![]() |
Cytat:
|
"W Polsce nie gra ..."
To jak Słowak gra w Polsce to nie gra w Polsce? |
Cytat:
Kokoszka w miarę regularnie gra w Empoli więc powołanie jeszcze w miarę zrozumiałe. Jego drużyna jest na bodaj 9 pozycji po 6 kolejkach co ciekawe ma jedną bramkę mniej strzeloną niż straconą. |
Brakuje jeszcze w tych powołaniach Majewskiemu , Szamotulskiego i Mięciela jeszce można sporo nazwisk odkurzyc bardzo możliwe że tymczasowa działalnośc doktora przyniesie jeszcze większą szkodę niż pożytek reprezentacji .
|
Cytat:
Tak Pawelek jest bardzo dobrym bramkarzem. Potrafi zmobilizować się i dobrze broni w ważnych meczach <wyjątek to levadia> ,ale ma zbyt dużo błędów,po ,których padają głupie bramki. Najlepszym bramkarzem polskim jest według mnie Fabiański,który chyba jest obecnie kontuzjowany. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
choćby z Barceloną :)
albo ostatnio z Lechią miał 2 dobre interwencje. |
Cytat:
|
No no widze Ebi dalej sie chwyta kadry,widac tatus Wlodziu dalej skutecznie "działa" w tej materii.
Kpina i zenada. |
Powołanie Bieniaku to dla mnie trochę żałosne... W jego miejsce widziałbym jednak Żewłakowa. Smolarek Out!
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Proud, małymi literkami jak jest napisane to też czytaj. |
Boruc nie jest powołany co oznacza że nie będzie alkoholowej imprezy przed jak i po meczu a Dudka powołał bo Doktor przy okazji chciał zdobyć koszulkę meczową z autografem Ronaldo... :D
Ale tak na poważnie Arturowi dobrze to zrobi bo on czuł sie zbyt pewnie w tej kadrze przez to był efekt jaki był, a Smolarek to jest brany za zasługi i gadanie Majewskie "ze kiedyś tam" nastrzelał bramek to nie jest usprawiedliwienie dla faktu ze nie ma ani klubu ani formy, Dobrze ze nie powołał Olisadebe który w Henan Jianye w sezonie 2008 został wicekrólem strzelców tamtejszej ekstraklasy. |
Nie wierzę w Stefana Majewskiego. Facet jest głupi, antypatyczny, ma przestarzałe metody. Patrząc przez pryzmat trenera, podana przez niego kadra wydaje się beznadziejna. Co więcej, ciężko mi sobie wyobrazić powołania wysłane przez tego trenera, które by Was zadowoliły, bo.. patrz dwa pierwsze zdania. Inaczej na tę kadrę patrzylibyście, gdyby była wyborem Guusa Hidinka. Ja zadałem sobie trudu i spojrzałem na te powołania z innej perspektywy.
Przede wszystkim śmieszny jest argument czy piłkarz A gra czy nie gra w swoim klubie. Liczą się tylko i wyłącznie umiejętności. Wczoraj mieliśmy świetny przykład- niegrający od roku Grzelak był najlepszy na boisku i de facto wywalczył dla Legii zwycięstwo. Oczywiście w idealnym świecie najlepsi piłkarze powinni regularnie grać w swoich klubach, ale wtedy Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji niż obecnie.. Zobaczmy, jaką jedenastką Stefan (Guus) chce zagrać: bramka: Dudek - ogromne doświadczenie, wielkie kluby, największe trofea na koncie. Ma być dobrym duchem drużyny, zawsze służyć radą, odpowiednio motywować i doradzać młodym piłkarzom (a nie pić z nimi, jak Boruc z R.Majewskim) prawa obrona: Rzeźniczak - ciężko mi znaleźć zdecydowanie lepszego gracza na tę pozycję, po kontuzji Wasyla. Na dodatek facet szykowany na euro, bo w swojej kategorii wiekowej (+/- 2 lata) nie ma sobie równych na tej pozycji. środek obrony: Głowacki-Jodłowiec, czyli najlepszy polski środkowy obrońca z najbardziej perspektywicznym, szykowanym na euro. lewa obrona: Gancarczyk- obecnie najlepszy polski lewy obrońca prawa pomoc: Błaszczykowski- najlepszy polski piłkarz środek pomocy: Lewandowski-Murawski - najlepsi polscy defensywni pomocnicy, nie licząc Sobola, który z kadry zrezygnował lewa pomoc: Obraniak- najlepszy lewy pomocnik atak: Brożek-Lewandowski, czyli najlepszy polski napastnik, z najbardziej perspektywicznym polskim napastnikiem Nie licząc Dudka, którego docelowo zastąpi pewnie Fabiański (generalnie bramkarze dobierani charakterologicznie, bez rozrabiaków Boruca i Kuszczaka) nikt z pierwszej jedenastki nie osiągnie więcej niż 33 lata na euro. Co więcej, większość będzie przed trzydziestką. Oczywiście kilka powołań dziwi, ale kogo nie zdziwił wczoraj Grzelak w pierszym składzie Legii? Dajmy tej kadrze szansę! |
Mamy takiego pilkarza, jak Marcin Kowalczyk, ktory podobnie jak Gancarczyk jest pilkarzem gotowym i o conajmniej klase lepszym od Rzezniczaka, nie mowie juz o sile ligi w ktorej gra i z kim tam rywalizuje na codzien. Podobnie zreszta, jak Pawel Golanski...to naturalni pilkarze rywalizujacy z Wasilewskim o miejsce na prawej obronie.
Glowacki - tu temat jest skomplikowany, bo wszyscy pamietaja jego popisy w reprezentacji i w meczach pucharowych Wisly(taki klubik z Londynu przyjechal ostatnio i Arek znowu niezbyt sympatycznie sie zaprezentowal). Najlepszym obronca jest zdecydowanie Zewlakow, tyle ze ma 33 lata(przypominam, ze Bak mimo 36 lat dalej gra regularnie w lepszej lidze i w europejskich pucharach), wiec trudno teraz wyrokowac czy bedzie i jak bedzie gral do EURO 2012. Sposrod stoperow nie ma zbyt wielkiego wyboru. Rafal Murawski i Mariusz Lewandowski, ktorys z nich musi odpasc, bo nie mozemy grac w srodku 2 pilkarzami, ktorzy nie graja w swoich klubach. |
Odkąd zobaczyłem kadrę na mecze z Czechami i Słowacją to zastanawiam sie pod jakim względem jeą ocenić ? Czemu te powołania służą ? Chcemy jeszcze powalczyć o awans czy budować kadrę na EURO 2012?
Bo jeżeli zamierzamy jeszce o "coś" grać to co w tej kadrze robią Polczak,Pawelec czy Bieniuk ? Jeżeli natomiast odpuściliśmy już walkę o RPA to po co powoływać Dudka, Kowalewskiego, Rogera czy Smolarka? Jak dla mnie to kadra powinna wyglądać tak (najlepsi zawodnicy na ten moment,którzy GRAJĄ w klubach) Bramkarze : Boruc , Kasprzik, Przyrowski Obrońcy : Głowacki, Jodłowiec, Glik , Żewłakow, Gancarczyk, Piotr Brożek, Kowalczyk, Brzyski Pomocnicy : Błaszczykowski, Obraniak, Peszko, Małecki, Wilk, Iwański, Cetnarski, Wilczek, Lewandowski, Grzyb Napastnicy: Robert Lewandowski, Paweł Brożek, Jeleń, Janczyk, Grosicki, Sobiech |
Sobiech? Powołać gościa bo rozegrał trzy dobre mecze? GRZYB!!!!????
Cetnarski? Widziałeś jak on gra ostatnio? Wilczek? Kto to jest Wilczek.... |
To ja juz wolę Majewskiego :lol:
|
Cytat:
|
Po tej kolejce przerwa na reprezentacje??
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ktoś tu pisał - "Po co Janczyk, jakim prawem??"
No to wam Dawid zamknął gęby. :P Dwie bramki dziś mimo niby stłuczonego stawu skokowego. :) matizaq - chwała nie wiem komu, w każdym razie jakiemuś Wszechmocnemu, że to nie Ty powołujesz ludzi do kadry... :-) Pawlusiński..., może jeszcze Cabaj na bramkę? :lol: Piszczek akurat ostatnio zanotował dobry występ w Hercie, więc zejdź z niego. Choć zgodzę się co do Cetnarskiego, na pewno szansę powinien dostać. Brzyski? Sobiech? Niech Ruch wygra jeszcze z 4-5 meczy, wtedy pogadamy o tych gwiazdkach. Zweryfikują ich mecze 12, 13 i 14.kolejki, kiedy zagrają z Legią, Jagą i Lechem (kolejność przypadkowa.) |
Cytat:
No i Janczyk. Ze Lubanski sie dziwi, po co Majewski powołuje kontuzjaowanego. No to Ci glupi Belgowie jak zwykle wpuscili naszego chorego bidulke a ten przypadkiem dwa gole wpakował.... Albo pisze głupoty Lubanski albo pisze glupoty weszlo.com. Trzecia sprawa. To kogo ma powlac ten Majewski skoro zawiedli ci najlepsi, co? Skad ma wziąc kopaczy lepszych od tych cpo byli a innych i lepszych od tych co nie byli, co? Z Tesco? Nie znosze takich malkontentów a'la Zarzeczny albo Kowalczyk. I denerwuje mnie , ze tacy ludzi emają wpływa na opinie ludzi. |
Majewski mnie zniszczył w Cafe Futbol, wypowiedź na temat Jerzego Dudka i Kuszczaka tylko udowodniła jego ograniczenie umysłowe. Wg. naszego selekcjonera 6 meczów Dudka a 20 Kuszczaka nie robi różnicy, bo Jurek trenuje na co dzień w Realu Madryt a to potęga itp. Nie wiem na jakim świecie żyje Majewski, ale co przez ostatnie dwa lata osiągnęło MU a Real?
|
Cytat:
Kuszczak dostawał szanse teraz dostał Dudek , no i tylko dlatego Majewski jest ograniczaony? Troszkę szacunku , Majewski będzie trenerem przez dwa mecze i to jest powód żeby mu ubliżać? Witoldon zakładam się , że większość z nas ma różne wizje reprezentacji , i czy jakiekolwiek różnice świadczą o Twoim ograniczeniu umysłowym? |
Się zapytam, kiedy ostatnio Kuszczak dostał szansę gry przez chociaż 45 minut w meczu reprezentacji???
Dudek sie spalił na dzień dobry u Beenhakkera, z Janasem nie pojechał na MŚ... wystarczy tego. :/ |
Nie wspominam już o Przyrowskim, który we wczorajszym meczu udowodnił, że do gry w reprezentacji trochę mu jednak brakuje...
|
Cytat:
|
Pan Majewski zaproponował jak przełożą extraklase to chce aby rozegrać sparing z Wisła aby zgrać kadre :lol:
|
Pan Majewski chciał powołać Jacka Bąka...
http://www.sport.pl/pilka/1,65029,70...ezentacji.html |
Szczerze pierwszy raz mogę powiedzieć, że Bąk ma jaja. Skończył to skończył.
|
Zamiast odmładzać kadrę to on dziadków powołuje (Dudek) lub zamierzał powołać (Bąk). Ale z drugiej strony, gdybym to był ja trenerem to też miałbym wielki ból głowy z obsadą obrony naszej kadry. Natomiast brak powołania dla Boruca uważam za skandal i myśle że skończy się jak z Finlandią, gdy don Leo wystawił Jurka "ciepła ławeczka" Dudka i wypadł katastrofalnie. Chyba muszę w niedziele dać na tacę, aby "doktor" Majewski był selekcjonerem tylko w tych dwóch meczach. A następca? Mój głos na Henia Kasperczaka, bo miło go wspominam oczywiście chodzi o aspekt sportowy, a nie finansowy.
|
Skoro juz mówimy o następcy Majewskiego...
Z ziemi włoskiej do Polski?
Futbol pl wyciągnął sensację, że ewentualnym "stałym" trenerem reprezentacji Polski mógłby / miałby zostać 56-letni Włoch Alberto Zacchceroni - były "commissario tecnico" (czyli po włosku trener) drużyn: Udinese, Milanu (z którym zdobył mistrzostwo w 1999), później Lazio oraz Interu (tym razem bez większych sukcesów). Po zwolnieniu z FC Torino w 2007 - Zaccheroni pozostawał bez pracy. Swoją wiadomość portal opatruje datą 28 września 2009. I wszystko fajnie, bo rzeczywiście włoski serwis calciomercato it wspomina o tym w kilku zdaniach. Sam news nie jest jednak nowy. Inny portal, tuttomercatoweb, pisał o tym już w dniu 23 września. W rozmowie telefonicznej z dziennikarzem portalu, menager Gianluca di Carlo miał "niedyskretnie" zaproponować kandydaturę Zaccheroniego na trenera polskiej reprezentacji. Przyznam, że coraz mniej mi się to podoba. To prawda, że menager mógł dzięki zaprzyjaźnionym dziennikarzom wypuścić "próbnego balona" aby zorientować się w sytuacji. Jednak, powtarza się tu casus Ben Hakkera. Dawno, dawno temu, odniósł pewien sukces i "jedzie" na nim przez wiele lat. To samo Zaccheroni. W 2009 może świętować okrągłą 10. rocznicę zdobycia tytułu z Milanem. Co gorsza, pasowałby "polskiej myśli szkoleniowej", która również odnosiła sukcesy w zamierzchłych czasach (1982). Jeśli ten news już u nas był, to przepraszam. Widać jednak, że naszego futbolu wcale już się nie szanuje (katastrofa 2009 na całej linii jest tego dowodem), a Polska może stać się "domem spokojnej starości" dla kolejnego trenera, który w ubiegłym wieku odnosił sukcesy. Jeśli tak, to ja już wolę Smudę. Prowadził kilka polskich klubów i swojej pracy nie musiałby się wstydzić. |
Cytat:
Jak się do baraży nie dostaniemy to są czynione starania aby w tym terminie rozegrać mecze towarzyskie. |
A mecze towarzyskie rozegramy z Chile i Rumunią.
Czyli "idealni kandydaci" do sparingu w perspektywie euro... |
Cytat:
|
Pragnę zauważyć, że Chile jest już niemal pewne udziału w MŚ, a Rumunia, pomimo słabszych występów, ma naprawdę silną grupę - Serbia, Francja... Także oszczędź sobie szanowny Pietruchu tej krytyki potencjalnych rywali... Wszyscy by tylko chcieli z Anglią, Niemcami, Brazylią, Argentyną grać... Niechże najpierw wygrają z takimi zespołami, a później niech mierzą siły z potęgami. Bo jak do tej pory to wygraliśmy dwa mecze z superpotęgą San Marino i po jedynym dobrym meczu w tych eliminacjach Czechów, którzy, notabene też przeżywają kryzys...
|
http://www.sport.pl/pilka/1,65046,70...a__Pieciu.html
Śmiech na sali: Cytat:
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:40. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl