![]() |
Jeśli mógłbym wtrącić kilka słów to z kasą dla zawodników jest taka sprawa, że Ci ludzie zarabiają pieniądze przez 10 maxymalnie 15 lat, nie tak jak każdy zdrowy podatnik do 65 potem stypendium od ZUSu i spok. Mówię to bo ni dziwie się że oni w pewnym sensie wymuszają jak największe kontrakty dla siebie, bo wiadomo, że jak wyjadą poza granice to klub nie ma jakkiegośtam kopacza a on nawet siedząc na ławce zarobi przez 2 sezony tyle, że już nie musi nic robić do końca życia.
Jednak to strasznie niszczy tych w większości młodych ludzi. Zarabianie około 20 tys złotych miesięcznie przez 2kilku latka jest bardzo nie zdrowe. poznałem pewnych ludzi zajmujących się piłką nożna w wydaniu światowym i o Polakach 'zagranica' ma marne zdanie: piłkarze po zarobieniu pierwszego miliona patrzą jakkie sobie kupić BMW i gdzie pojechać na wakacje, natomiast większość piłkarzy z tzw Zachodu skupia się jak na tym boisku zarobić kolejny milion, reszta to dodatek... Jak dla mnie najepszym rozwiązaniem jest system stosowany w MLSie czyli 3 rodzaje kontraktów: pierwszy dla młodych zawodników wchodzących do squadu ; drugi dla wszystkich: o równej stawce, na tych samych zasadach i trzeci, tzw. 'gwiazdorski' tylko dla dwóch zawodników w zespole...... uzciwy, bez kłotni o kasę |
Cytat:
|
Gaże sa wysokie bo dobrych polskich zawodnikow jest malo. Czemu zloto jest drogie? Bo jest go malo. Jest gdzies w Europie jakas liga oprocz naszej gdzie placi sie sporo a wynikow nie ma?
|
Cytat:
I jeszcze co do profesjonalizmu piłkarzy. Ja naprawdę najbardziej nie potrafię zrozumieć czemu niemal żaden polski piłkarz nie ma porządnej muskulatury (w Wiśle tylko Małecki ma,ale jest malutki tak więc postrachu na boisku nie ma :)). Jedynym zajęciem tych ludzi jest gra w piłkę. Dlaczego nikt po godzinach nie popracuję nad swoim ciałem, nie poprawi swojej siły. Wystarczy spojrzeć jak wyglądaja piłkarze na zachodzie...Nasi piłkarze to zwykle chude szkapy albo normalne wybiegane chłopaki. Jak widze w lidze angielskiej jak goscie wymieniaja się koszulkami to aż mnie krew zalewa. Każdy ma kaloryfer, mega bary, klata, itp...U nas jak ktoś sciągnie koszulkę to wygląda jakby rok chorował...Żeby kupić karnet na siłownie nie trzeba zarabiać 2 mln euro rocznie. Wystarczy po pracy troche poćwiczyć. Wracam z roboty o 18 a i tak kilka razy w tygodniu na siłkę skoczę, a naszym sie nie chce... |
Cytat:
Zreszta prosty przyklad. Gortat. Chlopak nie ma jakiegos niesamowitego talentu. Po prostu jest solidny. Pracowity. Wystarczy to w NBA...a wiec mozna ;) |
Cytat:
|
Cytat:
Dodam tylko, że chłopaki mają za darmo siłkę na Wiśle ;) I czasem na niej bywają. Kiedyś był wywiad z Marcelo, w którym redaktor pisał, że zawsze zostaje po treningu ćwicząc indywidualnie albo na siłowni. |
Cytat:
Jedyny pilkarz ktory tu mi sie nasuwa z typu ewidentnie widac ze cwiczy-to ten z Ruchu Grzyb.Widac ze facet siedzi na silce. Ale to chyba JEDEN taki przypadek,(!!!)reszta zapewne preferuje nieprzemęczanie swoich spracowanych nog i rak po godzinach pracy.,by energie zachowac na nocne espapady tudziez jak to jeden z naszych nie byc "zajebanym" |
10 znaków1
|
Moderatorzy! Jeżeli chcemy mieć wysoki poziom na forum sięgnijmy po bana dla daniello! Zaproponujcie mu godziwą karę, bo jest tego wart jak mało kto inny wypowiadający się na naszym słabym forum!!!
|
ale Wy głupoty gadacie..Głowacki nie wiem czy chodzi czy nie chodzi na siłownie ale jego minąc może tylko piłka,zawodnik juz nie :),Marcelo też jest dobrze zbudowany,Małecki,własnie grzyb,Choto,Arboleda...
|
Coraz bardziejSkorza mnie przekonuje zeby mu podziekowac po sezonie. Gra trojka obroncow?? gdzie sie tak gra? podpatrzyl u nie wiem kogo ten system u Janasa? u Majewskiego?
Nikt na swiecie nie gra 3 obroncami,a le oto Wisla zacznie grac, juz widze jak sie to skonczy. Skorza mimo ze to mlody trener, nie ma nowoczesnego umyslu, ale nie dziwne jak szkolil sie pod batuta Janasa, chyba z MAjewskim tez mial stycznosc. a z tego co pamietam Majewski w cracovi gral 3-5-2. no coz mam andzieje ze to nie wypali. WWisle para sytoperow i Mlecki z Cwielongiem cos robia....no moze ejszcze Sobol., ale on to twardy jest. |
Mi się podoba ten pomysł z grą 3 obrońcami, tak sobie wyobrażałem Wisłę. Nareszcie zaczniemy grać!
|
3-5-2 to najczesciej 2 defensywnych pomocnikow z ktorego bynajmniej 1 jest obroncą, wole juz "choinke" od Smudy
|
Naucz się co znaczy słowo BYNAJMNIEJ, zanim go użyjesz....
Dziwne, że Skorża jawnie mówi o tym że czeka na Gargułę, jak ma Jirsaka?! |
Przecież to się rozchodziło o ten jeden konkretny mecz z Hetmanem. Że niby w nim byśmy zagrali trójką obrońców.
Cytat:
|
Cytat:
chyba że chciałeś użyć przynajmniej...:p |
Cytat:
|
Cytat:
Jirsaka to chyba Skorży na siłe wdusił Bednarz.Takich graczy jak On powinno sie za free ściagac a nie za 700 tyś Euro |
Ale Skorża jeżeli chce grać 3 obrońców to w systemie 3-4-3 a nie 3-5-2 przynajmniej tak zawsze mówił z tego co pamiętam ale może mnie pamięć zawodzić.
|
no przepraszam, mialo byc przynajmniej :P
|
U nas to moglibyśmy grać i 4-2-4 większość zespołów jest zbyt wystraszona, żeby to wykorzystać.
|
W polskiej lidze nie ma strachu, możemy spokojnie grać trójką w defensywie. Za to w Europie byłaby pewnie klapa z takim ustawieniem...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Małecki, Ćwielong, Brożek (gdyby nie Brozio) - to najniższy napad świata :)
|
No i pierwszy sukces menago Skorży - Małecki podpisał kontrakt.
Teraz tylko liczyć na to, że kasa nie zaszumi mu do końca pod kopułą. Małeckiemu znaczy. |
Raczej to Wilczek negocjował kontrakt. Nie wiem gdzie tu sukces Skorży.
|
Cytat:
|
A to ja przepraszam w takim razie. Nie doczytałem :)
Jest się z czego cieszyć. Małecki gra z zaangażowaniem i sercem dla zespołu. Zasługiwał na ten kontrakt. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl