość, wrzuca linki do strony "golebaby.pl" we wszystkie tematy o piłce nożnej dajmy na to - kilka tysięcy ludzi wejdzie w to bo pomyśli że to link np. do strony 90minut.pl czy innej.

2. Szczerze to otwierały mi się wszystkie linki jakie tylko znalazłem na TWSD

3. To zróbmy że każdy link będzie nazywał się "Wisła" ale jak najedziesz myszą to będziesz widzieć zawartość czyli adres docelowy?

wiślak 86 28.02.2013 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1301395)
Główne powody są trzy:
1. Żeby zniechęcić przypadkowe łajzy do rejestrowania się na forum i promowania swoich domen.
2. Niektórzy mieli problem ze skopiowaniem sobie adresu długiego linka (zaznaczenie i skopiowanie skróconego tekstu powodowało zniekształcenie url-a - działał tylko prawoklik i wybranie opcji "Kopiuj adres odnośnika".
3. Bo to fajny adres domeny :)

i tak są wrzucane różne rzeczy więc nie mam pojęcia o co ten szum?? a to że ktoś ma w podpisie swoją stronę lub link do allegro to chyba nie zbrodnia? a może przeszkadzała wam reklama kolejnego portalu wiślackiego?

niektórzy? to poprosił o wrzucenie poprawnego linka i wszystko było ok. szukasz dziury w całym i taka prawda.

co jest fajnego w wis.la ? chyba tylko dla kogoś ograniczonego...


przywróćcie normalne linki jak chcą użytkownicy a nie idźcie w zaparte że to jest fajne.

MatMario 28.02.2013 10:59

może załóżmy osobny temat do dyskusji na temat zmieniania linków. Tutaj nie wszyscy wchodzą a myślę że temat należałoby zasygnalizować z całą stanowczością.

Chciałem zwrócić uwagę że nie było chyba tematu w którym nie odezwałby się jakiś "myślący inaczej" a tutaj mamy taką sytuację. Ani jednego postu poparcia, że WOOW ale nowość super, wy się nie znacie itp.

Więc apeluję o zmianę.

szprotson 28.02.2013 11:13

chłopy dobrze prawią
posłuchać ich wielkie moderatornie!

rav 28.02.2013 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1301425)
1. Uważam że wprost przeciwnie - zachęca. Wchodzi taki gość, wrzuca linki do strony "golebaby.pl" we wszystkie tematy o piłce nożnej dajmy na to - kilka tysięcy ludzi wejdzie w to bo pomyśli że to link np. do strony 90minut.pl czy innej.

To nie chodzi o klikanie lub nie tylko o to, by w kodzie strony wislakrakow.com nie znajdował się tekst "golebaby.pl".

Dlatego:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1301425)
3. To zróbmy że każdy link będzie nazywał się "Wisła" ale jak najedziesz myszą to będziesz widzieć zawartość czyli adres docelowy?

raczej też tak nie zrobię. Ale mam inne rozwiązanie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1301425)
2. Szczerze to otwierały mi się wszystkie linki jakie tylko znalazłem na TWSD

Problem dotyczył szczególnie shoutboksa.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manson33 (Post 1301404)
Stała promocja (...) bookmacherki przez gimbusową część użytkowników forum w shoutboksie
jakoś władzy nie razi ?

Osobiście rozmowy na shoutboksie oraz w jednym z przeznaczonych do tego tematów o kuponach, typach itp. mi nie przeszkadzają. Bukmacherka jest dla ludzi. Jak ze wszystkim, trzeba uważać, żeby nie przedawkować. Każdy ma swój rozum.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manson33 (Post 1301404)
Stała promocja antysemityzmu (..)

Poproszę o przykłady i rozwiązania, co z tym robić.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Worcester (Post 1301409)
A czy propagowanie na tym forum najbardziej krwawej w dziejach ludzkości ideologii - komunizmu, i pochodnego mu ścierwa jest zakazane/dozwolone?

Jak wyżej: przykłady i pomysły.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manson33 (Post 1301404)
Grunt to ruch w interesie bo do tekstu MatMario jakoś władza się nie odniosła ?!

Kiedyś walczyłem z takimi urojeniami, teraz już się przyzwyczaiłem i nie polemizuję. Szkoda czasu.

Zapomniałem wspomnieć w poprzednim wpisie, że docelowo nie będzie to wyglądało tak jak w tym momencie.

MatMario 28.02.2013 14:27

No ok niech tak nie wygląda ale niech ma to ręce i nogi. Na dziś to dziecko zostało wylane z kąpielą. Dla Kocura tak naprawdę wyrzuciłeś możliwość linkowania, ja mam opory przed klikaniem w te linki.

A jak nie chcesz mieć gołej baby, viagry czy czego tam nie chcecie to zróbcie tak jak ze stroną Stowarzyszenia, tam się dało a teraz się nie da?

rav 28.02.2013 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1301470)
A jak nie chcesz mieć gołej baby, viagry czy czego tam nie chcecie to zróbcie tak jak ze stroną Stowarzyszenia, tam się dało a teraz się nie da?

Masz na myśli gwiazdkowanie/kropkowanie adresu? I co, za każdym razem jak pojawi się taki nowy adres mam wpisać go do bazy? Zabawa w kotka i myszkę.

P.S. Ileż to gardłowania było o stronę SKWK, a jak zostało to odblokowane, to nikt się słowem nie odezwał :)

Lukasz 28.02.2013 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1301493)
Masz na myśli gwiazdkowanie/kropkowanie adresu? I co, za każdym razem jak pojawi się taki nowy adres mam wpisać go do bazy? Zabawa w kotka i myszkę.

P.S. Ileż to gardłowania było o stronę SKWK, a jak zostało to odblokowane, to nikt się słowem nie odezwał :)

Może się sam dodawać, wystarczy adres hosta + licznik. Jeśli licznik przekroczy ileś tam to wtedy wyświetlać host przed linkiem i traktować jako 'wiarygodny' jeśli domena nie jest 'czajna' czy coś równei głupiego. Jeśli licznik jest zbyt niski wyświetlać link jak teraz. Do tego automatyczna cotygodniowa dekrementacja licznika i usuwanie tych adresów które mają ujemne wartości licznika. Jak dodasz do tego flagę by móc host zawsze czynić wiarygodny albo go banować to powinno jakoś tam działać przy statystycznie najpopularniejszych adresach. Czyli to wiarygodne co najczęściej umieszczamy na forum. Można nawet trzymać listę hostów ogólną i specyficzna dla danego tematu aby np. polityczny 'nie siał' na inne tematy.

No sam nie wiem. Teraz linki są monotematyczne i słabo się 'sprzedają'.

rav 01.03.2013 11:10

Lukasz, gdyby przy postach na forum były przyciski Lubię To, to przy Twoim bym go kliknął :)

Lukasz 01.03.2013 11:30

Spoko. Czasami robię podobne rzeczy także.... Zobaczymy co wykombinujesz. Sam jestem ciekaw.

Edit:
Tak się zastanawiam - jakby to 'zakminło' to przy okazji być może 'odetnie' się linki polityczne od tematów piłkarskich.
Dodatkowo jak jeszcze uzależnisz poziom wiarygodności URL od stażu na forum to 'Senior member' będzie mógł wkleić zdecydowanie więcej. Można tez skorzystać z metody 'faszystowskiej' - wszystkim 'Junioro Member' odciąć całkowicie możliwość wklejania linków spoza hostów 'wiarygodnych'.
Jak stworzysz dwa liczniki - jeden dzienny drugi ogólny to osłabisz możliwość obejścia zabezpieczenia przez nagły 'wysyp' linków jednego hosta.

Myślę że jest to dość skomplikowana sprawa w doborze progów no ale.... coś trzeba zrobić przydatnego dla wszystkich mając świadomość ze i tak chętni będą pisać czystym tekstem: gole_baby_pl/monika i promocja 'stron' będzie kwitła nadal.

Edit2:
Natomiast szczerze mówiąc, osobiście, nie rozumiem do końca funkcjonalności zmiany. Przecież da się 'wkleić' link na 'promocyjnych' zasadach.

www.sport.pl/sport/1,65025,13482523,Wisla_Krakow__Cezary_Wilk__Kazda_ wygrana_buduje_atmosfere.html

Edit3:
Z ciekawych 'bugów' jest jeszcze ten: http://www.wp.pl Można klikać - efekt ciekawy. Tip: w Chrome ( u mnie Wersja 25.0.1364.97 m) kliknąć 'otwórz w nowej karcie' i spojrzeć na link...

węgorz2 22.03.2013 10:18

Chciałbym zadac pytanie. Czy właściciele WISLAKRAKOW.COM w jaki kolwiek sposob pomagli finansowo LECHI, czy jakis prezes właczyl sie w oddawanie krwi ,albo wysłal jakis przelewik? chcialbym dociec czy strona ktora z znas zyje zawala nas reklamami zarabia potęzna kasę dzięki nam, pomaga w jaki kolwiek sposob,czy jest to tylko i wyłacznie twór marketingowy a Wisła nie ma z tego grosza ?

mic 22.03.2013 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 1304637)
Chciałbym zadac pytanie. Czy właściciele WISLAKRAKOW.COM w jaki kolwiek sposob pomagli finansowo LECHI, czy jakis prezes właczyl sie w oddawanie krwi ,albo wysłal jakis przelewik? chcialbym dociec czy strona ktora z znas zyje zawala nas reklamami zarabia potęzna kasę dzięki nam, pomaga w jaki kolwiek sposob,czy jest to tylko i wyłacznie twór marketingowy a Wisła nie ma z tego grosza ?

Zaraz przyjdzie rav i bedzie dalej utrzymywac ze doplaca do strony :rotfl:

luke1906 22.03.2013 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 1304637)
Chciałbym zadac pytanie. Czy właściciele WISLAKRAKOW.COM w jaki kolwiek sposob pomagli finansowo LECHI, czy jakis prezes właczyl sie w oddawanie krwi ,albo wysłal jakis przelewik? chcialbym dociec czy strona ktora z znas zyje zawala nas reklamami zarabia potęzna kasę dzięki nam, pomaga w jaki kolwiek sposob,czy jest to tylko i wyłacznie twór marketingowy a Wisła nie ma z tego grosza ?

Wytłumacz mi dlaczego Wisła miałaby mieć pieniądze z funkcjonowania prywatnej strony internetowej?

rav 22.03.2013 12:14

Strona "z was nie żyje" i nie "zarabia potężnej kasy", dlatego wychodząc z założenia, z którego wyszedłeś wszelkie dalsze wnioski trafiają kulą w płot. Jeśli ktoś nie przyjmuje do wiadomości tego faktu i uważa przypuszczenia i mity za bardziej wiarygodne niż fakty - jego prawo, co nie znaczy, że nie mija się z prawdą. W tym akurat wypadku się mija.

Jeśli zaś chodzi o charytatywne aktywności osób zaangażowanych w aktualizację i moderowanie strony to są to nasze osobiste sprawy. Ja nigdy nie robiłem sobie PR-u na akcjach, w których brałem udział i nie zamierzam zmieniać tej zasady.

Wątek uważam za zakończony.

węgorz2 22.03.2013 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1304663)
Strona "z was nie żyje" i nie "zarabia potężnej kasy", dlatego wychodząc z założenia, z którego wyszedłeś wszelkie dalsze wnioski trafiają kulą w płot. Jeśli ktoś nie przyjmuje do wiadomości tego faktu i uważa przypuszczenia i mity za bardziej wiarygodne niż fakty - jego prawo, co nie znaczy, że nie mija się z prawdą. W tym akurat wypadku się mija.

Jeśli zaś chodzi o charytatywne aktywności osób zaangażowanych w aktualizację i moderowanie strony to są to nasze osobiste sprawy. Ja nigdy nie robiłem sobie PR-u na akcjach, w których brałem udział i nie zamierzam zmieniać tej zasady.

Wątek uważam za zakończony.

żyje z nas i z reklam i nie pisz głupot że nie ,a jeżeli tak ci wbili do glowy to spytak kogos kto prowadzi strone internetowa z nikłym promilem wejśc takich jak na tej stronie i zobaczysz jakie to pieniądze! potęzne ! nie do ogarniecia ,może strona LEGI tylko ddorasta do naszej .A w racając do mojego pytania ,nie chodzi mi o to że oni maja obowiązek coś dawac od siebie ,chodzi mi o to że nigdy nie słyszałem abu wislakrakow.com właczyla sie do jakiejkolwiek akcji pomocy ,czy to dla niepełnosprawnego ,czy mikolaja dla dzieci czy czegokolwiek!

Wizard 04.04.2013 11:30

Nie uważacie, że SmutnyRomantyk to zwykły troll (oddelegowany banem już z kilku for) lub posiadacz multikont? :P Chłop rozmawia sam ze sobą, kopiuje swoje posty, wkleja odpowiedzi jako inny użytkownik i dyskutuje. Kabaret. Sieje zamęt i nic więcej. Roztrojenie jaźni?

wolfy 04.04.2013 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1306388)
Nie uważacie, że SmutnyRomantyk to zwykły troll (oddelegowany banem już z kilku for) lub posiadacz multikont? :P

Ja bym go już za sam nick wywalił...

:P

mic 04.04.2013 12:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1306398)
Ja bym go już za sam nick wywalił...

:P

I do tego za "Skad"



:D

Kocur 05.04.2013 12:01

Są pewne zasady. Niech go ktoś wypieprzy - już pomijając regulamin to sama przyzwoitość:


http://i48.tinypic.com/35k7qfa.jpg


copy - paste gdzie się tylko da w necie, smutny, york, wszystko to samo

BBudowniczy 05.04.2013 15:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1306540)
Są pewne zasady. Niech go ktoś wypieprzy - już pomijając regulamin to sama przyzwoitość:


http://i48.tinypic.com/35k7qfa.jpg


copy - paste gdzie się tylko da w necie, smutny, york, wszystko to samo

Popieram. SmutnyRomantyk vel Jurij vel york 09 vel Klamot...ciekawe na ilu forach ten trol jeszcze pisze? :shock:


http://i50.tinypic.com/i768on.jpg

FraMat 05.04.2013 18:26

ja mam nadzieję, że sam odejdzie. Tu już będzie tylko pośmiewiskiem

wolfy 08.04.2013 20:58

Da radę wyczyścić temat meczowy z wpisów o tym kto komu i za co dał w tubę? Pomijam już fakt, że nikt nie ma nic sensownego do powiedzenia - są od takich dyskusji inne pokoje. Nie każdego to interesuje.

wolfy 10.04.2013 00:49

Po prostu ręce opadają...

WISŁAZWE 10.04.2013 08:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1307378)



Nie ma miejsca na takie wynalazki.

krzywy 10.04.2013 20:56

wy...........................

!!IRIVER!! 10.04.2013 22:52

Czy są jacyś moderatorzy na tym forum? Temat meczowy z Legią, znowu pełno durnego pieprzenia i prowokacyjnych postów. Zamknąć to forum w ....u, jak ma takie być...

WISŁAZWE 11.04.2013 11:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzywy (Post 1307574)
wy...........................


Powiem szczerze, nie rozumiem przesłania Twojego postu.



Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1307590)
Czy są jacyś moderatorzy na tym forum? Temat meczowy z Legią, znowu pełno durnego pieprzenia i prowokacyjnych postów. Zamknąć to forum w ....u, jak ma takie być...

Oczywiście, że są.

Dzięki, ale wcześniej nie dałem rady tego wywalić.


Pozdrawiam.

pysio 22.04.2013 09:14

www.wislakrakow.com [opinie/rady/sugestie]
 
Zakładam ten temat, aby każdy mógł wyrazić swoje zdanie na temat wyglądu strony www.wislakrakow.com i zadać jej autorom pytania dotyczące jej funkcjonowania.

Na początek mój zestaw pytań:

- Kiedy zostaną zaktualizowane wszystkie działy na stronie głównej? (bo póki co od prawie 10 lat wszędzie widnieją komunikaty: Strona w przygotowaniu PRZEPRASZAMY Przejdź do strony głównej Prawo do dalszego wykorzystywania informacji zawartych w serwisie WISLAKRAKOW.COM przysługuje wyłącznie agencji sportowej ASInfo.)

- Czy nad stroną pracuje jakiś grafik/webmaster? (bo obecnie strona jest na poziomie roku 2000, a mamy już 2013.. każdy gimnazjalista robi już lepszą grafikę)

- Czy są przygotowane jakieś plany rozwoju strony?

- Czy liczba reklam musi być, aż tak ogromna - jej liczba wpływa strasznie na obniżenie usabiity portalu?

rav 22.04.2013 09:56

- nie wiem
- nie
- nie
- tak

Chętnych zmiany powyższego stanu rzeczy zapraszam na priv bądź na maila (redakcja at wislakrakow.com)

Manson33 30.04.2013 07:13

Okienko z meczem Wisła - Widzew w Operze zgłasza trojana, a w Internet Explorerze
mówi o zablokowanej stronie.
Coś nie gra czy może "anonimous" ?

rav 30.04.2013 08:12

Dzięki, naprawione.

luke1906 15.05.2013 11:44

http://wislakrakow.com/forum/showthr...79#post1312779
Nie dałoby się go zbanować? Tak na stałe?

:D

rav 15.05.2013 11:54

Kliknij mu pod nikiem http://wislakrakow.com/forum/images/buttons/ignore.gif

Konrad. 18.05.2013 20:17

Zmieńcie nazwę tematu "nie samym lostem.." na po prostu seriale, bo nie każdy kojarzy lost...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl